Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40301) Ren Hoek válasza Lacielvtárs (#40300) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én konkrétan mikor szervízeltettem, akkor mondtam hogy olyan szinten lassú és kattog is a HDD, hogy csináljanak vele valamit. Hát kicserélték :D Szerintem amúgy semmi baja nem volt, szimplán csak egy sz.r lassú Hitachi. A kattogás meg valami misztikus dolog, mert az újnál is néha előjön pakolgatja a fejet ide-oda idle-ben 2-3 sec-enként. Néha hetekig nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#40302) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

Van egy HP Elitebook 8560P laptopom. (WX788AV).
Windows 8.1 oprendszerrel.

Eszközkezelőben a videokártyák alatt AMD Redeon HD 7400M Series szerepel.
A HP oldaláról letöltöttem a grafikai illesztőprogramot és telepítés után már
AMD Radeon 6470M lett belőle.

A windowsos illesztőprogram 2014.07.04-i, a HP-s 2013.12.20.

Nagyon videókártya igényes programokat nem használok, nem játszok.
Mit csináljak?
Hagyjam meg a windowsos illesztőprogramot, vagy van újabb Catalyst?

Válaszotok előre is köszönöm!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#40303) Ren Hoek válasza OrLiX (#40302) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hagyd, nem érdemes vele vesződni ha úgysem használod.
Egyébként meg pont a jó driver van rajta. Általában más driverrel fel sem ismeri rendesen a benne lévő kártyát. Csak a HP legfrissebb a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#40304) SeniorTilla válasza Ren Hoek (#40299) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nana, azért az nem ugyanaz, mint a mai gépek :)

Én pár hónapja álltam át Core 2 Duo T9400-ról i7-4710QH-ra. Mindkettőben SSD van. A régit már úgy megfogták a webes oldalak, főleg a sok sz/r flash, hogy idegtépő volt vele dolgozni. Pedig a legjobb laptop a világon minden más tekintetben. Az új úgy hasít mint állat :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40305) Ren Hoek válasza SeniorTilla (#40304) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, de HDD-vel is be tud pont ugyan úgy lassulni mint egy régi gép, holott a proci és minden más bírná. Az biztos, hogy a legszűkebb keresztmetszet a notebook HDD.

(#40306) SeniorTilla válasza Ren Hoek (#40305) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, ez így igaz. De az sem mindegy, milyen a platform, a proci, stb. Az SSD nem tud mindent helyettesíteni :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40307) szabonagyur válasza OrLiX (#40302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel az alsó-középkategóriában 99%-ban csak a korábbi átnevezése zajlik így mindegy mit ír ki most éppen. Ez is pont az az eset amikor nem változott kb semmi vagy minimális és azt hiszi, hogy a korábbi van neked.

Felső kategóriában van max rendes változás, közép-felsőben meg csak a korábbi felső lép egyet hátra és kap más nevet.

(#40308) lumosnina


lumosnina
tag

Sziasztok!
Adott egy HP Pavilion G6 2260SH noti. Frissen telepitett W7 64 Bit OS van rajta. A problemam az, hogy a proci (AMD A4) szinte mindig 70-100% kozott megy indokolatlanul. Epp csak annyi, hogy bekapcsolom, felall a rendszer es utanna megy a proci, vele egyutt a venti is. Kitakaritottam (volt benne eleg szepen) ujra pasztaztam es megis. Kinek mi a tippje, mi lehet a baj?
Elore is koszonom' :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40309) SeniorTilla válasza lumosnina (#40308) üzenetére


SeniorTilla
veterán

mekkora a cpu terhelése?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40310) Ice&Lime válasza lumosnina (#40308) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nézd meg a feladatkezelőt, ha valami tekeri a procit, azt kell megszüntetni.

(#40311) lumosnina válasza SeniorTilla (#40309) üzenetére


lumosnina
tag

Mire gondolsz? A feladatkezelo szerint gyakran 60-100 %kozott megy

@jakos73
Neztem, de sajnos en csak atlag felhasznalo vagyok, nem igazan vagom mi micsoda...

[ Szerkesztve ]

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40312) Ice&Lime válasza lumosnina (#40311) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor készíts róla egy pillanatképet, amikor a feladatkezelő cpu használat magas, mégpedig a folyamatok fülön az összes felhasználó folyamatainak megjelenítéséről.

(#40313) SeniorTilla válasza lumosnina (#40311) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, ahogy Ákos mondja. Valami fut a háttérben, ezer dolog lehet, ki kell deríteni, mi az.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40314) Ciccuka válasza csdm (#40277) üzenetére


Ciccuka
veterán

Memtest86+-al kell kezdeni a tesztelést.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40315) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

S.O.S segítséget kérek szépen:

Kolléganőm laptopjában (Compaq 615) az alaplap meghalt, vettem bele másikat (használt), és nagyon melegszik a proci. 65-70-75 fokon mozog, és a friss windows is 20-40%-on ketyeg a feladatkezelőben, de nem használ semmi programot, ezért a venti nagyon hangosan megy. Windows frissítés alatt 80% a feladatkezelő.

Ez normális így? Újrapasztázva minden MX-4 pasztával, de semmit nem javul.
Utángyártott a töltője ami elég meleg, ez lehet gáz? Vagy proci hiba? Kérlek segítsetek, mert nem értem..

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#40316) lumosnina válasza Ice&Lime (#40312) üzenetére


lumosnina
tag

Itt vannak a kepek! Remelem ki tudjatok szurni mi a baj... :)

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40317) Ice&Lime válasza lumosnina (#40316) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Így csak félig. Jobb lenne, ha kattintanál egyet a cpu fülre is, hogy a legmagasabb szerint listázza ki a használatban levőket.
Ez első nekifutásra winupdate-nek néz ki.

(#40318) Sziszifeca válasza lumosnina (#40316) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ja, most én is az automatikus frissítést kikapcsoltam, és leesett 5-10%-ra a terhelés.

Közben segítsetek, hogy mi a normális hőfok egy Compaq 615-nél? :)

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#40319) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, F2 Syst. Diag miért nem indul? Sem bootoláskor, ilyenkor csak villog a fekete képernyő, sem BIOS - bol, ilyenkor meg lefagy a gép... 2530p. Aksit kalibrálnám, mert szegény már 6 éves, és random esik 0-ra a töltöttsége, gép kikapcs, azaz használhatatlan... Esetleg van vkinek eladó aksija? Ebay ismerős, azt kérem nem javasolni. BIOS a legfrisebb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#40320) Ice&Lime válasza Sziszifeca (#40318) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Alapjárat 0%-on talán olyan 40-50C között.

(#40321) SeniorTilla válasza Sziszifeca (#40315) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A töltőnek biztos nincs köze hozzá.

Automatikus frissítéseket azonnal, alapból ki kell kapcsolni, meghal tőlük a gép.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#40322) Sziszifeca válasza SeniorTilla (#40321) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Most nezem cpu 0-10 kozott ingadozik es 58 fok.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#40323) Ice&Lime válasza Sziszifeca (#40322) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az lenne érdekes, ha 0%-on tudnád tartani és úgy figyelni a hőfokot.

(#40324) Xmodule


Xmodule
őstag

hali

egy 2540p kerult ma hozzam eleg jo aron (szerintem, 29e, i5,3gb ram, hdd, nagy aksi).
kerdesem az lenne ha ujra pasztazom, ssd megy bele lesz e olyan halk ez a gep pl netezes közbe hogy ne is halljam? mert most elegge teker a venti folyamatosan. meg a hdd is zakatol ugye.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40325) Ice&Lime válasza Xmodule (#40324) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A hdd-t, mint zajforrást kilőheted, az olyan nem lesz, így már csendesebb gépet kapsz.
Ami a cpu-t és az újrapasztázást illeti, vagy marad a régiben vagy tényleg nem fog úgy tekerni rá a venti, ez attól függ mennyire van elhasználódva rajta az a paszta illetve milyen minőségű. Emellett, ha a fan elvan tömődve, akkor azt kitisztítva még jobb lesz a hőfoka a cpu-nak és venti tekerésileg.

(#40326) Xmodule válasza Ice&Lime (#40325) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem. Köszi. Azt esetleg tudja e valaki hogy csak pasztazva van vagy ilyen hűtő párna vagy mi a neve annak az anyagnak van e rajta? Olyat amúgy honnan lehet venni külföldről?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40327) Ice&Lime válasza Xmodule (#40326) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szerintem csak "simán" pasztázva van. Ha pasztázod, akkor valami normálisabb, jobb minőségűt használj ha van rá lehetőséged.

(#40328) KZP válasza Xmodule (#40326) üzenetére


KZP
őstag

Ha nem paszta, akkor azokat a lapos hővezetőket gap padnak hívják. Tudni kell a vastagságát vásárlás előtt. Én tavaly itt vásároltam, nem tudom, kapható-e még náluk. Néhány IC-re kellett az én gépembe is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#40329) lumosnina válasza Ice&Lime (#40317) üzenetére


lumosnina
tag

Kikapcsoltam a WUpdate-et, most tesztelem, hogy mi fog tortenni. Egyenlore jol viselkedik. :)

Van meg egy masik kerdesem is. Van egy HP Compaq CQ60 212 EA notim, ezer eves. (de szeretem)
Hirtelen nem veszi fol a toltest, ha akku benne van es be akarom kapcsolni akkor csak 3* villannak a ledjei. Ha az akku ki van veve es halozaton van, meg ezt az "eletjelet" sem adja. Van valami tipp, hogy mi lehet a baja? Tudom, hogy regi, meg minden, de jo lenne, ha azert mukodne. Hozzam nott a kicsike...:R

[ Szerkesztve ]

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40330) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Jól emlékszem itt látható SATA 2 vagy SATA 3 van a laptopban? :U Elfelejtettem mit kell nézni :B

(#40331) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

EliteBook2570P tápra kötve és akkuról is hosszú power nyomásra 8x majd következőre 10x és ez így felváltva villog, mit lehet ilyenkor tenni?
leírom azért h mi történt, b bár kétlem hogy itt csúszhatott a hiba:
Tegnap vettem ezt a lapost, az eladó belerakta az SSD meghajtómat, én pedig hazaérvén felpakoltam rá egy Windows-t. Beállítgattam, majd éjjeli torrentezésre rákötöttem egy USB 3.0-ás vinyót a jobboldali eSATA USB3 kombó portba.
Ez volt este, kb. 22:40-ig nyomogattam a masinát, majd magárahagytam elmentem szunyálni. Bekapcsolva hagytam, WU keresgéljen frissítéseket, menyjen a letöltés...
Ma reggel kelek fel, lapi kikapcsolva. Gondoltam itthon nyomta ki éjjel valaki hangosan zúgott, világított, stb... És itt jött a csavar, power-re jön ez a fent leírt villogós marhaság a bal csuklótámasztól.
A töltőt kihúztam, aksit kivettem, csináltam 15 mp-ig power lenyomvatartást, de kb. semmi. A led szórakoztat de mindösszesen ennyit csinál...
Mi a fészkes fene lehet a baja?
Az SSD-t mint említettem a bolti eladó (a bolt nevét nem tudom ide írhatom-e) rakta bele, tehát nem lehet gond. Boltban is, itthon is kipróbáltam+használtam, tehát a gyári hibát és ilyeneket sztem kizárhatunk. Persze cáfoljatok meg ha nem.
Én alaplap hibára tippelek, de ha valaki azt írná hogy nem az lenne a legjobb...:) Bár alaplapgyanús.
Se venti nem pörög, USB-s hdd-t nem pörgeti fel, a kis fenti lámpácska a kipattintós se világít szal nem nagyon értem...
És mint írtam tegnap este minden gond nélkül töltöttem le vele, toltam rá stressztesztet, néztem is hogy 75fok fölé nem megy a CPU, és a hűtés is halknak mondható meg hatékonynak...
Ja opr Win7 64 bit SP1 van rajta.
Gyári garancia még van rá, kb. hány nap alatt javítják?
Hová kellene telefonálni a panaszommal?
Mi gyorsabb ha háztól-házig kérem vagy ha besétálunk vele egy boltba?
Ez a hsz több helyre is bemegy, mert fontos lenne. Tudom hogy az ilyen ismétlődős dolgot kevesek szeretik, de tényleg fontos lenne és valaki ezt más azt a topikot olvassa...
Nagyon köszi a segítséget!

üdv, adika4444

(#40332) Lacielvtárs válasza adika4444 (#40331) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, ha tegnap vetted a lapost, sakkor szerintem első körbe vidd vissza oda ahol vetted, szerintem...
mert hát mivel boltban vetted, így ha bele is nyúlsz Te vagy bárki akkor az eladó azt fogja mondani az a baja és ugrott bármilyen nemű gari :K
tehát javaslom visszavinni ahol vetted :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40333) Xmodule válasza Gedeon31 (#40330) üzenetére


Xmodule
őstag

Ez a gpu (videokártya) adatait mutatja. Miért lényeges hogy sata2 vagy3? Szerintem ma már csak sata3 as tarolokat árulnak az meg ugye vissza felé kompatibilis. Csak nyilván egy sata3 as tároló lassabb lesz egy sata2 vagy sata1 csatlakozón.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40334) Ice&Lime válasza Gedeon31 (#40330) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Próbáld más programmal, például crystaldiskinfo.

(#40335) adika4444 válasza Lacielvtárs (#40332) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Köszi, akkor így fogok tenni...
De arra azért még mindig kíváncsi lennék mi a problémája a gépnek...
Mert hogy még a hűtés se pörög fel, de a led meg világít...

üdv, adika4444

(#40336) benderguz


benderguz
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van egy HP-G62 lapom P2100 procival vettem bele egy i5-540M-et és mikor beleteszem se kép se hang egy kis segítséget kérnék mi lehet a baj..
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c02542102.pdf
Válaszokat előre köszönöm..

(#40337) Gedeon31 válasza Ice&Lime (#40334) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

SATA 300 az jól tudom SATA 3-as :U

(#40338) Ice&Lime válasza Gedeon31 (#40337) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az SATA2-es.

(#40339) adika4444 válasza Gedeon31 (#40337) üzenetére


adika4444
addikt

Nem pont így van, SATAII=SATA300 SATAIII=SATA600
Bár igazándiból mindenki aztmondja, hogy gyakorlatban sok különbség nincs...

üdv, adika4444

(#40340) Ice&Lime válasza adika4444 (#40339) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Átlagfelhasználásnál valóban nincs észrevehető különbség, de pl. nagy fájlok másolásánál már igen.

(#40341) Gedeon31 válasza Ice&Lime (#40338) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :) rosszul tudtam.

(#40342) Gedeon31 válasza Ice&Lime (#40340) üzenetére


Gedeon31
addikt

SSD-nél észre lehet venni?

adika4444 köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40343) Ice&Lime válasza Gedeon31 (#40342) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem lehet, csak nagy fájloknál inkább.

(#40344) Gedeon31 válasza Ice&Lime (#40343) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm .

Mennyire könnyű egy HP 450-be SSD-t rakni?

(#40345) lumosnina


lumosnina
tag

Ugy latszik a Pavilion problema megoldodott, viszont iszonyat lassu. Tobbnyire a vinyora gondolok, mivel a gyari 5400rpm-s van benne, ami egy kalap szamoca. Lassan tolt be szinte minden es nem indokolt. Milyen SSD-t ajanlanatok?

Illetve:

Van egy HP Compaq CQ60 212 EA notim, ezer eves. (de szeretem)
Hirtelen nem veszi fol a toltest, ha akku benne van es be akarom kapcsolni akkor csak 3* villannak a ledjei. Ha az akku ki van veve es halozaton van, meg ezt az "eletjelet" sem adja. Van valami tipp, hogy mi lehet a baja? Tudom, hogy regi, meg minden, de jo lenne, ha azert mukodne. Hozzam nott a kicsike..

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#40346) Ice&Lime válasza Gedeon31 (#40344) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak el kell távolítani az alsó panelt és kicsavrozod a hdd-t, majd beteszed a helyére az ssd-t.

(#40347) Gedeon31 válasza Ice&Lime (#40346) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

Jól tudom az alsó panelt csak le kell húzni.
Ezzel megvagyok ,akkor kell valamit bűvölni ,állítani? :U

[ Szerkesztve ]

(#40348) Ice&Lime válasza Gedeon31 (#40347) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nemigazán, ha van, akkor ahci módban telepíteni, alignálást ellenőrizni, hogy jó-e, a sata vezérlő driverre kell odafigyelni, hogy ne tegyél fel feleslegesen gagyit, hagyni kell az os. alap driverét (és nem kell töredezettségmentesíteni). Kb. ennyi.

(#40345) lumosnina: jó, de milyen kapacitású, milyen áron, hány év garival, milyen felhasználásra kell..

[ Szerkesztve ]

(#40349) adika4444 válasza lumosnina (#40345) üzenetére


adika4444
addikt

Én Intel 530-at ajánlom!
Tegnap este ameddig ment a HP EliteBook 2570P marhára gyors volt vele, én még ilyen sebességet nem nagyon láttam. Állati gyors.

más:
3210M és 3320M Intel core procik között van számottevő különbség? Jól sejtem hogy nem nagyon?
Köszi!

üdv, adika4444

(#40350) lumosnina válasza Ice&Lime (#40348) üzenetére


lumosnina
tag

250-500GB kozott, garit nem tudom, mert en UK-ban elek, a gepet anyumnak hoztam rendbe aki magyarban el, de nem adok neki olyat, ami nekem nem megfelelo, igy azt akarom, hogy gyors legyen. :) Igy a garirol fogalmam sincs, hogy hova legyen ervenyes. Arra max Ł100. Az kb 42-43 ezer jelenlegi arfolyamon.

(#40349): nem akarok annyit kolteni ra. Egy kozep kategorias, gyors SSD eleg. Igy is nagy lenne a kulonbseg az 5400rpm-hez kepest. :)

[ Szerkesztve ]

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.