Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) andorra válasza #71562240 (#35399) üzenetére


andorra
őstag

Mindkettőt kiveheted, Doriannak azért néha igaza van... Nagyon ritkán, másoknak is.
(Ugye lesz az első hozzászólásnak asztala?)

(#35402) r4z


r4z
nagyúr

Először is köszönöm a felvilágosítást :R

Másodszor kinéztem egy pár Marantz LD 30 MKII-t (ez szerepelt itt nemrég) 18k körül (aukció), melléjük meg egy Kenwood KA-3050R-t 25k körül. Az erősítő elvileg 55W-ot tud leadni 8Ohm-on csatornánként, a hangszórók viszont ennél jóval nagyobbak, 120W-osak. Meg tudja majd hajtani őket emberesen, vagy tudtok jobbat mondani 30-35k-val bezárólag, ami ki tudja használni a hangszórókban lévő potenciált? :R

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#35403) t-bali3 válasza t-bali3 (#35255) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nemrég beszéltem a szerelővel, természetesen talált hibát benne, két kondi a végét járja. Az lehet, hogy attól volt olyan fura alapsistergése? Valamint előfordulhat, hogy emiatt lehetett problémája a DAC-kal?

Egyébként szinte biztos, hogy lesz tuning, mert nagyon baráti árat kaptam a szereléssel összekötve.

(#35404) r4z válasza r4z (#35402) üzenetére


r4z
nagyúr

Illetve még egy kérdés: Egy Onkyo SC-401 párral sokkal jobban járnék 30 körül? Ahhoz viszont kérnék szintén tippet az erősítő témájában. :R

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#35405) andorra válasza r4z (#35404) üzenetére


andorra
őstag

Egyik rosszabb, mint a másik !
Kammerertől idézek, még erről az oldalról (hangdobozokról):
"Tannoy, Mission, Cambridge Audio, Mordaunt Short, Canton, Celestion, B&W, Wharfedale, KEF stb. stb., ilyesmiket érdemes leginkább keresni az alsóbb árkategóriában a magyar használtpiacon"
A japán hangfalakat felejtsd el ! Erősítők terén, szóba jöhet pl. Cambridge Audio, Nad, Marantz.......
Persze ezekből, minél többet meg is kellene hallgatnod !

[ Szerkesztve ]

(#35406) blattida válasza t-bali3 (#35403) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehetni lehet, csak nem értem, hogy egy ennyi idős gépezet esetén miért mond csütörtököt két kondi?
Az más, ha eleve gagyik voltak, esetleg valami technikai gond miatt adták be a kulcsot, bár azért, az is meredek egy kicsit. Valami nem egészen stimmel. Milyen táppal használtad?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35407) t-bali3 válasza blattida (#35406) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nem értek hozzá. Egy olcsóbb hármas elosztóba volt bedugva végig, később egy Alces One is ebben az elosztóban volt és abba. A kondik még nem szálltak el, csak felpúposodtak.
Egyelőre ennyit találtak, meglátjuk mi lesz utána. Az előéletéről keveset tudok, én vigyáztam rá. :)

Egyébként nem olyan fiatal szerintem az az erősítő. 10-15 éves biztos van.

[ Szerkesztve ]

(#35408) blattida válasza t-bali3 (#35407) üzenetére


blattida
nagyúr

Várjál, én azt hittem, hogy a dacban van gond a kondikkal. A hk erősítő esetén egy kicsit más a leányzó pozíciója... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35409) t-bali3 válasza blattida (#35408) üzenetére


t-bali3
senior tag

Akkor félreérthető voltam, de egyben meg is nyugodtam, hogy ez így még rendben lehet. :B
A DAC-kot kipróbálom nemsokára másik láncban, megadom a módját és elmegyek meghallgatni egy Anthem Integrated 225 - ML Vantage kombót. Ha ott is búg, akkor kuka :DD

[ Szerkesztve ]

(#35410) Ribi válasza Ribi (#35076) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na összedrótoztam. Már csak valami dobozt kell építeni.[link]

(#35411) #71562240 válasza andorra (#35401) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elintéztem, hogy bekerüljön az alkotmány preambulumába első kiegészítésként, visszamenőleges hatállyal. Az alkotmány asztalain majd külön mellékletként kell elhelyezni a díszkiadását, valamint Ópusztaszeren, Pusztavacson, a Parlamentben a korona mellett és a Nemzeti Múzeumban a koronázási palást mellett lesz elhelyezve egy-egy, a hátsó borítóján mongolfolttal ellátott dísz-díszpéldánya a Nemzeti Együttműködést szimbolizálandó.

(#35410) Ribi Jó lesz ez így is.

[ Szerkesztve ]

(#35412) DDL válasza Ribi (#35410) üzenetére


DDL
őstag

Nem látszik vagy tényleg nincs az erősítőn az IC és a borda között szigetelés? Amennyiben nincs, akkor gyorsan pótold mielőtt bedobozolva bekapcsolod... :((( :N

Hopp most megint vétettem az alkotmány ellen hiszen ez nem DIY totyik. :W

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35413) andorra válasza #71562240 (#35411) üzenetére


andorra
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy az utóbbi hetekben megvalósítottad S.L. találmányát. A láthatatlan első hozzászólást.

(#35414) Ribi válasza DDL (#35412) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jól látod, még nincs :)
Mivel külön bordájuk van nem volt szükséges alá rakni, de lesz. :K
Stab ICnek van szigetelése.
Amilyen ütemben haladok még odébb lesz a bedobozolás.

(#35415) #71562240 válasza andorra (#35413) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyébként, visszafordítva viccedet az eredeti komoly értelmébe, én éppen azt szeretném, ha a hifi-audiofília "láthatatlan alkotmánya", mint normatív értékrendszer benne tudna lenni a szövegében.
Az írásra való jelentkezési időszak múlt hétvégi lezárulásával egyébként tegnap óta már folynak a munkálatok a népes szerzőgárda által (blattida és én), kb. egy hét múlva várható a munkaszöveg közreadása, amelyet a fórum széles nyilvánossága véleményezhet.

(#35416) andorra válasza Ribi (#35414) üzenetére


andorra
őstag

Azt is jól látja, (mert segítettem), hogy ez nem a DIY topik. Nem vagyok DIY ellenes, de ennek, hogy rendszeres képes beszámolót közölsz arról, hogy mit barkácsolsz, jól láthatóan, semmilyen hifi topikba illő vonatkozása sincs, egyértelműen a DIY profilja.

(#35417) andorra válasza #71562240 (#35415) üzenetére


andorra
őstag

'Ez jó hír, csak ne kelljen hozzá még egy újabb hét, hogy elolvassuk !'

(#35418) bajnokpityu válasza andorra (#35416) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ugye azért baj,ha azért van néhány ember,akiket DIY projekt jobban érdekel, mint a reklám?
Valamint azért ne csak a csatáról szóljon már ez a hifitopic, ha a tápkábel-placebosok süketelhetnek, akkor szintén érdekesebb színfolt ez, mint a pártatlan veszekedés.

Ribi: küldd el akkor priviben,szivesen megnézem :D

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35419) trufa12


trufa12
addikt

kaphatnék 1 kis tájékoztatást arról hogy miért ment le most a hifi ára?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35420) #71562240 válasza andorra (#35416) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy látom, mégis vissza kell tegyem az első hozzászólásba, hogy andorra DIY ("sufni") ellenes. :D
Engem biztos, hogy érdekelnek az ilyen barkácsolós képek is és szövegek is ebben a topikban - és a jelek szerint másokat is, szerintem jó okkal. Nyilván itt kevesebbszer és kisebb terjedelemben esik szó erről, mint a saját topikjában, ám értelemszerűen más témák is vannak, amelyek ide is tartoznak, így szót szoktunk róluk ejteni, pedig van saját prohardveres "szakosodott" topikja. Úgy vélem, ezeknek a témáknak, így a DIY-nak is van "Hifiről általában" vonatkozása - persze értelmes terjedelemben és mélységben -, és úgy látom, az itt ezügyben megjelenni szokott terjedelem és mélység még bőven belefér a "Hifiről általában" tematikába. Én a magam részéről bíztatni tudom a kollégákat, hogy ilyenekről is beszéljünk, már csak azért is, mert a topik előnyére válik, ha a tagságnak vannak olyan tagjai, akik affinitást (és tudást-tapasztalatot) mutatnak a sajátkezűleges kísérletezés irányába. Ahogy bajnokpityu megjegyezte, ez egy egy érdekes színfolt itt, hozzáteszem, véleményem szerint fontos színfolt, mert a DIY-nak rengeteg haszna van-lehet a "Hifiről általában"-ra, például azáltal is, hogy aki maga is csinálja vagy éppen csak olvassa a DIY beszámolókat, a gyári készülékekre-márkákra is más, tudatosabb, "hifiközelibb" szemmel (szemlélettel) fog tekinteni. A naivitás ellen persze érdemes felszólalni a DIY terén is.

(#35417) andorra Ez majd attól függ, hogy ki milyen gyorsan olvas. A "zemberek" általában jóval gyorsabban olvasnak, mint ahogy írnak, tehát ha mi ketten blattidával egy hét alat megírjuk, akkor a végigolvasásához egy embernek két-három nap bizonyára elég lesz. Ha többen olvassák egyszerre, akkor akár hamarabb is végezhetnek... Eeeeeeeeeeeee...

(#35419) trufa12 Hifi pangás is van, általános válság is van.

[ Szerkesztve ]

(#35421) trufa12 válasza #71562240 (#35420) üzenetére


trufa12
addikt

a válság évek óta fennáll.

az nem új. de mi ez a hifi pangás,? telített a piac?:D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35422) andorra válasza #71562240 (#35420) üzenetére


andorra
őstag

...általános válság is van.
Viszont érdemes várni az eladással néhány évet, mert óriási fellendülés várható....
(Kimentem a kertbe és rárobbantottam a sufnit a 10 kínai vendégmunkásra.)

(#35423) Tamoo válasza trufa12 (#35421) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs pénz. De ha ez téged nem érint örülj neki, legalább olcsón tudsz vásárolni.

(#35424) #71562240 válasza trufa12 (#35421) üzenetére


#71562240
törölt tag

A bulvármédia elnyomja a tartalomközlést, a "szórakoztatóipar" elnyomja a "magaskultúrát", a számítástechnika elnyomja a hifi-audiofíliát... :Y
"Bezzeg az én időmben..."!

(#35422) andorra "óriási fellendülés várható..." Tündérmese...
"...rárobbantottam a sufnit a 10 kínai vendégmunkásra." Na ez a legokosabb tőkekihelyezés, a' la posztújutóneokolonializmus: te már nem a gyárat viszed az éhbérért dolgozó kínaihoz, hanem az éhbérért dolgozó kínait hozod ide a gyárhoz. Így az extraprofit egésze itthon marad, népünk javára.

[ Szerkesztve ]

(#35425) Ribi válasza andorra (#35416) üzenetére


Ribi
nagyúr

Végül is tényleg nincs köze a hifi topiknak ahhoz, hogy erősítőt csinálok, amivel a hangfalaimat hajtom.
Elnézést, hogy ennyire bántja a szemed egy erősítő belsejének látványa. (ha úgy vesszük egy ember belsejét sem szereti nézni a nagy átlag ;] )Legközelebb remélhetőleg már csak bedobozolva küldök valamit, hátha annak nem vagy ennyire ellenére. :P

(#35424) kammerer engem pl a számítástechnika és a flac vitt közel a hifihez. Jó minőségű zenéből sokszor olyat is hallgatok, amit máshogy nem tennék. Néha szimplán csak élvezem, hogy jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#35426) #71562240 válasza Ribi (#35425) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én szeretem nézni az emberek belsejét is, úgyhogy ha néha-néha kibelezel valakit, nyugodtan illeszd be róla a képeket, vagy legalább küld el privátban! (Csak a múlt héten három terhes anyát koncoltam fel DIY.)

[ Szerkesztve ]

(#35427) bajnokpityu válasza trufa12 (#35421) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha figyeled, folyamatosan csúsznak le a cuccok árai. Ahogy használt autónál, itt sem lesznek a cuccok fiatalabbak,karcmentesebbek. Plusz még a pénztelenség is fokozódik.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35428) baluka26 válasza #71562240 (#35424) üzenetére


baluka26
veterán

Extraprofit fogalmat magyarázzad már el légyszike nekem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35429) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Monitor Audio bx2 -őt volt alkalmam tegnap hallgatni NAD 326 al. 25nm szobába tervezem venni. Eddig házimozi erősítő lett volna hozzá, de megtetszett a sztereo vonal lehetősége is.

316 is elég e neki vagy denon Cambridge Audio esetleg?

köszi előre is

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35430) r4z válasza andorra (#35405) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor két Wharfedale Mach 5 27-ért?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#35431) trufa12 válasza Tamoo (#35423) üzenetére


trufa12
addikt

igen de most eladó vagyok .. (:D
de hát ez van.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#35432) #71562240 válasza cintula187 (#35429) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha nem jutna 326 a BX2-nek, éppenséggel "elég" lenne a 316 is, ki tudná szolgálni, szépen is szólnának együtt, arányos is lenne a rendszer. Nincs nagyon-nagy minőségi különbség a 326 és a 316 között, persze a nagyobb azért jobb lenne, bár a kisebbiknek valamelyest ideálisabb a tónusa a BX2-höz. Ha NAD 316 (vagy 326) adódna a bx2 mellé, akkor én nem is nagyon keresnék másfajtát, ha mégis, akkor az alsóbb árkategóriában inkább meleg hangú Marantzot, de egy olyannal kicsit ványadtabb is lenne a hang, úgyhogy legjobban körülbelül éppen a NAD (esetleg Proton) illene szerintem a BX2 mellé ebben az árkategóriában. Illetve bizonyos Rotelek (RA-02, -04...).

(#35430) RazorGTR1 Inkább fiatalabbat. A konstrukciója és a hangja is már kissé elavult, túlhaladott - amellett, hogy túl drága is a korához képest. A vaterás hirdetése tenyérbemászó. Egyébként is, a felsorolt márkaajánlataim közül a Wharfedale-t kell a legóvatosabban kezelni, a minőséget és ár-érték arányt tekintve annak a legvegyesebb a típuskínálata azon márkák közül.

(#35428) baluka26 Itt? Nem értem a kérdésedet (okát, célját). Mit kellene rajta magyarázni?

[ Szerkesztve ]

(#35433) baluka26 válasza #71562240 (#35432) üzenetére


baluka26
veterán

Úgy általában, mert szerintem ilyen, hogy extraprofit nem létezik.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35434) cintula187 válasza #71562240 (#35432) üzenetére


cintula187
addikt

Nagyon köszönöm.

Ez tetszett meg a használtak közül.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35435) andorra válasza Ribi (#35425) üzenetére


andorra
őstag

[Végül is tényleg nincs köze a hifi topiknak ahhoz, hogy erősítőt csinálok, amivel a hangfalaimat hajtom./I]

Nagyjából annyi köze van hozzá, mintha leírnám, hogy valamilyen erősítőt fogok vásárolni, és most szálltam fel a buszra, ami az üzletek felé visz. (Képek, a BKV útvonaltervezés eredményéről, mellékelve.)
Ha majd elkészül, akkor sem a róla készült kép (számomra) az esetleg használható információ, hanem egy olyan összehasonlítás, hogy X, vagy Y gyári erősítöhöz képest, hogyan teljesített egy adott rendszerben. (Ez is elsősorban csak akkor, ha elég megbízhatónak tartanánk azokat, akik a meghallgatást végzik.)
Mivel ez csak az én egyéni véleményem és láthatóan többek részéről fokozódik az igény, hogy ehhez hasonló képeket láthassanak, az Ö kedvükért tekints el az én véleményemtől.

[ Szerkesztve ]

(#35436) #71562240 válasza baluka26 (#35433) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bár nem idevaló téma, de legyen. Ilyen fogalom létezik, ez nem vélemény kérdése hiszen a fogalmat tudósok kitalálták egy létező jelenség megnevezésére.
Minden iparágnak, gazdasági ágnak van az adott korszakban jellemző átlagos profitrátája, amely profitráta az adott gazdasági ágban a fogyasztókkal és a versenytársakkal szemben korrekt üzleti, korrekt versenymagatartást tanúsító termelőktől-kereskedők által elvárható haszon, ha a verseny szabad, és elegendő versenyszereplő van a piacon a verseny profitkiegyenlítő hatásának érvényesüléséhez. Tehát van egy átlagos profitráta, amely az adott gazdasági ágban az adott korban amolyan "korrekt" profitmértéknek tekinthető. A számottevően, azaz jelentős mértékben az átlagos (azaz "korrekt") profitráta fölé emelkedő profitráta az extraprofit, amely mondhatni inkorrekt mértékű profit az adott gazdasági ágban, merthogy olyan eszközökkel érhető el, amely eszközöket a közgazdaságtani és társadalmi közmegegyezés az adott gazdasági ágban és az adott korban jellemzően inkorrektnek tekint.

(#35434) cintula187 Nekem is tetszik, szeretem, elég jó lenne az MA-hoz. Alkudj az árából, ha meg akarod venni, mert lehet ennél olcsóbban is kapni használtan. Új ára itthon jelenleg 115ezer, bár megjegyzendő, hogy az nagyon jó, akciós ár a 700 dollár körüli "globális listaára" alapján.

[ Szerkesztve ]

(#35437) cintula187 válasza #71562240 (#35436) üzenetére


cintula187
addikt

Az lesz. csak még van 1-2 hónap a vételig :S

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35438) baluka26 válasza #71562240 (#35436) üzenetére


baluka26
veterán

Ha a verseny szabad és elegendő versenyszereplő van, akkor a t. fogyasztó miért nem viselkedik racionálisan?
Egyébként tökéletes piacon mindenki a fedezeti pontban termelne, de ugye ez is faszság. Vagyis ilyen nem létezik.

Inkorrekt profit meg aztán végképp nem létezik, ilyen csak létezett. Profitra nincsen korlátozás, határ a csillagos ég, ha ügyes vagy. Nem úgy, mint a csávó, aki még anno eladta a cseresznyemagvakat sok pénzért gyógyszergyárnak, és túl nagy profit miatt csücsülnie kellett. (nem tudom, hogy anekdota-e vagy valóság :) )

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35439) Ribi válasza andorra (#35435) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha valaki szereti pl az autókat, akkor általában a benne rejlő részleteket is szereti. Érdekli hogy készülnek az egyes alkatrészek, hogyan is áll össze az egész, miért is viselkedik így vagy úgy más belső esetén. Ugyanez van erősítő, hangfal, kábel stb. esetén is. Persze értem mit mondasz, csak csodálkozom, hogy valakinél ez ennyire különválik.

baluka26 ott van a kartelezés is. Az is extraprofit kategória az én számításomban és eléggé inkorrekt.

[ Szerkesztve ]

(#35440) baluka26 válasza Ribi (#35439) üzenetére


baluka26
veterán

És az mitől lenne extraprofit?

Egyébként ez a fogalom marxista találmány, szóval a 21. században óvatosan használnám.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35441) #71562240 válasza baluka26 (#35438) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez a te véleményed, amivel az a gond, hogy a véleményed nem szünteti meg azt, a véleményedtől fügetlenül létező állapotot, hogy az extraprofit fogalma és a fogalom tartalma létező dolog, mint valóságos gazdasági és társadalmi jelenséget leíró tudományos (és közhasznú) fogalom, amiről elmondtam, hogy mit jelent, és miért jelenti azt amit jelent. Ez közgazdaságtan, összefüggésben állva a politikatudománnyal. Gondolom ebben a topikban én többet nem akarok hozzátenni az extraprofit témájához, ellentétben a DIY témájával...
(#35440) baluka26 Csak még annyit, nem "marxista találmány", hanem ma is létező, a "polgári közgazdaságtudományban" is bevett fogalom, különösen a mai fejlett demokráciákban, amely demokráciák nem minden esetben viselkednek demokratikus módon a világ fejletlenebb részével szemben. A 21. században tehát sokkal inkább használják, mint bármely korábbi korszakban. A "marxista találmányt" egyébként helytelenül alkalmazod szitokszóként. Marxot a "nyugati világ" ma is az egyik legjelentősebb hatású tudósként tartja számon, azokban az országokban, amelyekben nem koptatta el a nevét a "cucilizmus", ott széles népszerűségnek örvend.

A cseresznyemagos anekdota valóban megtörtént, de nem a túl nagy profit ténye miatt kellett ülnie az illetőnek, hanem mert egyáltalán profitot termelt, ami akkoriban nem volt úgymond megengedett. Akkoriban elvileg-gyakorlatilag nem volt magántulajdon, hanem csak személyi tulajdon, az úgynevezett termelőeszközök úgynevezett társadalmi tulajdonban álltak, az emberünk bűne tehát az volt, hogy önös célra úgymond eltulajdonította a társadalomtól a közkincset képező cseresznyemagot - az elv független attól, hogy az a cseresznyemag addig a szemétben landolt. Az emberünknek az volt a bűne, hogy egyéni profittermelési célra ellopta a társadalomtól a cseresznyemagot, tehát nem az volt a baj, hogy túl nagy profitot termelt, hanem hogy egyáltalán bármennyi profitot termelt, azaz a társadalmi tulajdonú cseresznyemag-szemetet önös célokra felhasználta. :Y

[ Szerkesztve ]

(#35442) #71562240 válasza #71562240 (#35441) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyébként Ribi példája nagyon is helytálló. A kartellezés minden korábbi korszakhoz képesti tűzzel-vassal irtása nemzetközileg, éppen az extraprofit minden korábbi korszakhoz képesti tűzzel-vassal irtásáról szól. Ez ma alapnormatíva. A 21. században az extraprofit fogalma a korábbi korszakokhoz képest sosem látott virulenciával tenyészik (mint egyébként sok más "marxista [és smith-i] találmány" :D )

[ Szerkesztve ]

(#35443) andorra válasza #71562240 (#35441) üzenetére


andorra
őstag

Az extraprofit, annak ellenére, hogy közgazdasági témakörbe tartozik, mégis, jellemzően egy erkölcsi természetű fogalom. A jó erkölcs viszont csak hosszú időn át tartó gyermekkori neveléssel és példaadással tanítható. Egy bizonyos kor után, elég reménytelen bárkinek megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#35444) #71562240 válasza andorra (#35443) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem megérti baluka, azért is álltam neki magyarázni, pedig tényleg topikidegen téma.

Hozzáteszem baluka számára: a ma a földgolyó legfejlettebb civilizációit képező germano-skandináv államok egész társadalmi berendezkedése, és annak szinte minden részlete közvetlenül vagy közvetve éppen az extraprofit, mint társadalmilag káros jelenség visszaszorításának céljáról szól. Ezekben az országokban jelenleg afféle szocializmus van, tehát a "marxista találmányok" eddig sosem látott módon ülik torukat. Norvégia, Svédország, Dánia, Németország, Ausztria, valamint a "skandinávvá" vált Finnország... - de általánosságban az Európai Unió, mint olyan...

[ Szerkesztve ]

(#35445) szakibá... válasza baluka26 (#35438) üzenetére


szakibá...
senior tag

Igaz volt, csak nem cseresznye, hanem meggymag. Demeter Béla kertészt üzérkedésért ítélték el, mert a konzervgyári szemétből eladta a magot vetömagnak. Hú de nagyon OFF voltam!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#35446) #84221696 válasza szakibá... (#35445) üzenetére


#84221696
törölt tag

:DDD
Igaz bizony, de nem télapó, hanem gestapo és nem osztogat, hanem fosztogat!

(#35447) #71562240


#71562240
törölt tag

A napokban többen kerestek az építendő rendszerükhöz 30ezerért hangsugárzót. A korábbi lista szereplői mellé itt egy kulturált, magyar fejlesztésű alternatíva: Alcomax Gamma - 30ezer.

(#35448) priusz válasza #71562240 (#35447) üzenetére


priusz
aktív tag

Nekem is volt ilyen, nagyon szerettem. Már bánom, hogy eladtam. Jó hangszóró készlet, a doboz nem egy nagy szám de egy kis tuningal nagyon sok kihozható belőle.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#35449) #71562240 válasza priusz (#35448) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyetértek. A lényege a típusnak az ezen az árszinten kiemelkedő minőségű hangszórókészlet volt (az Alcomax mint a VIFA hazai forgalmazója, olcsón hozzájutott a hangszórókhoz), a hangszórókat beletették egy átlagos-normális dobozba, átlagos-normális keresztváltóval és vezetékezéssel. Így gyakorlatilag a hangszórókészlet áráért egy komplett hangdobozt kapott az ember. Nem hoztak ki mindent a hangszórókészletből, de nem is rontották le annak kiváló képességeit. Kellemes, kissé pasztelles hangja van. Egy kis dobozmerevítés, vezetékcsere útján jelentősen fejleszthető is a Gamma hangja, amely ennyiért (és a korabeli új áráért is) kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#35450) baluka26 válasza szakibá... (#35445) üzenetére


baluka26
veterán

Nem ez a történet volt. Talán számvitel prof. mesélte, és ott tuti gyógyszer volt. És nem üzérkedés volt, hanem a profittal volt gond. Még ki is emelte, hogy ilyen már nincs a mai világban.

andorra: Nem igaz, egy technológiailag fejlettebb/automatizált vállalat simán (sokkal) nagyobb profitot tud elérni egy fejletlenebbnél, és ebben semmi erkölcsi dolog nincs.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.