Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32801) Répapüré


Répapüré
tag

Most néztem a PH-Tv adását ahol a srác arról beszél, hogy egy SSD jó ha 2-3 évet bír és ha valaki nem hagy rajta kb.15 %-szabad helyet akkor ez kb.1 év.
Erről elég kevés szó esik ,de ez szerintem gáz.
Olvasgatom itt, hogy sokan térnek át SSD-re. A műsor szerint nem véletlenül vannak 200 ezres SSD-k amik a technológia miatt jobbak nem csak tárhely miatt.
Valami új technológiáról is szólt a műsor amiben valami Rram-ot említ ami sokkal megbízhatóbb.
Mindegy, engem az SSD rövid élettartama lepett meg, egy normál vinyó tartósabb...

[ Szerkesztve ]

(#32802) artiny válasza SeniorTilla (#32794) üzenetére


artiny
őstag

Helo. koszi a valaszodat

ezt amugy szerintetek tulmelegedés miatt csinálja?

kéken világito laptop tarton 3 drb ventilator van es az egyiket a laptop szellozohez tettem.

https://www.youtube.com/watch?v=y6zMP6nHnIQ

[ Szerkesztve ]

(#32803) SeniorTilla válasza artiny (#32802) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem ér semmit, ha a gép hűtése eleve hibás

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32804) SeniorTilla válasza Répapüré (#32801) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Persze, ilyen alapon autót se vegyen senki, mert úgyis tönkremegy és baromi sokat veszít az értékéből.

Sok okos van, akik hülyeséget okosakat mondanak, sajnos.

Nekem két éve vann ssd a gépben, napi sok órát használva, és semmi baja a diag progok szerint, a valóságbna sem (OCZ Vertex). Feleségemnek csak ssd van benne, 160-as Intel 1 éve, azon megy adattárolás is. Semmi baja. Ha 2-3 év múlva elkezd romlani, hát Istenem, majd kap egy újat, de addig úgyis le lesz cserélve a gépe bőven. Szóval szerintem ha a normális, tényleges ssd élettartamot nézzük, teljesen vállalható. Sebességben pedig ég és föld a hdd-hez képest.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32805) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném VGA driver frissítés ügyében. Van nekem ez a "csodálatos" masinám: HP Pavilion G6-1016sh, és a legutolsó VGA driver, ami létezik hozzá a HP oldalán az 2011/07-es kiadású talán. Nos, nekem ez sajnos egy-két tervező szoftverhez nem elég (mert bugos kicsit a grafika), ezért szeretném valahogy frissíteni...csak az a kérdésem, hogy hogyan? A HP oldalán tehát egy őskövület driver van, az AMD honlapjára felmentem, leszedtem a verification tool-t, az meg kiírta, hogy nincs a notebook-mal kompatibilis driver (WTF?), beszéljek a notebookom gyártójával.

A rendes VGA az egy AMD Radeon HD 6470M egyébként, ezt kéne frissíteni.

Előre is köszi a segítséget! :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#32806) Breeze válasza szekto (#32805) üzenetére


Breeze
aktív tag

Üdv! probáld ki ezt

(#32807) szekto válasza Breeze (#32806) üzenetére


szekto
aktív tag

Ezt is próbáltam, ez sajnos letölti ugyanazt a verification tool-t, amely kiírja, hogy nem kompatibilis az új driverekkel a gépem, de köszönöm azért. :)

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#32808) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Az miért lehet, hogy BIOS-ban kikapcsoltam azt, hogy konnektorba dugva mindig menjen a ventilátor, de ennek ellenére folyamatosan pörög, ha kihúzom, elhallgat.
Energiagazdálkodás teljesítménycentrikuson van, próbáltam, hogy a hűtéses dolgot átállítottam passzívra, de úgy vettem észre az mindegy neki. Ha kiegyensújozottra teszem, akkor meg néha csak úgy eltűnik a winyó, újraindítás után jó. Nem igazán értem ezt.

Meg még egy kérdés: BIOSban a Data Execution Prevention az mi?

(#32809) artiny


artiny
őstag

Volt mar akinek beragatt a billetyuzeten egy gomb es megtudta javitani?
nem akarom felfesziteni addig amig nem biztos hogy meg lehet csinalni...

(#32810) SeniorTilla válasza artiny (#32809) üzenetére


SeniorTilla
veterán

beleömlött valami?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32811) NEMO1968 válasza Répapüré (#32801) üzenetére


NEMO1968
őstag

Három éve használok egy 96 GB SSD-t.
Nyüstölöm rendesen,és pár telepítés is ment már rá.
Nemrég raktam bele a harmadik gépembe :K .
Még mindig 100%-os,még csak el sem kezdett romlani.
Ebben a cikkben kiszámolták az élettartamát
Ha gondolod,olvasd el az egész cikket.
Néhány pontjában elavult,de még mindig hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32812) Répapüré válasza NEMO1968 (#32811) üzenetére


Répapüré
tag

Elolvastam.
A különös az, hogy a tv adás is a PH online adása és ha jól emlékszem ez is a PH-n jelent meg.
Akkor rendben van, a cikk alapján már számomra is elfogadható, de nem értem, magukat szakembernek valló emberek véleményei hogyan különbözhetnek ennyire,bár így van ez politika és gazdaság terén is.:)

(#32813) SeniorTilla válasza Répapüré (#32812) üzenetére


SeniorTilla
veterán

"nem értem, magukat szakembernek valló emberek véleményei"

Rátapintottál a lényegre :)

Sok-sok olyan szakember van a világon, aki azt gondolja magáról, de mégsem az. Gondolni (vagy a neten utánaolvasni 10 percig) könnyebb, mint tanulni és naprakész tapasztalatokat szerezni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32814) NEMO1968 válasza Répapüré (#32812) üzenetére


NEMO1968
őstag

Persze!
Új technológiák mindig vannak,és vannak problémák is.
Viszont semmi esetre sem olyan súlyosak,ahogyan a TV-"szakember" beállította.
A lényeg a gyakorlati tapasztalat,az pedig az SSD mellett szól.
Mondjuk nem árt mellé egy másodlagos adattár a (relatíve) szűkös tár miatt,de bőven kárpótol a sebesség.
Ha érdekel a téma,keresd meg az SSD topicját.
Most nem tudok linkelni sajna,telóról vagyok.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32815) artiny válasza SeniorTilla (#32810) üzenetére


artiny
őstag

Nem tudom mi lett vele, hasznaltan vettem és csak most vettem észre (idáig nem mukodott a gep és most megy igy fel tunt )

Olyan mintha leesett volna es visszalenne ragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#32816) SeniorTilla válasza artiny (#32815) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az igen! Akkor billentyűzet csere...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32817) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Most szembesülök vele,hogy lehet tönkre ment a Elitbook 2530p Bluetooth eszköze,mert sem Windows sem linux alatt nem tudok a telefonról a bluetoothon keresztül képeket küldeni.Se a telefon sem a notebook nem látja egymást.Amúgy párhete még működött a bluetooth,Mennyibe kerülhet egy ilyen modul vagy meglehet javítani az eszközt?

(#32818) NEMO1968 válasza qwertly (#32817) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Javítani nem lehet,de nincs olyan horror ára.
Ez persze nem a Te gépedbe való,de kb. ilyen árakra számíthatsz.
Nem kell konkrétan a Tiédhez valót keresni,lehet hogy találsz más típushoz valót is,ami jó bele.
Ha pedig minden kötél szakad,veszel egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32819) qwertly válasza NEMO1968 (#32818) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,tényleg nem olyan vészes az árra,a másikat meg használom is a asztali pc-ben.
Más:esetleg valaki nem tud egy linket ahol leírások vannak Elitbook 2530p javításáról.

(#32820) SeniorTilla válasza qwertly (#32819) üzenetére


SeniorTilla
veterán

De igen, csak nem mondom meg. Google a barátod, de én nem vagyok. ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32821) NEMO1968 válasza SeniorTilla (#32820) üzenetére


NEMO1968
őstag

Gonosz!!! ;] :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#32822) Breeze válasza szekto (#32807) üzenetére


Breeze
aktív tag

Üdv! 13.1 catalyst-nek jónak kell lennie probáld ki nekem is az van fent és tökéletes.. ;]

(#32823) Agyasima


Agyasima
senior tag

nemröhög Nyertünk egy ilyen HP Sleekbook 15-b001 sh gépet. Win7-et próbálok rá applikálni. Nehézkes, mert gyárilag csak Win8 driverek vannak hozzá.

Eddig a LAN--t és az hangot sikerült működésre bírni. Valahonnan tudok hozzá részletes specifikációt szerezni? Gondolom, ha megvan, hogy milyen a csipp, akkor ahhoz már talán találok Win7 drivert. Brútusz, webcam, wlan, VGA, csipszet driver kellene még, de nagyon.

Esetleg ha valakinek van egyből link a driverekhez, azért sem haragszom ám meg. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32824) kopogo válasza Agyasima (#32823) üzenetére


kopogo
tag

hello

nem adtak véletlenül hozzá egy driver lemezt nézzél azon szét próbáld meg arról betallózni.
egy tipp

vagy windows update hanem találsz rá semmit sehol

[ Szerkesztve ]

(#32825) SeniorTilla válasza kopogo (#32824) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Manapság már rég nem adnak driverlemezt :) ha oprendszer nélkül veszed, nincs szoftvertámogatás.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32826) Agyasima válasza kopogo (#32824) üzenetére


Agyasima
senior tag

kopogo & SeniorTilla: lemez ugyan van hozzá, de azon nincs semmi, amit használni tudnék. :(

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32827) SeniorTilla válasza Agyasima (#32826) üzenetére


SeniorTilla
veterán

driver lemez van hozzá?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32828) Zozi04


Zozi04
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ProBook 4530s-em és azon gondolkozom, hogy teszek bele egy SSD-t. Úgy gondoltam, hogy ODD helyére vennék ilyen beépítő keretet és akkor úgy. Csak nem igazán tudom, hogy milyen SSD-t kéne vennem és honnan tudok ilyen keretet szerezni... 120-asnál nagyobbat nem szeretnék, mert fölöslegesnek érezném, meg drágának :))
Valami jó ár-érték arányos cuccot szeretnék venni. Ebben kérném segítségeteket, hogy kicsit eltudjak igazodni mi hogyan merre meddig.
Ugye ez nem jár garancia vesztéssel ???

Válaszotok előre is köszönöm,
Zozi

(#32829) speedfreak


speedfreak
csendes tag

Üdv.
HP laptomomra feltettem újra a win xp-t. Valami nem kóser vele,mert a kép halvány. Amikor kihúzom a tápot,élesebb,világosabb és kontrasztosabb a kép. A telepítés előtt fordítva volt. Szóval rosszabb,mint annó kihúzott hálózati töltővel. Mi ennek az oka? Videódrivert újratettem,de semmi...

HP 530-al küzdök...

(#32830) S. Szabi válasza Zozi04 (#32828) üzenetére


S. Szabi
őstag

Üdv!

A merevlemez és memória csere tudtommal nem jár garancia vesztéssel, volt valahol erről egy jó leírás, ha megtalálom belinkelem.

Igaz, ProBook 4740-sem van van, de ez a beépítő keret jó bele, és a gyári előlapot is rá lehet rakni: http://ipon.hu/webshop/product/delock_61993_slim_sata_5.25_installation_frame_for_1_x_2.5_sata_hdd/266654

(#32831) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Kék halált szenvedett az EliteBook-om,. 128GB-os SSD van benne , meg egy 500Gb-os HDD. Az op. rendszert minden áron a HDD-re akarja rakni, ill az SSD-t nem is látja. Mi lehet a gond, vegyem ki a HDD? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#32832) albi31 válasza speedfreak (#32829) üzenetére


albi31
senior tag

..és milyen HP notebook-d van?..mert így kicsit nehézkes..és mik voltak az előzmények?

(#32833) Agyasima válasza SeniorTilla (#32827) üzenetére


Agyasima
senior tag

Elnézést a késői válaszért. Szóval van hozzá lemez, de kinyitás után egyből félre is dobtam, mondván, ha van is rajta driver, úgyis kijött azóta 4 újabb. Most megnéztem tüzetesen. Csak felhasználói kézikönyvek vannak rajta. De legalább több nyelven.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32834) SeniorTilla válasza speedfreak (#32829) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Be kell állítanod a fényerőt, külön-külön lehet akkuról és tápról.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32835) SeniorTilla válasza Agyasima (#32833) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, gondoltam. Ez szokott lenni a dobozban, driverlemez nem. Próbálj meg keresni egy olyan modellt a te gépedből, amin még win7 volt. A neten biztos találsz. Ha megvan, keresd meg a hp support oldalán a win7-es drivereket, és meg is vagy :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32836) speedfreak válasza albi31 (#32832) üzenetére


speedfreak
csendes tag

Win xp futott mindigis rajta. Hétvégén felraktam Win7-et. Kicsit lasúnak éreztem így visszaraktam az xp-t. Aztán már csak így indult el a telepítés után. HP530-as típus.

HP 530-al küzdök...

(#32837) kopogo válasza speedfreak (#32836) üzenetére


kopogo
tag

energia ellátásnál nézzél szét

(#32838) kopogo válasza Agyasima (#32823) üzenetére


kopogo
tag

everest-el próbálj meg valami infót kiszedni.
illetve a gyártó oldalán felajánlott drivereket keresni windows 7-hez
pl:qualcomm atheros ar9000 win7 driver

[ Szerkesztve ]

(#32839) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
HP Compaq 8510w laptop problémám lenne.
Nem ismeri fel a az USB-s TV Tunert ( Gigabyte U8300 )
Az USB portok jók a tuner más laptopban hibátlanul működik. Op. rendszer Win7 64 bit.
Köszi előre is :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32840) Agyasima válasza kopogo (#32838) üzenetére


Agyasima
senior tag

Pont ez utóbbit fel is tettem. A vicc az, hogy az AR9000 az nem maga a csipp, hanem annak a családja. Amit találtam, az jó a (fejbőlnetom, de a lényeget látod belőle) 9213, 9025, 9065, 9033 csipekhez, a többihez nem. Nem is lett jó a dolog telepítés után. :(

Everest már nekem is eszembe jutott. Bár még sosem próbáltam driverek nélkül. De akkor itt az ideje.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32841) kopogo válasza SirKero (#32839) üzenetére


kopogo
tag

másik gép is win7 64bit

(#32842) SirKero válasza kopogo (#32841) üzenetére


SirKero
őstag

igen :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32843) kopogo válasza SirKero (#32842) üzenetére


kopogo
tag

eszközkezelőben nincsen jelzés

(#32844) IA


IA
csendes tag

Sziasztok! Vettem a héten egy HP Pavilon g6 2302sh D4Y30EA laptopot, op.rendszer nélkül. win7-et tettem rá (64bites). Nehezen találok hozzá eszközkezelőket, ebben kérném segítségeteket. Nem tudtam működésre bírni az USB3-at és a webkamerát.Előre is köszönöm!

(#32845) SirKero válasza kopogo (#32843) üzenetére


SirKero
őstag

Van négy ismeretlen eszköz de abból három PCI -s a negyedik meg valami polaris av capture azt nem tudom mi.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32846) SeniorTilla válasza SirKero (#32845) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a tv-tuner :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#32847) SirKero válasza SeniorTilla (#32846) üzenetére


SirKero
őstag

Jajj de jó :C
És honnan tudok hozzá drivert letölteni. A google csak driver kereső programokat kínál. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32848) kopogo válasza SirKero (#32847) üzenetére


kopogo
tag

gyártó oldala

illetve szerintem chipset a pci

[ Szerkesztve ]

(#32849) kopogo válasza IA (#32844) üzenetére


kopogo
tag

Próbáld ki a windows 8 x64 bites drivert

vagy próbáld meg az eszköz neve alapján keresni vagy everest segít valamibe

(#32850) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Van egy 6910p-m, nem tölti az akkut 73% fölé. Utángyártott töltő, elvileg eredeti akku. Akkura 0% elhasználódottságot ír az aida és 32250mWh kapacitást, ezt tölti max. 23440mWh-ig.
Mi lehet a baj? Utángyártott töltő, vagy a tápáramkör?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.