Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) #71562240 válasza baluka26 (#35450) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vedd észre, hogy nem az úgynevezett szabadversenyes kapitalizmus, hanem az úgynevezett szociális piacgazdaság korát éljük (élik az ottaniak) a fejlett világban - ami egyébként körülbelül a Marx-Engels által szocializmusként meghatározott társadalmi rendet fedi. A fejlett európai demokráciákban a verseny kiegyenlítő hatásain kívül rengeteg etikai alapú szabályozó szorítja korlátok közé a profit mértékét, különösen közép- és hosszútávú időtartamban. Hogy a hatósági áras energiapiacokról ne is beszéljünk. Az általam germanoskandináv országoknak nevezett országok jelenleg ebben a definíció szerint szociallista társadalmi rendszerben élnek, amelyekben az extraprofit az első számú közellenség - csak nagyon keveset sarkítottam a szemléletesség kedvéért. (Az Európai Uniónak pedig a létrejötte és a fennállása is közvetve, de egyre inkább közvetlenül az extraprofit elleni küzdelemről szól.) A világon sok mindenre van ma is példa a még mindig törzsi társadalmakról kezdve a csillagos égig, de a fejlett Európa társadalmi rendszerének a lényege, az origója az extraprofit elleni küzdelem. (Mi magyarok továbbra is a félperiférián vagyunk jelenleg.)

[ Szerkesztve ]

(#35452) krichd1 válasza #71562240 (#35449) üzenetére


krichd1
addikt

Méretéből adódóan talán kell neki egy alacsonyabb állvány is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35453) andorra válasza baluka26 (#35450) üzenetére


andorra
őstag

Nem igaz, egy technológiailag fejlettebb/automatizált vállalat simán (sokkal) nagyobb profitot tud elérni egy fejletlenebbnél, és ebben semmi erkölcsi dolog nincs.
Te tényleg úgy teszel, mint aki nem érti , hogy mi az az extraprofit ! Pedig Kammerer még definiálta is neked.
Semmi köze ennek a fejlettséghez ! De nekem ennél sokkal kevesebb is elég, hogy belássam, ha egy vita értelmetlen. Kammerenek, ehhez több idő kell. Javíthatatlan meggyőző.

[ Szerkesztve ]

(#35454) #71562240 válasza krichd1 (#35452) üzenetére


#71562240
törölt tag

Így van, például a legendás Heybrook HBS1 éppen ideális neki, mondhatni éppen ahhoz lett tervezve a dobozméret. De én (is) már többször javasoltam, hogy ha az állvány ügye pénzügyi problémaként jelentkezik, akkor az ember pár ezer forintból szinte semmi munkával egész korrekt hangdobozállványt tud készíteni magának (illetve andorra sufnijában a kínai rabszolgamunkások is megcsinálják az anyagárhoz képest plusz húzszálékos áron).

(#35453) andorra "Javíthatatlan meggyőző." Isten őrizz! Csak javíthatatlan információszolgáltató. Aki akarja, hasznosítja - mármint ha helyes a közölt információ.

[ Szerkesztve ]

(#35455) DDL válasza andorra (#35453) üzenetére


DDL
őstag

Most bunkó leszek!

(#35443) andorra, (#35453) andorra mi köze a hifihez? Ja tudom. Ennek nincs topikja?

Meg úgy kb. az utolsó 3x hozzászólásnak?

Ha már...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35456) szakibá... válasza baluka26 (#35450) üzenetére


szakibá...
senior tag

Három verzió ismert ebből az urban legend-ből, én erre emlékszem abból az időből, de Lakatos Pál is, valahol a cikk végén. Film is készült belőle. Az ijesztő az, hogy esetleg a "Történelem" is így keletkezik, ferdül, holnaptól minden másképp volt...

Bocs DLL! Ezt még muszáj volt. Azért OFF, hogy átugorhasd.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#35457) #71562240 válasza DDL (#35455) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha jól megfigyeled a szövegeit, andorra eléggé következetes volt, mert az extraprofit témabeli hozzászólásai éppen azirányban kívántak hatni, hogy lezörögjön végre már (lásd Ady) itt az extraprofit témája. A hibás én vagyok, aki egy szerelmes évődés közepette megemlítettem itt a szót, és baluka, aki válaszokat várván illetve a véleményét kifejteni akarván feltétlenül beszélgetni akart erről ebben a topikban, és újra én, aki pedig válaszoltam balukának és reagáltam a véleményére. Andorra hozzászólásai inkább a téma leállítódását akarták elérni, tehát ebből a szempontból következetes volt a DIY téma-beli magatartásához, csak ott a szándéka egyértelműbb volt.

(#35456) szakibá... Lakatos Pál nem reális információforrás, nem szalonképes tőle idézni, nem komilfó a nevét felemlegetni információforrásként - hogy rátegyek még egy lapáttal az off témák mai regnálására. :B

[ Szerkesztve ]

(#35458) andorra válasza DDL (#35455) üzenetére


andorra
őstag

Nos, valóban semmi. Egyrészt ez off móddal jelezzük, nem úgy mint általában Te, akinek minden hozzászólása off jelzésű, akkor is, ha témába vág. (Ha jól emlékszem.)
Tehát semmi köze a hifihez, én igyekeztem is röviden lezárni a témát.

(#35459) #56474624 válasza szakibá... (#35456) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lakatos Pálból van egy nagyon jó jazz gitáros is, így valamelyest kapcsolódik a topikhoz. :D

(#35460) AMDFan válasza baluka26 (#35433) üzenetére


AMDFan
addikt

Van ilyen, hogy extraprofit, bár sok köze nincs ahhoz amiről eddig írtak. Extraprofitot például egy leányvállalat tud termelni, ahol nem a profit termelés a cél. Ha túlteljesíti a cég az előirányzott profitot, az az extraprofit. Röviden is tömören persze. Mert ez itt eléggé off :D

[ Szerkesztve ]

(#35461) DDL válasza andorra (#35458) üzenetére


DDL
őstag

Tehát ha offban van, akkor minden ok. Értem. Ezentúl tehát offban kell lennie minden DIY tartalmú szövegnek és minden rendben.

Kérem az első hozzászólásban ezt kiemelt szövegben rögzíteni.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35462) DDL válasza szakibá... (#35456) üzenetére


DDL
őstag

DDL nem DLL.

Egyébként engem nem zavar. :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35463) DDL válasza DDL (#35461) üzenetére


DDL
őstag

Szerintem ha vmi nem idevaló, mert van neki külön topikja/fóruma, akkor off-ban sincs itt helye.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35464) cintula187 válasza #71562240 (#35436) üzenetére


cintula187
addikt

Még egy kérdés: ha pre out vagy sub kimenet van a erősítőn, akkor gond nélkül vezérel aktív subot.
pl. ez?
Ha nincs rajta ilyen akkor passzívot és aktívot (mondjuk tuti aktívot vennék) hangfalkábellel kötök rá és leveszei magának a mélyhangokat?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35465) ozzy711 válasza cintula187 (#35464) üzenetére


ozzy711
őstag

Pontosan így van! A legtöbb aktív szubnak van rca ( vonalszintű )és banándugós ( hangszóró kimenetre csatlakoztatható ) bemenete is. Csatlakoztatás tetszés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#35466) cintula187 válasza ozzy711 (#35465) üzenetére


cintula187
addikt

Áhhá. Most ez így nekem egy 180 fokos párfordulás a sztereó felé a házimoziról. Meghallgattam az első normális pár hangfalat és nekem most köszönöm ez elég. Ráadásul csak pár zenénél hiányzott a mély. Illetve ez rossz szó. nem hiányzott hanem szokatlan volt hogy ott nem volt, lehet így is álmodta meg a hangmérnök azt a tracket. De ezen külön a monitor hangsugárzók gondolom tudnak növelni, ha a bass-t növelem a hifin.

"hangszóró kimenetre csatlakoztatható" : ha ez a "B" ága akkor ilyenkor kell használni az A+B speakr kapcsolót az előlapon?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35467) M_AND_Ms válasza cintula187 (#35466) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

párfordulás --> pálfordulás (A kifejezés eredete) :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#35468) cintula187 válasza M_AND_Ms (#35467) üzenetére


cintula187
addikt

lehet párTfordulást akartam írni. mindegy akkor is helytelen :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35469) ozzy711 válasza cintula187 (#35466) üzenetére


ozzy711
őstag

Azt nem tudom, hogy melyik "ága", de az aktuálisan használt ( amit jelenleg hallgatsz ) hangsugárzó kimenetét használd, az szerintem jobb, de elviekben a másik is ugyanaz ( bár a konkrét készüléket nem ismerem ).

(#35470) cintula187 válasza ozzy711 (#35469) üzenetére


cintula187
addikt

Ennél csak rca pre out van. Ez világos

Itt meg rca is, meg "B" speaker is van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35471) Tamoo válasza cintula187 (#35466) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bass-t nem növelünk. Valamire való erősítőn nem is kellene hogy legyenek ilyen és "hasonló" potméterek. Hangerőszabályzó, bemenetválasztó, bekapcsológomb. Ennyi kell!

(#35472) cintula187 válasza Tamoo (#35471) üzenetére


cintula187
addikt

Vártam egy ilyen választ is :) Remélem nem lesz szükség az állítgatására. Valszeg a 80-as évekből maradt meg ez a szokás, hogy majd milás denon is rajta van.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35473) ozzy711 válasza cintula187 (#35470) üzenetére


ozzy711
őstag

Értem. Én elsődlegesen az rca-t preferálom, de kell egy jó minőségű ( megfelelően árnyékolt ) összekötő kábel hozzá.
Amennyiben nincs rca, úgy nyugodtan az "A" kimenetről vezesd ki a jelet. A "B"-nek itt nincs jelentősége.

(#35474) ozzy711 válasza Tamoo (#35471) üzenetére


ozzy711
őstag

De sajnos egy kis "equalizálás", némely frekvencia tartományban néha elengedhetetlen :U a szoba akusztika miatt. Persze ez nem "bass" növelés, inkább korrekció, hiszen van amikor csökkenteni kell.

(#35475) cintula187 válasza ozzy711 (#35473) üzenetére


cintula187
addikt

És ha csak "A" ág van akkor sorba kötöm az egyik oldalt hangfalkábellel a subig és onnan a monitorig? Sub meg leválasztja magának ami jár.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35476) blattida válasza ozzy711 (#35474) üzenetére


blattida
nagyúr

Ehhez szükség lenne egy normális, precíz hangszínszabályzóra, az erősítők mid, bass, treble finomsága ugyanis erre a célra bődületesen kevés, nem beszélve a hangszínköreik minőségéről.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35477) andorra válasza cintula187 (#35466) üzenetére


andorra
őstag

...lehet így is álmodta meg a hangmérnök azt a tracket.
Ezért is érdemes tesztelni, elsősorban (lehetőleg, már jól ismert) klasszikus zenén.
Ozzy: 35474
Ezt meg sem hallottam....

[ Szerkesztve ]

(#35478) Tamoo válasza blattida (#35476) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A Jungson-on a Tone gomb megnyomása ami aktiválja a hangszínszabályzó potikat maximum vallatáshoz lehet megfelelő. :D

(#35479) cintula187 válasza andorra (#35477) üzenetére


cintula187
addikt

Én a BX2 től már nem térek el. A NAD al istenien működött együtt. Még pár másik márkával azért még meghallgatom. Amúgy meg a tökéletes demo szobának az akusztikáját otthon meg se fogom közelíteni, de örülök már annak is ha nem lesz visszhang. :) Egy ideig aztán majd akusztikai tuning. De még a cucc sincs meg úgyhogy majd...

köszi a válaszokat mindenkinek

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#35480) ozzy711 válasza blattida (#35476) üzenetére


ozzy711
őstag

Egyértelmű!
Én pl. a foobar equalizerét használom a 30 Hz-es és a 70 Hz körüli tartományban ( 1-2 dB. emelésre állítva ). A többi alapon van.
Persze ez szubjektív, nekem így tetszik. Van akit nem zavar a mély hiány és 0-án hagy mindent, én szeretem, ha kicsit jobban "dorombolnak" a 27-cm-es mélyek a közel 100 literes dobozokban. :U

Andorra: a kb. 20 m2-es szobában ( kb. 3,8*5,3 méter ) egyszerűen nem tudok lineáris mély átvitelt elérni. Túl kicsi ( rövid ) a szoba a mélyebb hanghullámokhoz így kicsit "dúsítom". Tudom, hogy faramuci megoldás, de így vállalható kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#35481) blattida válasza Tamoo (#35478) üzenetére


blattida
nagyúr

Nyomnál azonnal egy mute-ot, igaz? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35482) #56474624 válasza Tamoo (#35471) üzenetére


#56474624
törölt tag

Márpedig régebbi erősítőkön - jobb fajtákon is - elő-előfordul. Még loudness kapcsoló is. Kb. semmit nem jelent, meg kell hallgatni, hogy szól (persze loudness meg hangszínszabályzás mellőzésével :) ).

pl. Luxman L410-en is van, vagy a saját kis Dynaco erősítőmön is ott figyel. Mégis többszázezres kategóriáig versenyképesek.

[ Szerkesztve ]

(#35483) andorra válasza ozzy711 (#35480) üzenetére


andorra
őstag

Nem faramuci, hanem hifi ellenes ! Én 12 nm-es szobában hallgattam zenét, évekig. A hangszinszabályzás, vagy az equalizer használata, egy nagyon sokak által taposott tévút. Azt is mondhatnám, vízválasztó, a hifiző és az átlag zenehallgató között.

[ Szerkesztve ]

(#35484) Tamoo válasza #56474624 (#35482) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előrelátóan ezért írtam feltételes módban, hogy "nem is kellene hogy legyenek" ... így nem degradálok le egyetlen erősítőt sem amin van. Viszont fölöslegesnek tartom.

(#35485) ozzy711 válasza andorra (#35483) üzenetére


ozzy711
őstag

Hi-fi ellenes? Ne legyünk már ennyire sarkosak. A cél a lehető legnagyobb hanghűség elérése nem? Ha mélyek csak 100 Hz-ig szólnak, ott is tele hegyekel-völgyekkel, akkor ez már nem is teljesül.
Nem azért építettem közel 100 literes dobozt, hogy az erőteljes mélyekről ( ami egyébként semmilyen módon nem szól bele a többi frekvencia tartományba ) lemondjak.
Amikor pl. a Pink Floyd ( Division Bell ) High-Hope -jánál a lábdob bele paszíroz a fotelbe, az kimondottan tetszik. Persze a csúcs Mike Oldfield Tubular Bells II-je, ahol a brutális mély hangokat ellensúlyozza a lehellet finom magas tartomány.
Bizony tudomásul kell venni, hogy a méy hangokat rá kell hangolni a szobára ( de nem hiszem, hogy ezzel újat mondanék ), csillapító anygokkal, elhelyezéssel és végső esetben frekvencia korrigálással.
Ha pl. aktív szubot használnék, pont ez lenne a végeredmény. A 2.1-es rendszer akkor szintén hi-fi ellenes ezzel a logikával.
Szóval mint mondtam ez szubjektív, de hogy hi-fi ellenes azt azért nem mondanám!

(#35486) AMDFan válasza ozzy711 (#35480) üzenetére


AMDFan
addikt

Én is ekkora szobában hallgatok zenét, de nincs gond a mélyátvitellel. Milyen hangfalaid vannak? Milyen az elrendezése a szobának?

szerk: ok, most látom hogy épített doboz, akkor már csak az elrendezés a lényeges. Nekem amúgy 2.1-ben van megoldva most a rendszer. A minél mélyebb mélyek nagyon jó hatással vannak a térre is. Mondom ezt azoknak akik "mélyellenesek".

[ Szerkesztve ]

(#35487) ozzy711 válasza AMDFan (#35486) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem emlékszem pontosan, ( van erre elvileg képlet ) de úgy emlékszem, hogy pl. a 40 Hz-es mélyek "kifutásához" kb. 5 méteres ( +- 05 méter ) szoba kell, nyilván az ez alattiakhoz még hosszabb.
Egyébként a gyári dobozokat ( volt annak idején sokkal szerencsém ) is finomhangolni ( pl. a Tannoy 638ashoz gyárilag mellékeltek szivacsot ) kellett mélyek terén.
A korrekt mély tartomány elérése kb. lehetetlen küldetés nálam kiegyenlítés nélkül.
Akkor még nem beszéltünk a felvételek közötti brutális dinamika ( ezen belül is mély dinamika ) különbségekről.
Ha be is állítom "optimálisra", biztos lesz olyan felvétel, amin ehhez képest túl sok, másikon túl kevés lesz a mély. Gondolom ezt nem hiszem, hogy csak én látom így.

(#35488) blattida válasza ozzy711 (#35487) üzenetére


blattida
nagyúr

A hullámhossz c/f , ebből számolva a 40Hz-es mély hullámhossza konkrétan 8,5 méter... ;] , tehát, aki 20Hz-es hangokat is szeretne normálisan hallgatni, az rendelkezzen egy legalább 17 méter hosszú szobával... :U :Y :B :W :DDD

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35489) andorra válasza ozzy711 (#35485) üzenetére


andorra
őstag

A cél a lehető legnagyobb hanghűség elérése nem?
Ez valóban egy jó kiindulási alap. A mennyiben mélyhiányos egy rendszer (engedjük most meg, hogy egyéb hibája nincs), az helyes értelmezésben, azt jelenti, hogy lineárisan átvisz -tegyük fel 50Hz-ig, majd az alatt meredeken esik az átvitel. Ha hangszínszabályozóval mély irányában elmozdulsz, akkor valami olyasmi történik, hogy 50Hz-alatt szinte semmi sem fog változni, viszont, az úgynevezett felső basszust kiemeled, erősíted, mindezt 50Hz felett. Ez a "rossz" fülednek olyan érzetet kelthet, mintha jobb lenne a mélyátvitel. A különbség tehát a fülünkben, a hallásunkban is bizonyára jelentős, a tapasztalati többletről, most nem is beszélve. Nekem egyébként semmi bajom az átlagos zenehallgatókkal, főleg akkor nem, ha fejlődésre is képesek. Belőlük lesznek, természetes kiválasztódás révén, remélhetőleg minél többen, az igazi hifi zenehallgatók.
A 2+1-nél, mindez nem így van, hiszen ott éppen a hiányzó mélytartományban jelennek meg a hiányzó hangok, persze csak akkor, ha minőségi a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#35490) ozzy711 válasza blattida (#35488) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, erről beszéltem, de azért arra törekszem, hogy legalább 50 Hz-ig legyen egyenletes, ami szintén nem egyszerű!

(#35491) ozzy711 válasza andorra (#35489) üzenetére


ozzy711
őstag

Itt a hangsúly a mély hiányos rendszeren van! Ha így van egyet értek veled! De, a nem mély hiányos a konkrét ( saját ) rendszer!
Ha egyébként alkalmas a hangsugárzó az 50 Hz alatti frekvenciák lesugárzására ( tekintsünk el a szoba hosszúság miatti anomáliáktól ;] ) akkor pl. ha megemelem a 30 Hz környékét mitől emelkedne az 50 Hz feletti tartomány?
Nem egy alapvetően 50 Hz-től mély hiányos rendszerről beszélek, hanem, egy mély-gyilkos akusztikai környezetről, ( ami egyébként kb. 100 Hz-től problémás ) nagy különbség!

Blattida: egyet értek!

[ Szerkesztve ]

(#35492) blattida válasza andorra (#35489) üzenetére


blattida
nagyúr

Normális equalizert használva csak a kívánt frekvenciát/ákat erősíted, azaz, a példádnál maradva, mondjuk 40 és 30 Hz kerül valamekkora kiemelésre, a többi nem, de ehhez, ismétlem, normális, hangszínszabályozóra van szükség, nem az erősítőkbe épített tréh, fos, gagyi tone körök és gombok használatára.

Itt inkább az a baj, hogy az eq nem megoldás minden szobaakusztikai problémára.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35493) andorra válasza blattida (#35492) üzenetére


andorra
őstag

Már a kiindulási alapot vitatom.
Ha viszont ettől eltekintünk, az igazi mély hangok megfelelő megszólaltatásához, rendkívüli erősítő teljesítmény is szükséges, amivel a hifi erősítők többsége nem rendelkezik. Egy jó aktív sub, már igen.
Tudjuk, hogy általában a hifi hangsugárzók nem képesek lineárisan átvinni az 50Hz alatti tartományt. Talán nem véletlen az, hogy mindezek ellenére, az audiofil erősítők, nem tartalmazzák azt az általad jó megoldásnak tartott "normális" hangszínszabályzást sem. Semilyet sem tartalmaznak.

(#35494) blattida válasza andorra (#35493) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint ahogy az általad említett audiofil erősítőkhöz semmilyen szobaakusztikát javító, befolyásoló segédeszközt nem adnak,mellékelnek, pedig lenne értelme, csak az erősítő egy egység, az eq-k és egyéb segédeszközök pedig egy másik, itt sincs árukapcsolás, már csak azért sem, mert az eq-i állandóan macerálni kellene, az éppen szóló zenéhez igazítani, ez pedig baromi kényelmetlen, s mint ilyen, nagyon nem kedvelt, ezért inkább a passzív szobaakusztikai elemek, berendezések használata terjedt el az audiofil körökben.

A jó erősítők is képesek a kellő mennyiségű és minőségű mélyekhez szükséges megfelelő minőségű teljesítmény előállítására, még inkább, mint a jó aktív szubok erősítői.

Az, hogy általában nem használják, nem minőségi okokra vezethető.

+ A keresztváltók is gyakorlatilag eq-k, a megfelelően tervezettek/kivitelezettek frekvenciatartományok szintjének növelését, csökkentését is végzik, az adott hangszórókhoz és hallgató helyiséghez igazítva.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35495) AMDFan válasza blattida (#35488) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez nem ilyen egyszerű, a hanghullámok visszaverődnek. Nálam itthon jelenleg a sweet pointban olyan 27-28Hz-ig megy le a szub, de lesz ez mélyebb is ha kész lesz az új doboza. Pedig csak 5,5 méter hosszú a szobám. Viszont sokat kellett kísérletezni az elhelyezéssel hogy klappoljanak a dolgok, és nyilván még mindig lehetne jobb, de valamilyen szinten élhetőnek kell maradnia a szobának. Már így is eléggé hifire van hangolva :D

[ Szerkesztve ]

(#35496) blattida válasza AMDFan (#35495) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem mondod? Látom, Te annak vetted a beírásomat, a szmájlik ellenére. :W :U

andorra
Még a riaa fokozatokat is említhetném, hiszen részben azok is azok. Akkor Te nem is használsz lp?

Az a baj, hogy sokaknál csak a címkétől függ, hogy mi a jó és mi nem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35497) AMDFan válasza blattida (#35496) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát már ne is haragudj de behánysz 6 féle teljesen random szmájlit, abból én hogy döntsem el hogy mit akarsz kifejezni.... Pfff...

(#35498) blattida válasza AMDFan (#35497) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem hánytam, csak írtam, öt féle, és szerintem egyértelműen kifejezi azt, hogy azt általam válaszként!! beírt méret igény nem komolyan veendő. :W :R

Ha nem tudod eldönteni, akkor miért válaszolsz úgy, mintha egyértelmű lenne? Szerintem ilyenkor egy kultúrember visszakérdez és nem behányással reagál. :R

De, mindegy is, nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35499) andorra válasza blattida (#35496) üzenetére


andorra
őstag

LP-t már 30 éve nem használok, de nem a RIAA korrektor miatt.
Maradjunk annyiban, hogy Te nem ellenzed a hangszínszabályzást, az equalizert, én elvből és tapasztalatból is, igen.
Már sokszor említettem, de megismétlem, hogy egy hifi rendszer felépítése stratégiai kérdés. Különböző tapasztalatok birtokában, egészen más startégiák fogalmazódnak meg különböző emberekben és ez nagyon különböző eredményekre is vezet. (Az elkészült rendszerrel való igazi elégedettség, nagyon ritka, vagy sokszor megalapozatlan.) Máshogy ítélünk meg, egyébként azonos rendszereket. Ezt, szinte lehetetlen közös nevezőre hozni. (Talán, majd Kammerer !?)

[ Szerkesztve ]

(#35500) ozzy711 válasza AMDFan (#35495) üzenetére


ozzy711
őstag

Hogy mennyire nem egyszerű vagy sem, azt méréssel lehetne igazából igazolni, mindenesetre tényleg létezik ilyen összefüggés ( smiley nélkül ). Neked a 27-28 Hz. az mért érték?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.