Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40101) Joe Swanson válasza Ice&Lime (#40100) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

esetleg, ő?
8060w, nekem olyan réginek tűnik külsőre, meg 2011-es gép, azért nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Azért, ezek végonyabbak, és nekem sokkal jobban bejön ez a modern külső :)

(#40102) Ciccuka válasza Csokiii (#40097) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legfrissebb BIOS van a gépen? Nézd meg a processzorod pontos adatait az AIDA64-el!

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40103) zacskomiki válasza Ciccuka (#40091) üzenetére


zacskomiki
újonc

Szia,
azt hol tudom ellenőrizni?
az eszközkezelőben csak ennyit látok:
Realtek RTL8723BE 802.11 b/g/n Wi-Fi Adapter

(#40104) szabonagyur válasza Csokiii (#40097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A max turbó 1 szál/1 magra van értelmezve, tehát ilyen alkalmazásnak kéne futnia.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40105) Ciccuka válasza zacskomiki (#40103) üzenetére


Ciccuka
veterán

Biztos, hogy az van benne?

AIDA64 Extreme - Hálózat - PCI/PNP hálózat

Töröld le az eszközkezelőben - eltávolítás - törölje le az eszköz összes illesztőprogramját opcióval!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40106) zacskomiki válasza Ciccuka (#40105) üzenetére


zacskomiki
újonc

aham, ide ezt írja:
Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E Network Adapter

(#40107) Ice&Lime válasza Joe Swanson (#40101) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Réginek tűnik? Teljesen a legjobb gép, mint minőségre, mint külsőre, de persze te tudod, neked kell.
A minőségi szint így megy felfelé: 200-as, 400-as, 600-as, 800-as. Így a 600-as kicsit minőségibb, mint a 400-as. (viszont a 8.60w-hez képest elég nagy a különbség).

(#40108) freeroam12: igen, de van 8.70w is.

[ Szerkesztve ]

(#40108) Joe Swanson válasza Ice&Lime (#40107) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

A 8060 előnyére?

(#40109) AxBattler válasza Joe Swanson (#40101) üzenetére


AxBattler
félisten

A közelében sincs az Elitebook-nak, akkor inkább ezt, egy kicsit hozzárakva:
HP Elitebook 9470m

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40110) Joe Swanson válasza AxBattler (#40109) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Marha jo lenne, de 15,6" alatt nem annyira kellene noti.

(#40111) AxBattler válasza Joe Swanson (#40110) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor azt a 650-est válaszd, de gyorsan, mielőtt elkapkodnák.
Nem mondom, nekem egy 6570b sokkal jobban bejönne, de ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40112) Csokiii válasza Ciccuka (#40102) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Biost frisítettem de ugyan az.

(#40113) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim.. és Hölgyem :D
egy Hp 250 G3 ami cerkás, ott tudok állítani a integrált vga ram mennyiségén?
a biosban ilyet nem találok, de az hagyján még bios sem találok hozzá...
vagy ezek a laposok ennyit tudhatnak? :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40114) Khelben válasza Lacielvtárs (#40113) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem valószínű, de miért akarsz állítani a ram mennyiségén? Attól nem lesz gyorsabb.

(#40115) SeniorTilla válasza Lacielvtárs (#40113) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Automatán kezeli a rendszer, nem kell állítani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40116) Lacielvtárs válasza SeniorTilla (#40115) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& Khelben: értem és köszönöm a választ :R
igazából csak azért gondoltam mert azért a 64 MB kevésnek tűnik nekem...
bár ezekhez az igp-khez annyira nem értek mint a régi módi integrált vga-khoz :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40117) Ice&Lime válasza Joe Swanson (#40108) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen.

Végül is az a lényeg, hogy elmész, megvizsgálod és eldöntöd, hogy megfelel-e vagy mást szeretnél, mivel mindekinek mások az igényei ilyen téren.

(#40118) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

Szerdán vettem egy probook 430 g2-t.
Ma telepíteném a windowst, és észrevettem, hogy valami maszat-szerűség van a kijelző aljánál.
Letörölgettem, de ottmaradt, ujjal nem érezni semmi egyenetlenséget.
Szóval a kijelző belsejében van az a kosz/maszat. (fél-1mm vastag és kb 4mm hosszan)
Ha visszaviszem az üzletbe, kicserélik szerintetek?

(#40119) Dhampir válasza Opa (#40118) üzenetére


Dhampir
félisten

Vissza kellene vinni. Melyik üzletben vetted?

(#40120) Opa válasza Dhampir (#40119) üzenetére


Opa
tag

Igazából egy lány ismerősöm vette, csak én raknám fel a rendszert.
Extreme digitalban. Neten lett megrendelve, 10-én. 15-én érkezett meg az üzletbe, és 16-án hozta el a lány.

(#40121) Khelben válasza Opa (#40120) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbálja meg cseréltetni, ha nem megy, akkor meg álljon el a vásárlástól.

(#40122) Opa válasza Khelben (#40121) üzenetére


Opa
tag

Akkor is elállhat a vásárlástól, ha az üzletben vette át? Azt hittem ezt csak akkor lehet, ha kiszállították a vevőnek...

(#40123) adika4444 válasza Opa (#40122) üzenetére


adika4444
addikt

Ha neten rendelted, vigye akár galamb, futár, kiskutya, házitigris:) vagy veszed át személyesen, 14 napon belül elállhatsz, de az eDigital külön jófej, és 40 napot ad erre, noha a 14 napon túli az már nem törvényileg kötelezett, szóval húzhatják a szájukat...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#40124) Opa válasza adika4444 (#40123) üzenetére


Opa
tag

Azt hiszem ezentúl mindig neten fogok rendelni :)
Az, hogy akciós volt a vásárláskor, és most már nem, az nem zavarhat be?
(ha kicserélnék egy másik ugyanolyanra)

(#40125) Khelben válasza Opa (#40124) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem zavar be. Egyedül az zavarhat be, ha cég nevére vetted és nem magánszemélyre. Mert cégeknek nincs elállási joga.

(#40126) Csokiii válasza Opa (#40124) üzenetére


Csokiii
aktív tag

8460p-n a kamera melletti ledet hogy lehet működésre bírni(ami az arcot világítaná)?

(#40127) Ice&Lime válasza Csokiii (#40126) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Van mellette egy beépített gomb, be kell nyomni és kiugrik a kis lámpa.

(#40128) Csokiii válasza Ice&Lime (#40127) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Az megvan, pont arra gondolok ami a gombban van.

(#40129) Opa válasza Khelben (#40125) üzenetére


Opa
tag

Ajjaj, cég nevére sajnos :(
Nagyon remélem, hogy kicserélik. Ez nem nevezhető 100%-os állapotnak, hogy van egy kis piszok a kijelzőn.
Kb. olyan mintha lenne 9-10 pixelhiba, amik szürkés színűek...

(#40130) SeniorTilla válasza Csokiii (#40128) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A gombban a kamera van, nem?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40131) Ciccuka válasza Opa (#40118) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fénykép van róla?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40132) Csokiii válasza SeniorTilla (#40130) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Nem, mellette van

(#40133) Ice&Lime válasza Csokiii (#40132) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De akkor már sikerült, világít, nem?

(#40134) Opa válasza Ciccuka (#40131) üzenetére


Opa
tag

Már visszavittem. Egyébként szürkés elmosódott pici foltszerűségek voltak meg egy részen egy kicsit sötétebb.
De ha jól tudom a pixelhiba nem is lehet szürke, meg gondolom nem is látszódhat szabálytalan "alakzatnak".
Szóval tuti vmi szennyeződés lehetett bent.
Rendes volt a srác, megnézte és nem kötözködött.
Kapok elvileg egy cseregépet pár nap múlva.
Köszönöm a segítő válaszokat!

Előttem egy középkorú fickó páros láppal kétszer ráugrott egy nem működő fejhallgatóra dobozostól, mert céges számla miatt nem állhattak el a vásárlástól. Majd odadobta az asztalra: "Na most már bevizsgáltathatjátok" :D

(#40135) Khelben válasza Csokiii (#40132) üzenetére


Khelben
nagyúr

A gombban a fényérzékelő van szerintem, nem lámpa.

(#40136) Ciccuka válasza Opa (#40134) üzenetére


Ciccuka
veterán

Melyik üzlet volt ez?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40137) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

HP Probookoknál (HP Probook 450 G1), esetleg más gépeknél találkozott valaki ezzel a jelenséggel?

Charger led sárgán villog ritmikusan akksiról, tápról is. Néha nem töltődik, ilyenkor a charger led villog, de nem periodikusan, hanem néha kigyullad, néha elalszik, közben a táphoz hozzáhajolva változó frekvenciás bugás hallatszik.

Ezen felül van amikor akksiról 50% környékén vagy alatta egyszerűen elszáll és kilövi magát!
Akksit kivéve és tápról még jó szerencsére.

Egyszerűen ennyire nem lehetek peches ezzel a géppel. Cicergett a fan, touchpad horizontálisan befagyott néha, aztán tápáramkör hibával elszállt az alaplap, a vinyó is belassult/kattogott. Elvittem Aloha szervízbe, ott kicserélték az alaplapot, a fant (egy búgós rezonálósra.. visszavittem, de csak halk környezetben hallatszik, szóval tettek rá :(( ) Egy darabig a búgáson kívül jól működött, erre most elkezdte kilőni magát akksiról, villog néha a LED, és a touchpad újra szar néha. (Legfrissebb bios) és még a gari is lejárt :W Vinyó újra belassult, és néha idle-ben kattog :D

Komolyan ennek a gépnek nincs olyan alkatrésze ami ne lenne rossz, pedig az egész belét kicserélték... Vagy esetleg táp rossz és túlfeszeli a gépet kinyírva a lapot? Ilyen lehet?

Az biztos, hogy ennyit a fórumon ajánlott "HP Probook minőségről"... Lehet csak én vagyok ilyen peches, a szervízzel is... de azért ez már mindennek a teteje. Közben mindenki más ismerősöm gond nélkül használja a tejfölösdoboz Asus-okat, Acereket jóval olcsóbban... Illetve olcsó használta Elitebookokat. Bár ismerősömnek vettünk egyet és az is néha ellövi magát csak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#40138) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ja és mégegy dolog,... HP szervíznek nem kéne külön garanciát adni a javított részekre (lap stb)? Legalább fél évet...
Mert kérdeztem és azt mondták nincs ilyen. Ha lejárt a gari akkor cseszheted.

(#40139) Dhampir válasza Ren Hoek (#40137) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán máskor ne az Aloha szervizbe vidd.

(#40140) Ren Hoek válasza Dhampir (#40139) üzenetére


Ren Hoek
veterán

írtam a HP-nak és ide küldtek. Ez egy HP kiemelt szakszervíz. Kérdeztem itt is hová vigyem, nem volt konkrét jó ajánlat. (Amúgy a búgás egyáltalán nem probléma már nem is hallom. Csak nagyon csendes szobában. Szóval ezért nem is vertem az asztalt... )

VIszont az valamiért nekem nagyon furcsa, hogy szinte ugyan azokat a hibákat kezdi el produkálni, mint amikkel bevittem. Pedig tényleg kicseréltek benne mindent, mert egy darabig oké volt.

Még egy kérdés: Ilyenkor már nem lehet ugye HP garanciát venni a géphez? Ha lejárt a hivatalos?

Szerk: Amúgy szerintem az se normális, hogy ilyen rettenet sz.r legyen a Hitachi vinyó ami benne van. Azt is kicserélték amúgy, és mostanra olyan alattomosan belassult az egész rendszer, hogy a régi 8 éves Asus-om is gyorsabban bootol/Matlabol/böngész... Most cserélem SSD-re, de képtelenségnek tartom, hogy egy Win 8.1 ennyire be tudjon lassulni. HD Sentinel 100%-os.

[ Szerkesztve ]

(#40141) Dhampir válasza Ren Hoek (#40140) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha minden igaz, akkor itt lehet megérdeklődni:

Contact HP - Phone Assist:

Garanciaidon belüli és garanciaidon túli
1 777 7545

Hétfo – Péntek / 08:30 - 18:00
(Kivéve ünnepnapokon)

(#40142) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Két kérdésem volna

1.
HP Probook 650 vagy 640 ugye csak 3.0-ás USB-kat kapott. Hogyan lehet erre USB-ről Win7-et telepíteni, majd telepítés után USB-vel a drivereket felrakni?
2.
A HP Probook 650g1 és a 640g1 tetszenek nekem, van itt valakinek 640? Szerintetek melyik jobb választás?
Köszi!

üdv, adika4444

(#40143) Razermazer válasza adika4444 (#40142) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Kérdésedre a válasz, integrálni kell a telepítőbe az usb 3.0-s drivereket mégpedig így[link] ezután már usb 3.0ás portról is lehet telepíteni a win 7-et.
A win 7 alapból nem tartalmazza sajnos.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40144) Gedeon31 válasza Dhampir (#40139) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ehelyett inkább hová érdemes vinni? :U

(#40145) SeniorTilla válasza Ren Hoek (#40140) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hagyd ezt a névre is visszataszítónak hangzó szervizt. Biztos vagyok benne, hogy átvertek és valami sz*r akksit kaptál vissza. Nem a gép a rossz, hanem a szerviz. Tipikus magyar sztereo...

Aloha szerviz, Istenem, ilyen nevet max. egy utazási irodának adnék ;]

Ha ideadod a gépet, intézem neked a szervizt, normális helyen, normálisan megjavítva. Sőt, panaszt is tehetünk rájuk.

ui: a win be tud lassulni istenesen, ehhez át kellene nézni a rendszert, mi okozza.

Garit már nem tudsz venni hozzá, hiszen hó elején lejárt. Basszus, hamarabb kellett volna, és most nem lenne ilyen gond...

Talán még meg lehet reklamálni azt, hogy ugyanaz a baja, mint amit megjavítottak, de ezt a HP-nak kell eldönteni, hogy elfogadja-e.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40146) mightymo3


mightymo3
tag

Sziasztok, szeretném kérdezni hogy a Hp garanciàn túli teljesen gyári telepítést mennyiért végez? Mert Win10 frissités kőzben valami miatt nem sikerült és azóta hdd op rendszer nélkül van. Nem vagyok làma hozzá nem sikerült semmi féle helyreállítás mert formáztam.

(#40147) PandaMonium válasza mightymo3 (#40146) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ezt valószínűleg csak ők tudják megmondani ha felhívod őket, de nem is biztos, hogy vállalnak ilyesmit. Tölts le egy eredeti Windows VL ISO-t, másold át egy pendrive-ra mondjuk Rufus-al és próbáld újratelepíteni arról a saját, eredeti kulcsoddal. Vagy ha van Windows telepítőd akkor nem egészen értem a problémát.

What I cannot create, I do not understand

(#40148) Pferi válasza mightymo3 (#40146) üzenetére


Pferi
senior tag

A hdd-n volt helyreállítási partíció? Ha igen, akkor a gép bekapcsolása után elő lehet esetleg hozni valamilyen billentyű megnyomásával.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#40149) mightymo3 válasza Pferi (#40148) üzenetére


mightymo3
tag

Win 7 volt rajta probáltam win10 felrakni de csak frissit nem torolte az elso windows szerettem volna tiszta lappal indulni , majd külső usb keszitettem és probaltam felrakni de nem volt telepihető egyik particióra sem fogalmam sincs miert. Ezert formaztam mondom azért hat azutan sem fogadta el.
Igen volt helyreallitasi particio sajnos véletlenek sorazatai miatt veletlenul letoroltem miellott kiraktam volna egy kulso hddra. Holnap reggel mindenképp felhivom őket. Köszönöm a gyors válaszokat, ha van valakinek tippje megprobálom

(#40150) Pferi válasza mightymo3 (#40149) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha van lehetőséged vedd ki a hdd-t, tedd át egy asztali gépbe és a kezelés/lemezkezelésnél nézd meg hogy milyen partíciók vannak a hdd-n. Ott törölhetsz, formázhatsz, összevonhatsz partíciókat.
Ha ott minden oké, és csak egy aktív partíció van akkor elvileg nem lehet akadály a rendszer újratelepítése.
Ugyanezt egy külső hdd házba berakva is megcsinálhatod ha van.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.