Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) Drizzt válasza #41635072 (#9799) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem nem, ellenpeldakat is ismerek.

I am having fun staying poor.

(#9802) tototos válasza #41635072 (#9799) üzenetére


tototos
őstag

Attól mert 2-sel mész át a tárgyakból, még nem biztos hogy rossz szakember vagy. Vannak olyan tárgyak amik engem sem érdeklnek, ezért nem kapok jó jegyet belőlük, de a szakterületem meg mindent megteszek hogy minél többet tudjak.

(#9803) JColee válasza #41635072 (#9794) üzenetére


JColee
őstag

Komolyabb helyeken bizony kérnek indexet.
Akinek nincs, az hogy mutatja meg? :DDD

(#9804) Cicero válasza #41635072 (#9791) üzenetére


Cicero
őstag

héj patás, 2010-ben kezdtem bme-viken, egy évre rá megváltak tőlem könnyes búcsúval, azóta parlagon most próbálkozok újra. szintén mérnöki területen, sőt még érintve is a villanyosságot (energetikai mérnök). szóval én tudom min mész keresztül. kitartás. :K

(#9805) KMan válasza #41635072 (#9787) üzenetére


KMan
őstag

Egy kozgazdasz diploma nem er keveset, csak kinalati oldalon tobb a munkavallalo mint a keresleti oldalon. Ez egy villamosra vagy gepeszre nem igaz.

no offense, de 19 eves fejjel meg nem tudsz ertelmesen gondolkodni ez latszik :DDD

ha atjossz, akkor BME villanykar vagy gepeszkar, tobbi jelenleg felejtos.. :(

Kiveve ha szuleidnek epitesz irodaja van, akkor epiteszkar.

Esetleg vegyeszkar, bar azoknak fele K+F ben vegzi, masik fele meg marad a BME-n a tanszekeken.

Mivel neked a BMF is nehez volt, igy matematikusmernok vagy fizikus asszem szinten kiesik :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9806) KMan válasza #41635072 (#9799) üzenetére


KMan
őstag

Meg nehany igazsagot megosztanek (bar nem bolcsesz vagyok :) )
-jegyek allasinterjun nem szamitanak. bar a GTK-n az atlag magas ugyhogy tanulhatsz.. :))
-en eddig osszesen 3 allasinterjun voltam ami nem sok, (bizonyitando hogy a BME-sek gyorsan talalnak allast :) ) es nem kertek sehol sem indexet vagy atlagot.
-az elegtelen es az elegseges kozott kb akkora a kulonbseg mint az elegseges es a jeles kozott => lehet neked a Corvinuson 4,99-es atlagod ha minden diaknak annyi. De ha a BME-n a matekszigorlatod kettes, akkor kb ugy leiszod magad hogy 2 hetig csussssszkalsz egyik kolibol a masikba a sajat hanyasodon! :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9807) Cicero


Cicero
őstag

valaki jár itt ipari formatervezőire?
milyen az alkalmassági vizsga? tapasztalatokat légyszi :))

(#9808) concret_hp válasza Cicero (#9807) üzenetére


concret_hp
addikt

jó eséllyel rajzolni kell sztem :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9809) Spam123


Spam123
tag

Üdv.!

Mivel nem találtam jobb témát, ezért ide írok, hátha van itt egy pár gépészmérnök aki érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz.

Lenne egy bicikli hajtókar, aminek a hajtókaron a menet, amibe a pedál belemegy ki van perselyezve, mert kitört belőle a pedál valahogy. (állítólag ki)Az lenne a kérdésem, hogy ez a megoldás mennyire biztos vagy nem biztos? Komoly bicikliről lenne szó, ezért a kérdés fontos lenne. PÜ.-ben küldök képet is a dologról.

(#9810) KMan


KMan
őstag

Minnyá jon a pdf hogy bocsi de megint osszeomlottunk! :C

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9811) Béló válasza KMan (#9810) üzenetére


Béló
aktív tag

És nem dobott le, nem esett szét, minden tisztelet a fejlesztőknek! :R

(#9812) Cicero


Cicero
őstag

Szerintetek olyat lehet, hogy felvesznek gépészmérnökire, én meg még reghét alatt leadom a tárgyakat és az energetikai mérnök tárgyait meg felveszem, aztán beadom a kar dékánjának az áthelyezési kérelmet?..

Tudom szarul hangzik az egész, de ismerek egy srácot, aki ezt viken megcsinálta.. bár azóta nem beszéltünk, nem tudom mi a helyzet..

Innen már csak felfelé van, ugye?..

(#9813) Béló válasza Cicero (#9812) üzenetére


Béló
aktív tag

Ilyet vegyészkaron is láttam már több esetben: biomérnökről többen igy mentek át vegyészre, mondjuk első félévben 2 tárgyban különbözött a mintatanterv, így könnyű volt megtenni...

(#9814) Jhonny06 válasza Cicero (#9812) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk nem árt, ha nem az utolsó pillanatban szólsz, hanem már júliusban valamilyen formában jelzed, amikor már tudod, hogy felvettek. Nyilván akkor ők is máshogy állnak hozzá.

(#9815) Cicero


Cicero
őstag

köszi a pozitív hozzáállást, tényleg sokat jelent. :K

(#9816) bandus válasza Cicero (#9815) üzenetére


bandus
veterán

elég gyenge módja ez a felvételi ponthatárok megkerülésének...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9817) Cicero válasza bandus (#9816) üzenetére


Cicero
őstag

Téged nyilván felbasz, hogy anno a felvételihez összeizzadt pontjaid értékét én itt rombolom, de hidd el, én is megdolgoztam a magam pontjaiért a VIK-re (415 pontom volt). A gond az, hogy nem fizikából érettségiztem (elektro-elektrotech.), ráadásul már a nyelvvizsga sem ér csak 27 pontot (35 volt tavalyelőtt).
Nem mentegetőzni akarok, mert nyilván, ha még viken felszívom a taknyom és leülök tanulni most nem lennék ilyen helyzetben; arra meg, hogy miért nem tettem akkor úgy, pedig már kifejtettem itt a válaszom.

Szóval igen, nem csak kukacnak látszom: úgy is érzem magam.

(#9818) Jhonny06 válasza Cicero (#9817) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk annyiban igaza van, hogy ezzel kvázi lehetőséged van egy olyan karra bejutni, ahova alapesetben nem biztos, hogy bekerülnél (most tekintsünk el a pontjaidtól, úgy általánosságban).

Amúgy szerintem fölösleges volt eljönnöd a VIK-ről, ahhoz azért sok féléven keresztül nagyon el kell szúrnod, hogy kirúgjanak és hogy ne lehessen javítani. A többi karon se könnyebb egyébként, ez a cikázás meg kifejezetten rossz. Tudod, hogy mit akarsz tanulni, vagy csak végigpróbálgatsz mindent?

[ Szerkesztve ]

(#9819) KMan válasza Cicero (#9812) üzenetére


KMan
őstag

gepeszmernok szak kb kibaszott nehez, de az energetika meg nehezebb. :DDD

legalabb a matekokat + fizikakat el tudod fogadtatni amit a vik-en csinaltal..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9820) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Vegyészmérnöki szakon leszek szeptembertől, ha minden igaz, és érdekelne egy pár dolog.
Milyen lehetőségek vannak Erasmus-programban való részvételre? Minden egyetem szereti ezt feltüntetni, de BME-n ez mennyire valós? Meg az is érdekelne, hogy hova lehet menni, kikkel vannak kapcsolataik?

Ha van itt valaki vegyészmérnök, vagy tisztában van MSc-s vegyészmérnök kezdő fizetésekkel, angol felsőfokú, svéd és francia középfokú nyelvtudással mondjuk, akkor az megoszthatná velem, csak úgy kíváncsiságból :B

(#9821) Béló válasza Peethy (#9820) üzenetére


Béló
aktív tag

Privátban válaszoltam.

(#9822) Peethy válasza Béló (#9821) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm, ment repü :R

(#9823) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A "nyári szünetben" mennyi ideje van egy BME Mérnökinfós tanulónak? Tegyük fel, hogy minden vizsga sikerül abban az évben, ha nem is elsőre, de nem kell csúszni vagy hasonló.

És a nyári szünet kb. mettől meddig tart?

(#9824) JColee válasza Vasinger! (#9823) üzenetére


JColee
őstag

Idén pl június 18-áig tart a vizsgaidőszak, és kb szeptember második hetében kezdődik a szorgalmi.

Drizzt Ez szerintem egyáltalán nem így van. Előző félévben karácsony előtt levizsgáztam mindenből, és ebben a félévben is végeztem május 31-re.

[ Szerkesztve ]

(#9825) Drizzt válasza Vasinger! (#9823) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha jól rémlik, első félévekben, minden vizsgaidőpontot széthúzva arányosan, kb. június legvége, július 1-től szeptember közepéig. Normál esetben az ember leghosszabb nyári szünete az érettségi - első félév időszak.

Noi tessék, úgy tűnik már korábban vége a vizsgaidőszaknak, mint "az én időmben".

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#9826) Korcsii válasza Vasinger! (#9823) üzenetére


Korcsii
őstag

júni közepe hétfő (most 18) délután - szeptember első teljes hete hétfő reggel

Mondjuk egyik tankörtársam második félévben letolta az összes vizsgát egy hét alatt (úgy, hogy közben nem bukott semmilyen vizsgás tárgyat), és már május végén szabad volt, de ahhoz azért pengének kell lenni. ;)

(#9827) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kicsit rosszul fogalmaztam. Ez volt az egyik kérdés amire mindenki válaszolt, köszönöm.

De a másik, hogy mennyi idő lenne, az arra vonatkozik, hogy mennyit kell tanulni a nyári szünetben? Van e lehetőség bulira, sportra és közösségi életre? Mennyire kell készülni a következő félévre?

-Zeratul-:

Már tavaly felvettek, csak passziváltattam. Köszi az infót, tehát akkor nincs kötelező nyári munka, vagy ilyenek nyáron. Öröm hallani :)

Korcsii:

Valamennyit biztos készülnék előre, de akkor csak egészséges mértékben, hogy jusson idő kikapcsolódásra is.

[ Szerkesztve ]

(#9828) bpx válasza Vasinger! (#9823) üzenetére


bpx
őstag

ugyanannyi, mint bármilyen más diáknak, mégis mi a búbánatot csinálnánk nyáron? a szünet az szünet :)
és ez teljesen független attól, hogy sikerülnek-e a vizsgák, vagy sem

a nyári szünet május közepétől úgy kb. november elejéig tart :D
de tényleg, ha ide jelentkeztél, majd rájössz
nálunk nem a vizsgák a kemények, hanem a szorgalmi időszak második fele
a vizsgaidőszak már csak amolyan laza levezetése a félévnek
tehát május közepén kezdődik a tavaszi vizsgaidőszak, november közepén meg kezd bedurvulni az őszi szorgalmi időszak, és ki is jön a május-november

viccet félretéve: vizsgaidőszak június közepén/végén befejeződik, aztán szeptemberben először regisztrációs hét, és utána kezdődhet a félév

(#9827) Vasinger!: tanulni a nyári szünetben? :Y semmit

[ Szerkesztve ]

(#9829) Korcsii válasza Vasinger! (#9827) üzenetére


Korcsii
őstag

Nyári szünetben semmit nem kell. Lehetni persze lehet előretanulni, valami szakmai tapasztalatot szerezni, etc...

szerk: pörög ám a topik...
Előretanulással meg az a baj, hogy wikin van fent egy csomó infó, de lehet, hogy közben átalakul a tárgy stb... meg lehet előadáson egyszerűbb megérteni, mint látatlanban nekiugrani...

Mondjuk a C az C, ha eddig nem tette, én azt tanulnám nyári szünetben első félév előtt.

ui: jájj, a megszokás...

[ Szerkesztve ]

(#9830) Vasinger! válasza Korcsii (#9829) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na igen, C-hez semmi közöm. C#-hoz van egyedül, de ahhoz se sok. Ciklusok, feltételes utasítások, tömbkezelés, ilyenek..

Csak kérdés, hogy a C mennyire tanulható így látatlanba...

(#9831) Korcsii válasza Vasinger! (#9830) üzenetére


Korcsii
őstag

Mondjuk C-re is jellemző az, hogy órán egy csomó minden elhangzik. Autodidakta módon megtanultam annyira, hogy abból érettségiztem (Pascal-lal utolsó évben megromlott a barátságunk, a jelentkezési lapon még félve jelöltem meg a C-s környezetet). Aztán egy rakat új dolgot tanultam itt. :) De ugyanakkor jó volt, hogy tudtam valahova kötni, nem nulláról kellett megtanulni. Viszont többen beleestek abba hibába, hogy az első pár hét után azt hitték, hogy ez megy, és a végén nem vették már olyan komolyan... aztán abból lett a szívás.

[ Szerkesztve ]

(#9832) JColee válasza Vasinger! (#9827) üzenetére


JColee
őstag

Mérnökinfón nemtom, hogy van, de villamosmérnökin van 6 hét szakmai gyakorlat. Nekem most nyáron lesz (BSc utolsó féléve előtt).

[ Szerkesztve ]

(#9833) concret_hp válasza Vasinger! (#9827) üzenetére


concret_hp
addikt

mit tanulnál nyári szünetben? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9834) Vasinger! válasza Korcsii (#9831) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval akkor azt mondod, hogy egy kis C alapot nem baj ha felszed még a nyáron?

JColee:

Hm..na pont ilyenekre gondoltam. Azért 6 hét mínusz eléggé sok.

concret_hp:

Nem tudom, ezért kérdezem. Nem ismerem milyen egyetemistának lenni. :B

(#9835) JColee válasza Vasinger! (#9834) üzenetére


JColee
őstag

Igen, ezt egyszer ki kell bírni. Bár mondom, mérnökinfón lehet, hogy nincs is kötelező szakmai gyakorlat.
Egyébként szerintem ne most állj neki tanulni akármit, mert csak elmegy a kedved a szorgalmi időszakra tőle. Kivéve ha van valami projekt, amit meg akarsz csinálni, azzal el lehet szórakozni nyáron is. Ilyenkor legalább sok idő van rá.

[ Szerkesztve ]

(#9836) Vasinger! válasza JColee (#9835) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincs semmi konkrét tervem. Egyedül az a tervem, hogy minden vizsgám meglegyen az első 2 félévben, más nincs. Ehhez mindent meg akarok tenni, hogy teljesüljön. Ha kell tanulok nyáron is, csak mint írtam semmi tapasztalatom nincs, nem tudom mi értelme.

Matektól nem félek annyira, mert tanultam 3 évig emelt szinten matekot suliba és megy is úgy ahogy az analízis. Fizikától meg programozástól félek.
C-hez és fizikához semmi közöm nincs és ugye 0. zh lesz fizikából majd, tehát arra rá kell gyúrnom..

(#9837) Senhi válasza JColee (#9835) üzenetére


Senhi
aktív tag

A 2010-es vagy a 2011-es évfolyamtól kezdve mérnökinfón is van kötelező szakmai gyakorlat tudtommal... ami szerintem amúgy egy helyes dolog :) .

(#9838) Vasinger! válasza Senhi (#9837) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez minden nyáron van, vagy csak 1 évben kell menni?

[ Szerkesztve ]

(#9839) Senhi válasza Vasinger! (#9838) üzenetére


Senhi
aktív tag

Bsc alatt egyszer. Meg később msc alatt is egyszer.

(#9840) jico89


jico89
csendes tag

Hello,
Van lehetőség arra, hogy felvegyek egy tárgyat előkövetelmény nélkül? 2. évet most fejezem be, de a bsz2t most veszem fel harmadszor ősszel, és nem tudok a többi tárgyal haladni :D

(#9841) tototos válasza jico89 (#9840) üzenetére


tototos
őstag

Sajnos nem tudsz ilyet. Még a dékáni sem jó erre.

(#9842) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

(#9843) geckowize válasza Vasinger! (#9836) üzenetére


geckowize
őstag

Analízis 1/2-ből ha emelt matekon voltál és deriválásból/integrálásból kb általános x az n-ediken képletet tudtad, akkor is össze lehet szedni 3-ast, 4-est, persze ha leülsz és végigrágod magad a gyakorlati anyagon, itt a titok a sok gyakorlás, elméletből szinte semmit nem tudtam és Anal1 3-as, Anal2 4-es lett.
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: felesleges

BSZ1-2: Aki nem szandálzoknis, matektáboros, matekversenyes, tüdőgatyás autista, vagy ennek pár fokkal enyhébb változata, annak bizony keményen rá kell feküdni. A siker kulcsa, hogy rendszeresen elő kell venni szorgalmi időszakban és ráfeküdni, oldogatni feladatokat, definíciókat, tételet kívülről fújni (bizonyítás sokszor segít a megértésben, bár én sokszor csak összezavarodtam)... Igazából a ZH-k a kemények, ha azok megvannak, azért vizsgára már nem kell olyan sokat tanulni, persze a vizsga ebből elég szopatós: húzol egy tételt, ha azt tudod, belekérdeznek majdnem az összes többibe, aztán 1 def/tétel nem megy, vagy nem tudsz vele számolni, mehetsz haza...
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: lehet hogy nem árt kicsit a lineáris algebrának utánanézni, nagy dózisban kapjátok majd a diszkrét matekot, aztán a távolinak tűnő első zh-n elég sok múlik (ha sikerül, akkor a másodikból mehetsz 3-szor még, de ha nem akkor a 2.-at egyszer megírod és ha nem sikerül buktad a tárgyat)

Progalap1-2: Én mielőtt felvettek annyi volt a tudásom C-ből, hogy egy hello worldöt talán kiírtam, de még azt sem értettem. :) Megvettem a C-s könyvet és végigmentem az egészen, majdnem minden feladatot megcsináltam, és ez meg is hozta gyümölcsét, szerencsére meglett 2-esre... Nagyon sokan buknak és ebben az a szopás, hogy nincs keresztfélév, ismerek olyat, aki 8. féléven van és most sikerült neki prog2... Bár hozzáállás kérdése, viszont pót és pótpótZH úgy hallottam, hogy nagyon nehezedik...
Prog2-n is érdemes a félév során rendszeresen csinálgatni feladatokat, gyakorolni, szorgalmikat megcsinálni (2 éve még volt, nemtom most mi van).

Szoftlab1-2: Prog gyakorlati része, tehát itt gépen írjátok a cuccost, tehát a prog1-2nél leírtak itt is érvényesek.
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: Elkezded a C-t nagyvonalakban csak, hogy ugyancsak ne nagy dózisban kapj olyan ismeretlen dolgokat, amit nem lesz idő a félév során más teendők miatt behozni.

Digit1-2: Aki gimiből és nem infós szakközépből jön az kiscit wtf fejjel fog nézni, de úgy, hogy típuspéldákat begyakorlod, meg valamit konyítasz hozzá, át lehet azért menni szerintem...
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: felesleges

Mikmak/Menválgazd: :DDD
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: :DDD

Tesi A/B: :)
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: :)

Tanköri 1/2: elég szopó, szorótárgy :DDD
Nyári készülés amit tudsz tenni ebből: nézz utána neten, milyen kocsmák vannak, ahova majd elmentek iszogatni :)

[ Szerkesztve ]

(#9844) geckowize válasza Vasinger! (#9823) üzenetére


geckowize
őstag

Ha első 2 félévben minden tárgyat meg akarsz csinálni, nyugodtan pihenhetsz nyáron, esetleg nagyvonalakban nézd át azokat a dolgokat, amiket előző hsz-ben leírtam.

Többi nyáron is enged a mérnök infó szak rengeteg időt, június közepéig, esetleg júni huszonvalahányadikáig szokott tartani a vizsgaidőszak tavasszal, de ha nem kell semmiből többször vizsgázni, meg elővizsgára érzel affinitást amiből van, akkor le lehet tudni gyorsabban is.
ELTE-seknek, és pár más egyetemen/főiskolán úgy tudom júli első hetében még tart a vizsgaidőszak mondjuk nem tudom mit sírnak 1 hetes őszi meg 1 hetes tavaszi szünettel, ami nekünk 2 nap sch qpa ősszel, meg 1 nap tavaszi "szünet", húsvét hétfő...

(#9845) bAtt001 válasza geckowize (#9843) üzenetére


bAtt001
addikt

mikmakon nem nevetnék ennyire, de tényleg nem érdemes rá előre készülni :DDD bsz vizsgát meg tanúsítom, van benne rutinom :)

(#9846) bpx


bpx
őstag

Tájékoztatjuk, hogy Mérnök informatikus szak (5N-M8) képzésének tanulmányi státusza változtatásra került. ’Aktív’ státuszról ’Abszolvált’ státuszra.

10 nap múlva védés + záróvizsga, aztán MSc is letudva :C

(#9847) baluka26 válasza geckowize (#9843) üzenetére


baluka26
veterán

VIK-en a mikmak ilyen mosolygós fej?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9848) Senhi


Senhi
aktív tag

8 félév és 232 felvett kredit után újabb végzett mérnök infós született személyemben :))
Szeptembertől pedig minden kezdődik előröl msc-n...

(#9849) norbiphu válasza bpx (#9846) üzenetére


norbiphu
senior tag

Tájékoztatjuk, hogy Gazdaságinformatikus szak (5N-MGAIN) képzésének tanulmányi státusza változtatásra került. ’Abszolvált’ státuszról ’Diplomát szerzett’ státuszra xy módosította 2012.06.16. dátummal.

és még a kitüntetéses diploma is megvan mellé. :C

ha jól számolom, holnap védesz, kalappal hozzá :)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9850) mm779 válasza norbiphu (#9849) üzenetére


mm779
tag

Melyik szakirányon voltál? Csináltál mellette MI Msc-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.