Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) cintula187 válasza blattida (#35550) üzenetére


cintula187
addikt

Csövest annyira nem. Viszont hajlok a használt felé is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35552) Deadzone41 válasza #56474624 (#35549) üzenetére


Deadzone41
őstag

közeltérről hallgatva még elmegy, egy diffúzor a mögötted lévő falon biztos áldás lenne :) (ha még nincs). ha semmi távolság nincs a hátsó faltól, és a dobozok is rá vannak tolva az első falra, na az a katasztrófa. a fejhallgatód egy kategória a dobozaiddal?

(#35553) cintula187 válasza Deadzone41 (#35552) üzenetére


cintula187
addikt

Majd variálom a dobozok meg a sofa elhelyezését. Szobaakusztika meg még a jövő zenéje.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35554) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak. Van egy Yamaha házimozi erősítőm, ami most az eddigi filmnézés helyett a számítógép hangját is hivatott megszólaltatni. Mivel frontnak eddig 2db felújított 3utas Videoton volt használva, most úgy döntöttem, hogy a helyükre 2db ElectroVoice Sentry 30 ősrégi, de szebb teret adó polcsugárzókat teszem. Subwoofer továbbra is használatban van, finoman visszavéve a teljesítményből, mert a filmekhez jó volt a dübörgés, viszont zenénél zavart.

Az erősítőn beállítottam a következő aláhúzott értékeket:
Front: Large, Small
Bass Out: Front, Subwoofer, Both
Crossover: 40Hz, 60Hz, 80Hz, 90Hz, 100Hz, 110Hz, 120Hz, 160Hz, 200Hz
Sound Program: Straight, ...

Viszont nem igazán világos, hogy mit jelent az erősítőnél a Crossover funkció. Többutas hangfalnál még értem, de itt?

Azért ebbe a fórumba írtam, mertl zenehallgatásra próbálom használni és úgy gondoltam a Házimozis topic más szempontok alapján használná a szettet.

(#35555) Tamoo válasza blattida (#35540) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az enyém M volt nem D. Előbbiben "újabb" DAC van.
Bár abba ne menjünk bele, hogy valószínűleg "hibás". :((( Remélem az új gazdájánál minden megoldódik, nekem már nem volt türelmem vele tovább foglalkozni. Még így is fájó szívvel adtam el. :(

[ Szerkesztve ]

(#35556) andorra válasza #68216320 (#35554) üzenetére


andorra
őstag

Nos, ha tévednék, majd kijavítanak mások:
A Croosover itt azt jelentheti, hogy milyen frenkvenciánál legyen lehatárolva, a subra menő jel.
Egy hifi célra is alkalmas jó minőségű sub, például a következő felépítésű :
Lehetőség van az erősítő hangszorókimenetére is csatlakoztatni, így a frontokkal való jobb együttfutás bzitosított. Van rajta egy átkapcsoló, ami házimozi/hifi használatra szolgál. A hifi állásban, megfogottak a mélyek, nem terjengősek, nagyobb teljesítményt is kell, ilyenkor rájuk adni. A hangszóröja 12 collos, az erősítő teljesítmény 100-200 Watt. (REL) Normál esetben, jól megválasztott hangdobozokhoz, azonban, általában nem kellene sub, legfeljebb házimozizáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#35557) #68216320 válasza andorra (#35556) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, ezen a SUB-on ilyen flancok nincsenek. Sima, egyszerű Yamaha sub a hátulján egy potival.
Ha jól értem, akkor a Sub-ra jutó frekvencia felső határát jelöli? Tehát esetemben a < 120Hz frekik mennek rá?

(#35558) andorra válasza #68216320 (#35557) üzenetére


andorra
őstag

Valóban. Ezt nem azért írtam le, mert feltételeztem, hogy ez egy ilyen sub. Csak azért, hogy tudd, a hifizéshez ez nem a célravezető felállás. Ha neked elég az a hangminőség, amit most hallassz, akkor nincs probléma, ha jelentős javulásra vágysz, akkor célszerűen, az egész rendszert le kellene cserélned.

(#35559) tdd587 válasza andorra (#35556) üzenetére


tdd587
őstag

A REL (pl.) ilyen szubokat csinál.

Jól beállított szubot észre sem venni zene alatt sem. Nem dübörög, nem marad le, egyszerűen csak úgy tűnik, hogy a frontok mélyebbre mennek le. Kikapcsolva viszont hiányzik.

A jól megválaszott doboz viszont... hirtelen egyetlen 40e eurós hangdoboz jut eszembe, ami magától 17Hz-re lemegy. Van olcsóbb ilyen?

(Szerk: tudom, most jön majd az a rész, hogy vonósnégyeshez minek...)

(Szerk2: illetve az a rész, hogy ha nem vonósnégyes, akkor 40e EUR hangdoboz minek...)

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#35560) contaxg válasza tdd587 (#35559) üzenetére


contaxg
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy a közép és felsőtartomány is tisztább lesz egy jó és jól beállított szubbal.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35561) #56474624 válasza Deadzone41 (#35552) üzenetére


#56474624
törölt tag

a fejhallgatód egy kategória a dobozaiddal?

Nem: egyik fejhallgató, másik doboz. :DDD

(#35562) andorra válasza tdd587 (#35559) üzenetére


andorra
őstag

Nekem mondod, amikor ilyet használok?

contaxg

Ez teljesen kizárható.

(#35563) #68216320 válasza andorra (#35558) üzenetére


#68216320
törölt tag

Alapvetően nem nyerő nálam az 5.1 zenéhez, de felújítás miatt a nappaliba kényszerültem a számítógéppel.
A polcsugárzóim viszont nagyon szépen szólnak, de hiányzik a mély, ezért ideiglenesen a sub-ot is használom hozzájuk. Rendszert nem fogok cserélni, mert erre nem költök most több százezret.
Ebből kell kihoznom valami jót. Tehát akkor a front alsó és a sub felső határát jelölheti a crossover?
Mert akkor próbálom oda beállítani, ahol már érezhetően hiányosak a frontok frekvenciában.

(#35564) tdd587 válasza andorra (#35562) üzenetére


tdd587
őstag

A fenébe, most megleptél. Tényleg.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#35565) contaxg válasza andorra (#35562) üzenetére


contaxg
veterán

Én egy Velodyne-t hallgattam és annál ez egyértelmű volt

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35566) andorra válasza #68216320 (#35563) üzenetére


andorra
őstag

Igen, azt jelölheti.
contaxg
Érzéki csalódás lehetett, mert semmi sem indokolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#35567) #68216320 válasza andorra (#35566) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Még annyit, hogy fülre kellene megállapítanom, hogy milyen frekvenciánál csillapít nagyon a polcsugárzó? Vagy van valami más egyszerű lehetőség is?

(#35568) contaxg válasza andorra (#35566) üzenetére


contaxg
veterán

Így van! A jó hifi képes becsapni az érzékeinket! ;)
Ettől az érzéki csalódástól lesz, az olyan mintha ott lennék érzés.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35569) andorra válasza tdd587 (#35564) üzenetére


andorra
őstag

Már többször kifejtettem, hogy a klasszikus zenéhez kellenek leginkább, a jó mélyátvitelű rendszerek, valamint, a minden másban is legjobb rendszerek ! Ezért komolytalannak tartom, hogy pozenén, jazz zenén tesztelnek a legtöbben, csupán azért, mert amúgyis, az a zene tetszik nekik általában. Persze, hogy úgy, minden jobban szól. Így, viszont, sokkal kevesebb hibát vesznek észre, sokkal kevésbé elfogadható a véleményük, valamint a helyes választás is jóval nehezebb, amikor kisebb különbségek alapján kell, döntést hozni.

PeachMan
Hagyatkozz a füledre !

[ Szerkesztve ]

(#35570) blattida válasza #68216320 (#35557) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, és a 120 Hz-nél alacsonyabb frekvenciák pedig leválasztásra kerülnek a polcsugárzókról, ilyenkor lehet az, hogy tisztább lesz a középtartomány.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35571) #71562240 válasza contaxg (#35560) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is megjegyezném, hogy ez teljességgel kizárható.

(#35564) tsz587. Panelsugárzója van, ahhoz muszáj.

(#35572) contaxg válasza #71562240 (#35571) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD OK!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35573) tdd587 válasza andorra (#35569) üzenetére


tdd587
őstag

Az ilyen hozzászólásokból nem tudom nem azt kiolvasni, hogy szerinted a komolyzene felsőbbrendű és aki mást hallgat az szükségszerűen korlátolt mind az izlését, mind a józan eszét tekintve (már amit a készülékei megválasztásánál használt).

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#35574) contaxg válasza andorra (#35569) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem meg a heavymetálhoz és zúzos alter cuccokhoz kellenek a legjobb cuccok. Mivel a torz hangokat a legnehezebb torzítás nélkül lesugározni. Ezért van az hogy a hifisókon általában 2-3 hangszerrel keltett kutúr cincongás megy. Ebbe nem lehet belesülni...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35575) andorra válasza tdd587 (#35573) üzenetére


andorra
őstag

Kiolvasni semmit nem kell belőle, ami nincs benne. Elég elolvasni és megérteni.

(#35576) baluka26 válasza contaxg (#35574) üzenetére


baluka26
veterán

Flashbulb Hardscrabble c. albumát ajánlom minden hifi rendszernek, főleg a Bridgeport Run c. számot, az tulajdonképpen semmi más, csak disszonancia fellegvára. ;] Bár sok torzítás nincs benne, mert elektronikus maga az egész.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35577) contaxg válasza baluka26 (#35576) üzenetére


contaxg
veterán

Jaj már...ez egy kellemes drum and bass tune ;]
Én speciel ilyenre gondoltam...John Zorn Six Litanies for Heliogabalus

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35578) Deadzone41


Deadzone41
őstag

andorráékat ezekkel szerintem vallatni lehetne ^^

(#35579) contaxg válasza Deadzone41 (#35578) üzenetére


contaxg
veterán

;] Pedig nem rossz ez...nem lehet mindig Bachot hallgatni (na jó lehet ;) )

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35580) baluka26 válasza Deadzone41 (#35578) üzenetére


baluka26
veterán

Pedig Flashbulb amúgy elismert jazz muzsikus Chicagoban :D
Mellesleg balkezesként játszik jobbkezes gitáron, azaz fejjel lefelé tartja :D Amikor először megláttam az improvised midi guitaros témájában azt sem tudtam milyen rendezvényen vagyok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35581) Slownz


Slownz
senior tag

Ma átvettem a HK620-at. Ritka az ilyen makulátlan állapotú erősítő, öröm ránézni. :C

Az eladó arra hívta fel a figyelmem, hogyha PC-vel használnom (azzal szándékozom), akkor előfordulhat, hogy gond lehet vele, mivel a bemenet választó gombocskája nem mechanikus. Mennyi ebből az igazság?

Így néz ki az eleje: KÉP

(#35582) kavics325i válasza baluka26 (#35576) üzenetére


kavics325i
őstag

Én ha tesztelek akkor ezt mindenképp be vetem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35583) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#35578) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Megjött a stax, azóta hallgatok fejesen gitárerősítős témákat.
Egyúttal felismerhető, ki milyen torzítót használ. De, hogy nehezebb legyen ez a mufaj,mint a többi, hát nevetséges. más igényeket állít, és ennyi. Plusz metál felvételek jó nagy százaléka rossz.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35584) t-bali3 válasza andorra (#35569) üzenetére


t-bali3
senior tag

Tegnap klasszikus zenén is teszteltünk egy ML Vista - Anthem Integrated 225 párost. Nem gondoltam volna, hogy majdnem maximum hangerőre kell tekerni az erősítőt, hogy rendesen szóljon azon a műfajon. Szépen szóltak együtt bár a szerencsétlen elrendezés miatt kicsit sok volt a mély. Pop-on fél hangerőnél már üvöltött. A forrás blu-ray lejátszó volt egy zenei cd-vel.

(#35581) Slownz
Feltételezem arra gondolt, hogy nem tudsz távirányítóval bementet váltani, nem?
Az enyémen lesz tuning, lehet már hétvégére hozzám kerül :D

[ Szerkesztve ]

(#35585) baluka26 válasza bajnokpityu (#35583) üzenetére


baluka26
veterán

Nyilván csak más igény.

Egyébként szerintem azért szokás klasszikussal tesztelni, mert ott lehet egyedül valósághűségről beszélni.
Studióban felvett popmaszlagnál mondd meg, mi a valóság.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35586) bajnokpityu válasza baluka26 (#35585) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tesztelni sokféle, jol ismert zenével kell, szerintem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35587) contaxg válasza baluka26 (#35585) üzenetére


contaxg
veterán

Mindenki olyan zenével tesztel amit sokat hallgat és ezért szeretné is hogy jól szóljon (te is) :) a cucca.

Eddig két cég rendszerén hallottam bemutatón vad kemény rockot vagy John Zornhoz hasonó avantgard zajongást. Heed és Audio Note. Röhögve megbírkóztak klasszikus felvételekkel is. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35588) baluka26 válasza contaxg (#35587) üzenetére


baluka26
veterán

Ha azt tesztelem, hogy nekem melyik tetszik jobban, nyilván.

Ha valósághűség megállapítása a cél (fejhallgatón mondjuk ilyen nincs, max binaurál felvétellel), akkor marad a klasszikus. Esetleg jazz. De ahol valami elektronikus móka van az már +1 tényező. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35589) #71562240 válasza tdd587 (#35573) üzenetére


#71562240
törölt tag

Andorra csak arra hívta fel újólag a figyelmet, hogy általában a klasszikus zenei nagyzenekari felvételek állítják a legnehezebb követlemények elé a hangberendezést (hát még ha ének és kórus is van benne...), tehát ilyesmit mindenképpen érdemes és fontos a teszteléshez használni, mivel a leginkább megmutatják a hangberendezés képességeit és hiányosságait, és hangzáshűségét. Ezentúl persze egyéb zenéket is fontos, kinek-kinek a kedvenceit, amiket jól ismer, és amelyek megjelenítését elvárja a hangberendezésétől.
Az pedig egyik másik dolog, arról andorra szövege nem szólt, ellenben a replikád alapján én egészítem ki a témát azirányban, hogy persze a zenék zenei-művészi minősége között is különbségek vannak, amely különbségek megállapítása bizonyos határokon belül sok szubjektivitást mutat, bizonyos határokon túl azonban eléggé objektivizálható, lásd esztétikatudomány. Ilyen szempontból bizony lehetséges általánosságban mondani, hogy a "komolyzene" az "felsőbbrendű", hiszen a definíciója is éppen ez, attól "komolyzene" a "komolyzene", hogy művészileg "felsőbbrendű", mint a populárisabb műfajok. Néha persze nehéz meghúzni a határokat, hogy mi "komolyzene" és mi "popzene". Lásd például a kollégák későbbi példái alapján: John Zorn afféle "indusztriális progresszív jazz rockja" helyenként kifejezetten közel áll a "komolyzenei" szinthez, vegy el is éri azt, míg a Flashbulb jóval távolabb áll ettől a szinttől, de a Flashbulb is jóval magasabb szinten van, mint Szandi, aki még mindig magasabb szinten van, mint Fásy Ádám. Hogy kinek hol van a határ, az szükségszerűen sokat elárul arról, hogy az illető mennyire művelt, azaz a te megfogalmazásodat idézve: mennyire "korlátolt, mind az ízlését, mind a józan eszét tekintve" - és ez érvényes valamelyest arra vonatkozólag is, hogy készülékteszteléshez mit használ az ember.
Láss még hasonló "skálákat" lefelé skálázva:
James Joyce - Nádas Péter - Gabriel Garcia Marquez - Paulo Coelho - Ken Follet - Tiffany Regények - Romana Füzetek (- Wass Albert :D )
Andrej Tarkovszkij - Tarr Béla - Luis Bunuel - Huszárik Zoltán - Ken Russell - Hal Hartley - Ridley Scott - Steven Spielberg - ... - Sas Tamás

(#35581) Slownz: Kérdezd meg őt, hogy mire gondolt! Talán arra, hogy a kapcsoló reléket megzavarhatják a számítógépből eredő zajok, esetleges kiszámíthatatlan feszültségingadozások?

[ Szerkesztve ]

(#35590) Lompos48 válasza #71562240 (#35589) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...bizonyos határokon túl azonban eléggé objektivizálható, lásd esztétikatudomány...

Csak a Wikiből idézek:

"Az esztétika a szépség természetével foglalkozó filozófiai ág. (A szó eredetije a görög 'aiszthészisz', amelynek jelentése meglátás, észlelés, érzékelés.) Az esztétika szót először Alexander Gottlieb Baumgarten német filozófus használta, aki hozzájárult az esztétika tanulmányának, mint önálló filozófiai területnek a megalapozásához. Melléknévként az 'esztétikus' kifejezést olyan dolgokra használjuk, amelyek eleven, élénk, felpezsdítő hatást váltanak ki belőlünk."...

"...A zene az érzelmekre, értelemre és tudatra hatás képességével rendelkezik, a dalszöveg enyhítheti magányunkat, felébresztheti szenvedélyeinket. A zene ilyenformán hatalmas erejű művészeti forma, amelynek esztétikai megjelenése nagyban függ a kultúrától, amelyben gyakorolják.
Némely esztétikai elemet a zenei környezet fejez ki igazán, amiben megjelenik, mint például a líra, a harmónia, a pszichedelika vagy a dinamika...."

Ezekből ha nagyon megerőltetem magam, akkor objektív lehet egy leírt esztétikai tanulmány/szöveg (kézzelfogható/tapintható, de csak azért, mert papíron van) vagy a dinamika, ami - ugye - mérhető.

:D :R

(#35591) blattida válasza Slownz (#35581) üzenetére


blattida
nagyúr

Tessék rendes szűrős elosztót használni a hifihez (is) és akkor nem fog bezavarni a pc tápja a működésbe.

kammerer
Érdekes, hogy mennyire más dolgokat kedvelsz és értékelsz az irodalomban, a filmekben és a zenében, mindazokon túl, hogy nem teljesen értek egyet a három rangsoroddal, túlságosan átjön az ízlésed és annak hatása.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35592) #71562240 válasza Lompos48 (#35590) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Csak a Wikiből idézek" Neeeee! Aki még egyszer a Wikiből idéz, azt lelövöm! A Wikipédia - ezt már ugyebár sokszor elmondtam, sajnos hiába - nem arra való, hogy onnan "bizonyítékot" vagy példát vagy akár bármit citáljunk bármire is. Ezt fényesen igazolja egyébként az általad citált szövegrész is, amely szöveg egyébként - kedvenc szavammal élve - indifferens ( :D ) ahhoz a szövegemhez képest, amelyre vonatkoztatni akartad, mivel én nem az esztétikáról mint filozófiai ágról beszéltem, hanem az esztétikatudományról, amely egy viszonylag egzakt, önálló tudományág.

[ Szerkesztve ]

(#35593) andorra válasza #71562240 (#35589) üzenetére


andorra
őstag

Valóban, így van, ahogy Te (is) látod. Nem foglalkoztam a műfajok értékrendjével, kizárólag a hifi rendszerek tesztelési szempontjaival. Abban az igen hosszú időszakban, amikor a 97%-ban progresszív rockzenét, jazzrockot hallgattam és csak 3%-ban klasszikus zenét, akkor is ugyanezt mondtam és ugyanezt allkalmaztam. A nagyzenekari klasszkus zene, opera, stb. nem csak egyszerűen a hangzáshűség megállapítása miatt a leginkább ajánlható tesztforrás. A lejátszórendszerek, azon belül, elsősorban a hansugárzók, akkor kezdenek elvérezni:
ha nagyon sok hang szól egyszerre. Nagyzenekar, kórus. Ez a nagyon sok hang, ráadásul a klasszikus zenében olyan (szemben a popppal, a jazz-el) hogy nem karakteresen eltérő, hanem pont ellenkezőleg, azonos karakterű hangszerek sokaksága (vonós, fúvos szekció, kórus) egyszerre is szól.
Az egyes hangszerek hangja általában sokkal erőtlenebb, mint a pop-ban, (a való életben is) főleg a basszusként leggyakrabban alkalmazott nagybőgő, szemben pl. a jól kierősített basszusgitárral.
Ez a nagyon sok hangszer, kórus, ugyanakkor egy nagyon nagy és mély színpadon helyezkedik el, melyet a jó hangfelvételek kitűnöen rögzítenek, a nagyon jó lejátszó rendszerek (de csak azok), képesek ezt velünk érzékeltetni. Tehát a színpadkép, színpadmélység jobb, vagy kevésbé jó tolmácsolásának vizsgálata, nemcsak a rendszer minőségi fokának egy fontos mércéje, hanem például, a hangfalak ideális helyének megállapításában a leghatásosabb segítségünk.
Az a rendszer ami ilyen tesztmódszerekkel jobban teljesít, az más zenei műfajokban is jobban teljesít majd, avatott fülek előtt.

(#35594) baluka26 válasza #71562240 (#35589) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként az én olvasatomban pont az IDM (Flashbulb, Nosaj Thing, Vector Lovers, stb.) és post rock (Mogwai) áll a legközelebb a komolyzenéhez. [link]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35595) contaxg válasza andorra (#35593) üzenetére


contaxg
veterán

Igen, igazatok van.... a kórus, nagyzenekarral az tényleg elég combos történet. Ha kap még egy orgonát is az maga a pokol, vagy éppen a mennyország. :)

Az "avatott fülekre" én soha nem adtam...magamért, magamnak hallgatok zenét. Ha csapatban akkor viszont zenészekről, művekről, koncert élményekről a legjobb diskurálni. Ilyenkor nem kell komoly rendszer. Sokkal fontosabbnak találom és látom (és sokan kimondatlanul is ezt keresik), hogy miként tudnak kialakítani a felvételekkel valamiféle intimitást az eszközeiken keresztül. Ehhez ismét nem kell a legjobb rendszer, viszont némi önismeret nem árt. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35596) andorra válasza contaxg (#35595) üzenetére


andorra
őstag

Az "avatott fülek számára" meghatározást persze könnyű félreérteni, ezért kifejtem:
Ezzel csupán annyit mondok, hogy szubjektív megítélés alapján, bármilyen számomra, vagy mondjuk más, tapasztaltabb hifi zenehallgató számára egyértelműen rossz, gyenge hangzásra is azt lehet mondani, hogy az jó, ha valakinek az tetszik. Ebben a dimenzióban, viszont minden elméleti vita és megállapítás már értelmét veszti. Vagyis abból a pozicióból, hogy nekem tetszik és az elég, nem lehet építkezni és mások számára támpontokat adni, sem mások megállapításait hatásosan vitatni.

[ Szerkesztve ]

(#35597) contaxg válasza andorra (#35596) üzenetére


contaxg
veterán

Igen jó amit írsz!
De nem tudom, hogy pl kell-e, vagy egyáltalán érdemes bármit is vitatni.
Nem elégséges max irányt, új dimenziókat mutatni, további lehetőségeket feltárni?
Ebből tudna építkezni és saját lehetősége és igénye szerint fejlődni.

Sajnos tapasztaltabb hifi zenehallgatókkal nincs túl sok jó tapasztalatom. Egy idő után fontosabb lesz nekik a hifi mint a zene és innentől ez már valami más lesz, amitől inkább távol maradnék. Tisztelet a kivételnek! :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35598) #71562240 válasza baluka26 (#35594) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igazából a Flashbulb-ot csak a megelőző példálózásotok miatt használtam fel a "listázáshoz", azt nem akarnám elhelyezni egyelőre semmilyen listában, hiszen nem ismerem őket annyira, hogy ezt felelősséggel tehetném. Csak a zenéjük műfajisága, és néhány számuk felületes ismerete alapján helyeztem a contaxg által példaként felhozott John Zorn mögé, akit évtizedek óta ismerek és elismerek, de mondom, Flashbulb ügyben egyelőre nem vagyok mérvadó.

(#35591) blattida
A nekem írt mondatod mindkét fő megállapítása hibás.
A különféle művészeti ágakat tekintve nagyon is hasonló az ízlésvilágom, nagyon is hasonló dolgokat kedvelek jobban-vagy kevésbé a különféle művészeti ágakban összehasonlítva. Ez persze egy ilyen, csak a példálózás kedvéért összeállított "listán" nem feltétlenül látszik, bár szerintem viszonylag igen (plusz ott a nicknevem és aláírásom :D [egyébként még kell egy-két, hogy kész legyek az ígért Sztrugackijjal]). A zenei "ízléslistám" élén egyébként Schnittke, Xenakis, Reich, Cage, Kurtág és hasonlók álltak volna, utána jött volna a Gesualdo, Vivaldi, Bach, Telemann, Beethoven, Verdi, Bartók... féle társaság. :D
A mondatod végének pedig nincs is értelme, hiszen az a kijelentés értelmezhetetlen, hogy a három listán túlságosan érződik az ízlésem és annak hatása. Mivel az én ízlésem köztudottam az Univerzum objektív alapigazságával esik egybe, ezért eleve nem nyomhatja rá semmire a bélyegét túlságosan. Ez így ugyebár értelmezhetetlen kijelentés. (Hogy egy klasszikussá vált védőügyvédet, Johnnie Cochran-t idézzek: Kérem ennek így nincs semmi értelme! - lásd még Chewbacca-védelem...) Ha azt írtad volna, hogy nem eléggé érződik a "listán" az ízlésem hatása, így nem látszik rajta eléggé az objektív világállapot, annak legalább lett volna értelme...
Üdvözlettel: Maxim "Bástya-elvtárs" Kammerer

[ Szerkesztve ]

(#35599) AMDFan


AMDFan
addikt

Jó ez a téma. A magam részéről annyit tennék hozzá, hogy igen, a nagyzenekari művek dolgoztatják meg legjobban a hifi rendszereket. Vannak időszakok amikor nagyon megjön a kedvem a komolyzenéhez, de inkább a hifizés miatt mintsem maga a zene miatt. Sajnos elég kevés komolyzenét ismerek, emiatt valószínűleg nem általános amit most fogok mondani, de nekem szinten megszokhatatlan az az "érzelmi hullámvasút" ami adott művek esetén érzékelhető. Leegyszerűsítve arra gondolok, hogy 10 perc vidám rész, 10 perc nagyon komor hangulatú rész, 10 perc vidám rész stb... Nem tudok "áthangolódni" ilyen gyorsan emiatt nem is élvezem annyira.

(#35600) Lompos48 válasza #71562240 (#35592) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindent kidumálsz! :D Ha indifferens, akkor miért írod oda? (jelentése: közömbös, közönyös. Részvétlen, fásult. Elfogulatlan, pártatlan; semleges. Közömbös egyensúlyú.) Hogy szaporodjon a szöveg.

...egy viszonylag egzakt, önálló tudományág.

Akkor most viszonylag vagy egzakt? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.