Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31351) dangerzone válasza Dhampir (#31340) üzenetére


dangerzone
addikt

(#31352) nyuszkacica


nyuszkacica
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire ide való a kérdésem, de lecserélem a jelenlegi gépem HP Compaq Presario 2500 és gondoltam pénzzé tenném, csak nem tudom, hogy hova vihetném, egyáltalán érdemes-e? Az alaplapon a betápnál vannak gondok (kontakt hibás) és az adaptere is majdhogynem kuka, de amúgy tökéletesen szuperál asztali notiként, hiszen most is ezt használom. :)
Szerintetek? Elektronikai hulladékgyűjtő, vagy van olyan hely ahol nem röhögnek körbe ha beviszem? :)
Előre is köszi a választ!

(#31353) Dhampir válasza dangerzone (#31351) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, megnéztem! :C

(#31354) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Van valami véleményetek, tapasztalatotok HP TX1000 táblanoti ügyben?

(#31355) SeniorTilla válasza Hoffer (#31354) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van bizony! :)

Felejtős, mert az AMD platform miatt nagyon bizonytalan a gép, melegszik és lassú. Ez a típus már legalább 6-7 éves, és mivel újként is rengeteg probléma volt vele, ilyen öregen abszolút nem ajánlom. Most is van itt egy alaplaphibás komplett gép a raktárban... az újabb, tx2000-es modell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31356) Hoffer válasza SeniorTilla (#31355) üzenetére


Hoffer
őstag

Ez most egy tökéletesen működő gép, bár ki tudja meddig...
Akkor azt mondod nem éri meg egy ilyet használtan megvenni 45k-ért?

(#31357) Lite válasza Lite (#31342) üzenetére


Lite
őstag

Sziasztok!
Van egy HP g6 2013Sh laptopom, AMD A6-4400M procival, 7520+7670-es dupla vga-val (1G video ram).
Ebben lehet procit cserélni? Illetve, ha lehet, akkor mi az, amit símán elbír és ki is hajtja a 7670-es Radeont (más fórumon annyi info-t kaptam, hogy ez a proci már lehet, hogy kevés ehhez a vga-hoz, játékokhoz)?

Valamint: van értelme még 4Gb ram-ot beletenni? Segít a játékokon?

Köszönöm!

(#31358) Tenken válasza Lite (#31357) üzenetére


Tenken
őstag

Mondanám, hogy A10 de a g6-nak esélytelen a hűtése. Egy pavilion is elbukik a dg-vel, nemhogy ez...
Másrészt, meg akkor lenne értelme a cserének, ha olyan játékokat játszol, amik kihasználják a több szálat- amiben jobb lenne- de ez sajnos elég ritka jelenleg.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#31359) albi31 válasza Hoffer (#31356) üzenetére


albi31
senior tag

felejtős,45-50K-t már normális gépet vehetsz!(12" Lenovo)

(#31360) SeniorTilla válasza Hoffer (#31356) üzenetére


SeniorTilla
veterán

én nem venném meg

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31361) Hoffer válasza SeniorTilla (#31360) üzenetére


Hoffer
őstag

És mi az az ár amiért megvennétek? Mennyit érhet?
3gb ram, 160gb hdd van benne!

(#31362) Lite válasza Tenken (#31358) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm!

Az A8 ér valamit? Vagy az is túl meleg? Memóriát érdemes bővíteni?

(#31363) Kiki18 válasza Hoffer (#31361) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha ekkora a kereted rá,akkor 2006-2008-as üzleti kategóriás gépek közül válogatnék. alfa156 hirdetéseit keresd meg,jó árai vannak,hibátlan állapotú laptopokat árul,fél év garival.
Thinkpad T61, HP 6510b, 2510p, Dell D630-okat érdemes ebben az árrésben keresgélni.Keresd meg,nézz szét az ajánlatai között. :K

(#31364) Tenken válasza Lite (#31362) üzenetére


Tenken
őstag

Én eladnám még most amikor egyben van és ér valamit és használtan néznék egy korrekt darabot. Lehetőleg Intellel és ha komoly gaming szándékaid vannak, akkor esetleg dvga nélkülit, mert asztalik rákötve sokkal izmosabbak. Casual-nak persze jó akármilyen belső is.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#31365) SeniorTilla válasza Tenken (#31364) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hogy kötöd rá az asztali vga-t?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31366) Tenken válasza SeniorTilla (#31365) üzenetére


Tenken
őstag

ExpressCard adapteren keresztül.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#31367) SeniorTilla válasza Tenken (#31366) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csak külső monitoron megy, vagy a saját kijelzővel is?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31368) Lite válasza Tenken (#31364) üzenetére


Lite
őstag

Wow... Érdekes meglátás... :)
Még fóliás a gép, bő 1 év gari van rajta. Mennyit érhet egy ilyen?
Összesen kb. 4 órát üzemelt.

(#31369) Tenken válasza SeniorTilla (#31367) üzenetére


Tenken
őstag

Mindkettővel jó. NV-nél egyszerűbb az élet, az csak plug-n-play. AMD-nél kell trükközni, de elvileg megoldható. Nekem is belsőn lettek mérve az aláírásban szereplő tesztek. Külsőn kicsit gyorsabb az egész. Egy jó nagy fhd-s monitorhoz ez tökéletes kiegészítő.

(#31368) Lite:
Nem tudom, de van beárazós topic. Vagy ha tényleg csak 4 órát ment, akkor egy nettó ár jó érte biztos. Esetleg, ha 8 napon belül vagy, akkor simán vissza kéred a pénzed....

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#31370) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

Háttér:

Egy HP EliteBook 8560w notebook-al rendelkezem. A gyári HDD-t kisebb zajoskodás miatt első héten garanciális berkekben cseréltettem. Direkt nem kértem HDD klónozást, így egy teljesen üres, azonos HDD-t kaptam bele. Erre feltelepítettem saját magam Windows 7-t (MSDN egyetemi lemezt aktiválta a laptop licensze, juppí), illetve Ubuntu 12.04-et. Feltettem a szükséges hardware drivereket, bios-t update-ltem, egy-két hasznos HP programot felpakoltam, de azért pár feleslegesnek tűnő dolgot kihagytam (connection manager, battery assisstant, stb.). Egy szóval minden szükséges dolgot beállítottam.
Több nap örömteli használat után elkezdtek érdekelni az üzleti kategóriás biztonsági megoldások (ez az első üzleti kategóriás notebook-om). 9 alkalmazás (összesen 630 MB-nyi telepítőcsomag) csak csak a biztonsági témakörrel foglalkozik. Ebből egy egy központi "Security Manager", a többi különböző feature dolgok telepítői.

Kérdések:

* A Face Recognition kivételével mindent feltelepítettem. Erről "btw" kérdésem, hogy szükségem lehet-e rá. Szerintem nincs, hasonló szolgáltatásnak képzelem el, mint az android-os bejelentkezést arcfelismerés alapján. Vaskos 320 MB-os telepítőről van szó.

* TPM Embedded Security-vel kapcsolatban is lenne kérdésem. Nagyjából utána néztem a dolognak, találtam egy 10-20 oldalas hivatalos PDF-et, továbbá pár fórumhozzászólást. Telepítettem a szoftvert, aktiváltattam a chip-et quick-setup-al. Létrehozott nekem egy Encrypted Data mappát (ennek a neve zöld színű) a My Documents-ben, továbbá egy általam kért 1 GB-os Personal Secure Drive-t (külön meghajtó).

1) Ha szolgáltatásilag jól értem, akkor itt hardware alapú titkosításról van szó, ami gyakorlatilag feltörhetetlen megoldást eredményez?
2) Ha bemásolok valamit az Encypted Data mappába, vagy a PSD-be, akkor az egyből titkosított formába kerül, egy amúgy nem titkosított lemezen?
3) Az általam érintett témakörökön van még ennek a TMP chipnek egyéb szolgáltatása számomra?

* Érdemes használni a HP Drive Encryption-t? Úgy értelmeztem, hogy az egész meghajtót titkosítja, ami nem tudom milyen hatással rendelkezik egy dual boot-os rendszer (Windows 7 & Ubuntu 12.04) esetében.

Partícióim:
System Reserved & Windows 7
Ubuntu 12.04: 1 extended partíció, amiben 1 swap, 1 ext4 /, 1 ext4 /home

Számomra idegen az egész HDD titkosítása. Azt olvastam, hogy a HP a bootloader-be szerkeszti bele a de-encryption dolgokat, és ha ez módosul, akkor vége a történetnek. Eddig sosem titkosítottam, viszont egyre többet gondolkozom rajta. De eddig mindig úgy képzeltem el a procedúrát, hogy a titkosítás az opercáiós rendszer saját szolgáltatása (Windows - Bitlocker, Ubuntu - telepítés alatt lehet kérni /home titkosítását).
Szerk: most nézem, a BitLocket csak Ultimate és Enterprise Windows-hoz van.
Mi a véleményetek erről?

Gondolkozom HP support telefonon, de gondoltam megkérdezem, hátha tudtok segíteni. :R

(#31371) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Update: Eddig nagyon rossz tapasztalatokat találtam egy fórumban a Drive Encryption szoftverről :( (itt)

(#31372) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

sziasztok!

Amikor halkítok vagy hangosítok (Fn + F8 / F9) akkor mindig megjelenik az alábbi "kép", de elég durva késéssel (2-3mp). Hogyan tudnám kikapcsolni?

Sajnos a HP Hotkey Support -ot fel kellett tennem, mert alapból a Windows 7 cseszik kezelni a gombok egy részét.

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#31373) Dhampir válasza TROGLODITA (#31372) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nálam is pár másodperces késéssel jelent meg. :)

Alapból ráhagytam, mert a tálcáról is szabályozhattam a hangerő csúszkát.

(#31374) Shrike7973 válasza TROGLODITA (#31372) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Szerintem nem lehet kikapcsolni. Azért késik 2-3 sec-et, mert ahelyett, hogy a háttérben futna egy daemon, folyton elindul egy alkalmazás, ami csak addig él, ameddig az animációt látod.

(#31375) Shrike7973 válasza Shrike7973 (#31370) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Ebben a dokumentumban minden kérdésemre választ kaptam. Egyébként jól sikerült megoldás a hardware-s encryption - csak bekapcsoltam, és megy. Védi az egész HDD-t, így nem kell külön foglalkoznom a Linux partícióim encrypt-álásával. Szuper.

Mindenkinek ajánlom, hogy a Windows újratelepítés előtt az összes tool-t a security manager-ben állítsa vissza alapállapotra. Elfelejtett TPM jelszó például csak alaplap cserével orvosolható.

(#31376) ro_bert17 válasza Shrike7973 (#31370) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sajnos nem vagyok ennek a témakörnek sem a szakértője, de szívesen megosztom a közelmúltam érintőleges tapasztalását. (majd bizos jön valaki szaki, aki részletesebben válaszol majd Neked, meg talán hasznos tanácsokat is ad)
Egy 8460p-t kellett elég biztonságossá tennem, ugyanis az előző notebookot épp ellopták.
TPM: hardveres, elvileg nem törhető védelem. Én a Face Recognition-t kihagytam. Szerintem kényelmi funkciónak elég a fingerprint. Ennek szintén tök kényelmes a weboldalakba integráltsága. Lett rajta power-on (nem emlékszem hogy a hp hogy hívja), bios jelszó. A lemez titkosítás helyett bekapcsoltuk a drive lock-ot. Szerintem hasonló célt szolgál, hasonló hatásfokkal. Ellenben nem lassítja a gépet (bár szendi bridzs+ssd). Ráadásul van saját negatív tapasztalás és a hp szervizből is hallottam óva intést (nem hivatalos forrás).
Még egy anti-theft szolgáltatás hiányzik.
Szerintem átlag hétköznapi halandó szintjén talán többet is tettünk az adatok, és az illetéktelen hozzáférés védelme érdekében.

Szerk: ja közben látom, Te is előrébb vagy már. "Mindenkinek ajánlom, hogy a Windows újratelepítés előtt az összes tool-t a security manager-ben állítsa vissza alapállapotra." Mondjuk tapasztalásom szerint, pont a hp-nál van, op. rendszer alól is bizgerélhetőek bios szíintű beállítások. Ráadásul rendszer összeomláskor (hw hiba esetén) nincs mindig mód visszaállítgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#31377) SeniorTilla válasza TROGLODITA (#31372) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A régebbi gépeken volt egy HP On Screen Display Driver nevű alkalmazás, ami ezt csinálta. Enélkül mentek a gyorsgombok, de nem volt kijelzés, gondolom neked ez kellene. A mostani gépeken nem néztem még, nézd át a programokat, ha van köztük ilyen vagy hasonló nevű, akkor azt tiltsd le vagy távolítsd el.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31378) Dhampir válasza SeniorTilla (#31377) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lett az új avatarod. :C

(#31379) SeniorTilla válasza Dhampir (#31378) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kösz :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31380) atesz19


atesz19
csendes tag

Hali!
A segítségeteket szeretném kérni!
Van nekem egy Hp Pavilon g6 1104sh notim és nem találok hozzá webcam drivert win7 32 bithez!
Nem tudnátok nekem segíteni??
Segítségeket előre is köszönöm

(#31381) SeniorTilla válasza atesz19 (#31380) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Abszolúte nem kell hozzá külön driver, a windowsnak fel kell ismernie.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31382) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lenne egy kérdésem
van egy 4540s laposom (i5 2450m/2x4GB/128GB SSD/7650M/2015 nyár végéig garis) amit elcserélnék egy 8460P-re. Az is i5 4GBram 320HDD HD3000 w7 2014 év elejéig garis. Megéri 1-1ben elcserélni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31383) atesz19


atesz19
csendes tag

de akkor miért nem találom ha beírom h webcam pl?

(#31384) albi31 válasza atesz19 (#31383) üzenetére


albi31
senior tag

hova írod be?

(#31385) atesz19


atesz19
csendes tag

start menű pl

(#31386) albi31 válasza atesz19 (#31385) üzenetére


albi31
senior tag

és oda minek?bocs,de tényleg nem értem...gondolom:skype,Fb-hoz szeretnéd használni,nem?

[ Szerkesztve ]

(#31387) spyduck válasza FRENK1988 (#31382) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mint a huzat!

(#31388) atesz19


atesz19
csendes tag

nem,nem ahoz szeretném!
Csak lefényképezni vele egy két dolgot mert nincs fényképezőgépem és am meg a telomat szeretném lefényképezni!

(#31389) SeniorTilla válasza atesz19 (#31383) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ahhoz webcam kezelő szoftver kell, hogy legyen valami alkalmazásod. Pl. az ArcSoft-nak vannak ilyen utiljai, a neten fent van egy csomó.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31390) Buster17


Buster17
addikt

Hali

Hp 530 laptopot 1 giga ram, szinte uj 160gb hdd, 1.6 os proci, 2 perves akksi, túl használt tapipad amin lekopott a réteg. Így mennyit érhet? Még az is lehet, hogy megtoldom 1 giga rammal és ráteszek win hetet meg adok mellé tatyót.

(#31391) Shrike7973 válasza atesz19 (#31388) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Linux-on (avatarod alapján írom :P) erre az alkalmazás GNOME környezetben a Cheese. Ez alapján pedig: itt fogsz találni programot Windows-ra is.

(#31392) Buster17 válasza Buster17 (#31390) üzenetére


Buster17
addikt

1.86 os a proci és odd sincs benne :C

(#31393) Nixon18 válasza Buster17 (#31392) üzenetére


Nixon18
senior tag

(#31394) Buster17 válasza Nixon18 (#31393) üzenetére


Buster17
addikt

Kerestem de nem találtam. Köszi

(#31395) SeniorTilla válasza Buster17 (#31394) üzenetére


SeniorTilla
veterán

rossz helyen jársz, menj át a beárazós topicba

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31396) Buster17 válasza SeniorTilla (#31395) üzenetére


Buster17
addikt

Már átmentem

(#31397) Gheldin


Gheldin
csendes tag

Üdv.

A HP Pavilion g6-2303sh laptopomon az fn gomb szerintem fordítva működik mert az F1,F2... gomboknál alapból a másodfunkcióját használja (hangerő állítás, fényerő szabályzás) és a sima gombot meg csak akkor ha lenyomom előtte az fn gombot. Ezt át lehet valahogy állítani?

Köszi

(#31398) SeniorTilla válasza Gheldin (#31397) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen a biosban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#31399) Gheldin válasza SeniorTilla (#31398) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Sikerült, köszönöm !!

(#31400) deathtania


deathtania
senior tag

halihó.
najó, most már aztán tényleg kezd elfogyni a türelmem. most mondja már meg nekem valaki, hogy miért van az, hogy ha win8ban fel akarom kapcsolni a wifi-t (flight mode on/off - gombbal is, csúszkával is), akkor a kapcsolatoknál lent a wifire azt írja továbbra is, hogy off. megnéztem az adaptert: a beállítások szerint megfelelően működik, és kiírja, hogy "not connected". ez hardverhiba vagy win 8 hiba lesz szerintetek?
próbáltam letiltani az adaptert, majd újra engedélyezni, de nem segített.
pár napja még használtam a wifit, ezért baromi érdekes... :W

gép: pavilion 6b08eh nincs egy éves, win 8 64bit.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.