Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40351) Ice&Lime válasza lumosnina (#40350) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sx900, hyperx 3k, intel 530-535, m6 pro, 850 pro például jók lehetnek.

(#40352) lumosnina válasza Ice&Lime (#40351) üzenetére


lumosnina
tag

Ok, megnezem oket! :R Koszi
A Compaq problemamra van valakinek otlete? :C :F :W

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40353) SeniorTilla válasza lumosnina (#40352) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így első ránézésre azt mondom, hogy rossz a töltő. Próbáld ki egy másikkal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40354) adika4444 válasza adika4444 (#40331) üzenetére


adika4444
addikt

Bocs, tévedtem 11-et villan nem 8-at...
Tehát mi lehet a gond?

üdv, adika4444

(#40355) SeniorTilla válasza adika4444 (#40354) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Number of Blinks or Beeps

Location of Blinking LEDs

Component Being Checked

Error Condition
Continuous glow

Battery power LED

Battery

The AC adapter is attached and the battery is charging, but does not yet have sufficient charge to power the notebook.
1

Caps Lock/Num Lock

CPU

CPU not functional
2

Caps Lock/Num Lock

BIOS

BIOS corruption failure
3

Caps Lock/Num Lock

Memory

Module error not functional
4

Caps Lock/Num Lock

Graphics

Graphics controller not functional
5

Caps Lock/Num Lock

System board

General system board failure
6

Caps Lock/Num Lock

BIOS

BIOS authentication failure
Continuous blink

AC power adapter LED

Power adapter

Insufficient power

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40356) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Itt a LINK

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40357) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#40356) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Viszont ő azt mondta, hogy 11 villanás a 8-at javítva, de itt még annyi sincsen, vagy mi a probléma itt, hány villogás a maximum akkor?

(#40354) adika4444: szóval, most akkor pontosan mennyit is villan? Mert csak 6 villanás van a táblázatban meghatározva.

[ Szerkesztve ]

(#40358) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#40357) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem annyi, amennyi a táblázatban van :) Nem hiszem, hogy a HP rosszul tudja.

Ezek ismétlődnek, lehet, hogy elszámolta és összeadta az ismétléseket.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40359) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#40358) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De akkor hogyan jön ki a 11?

(#40360) golyós


golyós
őstag

Ezt kapom ha vissza akarok állni 8.1-re:

Örülök nagyon :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40361) SeniorTilla válasza golyós (#40360) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, ez így van, még a frissítés előtt is kiírta a gép a figyelmeztetést szerintem, de ha nem, kérdezhettél volna. NEM ÉRDEMES win10-re frissíteni, már többször mondtuk itt többen is. Ez van.

Ami ingyenes, az mindig lutri, és senki nem vállal érte felelősséget. A felhasználó szívja meg, ezért vigyázni kell az ilyen offerekkel nagyon.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40362) golyós válasza SeniorTilla (#40361) üzenetére


golyós
őstag

van egy olyan lehetőség is, hogy a gép alaphelyzetbe állítása a vásárolt windowsal.
Ez működhet?
Nem baj ha töröl mindent, megvan minden külső vinyon.Remélem nem a 10 alapra áll vissza.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40363) SeniorTilla válasza golyós (#40362) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, ezzel az eredetit teszed rá vissza, és minden az alapállapotba áll be.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40364) adika4444 válasza Ice&Lime (#40357) üzenetére


adika4444
addikt

Igen-igen, látom te is ott akadtál el ahol én.
A táblázatban akár ebben az angolban akár Google-n keresett HP oldalán lévő magyarban nézem, csak 6 darab van. De nekem 11... Szóval tanácstalan vagyok. JA nem csak én néztem meg, anyukám is. 2x is mutattam neki...
Szóval tanácstalan vagyok. Megpróbálom majd felvenni iPhone-nal, és bedobni a filmecskét.

üdv, adika4444

(#40365) golyós válasza SeniorTilla (#40363) üzenetére


golyós
őstag

:C
Remélem sikerül.Megvan az windows.old mappa.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40366) adika4444 válasza adika4444 (#40364) üzenetére


adika4444
addikt

Kész a videó, hová kellene feltölteni hogy lássátok? Youtube csatornát meg Google profilt akar amit én elkerülnék mert aztán boldogítanak a leveleikkel.

üdv, adika4444

(#40367) adika4444 válasza adika4444 (#40366) üzenetére


adika4444
addikt

Felraktam, le kell tölteni és WMP vagy Winamp megnyitja.
[HP EliteBook 2570P led villogás]
Köszi előre is aki megfejti mi a franc ez...

üdv, adika4444

(#40368) Ice&Lime válasza adika4444 (#40367) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez így most meg 9 villanás, nem?

(#40369) adika4444 válasza Ice&Lime (#40368) üzenetére


adika4444
addikt

Annyi bizony. Én is csodálkozok hogy mi van. A 8-at tényleg elnéztem, viszont a 11 villanást 2x is megnézettem... Ezt meg kameráztam...

üdv, adika4444

(#40370) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Valakinek van ötlete hogy egy Elitebook 8460p mért nem támogat egy Intel ac 7260-as wifit?

[ Szerkesztve ]

(#40371) lumosnina válasza SeniorTilla (#40353) üzenetére


lumosnina
tag

Nem a tolto a hibas. Kiprobaltam kettovel is, amik mukodnek mas notikkal. :(

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40372) szabonagyur válasza Csokiii (#40370) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki is irta... a gepben le van tiltva azon wlanok amikkel nem gyartottak...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40373) inyuska válasza szabonagyur (#40372) üzenetére


inyuska
tag

Lenne egy HP notebook aminek a vincsesztere kondija 34%-os.Gari még egy hónap háztól-házig.Szerintetek ezt garanciában kifogják cserélni mármint a vinyót?Néha nagyon kerreg illetve nem mindig tölt be az op rendszer.

(#40374) adika4444 válasza inyuska (#40373) üzenetére


adika4444
addikt

Természetesen cserélik, vedd fel a kapcsolatot a HP-val, lehet hogy küldenek egy újat postán a régit meg megírják hogy a hulladékmegsemmisítés szerint tedd ártalmatlanná:)...

üdv, adika4444

(#40375) Razermazer válasza adika4444 (#40374) üzenetére


Razermazer
őstag

Válasz a 2570p-s kérdésedre tippem szerint az usb-s vinyó túlterhelhette a portot( abban az esetben ha nem volt külső tápos, márpedig ha usb3.0-at használtál akkor valószínű! méretét tekintve 2.5"-os volt vagy 3.5"? 2.5"-ot még elvisz de egy 3.5" már nem, oda kell a külső adapter is)
A túlterhelt port pedig kinyírta az alaplapot! :((( ha szerencséd van csak azt. Én nem hagytam volna a gépet bekapcsolva éjjel filecserére, meg még frissítések telepítésre sem. Filecserére építs egy nast 8k-ért árulnak aprón olyan lapot, rammal, házzal amire feldobod fél óra alatt a freenast, beállítod és megy ítéletnapig+1 nap. Gyorsabb mint az usb-s merevlemez megbízhatóbb arra is köthetsz bármit.
Vidd vissza oda ahol vetted mindenképp, és reméljük hogy nem az a hiba amit írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40376) Csokiii válasza szabonagyur (#40372) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszi
Azt nem tudja véletlen valaki hogy mekkora a legnagyobb amit bele lehet rakni? Most egy Intel Centrino Advanced-N 6205 van benne.

(#40377) adika4444 válasza Razermazer (#40375) üzenetére


adika4444
addikt

2,5 volt szóval akkor nem valószínű hogy itt a hiba...
De ha azt leveszem hogy éjjelre magára hagytam, akkor is szokott 3-4 órákat magában járni a gépem. Másrészt üzleti, napközben mennek ezek rengeteget...

Ha alaplap gond lenne, akkor felpörögne a venti, igaz?
Továbbá ha a vinyó kinyírta volna az alaplapot akkor gondolom az USB-s rack vagy HDD is lepusztulna, nem?
Mindenesetre köszi az ötletet, remélem nem ez a hiba...

üdv, adika4444

(#40378) Razermazer válasza adika4444 (#40377) üzenetére


Razermazer
őstag

Attól hogy 2.5"-os még lehet hiba ezek az usb portok azért nem arra vannak csinálva legyen az usb3.0-ás, több kraft megy át rajtuk tény, hogy ráaggassanak vinyót. Tudom a gyártó írja hogy mehet meg a merevlemez gyártó is, de hát a termékeket el kell adni, ha nem mennének tönkre mi lenne velük.

Itt említem meg hogy én is routerre kötve használok usb 3.0-ás vinyót de nem csak az usb3.0-ás portját használom hanem van mellette egy usb 2.0, azt y közösítővel összehoztam és úgy kötöttem rá a vinyót(voltak érdekes anomáliák nálam is a vinyóval).
Nekem határeset az usb-s rackes vinyó is én ha nincs adapter notinál ugyanezt használom mint a routernél.
Erre legközelebb figyeljél, sok kellemetlenségtől óvod meg magad.

Alaplap gondnál ha olyan nem pörög fel a venti! ha úgy makkan meg. Karácsonyfa visszajelzés az van bőven mindenféle ledsorrendben, ahogy a fórumtagok írták.
Attól hogy a rack esetleg túlterhelte a portot nem feltételen megy ő tönkre és a vinyó sem, esélyes de ha az elektronika lekapcsolta, akkor ugye boldogok vagyunk. Lehet volt egy kis feszültség ingadozás, akkura állt át a géped ha benne volt és ez elég volt neki. Nem kapta meg az usb port a neki megfelelő feszt, utána megkapta de így tolerálta. Ha nem volt benne az akksi akkor meg egyértelmű.

Az hogy üzleti vagy nem teljesen mindegy, azért egy nappali magára hagyás és egy esti között van különbség legalábbis nálam. Nappalra én inkább alvásba teszem, éljel meg ne menjen nekem semmi és kész :) .

De tényleg nem akarlak elszomorítani, csak egy lehetséges verziót vázoltam, gyakorlatilag semmilyen más változás nem történt a gépen miután hazahoztad a boltból, csak ez.

Bocs a regényért de így átláthatóbb a mondandóm
Az is lehet hogy eddig bírta a gép, egy intel ssd betétele nem okozhat ilyen problémát, én még nem találkoztam ilyennel.
Hál istennek garanciád van, szórakozzon vele a szervizes, de ne mond el hogy mit csináltál vele, csak azt hogy másnap reggel már nem indult. ;)

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40379) adika4444 válasza Razermazer (#40378) üzenetére


adika4444
addikt

Vinyó rack-hez nem kaptam y kábelt.
Viszont még egy furcsa jelenség, amit eddig jelentéktelennek tartottam, lehet hogy még sem az?
A táp kihúzásakor és bedugásakor egy jó nagyot villant a kijelző, aztán minden ment tovább...
Továbbá a home és end gombok jó helyen vannak az F12-től jobbra még a page up és down az FN+fel- és lenyíl?

Aksi benne volt, 0%-os elhasználódással.

Éjjelre én kb. 3 éve bekapcsolva hagytam mindig a laptopjaimat, nem volt ebből még soha semmilyen problémám.
De utána néztem a HP oldalán a jelenségnek, hát... Nos CPU gondot akar jelenteni nagy eséllyel ez a villogás...

Az eddig bírta effektusra gondolok én is, na ezért nem veszek gari nélkül gépet. Meg igazából semmit, soha nem tudni mikor makkan meg.

Mindenesetre köszi a választ, a továbbiakban a szervizes töri a fejét a dolgon én már biztosan nem...
De a problémát ugye nem okozhatta driver gond? MErt a tárolóvezérlőt, az ujjlenyomatolvasót nem raktam fel, a lenyomatolvasót később terveztem ha majd egyszer már nagyon nem bírom beírni a jelszavamat.:), a tárolóvezérlőből meg azt mondják jó amit a Windows ad.

Mindenesetre bízom benne hogy a szervíz szépen és ügyesen kikalapálja a dolgot, nagyon megszoktam a gépet már a telepítésnél:)...

üdv, adika4444

(#40380) szabonagyur válasza Csokiii (#40376) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyat amivel árulták is, tehát 2-3 fajta maximum.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40381) laci1219


laci1219
csendes tag

sziasztok vettem 1 hp probook 6555b lapot f6 os bios volt rajt én flaseltem f50 re ahogy kell k6-rol f9-re mjd jött az f50 azóta csak xphajlndó felmenni rá.
win 7-8-8,1-10 acpi hibával áll ki kékhalálal.
ha ujra akarom rakni a biost akkormeg wmi támogatás hiánya mitt nem engedi futttni a progit.
segitsetek ha tudtok köszi

AMD Phenom II + ati a király!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#40382) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Adot egy HP Elitebook 8460P, prociba integrált videókártyával.
Az elmúlt héten bekapcsoláskor, illetve néha használat közben jön elő a mellékelt képen látható jelenség, amely 20-30 másodperc múlva meg is szűnik.Valakinek van valami ötlete mi lehet ez?

[KÉP]

Köszi!

Iphone 14 pro

(#40384) Razermazer


Razermazer
őstag

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy hp-re nincsen olyan program, mint lenovora a power management, ahol belehet állítani hogy csak 85%-ig töltse az akkut és 30%-ig merítse csak?

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40385) Ice&Lime válasza Razermazer (#40384) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Régebben mintha lett volna ilyen, de mostanság mintha már megszűnt volna, vagy csak nem találtam.

(#40386) Ren Hoek válasza Razermazer (#40384) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nincs... :(((

Japán gépekre van valami energia menedzsment cucc, de azt meg nem lehet feltenni az eu/us gépekre.

(Nekem 1 év alatt tönkre is ment az akksim 100%-os töltöttségen. Szinte asztali gépként használtam, és tessék. Bár ha van garid akkor tökmindegy, cserélik....csak az is olyan, hogy be kell vinni, kivizsgálás stb...1 hét kb)

[ Szerkesztve ]

(#40387) Razermazer válasza Ren Hoek (#40386) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek ez nem jó hír, akkor max az lehet, hogy én feltöltöm ahogy írtam és kiveszem a gépből, amikor meg kell visszateszem. Sajnos így ha olyan helyen vagyok ahol nincsen szünetmentes az elektromos hálózaton minden munka veszik, itthon ez nem probléma mert van szünetmentes.
Máshol kénytelen leszek bent hagyni és tölteni, 2-óra 18 percet bír egy 8560p-ről van szó alacsony órajelen, az akku sem mai darab de az aida64 nem írja ki az állapotát, váltig azt állítja hogy 0% elhasználódású ami nem igaz.
Hp-nek melyik a monitorozó programja?
Igaz én a battery care-t használom, mindent tud csak azt nem ami kéne, hogy szabályozza a töltési százalékokat.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40388) Ren Hoek válasza Razermazer (#40387) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért nem törvényszerű, hogy tönkreteszi a 100% töltöttség. Max kapacitás romlik. Nekem szerintem a chip halt meg benne. Inkább csak pech.

(#40389) Pferi válasza light0416 (#40382) üzenetére


Pferi
senior tag

Hasonló hiba nekem is előjön a 8460P-n, de ha megnyomom az fn+f4 kombinációt (amivel kijelzőt váltok) utána visszaugrik magától néhány mp múlva és működik tovább tökéletesen. Nem tudom hogy hardware vagy valamilyen driverhiba lehet az oka?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#40390) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A HDD-t rögzítő csavar az csillag vagy sima csavar vajon? :U

(#40391) adika4444 válasza Gedeon31 (#40390) üzenetére


adika4444
addikt

Ha slim tehát a vinyó oldalába kapaszkodik akkor az csillag.

üdv, adika4444

(#40392) Kolondrum válasza SeniorTilla (#40361) üzenetére

Már én is legyalultam a 10-et és ment vissza a 7, mert nem bírtam vele bugos volt. Bosszantó bugos.

adika4444! Miben volt a 2.5ös HDD? Pontod rack típus érdekel.
Hp battery check - mert mindig 0%-ot ír ki csak h tudd. Gondolom aidával nézed. 300 ciklusra tervezik a progi szerint az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#40393) Gedeon31 válasza adika4444 (#40391) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem tudom még nem szedtem szét ,nem ért még ide az SSD. Egy HP 450 Laptop :U

(#40394) adika4444 válasza Kolondrum (#40392) üzenetére


adika4444
addikt

hát ez fura hogy Aidával akkor nem megy... Nah mind1 ez van, majd ha jó lesz a gép kipróbálom azt a battery check progit. Köszi
A rack típusra a korábban írt hibánál gondolsz? Mert az egy Raidsonic IB253U3 típusú házikó volt. Eltekintve az egyszeri hibájától nem volt vele soha gond másik gépen, szóval én ezt mint lehetőséget ejtem hogy az okozhatta a hibát. Már csak azért is, mert akku táp volt a gépen...
Egyébként jól emlékszem hogy neked 2530p van?

üdv, adika4444

(#40395) Kolondrum válasza Gedeon31 (#40393) üzenetére

Csillag

adika4444! Pedig az a rack nem olyan rossz. Én pl teszt képen megküldtem az USB portokat 2A-es műteherrel. Nem bírják csak kb 1.5ig. Egy rack-es HDD USB-n 0.5A-t sem vesz fel, ha az okozta akkor annak most is más gépen is rossznak kell lenni. Mindent mértem. Rack-ben a HDD akkor kér sokat ha épp rádugod, mert álló motort pörget föl ergo zárlatból indul, meg akkor kér sokat ha épp munkára fogod pl filmnél a másolás első pillanata. Függ a HDD-től is persze.
Bnőm 2530P-s, én a 60p-s vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#40396) Gedeon31 válasza Kolondrum (#40395) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szuper , köszönöm :R

(#40397) Kolondrum

Én a 2560P-t igen igen megnyúztam már, hogy nem e hibás. Kapott az USB 2A-es terhet, de a CPU is sony vegast, na az pad nélkül nem kellemes neki. Olyankor leveszem a hátlapot és padon csücsül. -10 fok. Elég barom lett a hűtése, már agyalok rajta h kilyuggatom, csak nem akarom a gyári hátlapon, venni meg nem lehet csak úgy.
Nekem a kijelző fényere változott filmek alatt. Elég speciális eset volt. [link] - [link] - de megoldódott. Talán a köv intel driver nem lesz ilyen nulla.
Amúgy nagy becsben tartom. :)

(#40398) szabonagyur válasza Ren Hoek (#40388) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 100% töltöttség kevésbé teszi tönkre mint ha használod a gépet komolyan és fel is melegszik a gép...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#40399) Ren Hoek válasza Kolondrum (#40392) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az a vicces, hogy a Win 10-es SSD-t, amit annyira tönkrevágott a cucc, hogy vissza kellett tennem a HDD-t. (olyan gyakran resetelt, hogy nem tudtam lehúzni MSDN-es ISO-t sem...)
Áttettem PC-be, ott természetesen tökéletesen ment a Win 10... most visszaraktam a Probookba és megjavult ezekkel a driverekkel :D

Tehát ez a recept, rakjátok át egy GTX 970-el rendelkező asztaliba, majd vissza a notiba. :D Csak irónia amúgy, mert sajnos bugos. Sleepelni nem lehet mert nem tud felébredni...

Jó lenne azért valami dátum vagy ilyesmi, amikorra normálisan fog működni HP-kon is, mert rettentő bosszantó, hogy minden Acer/Asus/Toshibás ismerősöm vidáman hiba nélkül használja, mi meg szopunk vele. Amúgy pedig jó kis rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#40400) Kolondrum válasza Ren Hoek (#40399) üzenetére

A sleep is is gázos volt, az volt az utolsó csepp és ment vissza a win7.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.