Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41901) SeniorTilla válasza adika4444 (#41900) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyen, ha nincs ujjlenyomat-olvasó:

és ilyen, ha van:

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41902) Gedeon31 válasza SeniorTilla (#41901) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egy ilyen ujjlenyomat-olvasó beszerelése mennyibe kerülhet ? :U

(#41903) SeniorTilla válasza Gedeon31 (#41902) üzenetére


SeniorTilla
veterán

komplett topcase csere, nem hiszem, hogy olcsó

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41904) Gedeon31 válasza SeniorTilla (#41903) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm gondolom ,ha garanciális a gép ,akkor ott a szakszervizbe nem szívbajosak megkérik az árát.

(#41905) Kolondrum

Visszacipeltem a 8560-at és természetesen itt jó volt, sőt most megint itthon jó. Tölt nem dob wifit, nem laggol meg semmi. A tököm tele van ezzel a szarral.

(#41906) adika4444 válasza Kolondrum (#41905) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ha megint rossz akkor videózd le, és azt mutasd meg az eladónak. Egyébként nem lehet hogy hidegindításból jó, és ha bemelegszik akkor döglik meg?

üdv, adika4444

(#41907) Kolondrum válasza adika4444 (#41906) üzenetére

Én ma úgy indultam el, hogy leadom és megyek a laptopszlonba másikért, hát nem így végződött.
Ezért sem videóztam el, azt hittem ha azt mondom rossz akkor elhiszi az illető, semmit nem
dokumentáltam. Most azért nyúzom legyen video.
Random van baja. Olyat is csinált tegnap, hogy levettem a töltőt és nem érzékelte, ki be megoldotta. Most jó.

(#41908) #40553216 válasza juharsirup (#41895) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#41909) juharsirup válasza #40553216 (#41908) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Most kipróbáltam, megtalálta az LAN-hoz és a Conexant szarhoz a dolgokat, de ez ugyanúgy nem hozta helyre a hangot, a telepítését sikertelennek minősítette.

Ráadásul a LAN driver nem is jó (ugyanúgy, ahogy a support oldalon található), ezért abból vissza kellett raknom a saját gyűjteményből származót.

Egyszerűen a HP ki se próbálja a meghajtóprogramjait, és ezzel nem először találkozom. Rohadnának ketté... Hang nélkül nem tudom átadni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#41910) #40553216 válasza juharsirup (#41909) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az gáz. Esetleg szerviz?

(#41911) juharsirup válasza #40553216 (#41910) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Hisz most hozták ki zsír újonnan. Dupláztunk belőle, szóval megpróbálom a másik rendszeren is. De eléggé biztos vagyok benne, hogy szoftveres jellegű a hiba, tekintve a Realtek LAN működésképtelensége alapján is, ami viszont másik driverrel megy. Még próbálok Conexantból másikat szerezni, nade hogy mit és honnan, azt még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41912) #40553216 válasza juharsirup (#41911) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy fentebb volt, mi Acer netbookkal szíttunk a vásárlás napjától. A Win 8.1 nem is látta a kártyát. A szerviz (Prágában :DDD ) meg feltolta egy BIOS-frissítés után.

(#41913) juharsirup válasza #40553216 (#41912) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Kipróbáltam az eredetileg mellékelt HDD-ről a gyári win 10-et, azon megy a hang alapból. Tehát a BIOS-beállításokkal sem lehet gond, csak a win 7 driverrel. BIOS-t pedig már frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#41914) Viktor77 válasza juharsirup (#41909) üzenetére


Viktor77
titán

Slimdrivers-szel tegyél egy próbát, rosszabb nem lehet. Csak a hanghoz tedd fel a drivert, amit ajánl.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41915) juharsirup válasza Viktor77 (#41914) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Az nem lát semmi audioval kapcsolatosat. :)

(#41916) adika4444 válasza juharsirup (#41915) üzenetére


adika4444
addikt

És a drp.su oldalról tölthető DriverPack Solution?

üdv, adika4444

(#41917) juharsirup válasza adika4444 (#41916) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Látom, más is szenved vele, de a jelzett megoldás nem működött.

A DriverPack Solution offline verziójának kitömörített driverei közt (az összes sound-osat kipakoltam) manuálisan kerestettem a meghajtóprogramot, sikertelenül. Mintha a win 7 egyáltalán nem akarná elfogadni, hogy létezik a hangprocesszor, éppen csak az eszöközkezelőben mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#41918) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van egy HP 620-as notebook. Nem mai darab, de megy. Akkuja kb 45 perces. Azt kezdte el csinálni, hogy a gyári töltővel, a csatlakozónál úgy elkezdtett melegedni, hogy a töltő csati végén lévő sárga műanyag megolvadt. Egy idő után a töltő már nem is töltött. Lett hozzá véve utángyártott, de azok is mint olvadnak bele.

A csatlakozóba nincs semmi, a notit még én takarítottam ki pár hónapja és látszólag normálisan is megy a noti. A csatlakozónál menet közben mozgattam, de nem kontaktos, a töltést jelző led, stabilan világít.

Mi a franctól melegedhet a csatlakozó annyira, hogy beleolvad a műanyag? Mostanában már tápról nem is merték használni, mert bekapcsolt állapotban jobban melegedik. Így kikapcsolva feltöltötték, majd akkuról nulláig használták...

Ötlet? Zárlatos akkucella miatt lényegesen nagyobb áramfelvétel esetleg? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41919) adika4444 válasza juharsirup (#41917) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ne tömörítgess, futtasd. csak vigyázz h csak a driverek telepítése legyen bejelölve.
(#41918) V.Stryker:
Nekem egy régi MSI noti produkálta ezt, halvány fogalmam sincs miért lehetett, de nem sokkal utána már teljesen lerohadt a 2008-as gép. Volt ez asszem 2014-ben vagy tavaly... De ameddig ment így melegedve is használtuk, igaz nekünk bele nem olvadt csak melegedett rendesen. El tudom képzelni a hibás akku elméletet, mert a gépben az aksi megpusztult egyik napról a másikra (egyik nap ment vagy 6 órát) másnap meg rögvest ki a gép amikor ki a táp, szóval próbáljátok meg aksi nélkül valszeg ott lesz a gond forrása... Ja és az utángyártott csodatöltőkkel csak óvatosan.

üdv, adika4444

(#41920) juharsirup válasza adika4444 (#41919) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Ha manuálisan, a saját készletéből nem képes megtalálni, akkor mit segít ezen a telepítés? Próbáltam az online verziót, az szintén fel sem ajánlotta az audiohoz a driver frissítést. Próbáltam még két másik Coneszar telepítőt is. Mindkettő lefutott azzal, hogy a Conexant HD/ISST Audio telepítése sikeres volt, de semmi reakció nincs, továbbra is ki van X-elve a hangerőállító.

Még meg fogom próbálni a BIOS visszaállítást, és aztán leszarom az egészet. Úgy használják win 10-zel, ahogy tetszik. Ez is röhejes, hogy a BIOS-on belül az 01.06 verzióra azt írja, létezik újabb, ami pedig a 01.01. Egyszerűen katasztrófa, amit a HP-nél művelnek.

[ Szerkesztve ]

(#41921) SeniorTilla válasza V.Stryker (#41918) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért melegszik, mert rossz az érintkezés és átmeneti ellenállás van több ampernél, ami több watt teljesítmény, ami hővé alakul, és ettől elolvad a műanyag. Cseréld ki a csatit és nézd meg a tápegység csatiját is, mert valamelyik vagy mindkettő oxidos, koszos, vagy valami miatt nem érintkezik rendesen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41922) V.Stryker válasza SeniorTilla (#41921) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is erre gondoltam, de kb a 10-ik csatlakozóval próbálom....
Most épp kivettem az akkut és így nyúzom...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41923) SeniorTilla válasza V.Stryker (#41922) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha túl nagy áramot venne fel, a töltő lekapcsolna, ezt a verziót kilőheted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41924) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Azokhoz szólnék akiknek Probookjuk van, leginkább 15'-ös és évjárat szerint minél újabb Intel Core i5-i7 es típusok beépített vga-val fullHD képernyővel.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire vannak megelégedve a laptop hűtésével? mennyire terheli a fullHD képernyő a gépet? Mennyire járatják a különböző dolgok a ventit?

(#41925) adika4444 válasza kkdesign (#41924) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

FHD nem gondolnám hogy annyival nagyobb terhelés lenne mint a sima HD hogy a hűtés jobban tekerjen.
Az meg hogy mennyire hangos a hűtés felhasználástól függ, de sztem tesztek alapján meg az Elitebook-ommal összehasonlítva bőven belefér...

üdv, adika4444

(#41926) Ice&Lime válasza adika4444 (#41925) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért az nem mindegy, hogy 1366x768-as vagy 1920x1080-as felbontásban kell megjelenítenie ugyanazt.

(#41927) adika4444 válasza Ice&Lime (#41926) üzenetére


adika4444
addikt

Ez igaz, lehet félreérthetően fogalmaztam. A videokártyát ha jobban terheli is az FHD, nem hinném hogy azon múlna a hangosabb vagy halkabb venti szint...

üdv, adika4444

(#41928) Ice&Lime válasza adika4444 (#41927) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Attól függ hány % az a különbség terhelés alatt, ami megvan pl. egy 1366x768-as és egy 1920x1080-as felbontású azonos hardware között, így ennek függvényében fog ez a venti fokozatára is kihatni. Ha pl. csak pár %, pár fok, az már átmehet a következő venti fokozatba.

(#41929) V.Stryker válasza SeniorTilla (#41923) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, kipróbáltam. Először is egy kis csizsolópapírt összehajtottam és alaposan megcsiszoltam a belső csatit.

Konklúzió... Ha az akkut kivettem, akkor nem melegedik, másfél órát nyomattam youtube videót víruskeresés közben és semmi.

Az akkut visszatettem, gép indít, akku 30%-on, tölti kezdi, youtube indít... .10 perc alatt forró lett a csati.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41930) adika4444 válasza V.Stryker (#41929) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Akkor az az elmélet vált be, hogy valami nem okés az aksival. Szerencsésen megúsztad, legalább nem a gépben lévő csatival van gond...

üdv, adika4444

(#41931) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#41928) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha olyan a felhasználás, úgyis a lehető legnagyobb teljesítménnyel fogja hajtani a GPU-t. A nagyobb felbontás legfeljebb az FPS-ben vesz majd vissza, a gép hangjában nem hiszem, hogy bármit befolyásol, mivel úgyis maximumon megy a rendszer.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41932) SeniorTilla válasza V.Stryker (#41929) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Természetesen, hiszen még az akkumulátort is töltötte néhány amper. Nyilván így nagyobb az áramfelvétel. A megoldás nem a csiszolgatás, hanem a csere lesz.

adika4444: ehhez köze nincs az akksi állapotának

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41933) V.Stryker válasza SeniorTilla (#41932) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minek a cseréje?
Az alaplapi csatlakozóé?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41934) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#41931) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyebkent egy 15" notebookon mi ertelme van az 1920x1080 felbontasnak, minek?
Csak papiron hangzik jol, de a gyakorlatban inkabb hatrany ilyen kis kepernyon.
(Es persze van nagyobb is...)

(#41935) embe válasza Ice&Lime (#41934) üzenetére


embe
nagyúr

Egy 5,5"-os telón mi értelme van a QHD-nak ( 1440 x 2560 )? :U
Talán szebb a kép.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41936) SeniorTilla válasza V.Stryker (#41933) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, illetve ezután megnézném másik táppal is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41937) SeniorTilla válasza Ice&Lime (#41934) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Semmi...

Ha dolgozol egy gépen, és nem csak a callofduty megy megy a fa*book, akkor bizony meg kell gondolni a felbontást. Fényképet nézni lehet még jó a fullhd, meg talán filmeket. De hát 15"-on nem nagy élmény.

Én a 20"-os Sárkányt szerettem a legjobban (igen, ismét elmondom :) ), mert 20"-os méretben 1920x1200 felbontása volt. A 17-es IPS-es Y70-nek fullhd, már mostanára megszoktam, de megmondom őszintén, sokkal jobban fárasztja a szemet, mint a 20"-os. Muszály a fullhd, mert akkorák az excel táblák, hogy még így is nehéz sokszor átlátni egyben.

És itt vannak pl. a Lenovo Yoga 2-esek fullhd kijelzővel, 13"-on. Az eddig látott legszebb képpel ekkora méretben, sőt, jobb a képük, mint az Y70-nek. De ilyen kis méretben nem tudnék úgy dolgozni, hogy 2 óra munka után ne folyjon ki a szemem :)

Egyébként minden fel van nagyítva, a tableteken és telefonokon is, gyakorlatilag ugyanannyi információt látsz, mint egy sima hd kijelzőn. Talán az ikonok szebbek...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41938) Krix válasza Ice&Lime (#41934) üzenetére


Krix
őstag

Neked ezek szerint semmi. Én 14" használom (Elitebook 840). Előtte 15" volt ugyanekkora felbontásom és bizony jó, hogy több minden elfér rajta. A high DPI skálázást meg kikapcsoltam ahol lehet mert nem szeretem ha ló nagy betűk vannak az ablakban. Szerintem az 1366x768-as felbontást nemhogy elfelejteni kéne, hanem ki sem kellett volna találni. Az 1280x800 után visszalépés volt sajna.

OK, elfogadom, hogy van akinek mindegy, de azért vannak páran akik kihasználják.

If it is not broken then don't fix it!

(#41939) Ice&Lime válasza Krix (#41938) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Senki nem emlitett olyat, hogy az 1366x768 az jo.
Az 1280x800 volt az igazi, a leghaszhalhatobb.
Az 1600x900 meg boven jo, es vajon mire nem eleg?...

(#41940) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én imádom a nagyfelbontást, mert igénylem a sok információt a képernyőn, de ha a 2570p 12,5"-án 1366*768 -nál nagyobb lenne a felbontás, már kifolyna a szemem....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#41941) Kolondrum válasza V.Stryker (#41940) üzenetére

Dettó! Épp mintha a 15'6 colon az 1600x900 lenne.

(#41942) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Volt valami furcsa 8470p-vel, mi lehet?
Meg be nem kapcsolt allapotaban (azelotti nap delautan jo volt) elotte csatlakoztattam az sd card olvasoba egy sd card adaptert egy regebbi sima microsd kartyaval, majd bekapcs. A logonal megallt a kep es blinkelni kezdett a caps lock es a scroll num lk, egymas utan 3 vagy 4szer 5 villogast, ami ugye az alaplapot jelzi.
Aztan abbahagyta es beleptem a biosba, majd ujrainditottam, akkor mar nem alt meg a logonal es nem blinkelt.
A winben megjelenik a kartya es olvassa is.
A bizt. kedveert vegeztem egy par tesztet, biosban memoria es hdd gyors tesztet, ami lefutott.
Aztan ranyomtam egy aida64 10perces tesztet minddel (cpu fpu cache system memory gpu), nem volt problema.
Azota vegeztem tobb ki-bekapcsolast es ujrainditast, eddig nem jelzet.
Vajon mi volt ez?

(#41943) Kolondrum válasza Ice&Lime (#41942) üzenetére

SD kari olvasójuk ma már életképtelen, én sokat teszteltem és furcsán működött. Ja és a 64-es kártyákat nem eszi meg. Ergo nem is kap drivert és nem használom. 2560 és 70p esetén így volt.

(#41944) Ice&Lime válasza Kolondrum (#41943) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egyébként ez egy régebbről maradt sandisk 1GB-os microsd kártya még nem hc-s, adapterrel.
Érdekes, mert windowsban felismeri és lehet használni a kártyát, aztán beletettem másikat, az már microsdhc és azt is kezeli.
De, lehetséges, hogy ettől zavarodott meg a gép indítás előtt? De akkor utána miért volt jó vele?.... Jó kérdések.

(#41945) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Adott egy Compaq Presario CQ61, a barátom hozta át, hogy "varázsoljak" rá egy új windowst. Próbálkoztam a helyreállítással, de a bekapcsolás után az F11 folyamatos lenyomására nem reagál. Az alján lévő windows matricán nem látok kódot, így nem merem legyalulni teljesen, mert semmilyen dokumentáció nincs már meg hozzá.

Mi lehet a gond, illetve mi a teendő, ha újra szeretném rakni a windowst rajta?

www.smart-bus.hu

(#41946) Ice&Lime válasza Kolondrum (#41943) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Most, hogy így szó esett róla, többször is csatlakoztattam, és volt olyan, hogy egyáltalán nem ismerte fel, olyan mintha benne sem lett volna, aztán másolás közben is volt olyan, hogy jó-pár másodperce lefagyott, majd ment tovább,,,érdekes ez.
És persze, hogy nincs hozzá 2013-asnál újabb driver, miért is lenne...
Akkor ez tényleg olyan, van is meg nem is..

[ Szerkesztve ]

(#41947) Kolondrum válasza Ice&Lime (#41946) üzenetére

Detto itt is ez megy. Nem hiszem, hogy driver pl az a fele, hogy csak 32gigat kezel le. Van két kingston msd-usb átalakítóm. Ugyan úgy néznek ki, de az egyik csak 32gigaig kezel. Ez hardveres dolog lesz. Változtak a dolgok, ma már nem mindenre jó. A 128 megás msd-r látja pl.

(#41948) SZIGMA válasza -Solt- (#41945) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Lehet, hogy renew, mint az enyém, ott a matrica, de a rendszer és a recovery már nincs rajta.
Ilyenkor én úgy csinálom, hogy a C meghajtón lévő létfontosságú adatokat átmásolom a D partícióra (vagy egy külső vinyóra), utána format C és mehet fel az új rendszer.Aztán driverek, utána a mentett adatokat vissza és kész.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#41949) -Solt- válasza SZIGMA (#41948) üzenetére


-Solt-
veterán

A partíciók megvannak, de üresek... lehet letörölte ez a tök. Viszont így, hogy lesz eredeti a W7? Mert ugye semmilyen papírt nem talál hozzá. Lehet megpróbálom W10-re frissíteni...

www.smart-bus.hu

(#41950) SeniorTilla válasza -Solt- (#41949) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A win7 matricán van kód :K azt látnod kellene.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.