Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) EQMontoya válasza turbobusa (#10350) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg lehet tanulni itt programozni, en is itt tettem leginkabb. Csak fel kell kotni a gatyat. Egyebkent pedig azt nezd, hogy melyik erdekel jobban. Ne a penzt nezd, nem tudsz sokaig olyat csinalni, amit nem szeretsz.

Same rules apply!

(#10352) turbobusa válasza EQMontoya (#10351) üzenetére


turbobusa
senior tag

Igazat megvallva mindkét dolog érdekel, gyermekkorom óta vonzódok az autókhoz, ebből kifolyólag húz a szívem a közl. felé. De ha azt nézem mivel nagyobb az esélyem elhelyezkedni akkor meg egyértelműen VIK.
Gépész régebb érdekelt, bár a ponthatár már a 400-at üti ami nekem nem épp kedvező immár.
VIK-en ahogy nézem nem nő úgy a pont, 370 környékén van már egy jó ideje, remélem így is marad ez. :D

járműmérnökre gondoltam az előbb

Jhonny06: Programozni nem tanultam meg, weblaphoz ami kell annyit tudok, bár ez nagyon nem fedi egymást.

[ Szerkesztve ]

(#10353) Jhonny06 válasza turbobusa (#10350) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mi érdekel egyáltalán? Mert aki az infó felé húzódik, az középiskolában magától elkezd tanulni programozni.

VIK-re simán be lehet jutni, évekre visszamenőleg 370 körül volt, a mérnöki karokat nem is szopatják annyira bejutás szempontjából (csak bennmaradásnál :DDD ), úgyhogy szerintem nagyon nem várható emelkedés.

[ Szerkesztve ]

(#10354) baluka26 válasza EQMontoya (#10349) üzenetére


baluka26
veterán

Sokszor leirtam mar. Nem volt se fizika se info erettsegim, keson jottem ra, hogy kellene. Ezert a legkisebb rosszat valasztottam. En nagyon szeretem amugy. :)

Kozlek es vik talan ket legnehezebb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10355) Drizzt válasza FehérHolló (#10343) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fórumról ismerek olyat, aki ott dolgozott, de egyébként nem. Miért?

I am having fun staying poor.

(#10356) dangerzone


dangerzone
addikt

Hejhó!

Volna egy olyan kérdésem, hogy ha msc alatt fogynak el az államilag támogatott féléveim , 9 félév alatt végeztem el a bsc-t, jövő tavasszal meg erasmusra megyek, akkor az utolsó 2 félévem mindenképp költségtérítéses lesz? Vagy nem létezik erre valami kiskapu a bme-n belül? Nem tudtok valami ilyesmiről?

(#10357) concret_hp válasza dangerzone (#10356) üzenetére


concret_hp
addikt

félévenként 50 kredit azt' csá ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10358) KMan válasza dangerzone (#10356) üzenetére


KMan
őstag

jaja! vegyel fel 50 kreditet, csinalj tdk-t meg 2 nyelvvizsgat, dolgozz heti 40 orat meg epitkezz oszt' csaa!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10359) DBAtti válasza dangerzone (#10356) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Nagy segítség nem leszek, csak annyit tudok mondani, hogy a BSc-t 9 félév alatt végeztem, egyéb + félévem nem volt. MSc-t ezután megcsináltam egyenesben (így sum. 13 félév), és nem kellett fizetősre áttérnem, tehát lehet hogy csak egy féléved lesz fizetős, de eléggé érdekes téma ez. Saját karon-szakon érdemes kérdezősködni, vagy nem is érdemes mert még kiderül valami ami rád nézve ront a helyzeten. :U
Nálunk a GPK-n a Dékániban segítőkészek voltak mindig ilyen ügyekben.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10360) bpx válasza DBAtti (#10359) üzenetére


bpx
őstag

meg a 9+5 sem volt fizetos (VIK)

[ Szerkesztve ]

(#10361) dangerzone


dangerzone
addikt

Akkor reménykedem. :) Köszi az infót srácok. Egyébként gépész/géptervező vagyok én is.

(#10362) geckowize


geckowize
őstag

10 felev alatt lesz meg legjobb Esetbeb a bsc, akkor nemtudja vki, hogy mscn igy hany felev lehet max allami?

(#10363) bpx válasza geckowize (#10362) üzenetére


bpx
őstag

ez nem szamit, bsc-msc kulon szamitodik
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10364) concret_hp válasza bpx (#10363) üzenetére


concret_hp
addikt

csak 1 sorral kéne tovább olvasni ;]
"Az egyéni támogatási idő: ez összesen legfeljebb 12 félév lehet."

de egyébként kb. évente változott és az a szabály, hogy az érvényes mindenkire, ami akkor volt, amikor kezdte, tehát annak kell utána nézni, hoyg akkor mi volt a divat :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10365) bpx válasza concret_hp (#10364) üzenetére


bpx
őstag

na jo, fene se koveti mar ezt, tobbet nem szolalok meg ;]

(#10366) geckowize válasza concret_hp (#10364) üzenetére


geckowize
őstag

Végén meg ez van:

Vagyis függetlenül attól, hogy 7, 8 vagy 9 államilag támogatott félév alatt végezted el a BSc-t (vagy az ötéves képzést) a 12 féléves egyéni támogatási időből csak 7-et vonnak le, így 5 államilag támogatott féléved marad MSc-re.

(#10367) Senhi válasza geckowize (#10366) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ezt megerősítem. Szeptemberben kezdtem az Msc-t és beiratkozáskor is ezt mondták. Szóval 10 félév esetén az utolsót fizeted, de ettől függetlenül még marad 5 Msc-re.

(#10368) dangerzone válasza Senhi (#10367) üzenetére


dangerzone
addikt

Királyság! :D

(#10369) Cicero


Cicero
őstag

Műszaki hőtan I -ről valakinek tapasztalata? Ma írtam zh-t, csak sajnos 40°-os lázzal tettem mindezt és a második részére időm se maradt.
Annyit tudok, hogy pótolni nem lehet, az egészet újra kell írni egy zhban. Csak kicsit gonoszság ez, nem?..

(#10370) Beerwolf válasza Cicero (#10369) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Az, utáltam a hőtan zh-kat, kevés hely és idő van, sok cuccot kell haználni. Ráadásul nagy a tét, mivel a pótok eléggé nehezek szoktak lenni. :(

(#10371) bandus válasza Cicero (#10369) üzenetére


bandus
veterán

nem gonoszság, ez van :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10372) Cicero válasza Beerwolf (#10370) üzenetére


Cicero
őstag

mikor csináltad őket?

(#10373) Beerwolf válasza Cicero (#10372) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Előző félév hő2, azelötti hő1.

[ Szerkesztve ]

(#10374) Cicero válasza Beerwolf (#10373) üzenetére


Cicero
őstag

gyakvezünk azt mondta, hogy az előző évi mh I második zh túl könnyű volt,
ezért benehezítettek nálunk..
átlag kb 35-40 pontot szereztek az emberek...

(#10375) dangerzone válasza Cicero (#10374) üzenetére


dangerzone
addikt

A hőtan az semmi. Majd az ÁTG ;]

(#10376) Cicero válasza dangerzone (#10375) üzenetére


Cicero
őstag

google első :D

ja amúgy nem nehéz annyira, az első feladatot (60%) egy jó képességű középsulis megoldja, csak az volt a gond, hogy elkezdtem számolni a kérdésben feltett mennyiséget, befejeztem, kétszer aláhúztam és jöhet a második feladat. ott meg elment kvadribazillió idő mire rájöttem, nem tudom megcsinálni és be kell adni 5 percem van kitölteni a táblázatot. a táblázatban meg még volt négy mennyiség, ami a kérdésben nem szerepelt, és mondhatni marha mérges lettem.
jó mondjuk amatőr vagyok.
meg az sem segített, hogy kb írni nem tudtam, mert állandóan nekiütköztem vagy a jobbomon vagy a balomon kaparó kollegámnak ...

[ Szerkesztve ]

(#10377) ABE válasza Cicero (#10374) üzenetére


ABE
őstag

Minden félévben ezzel a nyilas dumával jönnek. :U

Szerk:

Nagyobb sikere lett a videónak, mint gondoltam volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#10378) KMan válasza Cicero (#10376) üzenetére


KMan
őstag

Most melyik szakot nyomod eppen? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10379) Cicero válasza KMan (#10378) üzenetére


Cicero
őstag

:N

energetikai mérnöki

(#10380) Korcsii


Korcsii
őstag

Amikor volt gyakvezérünk a hírekben, és még vérdíj is a fején... :D [link]

(#10381) EQMontoya válasza Korcsii (#10380) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te is minden fórumon ott vagy? :D

Same rules apply!

(#10382) Korcsii válasza EQMontoya (#10381) üzenetére


Korcsii
őstag

Sőt, még idősebb is vagyok 4 hónappal - mégse vagyok addikt. :B

De erre már anno rákérdeztem chat-en, hogy a két nick ugyan az-e. :)

(#10383) geckowize


geckowize
őstag

Hello
tudtommal elég sok 9gag látogató van a BME-n, ezért is írok ide, mert nyílt egy 9gag topic itt PH-n.

(#10384) bAtt001


bAtt001
addikt

sziasztok

elég nagy bajban vagyok most, tárgyfelvételnél én hülye nem vettem fel a vizsgakurzust mert elfelejtettem vagy nem tudom mi volt. így most amikor vizsgát akartam felvenni látom h nem tudom. oké kicsit besz@rtam és kérdeztem így az van h a "méltányosság" segítségével be tudok még kerülni a tárgyra a félévben. most itt az a gond h ezt az 1x-ri alkalmat elhasználjam-e erre vagy tartogassam, fogalmam sincs mire lehet még jó ez a dolog ezért nem merek így hirtelen dönteni. valakinek valami tanácsa esetleg? nagyon megköszönném :)

(#10385) Jhonny06 válasza bAtt001 (#10384) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gyakorlatilag ilyesmi dolgokra jó ez, másra nem. Ha már túl vagy a 4 félév - 55 krediten, onnan már nagyon nem lehet elbaszni semmit, amihez kéne, csak nem árt figyelni. Egyébként nem hinném, hogy ez a méltányossági csak 1 alkalommal vehető igénybe, szerintem ilyen piti dolgokat elengednek többször is, max fizetsz valami pótdíjat.

(#10386) bAtt001 válasza Jhonny06 (#10385) üzenetére


bAtt001
addikt

hát igen eléggé benne vagyok az egyetemben csak nem tudtam h mire lehetne ezt használni. de akkor beadom és mostantól úgy figyelek mintha kés lenne a torkomnál minden percben. valahol nekem 1 alkalom ragadt meg de lehet nem igaz, a fizetést kibírom azon ne múljon. köszi a választ holnap el is intézem aztán reménykedem :) :R

(#10387) Jhonny06 válasza bAtt001 (#10386) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sorry, hirtelen azt hittem, hogy az OE topicban vagyok, azt a 4 félév 55 kreditet felejtsd el. :D

(#10388) bAtt001 válasza Jhonny06 (#10387) üzenetére


bAtt001
addikt

hopp így más a helyzet akkor, gondolkodnom kell :B

(#10389) Bling95


Bling95
őstag

hello!

Nemtudom mennyire vagytok még de,

Ha gépész kar valamelyik szakjára fogok járni, akkor van értelme macbook-ban gondolkodnom vagy a használt programok miatt felejtős?

(#10390) JColee válasza Bling95 (#10389) üzenetére


JColee
őstag

Hát windowst is fel lehet rá tenni azt hiszem... ;]

(#10391) Bling95 válasza JColee (#10390) üzenetére


Bling95
őstag

persze de ha az esetek 95%-ban windows-ra lesz szükségem akkor tényleg totál felesleges azt venni

(#10392) Senhi válasza Bling95 (#10391) üzenetére


Senhi
aktív tag

Amúgy is az ;]

Mutogatni jó.

(#10393) Bling95 válasza Senhi (#10392) üzenetére


Bling95
őstag

Maga a rendszer sokkal kenyelmesebb ( most imac-em van ) viszont ha az ottani feladatokra alkalmatlan , akkor inkabb veszek valami bika notit.

(#10394) #89874944 válasza Bling95 (#10393) üzenetére


#89874944
törölt tag

erre a célra felesleges... inkább vegyél vmi bika papírt és bika ceruzát ;]

(#10395) JColee válasza #89874944 (#10394) üzenetére


JColee
őstag

Ha pénzt akar szórni, akkor nyugodtan tegye. :) Bika kávé vagy piros bika egyébként kellhet.

(#10396) Cicero válasza Bling95 (#10389) üzenetére


Cicero
őstag

A mac-es AutoCAD ezerszer használhatóbb a windowsos társához képest, gondolom van macre solid works is meg hasonlók amiket fogtok használni, úgyhogy ebből a szempontból vehető a mac. Egyedül ami ciki lehet az az informatikai rendszerek tárgy gyakorlatai, ahol C#-ban programoztok - és azért érdemes otthon is elpötyögni vele, főleg ha nem tanultál előtte programozni, aminek ha jól tudom nincs framework-je macre.

(#10397) DBAtti válasza Bling95 (#10393) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én maradnék a Windows-nál. Eléggé sok szoftver számításba jöhet, csak néhány példa:
MatLAB, LabVIEW, Mathematica (Wolfram Alpha), Ansys, AutoCAD, Solid Edge, Unigraphics NX, SolidWorks, Inventor, ProE (Creo), Catia, RobCAD, Siemens Simatic Step 7, Festo Didactic szoftvercsalád, mindenféle editáló szoftverek (bár ezek vannak gondolom MAC-re is).

Lehet, hogy mindannyian támogatják a MAC-et, de nagyobb valószínűséggel a Win-t. Ha pénz nem akkora akadály, akkor egy jó kis ThinkPAD, és sok tollbetét meg spirálfüzet :D + rotring betéttel, vonalzó, körző, számológép, stb.

+ Házkötő 2D-s ábrázolás :K

ps.: szerintem az energiaitalokat kerüld, inkább kávé, vagy koffeintabletta, én végül a ginseng tablettánál kötöttem ki, aránylag kevés a mellékhatása. Teljes kifáradáson viszont csak a (beadás utáni) alvás segít.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10398) JColee válasza Cicero (#10396) üzenetére


JColee
őstag

Mitől használhatóbb a mac-es AutoCAD?

(#10399) bandus


bandus
veterán

van végre államvizsga időpont, jeee. mák, mert egy napra rá, már megyünk is nyaralni :D

nameg kicsit megkavartam a dolgot, hogy sikerült olyan tárgyat beválasztani, amit rajtam kívül senki másnak, így két részletben tudom le, de majdcsak túlélem valahogy :)

jövő ősszem meg úgy tervezem, hogy a túloldalon kezdek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10400) EQMontoya válasza bandus (#10399) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csinálsz phd-t?

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.