Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32101) Fire_Vire válasza Khelben (#32099) üzenetére


Fire_Vire
tag

Támogatom! Csak macera van a nagyobb géppel ha üzleti célra kell. Nagyobb táska, több súly, nehezebb kézben tartani, több szabad hely ha lerakod valahova.

sajtosszenya.mybrute.com

(#32102) Khelben válasza Fire_Vire (#32101) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondjuk a 15,6-os 8560p grammra ugyanakkora súlyú (2,88 kg), mint a 17-es Lenovo G770 :)

[ Szerkesztve ]

(#32103) SeniorTilla válasza Fire_Vire (#32101) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vegyél autót, akkor nem számít a súly és a méret. Ha már az üzleti szektorban mozogsz, akkor ez a minimum, és mivel az idő pénz, rengeteget kereshetsz/takaríthatsz meg egy saját személygépjármű használatával.

A bemutatón nagyon jól fog jönni, ha mindenki rendesen látja amit mutatni akarsz. Ha órákat dolgozol a gépen, akkor minél nagyobb a kijelző annál jobb a szemednek, annál később fáradsz el, stb-stb.

(fentiek low-cost userekre nem vonatkoznak, ott úgyis mindegy mi, csak menjen és kis helyet foglaljon, ja és üzleti legyen) ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32104) Khelben válasza SeniorTilla (#32103) üzenetére


Khelben
nagyúr

fentiek low-cost userekre nem vonatkoznak, ott úgyis mindegy mi, csak menjen és kis helyet foglaljon, ja és üzleti legyen

Az a baj, hogy te meg pont a másik véglet vagy, így aztán ugyanannyira túlzol, mint azok, csak a másik irányba :) Az igazság meg a kettő között van.

(#32105) SeniorTilla válasza Khelben (#32104) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, maximálisan egyetértek veled, hogy az igazság a kettő között van. :R

Csak azért voltam cinikus, mert nem hiszem, hogy bármi köze van a kijelző méretének az üzleti felhasználáshoz. Aki bankárkodni használja, az a legkisebbet fogja venni, amit bármikor előhúzhat a zsebéből és utalhat/tőzsdézhet, stb. vele. Aki tervezőmérnök, annak a nagy felbontás jól jön, és általában a nagyobb méret is. Aki sokat excelezik/matekozik, mint én, annak is jó a nagy felbontás (1920x1200 saját példámon), de ide méret is kell, mert a kis FHD kijelzőkön kifolyik a szemem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32106) Khelben válasza SeniorTilla (#32105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez az, hogy a végletekről beszélsz, miközben én csak annyit mondtam, hogy 1600x900-nál 15,6 és 17,3 között nincs akkora különbség, hogy megérje csak ezért a másik gépet venni. Szó sem volt kis kijelzőkről meg fullhdról :) (amúgy van alkalmam naponta látni 15,6 fullhd kijelzőt, az egy betegség, használhatatlan).

(#32107) SeniorTilla válasza Khelben (#32106) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem is neked szólt az eredeti üzenet, hanem az "üzleti" kollégának :) olvass a sorok között

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32108) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Édesanyám ma sikítva rohant felém hogy a laptopom bemondta az unalmast ._.
amikor bekapcsoltam EZ a kedves kép fogadott.
A test futtatásánál persze 0%-ról nem mozdult a számláló.. KÉP

A kérdésem : Ezt gondolom itthon nem tudom orvosolni. Ha beviszem egy normális szervízbe van esély hogy ők megtudják csinálni, vagy kuka és jöhet az új vinyó?
Előre is köszi :R

(#32109) Khelben válasza reflxx (#32108) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem hiszem, hogy megéri egy hdd-t javítani. Ha nem voltak rajta pótolhatatlan adatok, akkor kuka.
De ilyen képnél én még megpróbálnám egy másik gépben leformázni (nem gyorsformázással, hanem rendessel), hátha.

[ Szerkesztve ]

(#32110) Dhampir válasza Khelben (#32109) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem semmi az avatarod. :C
Eszerintvisszatértél a HP mezsgyéjére? Üdv! :)

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#32111) Khelben válasza Dhampir (#32110) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kösz :)
Vissza, hozzám vágtak a cégnél egy 8560p-t. Két évvel a notebook csere igény után... Igaz, az asztali gépeket is lecserélték közben.

(#32112) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Laptop ami lehetőleg HP,
gigabites network cardja legyen minél nagyobb vga, és kijelző, és winchester, esetleg 5 hz-es wifi, létezik ilyen?

(#32113) Siriusb válasza Pr3s (#32112) üzenetére


Siriusb
veterán

(#32114) SeniorTilla válasza reflxx (#32108) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha volt rajta fontos adat, akkor vedd ki és másik gépre kötve próbáld meg adat-kiolvasó programmal (pl. GetDataBack) megnézni. Ha fizikailag olvasható a lemez, ez elég jól vissza tudja hozni az adatokat róla.

Első lépésben érdemes meghallgatni a HDD-t, milyen hangot ad ki. Ha fel sem pörög (motor vagy elektronika hiba) vagy felpörög de nem bootol be csak cincog (fejhiba), akkor nem sok esélyed van házi módszerekkel kiolvasni az adatokat.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32115) reflxx válasza SeniorTilla (#32114) üzenetére


reflxx
aktív tag

Szia köszi a választ, semmi furcsa hangot nem ad csak a szokásos. De amikor ki kell kapcsolni (hosszan nyomom ki/bekapcs gombot akkor egyet "cincog"

(#32116) SeniorTilla válasza reflxx (#32115) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az nem probléma, csak leparkoltatja a fejet, teljesen normális. Ha normális hangja van, akkor van esély az adatok megmentésére

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32117) Bando2009


Bando2009
csendes tag

Üdv Mindenkienk!

Egy Hp nw 9440-es gépemben 4 gb van. Lehetséges nagyobbat tenni bele? s ha nem, akkor miért?
Hardverekhez 0 vagyok. :-(
Köszi!

(#32118) Khelben válasza Bando2009 (#32117) üzenetére


Khelben
nagyúr

A chipset csak 4 GB ramot támogat.

[link]

(#32119) Drenadar


Drenadar
veterán

Hi!

Véleményeteket kérném erről a cuccról : HP ENVY m6-1232ea 15"
Bocsi telefonról nem tudok linkelni.
Mennyire megbízható az ENVY sorozat? Milyen a kijelző minősége? És mennyi a reális értéke?

Sorry a sok hülye kérdésért, csak telorol tudok netezni jelenleg és nem igazán jó rajta teszteket keresni és olvasni, főleg hogy a wifit 2 percenként eldobja...

Előre is köszi!

(#32120) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

ProBook 6550-ben (Intel HM57 chipset) msata SSD menne-e? Nem akarom kiszedni a HDD-t a helyéről, az ODD-re meg szükségem van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32121) AxBattler válasza Tothgera30 (#32120) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel a mostani Elitebook-okban sem megy, ezért eléggé valószínűtlen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32122) Khelben válasza AxBattler (#32121) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem megy az elitebookokban az msata ssd? Még jó, hogy nem vettem bele, szerencsére nekem nem kell az ODD. Hogyhogy nem megy benne? És akkor mit lehet oda dugni?

(#32123) totyino77


totyino77
tag

hello mitől pityen néha a laptopom müködése hibátlan csak zavar valamit jelenthet, hp 6530b-ről van szó

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#32124) AxBattler válasza Khelben (#32122) üzenetére


AxBattler
félisten

WWAN-cuccost lehet oda rakni, és én sem értem, hogy miért nem működik az ilyen prémium gépekben, de a Latitude sem kezeli, csak a TP-k.

mSATA SSD Compatibility List

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32125) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Üdv
Kérdés hogy hogy tudnám felrakni a windows a laptopomra az a gond h nem kapcsol be újra kéne húzni vagyis bootolás után hibát dob stb lényeg h a windowsba nem megy be, de a DVD olvasóm meg nem jó, eddig sem használtam kicserélni nem akarom külső DVD olvasót sem akarok venni meg kölcsön kérni se tudom van valami más lehetőség?
Típus: HP Compaq nx 7400

Xbox One: bandymnc

(#32126) Visormail


Visormail
addikt

Hello, van egy HP ProBook 4515s laptop, ami az asztaliknál tipikus tápegység hibát produkálja, tehát nem minden bekapcsoláskor indul el hanem változóan minden valahányadikra és olyankor már semmi baja. Ha egyszer elindult akkor mehet több órás teszt vagy bármi, vinyó hibátlan, memóriateszt is ment pár kört, a hűtés ki lett pucolva, windows frissen telepítve, stb. Az aksija már nem működik tehát mindig hálózatról megy.
Na most laptopoknál ha ilyen van, akkor valószínűleg csak a külső tápegységet kellene kicserélni, mert elöregedett és nem ad már elég áramot induláskor? Gondolom azért szóba jöhet valami belső, tápellátással kapcsolatos alkatrész is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32127) albi31 válasza Visormail (#32126) üzenetére


albi31
senior tag

Center-PIN-s töltője van,ha jól emlékszem,ott a tüskén 14V körülit kell mérni,ha elszalad 18-19V felé,akkor a töltő rossz.

(#32128) SeniorTilla válasza Visormail (#32126) üzenetére


SeniorTilla
veterán

van bizony belső tápáramkör is, ami elromolhat

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32129) SeniorTilla válasza bandi0000 (#32125) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Esetleg egy új laptop? :)

Jó az avatarod, már csak egy ABT matt A8 kellene alá.

Milyen windowst akarsz felrakni? A géped nagyon régi, ha van rajta usb boot, akkor pendirve-ról is telepíthetsz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32130) balimr


balimr
csendes tag

Üdv!
Hp pavilion dv6000, képernyőm színe rózsaszines lilás szín összes árnyalatában pompázzik, de semmi más, olyan mintha 16bit színárnyalat lenne! Ilyenkor szalagkábel megoldhatja a problémát vagy nem érdemes vele foglalkozni?

(#32131) bandi0000 válasza SeniorTilla (#32129) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Áhh nem az enyém meg am is működik még szóval jó az :D
Köszönöm :D

USB boot van csak usb cd olvasót ír meg usb merev lemezt asszem akkor penről is menne? Mert ha simán rádobom a pendrivra a fájlokat akkor nem ismeri fel lemezként, am windows 7

Xbox One: bandymnc

(#32132) AxBattler válasza bandi0000 (#32125) üzenetére


AxBattler
félisten

Windows 7 USB/DVD download tool

Ezzel, és egy pendrive-val csinálhatsz ISO telepítőfájl-ból boot-olható cuccost.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32133) bandi0000 válasza AxBattler (#32132) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm majd kipróbálom

Xbox One: bandymnc

(#32134) SeniorTilla válasza balimr (#32130) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nézd meg külső monitoron először, utána lehet tovább lépni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32135) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok!
Ehhez van win7 driver?
15-b105sh

(#32136) Visormail válasza d@minator (#32135) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem jórészét felismerné a win7 alapból (telepítés után windows update keresés és megnézni mit talál a hardver kategóriában). A honlapja nem túl együttműködő de az alkatrészekre egyenként rá lehet keresni, még most ha win8on megy minden és nem ismeretlen eszköznek mutatja hanem látod mik vannak benne (HWiNFO, everest, vagy akármi tesztprogrammal), akkor egyszerűbb.

Pl:
Intel HM70 lapkakészlet
Intel® HD Graphics
IDT High-Definition (HD) Audio
Cyberlink YouCam Software úgy láttam ez kell a kamerájához, stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32137) d@minator válasza Visormail (#32136) üzenetére


d@minator
addikt

Egy kollégám vállalta be a laptopot aztán szembesült vele, hogy csak win8 driver van a honlapon.
Nagyon nagy segítség amiket belinkeltél. Köszönjük! :R

(#32138) albi31 válasza balimr (#32130) üzenetére


albi31
senior tag

VGA probléma lesz,gyártástechnológia hibás Nvidia chip!(jobb esetben az 50% javítható csak)

(#32139) MessiHardver


MessiHardver
csendes tag

------DELETE

NEM ESEDÉKES MÁR!

[ Szerkesztve ]

(#32140) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Egyik barátom keresne laptopot a következő szempontok szerint !

- fizikailag strapabíró, tehát nem esik szét egy év alatt
- nem lesz pixelhibás, az se baj, ha ez a kinézet kárára megy !
- Megbízható
- Jó erős. (zenei programok, keverés stb...nem lenne jó ha élesben dobná fel a talpát)
- Jó nagy tárhely 1Tb+

Remélem Tudtok segíteni !

Inkább új kellene !

Üdv. Tubica :R :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32141) Tothgera30 válasza Tubica (#32140) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32142) Chaser válasza Tubica (#32140) üzenetére


Chaser
titán

Először válaszold meg a 0. hsz kérdéseit. Másodszor pedig..
"- nem lesz pixelhibás, az se baj, ha ez a kinézet kárára megy !" ha ezt komolyan gondolod sok választás nincs. Mint bizonyára már hallottad, a mai technika nem teszi lehetővé, hogy garantáltan pixelhibamentes maradjon egy panel akár 10 napig is. Létezik pár napos pixelgarancia, de ha neked hosszútávú 100%-os biztosíték kell, dell precision modellek zero toleranciás pixelhiba garanciával, ott egy defektes pixelnél is cserélik a panelt. Persze ezek nem olcsó gépek...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32143) Chaser válasza Chaser (#32142) üzenetére


Chaser
titán

Jah bocs, ez nem is a notebook topik, itt nincs 0. hsz:) Ettől független a többi dolog adott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32144) Tubica válasza Tothgera30 (#32141) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm mind a kettőtök segítségét !

Mint írtam, nem nekem kell a laptop, mert én Pc-s vagyok :D

De majd ezt megmutatom neki is !

Köszönöm a TOPIC linket !

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32145) Tothgera30 válasza Tubica (#32144) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A PC is lehet notebook :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32146) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok ,hogy lenne 1500 dollárom egy GAMER LAPTOP-ra de nem tudom eldönteni milyet rendeljek.
A CPU nem érdekel hogy AMD vagy INTEL
(bár azért ha van választási lehetőség akkor inkább intel).
A VGA szintúgy mindegy milyen márka csak legyen izmos :).
SSD-t midnenféleképpen szeretnék ,hogy legyen valamint Full HD monitor.
[1] [2] Két oldal amin nézelődtem.

Valamint a legfontosabb hogy USA-ban (Brooklyn) is elérhető legyen mivel ott szerezném be.

Előre is köszönöm válaszotokat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#32147) AxBattler válasza mqm (#32146) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre tessék...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32148) mqm válasza AxBattler (#32147) üzenetére


mqm
senior tag

Köszönöm az útbaigazítást :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#32149) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion dv7-es notim, és rajta a recoveryn a win 7. F11-re nem indul a telepítés.
Mi az oka?
Van egy win7 home premium dvd-m.Azt feltettem, de a gyári aktiváló kódot nem fogadja el.
A többi partíció érintetlen.
Fel lehet pakolni a recovery-t még?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#32150) Tothgera30 válasza Ace Ventura (#32149) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biosban válaszd ki én onnan bootoltasd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.