Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) #84221696 válasza #71562240 (#35050) üzenetére


#84221696
törölt tag

Köszi! :R
Még alszom rá egyet! :)

(#35052) blattida válasza #84221696 (#35049) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem csapj hozzá egy keveset és vedd meg ezt!
Ugyan nem távos és nem annyira látványos, mint az AA, de hangilag, élvezeti faktorilag magasan veri mindkét említett erősítőt. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35053) #71562240 válasza #84221696 (#35051) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy fogadd meg blattida tanácsát, az az Audio Analogue Puccini 85ezerért nagyon-nagyon jó vétel, én is izgalomba jöttem, látván a linkelt hirdetést! Lehet, hogy most nem maradna pénzed a hangberendezés többi részére, de ha a Puccini megvétele után módodban állna majd még félretenni hifi célra, akkor apránként, hasonló szintű további részegységeket okosan melléválogatva már olyan hangú rendszert tudnál felépíteni, amivel hosszútávon is igen-igen elégedetten hallgathatnál zenét otthon. A MAP105 is felettébb megéri az árát, de ez a Puccini főnyeremény szintű, ez már más szint, ahogy blattida is írja, nem olyan látványos (a hangja sem olyan "látványos"), de ebből már ZENE tud kijönni, sokkal szebben szól! Én bizony ugranék érte, ha most erősítőt keresnék! (Gondolom, a 70ezerbe kerülő MAP105-öst nézegetted, úgyhogy ahhoz már tényleg csak egy keveset kellene hozzáteni a Puccini végett, ellenben hangban egy más kategóriába jutnál általa.)

[ Szerkesztve ]

(#35054) DDL válasza #71562240 (#35053) üzenetére


DDL
őstag

Én azért alkudnék belőle. Elég háklis a hangdobozra...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35055) #71562240 válasza DDL (#35054) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze hogy háklis a hangdobozra, válogatós, mint szinte minden audiofil felfogású készülék, ezért hangsúlyoztam én is, hogy okosan kell melléválogatni a többit. Alkudni pedig mindig érdemes lehet megpróbálni, de 85ezerért adni a Puccini-t, az nagyon korrekt, mondhatni féláron van. Annyiban pedig nem is válogatós, hogy a hangtónusa nem az ebben az "alsó audiofil" kategóriában oly sokszor megtapasztalt kicsit vékonyka tónus, hanem kifejezetten rendes mélyei vannak, ílyen szempontból pedig egészen könnyű mellé hangdobozt párosítani - persze a könnyebben hajtható hangdobozok közül, mert az összetettebb-zavarosabb hangdobozterhelésre valóban kicsit háklis a Puccini.
Azt mégegyszer ki is hangsúlyoznám, hogy részben azért is nagy érték szerintem a Puccini, mert a szép hangot nem azzal a helyenként vékonyka, "szépelgő" hangtónussal valósítja meg, amely módszerhez általában az "alsó audiofil" készülékek nyúlnak, hanem úgy marad szép (úgymond "audiofil") a hangja, hogy közben rendes mélységekkel és mélyenergiákkal rendelkezik. Ezt ebben az árkategóriában nagyon kevesen tudják megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

(#35056) DDL válasza #71562240 (#35055) üzenetére


DDL
őstag

persze a könnyebben hajtható hangdobozok közül, mert az összetettebb-zavarosabb hangdobozterhelésre valóban kicsit háklis a Puccini

Erre gondoltam.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35057) KisTücsök válasza blattida (#35048) üzenetére


KisTücsök
addikt

lp nem lesz. A kis CA lesz egyébként. Még a héten. Kíváncsi leszek majd mit dobnak össze a kis Celestionnal. Meg mondjuk a 715-ösöket is kipróbálom majd vele.

(#35058) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

4 hangszórós 1 mélyládás rendszert építenék olcsón, leginkább használt alkatrészekből - de az újtól sem zárkózok el, ha tudtok megfizethető alternatívát. Leginkább zenehallgatásra lenne, nagy ritkán filmeznék csak rajta.

Erősítő és hangfalak is kellenének. 40k körül költenék erősítőre, hangszóróból van két darab Sony SS-L80-as háromutas hangfalam, amit felhasználhatok (persze nem kötelező ebből építkeznem).

Találtam egy Sony STR-DE545 5.1-es erősítőt + Sony SA-W10 mélynyomó kombót 40k-ért, jó vétel lenne?
A másik két hangszóróként a meglévőnél eggyel nagyobb verziót, két szintén háromutas Sony SS-L100V-t néztem, 10-14k környékén talán be is tudnám szerezni a kettőt.

Erősítőből még a Pioneer VSX-322-K 5.1-et néztem (ez azért modernebb jóval) 50k-ért, árban viszont ez a plafon, efölé semmiképpen sem mennék. A HDMI nagy előny, lévén, PC-ről menne a zene és a filmek is.

Nem nagyon értek a hangtechnikához, ezért kérem a segítségeteket. Ezek jó alapnak számítanak? Ha tudtok jobbat hasonló árkategóriában, ne tartsátok vissza :R

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#35059) #84221696 válasza blattida (#35052) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ezt is nézegettem, de mire meg lesz a pénzem, szerintem elviszik. Amúgy köszi a tippet. :R

Ma vettem az újságosnál egy általam nagyra tartott heti újságot, amikor kezem ügyébe akadt a hifi piac. Ti melyik hifista újságot olvassátok?

(#35060) nebulo5 válasza #84221696 (#35059) üzenetére


nebulo5
senior tag

Lehet, az én hozzáállásom is kritizálható, de: amit nem találsz meg a neten, az az újságban sincs benne! :D

Üdv: nebulo

(#35061) #71562240 válasza #84221696 (#35059) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos a Hi-Fi Piacnak most jelent meg az utolsó száma papír formátumban, most már csak interneten lesz elérhető (de fokozatosan feltöltik az eddig megjelent számok tartalmát).
Külföldieket lehet-érdemes olvasni manapság, közülük is leginkább a Hi-Fi News and Record Review, Stereophile, Audio (megszűnt), Hi-Fi Choice, What Hi-Fi a legtartalmasabb, érdemes a neten is olvasgatni őket, a legjobb persze papíron - már amelyik még van papíron.
A magyarok közül persze a régi jó Hi-Fi Magazint mindenképpen fontos beszerezni papíron vagy CD-n, abból mindent meg lehet tudni a hifiről-audiofíliáról, és még többet is. A Hi-Fi Piac viszonylag olvasható, viszonylag korrekt, de "háztáji" (egyúttal vannak olvasásra érdemes fórumai). A Sztereó Magazin valamivel kevésbé "háztáji", ám aktívan hazugsággyűjtemény marketingszempontok alapján - de az még legalább van papírként is. A Sztereó Magazinnak volt régebben egy-két évig egy audiofil mutációja, Audió Magazin néven, az eléggé korrekt és tartalmas volt, aztán a Zsolt Audió szintén csak rövid ideig működött Hang és Technika című magazinja is érdekes tud lenni, érdemes utánakeresni.
A neten meg annyi minden van, köztük pl. a vásárlók visszajelzéseire építő audioreview.com...

(#35062) #71562240 válasza r4z (#35058) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elüljáróban elmondom, hogy a házimozis topikban sokkal inkább fel tudnak majd világosítani házimozi rendszer építéséről, mi itt jellemzően a sztereó zenehallgató berendezésekhez értünk.

A terveid ilyen szempontból számunkra kevéssé (illetve egyáltalán nem) kezelhetőek, mert mi zenehallgatásra sztereó rendszert ajánlunk. Az általad venni tervezett házimozi erősítők megfelelő használt áron éppenséggel minősíthetőek lennének jó vételként, de nem zenehallgatásra, hanem legfeljebb házimozira. A meglévő és a venni tervezett hangdoboztípusok semmilyen áron sem javasolhatóak zenehallgatásra, de még házimozira sem, tehát a végső kérdésedre válaszolva: mindezek nem számítanak jó alapnak.

A javaslat tehát az lenne, hogy ha már elsősorban zenehallgatási szándékkal tervezel készülékeket vásárolni, akkor a jelek szerint kb. 60ezer forint körülire tehető keretedből használtan sztereó erősítőt és hangdobozpárt akarjál venni. Ha így döntenél, akkor beszélhetnénk itt a továbbiakban arról, hogy mit lenne érdemes venned adott zenehallgatási ízlés és szokások kielégítésére.

[ Szerkesztve ]

(#35063) r4z válasza #71562240 (#35062) üzenetére


r4z
nagyúr

Köszönöm a kimerítő választ :R

Ha 2.1-es rendszer mellett döntök, akkor a keretből milyen összeállítást tudnál javasolni? Metált hallgatok leginkább pörgős basszusokkal (például). Amikor nem metál, akkor electro/trance.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#35064) krichd1 válasza #71562240 (#35055) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen dobozok ajánlottak ehhez az erősítőhöz ? Például a hirdetett Monitor Audio Studio Gold passzolna hozzá egy 16nm-es szobában elhelyezve ?

Tudom, hallgassam meg. :P

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35065) kavics325i


kavics325i
őstag

Egy kérés az ittlévőkhöz.
Nem tudom mennyire szokás,de ezt CD minőségbe valakinek lenne "ÖTLETE" "honnan" tudnám beszerezni. Csakis a Liszt Ferenc Zenekar-os "verzió" érdekelne. A segítséget előre is köszönöm

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35066) #71562240 válasza r4z (#35063) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én továbbra is sztereót tudok javasolni, két okból is. Egyrészt "elvből", másrészt a betájolt pénzkeretből nem csak sokpontegyet, hanem 2.1-et sem lehet értelmeset kihozni. Ahhoz tetemesen több pénz kellene, de én akkor is a sztereót javasolnám, ha több pénz lenne.

(#35064) krichd1 Mármint úgy érted, hogy a Puccinihez? A Studio Golddal még nem hallgattam együtt, de az biztos hogy sok-sok szépsége lenne a hangjuknak közösen, ám nem feltétlenül az lenne a legoptimálisabb választás. Egyrészt a Studio Gold eléggé a tárgyalt, nehezen hajtható, "háklis" hangdobozok közé tartozik, másrészt a Puccini nagyon jól ki tudna szolgálni valami audiofil hajlamú állódobozt is, és akkor nem csak szép lenne a hang, mint a Studio Golddal, hanem "nagyméretű" is lenne - persze figyelembe veendő, hogy a szobád nem túl nagy, de én abból indulnék ki, hogy lesz még nagyobb is :D . Tehát egyrészt dönteni kellene, hogy valami állványos dobozt válasszunk-e hozzá, amellyel adott pénzért nyilván szebben szólna (ha az állvány árát nem számoljuk), vagy pedig állódobozt (lehetőleg inkább kétutast vagy két és félutast), amely jobban ki tudná bontakoztatni a szépség mellett azt az energiát is, ami benne van ebben az erősítőben. Ha már Monitor Audio, én összességében inkább álló RX-et, vagy ha van rá pénzem BX-et választanék (de hangsúlyozom, fájna a szívem a Studio Gold szép hangja után). Az biztos, hogy a Puccini puhább, lágyabb, dúsabb, és a Monitor Audio fémesebb-szikárabb hangtónusa nagyon érdekes, jópofa összhatást eredményez, próbáltam már BX5-tel - és a szobád is elbírna egy ilyen párosítást. A nagyon sok választási lehetőség közül én két irányt emelnék ki, mint szerintem optimálisat. Ha beleférne a keretembe egy transzmission line-szerű PMC állódoboz, azzal irdatlan hangot lenne képes produkálni a Puccini, miközben nagyon szépen is szólna, de ügyesen kéne elhelyezni a dobozokat egy nagyon csillapított szobában, hogy a felsőbasszus ne uralkodjon el túlzottan. A másik, az előzőhöz közeli, de a szobaméreted szempontjából könnyebben kezelhető irány valamelyik, az adott pénzkeretbe beleférő Castle állódoboz lenne, ezeknek szintén a transzmission line-hoz közeli reflexkonstrukciója van, ennek ellenére kifejezetten szikár a felsőbasszusuk, és a mélybasszusuk is kifejezetten megfogott, miközben eléggé mélyre mennek, ráadásként pedig tiszta, transzparens közép és magassávjuk van (karbonszálas és selyem/lágyműanyag membránanyagok...). Szerintem az ilyen Castle felfogású hangvétel lenne az ideális párosítás a Puccini mellé a hozzáillő árketegóriában (leginkább a Conway3 illik hozzá árban-minőségben, de Howard S3-mal persze még gyönyörűbben szól), afölött pedig már jöhetnének a Spendor, Sonus Faber állódobozok és társaik, persze azok (a Howard S3-hoz hasonlóan) aránytalanul drágák lennének ehhez az erősítőhöz de ki tudná szolgálni őket, tehát hangminőség szempontjából nem lenne aránytalan úgy sem a párosítás. Mindehhez hozzátéve, hogy a Castle-k is kissé háklis hangdobozok, de elbír velük a Puccini. Szintén tapasztalatból mondom, hogy a Puccini az árkategóriáján belül gyönyörűen szól Tannoy Eyris 3-mal, ami nem meglepő, mert az Eyris 3 állódoboz létére felettébb monitoros erényekkel rendelkezik, és a némelyek számára esetleg kissé "vékonyabb", visszafogottabb hangját éppen jól ellensúlyozza a Puccini dús, energikus, egy picit fedett tónusa. Én tehát leginkább ezekhez hasonló, monitoros jellegű állódobozt választanék, amelyek elég mélyre tudnak menni ahhoz, hogy ki tudják használni a Puccini komoly mélyenergiáit. És még persze nagyon sok minden szóbajöhet, mert mint mondtam a hangtónusa alapján a Puccini egy könnyen párosítható erősítő - a nehéz terhelésű hangdobozokkal is elvan egyébként, csak akkor helyenként kicsit zavarosabbá válik, színeződik a hangja.

(#35065) kavics325i Kérlek bocsásd meg az illetéktelen közbeszólást, nem erre vagy kíváncsi, de kibukik belőlem, hogy ha én Liszt Ferenc Kamarazenekar lennék, biztos hogy nem kompromittálnám magam ezzel a faszkalap nyálhegedűssel. Bocs, nem bírtam magamban tartani.

[ Szerkesztve ]

(#35067) #71562240 válasza #71562240 (#35066) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#35064) krichd1 Úgy akartam írni a Monitor Audio-nál, hogy "...álló BX-et, vagy ha van rá pénzem RX-et választanék..." - csak félreírtam, pont fordítva.

(#35068) andorra válasza #71562240 (#35066) üzenetére


andorra
őstag

Az utóbbiban nem értek veled egyet. A Száztagú Liszt Ferenc Kamarazenekar már nagy sikerrel játszotta a "Nem leszek a játékszered"-et is Herbert Von Karajannal, a Carnegie Hallban.

(#35069) #71562240 válasza andorra (#35068) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Százhímtagú...

(#35070) kavics325i válasza #71562240 (#35066) üzenetére


kavics325i
őstag

Valahol erre is...Valamit valahol elnéztem,hogy a L.F. zenekart véltem vele. de a lényeg,hogy ettől a nyálhegedűstől kellene a linkelt szám.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35071) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Autó hi-fi vel foglalkoztok???

(#35072) #71562240 válasza Mustármag (#35071) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem nagyon került elő még itt témaként, inkább csak ellenpontként, mint riasztóan nehéz ügy hifi szempontból. Biztos van külön topikja.

(#35073) XtremLor válasza Mustármag (#35071) üzenetére


XtremLor
őstag

autohifi

"Legen...Wait for it...Dary"

(#35074) Mustármag válasza #71562240 (#35072) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszönöm.
Kerestem, de nem találtam :R

(#35075) krichd1 válasza #71562240 (#35066) üzenetére


krichd1
addikt

Köszönöm a részletes választ, ma is okosabb lettem. A kérdésemet amolyan hirtelen felindulásból írtam, olvasva amit a Pucciniről írtatok. Elfogott a birtoklási vágy, hogy nekem pont ilyen hangú erősítő kell. :D Igazából későbbre akartam tenni a rendszerépítést, még elvagyok a fejhallgatómmal, de már kezdem megunni a fejhallgatózásból eredő hátrányokat.
Az általad felsorolt dobozok nagy része az áruk miatt kiesik sajnos. Dobozkialakítás fajtájáról tapasztalatlanság miatt nehéz lesz döntenem, de mindenképp vmi használtat választok majd, amit minimális veszteséggel tovább tudok adni, ha nem tetszene.
Lehet meggondolom magam és veszek egy olcsóbb "tanuló" rendszert, majd utána ugrok a mély vízbe. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35076) Ribi válasza Ribi (#34690) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még a végén lesz is belőle valami [link] [link].

(#35077) #71562240 válasza krichd1 (#35075) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy egy Lindy/Yoga/Fischer/Digital Pro hangdoboz is nagyon jól illene a Puccinihez. :D

Komolyra fordítva a szót, láthattad a példát, hogy a hangdobozozásba szintén belevágott, nem túl drága remdszert épített baluka is mennyire megbecsüli a "valódi" hangberendezését a fejhallgatóhoz képest - én meg ugyebár mindig azt mondom, hogy a fejhallgató csak amolyan szükségeszköz, tehát én mindenképpen javaslom a hangdobozos rendszert. Használtból viszonylag kevés pénzért már egészen hallgathatós "tanuló" rendszert össze lehet állítani, de ha tudsz rá legalább mintegy 150ezret szánni, akkor ki is lehet, és érdemes is kihagyni a "tanuló" rendszert. Böngészd a hirdetéseket, aztán ha érdekel a véleményünk, szivesen elmondjuk, hogy szerintünk mennyire érik meg az árukat, és milyen hangúak, amiket találtál.

(#35076) Ribi Ez az igazi, a lábtól-lábig vezetékezés.

[ Szerkesztve ]

(#35078) blattida válasza krichd1 (#35075) üzenetére


blattida
nagyúr

A puccinihez nagyon jól passzolnak a chario hangdobozok, akár még egy olcsó syntar 100-al is nagyon élő, pezsgő hangot eredményez, nagyon agilis előadással és méretet meghazudtoló testes mélyekkel és pontossággal. Sajnos a kis chariok (is) ritkák a használt piacon, nem véletlenül. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35079) krichd1 válasza blattida (#35078) üzenetére


krichd1
addikt

Ez a hangzás érvényes a Syntar 300-ra is ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35080) blattida válasza krichd1 (#35079) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de a 300-as arányaiban nem ér fel a 100-ashoz, ez annyit jelent, hogy a 300-as jobb doboz, de messze nem annyival, amennyivel nagyobb és amennyivel többe kerül.
A kisebbik pontosabb, jobb és átláthatóbb színpaddal, de ez alapvetően a mérete miatt van így. A 300-as is egy nagyon jó doboz, nagyon zenei, mint a chariok általában.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35081) krichd1 válasza blattida (#35080) üzenetére


krichd1
addikt

A Chario Syntar 100 mennyiért számít jó vételnek ? Van itt egy, de nincs ár megadva. Ez a példány nincs is olyan messze, talán még meg is tudnám hallgatni.

Mindenkinek:

Árban ami még szóba jöhetne:
QUAD 11L2
Acoustic Research Status S50
Infinity Reference 5
POLK AUDIO R30
MISSION M34i
Kef IQ30

Ezekről vélemény ? Visszakeresve találtam ezek közül néhányra tapasztalatokat, de hátha kerülnek még elő hasznos információk.
Van még legalább fél tucat doboz, aminek nincs megadva az ára, én pedig nem tudom megsaccolni, például ez a Sonido.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35082) krichd1 válasza krichd1 (#35081) üzenetére


krichd1
addikt

Kimaradt a piramis :) : Visaton Piramyd

Bocsánat a dupláért. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35083) kavics325i válasza kavics325i (#35070) üzenetére


kavics325i
őstag

Amúgy nem lettem előrébb válaszilag...

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35084) donald_boy válasza #71562240 (#34776) üzenetére


donald_boy
tag

Köszönöm a leírást és a válogatást. Sajnos most költségvetési problémák miatt el kell halasztanom a szett vásárlását. Ha újra aktuális lesz innen fogom tovább görgetni a témát.

(#35085) andorra válasza kavics325i (#35083) üzenetére


andorra
őstag

http://www.magazoltan.hu/cd-dvd-es-konyv/cd-es-dvd-rendeles

(#35086) mp54 válasza r4z (#35058) üzenetére


mp54
senior tag

Leginkább zenehallgatásra lenne,
Sztereó rendszert, használtan!!!

(#35087) kavics325i válasza andorra (#35085) üzenetére


kavics325i
őstag

És a linkelt szám melyik lemezen van?mer csak ez a bajom,hogy nem tudom

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35088) andorra válasza kavics325i (#35087) üzenetére


andorra
őstag

Ha csak az lenne.....
http://www.magazoltan.hu/elerhetoseg-maga-zoltan/kapcsolat
Itt érdeklődj. Feltételen számolj be az eredményről, Kammerert is érdekli, csak viccelt a múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#35089) xtremetuning válasza andorra (#35088) üzenetére


xtremetuning
addikt

Most könnyeket csaltál a szemembe. Köszönöm. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#35090) kavics325i válasza andorra (#35088) üzenetére


kavics325i
őstag

biztos vagy te benne hogy akarod?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35091) szakibá... válasza krichd1 (#35082) üzenetére


szakibá...
senior tag

Jé, ilyen ribbonom van nekem is, egy KEF B110A-val párosítottam. Van tér rendesen.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#35092) andorra válasza szakibá... (#35091) üzenetére


andorra
őstag

Már régen megtanultuk, hogy csak a saját fülünknek higgyünk :-)

(#35093) t-bali3


t-bali3
senior tag

Ha a jelenlegi erősítőm pre-out - main-in csupasz összekötő fém jumpereit lecserélném valamilyen komolyabb összekötő kábelre akkor szerintetek tapasztalnék valamilyen javulást?
Sajnos nem tudom kipróbálni, mert nincsen ilyen rövidke és jó minőségű kábelem most.

[ Szerkesztve ]

(#35094) blattida válasza t-bali3 (#35093) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez sok mindentől függ: milyen erősítő, milyen hangdobozok, milyen kábelek (nem csak a pre-main közötti!)...elvileg hallható lenne, a változás mértéke az, ami kérdéses.
Ilyen furutech kábelt akarsz? :F

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35095) t-bali3 válasza blattida (#35094) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ja igen, a lényeget nem írtam, csak már szenvedtem itt a HK630-cal, ezért alapnak vettem.
A lánc: Noti - Kácsa Optikai kábel - Benchmark DAC1 - Nordost Red Dawn - HK630 (pre) - a kérdéses jumper kábel - HK630 (main) - valami legegyszerűbb tömör Nordost Wyrewizard - Focal 806v lenne.

Igen, azt a Furut néztem ki, kb annyit szánnék rá most 10-12 között a 2 kábelt.

Igaziból az most a rög-téveszmém (tetszőlegesen behelyettesíthető), hogy sokat segítene ha szigetelt kábel menne a csupasz fém helyett.
Sajna a Dac és az erősítő nem komálják egymást búgás jelentkezik, de csak olyan 10 óra állástól zavaró és addig nem szoktam feltekerni...

[ Szerkesztve ]

(#35096) blattida válasza t-bali3 (#35095) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezen a láncon hallanod kell a változást.
Szerintem bőven elég fél méter a kábelből, még úgy is 25 cm lenne egy darab belőle, az is jócskán elegendő.
A csupasz jobb.

Biztos, hogy nem komálásról van szó és nem inkább hibás az egyik?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35097) t-bali3 válasza blattida (#35096) üzenetére


t-bali3
senior tag

Kicsit összezavartál "A csupasz jobb." mondattal. Most akkor felesleges lecserélni:F
Elviszem átnézetni az erősítőt a napokban, már tervben van csak lusta vagyok. Sz@r az élet autó nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#35098) blattida válasza t-bali3 (#35097) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem fölösleges, a beírásom arra vonatkozott, hogy a hangra nézve jobb, ha nincs szigetelés a vezetőn.
Ettől még a furutech sokkal jobb, mint a gyári nikkelezett átkötők.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35099) #84221696


#84221696
törölt tag

Csütörtökön lehet, hogy nálam lesz a Puccini! :)
Már csak hangdobozok kellenek hozzá. :))

(#35100) blattida válasza #84221696 (#35099) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi az, mégis csak összejött a pénz? ;]

Aki keres, az talál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.