Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41351) Gaborz1 válasza mrbego (#41350) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Egy régebbi paviliont gyűrök 4,5 éve lassan. Egyetemi felhasználás, néha word, excel, powerpoint és társai netezés, filmek, és csak fifa ha játék.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#41352) mrbego válasza Gaborz1 (#41351) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hát ha tényleg ennyire nem játszol notebookon, akkor szerintem még lehet elég lehet egy 5. generációs intel processzorral (pl.: i3-5010U, i5-5200U) is külön grafikus chip nélkül. Így talán spórolhatsz is még pár ezrest, amiből elmehettek a haverokkal sörözni vagy moziba stb.

Üdv, P

(#41353) g_g_g válasza ohway (#41336) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem ezzel ( v19.0.19.1) tökéletesen működik a 8560p.

[ Szerkesztve ]

(#41354) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Már a 4, éve gyötör ez a lapos.
[link]
Elnézést a szakmaiatlanságért: ez a gép újkora óta képtelen 74 ill. cca.90 ° alatt meglenni.
Kétszer gariztattam, első körben ventillátort, később- ha lehet hinni a szervíznek-alaplapot cseréltek.
Most, ahogy ezeket a a sorokat írom, a venti igen csak zajosan tolja, az "esc" billentyű környéke kézzel megfoghatatlanul forró, úgy, hogy egyéb alkalmazás nem fut a háttérben, csak ez. (CPU:87 °)
Nem keresném a hiba orvoslását, ha valaki megnyugtatna, hogy ez a széria mind ilyen.

(#41355) Khelben válasza middleaged (#41354) üzenetére


Khelben
nagyúr

Két eset lehetséges: valami járatja a cpu-t közel maxon vagy szar a hűtés. Pasztázás mikor volt utoljára?

(#41356) Gaborz1 válasza middleaged (#41354) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Nekem is majdnem ugyanilyen gépem van. Nekem is elég meleg azon a területen a gép alapból, de 1 éves kora óta laptophűtővel használom. Én nem szoktam a hőfokokat figyelni mert csak arra koncentrálnék nehogy túl melege legyen.[link]

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#41357) middleaged válasza Khelben (#41355) üzenetére


middleaged
tag

Köszi a választ, talán egy éve, ha lehet hinni a garis szerviznek. A proc. felh. 6-13%.

(#41358) middleaged válasza Gaborz1 (#41356) üzenetére


middleaged
tag

Szia!
Hűtő alatta ez[link], mintha ott sem lenne.
Játszani ezen semmit, talán 30 másodperc, és szinte minden játék újraindul.

(#41359) embe válasza middleaged (#41354) üzenetére


embe
nagyúr

Nem lehet hogy maga a hűtő fekszik fel rajta szarul, vagy annak a felülete nem egyenes?
Esetleg egy bios frissítést csinálhatsz. Nem kap sok feszt a proci?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41360) Kolondrum

Fiúk ne ne ne! Ekkora hőnél sem a repaszta sem a pad sem pedig a bios nem fog megoldást nyújtani. Ott felfekvés gond lehet.

(#41361) embe válasza Kolondrum (#41360) üzenetére


embe
nagyúr

Egyik variációnak mondtam én is. Sőt ezzel kezdtem.
De akár az is lehet, hogy a bios sok feszt ad nem? Vagy ez olyan nagy marhaság? :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41362) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valamelyikotok kapott mar szet 8470p-t 1366x768-as kijelzoset, hogy pontosan milyen tipusu kijelzo van benne?

(#41363) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Itt van az Envy 17 IPS kijelzővel és Bang&Olufsen hanggal. Nem is a kijelzőről beszélnék elsősorban, hanem a hangról. Ilyet még nem hallottam laptoptól. Ez lepipálja a Sárkányt is, ami nem akármi, főleg annak, aki tudja hogy szól a Sárkány. Szeretem az igényes zenét, Bose Acoustimass V III-as van itthon a nappaliban, a kocsiban Mark Levinson. Na most az Envy egy sima Youtube-os zenével megdöngette az íróasztalomat, nem a hangereje miatt, hanem mert olyan mélyre ment. Ez állati jó, a Lenovo Y70-70 sehol nincs hozzá képest. Sosem hallottam még ilyet laptoptól, még az asus külön mélynyomós S56-osai sem szóltak így, ilyen szép basszusokkal. Természetesen az egész hangkép is jó, sehol nem túloz, kiegyenlített és dinamikus. a hangerő nem éri el a régebbi envy-ét, de nem is ez a lényeg, hanem maga a minőség. A notebook saját hangszóróin.

Azt hiszem, van egy új etalon ;)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41364) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#41362) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Illetve hogy van e olyan program ami megmutatja a kijelzo tipusat hogy ne kelljen szetkapni a notit.?

(#41365) Kolondrum válasza Ice&Lime (#41364) üzenetére

Windows 10 alatt elindítva ugyan azon AIDA64-et kiírt mindent, még win7 alatt max a gyártás dátumát mutatta.

(#41366) middleaged válasza Kolondrum (#41360) üzenetére


middleaged
tag

Szia!
"Ott felfekvés gond lehet."
Légyszi áruld, vagy akár valaki más. hogy ez mit jelent, ill.,hogy mi a javítás módja, ha van ilyen?

(#41367) Khelben válasza middleaged (#41366) üzenetére


Khelben
nagyúr

Rosszul van rátéve a hűtő a procira és nem érintkezik rendesen. A javítása az, hogy leszeded és felrakod rendesen.

(#41368) Dhampir válasza SeniorTilla (#41363) üzenetére


Dhampir
félisten

Most pedig következzen egy kevésbé szimpatikus tulajdonsága: az ára mennyi? :D

(#41369) Kolondrum válasza middleaged (#41366) üzenetére

Épp találkoztam ilyennel, fel volt pasztázva, de volt egy kemény paszta darab ami annyira elemelte a bordát, hogy nagy százalékban nem feküdt fel. Már ott látszott, hogy amikor belenéztem a síkba a borda furcsán állt, de ez egy régi noti volt, mókolták. Egy gyárinál nem szabadna. Ha garis velük kell leharcolni, ha meg nem, bontani.
Ez így innen távgyógyítás. Nem több.
Amúgy a hőtermelés BIOS alatt is fenn áll? Mert azzal kizárható, hogy egy program vagy OS terheli. Aztán CPU-Z-vel még ha szoftveresen is, de meg tudod nézni mennyi feszt kap. Azzal is kizárható ez a verzió.
ESC gombod alatt van a venti: [link] - Látható a virsli hűtés is ráadásul.
Próbálj ki lehetetlen dolgokat is, pl vegyél ki egy ramot ha kettő van, javul e. Hülyeségnek tűnhet, de asztali alatt olyan dolgokat láttam ami a logikával vág egybe mégis ott volt a megoldás.
Havernak pár éve volt olyan notija,hogy takarítás után a gép lassú volt és a CPU 100-98% között dolgozott. Semmi sem indokolta. Újra szétszedte, újra összerakta és ment. Ez sem logikus mégis megoldás.
Engem bárki kérdez soha nem fogok szervizt javasolni. Az az utolsó ahova vinném, persze ha már halott akkor tessék kicserélni amúgy el a kezekkel.

Khelben! Asztaliban el tudom képzelni, de itt eléggé ki van találva minden. Még talán lehet, hogy az egyik csavart nem csavarták be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#41370) TomiTheHero


TomiTheHero
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pavilion G6-1016SH. Az aksija már elég gyenge volt, de kb 20-30 percet még tudott üzemelni a gép róla. Pár napja BIOS betöltés előtt már előjött a HP Battery Alarm.
Mára odáig jutott a gép, hogy bekapcsolást követően a power ledek és a wifi ledje világít, de nem boot be semmit, BIOS-ig se jut, a képernyő még csak nem is villan. Ha pár percig így hagyom, akkor a venti felpörög, de nem történik semmi más.
HDD csatlakozóját ellenőriztem, cseréltem HDD-t amiről szintén be kellene töltenie rendszert, telepet kivettem, memóriákat ki és vissza tettem, de nem történt semmi.
Tipp, ötlet bárkinek bármi?

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#41371) embe válasza TomiTheHero (#41370) üzenetére


embe
nagyúr

Tápkábellel hogyan viselkedik?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41372) Ice&Lime válasza Kolondrum (#41365) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig 7 van fent. Most telorol vagyok. Elofordulhat hogy az aida meg a demo valtozat miatt sem fogja kiirni nem?

(#41373) TomiTheHero válasza embe (#41371) üzenetére


TomiTheHero
csendes tag

Úgy is próbáltam, aksi nélkül. Szintén semmi.

ASUS ROG 551JW-CN215D - i7 16GB GTX960M 4GB

(#41374) Kolondrum válasza Ice&Lime (#41372) üzenetére

Demoval még nem találkoztam. Win10 mindent kiírt róla, 7 alatt ennyit látni:
Mező Érték
Képernyő tulajdonságai
Képernyő neve Általános PnP képernyő [NoDB]
Képernyő azonosítója AUO206C
Gyártás ideje 2010
Sorozatszám Nincs
Maximális látható kijelző méret 277 mm x 156 mm (12.5")
Képarány 16:9
Gamma 2.20
DPMS mód támogatás Nincs

Támogatott megjelenítési módok
1366 x 768 Pixel órajel: 47.00 MHz
1366 x 768 Pixel órajel: 70.50 MHz

(#41375) Ice&Lime válasza Kolondrum (#41374) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ebbol az auo206c adatbol kiindulva nem is lehetne beazonositani a kijelzo tipusat es beszerezni.
Ez az adat igy keves illetve nem jo akkor. Nincs valami normalis program w7re?

(#41376) vtechun


vtechun
veterán

hello, szereztem a napokban egy csodálatos 8460p ELitebookot, win10-el használom - ahogy nézem, hivatalosan nem támogatott?!

az a problémám lépett fel, hogy nem működik a hardveres fényerőállítás az Fn+F9-F10-re. Valakinek ötlet, hogyan tudnám működésre bírni? Köszi!

(#41377) Kolondrum válasza vtechun (#41376) üzenetére

Nekem ezzel mennek. [link]
Viszont számítsd rá, hogy sokkal több gondod lesz. Reklámfogasból kaptad azzal nem azért mert jó.

Szerk: Ja az más, idővel lehet, hogy visszarakod a 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#41378) vtechun válasza Kolondrum (#41377) üzenetére


vtechun
veterán

Mármint mivel lesz gondom? Os nélkül kaptam. Csak eddig is ezt használtam régebbi géppel, meg nehogymár ne menjen rendesen :)

(#41379) Khelben válasza Kolondrum (#41377) üzenetére


Khelben
nagyúr

Konkrétan mi a baj a 10-zel? Mert nálunk már mindenki azt használ (20+ szoftverfejlesztői gép) és semmi baj nincs vele. Pedig itt nem csak office megy rajtuk. És nem új gépek, mert javarészt 8560w-k, néhány Fujitsu Celsius, de van pl. 6530b is.

(#41380) vtechun válasza Kolondrum (#41377) üzenetére


vtechun
veterán

valami olyasmit ír ki, hogy a telepítés nem várt módon fejeződött be. nem is akar működni. remélem azért valahogy sikerül majd életet lehelni bele :)

(#41381) SeniorTilla válasza Dhampir (#41368) üzenetére


SeniorTilla
veterán

kettő van, az egyik 310, a másik 330

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41382) g_g_g válasza vtechun (#41380) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem ezzel a 8560p tökéletesen működik. Egy próbát megér.

Nekem is Win10 van rajta és semmi problémám vele, minden tökéletesen megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#41383) embe válasza vtechun (#41376) üzenetére


embe
nagyúr

Szedd le a hotkey drivert! Jó a win7 drivere is. Viszont nálam ha maximumra van állítva a fényerő, akkor az F11-es gombbal bekapcsolt ambient display módnál elsötétül a kijelző. Ilyenkor vagy a fényeerőből vegyél vissza, vagy az ambient displayt kapcsold ki!
Most 2 ilyen gépet is telepítettem, mindkettővel ez volt a helyzet.

Illetve az ha a hotkey gombot használom a hangerő állításhoz, akkor a kijelző bal felső sarában is megjelenik a csuszka, illetve a kijelző alsó-közép részé

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41384) vtechun válasza embe (#41383) üzenetére


vtechun
veterán

Köszi! Ez megfelelő, kösz! :)

(#41385) vtechun


vtechun
veterán

új felhasználóként kicsit furcsa számomra, hogy ennyire melegszik ez a gép, egy kis szkennelt pdf-et ocr-eztem az Abbyy finereaderrel, aztán volt, hogy felment 96 fokosra is a proci, ez normális? idle olyan 49 fokos. vagy esetleg nem ártana újrapasztázni? Köszi!

(#41386) Khelben válasza vtechun (#41385) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kérdés milyen proci. De soknak tűnik.

(#41387) Kolondrum válasza vtechun (#41385) üzenetére

Ez gonosz lesz, de milyen jó is a nem átnézett nem rendbe tett laptop.. Ájj ájj.

40-43 IDLE kellene lennie. 96 fokos akkor max ha videót kódolsz. Újra pasztázás, takarítás. Legalább.

(#41388) vtechun válasza Kolondrum (#41387) üzenetére


vtechun
veterán

szétszedtem, olyan mintha új lenne. Konkrétan ilyen, belül sem látok egy szikra szem port sem. De, majd ha otthon leszek, akkor szétszedem, leszedem a hűtőt is. Akkor majd kiderül, mi a helyzet.

i5 2520-as proci egyébként

[ Szerkesztve ]

(#41389) Kolondrum válasza vtechun (#41388) üzenetére

Ahaa tehát darabokba. Porral én sem sokat találkoztam.

(#41390) vtechun válasza Kolondrum (#41389) üzenetére


vtechun
veterán

értem, de akkor mi okozhat ilyesmit? paszta nem megfelelő? azt hittem, hogy ez a proci sokkal hidegebb, előző thinkpad t420 meg se pisszent. mondjuk emiatt nem is nézegettem. szóval csak jóhiszeműen jártam el :)

(#41391) Kolondrum válasza vtechun (#41390) üzenetére

Nekem is ugrál 20-30 fokokat egy villanás alatt, mind ilyen, de a te érékeid magasak. 90 fok környékébe csak akkor harap bele, ha tartósan van terhelve. Gondolom a venti is visít.

(#41392) Ice&Lime válasza vtechun (#41388) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elso korben csinalj egy ujrapasztazast egy normalis pasztaval es idle-ben 0% legyen a cpu hasznalat is, ezek utan mennyi lesz az ertek?
Ezt lenne jo megcsinalni.

(#41393) vtechun válasza Kolondrum (#41391) üzenetére


vtechun
veterán

az viszont érdekes, hogy a nagy terhelést követően 10-15 másodperc alatt visszahűl 50 fokra. Ha elégtelen lenne a pasztázás, akkor gondolom tovább tartana visszahűlni, nem?

(#41394) vtechun válasza vtechun (#41393) üzenetére


vtechun
veterán

Ennyire volt piszkos. Viszont ezután is nyaldossa a 98 fokot. Akkor marad a pasztázás, illetőleg azért az is hozzátartozik, hogy valamiért a 2,5 GHz-es proci 3 GHz-en megy. Ez alap dolog, vagy miért ne megy a gyárin? Biosban ilyesmit nem állítottam egyébként.

(#41395) Kolondrum válasza vtechun (#41394) üzenetére

Az rendben is van, főleg, hogy akkuról más sebességen dolgozik. Tápról ez rendben is van.
Most néztem, ez egy 2520m ami nekem is van az eladó gépben? 50 fok se idle, sőt 39 táján mozog, a venti is alig alig indul el netezés alatt. Még mondtam is ez a leggizdább darab és nem fűt. Terhelve ezt kimondottan még nem néztem, de a 96-hoz igen igen meg kell kínozni, ami nem egy általad leírt dolgot jelent. Azzal ott valami nem oké. Esetleg a VGA szól közbe, kapja tőle a hőt,

[ Szerkesztve ]

(#41396) vtechun válasza Kolondrum (#41395) üzenetére


vtechun
veterán

igencsak megizzasztottam, az nem kérdés, ez egy 10-20 percig tartó nagyon processzorigényes folyamat, idle most 45-48 fok közt van.

mod:
értem, akkor kb ez rendben van? ne nézzem meg a pasztát? Teljesen normális hogy közel 100 fokig felmegy terhelve egy ilyen proci?

[ Szerkesztve ]

(#41397) Kolondrum válasza vtechun (#41396) üzenetére

Akkor? Ez így rendben is van. Ez ilyen.
Frissen indítva hidegen 40 táján mozog, idővel meg 40 és 50 között. Sok függ a szobahőmérséklettől azt vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#41398) embe válasza vtechun (#41384) üzenetére


embe
nagyúr

Nincs mit.
Neked is két csuszka van ha a hangerőt változtatod?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41399) vtechun válasza embe (#41398) üzenetére


vtechun
veterán

igen, egy lent középen, másik meg a winé, bal fent.

(#41400) embe válasza vtechun (#41399) üzenetére


embe
nagyúr

Azt a winét nem lehet eltüntetni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.