Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40701) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Sziasztok.

Rendelkezek egy HP Probook 4320s típusú laptoppal.Lehet hogy hülyeség de olyan kérdésem lenne hogy lehet e tuningolni más videokártyával ezt a típusú laptopot? Ha igen akkor milyennel lehet?? Köszönöm előre is a válaszokat

(#40702) Khelben válasza t-zotya (#40701) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miután rá van forrasztva az alaplapra, így nem lehet.

(#40703) Kolondrum

Az új játék! Teljesen új, I7-el. Nagyon tetszik!

[link]

(#40704) lexter00


lexter00
őstag

HP 250 G3-ról vélemény?Netszolgáltatómtól tudnám elhozni 20ezer kezdő+24x3500ft-ért.Megbízhatóságára lennék kíváncsi mert csak szinte böngészésre lenne használva úgyhogy nagy kihívásokra úgyse használnám.

(#40705) Khelben válasza lexter00 (#40704) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én 1x3500-at sem adnék érte.

(#40706) SeniorTilla válasza Khelben (#40705) üzenetére


SeniorTilla
veterán

;] én se ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40707) Kolondrum válasza lexter00 (#40704) üzenetére

Olcsó jószág. :)

(#40708) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

kinéztem egy HP laptopot, ezt konkrétan, és annyit kérdeznék hogy mennyire jó,bevált vagy ajánlott széria?

Illetve milyen tapasztalatok vannak a HP garanciájával gyorsak jól dolgoznak vagy rosszak?

Xbox One: bandymnc

(#40709) Razermazer válasza Kolondrum (#40703) üzenetére


Razermazer
őstag

Szép darab blokkolnám :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#40710) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, volna egy HP Pavilion 17-es gép , kb 1 éves. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy a CPU pasztázását követően a billentyűzeten nem működik a törlés gomb, ű és a le fel nyíl. Mi lehet az oka? Szemmel látható sérülés nincs a billentyűzet átvezető fóliáján. Ötlet? :(

(#40711) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Sziasztok!

Egy három éves EliteBook 8560W gépet panasz hiányában szerintetek érdemes újrapasztázni?

Eddigi kutatásaim alapján:
- Nem igazán egyszerű szétszedni a gépet.
- Egy blogon dokumentált pasztázás egy ugyan ilyen, de csak egy éves gépnél gyakorlatilag nulla különbséget hozott.

A fentiek alapján úgy gondolom, hogy nem éri meg, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

(#40712) Kolondrum válasza Shrike7973 (#40711) üzenetére

Gyári paszta? Én sokat bontottam olyat )gyári pasztásat), ezek barbárok, ahogy feltették. Egyik 2560-nál segített a saját pasztázás.
Megnéztem vidin, jó kis időtöltés szétkapni.

[ Szerkesztve ]

(#40713) Shrike7973 válasza Kolondrum (#40712) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Igen, gyári állapotban van.

(#40714) Gedeon31 válasza Kolondrum (#40703) üzenetére


Gedeon31
addikt

Csinos darab :) alfától vetted :U

(#40715) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

HP Elitebook 9470m noti nem indul. Történt egy kis baleset a töltővel, szóval újat kellett vennem.
Vettem egyet HP 65W gyári. Nem indul a gép vele, fehér és narancssárgán villog a villám jel!

Mi lehet a gond?

Sajnos fullra merült a gép, csak utána tudtam rádugni az új töltőt! Lehet nem jó neki? Üzletben azt mondták, jó ehhez a típushoz!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40716) SeniorTilla válasza Shrike7973 (#40711) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem amíg nincs melegedési problémád, felesleges hozzányúlni. Minden szerelés kockázatot is jelent egyben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40717) SeniorTilla válasza Cold5 (#40715) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Várj vele fél órát, és utána próbáld meg indítani. A töltő hagyd bedugva. Egyébként az eredeti töltője is 65w-os volt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40718) Cold5 válasza SeniorTilla (#40717) üzenetére


Cold5
senior tag

Az jó kérdés... mérgemben úgy kivágtam, hogy csak úgy süvített... :F :O

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40719) Kolondrum válasza Cold5 (#40715) üzenetére

Annak van egy fesz és egy áram jelölése is. Most szembesültem vele, hogy a 2570p nem ugyan olyan feszt igényel mint a 2560p. Igaz ment utóbbi töltővel is. Raftkósak. 0.5 - 1V-okkal variálnak.

Gedeon31! Hát pont nem, ez új és ritka I7-es CPU-s, I7 alatt nem tárgyaltam ilyen áron. 3340M feletti kevés van a piacon.

(#40720) SeniorTilla válasza Kolondrum (#40719) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem mindegy a feszültség, nincs nagy különbség a töltők között. A teljesítmény számít, mert ha kevés, akkor nem fogja rendesen tölteni és működtetni a gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40721) Kolondrum válasza SeniorTilla (#40720) üzenetére

Elektromos ember lévén tudom.

Való igaz, de szeretem tartani amit előírtak.

[ Szerkesztve ]

(#40722) SeniorTilla válasza Kolondrum (#40721) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor szakmabeliek vagyunk mindketten :) A töltő csak energiát szolgáltat, azt hogy mit hová és mennyit, az alaplapi tápáramkörök osztják szét és szabályozzák.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40723) Kolondrum

Van tippetek miért világít sárgán a HDD led folyamatosan ha lecsukom a notit? 2570p - ez újdonság. Filmet indítottam róla és nem áll le a HDD, nem ezért világít. YT is ment az SSD-ra pufferel az sem áll le, akkor miért világít?

(#40724) Cold5 válasza SeniorTilla (#40720) üzenetére


Cold5
senior tag

18,5V és 3,5A ez van rajta. Már kb. 3 órája rajta van de semmi. Csak a villám jel villog fehér/narancs színben!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40725) SeniorTilla válasza Cold5 (#40724) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az eredeti milyen volt?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40726) Cold5 válasza SeniorTilla (#40725) üzenetére


Cold5
senior tag

Sajnos nem tudom... kivágtam mérgemben... :W

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40727) Kolondrum válasza Cold5 (#40726) üzenetére

Nekem van egy címke a burkolat alatt ahol többek között ott van milyen feszt és áramot kíván töltőben.

(#40728) Cold5 válasza Kolondrum (#40727) üzenetére


Cold5
senior tag

Kb. 1óra és meglesem. :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40729) Cold5 válasza Kolondrum (#40727) üzenetére


Cold5
senior tag

Ez van a burkolat alatt:

[back]

Gondolom akkor kevés neki a 18.5V töltő...?!

Milyet kell akkor vennem?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40730) Kolondrum válasza Cold5 (#40729) üzenetére

Saját vélemény :a fesz stimmeljen, az áram meg vagy ugyan ekkora vagy nagyobb legyen. Max nem használja ki a töltőt kevésbé melegszik.

(#40731) Cold5 válasza Kolondrum (#40730) üzenetére


Cold5
senior tag

Milyen töltőt kell akkor vennem, mert én nem találok sehol?!

19.5V HP és ha jól tudom akkor 7.4mm X 5mm a méret a csatinál

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40732) Kolondrum válasza Cold5 (#40731) üzenetére

Center pines? Irj püt, tudod itt harapnak ha olyat írok.

(#40733) Cold5 válasza Cold5 (#40731) üzenetére


Cold5
senior tag

Jelentem nem a töltő a hibás 19V és 19,5V-al is kipróbáltam, de teljesen ugyan az! Fehér/narancssárga villogás a villám jelen!

Mi lehet ez? :F

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40734) Kolondrum válasza Cold5 (#40733) üzenetére

Akkurol elindul?

(#40735) SeniorTilla válasza Cold5 (#40733) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom a rossz töltő hazavágta az alaplapot is. Mármint a régi rossz töltő. De javítson ki egy jobban hozzáértő, ha tévedek ;]

A feszkóval kapcsolatban úgy tűnik, nekem volt igazam, ment volna ez a 18,5-tel is. Teljesen mindegy, itt sem az volt a probléma.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40736) Cold5 válasza Kolondrum (#40734) üzenetére


Cold5
senior tag

Nem! Teljesen lemerült!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40737) Kolondrum válasza SeniorTilla (#40735) üzenetére

Pontosan erre gondoltam én is. 1v difivel is el kellene indulnia. 2570-es is elindul a 18,5v-ossal, közben 19,5-öt kíván.
Sok nyekken meg ahogy olvasom. Én ki szoktam mérni a töltőket és láttam vad fesz értékeket, menni ment, de hogy meddig ette volna meg a noti az más téma. Ami hangosan ciripel az is kuka téma nálam. Hirtelen halál ritka. Nekem a töltők otthon szünetmentesbe vannak. Tudjátok ha nincs benne akku akkor is akkurol megy baj esetén. Kicsit beteg nem? :))

(#40738) Cold5 válasza SeniorTilla (#40735) üzenetére


Cold5
senior tag

Nem volt benne a töltő. Valahol használtam (akkuról) a notit, mikor hazaértem láttam, hogy a töltőnek pápá. Szóval bele sem dugtam...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40740) Kolondrum

Kaptam egy WD black HDD-t a notihoz és nem túlzok ha azt mondom olyan 10 perc a boot, mert a hp baromságai töltődnek meg frissül sok sok év után a win7, ami ráadásul angol. Van rajta vagy 4 partíció az isten nyilának sem kell, ott a win7 is, szép meg jó, de nem kell. Garnál nekem ebbe beleköthetnek? Mert akkor eladnám.
SSD nélkül vicc a gép komolyan mondom.

(#40741) SeniorTilla válasza Kolondrum (#40740) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem a géppel van a probléma, hanem a win7-tel és az automatikus frissítésekkel. Kapcsold ki őket, és távolítsd el a gyárilag feltett f*s vírusírtót.

Egyébként általában nem kell az eredeti HDD, de nem baj, ha megvan garis ügyintézésnél. Az eredeti oprendszer biztos nem kell :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40742) Kolondrum válasza SeniorTilla (#40741) üzenetére

Én többet nem várok a bootra, ott 1x elég volt ott dekkoltam mire egy kib aidát tudtam indítani. :)) Kell másikba, meg nem tartom. Köszi! :R

(#40743) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy Pavilion DV6 laptopja. A baja az, hogy elküldte sleep módba, és soha többet nem jelent meg semmi a kijelzőn, újraindítás után sem, fekete minden. A gép felpörög, de semmi jel. Külön monitorral is próbáltuk, de semmi.

Találkozott már valaki ilyennel? Integrált vga hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

(#40744) adika4444 válasza dangerzone (#40743) üzenetére


adika4444
addikt

BIOS-t be tudod hozni? Hangja van a gépnek, tehát eljut Win belépésig? Próbálj meg egy SMBus resetet, táp ki, ha kivehető akku ki, ha nincs akkor válassz le, húzz ki mindent ha be van vmi dugva, nyomd 8-10 mp-ig a ki-be kapcs gombokat, majd ha megvan táp vissza, és próbáld indítani. HA ez se jön be akkor gari, már ha van rá.
Valszeg valami alaplap vagy proci csúnyaság lehet.

üdv, adika4444

(#40745) dangerzone válasza adika4444 (#40744) üzenetére


dangerzone
addikt

Semmi nem jön be, hót feketeség az egész.

(#40746) adika4444 válasza dangerzone (#40745) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor ha garis küldd el, sztem nem érdemes vele tovább szórakozni.

üdv, adika4444

(#40747) Ren Hoek válasza adika4444 (#40744) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Az lehet nem elég a kondiknak ám. Táp kihúz, akksi kivesz és legalább 60 másodpercig kell tartani a powergombot. Hivatalosan ezt javasolják...Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#40748) Kolondrum

2560p elmegy egy 2570p LCD kijelzőjével fedelestől mindennel együtt? Valakinek info?

(#40749) dangerzone válasza adika4444 (#40746) üzenetére


dangerzone
addikt

Típushiba, ezt mondtak a szerviznel. 45000 lenne megjavíttatni, de csak korlátozott garanciát adnak rá. Gondolom sanszos hogy megmurdál pár hónapon belül. Azt hiszem így kuka.

(#40750) Kolondrum

Van tippetek milyen hibakód? Végtelenbe villog, egy idő után maxon forog a venti is.
2570p

[link] - le kell tölteni, a yt megmakkant. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.