Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) #71562240 válasza andorra (#35187) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én inkább csak óvatosságra buzdítok.

(#35185) meunier Ugye milyen szép? Egy ilyet nem is kell bekapcsolni, bőven elég ha csak nézegeti, simogatja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#35202) djsensore válasza bmakszim (#35189) üzenetére


djsensore
tag

Persze, köszi, utánaolvasok, de 100$ ert latom azt amit mutattál, az nem 10ezres kategoria?:) mindegy utánaolvasok a kütyünek! Pisz

(#35203) bmakszim válasza djsensore (#35202) üzenetére


bmakszim
senior tag

Jó hát azt csak azért mutattam, hogy magát a megoldást ne nézd le. Igazából ez is egy dokkoló, csak nem tartja meg a telefont és nincs benne dac. Hangzást tekintve sokkal jobb megoldás, annál ha simán a telefon jack csatlakozóját használnád, a harman/kardon féle dokkolóknál pedig jóval olcsóbb.

(#35204) djsensore válasza bmakszim (#35203) üzenetére


djsensore
tag

Kipróbálnám. Neked van ilyen?

(#35206) andorra


andorra
őstag

Kammerer: első hozzászólásban betervezted, hogy "hogyan kérdezzünk?". Esetleg javasolnék megfontolásra egy további kiegészítést: "hogyan kérjünk?"

(#35207) bmakszim válasza djsensore (#35204) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nincs.

(#35208) #84221696 válasza #71562240 (#35201) üzenetére


#84221696
törölt tag

A simogatáson már túl vagyok! :)
Most már csak azt kell kitalálnom, hogy honnan és milyen tápkábelt illetve honnan és milyen hangdobozt szerezzek hozzá! :)

(#35209) andorra válasza #84221696 (#35208) üzenetére


andorra
őstag

Miért kell hozzá most tápkábel? Ha netán egyáltalán nincs, akkor a legolcsóbbat ajánlom, bár csodálkoznék, ha nem lenne hozzá.

(#35210) Tamoo válasza andorra (#35209) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért, hogy utána a tápkábelhez tudjon hangdobozt választani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35211) blattida válasza #84221696 (#35208) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a pénzed megvan rá, akkor már csak azt kellene elárulnod, hogy mennyi az annyi?

Szerintem most nem a tápkábel számít, illetve nem fontos, a puccini a saját gyári, olcsó tápkábelével is szépen zenél, nem ezen fog múlni.

andorra
AVX, adás-vétel-csere topik, pénzt gyűjt egy újabb állatra. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35212) andorra válasza Tamoo (#35210) üzenetére


andorra
őstag

Veled meg mi történt, melyik topikba száműzted magad?

Blattida: igaza van, neki kell kitalálnia !

[ Szerkesztve ]

(#35213) Tamoo válasza andorra (#35212) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Be-be néztem csak RO (gyengébbek kedvéért "ReadOnly" ;]) módban. :D Ha már értelmeset nem tudok hozzászólni inkább nem írok semmit. Bár most újra kivételt tettem.

(#35211) blattida: Ha az állatos nekem szólt, most nem gyűjtök semmilyen állatra. :DDD többnyire mostanában fejhallgatóztam. Abba legalább nem zavar be a szobaakusztika. Hifi-hez akkor nyúlok legközelebb ha lesz annyi fölös pénzem, hogy mindent kompletten cseréljek.

[ Szerkesztve ]

(#35214) blattida válasza andorra (#35212) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, neki is kell megvennie és esetleg majd hallgatnia, amit majd jól kitalál. Azonban segíteni lehet, főleg, érdemben. :P ;)

Tamoo
Románul nem is csodálom... :F ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35215) andorra válasza Tamoo (#35213) üzenetére


andorra
őstag

Esküszöm, nem rólad jutott eszembe, hanem az elmúlt két nap hozzászólásai alapján:

"A kezdő hifistát két dologgal a legkönnyebb megfertőzni: az influenzával és a tápkábellel. Az előbbi ellen van védőoltás, az utóbbi ellen még nincs első hozzászólás."

[ Szerkesztve ]

(#35216) #84221696 válasza andorra (#35209) üzenetére


#84221696
törölt tag

Kábelka nem volt hozzá. :)

Tamoo: hát, látod, így megy ez faluhelyen, gombhoz szabjuk a kabátot! :DDD

blattida: nagyjából egy kilóm lenne, max. + 25E, na nem kábelra, hanem hangfalra.
Amúgy, mot nézegetem a fiókomban, hogy vann benne 2 fölösleges pc-s tápkábel, valamelyik csak bele illik. :DD

(#35217) blattida válasza andorra (#35215) üzenetére


blattida
nagyúr

Az utóbbi ellen is van, és az előbbivel szemben hatékonyabb és többet is ér, a bűvös szó: akkumulátor... :)

meunier
Hát, 26 ezer forintból nem sok mindent lehet venni, pláne, ebben az osztályban. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35218) #84221696 válasza blattida (#35217) üzenetére


#84221696
törölt tag

;] :P

(#35219) Tamoo válasza andorra (#35215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#35220) andorra válasza blattida (#35217) üzenetére


andorra
őstag

Azt is kábellel kell csatlakoztatni, tehát nem old meg semmit.
Ezen kívül, nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy télen hidegben, nem indul az erősítőm.

(#35221) blattida válasza andorra (#35220) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, csak mivel egyenáramról lenne szó, ezért a kábel minősége elenyésző, ebből a szempontból.
Mi az, nálad nincs fűtés? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35222) bajnokpityu válasza andorra (#35215) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mért lenne könnyű megfertőzni?

Elvből veti el a rossz lánccal rendelkező emberek zöme,mert nem hall difit.
Maradék felének meg normálisra nem telik, aztán meg szinezgetnek, effekteznek jobbra-balra.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35223) andorra válasza bajnokpityu (#35222) üzenetére


andorra
őstag

Azért könnyű, mert nincs hozzá tapasztalatuk. Egyébként, másrészről, teljesen így van, ahogy írod.

(#35224) andorra válasza blattida (#35221) üzenetére


andorra
őstag

Ezt én nem vitatom, viszont mások biztos vitatnák. Pl. az az ismerősőm, aki az akkumulátor alá is tüskés állványt helyezne.
Nem, van nálunk fűtés, söt már azt is érzem, hogy 10%-al melegebb van !

(#35225) blattida válasza #84221696 (#35216) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom, akkor 125 ezer ft-ra céloztál... :U :DDD ...akkor vehetsz például egy ilyet, szép és jó párost alkotnának, nagyon zenei lenne a közös produkció.

andorra
Elton Johnt hallgatsz? :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35226) andorra válasza blattida (#35225) üzenetére


andorra
őstag

Nem, híreket.

(#35227) AMDFan válasza blattida (#35225) üzenetére


AMDFan
addikt

Elég szegényes a mélyátvitele :(

(#35228) Tamoo válasza bajnokpityu (#35222) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem meg van az 5-10eFt-os kategóriától egy relatíve komolyabb tápkábelem (most az megint más kérdés mennyire illik ide), de sajnos nem hallok közel sem nagy különbséget a pc-s dróthoz képest. Vagy a rendszerem "gyenge hozzá" vagy botfülem van, vagy mindkettő. Kevésbé zajmentes a produkció, talán a hírhedt abx teszten is hoznék egy semmit nem érő 9/10-et, de a tápkábel árához mérten nálam, az én jelenlegi rendszeremben nagyon keveset hoz.

Szóval én más variáció vagyok. Van egy "jó" kábelem, nem vetem el a dolgot, de (sarkítva) nem hallok különbséget. :O :D

[ Szerkesztve ]

(#35229) blattida válasza AMDFan (#35227) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyáltalán nem szegényes, csak ne egy drága, 12"-es hangszóróval épült szubláda legyen a viszonyítási alap.
Zenére, zenehallgatásra tökéletesen megfelel, elegendő basszusa van, természetesen, van ennél több és mélyebb basszussal rendelkező hangdoboz, de ettől még nem szegényes a mélyátvitele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35230) AMDFan válasza blattida (#35229) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem is ahhoz hasonlítom, de azért 55Hz-et kicsi vékonynak találom. Amit írtál úgy állja meg a helyét, hogy bizonyos zenei stílusokra elegendően mélyre megy, de van amihez vékonyka lenne.
Ez pl egy kompromisszum-mentesebb választás lenne szerintem: Epos M 15.2

[ Szerkesztve ]

(#35231) blattida válasza AMDFan (#35230) üzenetére


blattida
nagyúr

Te hallottad egyáltalán, vagy csak a nyers adatok alapján ítélkezel? Valóban, az epos 48Hz-e papíron jobban mutat, de nagyon más a két doboz, ráadásul a chario egy kicsit olcsóbb, ami, sajnos, nem mellékes szempont. Ettől függetlenül az említett epos sem rossz doboz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35232) bajnokpityu válasza Tamoo (#35228) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Néhai tápjai nekem úgy kompletten kimaradtak, nem tudom milyenek. USB és analóg kábelei jártak itt, a felvégről, USBből még a múlt heti fejlesztés is, rövid próbára.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#35233) AMDFan válasza blattida (#35231) üzenetére


AMDFan
addikt

Nyers adatok alapján. Az 55Hz kevéske pl. elektronikus zenére, ezt adatok alapján is meg lehet mondani.

(#35234) andorra válasza AMDFan (#35233) üzenetére


andorra
őstag

Annyira is vehetjük komolyan.....

(#35235) AMDFan válasza andorra (#35234) üzenetére


AMDFan
addikt

A valamire való gyártók pontosan adják meg ezeket a frekvenciadatokat.

(#35236) blattida válasza AMDFan (#35235) üzenetére


blattida
nagyúr

A -3dB-es pont mindkét hangdoboz esetében 50 Hz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35237) andorra válasza AMDFan (#35235) üzenetére


andorra
őstag

Nem frekvencia adatok, vagy más mért adatok alapján választunk több hangdoboz közül. Többek közt, erről szól a hifi. Ami igazán számít az az egyéni ízlés, a rendszerbe (akusztikába) illeszkedés és az ennek függvényében történő meghallgatások. (Valamire való audiofilek így gondolkoznak.)

(#35238) AMDFan válasza andorra (#35237) üzenetére


AMDFan
addikt

De én nem vagyok audiofil...
Nem azt mondtam, hogy adatok alapján válasszunk hangdobozt, ellenben mért adatok igenis utalhatnak bizonyos hangzásbeli különbségekre. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#35239) andorra válasza AMDFan (#35238) üzenetére


andorra
őstag

Na végre valamiben egyetértünk !

(#35240) AMDFan válasza blattida (#35236) üzenetére


AMDFan
addikt

Én 48-at láttam az Eposhoz és 55-öt a Chariohoz.

(#35239) andorra: még szerencse, hogy ez nem egy audiofil fórum...

[ Szerkesztve ]

(#35241) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

Lehet baj abbol hogy 2db 4ohm-os hangfalat kotok ra egy 6ohm-os 5.1 erositore?
Csak kiprobalas idejere lenne, es nem nagy hangeron.
Cimbivel ki akarjuk probalni hogy hogy szol egy 5.1 erosito vs egy hifi erosito ugyanazokkal a hangszorokkal.

A hangfalak ezek lennenek: CAV DP 288 [link]
Az 5.1 erosito: Onkyo HT-R390 [link]
A hifi erosito: Denon 520AE [link]

(#35242) Dorian válasza n0_gAboR (#35241) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lesz semmi baja.
De az korrekt összehasonlítás miatt: ugye mindkettőre ugyanazt az analóg forrást kötitek?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35243) DDL válasza AMDFan (#35230) üzenetére


DDL
őstag

Ez gondolom szerinted még rosszabb kompromisszum. Ez pedig kb. egyenrangú...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35244) eclipse006 válasza DDL (#35243) üzenetére


eclipse006
őstag

A Spendor adatai szerintem nem csalnak.
A dobozaimban is hasonló méretű mély-sugárzók vannak (20cm), gyári specifikáció szerint: 40 Hz - 20000 Hz, zárt rendszerű a kialakítása.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#35245) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Megosztom veletek az óriási dilemmámat. :D Koax kijárat. jelenleg van az Audigy2-é és az alaplapi. Az érdekelne, hogy mennyit lehet még kihozni ebből a dologból (költői kérdés). Három lehetőség merült fel:

1. Alaplapi kivezetés "tuningja". Jóféle kábel jóféle csatlakozóval. Nem én csinálnám.
2. Aim SC8000 kártya [link]
3. Musiland Digital Times [link]
4. valami usb-spdif pl.

Nem tudom melyik a nyerő választás és egyáltalán megéri-e ezzel foglalkozni ezen a szinten.... de hajt a kíváncsiság. Konkrét tapasztalata ezzel kapcsolatban gondolom nincs senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#35246) AMDFan válasza DDL (#35243) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem kell a "számba" adni semmit. Pontosan tudom, hogy a hangminőséget nem határozza meg hogy milyen mélyre megy egy hangfal, nem erről van szó, hanem arról, hogy egy hifiben kevésbé tapasztalt ember, nem feltétlenül értékelne egy olyan hangfalat ami 60Hz alatt már jelentősen beesik. Nekem a hallgatott zenék miatt igen komoly kompromisszum az, ha 40Hz alatt halott egy hangfal, nemhogy 60Hz alatt.
Kellemes tud lenni amikor Marcus Miller a húrok közé csap és vibrál a levegő a szobában. De akinek nem megy le a rendszere 40Hz alá az ezt nem fogja átélni soha.

szerk: persze tudom audiofil körökben nagyon könnyen lemondanak az emberek az alsó egy oktávnyi zenéről, hiszen minek is az... még jó hogy nem vagyok audiofil :) így én a teljes zenei hangtartományt élvezhetem ;]

[ Szerkesztve ]

(#35247) Slownz válasza AMDFan (#35246) üzenetére


Slownz
senior tag

Marcus Miller még az én low budget rendszeremről is élvezhető, szóval ő nem mérvadó ;]

(#35248) AMDFan válasza Slownz (#35247) üzenetére


AMDFan
addikt

Nézd, a jó zene egy 10 ezer forintos geniuson is élvezhető, itt régen nem erről szól a történet.

(#35249) DDL válasza AMDFan (#35246) üzenetére


DDL
őstag

Majd szólj, ha vmelyik Spendort hallgattad már valójában is, nem csak papíron. Addig parttalan a vita. Azt meg a papírból nehéz ám megállapítani, hogy valós akusztikai és elektronikai környezetben le mennek-e 40Hz alá vagy sem.

Szóval a "papíron nem tudja a 40Hz-et" kezdetű okoskodást el lehet felejteni. Ennyi. A hifiben tapasztalatlan embert meg pláne nem kellene tévútra terelni.

Ha a teljes zenei tartományt élvezni akarod (bár ez értelmezhetetlen általánosságban), akkor keress inkább olyan dobozt, amely lemegy 16-20Hz-ig. Nem csak paíron.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35250) DDL válasza eclipse006 (#35244) üzenetére


DDL
őstag

Nem állítottam ennek ellenkezőjét :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.