Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40051) SkiDev válasza OnlineWolf (#40050) üzenetére


SkiDev
senior tag

Most egy hónapos a gép.... Okééé... Lemeríteni nem nagyon szoktam, inkább végig hálózaton van.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#40052) OnlineWolf válasza OnlineWolf (#40050) üzenetére


OnlineWolf
tag

(Persze az aksi kivételét nem javaslom működés közben, csak kikapcsolt állapotban!)

Nem tesz jót az aksinak az, ha ritkán merítjük!

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#40053) Ciccuka válasza SkiDev (#40045) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért is kéne töltenie mikor tele van? Csak az akkumulátorcellák lennének feleslegesen legyilkolva.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40054) SeniorTilla válasza SkiDev (#40049) üzenetére


SeniorTilla
veterán

95% felett nem fog tölteni, csak ha jobban lemerült az akksi. Ez nem hiba, szándékosan van így.

És ha folyamatosan így használod, tönkre fog menni az akksid.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40055) Razermazer válasza SeniorTilla (#40041) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm az infot, utánanézve a hűtőnek én még ebay-en sem nagyon találtam másfajta hűtőt ami passzolna rá, csak a gyári. Azt használják az i7-hez is [típusát tekintve ezt] másik fajta az diszkért gpus változathoz való, nem is tudnám használni, ütközik az alaplapba.
Ahogy írtad lehet hogy van olyan hűtő ami passzolna rá és erősebb, de lövésem sincsen, hogy melyik lenne, mérete mekkora? valaki esetleg tudná? az ne tartsa magába.
Ha más nincsen a gyárival megnézzük mit tud, biztos hangosabb lesz mint i5-el ez biztos, throttlingot is megnézzük ha beáll 70-75 fokra akkor nincs mitől tartani, ez az alap szerintem egy sandy i7-nél 2670qm-nél ennyi volt, vagy az kerül bele vagy egy 2630qm. Ht nem is nagyon lesz használva elég a 4 mag, akkor mindjárt hűvösebb.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40056) SkiDev válasza SeniorTilla (#40054) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a válaszokat! 73%-ig lemerítettem, most tölt...
Csak furcsálltam, hogy eddig 100% közelében is töltött, még 89%-on sem akart most.

"És ha folyamatosan így használod, tönkre fog menni az akksid." ~ hogyan lehet jól használni?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#40057) jety91 válasza SkiDev (#40049) üzenetére


jety91
őstag

Nekem mindig csak 94%-ra tölti fel magát, és ezzel nincs semmi baj. Nem jó dolog 100%-on az akksit tartani, mivel hamarabb elhasználódik, így ez ellen véd az elektronika.

Viszonylag régi cikk, de olvasd el: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40058) SeniorTilla válasza SkiDev (#40056) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha sokáig töltve tartod, akkor merítsd le, majd töltsd fel 60%-ra és hagyd úgy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40059) OnlineWolf válasza SeniorTilla (#40058) üzenetére


OnlineWolf
tag

Köszönöm a megerősítést! :D

Ideillő eset: Amikor eladtam a laptopom, kedves voltam és 55%-ra merítettem a leendő felhasználónak (GLS futár szállította pénteken és csak hétfőn (ma) veszi át).

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#40060) Ciccuka válasza SkiDev (#40056) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elvileg normál 18650-es akkumulátor cellák vannak benne, aminek a legjobb tároló feszültsége 3.6-3.7V egyenként, teljes töltöttség esetén 4.1-4.35 Voltra megy fel és általában 3.0 Voltig merítik le.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40061) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Egy Elitebook 8460p-ben mivel tudom megnézni az akku elhasználódását?

(#40062) adika4444 válasza Csokiii (#40061) üzenetére


adika4444
addikt

Például Aida64-gyel.

üdv, adika4444

(#40063) DVDHooligan


DVDHooligan
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy hatalmas problémám. Testvérem vásárolt egy HP Pavilion 15-ös laptopot. Ha elindítja, szépen bejelentkezik, minden okés. Viszont újraindítás után valami helyreállító menü fogad, ahonnan (az ő elmondása szerint, mivel fizikailag 160 km választ el minket) csak úgy tud visszatérni, hogy újrahúzza a windowst és természetesen minden alkalmazást töröl és a törölteket visszaállítja. Ez miért van és hogyan lehetne kilőni? Köszönöm előre is!

(#40064) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Érdemes BIOS-t frissíteni? Mik a veszélyei?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#40065) Ciccuka válasza DVDHooligan (#40063) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elsődleges partícióra kellene telepíteni. Le kell törölni a felesleges partíciókat előtte (HP_Recovery partíciót(okat) viszont nem szabad!)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40066) emvy


emvy
nagyúr

Honosítás és eredeti CarePack szerződés nélkül bukó a HP garancia, vagy csak az NBD?

while (!sleep) sheep++;

(#40067) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Az Elitebook 840 G1-ből az 1600x900-as panelú verzió kijelzőjét lehet cserélni szerintetek a FullHD IPS verzióra? :F

What I cannot create, I do not understand

(#40068) Ciccuka válasza PandaMonium (#40067) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elvileg létezik hozzá FullHD kijelző
Elvileg IPS-es ez, itt is van

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40069) Ice&Lime válasza OnlineWolf (#40064) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Erről már volt szó nem is olyan régen, hsz. itt és itt.

(#40070) AxBattler válasza Ciccuka (#40068) üzenetére


AxBattler
félisten

De jó. A matt IPS 20 dodóval olcsóbb a glossy-nál. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40071) PandaMonium válasza Ciccuka (#40068) üzenetére


PandaMonium
őstag

Azt tudom, hogy létezik hozzá, a kérdés inkább arra irányult, hogy az 1600x900-as modell csatlakozója megegyezik-e a FHD IPS verzió csatlakozójával (ergo kompatibilis-e vele). Sok laptopnál az alacsonyabb felbontású kiszerelések más alaplapi csatlakozóval érkeznek, hogy ne lehessen utólag olcsón panelt cserélni bennük.

What I cannot create, I do not understand

(#40072) Ciccuka válasza PandaMonium (#40071) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azonosítsd be, hogy pontosan milyen alaplapod van és nézz utána a neten!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40073) SeniorTilla válasza AxBattler (#40070) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Évek óta ezt mondom: a matt az alapkijelző, a fényes pedig az extrás. Lehet, hogy ezért drágább, de azért a kínaiaknál nem hiszem, hogy számít az a plusz rávitt réteg, amitől fényes lesz, és amitől szebb lesz a képe és jobb a kontrasztja.

Régen csak matt kijelzők voltak, amikor az első fényesek bejöttek, döbbentünk, milyen szép képük van :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40074) DVDHooligan válasza Ciccuka (#40065) üzenetére


DVDHooligan
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sikerült a tippeddel távolról telefonról irányítva. Örök hálám! :R

(#40075) Ciccuka válasza DVDHooligan (#40074) üzenetére


Ciccuka
veterán

Örülök neki! :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40076) AxBattler válasza SeniorTilla (#40073) üzenetére


AxBattler
félisten

Kis naivak voltunk... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40077) nexwo


nexwo
őstag

Olyan furának tűnik elsőre a kijelzője a HP ProBook 470 g2-nek, ez a matt tulajdonsága miatt van, vagy a kijelző minősége nem a legjobb?

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#40078) Ice&Lime válasza nexwo (#40077) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Konkretan mit ertesz az alatt hogy fura?

(#40079) nexwo válasza Ice&Lime (#40078) üzenetére


nexwo
őstag

Fura olvasni a szöveget, nem tapasztaltam még ilyet (kontraszt vagy fényesség, nem lehet egyértelműen ráfogni valamire), bár volt már FHD matt led monitorom és fényes 17,3-as 1600*900-as laptop monitorom is. Ezeknél nem volt ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#40080) Ice&Lime válasza nexwo (#40079) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jol bekell allitani a szinprofilt es szebb lesz valamennyire.

(#40081) nexwo válasza Ice&Lime (#40080) üzenetére


nexwo
őstag

Kipróbáltam mindent, sőt megkértem másokat hogy olvassanak rajta szöveget, úgy, hogy ők nem is tudták, hogy azért kérem meg őket mert valami fura rajta.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#40082) Ice&Lime válasza nexwo (#40081) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Esetleg az intel grafikai vezerlopultban probald meg allitgatni, ha azt eddig meg nem probaltad.

(#40083) nexwo válasza Ice&Lime (#40082) üzenetére


nexwo
őstag

Az volt az első, sajnálom, pedig akkor még úgy voltam vele: "biztos csak beállítás kérdése" de egy biztos óra hosszát programozni ilyen kijelzőn nem tudnék.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#40084) SeniorTilla válasza nexwo (#40083) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Probook, matt kijelző. Sajnos ilyen. A gép középkategóriás, a benne lévőo matt kijelzők képe nem a legjobb általában. De azért nem olvashatatlan, neked szerintem valami más bajod lesz vele. Felbontás a névleges értéken van?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40085) MurdR válasza nexwo (#40077) üzenetére


MurdR
veterán

Ha egy kicsit jobban hátradöntöd a kijelzőt, akkor is fura?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#40086) zacskomiki


zacskomiki
újonc

Sziasztok,
Probook 450G2 Win7-64bit, a WiFi valami borzalmasan lassú: pl. letöltés 70-80KB/s, miközben ugyanarról a weboldalról, ugyanazon a WiFi hálózaton másik laptopon 1,5-2,0MB/s a sebesség. WiFi driver a HP honlapjáról: Realtek RTL8723BE 802.11b/g/n.
Van ötlet, mitől ennyire lassú? Találkozott már valaki hasonló problémával? Megoldás?
Köszi, Miki

(#40087) nexwo válasza MurdR (#40085) üzenetére


nexwo
őstag

Próbáltam előre és hátra dönteni, fényerőt állítani, de a fényerőeloszlás miatt fura, alul túl sok míg felül megfelelő szinten van. Filmet nézni is fura, olvasni is. Azért írom hogy fura mert meglehet szokni de nemsokáig.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#40088) SeniorTilla válasza nexwo (#40087) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a gyenge függőleges látószög miatt van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40089) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok, adott a laposom 8560p, cserélném benne a memóriát 8gb-ról 2x4gb kiszerelésben 16gb-ra(2x8gb), de nem tudom hogy a low voltage ramok mennek ebben a laposban hiba nélkül.
A mostani generációk már fel vannak készítve, de ugye ő már nem mai darab.
Elvben minden 1.35voltos ram tudja az 1,5voltot is de az ördög nem alszik.
Tapasztalat ilyen téren valakinek? Esetleg bios frissítés elkelhet majd? Persze próba mindenképpen lesz, ha nem lesz komplikáció örülünk. Viszont megkímélném magam a felesleges köröktől, ha eleve nem ajánlott beletenni.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40090) Dhampir


Dhampir
félisten

Olvastátok?

Újabb nagy leépítésre készül a HP

[Linkesítve.]

[ Módosította: MurdR ]

(#40091) Ciccuka válasza zacskomiki (#40086) üzenetére


Ciccuka
veterán

Aida64 mit ír, mi a hálózati kártya pontos típusa?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40092) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Tegnap óta szerencsés tulaja vagyok egy elitebook 8460p-nek. Nagyon bejön a gép. Csupán két kérdésem lenne. Egy 2520M van benne a turboja 3.2ghz de 3.0-nál megáll. Ez miért lehet?
És szeretnék egy optibay-t berakni a gépbe, kérdés az hogy a meghajtó elejét letudom szedni és felrakni az optibayre vagy tudok venni jó áron olyat ami illeszkedik az oldalához? De nem akarok 9-10 ezret rákölteni mert találtam 35-40 dolcsi körül de annyit nem költenék rá.

(#40093) Ciccuka válasza Csokiii (#40092) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dobj rá egy Prime95-öt, futtasd és nézd meg a legújabb Aida64-ben vagy a CPU-Z-ben, hogy mit ír ki.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40094) AxBattler válasza Csokiii (#40092) üzenetére


AxBattler
félisten

Hacsak nem futtatsz nagyon CPU-igényes progikat, én letiltanám a Turbo-t a BIOS-ban, kb. fölösleges.

Mondjuk nem tudom, hogy ilyenkor az IGP sem pörög fel? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#40095) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy használtba, 120 ezerig, melyik a legjobb laptop mostanság?hp 8560w, nemgyerebe. Meg, inkabb valami ujabb tipus kellene, nem szeretem a regieket.

[ Szerkesztve ]

(#40096) Lacielvtárs válasza Csokiii (#40092) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia az optibay keretet én itt vettem Ha-n egy helyi - szegedi - eladótól és arra a dvd író "előlapját" le tudtam venni majd rápattintani :K
azt én 4500 Ft-ért vettem. szerintem a nem túl olcsók mind olyanok amikre fel tudod pattintani azt amit leveszel az íróról :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40097) Csokiii válasza Ciccuka (#40093) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Ebben a sorrendben próbáltam végig, de semmi.

Lacielvtars: köszi utána nézek. :R

(#40098) Ice&Lime válasza Joe Swanson (#40095) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha a 8.60w eleve nem jön be és új típus kell, akkor így elég nehézkes lesz.

(#40099) Joe Swanson válasza Ice&Lime (#40098) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

(#40100) Ice&Lime válasza Joe Swanson (#40099) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ilyenem meg nem volt. Egyebkent hogyvsn az, hogy a 8.60w nem tetszik, de ez mar igen?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.