Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) nemi válasza KMan (#1998) üzenetére


nemi
tag

Miért? Én IT tanácsadó szeretnék lenni, vagy valami gazdasággal foglalkozó emberke :)

(#2002) FehérHolló válasza Drizzt (#1999) üzenetére


FehérHolló
veterán

Le lehet tölteni, nekem onnét van.

Skynet is real. It's called Google.

(#2003) bpx válasza Drizzt (#1999) üzenetére


bpx
őstag

lehet, amit kapsz hozzá kulcsot, azzal azt hiszem 5-ször aktiválahtod neten, utána telefonon kell

(#2004) KMan válasza nemi (#2001) üzenetére


KMan
őstag

ez szep is meg jo is, csak ha erteni is szeretnel hozza, akkor szvsz maradj a dunanak ezen az oldalan :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2005) Drizzt válasza bpx (#2003) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ok, kösz a válaszaitok, akkor megvárom már a kódot, s felteszek origiben magamank Win oprendszert életemben először. ;]

I am having fun staying poor.

(#2006) nemi válasza KMan (#2004) üzenetére


nemi
tag

Ajaj, egyre több kérdést vetnek fel bennem a kijelentéseid. :) Ha nem lenne probléma, megtudnád adni az msned priviben, hogy kicsit kerdezősködjek ezekről a dolgokról(persze ha nem gond :DDD ), ne itt offoljuk szét a topikot.

(#2007) KMan válasza nemi (#2006) üzenetére


KMan
őstag

kerdezz amit akarsz priviben.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2008) nemi válasza KMan (#2007) üzenetére


nemi
tag

Privi ment.

(#2009) KMan válasza nemi (#2008) üzenetére


KMan
őstag

valasz ment.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2010) concret_hp válasza nemi (#2006) üzenetére


concret_hp
addikt

hát sztem ha IT tanácsadó akarsz lenni, akkor azért nem árt ha kicsit jobban értesz az infóhoz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2011) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt a prog infón való megtanulhatóságával kapcsolatos kérdésemre! :R

Azért szerintem is kéne érteni magához az IT-hez is ha valaki IT szakember szeretne lenni. Viszont az is igaz, hogy gazdasági képzés legalább annyira kell hozzá.

DigitXT: Azt, hogy a zsenik nomináljanak arra értettem, hogy akinek az első szava az volt, hogy C++ az konvertálja át a véleményét átlagos szintre.:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2012) nemi válasza concret_hp (#2010) üzenetére


nemi
tag

Két IT tanácsadót ismertem meg az elmult napokban, BME GTK MBA diplomás mindkettő.
Altálaban a műszak infosok komolyabb dolgokkal foglalkoznak(hc szint :) ). IT tanácsadó gazdasági szempotokat tart inkább szemelött, de nem mernöki szinten kell érteni az infohoz.
De amit KMan felvázolt, az se tünik rossznak.

(#2013) concret_hp válasza nemi (#2012) üzenetére


concret_hp
addikt

ha így kened a dolgokat akkor nemértem miért van szükséged segítségre ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2014) FehérHolló válasza nemi (#2012) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szeretem, amikor olyanok adnak tanácsokat, akiknek halvány fingjuk nincs a mélyebb dolgokról. ;]

No offense természetesen, általánosságban értettem, nem konkrétan a gazdinfosokra.

Skynet is real. It's called Google.

(#2015) 9CS válasza nemi (#2012) üzenetére


9CS
senior tag

:Y Komoly, hogy IT területen tanácsadó, gazadási szakember? Nem biztos, hogy az általa megálmodott rendszert szeretném használni.

Nem lehet, hogy lapul ott egy másoddiploma? Mondjuk van, hogy nem a diploma a lényeg, de akkor meg nem a GTK képzésben tanultak miatt alkalmazzák Őket.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2016) nemi


nemi
tag

concret_hp: Mivel nemrég jutottam info bírtokába apám ismerősei által.
Én sem értek sokmindent :). "Amugy én ugy kérdeztem tölük hogy van- e közgáz diplomájuk ?" Majd tovabb kerdezösködök :)

Inkább szakleírást olvasgattam itt-ott, tovabbtanulasi lehetosegeket amit mernök infonal nem nagyon tettem. Muszaki menedzser idaig a favorit, de marketing német nyelven a BGF KVIFK sem lenne rossz.

(#2017) FehérHolló válasza nemi (#2016) üzenetére


FehérHolló
veterán

Műszaki menedzserrel milyen terveid vannak a jövőben (miután végeztél)?

Skynet is real. It's called Google.

(#2018) nemi válasza FehérHolló (#2017) üzenetére


nemi
tag

tanacsado, ugyintezo, bankinformatikus, projektmenedzser, IT stb. vagy diplomás munkanélküli.

(#2019) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ó de jó, ospf mérésre megint elém van vágva az ospf rfc leírása, aztán nesze 244 oldal. :D Még szerencse, hogy nem kell tudni csak a lényeget. :D

I am having fun staying poor.

(#2020) bandus


bandus
veterán

tudja valaki hogyan működik ez a tisztaszoftver dolog pontosan.az okés, hogy csk az egyetemi hálóból lehet letölteni, de ezt muszáj a saját gépemre? pl valaki leszedi nekem a koliból, kiírja dvd-re, és én ithon feltelepítem. ez lehetséges?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2021) KMan válasza 9CS (#2015) üzenetére


KMan
őstag

BME-n vegzettek (kartol, szaktol fuggetlenul) 15-20 szazaleka helyezkedik el vegzettsegenek megfeleloen. Nem azert fognak alkalmazni minket mert az XYZ karon vegeztunk, hanem azert mert a BME-n.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2022) FehérHolló válasza bandus (#2020) üzenetére


FehérHolló
veterán

Lehetséges. De nem is kell letölteni, mert ugyanaz, mint ami már valószínűleg otthon megvan neked "biztonsági másolatban". Elég a [Link]-ről megnézni a jogtiszta kulcsot hozzá, szintén belső hálóról.

Skynet is real. It's called Google.

(#2023) 9CS válasza FehérHolló (#2022) üzenetére


9CS
senior tag

Nem kell ehhez még valami licensz igazolást beszerezni? Úgy tudom, hogy kérni kell a kulcsokat, és küldenek papír alapon is igazolást, hogy használhatod a termékeket. Jó lenne ha kiderülne, mi is a pontos feltétel, mert akkor lehet mégis tennék fel Ms Office-t is. A papíros küldözgetős igénylés viszont nekem nem ér annyit, mivel csak az kell a tisztaszoftveres programokból, minden más megvan az MSDNAA-ból.

KMan: Ez érdekes, én egyre több helyről hallom, hogy a diploma léte egy dolog, a tudást nézik. Ekkor viszont gondolom, az adott szakon végzett tudása áll közelebb a kívánalmaknak. Mondjuk ahol most dolgozom is egy ideig csak azt nézték diploma van e, most már, hogy milyen, egyszer lehet megnézik az emberek tudását is. Mondjuk ez nem a fejvadásszal kerestetünk embereket típusú cég.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2024) FehérHolló válasza 9CS (#2023) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerinted érdekel valakit is, hogy neked van igazolásod, vagy sem?
Legfeljebb akkor rohangálnék papír után, ha bajba kerülök, és bizonyítani kell, hogy én a tisztaszoftver keretein belül használom. Egyébként az adott linken a BME mennyiségi licenszhez tartozó kulcs van, külön kulcsokat nem osztogatnak.

Szerk.: Rosszul tudtam, egyetemen belüli használathoz vannak azok a kulcsok, otthonra igényelni kell. De még nem találkoztam olyan emberrel, aki igényelt volna. :D
Bővebben: [Link] - itt a Campusos rész.

Skynet is real. It's called Google.

(#2025) nemi válasza 9CS (#2023) üzenetére


nemi
tag

Nagyon rosszul tudod.
1,Nem kell semmi papir. MSDNAA arcnak elküdöd neved nemtpunkodod, kiallit egy accot és már töltheted Vistat Xp, VS 05(ezt ugye te is írtad). Ha office kell vagy Frontpage akkor bemesz laptoppal analizisre(ami jobb esetben az I épületben van) felcsatlakozol wifire, bepötyögöd a ftp://software.eik.bme.hu címet és lehuzod.(van külön könyvtár a CD kulcsokhoz).
2,
Valoszinűleg ha huszadrangu egyetmről vagy GDFről jössz, megnézik mit tudsz elötte. BME végzettségből következtetnek arra hogy tudsz valamit. Tudnod is kell, mert akkor hogyan dolgozol :D

KMan: az alkalmazott közgadaságtani végzettség jó valamire ?

(#2026) FehérHolló válasza nemi (#2025) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem az MSDNAA-ról beszéltünk, és jól tudta.

Az, hogy a BME-n végeztél, nem garancia semmire. Komolyabb melónál egy interjúval el tudják dönteni, hogy szakmailag alkalmas vagy-e vagy sem. Interjú pedig van, és ott nem elég a papírokat mutogatni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2027) nemi válasza FehérHolló (#2026) üzenetére


nemi
tag

Campusos letöltésről.
Amugy én nem használtam még a kulcsokat, szoval lehet mondasz valamit.

(#2028) FehérHolló válasza nemi (#2027) üzenetére


FehérHolló
veterán

Esetleg utána is nézhetnél a dolgoknak mielőtt leoltasz valakit.

Igaz, hogy én is csak párhuzamosan néztem utána, de legalább utánanéztem.

Skynet is real. It's called Google.

(#2029) nemi válasza FehérHolló (#2028) üzenetére


nemi
tag

ez van, egy mocsadék vagyok.

(#2030) 9CS


9CS
senior tag

Jujj, nem kell itt megölni egymást. Én utána néztem, és az jött le, hogy mecaráns a legális ügyintézés. Ezért kérdeztem, hogy akkor most mi is van. De ezek szerint tényleg nem ér annyit. Persze akikre nem vonatkozik az MSDNAA ők jobban rá lehetnek utalva.

Majd meglátom, hogy ha vége az első sokknak (tanulási iram), akkor lesz e kedvem ezzel foglalkozni. Addig meg Open lesz az Office, ha végre megjön hozzá a vas.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2031) KMan válasza nemi (#2025) üzenetére


KMan
őstag

KMan: az alkalmazott közgadaságtani végzettség jó valamire ?

ajanlom a tajekoztatot elolvasasra.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2032) neduddki válasza KMan (#2031) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA jo emlexem /akkor az alk kozgaz???/ irtozatosan meghuztak felvettek szmat a miniszterm /~20+30/, mire tszcse elnok csak annnyit mondot, hu de kibaltoztt jo evfojamok lesznek: - ) hat szolid is volt a pontok:- ) az volt a poen hogy ugye en naprol napra lattam es csak azt hogy fokjjmatosan emlkedik:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2033) KMan válasza 9CS (#2023) üzenetére


KMan
őstag

Na figyelj.

1.Meghirdetnek egy poziciot, jeletkezik ra mondjuk 1000 ember.
(mailben oneletrajzzal, kiserolevellel, motivacios levelell, stb.)

2.Elso korben kiszorjak a 90%-at. (diploma, nyelvtudas, elozo munkahelyek alapjan)

3.Abbol az 100 emberbol aki maradt, vegul behivnak mondjuk 20-at.
Mindenkire jut fejenkent kb 20 perc.

Azalatt a 20 perc alatt te mi akarsz nekik bebizonyitani szakmailag?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2034) KMan válasza neduddki (#2032) üzenetére


KMan
őstag

Ez igy igaz. Tanterv nem sokban kulonbozik a GM-tol, csak tizedannyi embert vesznek fel, a ponthatarok pedig az egekben vannak. Advanced GM amugy.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2035) nemi válasza KMan (#2034) üzenetére


nemi
tag

Erre voltam kiváncsi, kösz :)
Infon sok ember el van tévedve a világgal kapcsoltban, a fajfenntartás sem működik.

(#2036) 9CS válasza KMan (#2033) üzenetére


9CS
senior tag

Kicsit mintha bepöccentél volna.

Mit tudom én mit lehet bizonyítani 20 perc alatt. Valószínűleg olyan ember az aki interjúztat, akinek van ebben gyakorlata. Bár ezt csak úgy gondolom, mivel még csak 1 állás "interjún" voltam és ott is dolgozom már 7 éve. Mondjuk ha rajtam múlna, akkor a jelentkezők közül először a más szakmából bepályázók önéletrajzát dobnám ki. Majd ha nem maradna megfelelő az adott szakot ismerőből, meghirdetném ismét a helyet.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#2037) concret_hp válasza KMan (#2034) üzenetére


concret_hp
addikt

a ponthatár az semmire nem garancia :U csak megjegyzem.
pl. láttam olyat h 114 pont informatikus könyvtáros meg 12x pont alkalmazott közgazdász olyan helyen ahol a béka s*gge alatt van a színvonal.

tudom, ez nálunk azért nem jellemző, de önmagában a pontszám semmit nem jelent.

nemrégiben írtam itt, hogy onnantól hogy az ember bentvan teljesen mindegy hogy 125 vagy 78 ponttal vették fel ill h mennyi volt a ponthatár :U

nemi: kifejtenéd bővebben mire gondolsz?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2038) KMan válasza concret_hp (#2037) üzenetére


KMan
őstag

tudom, de nemi most benn van, vagyis mindjart kinn, aztan lehet h ujra bennt, szval neki nem mind1. :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2039) Drizzt


Drizzt
nagyúr

DigtiXT: neked mi volt az önlabtémád, illetve mi az?

I am having fun staying poor.

(#2040) neduddki válasza concret_hp (#2037) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez most nagyon kellemtes lesz:- ) MD nagyon kemeny, ha kell /amugy hihetken jo fej:- )/ es az tszcse nagy resze nagyon szeretne mar komojj es valoban mives dolgokat muvelni, amugy egyre tobbszor ahllom odabenn, hogy vegre vannak szinvonalas gardak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2041) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

nincs valaki érintett, aki bármilyen formában hozzáfér, a kármán várólistájához (itt)?
(felsőbbéves kell mindenképp)

ha esetleg igen, akkor írjon, v küldjön egy privit legyen szíves, elég fontos lenne...

köszi
bébé

..

(#2042) concret_hp válasza bbazsy (#2041) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem itt mindenki csak a sajátját tudja megnézni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2043) bbazsy válasza concret_hp (#2042) üzenetére


bbazsy
őstag

nemár.

nem publikus?! :(

..

(#2044) nemi válasza concret_hp (#2037) üzenetére


nemi
tag

Az embernek életképesnek kell lennie ha sikert akar elérni az életben. Kell tudni kiállni önmagáért, döntéseket hozni és végrehajtani illetve gondolkodni.
Sok ember a felvételipont gyüjtögetésen tul nem mér élni.
neduddki: imádom az irasmodod :) im lovin it

(#2045) concret_hp válasza nemi (#2044) üzenetére


concret_hp
addikt

igazából nem értem mit akarsz ezzel, de jó hogy ilyen határozott vagy :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2046) nemi válasza concret_hp (#2045) üzenetére


nemi
tag

Szabadbölcsésznek kellet volna mennem, mégnemkéső.
Akarod elfilozofálhatok még eme porbléma mély társadalmi gyökereiről is :D

(#2047) KMan válasza nemi (#2044) üzenetére


KMan
őstag

es ezt ropke 3 het alatt sikerult levonni? :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2048) nemi válasza KMan (#2047) üzenetére


nemi
tag

Probáltam megpendíteni egyes témákat a nép körében de inkább tovább falták a szendvicseket illetve programoztak vagy szunyokáltak. :DD

(#2049) concret_hp válasza nemi (#2048) üzenetére


concret_hp
addikt

jó van pár übermód elvont egyén (~15-25%), de azért talán nem mind :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2050) FehérHolló válasza nemi (#2044) üzenetére


FehérHolló
veterán

Döntéshozó képességed felmérik majd a ZH-kon. Ráadásul olyan kedvesek is lesznek, hogy belátható időn belül értékelik neked azok helyességét is. ;)
Akad még egy ilyen páratlan lehetőség az életedben?

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.