Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) KisTücsök válasza Slownz (#35294) üzenetére


KisTücsök
addikt

Szerintem a HK is a divatosabbak közé tartozik. Az én 610-esem is viszonylag hamar elment. A 30 alatti NAD, CA, HK, stb erősítők elég kelendőek, úgy vettem észre.

---------------------------------------------------------------------

Minél többet hallgatom a kis Celesteket, annál jobban tettszik a hangjuk. Kíváncsi vagyok, mennyi hozható ki belőlük, mármint itt számítógépnél.

Most csak az íróasztalon vannak, lenne értelme valami tüskés állványszerűségnek alájuk? Esetleg egy 2cm vastag gránitlapnak? Egy kicsit amúgy is meg kéne emelni.

(#35302) t-bali3 válasza Slownz (#35300) üzenetére


t-bali3
senior tag

Azért ne, mert ugyanolyan áron megkapod egy más gyártó, hasonló tudású erősítőjét :)

(#35301) KisTücsök
Én azt nem tudom, hogy ha tuningoltatom a HK630-am, akkor vajon mennyire rontom el az árát? Van egy olyan megérzésem, hogy hiába javít sokat a hangján, az emberek félnek piszkáltat venni.

(#35303) Slownz válasza t-bali3 (#35302) üzenetére


Slownz
senior tag

... Ami jobb állapotban van :)

Én azt hallottam, hogy ilyen ársávban bukod a tuning árát, ha utána el szeretnéd adni. (Legalább is az összes költség biztos nem fog visszatérülni.)

(#35304) baluka26 válasza KisTücsök (#35301) üzenetére


baluka26
veterán

Fodesz nekem klassz állványt csinált, nem volt olcsó, de sokat javított hangon.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35305) andorra válasza KisTücsök (#35301) üzenetére


andorra
őstag

Az első lépés a hangdobozok és az ideális hallgató pozíció helyének megtalálása, ha az nincs biztosítva, kérdés, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni. Pl. egy asztalméretben ez aligha elképzelhető. A padlózaton álló tüskés fém hangfalállvány (valamilyen gyári ajánlott), magasan a legjobb eredményt adhatja.

[ Szerkesztve ]

(#35306) t-bali3 válasza Slownz (#35303) üzenetére


t-bali3
senior tag

Abban tisztában vagyok, hogy bukom a tuning árát, csak attól félek még annyit se kapok érte, amennyiért vettem...

(#35304) baluka26
Szabad megkérdezni mennyi volt? Én is állványon töröm a fejem.

(#35308) KisTücsök
Csak ezt tart vissza engem jelenleg. Sebaj majd Te megveszed :P

[ Szerkesztve ]

(#35307) #84221696 válasza andorra (#35283) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kammerer jól gondolja, hogy Hofi után szabadon. Bár, ha nem ismerném Hofi eme szösszenetét, akkor is tudom, hogy Pucsini a helyes kiejtés, mindenfajta nyelvészkedés nélkül. Jártam iskolába, ahol ezt megtanították. Ha nem jártam volna iskolába, akkor meg a klasszik fm-től (mint első számú média számomra) biztosan ragadt volna rám ennyi. :)

Azt a tanácsod meg megfogadom, hogy hangsugárzót csak összepróbálás, meghallgatás után fogok vásárolni. :R

(#35308) KisTücsök válasza t-bali3 (#35302) üzenetére


KisTücsök
addikt

Amióta követem a piacot - kb 1-1.5 éve - én is így tapasztaltam. De hogy a tuning árát bukod, az szinte biztos.

Kár amúgy, mert pl engem egyáltalán nem zavar/zavarna. Főleg ha a belenyúlásmentes használt piaci árán tudok venni egy tuningoltat.

(#35305) andorra: Hát, ilyen szempontból szűkösek a lehetőségek. A két hangfalnak az asztalon kell maradnia, ha akarnám sem tudnám letenni a földre.

(#35304) baluka26: megy majd egy pü.

[ Szerkesztve ]

(#35309) baluka26 válasza t-bali3 (#35306) üzenetére


baluka26
veterán

Egy huszas.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35310) eclipse006 válasza KisTücsök (#35301) üzenetére


eclipse006
őstag

Mindenképp érdemes állványt szerezni alájuk illetve tüskét. Meghálálják és valószínűleg még jobban tetszeni fog a hangjuk.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35311) t-bali3 válasza baluka26 (#35309) üzenetére


t-bali3
senior tag

Az baráti ár manapság :D
Boltokban még a leggagyibbak is 20-tól indulnak.

Illetve ez most nem padlón álló állvány, hanem asztali?

[ Szerkesztve ]

(#35312) andorra válasza #84221696 (#35307) üzenetére


andorra
őstag

Rubens Barichello nevét is, amikor még az F1-ben újonc volt, majdnem egy évig Baricsellónak ejtették a magyar sportközvetítők, pedik Ők is jártak iskolába, sőt egyetemre is. Tehát ez, nem ezen múlik. Lehet, hogy Hofi hatása volt ez is.

(#35313) #71562240 válasza #84221696 (#35307) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor már miért nem a Bartók Rádió? Sokkal jobb hangminőség, összehasonlíthatatlanul szélesebb választék...

(#35312) andorra Az a lényeg, hogy azért kezdődött és folytatódott itt most a Pukkinizés, mert amikor meunier jelezte, hogy "megjött neki" (az erősítő), akkor a művelt Iomega utalt Hofi Géza ismert viccére a (zeneszerző) Puccini-vel kapcsolatban. Most Iomega utalása óta az utóbbi napokban néha elsütöttük újra a viccet, ezért volt itt pukkinizés - lásd még a szintén szóbakerült Ponográf vicc..

[ Szerkesztve ]

(#35314) DDL válasza AMDFan (#35289) üzenetére


DDL
őstag

Mellébeszélsz. Megint...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35315) andorra válasza #71562240 (#35313) üzenetére


andorra
őstag

A hangminőség különbség az egyértelmű, ha a rendszer lehetővé teszi. Viszont teljesen más a profil. A Klasszik FM népszerű klasszkus zenét és filmzenéket játszik, nincs azzal semmi baj, ha valaki ezzel kezdi.

[ Szerkesztve ]

(#35316) Slownz válasza KisTücsök (#35308) üzenetére


Slownz
senior tag

Szerintem ez azért van, mert ha gyári cuccot vesz az ember, akkor tudja mire számíthat. Ellenben, ha belenyúltak, akkor nagy lehet a szórás (össze is lehet barmolni ugyebár). Sokat számít szerintem az is, hogy ki nyúlt bele. Például egy Hivox tuning tán' jobban eladható.

[ Szerkesztve ]

(#35317) #71562240 válasza KisTücsök (#35308) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe, ez is a kéthetente elhangzó kérdések közé tartozik, miszerint: "Csak asztalon tudom tartani a hangdobozokat, de azért érdemes-e mégis valami tüskét vagy ilyesmit alája tenni?" A válasz mindig az, hogy persze, érdemes, fontos - ha nem is feltétlenül sokmillióba kerülő tüskékkel. :D
Én még általában erőltetni szoktam a most is felmerült témát, hogy márpedig állványon KELL tartani azt a hangdobozt, nem pedig a kifogásokat keresni, hogy miért nem áll módunkban állványon tartani. Olyan NINCS, hogy ne lehetne megtalálni a helyet (lehetőleg optimális helyet) két állványnak. És erről ne nyissunk vitát Pelikán elvtárs, vegye tudomásul, hogy állványon KELL tartani! Oszt jó napot.

(#35315) andorra Ez igaz, más a profil, meg is értem, ha ez az ok.

[ Szerkesztve ]

(#35318) KisTücsök válasza #71562240 (#35317) üzenetére


KisTücsök
addikt

Akkor bele sem kezdek, állvány kell nekik, pont. :D

Állványon lehet (és lesz is), azzal nincs baj, de az állványnak is az asztalon kell lennie, hogy ez mennyire baj vagy nem... ez van. Baluka Fodesz-féle állványa tettszik, valami olyasmi nekem is jó lenne szerintem. Majd konzultálok az illetékessel.

Amúgy várós már az első hozzászólás, gondolom ilyenek is bele lesznek írva. :U

(#35319) #71562240 válasza AMDFan (#35297) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem mindenképpen könnyebb lenne ettől az életem, de még nem tartunk ott, hogy ezt a "kérésedet" teljesíthessem, mert az ignorálás az én "makarenkói pofonom", nagyon-nagyon-nagyon nehéz kiprovokálni.

(#35318) KisTücsök Lesznek-lesznek ilyenek beleírva.
Ennek kapcsán utolsó figyelmeztetésként felhívom bárki figyelmét, hogy vasárnap estig bezárólag jellentkezzen még gyorsan, ha részt akar venni az elsőhozzászólás-író közmunkaprogramban - a korábbi ezzel kapcsolatos hozzászólások értelmében, amelyeket most nem linkelek be újra.

[ Szerkesztve ]

(#35320) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy kicsit átrendeztem a szobát. A hangcucc már kiesett a képből, ott van a sarokba téve, eladásra menne. Úgy terveztem egy darabig nem lesz, aztán majd később ha lesz rá keret a nulláról építek egy másikat...

...Már pár órája szól a fejesen a zene közvetlen a DG-re dugva. Ez valami katasztrófa. Ennek semmi értelme. Próbáltam magam ráerőszakolni, próbáltam állítgatni, szokni, semmi. A múltkor is próbáltam már pont emiatt, de szintén nem jött össze. Ez így hulladék. Úgyhogy szorítottam is helyet az erősítőnek és ment is vissza, s a zene visszakapta az életet. Ez nem megy innen sehova. Így viszont a dobozaimat se adom el, mert semmi értelme. Azoknak viszont tényleg nem tudok már helyet csinálni, csak a szekrény tetején. Szőrszálhasogató ez nektek tudom, de ott lesznek.

Ez amúgy normális hogy ennyire undorítóan szól az erősítő nélkül, vagy csak én szoktam hozzá nagyon a karakterisztikájához?

(#35321) #71562240 válasza #90933760 (#35320) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nooooormális, Margit. Ez a számítógép és a hifi készülék közti jellemző különbség - mondom kicsit sarkítva és provokatíve.

(#35322) baluka26 válasza #90933760 (#35320) üzenetére


baluka26
veterán

Milyen fejes?
DG-ben van erősítő.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35323) #90933760 válasza baluka26 (#35322) üzenetére


#90933760
törölt tag

Maxell Retro DJ, tudom hogy van benne.

(#35324) Deadzone41 válasza #90933760 (#35320) üzenetére


Deadzone41
őstag

komolyan mit vársz, egy 4000 forintos fejhallgatótól? :U

(#35325) perempe válasza andorra (#35272) üzenetére


perempe
addikt

a kész hangfalak is megrendelhetőek, a tervezőjük, Wayne Parham szerint ezek az első jól megtervezett tölcséres hangfalak. bővebben erről a weblapján lehet olvasni, π Speaker Whitepaper[link]. hasznos olvasmány, én átrágtam magam rajta. átfutni mindenképp érdemes, mert bemutatja a tölcséres hangfalak fejlődését. 2000 körül nem sok ilyen volt, most rengeteg hasonlót lehet kapni, ami ennek a koppintása vagy továbbfejlesztése. talán ezek a legdivatosabbak mostanában. Avantgarde és társai...

a 4π $1000-ról indul Eminence hangszórókkal:
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35326) eclipse006 válasza Deadzone41 (#35324) üzenetére


eclipse006
őstag

Korábban volt egy teszt a Logout-on erről a Maxell Retro Dj-ről, árához képest nem rossz füles.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35327) #56474624 válasza #90933760 (#35320) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én ugyanezt eljátszottam 1-2 hónapja. Néhány óráig szokni kellett, aztán maradt is úgy.

[ Szerkesztve ]

(#35328) szakibá... válasza perempe (#35325) üzenetére


szakibá...
senior tag

Jól megtervezett tölcséresek voltak régen is, "nincs új a Nap alatt" (szerencsére ez a mondás nem igaz). De igaz, hogy pl. ez az Altec nagyon jól szólt a 70-es évek végén, hallottam. Jólesett most nosztalgiázni kicsit.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#35329) baluka26 válasza eclipse006 (#35326) üzenetére


baluka26
veterán

Az áráért.
4000 forintba szerinted belefér valódi műszaki tartalom a 21. században?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35330) andorra válasza perempe (#35325) üzenetére


andorra
őstag

a tervezőjük, Wayne Parham szerint ezek az első jól megtervezett tölcséres hangfalak

Köszönöm, hogy erre a remek tréfára ébredhettem !
Kerülöd a lényeget, mint macska a szekrény tetején működő hangdobozt ! Hallottad ezt az utánépített hangfalat valahol, vagy csak olvasol róla és vakon (süketen) hiszel mások véleményében, akik elfogultak vele szemben, mert vagy tervezték, vagy megépítették ? (Emellett, ki tudja, milyen az ízlésük?) Ha mégis igen, milyen viszonyítási alapjaid vannak hasonló árkategóriájú gyári hangdobozokkal?

(#35331) blattida válasza baluka26 (#35329) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen valódi műszaki tartalomra gondolsz? Neked mit jelent a xxi. századi műszaki tartalom? :F
Nem attól szól jól egy fej- vagy fülhallgató, hogy baromira drága alapanyagokból épül fel, nem attól jó, hogy neodímium mágnes van benne, hogy kevlár a membránja, hogy 7 kilences tisztaságú réz van benne, hogy kézzel szerelik, rakják össze, hogy manuális módszerekkel, ritka és drága bőrt és egyéb anyagokat használnak, stb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35332) #84221696 válasza #71562240 (#35313) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hogy miért klasszik rádió és miért nem Bartók? Azért, mert imádom a filmzenéket. És nekem nagy örömöt jelent egy Dvorák után egy Ennio Morricone.

Kicsit visszakanyarodva a tápkábelre. Pénteken megkérdeztem az elektrotechnika tanárom, aki nagy hifista, hogy milyen tápkábelt érdemes beszereznem az erőlködőbe. A válasza az volt, hogy jó vastagot. :)
A következő kérdésem az volt, hogy vajon ez a tápkábel mizéria mennyiben ezotéria és tudomány? Azt mondta, hogy valahol biztos van különbség a hangminőségben, de őrültség egy 50E forintos erősítőhöz 150E forintos tápkábel.

[ Szerkesztve ]

(#35333) eclipse006 válasza baluka26 (#35329) üzenetére


eclipse006
őstag

Valódi műszaki tartalom? Olyasmikre gondolsz amit blattida is írt? Mert azok nélkül is lehet jót csinálni.
Nekem a cikkből az jött le, hogy nem rossz füles. A cikk írónak hiszek, azért már egy pár fej/fülhallgató járt nála.
Egyébként kíváncsi lennék egy drágább füles összeszerelési árára, illetve a haszonra amit bezsebelnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35334) AMDFan


AMDFan
addikt

Jézusom most komolyan a Maxell Retro DJ-t magasztaljátok? :D
Meg kellene érteni, hogy 4.000 Ft-ért jó, de csakis 4.000 Ft-ért. Összességében még mindig egy gyenge fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#35335) eclipse006 válasza AMDFan (#35334) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem senki sem magasztalja. Az első hsz.-emmel ezzel a fülessel kapcsolatban oda írtam, hogy az áráért. Nem véletlenül írtam oda.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35336) AMDFan válasza blattida (#35331) üzenetére


AMDFan
addikt

Azt jelenti, hogy például egy jó minőségű hangsugárzó nem pottyan le az égből. Ahhoz, hogy egy gyártó jó minőségű hangszórót tudjon gyártani, sokat kell invesztálnia. Fejlesztési, gyártási költségek. Ezeket pedig a vásárló fizeti meg, mert a gyártó nem jótékonysági intézmény. 4000 Ft-ba pedig nem fér bele semmiféle kutatás fejlesztés. 4000 Ft-ban benne van az áfa, a szállítási költség, a kereskedő haszna, meg még a gyártó haszna is. Magyarul a valódi műszaki tartalom hiányzik belőle ennyiért.

(#35337) #84221696 válasza AMDFan (#35336) üzenetére


#84221696
törölt tag

A kis kínai meg éhbérért, rabszolgasorban készíti ezeket az olcsó termékeket. A drágábbakat is... :(

[ Szerkesztve ]

(#35338) #90933760 válasza AMDFan (#35334) üzenetére


#90933760
törölt tag

HD428-am volt előtte annak nem tetszett a hangja sehogyan se. Több pénzt nem tudtam kiadni fejesre, a hasonló árban lévő jónak mondottak beszerezhetetlenek, így maradt a Maxell amiről én is pont ezeket olvastam a fejes topikban is, nemcsak a Logout cikkben.
Én nem tudom hallgatni az erősítő nélkül, lényegtelen hogy milyen árkategóriát képvisel. Ennek lehet szubjektív oka, megszoktam az erősítőt. De lehet hogy szélsőségesen ehhez a karihoz nem való direktbe ez a fejes. Azt nem mondom, hogy maga a megoldás a lehetetlen, mert mások is használják így és meg vannak elégedve.

(#35339) Deadzone41 válasza blattida (#35331) üzenetére


Deadzone41
őstag

műszaki tartalom nem csak az anyagfelhasználást jelentheti, benne van az alkalmazott gyártástechnológia is. továbbá azért 21. század, mert abban élünk, 20. században valószínűleg több minden fért bele 4eFt-ba. persze nem hiszem, hogy neked ezeket magyarázni kéne, nem értem miért kötöttél bele.

a maxell egy átcímkéző cég, megveszik a kész, bevált dolgot nagy tételben, és ontják ki magukból a nevükön. így tud ilyen bunkó módon olcsó lenni, ezt a fejhallgatót több másik cég is árulja jelentősen drágábban. ettől függetlenül 4-5eFT-ért továbbra sem kell csodát várni, az áráért tényleg jól szól és hallgatható, de nem egy hi-fi, élvezeti eszköz. háttérzajnak pont jó. azt meg a legkevésbé tudom elképzelni, hogy erősítés igényes legyen és komoly rendszert kéne alá pakolni, hogy megvillantsa tudását, főleg mivel mobil eszközökhöz készült.

(#35340) perempe válasza andorra (#35330) üzenetére


perempe
addikt

a diyaudio.hu fórumon a Goodmans tulaj írta, hogy aki hallotta az ő hangfalát, nem akar hagyományos hifi cuccot hallgatni többet. szerintem a dinamika a kulcs. nekem egy bevált, dinamikus hangfal kell, és a 4π ilyen. és én nem az ősrégi Goodmans hangszórókat fogom megvenni, mert megfizethető áron hozzá tudok jutni a 4π hangszóróihoz. pár héten belül meg fogom hallgatni a jbl/b&c hangszórókkal szerelt változatot, de nélküle is tudom, hogy kb. mire számíthatok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35341) Tamoo válasza AMDFan (#35336) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem nem vész az a fejes. Jobb mint amit az ára mutat és ahhoz képest teljesen korrekten van összerakva, megvan ezekre is az igény. Ez egy jól sikerült darab, nem a maxell fejlesztette, több márkanév alatt is fut. Nekem van egy itthon, igaz nem használom, totál csak kíváncsiságból vettem meg....
Biztos hogy van akinek ez is "örömet okoz".

Na sikerült kb. leírnom ugyanazt mint amit előttem is megtettek. :DDD volt értelme.

[ Szerkesztve ]

(#35342) andorra válasza perempe (#35340) üzenetére


andorra
őstag

Ez nem a DIY fórum, itt nem a hitre, hanem a tapasztalatra és a hallásunkra építünk. Az a tapasztalat. hogy általában nem érdemes saját hangfalat építeni. Főleg nem, ilyen gyenge lábakon álló érvrendszer alapján. Egyébként senki nem tart vissza tőle, csináld, sok sikert hozzá !

(#35343) baluka26 válasza eclipse006 (#35333) üzenetére


baluka26
veterán

Mert nálam amúgy nem járt pár fejhallgató, á nem :D

4000-ért nem lehet csodát várni, ez újonnan 4000, nem használtan, mint anno nekem a HD540 volt. Az eléggé tuti volt.

blattida: Nem, nem ettől lesz jó egy fejhallgató. Hogy mitől, azt nem tudom megmondani, mert nincs univerzális igazság.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35344) contaxg válasza baluka26 (#35343) üzenetére


contaxg
veterán

Abból a 4000-ből 27% rögtön az Áfa. :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35345) #71562240 válasza perempe (#35340) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...a tervezőjük, Wayne Parham szerint ezek az első jól megtervezett tölcséres hangfalak."
"...fórumon a Goodmans tulaj írta, hogy aki hallotta az ő hangfalát, nem akar hagyományos hifi cuccot hallgatni többet."

Amellett, hogy persze megmosolyogtatott, furcsa is volt számomra ez a két mondatod, mert te vagy annyira tapasztalt hifista, hogy tudnod kell, hogy ilyen mondatokat nem írunk-mondunk "komolyból", legfeljebb "játszásiból", paródiából. Ilyen mondatokat legfeljebb csak kereskedőknek, fejlesztőknek-gyártóknak, marketingeseknek "szabad" mondaniuk, de azok szájából hallva is egyetlen dolgunk van, elnézően megmosolyogni az ilyen szövegeket.

(#35331) blattida Kérdés, hogy honnan számítjuk a "jól szól" kategóriáját, mert bizony, egy bizonyos szint felett sajnos nem működik a dolog az általad felsorolt feltételek nélkül, amelyek szükséges, de természetesen nem elégséges feltételek. Mármint a szükséges feltételek alatt persze a felsorolásod műszaki részét értem ("sokkilences" tisztaság, "neodímium" mágnes, "kevlár" membrán és hasonlók...), nem a kézzel szerelést vagy kobemarha és varánuszgyík bőréből lemezelt fejpántot.

[ Szerkesztve ]

(#35346) #90933760


#90933760
törölt tag

Ezek szerint nem azzal van a baj, hogy nincs erősítő egy ilyen láncban, hanem csak én vagyok rákattanva a Sony hangzására és az hiányzik belőle.

Közben megtörtént az ami miatt itt Sátánként üldöznétek, felkerültek a dobozok a szekrényre. Nem vágnám rá kapásból, hogy szar. Bár lehet amiatt, mert a földön se voltak épp legjobb helyen. Még a helyezkedési fázisban van, próbálgatom hogyan miként szól jobban.

(#35347) #71562240 válasza #90933760 (#35346) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lehet, hogy azzal "van a baj", hogy rákattantál az adott Sony fejhallgatóerősítőjének hangzására, de lehet hogy azzal "van a baj", hogy a Sony fejhallgatóerősítőjének tetemesen jobb hangzása van, mint a hangkártyád fejhallgatóerősítőjének. Ezt te tudod megítélni ott helyben.

(#35348) perempe válasza #71562240 (#35345) üzenetére


perempe
addikt

említett ismerősöm a tényleg nagyon jó, és elég mélyre menő Scan-Speak TL dobozára esküszik, és ahhoz hasonlót (Ultimo[link]) akar építeni, csak drágább hangszórókkal. sok számnál már szobahangerőn elvérzik (alacsony alsó határfrekvenciája miatt is?), és továbbra is csak kb. 85 db. lehet érzékenységre.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#35349) eclipse006 válasza baluka26 (#35343) üzenetére


eclipse006
őstag

"Mert nálam amúgy nem járt pár fejhallgató, á nem."

Nem nagyon vagyok aktív más fórumokban, ezért ne haragudj rám, hogy nem voltam vele tisztában, hogy nálad is számtalan füles megfordult már... Ezt a cikket pont láttam anno, ezért emlékeztem rá. Részemről nem is kívánok többet ehhez a témához fűzni.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35350) andorra válasza perempe (#35348) üzenetére


andorra
őstag

Mit szeretnél a fórumunkkal közölni? Nem érdekelnek minket az ismerőseid, viszont ha érdemi mondanivalód van a hifiről, vagy kérdéseid vannak, azt mindíg szívesen meghallgatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.