Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27551) robi0604 válasza Vidala (#27541) üzenetére


robi0604
őstag

Én még csak gondolatban gyúrok rá, de családot elnézve bajban leszek... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#27552) Dorian válasza #09634560 (#27548) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogy. Arra akartam célozni, hogy egy nagyobb ivászat után nem teljesen kristálytiszták az emlékek :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27553) Vidala válasza fokukac (#27549) üzenetére


Vidala
senior tag

Ahogy Robi is mondja, sztereo erősítő kell akkor neked. Itt is szívesen segítünk, de van külön Hi-fi topik is, ahol tanácsot kaphatsz.
A fentebb ajánlott használtcikk-fórum oldalakat érdemes megtekintened, 50 ropiból már elég jó dolgokat lehet találni (gyanakszom egy ilyen erősítőhöz már a hangfalaid lesznek a szűk keresztmetszetek minőségben)

CoVboy Forever!

(#27554) Vidala válasza Dorian (#27552) üzenetére


Vidala
senior tag

Akkor úgy látom én elsőre eltaláltam, mire gondoltál. :)

CoVboy Forever!

(#27555) BBéci válasza Vidala (#27541) üzenetére


BBéci
titán

Rendezz takarékos esküvőt, az enyémen négy szülő és a sógorom a feleségével vettek részt. Mások meg kidobnak az ablakon 1 millét. :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27556) TCr


TCr
veterán

Van valakinek ilyen kütyüje?

Raidsonic Icy Box IB-MP309HW-B

Tudja ez vajon a HD hangokat (egy HD képes erősítővel) ?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27557) cekkk válasza TCr (#27556) üzenetére


cekkk
veterán

Beütve a nevét google keresőjébe nálam ez volt a 3 találat. e eszerint tudja, de másik oldalon nem volt benne a leírásban, bár nem is volt olyan részletes, mint ez. miért nem veszel egy dunet, mert ez popi alapokra épül, és az ha jól tudom nem kezeli a bd- isokat(nem biztos), és a bd menüket sem.

(#27558) #09634560 válasza TCr (#27556) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez oldal szerint tudja.De ha 10-et hozzáteszel,Dune-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#27559) robi0604 válasza BBéci (#27555) üzenetére


robi0604
őstag

Nálunk ebből hatalmas sértődés lenne, pedig Én jobban ellennék... :U

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#27560) TCr


TCr
veterán

Köszi, ezt az oldalt én is megtaláltam, de csak ez az egy oldal írja a DTS-HD-t.
Dune Smart H1 65 ropi, ez meg 48... és ez NAS-ként is használható.
Ha viszont tényleg nem tudja a BD ISO-kat, akkor kilőve...
Jó lenne,ha valakinek lenne ilyen, az meg tudná mondani a frankót, sajnos neten elég kevés "megbízható" infó van róla.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27561) Vidala válasza BBéci (#27555) üzenetére


Vidala
senior tag

Ezt már buktam, mert egy "picit" többen lesznek... hiába, népes a család, és még barátaink is vannak. :)
Ettől még nem tartom kidobott pénznek, de szerencsére nem kell hitelt felvennem rá. (Az lenne csak a gáz, de ilyet is hallottam már sajnos. Aki ilyet csinál, az tényleg nem teljesen ép elméjű.)

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#27562) cekkk válasza TCr (#27560) üzenetére


cekkk
veterán

Ott le van írva, hogy milyen alaplap van benne, és azt tudja, szóval szerintem tudja, meg ezen az oldalon nem elég részletes leírás van, és nem egy kamuzós oldal.
ISO fájlba lementett DVD-Video lemez itt nincs BD lemez.

Más

Ki mire költi a pénzét. Van akinek az esküvő élményére elkölteni többet ér 1 misi mint egy házi mozi rendszer. Van akinek nem. Szerintem szíve joga eldönteni, hogy ki mire költi a pénzét. Számomra is többet érne az esküvő, hogy jól érezzem magam, és a barátaimmal legyek azon a napon amikor össze házasodok barátnőmmel majd, és életem egy meghatározó pillanata, mint, hogy egy erősítőt, vagy műszaki cikket vegyek....
De hát kinek mi a fontos...

[ Szerkesztve ]

(#27563) BBéci válasza Vidala (#27561) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk az említett társaság már bővítettnek nevezhető, mert eredeti terveim szerint csak 2 tanú lett volna jelen, senki más.
Magát a házasságkötést is értelmetlen felesleges ceremóniának tekintem. Egy forinttal többet kiadni rá, mint ami feltétlenül szükséges, (illetékek, eljárási díj, házasságkötőterem bérleti díj) az nálam pénzkidobás kategória.
Közöltem a lánnyal, vagy így, vagy sehogy. Pedig nem lett volna nehéz 100 embert - családtagokat, barátokat - összetrombitálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27564) ricsik válasza cekkk (#27557) üzenetére


ricsik
őstag

Popcorn C200 tudja a BD full menüt, isoból is. Az A200/A210 is tudja C200 firmware-rel :K , alapból csak butított menüt.

(#27565) cekkk válasza ricsik (#27564) üzenetére


cekkk
veterán

Bocsi félre érthető voltam. http://lejatszo.hu/?oldal=webshop&termid=418 erre a lejátszóra gondoltam, és ez szerintem nem kezeli, amit meg a kolléga akar venni ennek az alapjaira épül. így jutottam erre a következtetésre.De aztán lehet, hogy kezeli, megoldották már frissítéssel. Fel kell hívni a forgalmazót, és megkérdezni :DDD
Az mit jelent, hogy butított menü? :DDD Mit lehet azon butítani?

[ Szerkesztve ]

(#27566) ricsik válasza cekkk (#27565) üzenetére


ricsik
őstag

Azt jelenti, hogy csak simple menu van, vagyis a gyári full menu teljesen hiányzik, viszont van felugró menu, ahol tudsz feliratot és hangot választani, ill. chaptert. Pl én nem is hívnám menünek, de ez a hivatalos duma. [link]

(#27567) Vidala válasza cekkk (#27562) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is úgy gondolkodom - a menyasszonyommal együtt - ahogy te.
De mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik!

Egyébként bocsánat, nem akartam szétoffolni a totyikot, nem állt szándékomban. Csak egy ártatlan megjegyzésnek szántam a súlyos gondjaimról! ;)

CoVboy Forever!

(#27568) ricsik


ricsik
őstag

A 110-es is tudja a HD hangokat megfelelő erősítővel, de attól még nem 100 hogy a kérdéses lejátszó tudja : [link]

(#27569) Dorian


Dorian
félisten

Valaki árulja már el nekem: Mi a jó büdös francnak kell annyira a menü? DVD-nél is utálom, csak lassítja a folyamatot. Távon kiválasztom a nyelvet feliratot miközben indul a film és annyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27570) ricsik válasza Dorian (#27569) üzenetére


ricsik
őstag

Menü nélkül elég keserves megnézni egy BD lemez extráit, vagy netalán ha az egész lemez extra. Másra szerintem sem jó, csak időhúzásnak.

(#27571) cekkk válasza Dorian (#27569) üzenetére


cekkk
veterán

Ha van értelmes extra tartalom akkor azért, ha sorozat részek vannak akkor azért, ha ezek nincsenek akkor én is feleslegesnek tartom.Meg néha egész jó BD Live tartalmak vannak, persze ha rajta hagyták :DDD Meg a kép a képben stb funkciók is jók néha :))
De vannak akiknek ez tetszik, hát el kell fogadnunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27572) Vidala válasza Dorian (#27569) üzenetére


Vidala
senior tag

Mivel mégiscsak jobban néz ki, mint a megállított 20th Century Fox logó, és társai, amíg készül a popcorn a mikróban. :D

Komolyabbra fordítva: szerintem az extrákkal ellátott filmek esetében jön inkább jól, ha csak a filmre vagy kíváncsi, akkor tényleg még bosszantó is egy kissé.

Nekem a kedvenc agyrémem, hogy kötelezően végig kell nézned az eredeti DVD-ken a Lopás bűn..., meg hasonló szerzői jogokra vonatkozó tartalmakat, míg a másolatokon ezeknek híre-hamva sincs, hanem egyből jöhet a múví!!! Miért nem ragasztanak szimplán egy matricát a dobozra, aztán le van tudva? :O
Persze ilyen másolatokról csak a barátaim meséltek, hogy láttak már valahol ilyen filmet, úgyhogy csak nehezen tudom átérezni milyen lehet! :D

Szerk: úgy látom 3-ból 3 :)

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#27573) #09634560 válasza Vidala (#27572) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tehát 4-4. :D Én inkább visszahoznám a Superbit DVD-ket(emlékszik rájuk vki?) és BD-knél is bevezetném.

(#27574) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Melyik a jobb választás egy kicsi (12 nm) szobába:
JBL SCS-178 vagy HK TS9 ?

Az erősitőm Pio VSX-820.

Laci

(#27575) #09634560 válasza laca71 (#27574) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem JBL.
Harmaan visszavitte a H/K HT-S szettet.

[ Szerkesztve ]

(#27576) fokukac válasza Vidala (#27553) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönöm mindenkettőtöknek, utána járok :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#27577) kimi02


kimi02
őstag

Megjöttek az alkatrészek. Lehet még ma nekilátok a tuningnak.
Képek.


(#27578) laca71 válasza #09634560 (#27575) üzenetére


laca71
aktív tag

Nagyon köszönöm :)

(#27579) kimi02


kimi02
őstag

Ja , és a belsőkábelezés.

(#27580) ricsik válasza kimi02 (#27579) üzenetére


ricsik
őstag

Te értesz ehhez a tuningoláshoz vagy csak utánna jártál és olyan handyman féle vagy?

(#27581) SLYM válasza SLYM (#27458) üzenetére


SLYM
veterán

meg is jött ahogy kell, 2 nap alatt. király. ugyan még nem próbáltam ki, de egész pofás kis cucc ez a PIONEER VSX-520. a legutóbbi időpont a JBL 178-ra szerda, remélem tényleg meg is jön akkor

(#27582) kimi02 válasza ricsik (#27580) üzenetére


kimi02
őstag

Nagy tudomány nem kell hozzá !
A gyári gagyi kondikat , ellenállásokat és tekercseket, ugyan olyan értékű minőségi alkatrészekre kell cserélni.
És sokkal jobb hangzást érsz el.
A frontokat és a centert én is úgy tuningoltattam , de a háttereket már saját magam végzem el, látva a tuningot.
Közben a frontoknál és a centernél is kicseréltem a tuningkor berakott ellenállásokat.
Most MOX ellenállásokat forrasztottam be, amit a High-End hangfalaknál is alkalmaznak.

Ja ,és ezüst forrasz anyagot használok !! :K :C

Amúgy utánna is jártam a dolgoknak !!
Most pedig próba következik.

[ Szerkesztve ]

(#27583) adamssss válasza kimi02 (#27582) üzenetére


adamssss
veterán

Ezzel nem lehet taccsra vágni a hangszórókat? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27584) kimi02 válasza adamssss (#27583) üzenetére


kimi02
őstag

Kizárt dolog !!!!!
Az értékek ugyanazok ,csak a minőség 100x jobb.

(#27585) zolaas válasza Vidala (#27567) üzenetére


zolaas
senior tag

Még 1 pici off ehhez:) Én is/mi is úgy gondoltuk, h csak 2 tanu azt csókolom. De így utólag nagyon-nagyon tudom azokat sajnálni akik így házasodnak, mert egy hatalmas élménnyel lettünk volna szegényebbek. Egy meghatározó dolog amire bármikor szívesen nézek vissza(eddig) pedig nem kis lagzit csináltam, mert kb 130-an voltunk. És nem a felvágásból mondom ezt a számot, csak mint info. egyébként meg valahol a költségvetést nézni fullon, hihetetlen, h alig került végül saját pénzbe. Bár erre számítani nem kell illetve nem is lehet csak végelszámolásban ki is derült, mi, h hogy is álltunk meg. Mindez tapasztalatok és saját élmény után csak szánom azokat az ifjú párokat akik 2 tanu ebéd azt csókolom. Bár természetesen nem lenézve ezen emberek véleményét, illetve hozzáállását. Szvsz nekik a házasság nem is jelent "sokat" csak egy db papírt, tisztelet a kivetelnek. A házasság sztm egy ünnep minden ember életében amit természetes, h szeretnénk megosztani azon emberekkel akiket kedvelünk, szeretünk. Persze ha nincs ilyen vagy csak kevés akkor már más a helyzet, de sztm az a ritka kivetelek közé sorolható. Mondjuk hitelt én se vettem volna föl sose, akkor inkább vártunk volna még 1 évet.

No bocsesz, h kicsit hosszúra nyúlt, csak kikívánkozott:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27586) kimi02


kimi02
őstag

Kiszedett kondik, ellenállások, tekercsek és belsőkábelezés.
A különbség nem kicsi szerintem !

(#27587) BBéci válasza adamssss (#27583) üzenetére


BBéci
titán

Mivel csak minőségben változnak a keresztváltó alkatrészei, mi árthatna a hangszóróknak?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27588) Rederik válasza BBéci (#27587) üzenetére


Rederik
tag

Bocs a sok kérdésért, csak kíváncsivá tett ez a tunning dolog :)
Mennyibe kerül egy ilyen tunning a hangfalban? A frontokon mit is cseréltél pontosan?

Miben érződik a "jobb hang"?

Milyen hangfalaknál érdemes ilyen tunningban gondolkodni?

(#27589) python1


python1
veterán

Helló!
Én meg ha az első asszonyt nem elveszem hanem kinyírom, már régen szabadultam volna. ;]
Belőlem meg ez kívánkozott ki.

kimi02:az szép már mint ami kijött a régi hangfalakból,jó nagy ratyi az egész!
De az új alkatrészek már igényesebbek.
Sok szerencsét a mod-hoz!

(#27590) KisApám válasza kimi02 (#27586) üzenetére


KisApám
addikt

Hali!

A kondikat a régin (a feketék) és az újon (a fehérek) illetve az ellenállásokat a régin (a szürke kockák) illetve az újon (a "megszokott" henger alakú kékek) felismerem.

Milyen márkájú az új minőségi kondenzátor? (a Farad, a kapacitás mértéke, gondolom azonos a régivel)
Milyen márkájú az ellenállás? (az Ohm és a Watt gondolom azonos a régivel)

A Belső kábelezésnél is látszik, hogy ha jól látom svájci Gotham kábelt használsz.

DE az új tekercsek merre vannak? Maradtak a régiek gondolom.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#27591) kimi02 válasza KisApám (#27590) üzenetére


kimi02
őstag

Az új tekercsek.
PL : Frontoknál.

De amit látsz ellenállást, azt most cseréltem MOX-ra !! :C

[ Szerkesztve ]

(#27592) kimi02


kimi02
őstag

Dorian : Javaslom , hogy nézz bele a váltóba és ha nem MOX ellenállások vannak benne akkor cseréld ki !!!!

Most hallgatom a lemezt és kurva nagy a változás.
Szinte az egyik számnál lehet érezni , hogy az énekes hangja megremeg :K :K :C :C :C
Én sem gondoltam volna ,de ma megjöttek a cuccok és a frontokba kicseréltem az ellenállásokat amit tuningkor beleraktak. Ezek nem MOX ellenállások voltak.

Mostmár tudom , hogy van értelme a zene hallgatásnak ;) :Y :C :C

[ Szerkesztve ]

(#27593) kimi02 válasza KisApám (#27590) üzenetére


kimi02
őstag

A Gotham kábel ár/érték arányban a legjobb.
Vetekszik az 5-8 ezer forint /méteres kábelekkel !!

(#27594) BBéci válasza Rederik (#27588) üzenetére


BBéci
titán

Ne tőlem kérdezd, én nem tunningoltam a hangdobozaimat, azt sem tudom, mit jelent az a szó. Amennyiben tuningolásra gondoltál, azzal sem foglalkoztam. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27595) python1 válasza kimi02 (#27592) üzenetére


python1
veterán

Veled örülünk! :))

Most képzeld el,hogy mi lenne ha a doboz kabinetekhez is hozzá nyúlnál.
Vagy netán új készítésű,tervezésű High-End.

Priviben megadhatnád a címet ahonnan rendelted az alkatrészeket. :R

BBéci:se tuning sem pedig hetedhét országra szóló lakodalom?Hát szabad ilyet csinánié! ;]

[ Szerkesztve ]

(#27596) kimi02 válasza python1 (#27595) üzenetére


kimi02
őstag

Még ezt tervezem a dobozok csillapitására.

(#27597) python1 válasza kimi02 (#27596) üzenetére


python1
veterán

Ez jó ötlet!
Jól tömd meg!

(#27598) BBéci válasza python1 (#27595) üzenetére


BBéci
titán

A tuningolást talán nem bántam volna meg. A Totelben azt mondták, a váltóhoz nem érdemes nyúlni, kábelből azt javasolták, amit kívül használok. Lusta voltam elmenni Pennáékhoz Kimberért.
A tömködés nem biztos, hogy javít a hangján.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27599) Dorian válasza kimi02 (#27592) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi a tippet! Ez a Mox miben más, mint valamelyik másik? A tűrése kevesebb?
Én max szétszedni tudom, hogy megnézzem, de csavarhúzón kívül nemigen van szerszámom itthon, nem vagyok barkács típus. Azt hiszem legutoljára az általános iskolai technika órán forrasztottam. :D Max megveszem Moxot :) és elviszem a Hivoxos Zolinak amikor a centert.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27600) TCr


TCr
veterán

Mennyibe fáj egy ilyen hangfaltuning (munkadíjjal együtt) 2.0 és 5.0 esetén?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.