Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) szasza74


szasza74
tag

Köszi a választ.
Milyen erősítőt ajánlanátok ami nem elavult, és használtan 40.000 ft alatt van?

(#39152) #09634560 válasza szasza74 (#39148) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, de bármely más gyártmány/tipusra is.

(#39153) #09634560 válasza szasza74 (#39151) üzenetére


#09634560
törölt tag

ez?

(#39154) szasza74 válasza #09634560 (#39153) üzenetére


szasza74
tag

Ez jónak tűnik, de igazából az a gond, hogy nem most szeretnék venni, mert még nincs elég pénzem, de szeretek előre tájékozódni. Mire kell figyelnem, ha korszerű erősítőt szeretnék venni?
Vagy elég, ha a gyártási év alapján válogatok?

(#39155) BBéci válasza szasza74 (#39154) üzenetére


BBéci
titán

Mivel nem értesz hozzá, ár alapján válogass és amit találsz, azt mutasd meg nekünk, majd véleményezzük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39156) szasza74 válasza BBéci (#39155) üzenetére


szasza74
tag

Köszi, ez jó ötlet. :R

(#39157) gyurczy


gyurczy
őstag

(#39158) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Erre valaki?

(#39159) Tamoo válasza hitman77 (#39111) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy "jobb" cd lejátszó dac-ja valószínűleg "jobb" mint a VSX422 dac-ja, de amit említettél az szerintem még nem az a kategória. "Fillérekből" nem lesz jó forrásod. Ha nincs eleve sok cd-d, akkor nem különösebben rosszabb a pc-koax-avr megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#39160) hitman77 válasza Tamoo (#39159) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok, köszönöm. Akkor maradok a meglevőnél.

(#39161) nebulo5


nebulo5
senior tag

Ez valóban szép! Hazai bemutatójához, bizonyára kell majd beleszőni valami "politikai" motívumot is, mert különben, nem közvetíthetné a média! :D

Üdv: nebulo

(#39162) ProdyG válasza Tamoo (#39073) üzenetére


ProdyG
senior tag

IXOS márkájú kábelt vettem: [link]
vélemény? :)

(#39163) Sefter válasza nebulo5 (#39161) üzenetére


Sefter
veterán

Az...itthon kirakták őket hamar...mert egy tehetség kutatóba is csak (azóta eltűnt) énekes nyerhet.

Psn ID: sefter_hun

(#39164) Vikthor


Vikthor
nagyúr

60e forintig milyen bluray lejátszót ajánlotok? Fontos szempont a jó 2D kép és hangminőség illetve, az, hogy viszonylag gyorsan betöltse a lemezt és mehessen a filmlejátszás. Eddig ezt találtam jónak: Sony BDP-S790

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39165) Tamoo válasza ProdyG (#39162) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még nem volt hozzá szerencsém. Milyen méteráron vetted?

(#39166) Sefter válasza Vikthor (#39164) üzenetére


Sefter
veterán

Nem Neked van Denon 2012 :F
Nem jött be..?

#39165) Tamoo
~1000Ft/m

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#39167) ProdyG válasza Tamoo (#39165) üzenetére


ProdyG
senior tag

az előbb rosszat linkeltem, ezt vettem pontosan: [link]
3k/méter szerelten.

(#39168) cekkk válasza ProdyG (#39167) üzenetére


cekkk
veterán

Debrecenben vagy Szegeden vetted?

(#39169) Vikthor válasza Sefter (#39166) üzenetére


Vikthor
nagyúr

De nekem, ezért is kérdeztem ezt. Sajna senki nem reagált, na mindegy, lényeg az, hogy nem rossz a lejátszó kép/hangminőségileg, de sajnos vannak "dolgai", ami eléggé zavar engem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39170) ProdyG válasza cekkk (#39168) üzenetére


ProdyG
senior tag

egyik se :D

(#39171) xtremetuning válasza ProdyG (#39162) üzenetére


xtremetuning
addikt

Főleg hdmiben erősek. Nagynevű cég Angliában. Akár még jó is lehet. :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#39172) BBéci válasza Vikthor (#39164) üzenetére


BBéci
titán

S590 volt nálam, nem kedveltem meg és a nagyobb tesójából sem nézek ki sokkal többet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39173) Vikthor válasza BBéci (#39172) üzenetére


Vikthor
nagyúr

értem, és mit ajánlanál akkor ebben az árkategóriában?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39174) BBéci válasza Vikthor (#39173) üzenetére


BBéci
titán

Leginkább Pioneert, utána Pioneert, majd esetleg Pioneert. :K Azért a Panasonicokat sem tartom rossznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39175) Vikthor válasza BBéci (#39174) üzenetére


Vikthor
nagyúr

köszi, akkor szétnézek a piok között, és a panák közt. Esetleg egy kis konkrétum, hogy miért éppen Pioneer? Előre is köszi!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39176) TVMaci


TVMaci
tag

A nap vétele.

[link]

(#39177) BBéci válasza Vikthor (#39175) üzenetére


BBéci
titán

A szaktopikjában, valamint a plazmatévésben is rengeteg szó esett a Pioneer lejátszók kiválóságáról. Ez vonatkozik a kép- és hangminőségükre, a kidolgozásukra, kezelhetőségükre, szolgáltatásaikra, megbízhatóságukra. Szívem szerint az LX55-re beszélnélek rá, ami alaphelyzetben is remek készülék, de házilag tuningolható és egy kategóriát lehet vele ugrani. Természetesen felfelé. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39178) Parson válasza BBéci (#39177) üzenetére


Parson
addikt

Mit értünk ez alatt a tuningolhatóságon? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39179) Tamoo válasza TVMaci (#39176) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

215ért is van egy. Nagyon pörgetik most ezeket a CA-kat. :F

(#39180) Sefter válasza TVMaci (#39176) üzenetére


Sefter
veterán

Mitől.. :F
Jó cucc biztos, de ennyi a használt ára...

Psn ID: sefter_hun

(#39181) TCr válasza Sefter (#39180) üzenetére


TCr
veterán

Mondjuk attól, hogy 1 hetes és garanciális?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39182) bajnokpityu válasza Tamoo (#39179) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy tök ismeretlen láncban hallottam. Tulaj szerint jók a dobozai. Nekem viszont úgy egyben baromira nem tetszett a CAval.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39183) BBéci válasza Parson (#39178) üzenetére


BBéci
titán

Ha megvetted a lejátszót, adok linket a tuninghoz. Tápegységgel érdemes kezdeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39184) krenkoka


krenkoka
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni! Van egy 1912 erősítőm és szeretném munkára fogni a B-zonát, hogy a teraszon szóljon, de vmiért nem szeretné megszólaltatni a dobozokat. Pedig végigfuttattam a beállításokat, be is van kapcsolva a B-zóna. Valami tipp, hogy vajon mit kellene jobban beállítani? Hetek óta ezzel küzdök. Köszönöm a segítségeteket!

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#39185) Parson válasza BBéci (#39183) üzenetére


Parson
addikt

Ezekszerint ez csak hardveres tuningot jelent? Vagy netán szoftveresre is van lehetőség?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39186) BBéci válasza Parson (#39185) üzenetére


BBéci
titán

Létezik kínai firmware, amitől mindent lejátszik, de az nem befolyásolja a kép- és hangminőségét, ellentétben a hardveres tuninggal.

(#39184) krenkoka
Roppant egyszerű művelet, szinte elrontani sem lehet, fogalmam sincs, mit csatlakoztattál, vagy állítottál be hibásan.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39187) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Ma volt egy délelőttöm, kifejezetten kütyüzni, optimalizálni. Rohadt egy meló, de ezt is kell néha, nem lehet mindig élvezkedni.

Kipróbáltam rakat lejátszót, PCM+wasapi esetén még mindig a stealth player a legjobb, viszont nyomában asion a cplay. DSD esetén viszont új jelöltem született, a Signalyst Hqplayer.

Alátétekkel is tököltem kicsit, főleg az előfokom alá (ezt tudom könnyen cserélgetni).

Kerámiagolyós grafithenger volt az utolsó helyezettem: döglött, fényes hangot csinál. Régebben jót tett a tér mélységnek, viszont ma semmit nem vettem ebből észre, valszeg a tápkábelek már megtették ezt az előrelépést.
Jobb volt nála a libra készlet. Ez legalább a dinamikát meghagyta, viszont tényleg üveghangú. Lehetett volna még kavarni a csapágygolyókkal, de igazából hamarabb feladtam.

És jött a Csabi féle keményfa-kocka. Háát, kérem, minden újra helyére kerül, számomra egyértelműen a legjobb... Köszöntem újra, meg újra :C

Tamoo: detto... Tuningmentes C6-al is elvoltak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39188) Tamoo válasza bajnokpityu (#39182) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előbb venném meg Toobee-tól a Rotel+Emo párost.

(#39189) #09634560 válasza Tamoo (#39188) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az nekem is bejönne. :C

(#39190) Toobee válasza Tamoo (#39188) üzenetére


Toobee
veterán

Remélem lesz más is, aki így gondolja. Valószínûleg olcsóbban el is lehetne vinni, mint a CA-t. Igaz, hogy nem egy hetes, nem karcmentes, de legalább jól szól.

https://barbieripnk.hu/

(#39191) krenkoka válasza BBéci (#39186) üzenetére


krenkoka
tag

Arra gondoltam, most hogy így írtad milyen egyszerű, hogy megnézem a vezetéket, nem szakadt-e valahol, mert van vagy 30 méter vezeték a falban.
Bekötöttem a helyére, kiválasztottam a kalibrálásnál, hogy 5.1 és B-zone, és semmi nem történik, meg sem mukkan.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#39192) BBéci válasza krenkoka (#39191) üzenetére


BBéci
titán

Kalibrálásnál nem keverném bele a B zónát, mert az nem egyenlő az A + B hangszórókimenetek használatával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39193) Ed Parker válasza BBéci (#39183) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha az a link, amit adtam, akkor az csak ugy működik hogy el küldöd a gépet és ők csinálják meg.
Az ott található ár, a teljes kivitelezést tartalmazza, vagyis alkatrész es munkadíj egyben.

(#39194) krenkoka válasza BBéci (#39192) üzenetére


krenkoka
tag

Ahham, akkor már közeledem a megoldással. Szerintem este mindent lejegyzetelek, hogy hol mi van beállítva, és akkor kiderül egyből a hiba, mert biztos vmi beállításprobléma lesz.

ELADÓ: Yamaha RX-V363

(#39195) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, mikor kezdek el egyáltalán gondolkodni azon, hogy lecseréljem szeretett erősítőmet. Talán most 7.2 a csúcs? Hol helyezkednek el a hangszórók, mi értelme a két mélynyomónak, pusztán az erő? Ezek az újabb dd, dts rendszerek csak az új sávokban adnak újat, vagy csatornánként is magasabb a minőség?

Peace

(#39196) #09634560 válasza Neszójábe (#39195) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az hogy valami hány.2-vel több, az még nem jelenti azt hogy jobb is annyival. Lásd: 1 sz hsz végén.. Milyen erősitőd van?
7.1 akkor jó ha legalább huszonvalahány négyzetmétered van és mögötted legalább másfél-két méter hely van az SB sugárzóknak..2 az ugyanaz mint az 1 tehát mono subjel megy. Jelenleg lemezről 13.2 a max elérhető, de nagyon ritka a 7.1-nél több hangsávot használó filmek.
HD-nál minőség is jobb de ahhoz hogy kijöjjön legalább középkateriás erősitőnek és ezekhez megfelelő hangfalaknakkell birtokában lenned, vezetékezésnek is szinten kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#39197) Peak válasza Neszójábe (#39195) üzenetére


Peak
addikt

erre bonyolult válaszolni, hisz nem tudjuk, mi a tudás alapod, mennyi a difi az aktuális "consumer" állapotok között. javasolt a wikipedia és a google segitségével keress rá ezekre, vagy olvasd végig a fórumot, fél nap alatt annyi információt szivhatsz magadba, mint ha egy hónapig halásznál magadtól a neten.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#39198) BBéci válasza Neszójábe (#39195) üzenetére


BBéci
titán

Nem a 7.2 a csúcs, ha ezt a hangdobozok/csatornák számára érted.
Viszont házimozi hangzásban talán a legjobb. A hangdobozok elhelyezését a THX oldalán, itt tanulmányozhatod.
Igazán jó hangzást nagyon nehéz egy mélyládával elérni, kettővel könnyebb és nem az erő növekedése a lényeg, hanem az összhang, az egységesség és az élményfaktor.
A HD (veszteségmentes tömörítésű) hangformátumok felbontóképessége magasabb, összességében jobb hangzást biztosítanak. Picit az MP3 és a FLAC közti különbséghez hasonlítanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39199) TVMaci


TVMaci
tag

7.1 akkor jó ha legalább huszonvalahány négyzetmétered van és mögötted legalább másfél-két méter hely van az SB sugárzóknak

A kábelezés, állványok, és mély után ez következne.
A kanapé mögött pont 2m helyem van még, akkor ezt nálam érdemes lenne kialakítani?!

Az SB hangfalak esetemben zensor 1-nek kell lennie, jól gondolom?

(#39200) Peak válasza TVMaci (#39199) üzenetére


Peak
addikt

Ha van rá lehetőséged, helyed és anyagi kereted, szerintem megéri. :)
Transformers 3 hangsávja elképesztően jól használja ki a 7.1 lehetőségeit.

http://www.hollywoodreporter.com/news/transformers-3-5-things-you-207314

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.