Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27251) bajnokpityu válasza #92251648 (#27246) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem feltétlenül jobb, mindkettőt el lehet rontani. A gyenge hangkártyák csapnivaló digitális jelet adnak ki magukból, némelyik még át is konvertálja azt.
ezt ki lehet szűrni a teknikámmal?

USB és Firewire összeköttetésnél némileg egyszerűsödik a jitternek nevezett időzítési problémahalmaz és lehetőségünk van a külső eszköz PC-ről történő szoftveres vezérlésére is.
miért problémásabb belső eszköznél jól kezelni a jittert?

Ellenben a legtöbb olcsó külső hangkártyában/DAC-ban nagyon gagyi az USB receiver rész, ezért az olcsó DAC-ok általában jobban szólnak SPDIF bemenetről táplálva.
na ezt nem értettem. nekem mintha a két félmondat között kimaradt volna egy harmadik.a dac az szinte mindig spdifről van hajtva

Célszerű vagy egy normális USB/SPDIF átalakító (KingRex, HiFace) beszerzése, vagy olyan készülék vásárlása, amiben már nívós az USB receiver, csak hát ezek nem olcsóak.

de akkor miért tűnik nekem egész jónak a filléres usb hangkarim?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27252) python1 válasza #92251648 (#27247) üzenetére


python1
veterán

Hát elég egyszerű a magyarázat.
Az MP3 tömörítésnél levágnak a magasból,mély-ből ,középből,na már most ugye így elég gagyi a dolog,viszont EQ-zod akkor kicsit tudod korrigálni a dolgokat,persze ésszel bánni vele.Olyan ez mint mikor vannak ezek az MP3 tömörítés által elveszett hang tartomány visszaállító,javító programok azokkal is sokkal jobban,elviselhetőbben szólnak az MP3-as file-ok.

bajnokpityu:pont találtál egy olyan hangkarit ami passzol,illik a rendszeredhez.Nem kell mindig a méregdrága megoldásokban keresni a grált!
A drágább, gondolom a drágább komponenseken futná inkább ki magát,ott lehetne észre venni jobban a különbséget.
Nem feltétlen kell külső DAK-ot digitálisan összekötni,éppen ezt taglaljuk az usb-s jobb.
Ha mondjuk egy rossz minőségű asztali CD-t veszünk alapul, ami rossz jelet küld ki,azt semmilyen DAK vagy processzor nem tud feljavítani,hogy jó legyen a minősége.Tehát ha az alaplapi chipszetted szart sem ér akkor jön jól az usb-s megoldás,mert teljesen kikerüli az alaplapi chipsettett.

[ Szerkesztve ]

(#27253) bajnokpityu válasza python1 (#27252) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem azért,mintha nagy mp3 hallgató lennék, de olyan sokat nem vágnak le.és úgy veszem észre,hogy részleteket veszit el,teret,finomságokat inkább.

kizártnak tartom,h ha ilyen bonyolult normális minőségben kivinni a hangot usbn spdifbe,akkor egy 6rugós cucc ugyanazt tudja.ennyire nem vok hülye.

azért annyira nem szar a rendszerem, egy 370 rugós uj árú hangfalszett vásárlása után,egy uj korában 130rugós akciós árú erősitőről hajtva, hogy ne lehessen hallani a különbséget egy 6 rugós és egy 100rugós jelforrás között. egyébként ha minden igaz,holnap végre megérkezik a koaksz digit kábelem, és az xfiből nyomom ki a hangot a 2106nak. és ki fogom próbálni a 889A optikai kimenetét is mixerrel,és anélkül,ha lesz időm.

aztán lehet visszaszivom,hogy jó ez a kis kütyü...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27254) #92251648 válasza bajnokpityu (#27251) üzenetére


#92251648
törölt tag

ezt ki lehet szűrni a teknikámmal?
Nem tudom, milyen technikára gondolsz, de a torz jelet nem nagyon lehet utólag torzítatlanná tenni.

miért problémásabb belső eszköznél jól kezelni a jittert?
Nem azon múlik, hogy belső, vagy külső az eszköz, hanem hogy a jel milyen formátumban utazik. E szempontból nagy különbség van az USB és az SPDIF továbbítás között.

na ezt nem értettem. nekem mintha a két félmondat között kimaradt volna egy harmadik.a dac az szinte mindig spdifről van hajtva
Manapság már a legtöbb DAC-on van Firewire vagy USB csatlakozás is.

de akkor miért tűnik nekem egész jónak a filléres usb hangkarim?
Minden viszonylagos. :)

(#27255) python1 válasza bajnokpityu (#27253) üzenetére


python1
veterán

Várom a teszt eredményeket!
Különben én is gondolkodtam ilyen DAK-ban mint ami neked is van, csak még nem volt olyan ember az ismeretségi körömben aki ennyire belement volna ebbe a pc-s zenei világba.
Nem akartam a rendszeredet semmilyen jelzővel illetni,csak annyit szerettem volna kihozni a dologból,hogy lehet más rendszerekbe már nem illett volna bele a karid.
Bocs ha most azt vetted ki az írásomból,hogy én a te rendszered lefikáznám! :B

Mondjuk nekem még annyira sem jó a rendszerem mint neked, a hangfalaim is házilag "kókányolt,beleturkált beazonosíthatatlan tárgyak".

Igen még annyi,hogy általában az usb-s hangkarikba bármikor lehet szoftveresen beavatkozni,akár távírányítoval is és még a zenei anyagokat is tudom vele vezérelni.Ez viszont már a kényelem része.

[ Szerkesztve ]

(#27256) #92251648 válasza python1 (#27252) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az MP3 tömörítésnél levágnak a magasból,mély-ből ,középből,na már most ugye így elég gagyi a dolog,viszont EQ-zod akkor kicsit tudod korrigálni a dolgokat,persze ésszel bánni vele.
Érdemes utánanézni a tömörítési eljárásnak. MP3 kódolásnál a hallható tartományban semmiféle EQ-zás nem történik, csak 16 kHz felett vágja el a spektrumot, amit átlagos ember már nem is hall. Erősen leegyszerűsítve: a kódolás során a jelfolyamból kiveszik a redundáns (ismétlődő) elemeket, illetve az emberi hallás fogyatékosságai miatt sok ember számára észrevehetetlen kis szintű hangokat, így csökkentik az adatmennyiséget.

Nem feltétlen kell külső DAK-ot digitálisan összekötni,éppen ezt taglaljuk az usb-s jobb.
Ha mondjuk egy rossz minőségű asztali CD-t veszünk alapul, ami rossz jelet küld ki,azt semmilyen DAK vagy processzor nem tud feljavítani,hogy jó legyen a minősége.Tehát ha az alaplapi chipszetted szart sem ér akkor jön jól az usb-s megoldás,mert teljesen kikerüli az alaplapi chipsettett.

Az USB is digitális összeköttetés. Ugyanakkor a CD-játszók, olcsóbb hangkártyák saját DAC-jai (mert ezekben is van ám) a gyenge órajel, tápellátás, stb. miatt véreznek el. A külső, önálló DAC-okban általában komolyabb megoldásokat, alkatrészeket használnak, így a legtöbb egybeépített, de digitális kimenettel rendelkező készülék hangján képesek javítani.

(#27257) BBéci válasza €uro (#27250) üzenetére


BBéci
titán

Még nem találkoztam olyan erősítővel, talán nincs is.
A házimozi erősítők hangszóró kimeneteit nem véletlenül nevezik el frontnak, centernek és surroundnak. Az megoldható, hogy az összesre ugyanaz a jel menjen, azt nevezik 5/6/7 csatornás sztereónak, de olyanról, hogy csak a háttérsugárzók szóljanak, még nem hallottam. Házimozikban nem szokták igényelni az effajta hangzást.
Persze ettől még létezhet, keresgélj, hátha szerencséd lesz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27258) python1 válasza #92251648 (#27256) üzenetére


python1
veterán

Ez így is van!
Köszi az mp3-as tömörítési eljárás lényegét! :R
Én tudom jól,hogy digitális folyam halad az usb-n keresztül is de az kikerüli az alaplapi chipszettett,és az usb-s hangkártya DAK-ja végzi el az átalakítást.Ellenben ha az eleven rosszabb alplapi hangkártyáról digitális-koax kábellel teszed ugyanezt akkor tönkre teheted a hangzást vagy jó nagyot csalódhatsz a hangzásában.

(#27259) €uro válasza BBéci (#27257) üzenetére


€uro
őstag

Ez nagyon meglepett!

Programozó vagyok, és azt gondolnám, hogy "semmibe sem kerül" felcserélni a hangszórókra érkező jeleket. Hozzá egy egyszerű, jól konfigurálható szoftver, hogy profilokat kezelhessen a készülék, és több nem is kell.

Nem értek ezekhez az erősítőkhöz, de elképzelésem sincsen, hogy miért nem alap funkció egy ilyen szolgáltatás egy ötven-százezer forintos készülékben.

Ennyire egyedi igény merült fel bennem?!

(#27260) python1


python1
veterán

Egyébként nem vagyok valami vérprofi a dologban,csak inkább hallgatózó,érdeklődő szinten.
Hosszas-hosszas utána olvasásokkal utána járásokkal, tesztelgetésekkel szerzem az információkat,tapasztalatokat.
Mélyrehatóan nem tudnám elmagyarázni,hogy technikailag ,hogy épülnek ezek fel de igazán csak az érdekel,hogy a kapott eredmény jó-e nekem vagy sem.

(#27261) python1 válasza €uro (#27259) üzenetére


python1
veterán

Kétzónás erősítő tudná megoldani a problémád.

(#27262) €uro válasza python1 (#27261) üzenetére


€uro
őstag

Köszi. Majd utánanézek, hogy mi fán terem.

(#27263) Festina86


Festina86
tag

Sziasztok!
Ma megkaptam HAVASI Symphonic Red Concert Show című dvd-jét. Még nem sikerült teljesen végig hallgatnom, de elsőre is nagyon megfogott, ajánlom mindenkinek, hogy tegyen vele egy próbát. Ráadásul magyar, úgyhogy ez külön öröm.
Egy kis kedvcsináló:[link]

(#27264) #92251648 válasza python1 (#27258) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen, ezért használnak sokan USB/SPDIF átalakítót és erről hajtanak valami külső DAC-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27265) python1 válasza #92251648 (#27264) üzenetére


python1
veterán

Viszont így már más a leányzó fekvése,erre nem is gondoltam még.
Akkor ez jó megoldás lehet,[link] plusz jó minőségű külső DAK?

(#27266) BBéci válasza €uro (#27259) üzenetére


BBéci
titán

Még a félmilliós erősítőkben sem (alap)szolgáltatás. Létezik a multiroom funkció, de ahhoz nem a surround csatornákat és hangdobozokat használják.
Egy házimozi szobában, rendszerben a háttérsugárzók elhelyezése eleve lehetetlenné teszi az általad kívánt használatot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27267) python1 válasza BBéci (#27266) üzenetére


python1
veterán

Igen BBéci:figyelmetlenül értelmeztem a dolgot.
Tényleg ha hátsó hangfalként is szeretné üzemeltetni őket ,meg front ként is azok úgy nem mennek.
Mondjuk nem is értem ,hogy egy helyiségbe minek kettő rendszer egymással szembe,egyszerre csak úgy is egy dologra tud koncentrálni az ember.

Mondjuk nekem van jó 5.1-es fülesem,tökéletes pc-s mozihoz.

[ Szerkesztve ]

(#27268) #92251648 válasza python1 (#27265) üzenetére


#92251648
törölt tag

A HiFace a beugró szint, van nála jobb is bőven, pl. ez és nem is sokkal drágább:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27269) python1 válasza #92251648 (#27268) üzenetére


python1
veterán

Beleolvastam egy kicsit,jónak tűnik,sőt elég biztató!
Köszi! :R
Kicsit örülök vagy is nagyon,hogy nem vagyok egyedül ebben a témában és pár embert komolyan érdekel ez az irányvonal.
Na ezt jól körbe fogom járkálni.

Viszont még az lényeges lenne,hogy merevlemezről a jitter-es problémák,hogyan jelentkezhetnek mint minőség rontó tényező.

[ Szerkesztve ]

(#27270) €uro válasza BBéci (#27266) üzenetére


€uro
őstag

Úgy gondolom, hogy az lenne logikus, ha a hangszórók nem lennének elkeresztelve, mint front-left, front-right, rear-left, rear-right, center, stb. Hanem az erősítő a szerint működtetné őket, hogy az egységek a szobában hol vannak elhelyezve, hol fülel és merre néz a hallgató.

Hiszen az erősítők az általánosan vett öt kimenetre ugyanolyan teljesítményt adnak le. Csak számomra evidens, hogy adott esetben teljesen mindegy lenne, hogy az adott csatornát az A vagy a B kimenetre továbbítsák?!

Lassan azon gondolkozom, hogy felkeresem a nevesebb gyártókat, hogy eladjam nekik az ötletemet(?), amivel igazi erősítőket fognak készíteni.

(#27271) python1 válasza €uro (#27270) üzenetére


python1
veterán

Tudod, a Kinekté a jövő!
lehet,hogy ez már, sőt valahol már ezeknek a tervei meg is vannak vagy léteznek,a számítástechnikáé a jövő.

[ Szerkesztve ]

(#27272) €uro válasza python1 (#27271) üzenetére


€uro
őstag

Na ja!

Egyébként éppen azon agyalok, hogy ha az összes audió jelet a számítógépen keresztül - akár több hangkártya alkalmazásával - menedzselek, akkor a csatornákat máris úgy konfigurálom, ahogy a kedvem tartja.

De akkor is! Még mindig csak pislogok, és a fejemet csóválom, hogy egy technikailag szerintem egyszerűen kivitelezhető megoldást miért nem tudok megvásárolni - ismételten! - ma!, 2011-ben! Áááááh!

(#27273) #92251648 válasza python1 (#27269) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ezt itt nem részletezném nagyon, de az a lényege, hogy a digitális jelek időben elcsúsznak egymástól, ami torzulásokat okoz. Ezt nagy pontosságú órajellel, jittert csökkentő áramkörökkel lehet megoldani, amilyeneket a komolyabb DAC-okban is alkalmaznak.

(#27274) Gabor970


Gabor970
addikt

ez az ötlet nem zsenge! Figyelni hol ül a hallgató, tovább megyek, a két füléről infót az erősítőnek, ami tudja hol és milyen hangsugárzók vannak, s a fülek helyzete alapján folyamatos korrekció késleltetésben és hangerőben.....

Mondjuk nekem fura lenne ha elmozdulnék a kép jobb széle felé, és a fülem akkor is azt érzékelné, hogy az ideális hallgatózási ponton vagyok.

Figyelem, hamarosan az erősítők mellé kapsz két fülre csiptethető ledet, egy zöldet a jobb fülre, és egy sárgát a balra :-) Nehogy felcseréld!!!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#27275) python1 válasza €uro (#27272) üzenetére


python1
veterán

Igen,jó meglátás ,mondjuk ha több hangkártyát hajtasz egyszerre és ha nem tiltod le az egyiket bios-ból akkor a winfos alapban nem is enged 2 hangkarit megszólaltatni.

Ma azért nem tudsz ilyen készülékeket megvásárolni,mert ritka akinek ilyen megoldás kell,aki meg ilyen megoldást akar az vesz másik rendszert a pc-hez
Gabor970:most lehet,hogy leülsz. Valahol már olvastam ,hogy már dolgoznak az ügyön vagy még csak tervezés alatt áll nem tudom, de már szerintem nemsoká találkozunk vele.

[ Szerkesztve ]

(#27276) #92251648 válasza python1 (#27275) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az én gépemben 3 hangkártya van és mindegyik működik, tehát nem lehetetlen.

(#27277) python1 válasza #92251648 (#27276) üzenetére


python1
veterán

Egyszerre?
Na ne,nekem mindig ha valami másik hagkarin szeretnék lejátszani valamit, winfos alatt át kell állítani az alapértelmezést.
Vagy van rá valami szoftver? :F

[ Szerkesztve ]

(#27278) python1


python1
veterán

Még egy gondolatom támadt,nem teljesen idevágó téma.
Mi lenne ha mondjuk a stúdiókba ssd-re masterelnének?
Megszűnne a futómű probléma,nyávogás,stb és utána ezt ssd-n továbbítani lehetne a végfelhasználónak.Eredeti stúdió felvétel,álom lenne.
Erről olvastam egy cikket,hogy egy világhírű gitáros besétált a stúdióba az APPLE gépével és a master szalagról simán iTunes-ba bemásolta az albuma zenéit és láss csodát,jobban szolt mint a master szalagon,mindenki elájult a studióban.
Gondoljunk csak bele,nincs futómű probléma,kis helyen elfér,nem rongálódik,pontosabb kiolvasás stb.
Jóó, negatívum ma még drága.

Na búcsúzok mindenkitől,mára már több hülyeséget nem hallotok tőlem!
Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#27279) zolaas


zolaas
senior tag

Aki venne új avr-t itt 1 denon 1911egészen jó áron, garral stb...

Más. Ezt a sztereót (JUNGSON JA-66C) hová sorolnátok a yamaha ax590-hez képest?

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27280) zolaas


zolaas
senior tag

közben lejárt a szekesztési limitem. Még olyat kérdeznék, h kellene nekem egy olyan kütyü ami ezeket tudja:
-médialejátszó (mkv, divX, Xvid)
-Dvb-T tuner(ez nem olyan fontos, mert van 1 külső tunerem erre)
-Dvd játszó
-zenéből: flac,ape,wma empéhárom nemkell:D
-usb(Ntfs-t is ismerje)
-hálózatba is lehessen kötni(nem internet, hanem a számítógépet is jó lenne elérni)
-távos:)
-jah és a feliratokat jól kezeli, illetve szerkeszthető
-normális menüvel

És mindenzt 10k-ból:P Na jó csak vicc. Szóval ha láttok valahol ilyesmit tudó kütyüt linkeljétek bátran, az se gond ha használt.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27281) Warter válasza zolaas (#27280) üzenetére


Warter
őstag

Veszel egy Asus Oplay R1-et használtan és rádugsz egy külső DVD lejátszót. Mondjuk tuner nincs és ape-t se tud. De a többi többé-kevésbé meg van. De ennyi pénzért ne várj többet. :)

[ Szerkesztve ]

(#27282) bajnokpityu válasza python1 (#27255) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha bármit tudsz állítani a külső hangkaridon,akkor az a hangkartya eleve módosít a hangon.én ezt annyira kiszurom,amennyire lehet. én erre tudok gondolni. egyébként általában jónak tartjuk hivox cuccokat.az ő usb spdif atalakitoja is egy filléres usb hangkarira épül.az usb részhez szerintem nem nyúlt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27283) 8nemesis8 válasza python1 (#27275) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, hogy mennek már egy ideje több hangkártya is.
Ha jól emlékszem akkor az XP-ben jelentkezett ez a "fícsör" először.
Néha mondjuk képesek összeakadni, ilyenkor kicsit vacakolni kell az erőforrásokkal, de működőképes konstrukció lehet.

(#27284) ricsik válasza €uro (#27272) üzenetére


ricsik
őstag

Az X-FI Titanium hangkártyám tud ilyet, hogy felcseréli a csatornákat csak át kell verni. Van egy setup ami megszólaltatja az összes csatornát egyesével és rá kell bökni honnan hallod. Ha pl a frontokra azt állítod hátulról hallod, a sorrundokra meg hogy elölről, akkor máris felcserélte. Ezzel bármilyen csatornát bárhova állíthatsz. A polaritást is tudja cserélni.

(#27285) Gabor970 válasza python1 (#27278) üzenetére


Gabor970
addikt

bocs, de az nem lehet, hogy jobban szóljon, mint amiről másolva van. Másként szólhat, jobban sztem nem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#27286) Steve014 válasza zolaas (#27280) üzenetére


Steve014
csendes tag

Tényleg jó ár,meg garis,de üzletben 5ezerrel több,max 10ezerrel és azt én bontom ki,meg tényleg új.
Köszi

(#27287) KisApám


KisApám
addikt

Sajnos lemaradtam a Yamaha RXV1800-ról, amit szinte ingyen adtak...

MOST ez van: Yamaha RXV1600 129 000 ft-ért.

Az RXV1800 ha jól emlékszem CSAK 80 000-ért volt hirdetve... nemhiába, gyorsan elkelt...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27288) #92251648 válasza python1 (#27277) üzenetére


#92251648
törölt tag

A normális lejátszó szoftverekben be tudod állítani, melyik eszközt használják.

(#27289) #92251648 válasza python1 (#27278) üzenetére


#92251648
törölt tag

Spanyolviasz. Sőt néhányunk már otthon zenét is SSD-ről hallgat. :)

(#27290) KisApám


KisApám
addikt

EZ sem csúnya: DENON AVC-A11SR

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27291) KisApám


KisApám
addikt

Ezt betudnátok árazni? : Pionner VSX-LX50

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27292) bajnokpityu válasza ricsik (#27284) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az xfi tud DTSt bekodolni is.teljesen ügyesen teszi.

nekem is van,h 3-4 hangkari áll a gépben,sosem volt még baj ebből.nagyon régen volt,h a w98 nem tudta lekezelni,mert ott az sem volt mindegy,melyik PCIba került a kártya,más volt a hangja.

a héten tervleadás lesz,úgyhogy nem tudom kipróbálni a koakszos átvitelt. a 889 és az xfi esetében.majd...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27293) ricsik válasza KisApám (#27287) üzenetére


ricsik
őstag

90 rongy volt, BD lejátszóval 100 + 10 BD lemez 110. Ingyen volt!
bajnokpityu: bizony tud én úgy használom havonta kb 1x, amikor nem kapcsolom be a popcornt.

[ Szerkesztve ]

(#27294) KisApám válasza KisApám (#27290) üzenetére


KisApám
addikt

Javítok: Denon AVC-A11SR 140 000 ft-ért (és ugyan az ITT) rendben van?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27295) kimi02 válasza KisApám (#27287) üzenetére


kimi02
őstag

Minden áron Onkyo 609-es erősitőt akartál.
Ez a Yamaha porig alázta volna, de már késő bánat.
Hiába mondtuk itt , hogy mit vegyél nem hallgattál ránk. :O

(#27296) Gál István válasza KisApám (#27291) üzenetére


Gál István
senior tag

Az a gép szerintem 110-120 körül érhet.

Más: AZ AX5Ai új tulajának sikerült a coax is szóval ritka láma gyerek voltam amikor nem sikerült hangot nyernem belőle. :W

[ Szerkesztve ]

(#27297) KisApám válasza kimi02 (#27295) üzenetére


KisApám
addikt

Még éretlen zöldfülű vagyok a témában, azért vagyok itt, hogy okuljak... okultam...

Az a Pionner VSX-LX50 milyen "messze" van a Yamaha RX-V1800-tól?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27298) Gál István válasza KisApám (#27297) üzenetére


Gál István
senior tag

Ez egy jó kérdés. Ha lehet hallgatózz mert szerintem nem sokan vagyunk akik hallották ezt a két erősítőt.

(#27299) Vidala válasza Gál István (#27296) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is hasonló árat tippelnék.
Az LX szériája már elég korrekt a Pio-nak úgy általában. Talán BBécinek volt is szerencséje hozzá.

CoVboy Forever!

(#27300) Gaben360


Gaben360
senior tag

Mégegyszer megkérdezem,hátha valaki válaszol:
Marantz sr 5600-ról valakinek van véleménye?
Jobb vétel volt mint a H/K avr 132?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.