Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) bandus válasza EQMontoya (#10400) üzenetére


bandus
veterán

neem, én meg akarok élni a fizumból :D a corvinusra gondoltam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10402) EQMontoya válasza bandus (#10401) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jahogyja. Én már megélek belőle, így én sem csinálok. :D

Same rules apply!

(#10403) KMan válasza bandus (#10401) üzenetére


KMan
őstag

áruló

:DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10404) KMan


KMan
őstag

Miutan teljesitettem egy tantargyat, utana hany felevig tudom akkreditaltani mas kepzesben?

(ha jol emlekszem, egy alairas 6 felevig ervenyes, de ha van belole jegy es kredit is?)

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10405) EQMontoya válasza KMan (#10404) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem erre nincs követelmény, csak annyi, hogy fedje nagy részben a két tárgy tematikája egymást.

Same rules apply!

(#10406) concret_hp válasza KMan (#10404) üzenetére


concret_hp
addikt

bme-n belül úgy tudom 10 év, máshol meg attól függ épp mit találnak ki :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10407) Livius


Livius
őstag

ELTE fizikus alapképzésból a BME villamosmérnöki MSc-re jelentkeztem. Szerintetek mely MSc szakirányok azok, ahol inkább a fizika dominál, mint pl modern fizika, EM terek, szilfiz (félvezetők fizikája)...

Villany MSc szakirányok:
•Beágyazott információs rendszerek szakirány
•Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirány
•Infokommunikációs rendszerek szakirány
•Irányító és robot rendszerek szakirány
•Média-technológiák és -kommunikáció szakirány
•Mikro- és nanoelektronika szakirány
•Számítógép-alapú rendszerek szakirány
•Szélessávú és vezeték nélküli kommunikáció szakirány
•Újgenerációs hálózatok szakirány
•Villamos gépek és hajtások szakirány
•Villamosenergia-rendszerek szakirány

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#10408) KMan válasza concret_hp (#10406) üzenetére


KMan
őstag

Megneztem a TVSZ-t, de nincs ra vonatkozo pont hogy meddig ervenyes. Csak az alairasra van szabalyozas ha nincs belole jegy.
(8)
A TVSZ 14.§(4) pontja szerint a megszerzett aláírás a megszerzés félévében és az azt követő hat egymás utáni félévben érvényes.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10409) concret_hp válasza Livius (#10407) üzenetére


concret_hp
addikt

1. félévben már van szakirány?

a mikronano cucc biztos, meg gondolom az uccsó 2 is, de annyira nem értek hozzá, talán még a szélessávú és vezeték nélküli.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10410) JColee válasza Livius (#10407) üzenetére


JColee
őstag

Meg is ragadom a lényeget: BME villamosmérnöki
Fizika és terek alapozó tárgyak, nem dominálnak egyik szakirányon sem szerintem.
Amiket te írsz tárgyakat, az jellemzően a közös tárgyak között szerepell. Én mikro és nanoelektornikán vagyok, és szakirányon eddig nem volt ilyen tárgy. De cserébe van nekünk fizika3 ami pont az amit te is említesz. Elvileg 2. félévben lesz nanoelektronika, meg ilyesmi tárgyunk de arról nem tudok még semmit.

concret_hp Te nem bme-s vagy? MSc-n rögtön szakirányon kezd az ember.

[ Szerkesztve ]

(#10411) concret_hp válasza JColee (#10410) üzenetére


concret_hp
addikt

respect the old scool bro' én még 5(+n) éves képzésben verettem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10412) JColee válasza concret_hp (#10411) üzenetére


JColee
őstag

Én kérek elnézést. :D

(#10413) JColee


JColee
őstag

Már "csak" egy fiz3 vizsga van (remélem egy). :D

(#10414) tototos válasza JColee (#10413) üzenetére


tototos
őstag

Nekem "csak" egy rendszeropt :DDD

(#10415) Livius válasza JColee (#10410) üzenetére


Livius
őstag

Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirány
Mikro- és nanoelektronika szakirány

Megnéztem a VIK odalát, hogy mik a tantárgyak ezekben, és azért eléggé jelen van az a fizika amit én említettem, igaz a mikro- nanoeletronikában inkább többségben van az IC/Chip tervezéses labor mint annak a gyártási technológiájának alapjai és elmélete.

Az a nanoelektronik az elég jónak néz ki, a VIK oldal szerint. Abban aztán tövig benne lesz az a Fizika3, nah meg aki azt vágja és használni is tudja az talicskával tolja haza a pénzt pár éven belül a diploma megszerzése után.

Mondjuk nem hiszem hogy nagyon össze fog jönni a felvételi most, mert előreláthatólag írásbelin a csúcs amit eltudok majd érni az 30 pont lesz a 45-ből, és az a duplázással kevés lesz a 70 pontos bejutáshoz. :W De azért egyszer azt az Orosz féle Fizika3-at szívesen letolnám, jól magyaráz az öreg, csak kicsit nagyon hipergyors tempóban kell haladnia, meg full faszság azt a szilfizt is eröltetni abban, mikor arra egy teljes félév kéne hogy érjen valamit. :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#10416) JColee válasza Livius (#10415) üzenetére


JColee
őstag

Felvételi pont az más, mint az írásbeli pontszáma. Ha megírod 18 pontosra az írásbelit (45 feladatból 18 jó), akkor 36 felvételi pontot kapsz.

(#10417) JColee


JColee
őstag

Mi folyik az iit-n? megírtuk 13. héten a szoftvertervezés zh-t, az 2 lett (levitték a ponthatárt 50%ról 40%-re, így lett meg). Majd most kiraknak egy összesített eredményt belevéve a pót és pótpót zhkat, és ott meg azt írják, h megbasztak.
Mellesleg a szorgalmi időszakban ksézített házikat sem javították még ki és a félévközi jegyet nem írták be neptunba...

(#10418) concret_hp válasza JColee (#10417) üzenetére


concret_hp
addikt

egyetlen tanszék amitől mindig szétbaszott az ideg :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10419) tototos válasza JColee (#10417) üzenetére


tototos
őstag

csak nem László Zoltán a tárgyfelelős? :DD

(#10420) EQMontoya válasza concret_hp (#10418) üzenetére


EQMontoya
veterán

IIT-s színekben oktattam progot. De a szoftvertechnológiától én is elhatárolódom. :D

Same rules apply!

(#10421) bAtt001 válasza tototos (#10419) üzenetére


bAtt001
addikt

pénteken vagy megint szidni fogom vagy hát megint szidni fogom :D akkor jön a szofttech eredmény :(((

(#10422) JColee válasza tototos (#10419) üzenetére


JColee
őstag

Nem, egy-két éve Benyó tartja.

(#10423) EQMontoya válasza JColee (#10422) üzenetére


EQMontoya
veterán

A szoftvertervezes az melyik? Azt hittem, hogy LZ. targyanak n+1. neve.

Same rules apply!

(#10424) JColee válasza EQMontoya (#10423) üzenetére


JColee
őstag

Villany MSC közös tárgy. Régen LZ tartotta egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#10425) EQMontoya válasza JColee (#10424) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jajj tudom, errol a rettenetrol hallottam iden egy villany MSc-s lanytol, hogy a hazik se voltak kijavitva a felev vegere, meg amugy is peniszfejfedo modon javit az eloado...

Same rules apply!

(#10426) tototos válasza JColee (#10424) üzenetére


tototos
őstag

Ha jól tudom ugyanúgy tartotta mint infón a szoftechet.

(#10427) JColee válasza Livius (#10415) üzenetére


JColee
őstag

Hány pontos lett az írásbelid?

(#10428) Livius válasza JColee (#10427) üzenetére


Livius
őstag

Hulladák lett, mert a recepteket nem tudtam amivel gyorsan megoldható bármelyik feladat, így részletesen nekiálltam a leveztéskenek, meg pl laplace trafóknak, így a végén az uccsó 30 percben a maradékot tippeltem meg érzésből karikáztam, ami több mint a fele volt még majdnem. 16 pontot adnak a felvételire majd, azt láttam ebből, de ez sokat most nem fog érni, pedig ahogy számoltam a listát kevesebben voltunk 1-2 fővel, mint amire meghírdették a szakot. LoL

De így hogy látom hogy beszorozzák valami súllyozással a vizsga pontot a felvételi ponthoz, igazából nem is olyan gáz lenne a bejutás Fizika BSc-ből, kb egy félév felzárkózás után pár témakörből, meglenne a bejutás szerintem.

Elektronikai technológia és minőségbiztosítás szakirányon még adná is az alapszakom hozzá.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#10429) JColee válasza Livius (#10428) üzenetére


JColee
őstag

Wikin van fennt egy csomó régebbi feladatsor. Egy-két gyakorlópélda van vik.bme.hu-n is. Ezekat a feladatsorokat érdemes megcsinálni, és így be lehet gyakorolni a "rutint". Egyébként szerintem ez elég nagy baromság, hogy ilyen Kenguru matekverseny szintjére degradálják a záróvizsgát (ész nélkül kell csinálni).

Ma befejeztem a fizika tanszékes pályafutásomat egy Orosz szóbelivel. :D
És ezzel vége a vizsgaidőszaknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#10430) Livius válasza JColee (#10429) üzenetére


Livius
őstag

Kösz, jó látni hogy a 2013-s záróvizsgák is fenn vannak már a neten, kár hogy a VIK oldalán ezeket már leszarták felrakni. :W

Én azt oldvastam ebben a félévben Oroszt eltiltották a Villany MSc kvantummechanikától, ez is valami legenda volt csak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#10431) baluka26


baluka26
veterán

Nem VIK-esként megkérdezhetem ki az az Orosz és miért ekkora ledzsend?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10432) EQMontoya válasza baluka26 (#10431) üzenetére


EQMontoya
veterán

Enjoy. :D

Same rules apply!

(#10433) Csyppa válasza baluka26 (#10431) üzenetére


Csyppa
senior tag

[link]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#10434) baluka26 válasza Csyppa (#10433) üzenetére


baluka26
veterán

Érthető :DDD

Az a Karcsi, aki említve van egyik idézetben az a fizikás-kísérletezős Karcsi lehet?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10435) vans? válasza Csyppa (#10433) üzenetére


vans?
őstag

"Hova jártak maguk? Tehénképzőbe? Faiskolába?" Ennyi. :DDD

hábm bábm

(#10436) EQMontoya válasza baluka26 (#10434) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen.

Same rules apply!

(#10437) baluka26 válasza EQMontoya (#10436) üzenetére


baluka26
veterán

Tavaly, amikor Győr környékén volt az, hogy szerencsétlen focisba villám csapott, bent volt a tévében :D Keleb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10438) Cicero válasza JColee (#10398) üzenetére


Cicero
őstag

Engem alapból felbasz az a felület, amit a 2010-es (?) office-al vezettek be. Egyszerűen használhatatlan számomra, és nem is vagyok hajlandó megtanulni használni, ezért amikor megláttam, hogy az AutoCAD is azt használja fordult egyet a gyomrom. Megjegyzem a zh-n nyilván nem lehetett laptopot használni, így kénytelen voltam előtte kattintgatni a windowsos felületen, jó egy hétig tartott mire eltájékozódtam benne.
Szemben az osx-es felület hozza a klasszikust, ráadásul szinte egy-az-egyben olyan a fogása mint a photoshopnak.

Más: gyakvez behozott egy laptopot amin win8 volt, kábé három emberbe került mire kiszenvedtük az okádék metro felület mögül azt a szerencsétlen deszktopot (ctrl+alt+del-re hívtunk egy feladatkezelőt, amibe új folyamatként megnyitottunk egy internet explorert; erre az a szerencsétlen torzszülött villadzott egyet-kettőt bejött az ie, abból szépen kiléptünk és megkaptuk az asztalt. ms fuckyeah.)

(#10439) pushalias válasza Cicero (#10438) üzenetére


pushalias
addikt

Az mindig elismerésre méltó, amikor valaki büszkén hirdeti, hogy ennyire béna. Pláne, ha nem egyedül ennyire szerencsétlen, hanem egyből hárman, ráadásul ha jól értem, a felsőoktatásban részt vevők, akiknek állítólag egy kicsit ügyesebbnek kellene lenniük az átlagnál.

Honor 9 / HP 8470P

(#10440) baluka26 válasza Cicero (#10438) üzenetére


baluka26
veterán

A legjobb dolod, ami valaha a Windows-szal történt, az a Metro. Csak divat fikázni.

Holnap véget ér a vizsgaidőszak, 35 kreditből legrosszabb esetben is 4,5-ös átlagom lesz, utoljára áltsuli 7.-ben volt ilyen. Tudom GTK-MM nem számít, de akkor is jól érzem magam ;] ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10441) Cicero válasza pushalias (#10439) üzenetére


Cicero
őstag

Vicces, hogy neked a szamitogep kezeles a nivo, mintha a nagyit hallanam eskuszom, amikor megmutattam neki, hogy nem romlott el a gepe csak nem a reset gombbal kell bekapcsolni.
Egyebkent tenyleg az a legjobb dolog, most meg latva az uj xboxukat is remelem marad ez a tendencia es akkor par ev mulva senki sem fogja oket komolyan venni. Na mindegy, tokoff es utalom, mert meddo tema is.

Nekem van meg ket vizsgam, a2 matek negyes lett, ugy hogy az eloadonal szobeliztem. Azt hittem kiugrom a borombol. : )

(#10442) baluka26 válasza Cicero (#10441) üzenetére


baluka26
veterán

Ki tartja A2-t nektek?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10443) Cicero válasza baluka26 (#10442) üzenetére


Cicero
őstag

Szilagyi Brigitta avagy Koos Krisztianne :)

(#10444) baluka26 válasza Cicero (#10443) üzenetére


baluka26
veterán

Rá gondoltam, ő remek tanárnéni, én nagyon szerettem.
Nekem 2-es írásbeli után 3-ast adott szóbelire, de mondta, hogy olvassam még át még kétszer, és menjek vissza négyesért felelni. Kevés korrektebb tanárral találkoztam eddig :)

Gyakot Tóth úr viszi még nála?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10445) Cicero válasza baluka26 (#10444) üzenetére


Cicero
őstag

Nekem is ez a velemenyem rola, talan a vizsgak elsore kicsit hardcorenak tunnek a 20 feladat 90 perccel, de siman teljesithetoek. A gyakokat most harmadeves mechas kollegak viszik egy kivetellel.
Jo erzes, amikor a gyakvezed ket nappal fiatalabb nalad :} all the pain man, all the pain : D

(#10446) baluka26 válasza Cicero (#10445) üzenetére


baluka26
veterán

Az a jó vizsga, nem amikor két feladat 100 pont, és akkor elakadsz, és bukta. Sok kérdés, hogy kiderítse mit tudsz és mit nem. Szerintem nem hardkór. Mondjuk A1-gyen épphogy átcsusszantam, de gyak. ugyanazt adta le, mint amit gépészkaron szokott (saját állítása szerint).

Nálunk van két olyan srác is MM-en, akikkel Dr. Csobán úr (31) majdnem egy idős, egyiknél fiatalabb is talán két évvel. :D Durva.
Amúgy Csobán Ati is a top rendes előadok között van, kurva érdekes előadásokkal. Gépészeknek mit tanít ő?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10447) gzbotii válasza Cicero (#10438) üzenetére


gzbotii
veterán

:C
De nehez elehivni az asztalt :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10448) pushalias válasza Cicero (#10441) üzenetére


pushalias
addikt

Valahol megértelek, bár én azért odáig nem jutottam el, hogy megutáljam azokat a dolgokat, amiknek a kezeléséhez túl béna vagyok.

(#10447) gzbotii Te csak ne szólj be, te mocskos MS bérenc! Valdd be, ha nem kutattál volna román hekkeroldalakon, te sem vennéd észre a bal alsó sarokban elrejtett hatalmas iciripiciri Asztal csempét.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#10449) EQMontoya válasza Cicero (#10445) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amikor masodevesen gyakvez voltam, jo par ember volt idosebb nalam, vagy evfolyamtars, akit ismerek. :D

Same rules apply!

(#10450) gzbotii válasza pushalias (#10448) üzenetére


gzbotii
veterán

2 nap, 2x M$-berenceztek le.
Haladok :K :C

Igen, valoban csak ugy kaptam meg. De lehet azert is, mert en szociologiat tanulok es nem ertek az ilyen IT dolgokhoz :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.