Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86199) macilaci78 válasza bucihost (#86187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyiért jön ki egy szaki a konvektort megcsinálni? 30 eFt?
Ha DeFranco ötlete nem megvalósítható, hogy az ágyat átcuccoljátok, akkor a két konvektort megcserélni? Amikor lakásfelújítás idejére átcuccoltunk a szomszéd lakásba, nekünk egyszerűbb volt kicserélni a sajátunkra a tűzhelyet, mint letakarítani az ottanit.
Persze ez csak akkor megoldás, ha amúgy a két térség közötti hőmérsékletkülönbség elfogadható.

A termoelektromos ventilátor egy Peltier-elemmel működik: a talp, ami a kandallón van, meleg, felül a bordák felé adja le a hőt, a kettő között a Peltier-elem áramot termel, ami a ventilátort hajtja meg. Mindegy, hogy kandallóra, konvektorra, radiátorra, vagy épp villanyrezsóra teszed, a ventilátor elindul.

Még egy kérdés: időszakosan kellene csak a melegebb (mint például fürdés előtt felfűteni a fürdőt), vagy egy tartósan magasabb átlaghpmérsékletet szeretnétek?
haverom a fűtőszálas ventilátort szerette, letette maga elé, általában a földre és ment pl TV-nézés közben.

PROTRON: Én 10°C-ban is jót alszok, amíg a takaró/hálózsák melegen tart. Viszont melegben is meg tud fájdulni a torkom: ha a számon veszem a levegőt, egyszerűen kiszárad. :(

Igazából az a kérdés, hogy az ideiben mennyi még a csökkentett áron elhasználható áram. Albérlet, a decemberi a kérdés, a január-március fogyasztása legyen a tulaj, következő lakó gondja... :U
Albérlőként nem vettem ki, csak fenntartható komfortú lakást.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.