Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32301) Ice&Lime válasza albi31 (#32300) üzenetére


Ice&Lime
veterán

de miért is kellett volna keményebben fogalmazni, nem értem, valami rosszat mondtam vagy micsoda?
itt egyből, ha valaki nem ért valamihez és érdeklődik, akkor már leordítanák legszívesebben?
miért ez az agresszív hajlam, bántott valaki?
SeniorTilla kulturált volt, még jó, hogy te visszafogtad magad, bár ez most úgy hangzik, mintha nem is tudom mi történt volna.
lassan már kérdezni sem lehet itt vagy mi lesz, hmmm?
ha lenne gyereket hogyan tanítanád, előbb megvernéd kicsit, ha nem azt kérdez, amit szeretnél...?

komolyan, hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#32302) AxBattler


AxBattler
félisten

Van egy kis bibi az Elitebook-ommal.

A korábbi 8460p-mnek elég böcsületes huzatja volt, érzékelhető zajszennyezéssel, de legalább csak úgy tolta ki a levegőt! A mostani 8470p-m ezzel ellentétben halknak mondható, viszont alig érzem, hogy csinálna is bármit a venti, még terhelés alatt is elmarad a régi gép teljesítményétől, és a burkolat is jobban melegszik.

AIDA szerint a proci alapjáraton 50 fokos.
HD Sentinel szerint a HDD 40 fokos, míg az SSD 47! :(

A gépet 2 hónapja fújtam ki sűrített levegővel.
BIOS-ban: fan always ON, while on AC power.
Power Assisstant-ban: CPU-működés 60%-ban maximalizálva, a rendszerhűtési házirend "Aktív".

Szerintetek elvigyem szervizbe? :F
Vagy esetleg hol lehetne beállítani, hogy a hűtése "aktívabban" működjön?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32303) Ice&Lime válasza AxBattler (#32302) üzenetére


Ice&Lime
veterán

amióta megvetted ezt csinálja vagy csak most tűnt fel? és mióta van meg?

(#32304) AxBattler válasza Ice&Lime (#32303) üzenetére


AxBattler
félisten

Májusban szereztem, de a melegedés csak most tűnt fel, nyáron.
A venti mindig is ilyen visszafogott volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32305) Ice&Lime válasza AxBattler (#32304) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem azért, mert nagy meleg van esetleg a szobában, vagy fut valami a háttérben, vagy valamilyen programot feltettél, nem próbáltad meg újrarakni esetleg?

(#32306) AxBattler válasza Ice&Lime (#32305) üzenetére


AxBattler
félisten

2 hónapja raktam fel a rendszert, most nem tudok erre egy napot áldozni.
System Explorer szerint nem látok olyan folyamatot, ami fölöslegesen menne.

Bár a GeekBuddy, és a Pandora Service uninstall-ért kiált... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32307) Ice&Lime válasza AxBattler (#32306) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát, megértem, hogy nem szívesen fognál neki egy újratelepítésbe.
csak nem hardveresen van baj vele...., az nem lehet egy ilyen gépnél és ráadásul még szinte új is.
az egy klafa kis gép.
ez engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#32308) AxBattler válasza Ice&Lime (#32307) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát még engem hogy érdekel... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32309) Ice&Lime válasza AxBattler (#32308) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azt elhiszem, gondolom nem várod meg az őszt, hogy kiderüljön a melegtől van-e?... :)

te használtan vetted vagy újonnan?

[ Szerkesztve ]

(#32310) AxBattler válasza Ice&Lime (#32309) üzenetére


AxBattler
félisten

Használtan, de szinte újan!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32311) Ice&Lime válasza AxBattler (#32310) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én is valami hasonlót szeretnék venni lassan.

egyébként amikor te vetted, akkor nem maradt benne bios jelszó, meg a protect tools-ból valami védelem rajta?
minden oké volt ilyen szinten?

[ Szerkesztve ]

(#32312) AxBattler válasza Ice&Lime (#32311) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ezt ellenőriztem a vásárláskor: szabadon tudok garázdálkodni a BIOS-ban, Protect Tools-szal meg nem is találkozott a gép.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32313) Ice&Lime válasza AxBattler (#32312) üzenetére


Ice&Lime
veterán

erről jó, hogy beszélünk, mert nekem is ez lesz az első körben az, amit megnézek.

tudsz még valami tanácsot adni így használt hp laptop vásárlása előtt?

(#32314) AxBattler válasza Ice&Lime (#32313) üzenetére


AxBattler
félisten

AIDA64, HWinfo, HD sentinel mindig legyen nálad, plusz a helyszínen ellenőrizd a serial-t. De ez általános minden használt noti vásárlásánál...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32315) SeniorTilla válasza AxBattler (#32314) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Meg egy adag józan ész sem árt, sok a szélhámos, akik megpróbálnak áverni. Sajnos a garancia-ellenőrzés nem szűri ki pl. a lopott gépeket. De a BIOS jelszó igen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32316) Ice&Lime válasza AxBattler (#32314) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ezek közül mindet ismerem, de van azért kérdésem.
hwinfó-nál megnézem az alaphőfokokat azt értem, a hd sentinellel a winyó állapotát, a garancia ellenőrző oldalon, hogy mikor jár le tényleg a garancia és hogy egyáltalán van-e rajta tényleg.

de az aida64-gyel pontosan mit csináljak? teszteljem 20 percen át a cpu-t és gpu-t vagy mit pontosan? és ott mit kell hogy nézzek és mi szokott baj lenni vagy bajnak számítani aida közben?

(#32315) SeniorTilla: gondolom ha benne maradt valami jelszó legyen az bios jelszó vagy hp protect tools védelem, akkor lehet gyanítani, hogy lopott....?

[ Szerkesztve ]

(#32317) AxBattler válasza SeniorTilla (#32315) üzenetére


AxBattler
félisten

Na igen, persze azt is meg kell nézni.
Különösen gyanús, ha az illető esetleg nem szándékozik adásvételi szerződést írni - az pedig alap!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32318) albi31 válasza Ice&Lime (#32301) üzenetére


albi31
senior tag

kedves fórumtárs,miből gondolod,hogy keményebben fogalmazva azt jelenti,hogy leordítom a fejed?..ha nem ismersz,ne légy ostoba,ne alkoss véleményt rólam,csak én rövidebben megfogalmaztam volna,vagyis kb ennyivel,hogy "ne állj neki,mert lövésed sincs a dolgokról"..és azért "húzom fel magam",mert az ilyen "csináld otthon" munkák nálam kötnek ki,és a "jó ember" után próbálom rendbe hozni a "gányt"!Mindenkinek meg kellene tanulni,hogy maradjon a saját kaptafájánál,én sem szerelek autót,mert nem az a szakmám,és mint mindenhez,szakember kell!

(#32319) albi31 válasza AxBattler (#32302) üzenetére


albi31
senior tag

miért sűrített levegővel csinálod?(azzal csak össze-vissza fújod a porcicákat egy zárt rendszerbe)..miért nem szeded szét?.sec. alatt megvan ha ilyen a tied is!?

[ Szerkesztve ]

(#32320) Ice&Lime válasza albi31 (#32318) üzenetére


Ice&Lime
veterán

már azt hittem durvábbat akarsz írni, mert a hozzászólásodból az volt sejthető.
egyébként előbb tájékozódjon az ember, mérlegeljen és aztán csinálja meg, ha megcsinálja és inkább ilyen vagyok.

(#32321) AxBattler válasza albi31 (#32319) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyire már nem értek a szereléshez. Lehet, hogy videók, leírások alapján talán meg tudnám csinálni, de a garivesztés kockázata miatt inkább a szervizre bíznám az ilyen jellegű beavatkozásokat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32322) Ice&Lime válasza AxBattler (#32321) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én is szeretem ezeket, mert elitebooknál és probooknál nagyon jól hozzá lehet férni mindenhez, egyből ki lehet kapni a ventit, a procit és ki lehet tisztítani és újra lehet pasztázni.

mondjuk a tiednél csak nem dugult el ilyen rövid idő alatt szösszel és nem száradhatott be ilyen hamar a paszta, hacsak nem valami nem tudom milyet tettek rá, vagy esetleg rajta sincsen semmi vagy nem sok, ki tudja....

[ Szerkesztve ]

(#32323) albi31 válasza AxBattler (#32321) üzenetére


albi31
senior tag

ne butáskodj,csak le kell venni a takarót és ott van minden,de ha úgy érzed,akkor inkább vidd szervizbe,és remélhetőleg nem ülnek rajta hetekig! (kérdezd meg!)

(#32324) Ice&Lime válasza albi31 (#32323) üzenetére


Ice&Lime
veterán

egyébként egy tisztításnál mennyi idő a legtöbb, amit ülnek rajta vajon?
(arra a max 5 perces munkára)

(#32325) AxBattler válasza albi31 (#32323) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem egy héten belül eddig mindig kész lett! (Ty, Notebookstore!)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32326) Ice&Lime válasza AxBattler (#32325) üzenetére


Ice&Lime
veterán

helyben nem csinálják meg a fan tisztítást, mondjuk egy órán belül?
elitebookra nem 1-3napon belüli garancia ügyintézés van, én eddig úgy tudtam és a probooknál van az 5napos?

[ Szerkesztve ]

(#32327) AxBattler válasza Ice&Lime (#32326) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, de amikor ventit cseréltek, és rendelniük kellett, akkor volt benn kb. egy hétig.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32328) Ice&Lime válasza AxBattler (#32327) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azért szerintem nézz utána, hogy az elitebook kategóriában milyen garancia jár neked pontosan.

(#32329) AxBattler válasza Ice&Lime (#32328) üzenetére


AxBattler
félisten

Szervizgar. Mit kellene még tudnom?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32330) albi31 válasza AxBattler (#32329) üzenetére


albi31
senior tag

persze,ha alkatrész cserés,akkor tuti az 1hét,ha csak takarítás,akkor reméljük megvan az pár nap alatt,a Notebookstore szerviz gazdáját ismerem,jó szakember!

(#32331) Ice&Lime válasza AxBattler (#32329) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én eddig úgy tudtam, hogy az elitebook-ot gyorsabban csinálják meg, mint a többi gépet.

(#32332) AxBattler válasza Ice&Lime (#32331) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, de az alkatrész nem jön gyorsabban.
Viszont az a gond, hogy most egy napnál tovább nem tudom nélkülözni a lapost...

(#32330) albi31
Jók bizony, csak nem tudom, hogy az Oktogon melletti, megszűnt üzletükből a szervizesek maradtak-e a cégnél, vagy leszerződtek az üzlethelyiséget átvevő laptop.hu-val?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32333) Ice&Lime válasza AxBattler (#32332) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(csak zárójelben megjegyzem, az elitebooknak pont ez is lenne az egyik előnye).

(#32334) kerekfej


kerekfej
addikt

Valaki HP szakit tudtok javasolni? Esetleg itt a PH-ról?

[ Szerkesztve ]

(#32335) albi31 válasza AxBattler (#32332) üzenetére


albi31
senior tag

én a Kelenföldi pu.-tól kb 600m-re lévő üzlet-szerviz részt ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#32336) AxBattler válasza albi31 (#32335) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, onnan költöztek az Oktogonra, de azt a helyiséget később átvette a notebook.hu, most meg a Bartók Béla úti üzletükön kívül nem tudom, hol lehet a szerviz. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32337) Ice&Lime válasza AxBattler (#32314) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(#32316) jakos73 : erre még nem válaszoltál, tudsz rá válaszolni, mert érdekel a véleményed.

(#32338) Drenadar


Drenadar
veterán

adott egy pár hete vásárolt gép, nem túl nagy vinyóval...
már van rajta egy win8 gyárilag, kérdésem, van e lehetőség ezt utólag particionálni és ubuntut varázsolni fel rá? mennyire veszélyezteti ez az origi rendszert?
Illetve mivel még sose csináltam ilyet, ha kimásolom a regeditből a cd kulcsot és újratelepítem a rendszert win8at, fog hisztizni az aktiválás miatt?

köszi előre is :D

(#32339) AxBattler válasza Ice&Lime (#32316) üzenetére


AxBattler
félisten

AIDA6-gyel első körben azt nézem, hogy azt a konfigot kapom-e, amiért fizetek?

Másodsorban stability test megy kb. 5 percig. A vonatkozó ablakban én az első (Temperatures), és az utolsó fület (Statistics) szoktam sasolni: ha bármelyik hőmérséklet érték eléri a 85 fokot, az nekem már gáz (főleg, ha tartósan).

Viszont! Most futtattam le egy 20 perces tesztet:
- a CPU max. 78 fokra ment fel, de inkább 74 fok-körül mozgott (persze zéró throttling);
- a venti hangja megjött, de a 8460p-éhez képest még így is szelídnek mondható;
- a ház eléggé átmelegedett;
- az SSD felment 47 fokra, a HDD meg 42-őre, ami azért kicsit aggaszt. :(

Szóval bíztatóbb a helyzet, főleg mivel ált. Power Assisstant-ban 60%-osra veszem a max. CPU-használatot.

(#32338) Drenadar
A kulcs máshol is meg kell, hogy legyen (pl. egy matricán az aksi alatt), és azt bármikor fel tudod használni egy friss Win8 aktiválására, függetlenül attól, hogy x86-os, vagy x64-es, illetve, hogy milyen nyelvű.
Szerintem, ha megvan a kulcs, nyugodtan gyaluld a merevlemezt, és mehet rá az Ubi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32340) Ice&Lime válasza AxBattler (#32339) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszönöm.

az ivy i5-ösöd csak 78 fokra ment fel? az egész szép eredmény.

viszont az ssd-t nem értem miért annyira magas, az túl sok szerintem egy ssd-nek főleg egy ilyen "házban".. ezt nem értem, de még a hdd-t sem nagyon.
szóval a proci jól megy, de a háttértárolók a melegek, érdekes...
egyébként alapjáraton mennyi a procid hőfoka? mondjuk most elég meleg van.

ha leveszed a cpu használatot 60%-ra, az érződik átlagos használatkor valamilyen szinten?

(#32341) AxBattler válasza Ice&Lime (#32340) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs mit!

Most alapjáraton 49 fokos a CPU, az SSD meg felment 48 fokra... nem értem... :(
Bioshock-ot tolom most, és nem érzem, hogy a 60%-os proci visszafogná a gépet. Más, komolyabb erőforrásigényű alkalmazást nem használok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32342) Ice&Lime válasza AxBattler (#32341) üzenetére


Ice&Lime
veterán

egész jó az a 49 fok ehhez a meleghez képest.
vajon mi a baja annak az ssd-nek?.....

egyébként azt a 60%-os proci beállítást lehet beállítani a windows energiagazdálkodási lehetőségeknél a sémában is vagy csak a hp power assistant-ban lehet?

[ Szerkesztve ]

(#32343) Drenadar


Drenadar
veterán

nekem most játék mellett 69 fokos a gép... az nagy baj? :|

(#32344) Ice&Lime válasza Drenadar (#32343) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az nem baj, hanem inkább mázlista vagy. :)

milyen géped is van és milyen proci és vga-val?

[ Szerkesztve ]

(#32345) Drenadar válasza Ice&Lime (#32344) üzenetére


Drenadar
veterán

Ő... erre zsigerből kellene válaszolnom, nem?
Hp envy M6
i5 meg 6GB meg HD7670es gpu... asszem.

(#32346) Ice&Lime válasza Drenadar (#32345) üzenetére


Ice&Lime
veterán

jó hűtésű, jó kis géped van. :)
69 fok az álom hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#32347) Drenadar válasza Ice&Lime (#32346) üzenetére


Drenadar
veterán

csak a touchpadtól balra ne lenne olyan forró... ott tartom a kezem... télen majd biztos jól esik :)

Amúgy nálam amint kihúzom a tápkábelt egyből lezuhan az fps, szóval valahol be van állítva hogy ha akksiról megy ne használja a ATI gput...

(#32348) Ice&Lime válasza Drenadar (#32347) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ott a winyó van ugye? az hány fokos lehet?
hát igen, az kellemetlen, de ja, télen jól fog esni. :)

(#32349) Drenadar válasza Ice&Lime (#32348) üzenetére


Drenadar
veterán

gondolom... :) most az optikai meghajtó likvidálásán gondolkozom... kell az bármire a mai világban egyáltalán?

illetve mennyire jók ezek a hibrid ssd hddk vagy mik?

(#32350) Ice&Lime válasza Drenadar (#32349) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát...optikai meghajtó már valóban nem sok mindenre jó manapság, én sem nagyon szoktam használni, egy évben megtudom számolni hányszor.

az ssd-k jók, mert nincs bennük mozgó alkatrész, szinte hangtalanok, hűvösebbek és elsősorban ég és föld a gyorsaságot illetően egy hdd-hez képest. :)
egy a hátránya a hdd-vel szemben, hogy drágább.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.