Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
Lenne egy garanciával kapcsolatos kérdésem.
Volt 2X8GB DDR3-as ramom gariban. Most írták, hogy cserélni és javítani sem tudják.
A vételárat visszakérhetem vagy értékkülönbözettel vehetek másikat.( A probléma pont itt van, hogy a ramok szinte duplájára emelkedtek azóta, így mindenféleképpen lenne vagy 20ezer buktám)
Ha a pénzt kérem vissza szintén ez a helyzet,abból max 8GB-ot tudnék venni.
Ha én másik fajta ramot kérek és nem akarok ráfizetni az jogos? Vagy megszívtam és bukta lesz?

(#13902) Attix82 válasza szeva000 (#13901) üzenetére


Attix82
őstag

Teljesen jogos az eljárás. Te szívtad sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#13903) Turbolada II válasza szeva000 (#13901) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az nem igaz, hogy nem tudnak cserélni. Gondolom más gyártó memóriája is jó lenne.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#13904) asdf_ válasza Turbolada II (#13903) üzenetére


asdf_
veterán

Az lehet, de jogszabalyi kotelezettseguk cserenel (es csak az elso evben) kizarolag azonos tipusra van.

[ Szerkesztve ]

(#13905) bullseye válasza Turbolada II (#13903) üzenetére


bullseye
addikt

A törvény szerint csak ugyanolyanra cserélhetnek. Ha olyan nincs, akkor meg a pénzt kell visszaadniuk, méghozzá a vásárláskori összeget. Ezzel legtöbbször jól jár a vevő, nem is kicsit. Vagy felajánlhatnak cserét értékegyeztetéssel, ami nem szabályozott a törvényben, szóval nem kell elfogadni, de számukra sem kötelező.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13906) szeva000 válasza bullseye (#13905) üzenetére


szeva000
addikt

Ha nem fogadom el,akkor pénz vissza, de ugyan ott vagyok :).. Új ram és brutál árak vannak...Erről most tényleg nem a bolt tehet,igaz én sem....
Lennének ötleteim kinek a torkán nyomnám le most a 20ezret :D

(#13907) bullseye válasza szeva000 (#13906) üzenetére


bullseye
addikt

Ja, ismerős, HDD hasonló ügy.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13908) Gyuri27 válasza szeva000 (#13906) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kérd vissza a ramot meg a pénzt is. Ha szerencséd van van még gari rá a gyártónál.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13909) Attix82 válasza Gyuri27 (#13908) üzenetére


Attix82
őstag

"Kérd vissza a ramot meg a pénzt is"

Ezt hogy gondoltad?

(#13910) Gyuri27 válasza Attix82 (#13909) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hol van az leírva, hogy a life warrantys ramot ott kell hagyni a boltban ahol nem cserélnek (mert felment az ára)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13911) Attix82 válasza Gyuri27 (#13910) üzenetére


Attix82
őstag

Könyvelési szempontjából szerintem totál nem lehetséges. Vagy ez vagy az. Meg ugye jogszabályt figyelembe véve csak a pénz jöhet szóba, ha nem tudja cserélni a bolt. (ez is 1 éven belül)

[ Szerkesztve ]

(#13912) szeva000 válasza Gyuri27 (#13908) üzenetére


szeva000
addikt

ez egyébként nekem is szöget ütött a fejemben tegnap, hogy egy life warrantys ram hogyan nem cserélhető :F (kizárt, hogy a gyártó ne tudná cserélni)
De nekem erre nincs időm,több bukta kiküldözgetni,várni hónapokig....
Megrendeltem már egy másikat, sz*rakodni nekem nincs időm.

[ Szerkesztve ]

(#13913) szeva000 válasza Attix82 (#13911) üzenetére


szeva000
addikt

De én már nem 1éven belül vagyok,hanem 2éven kívül már a vásárlás időpontjához.

(#13914) Attix82 válasza szeva000 (#13913) üzenetére


Attix82
őstag

Épp ezaz, hogy 1 év jótállás a kötelező. a Többi csak ráadás :) Vagyis rosszabb helyzet.

Amúgy az élettartam gari azt jelenti,. hogy amíg tudja cserélni a gyártó. De már nem :)

[ Szerkesztve ]

(#13915) szeva000 válasza Attix82 (#13914) üzenetére


szeva000
addikt

Természetesen itt nem a bolt hozzáállásával van most a bajom csak nehezen nyelem le azt amit egyszer megvettem, most megveszem mégegyszer gyakorlatilag garanciában :) Persze erről nem tehetnek igazán ők sem....de én mégjobban.
Nem is kértem vissza a pénzt,másik ramra beszámítás és ennyi. Ha esetleg normálisak adnak valamennyi kedvezményt az új árából, hogy ne szívjam meg ennyire. Többre nem is számítok igazán.

(#13916) Gyuri27 válasza Attix82 (#13914) üzenetére


Gyuri27
félisten

Cseréli azt a gyártó. Vagy küld másik ddr3-t. Más lenne a helyzet ha ddr2 vagy ddr1 lenne. No de 3-t még gyártanak.

Én nem is vásárolnék olyan helyen ahol a minimum 1 évet adják bármire, utána meg csinálj amit akarsz.

Ennyi erővel vehetné az ember a nagykertől/distributortól. Ugyanott van gari szempontból, csak olcsóbban venné.

Az se tetszik és szerintem szabálytalan is, hogy fen a "fő" sorban 2-3-5 év a gari. Lent meg apróbetüvel 12 + valamennyi ilyen meg ilyen feltételekkel. Mert akkor fentre is azt kéne írni, hogy 12+.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13917) asdf_ válasza Gyuri27 (#13916) üzenetére


asdf_
veterán

Ameddig senki nem meltoztatik bejelenteni/perelni a boltot, es nem buntetik vegig az egesz szamtech kisker lancot, addig megy az atveros gariido feltuntetese.

(#13918) Attix82 válasza Gyuri27 (#13916) üzenetére


Attix82
őstag

"Én nem is vásárolnék olyan helyen ahol a minimum 1 évet adják bármire, utána meg csinálj amit akarsz."

Hisz visszaadják az eredeti árat. Vagyis a jogszabálynak megfelelő.

"Ennyi erővel vehetné az ember a nagykertől/distributortól. Ugyanott van gari szempontból, csak olcsóbban venné."

Hivatalosan nem vehet magánszemély, mivel más vonatkozik cég cég közötti vásárlás esetén. A nagykerekre meg nem vonatkoznak az elállások meg hasonló dolgok.

"Az se tetszik és szerintem szabálytalan is, hogy fen a "fő" sorban 2-3-5 év a gari. Lent meg apróbetüvel 12 + valamennyi ilyen meg ilyen feltételekkel. Mert akkor fentre is azt kéne írni, hogy 12+."

Tök mind1, olvasni tudnak az emberek.

(#13919) Gyuri27 válasza Attix82 (#13918) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az elv a lényeg. Ha a gyártó 3 sok évet ad azt kapjam már meg. Ki akar rohangálni meg szopni. A pénzt nem lehet bele tömködni a pcie slotba pl, hogy legyen kép.

Sok nagykernek van kiskere. Meg ugye itt abszurdisztánban mindent vagy majdnem mindent lehet.

Nem mindegy. Kurvára nem az, hogy 3 év telibe vagy 1 + 2 mókolva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13920) Attix82 válasza Gyuri27 (#13919) üzenetére


Attix82
őstag

Ott van elolvasod és ha nem tetszik máshol megveszed.

(#13921) Gyuri27 válasza Attix82 (#13920) üzenetére


Gyuri27
félisten

Attól az a tájékoztatás még megtévesztő, félrevezető.

Henteshez bemész kérsz egy kiló comból darálthúst. Erre kiderül, hogy 30 deka comb meg 60 deka sallang, mócsing. Tetszik érteni mi a baj?

Vagy 3 év a gari. Vagy 12+24. Nem három és valahol megtalálod, hogy a 12 feletti rész hogyan és miként.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13922) Attix82 válasza Gyuri27 (#13921) üzenetére


Attix82
őstag

Bankos szerződéseknél is az apróbetűst kell olvasni :). Papíron rajta van, olvasni kell.

(#13923) asdf_ válasza Attix82 (#13922) üzenetére


asdf_
veterán

Jo, hagyjuk mar, egy tonna helyen ugy reklamoznak, es a garjegyre is ugy irjak, hogy 3 ev, vagy eppen 36 honap. Aztan amikor garizni kene, akkor derul ki, hogy az a 3 ev nem ugy 3 ev, meg az a 36 honap nem 36 honap, es teljesen veletlenul valahogy mindig a vevo huzza emiatt a rovidebbet. Tudod te is jol.

[ Szerkesztve ]

(#13924) optikus válasza asdf_ (#13923) üzenetére


optikus
senior tag

na pont ezert kell odafigyuzni es elolvasni.
de egyebkent seggbe rughatnak mar e miatt a kereskedoket, es ez meg az o erdekuk is lenne mert akkor nem kene allandoan lepattintaniuk a megvezetett usereket.

Buy books not gear.

(#13925) asdf_ válasza optikus (#13924) üzenetére


asdf_
veterán

Na de mit figyeljen oda a vevo meg olvasson el, amikor a kisker odakamuzza a 3 evet a garjegyre egy tonna olyan termeknel, ami SOHA nem volt 3 ev garis? :U

(#13926) Gyuri27 válasza asdf_ (#13925) üzenetére


Gyuri27
félisten

Legyen itt egy korrekt bolt is.

"XYZ" Kft. az általa forgalmazott egyes termékekre a hatályos jogszabályok alapján 12 hónap jótállást vállal, ami azt jelenti, hogy a jótállási időtartamon belül a termék kifogástalanul működik. A hatályos jogszabály alapján a 10000 forintnál nagyobb vételárú (151/2003 számú kormányrendelet mellékletében felsorolt) termékekre vállalunk 12 havi jótállást. 10000 forintnál kisebb összegért értékesített termékekre abban az esetben vállalunk jótállást, ha a gyártó az adott termékkel kapcsolatban önkéntesen biztosítja azt. A jótállás a jogosultnak a törvényből eredő jogait nem érinti.

A gyártó által – a jogszabály által előírt, kötelezően biztosítandó jótálláson túlmenően – vállalt önkéntes kiegészítő jótállás feltételeit az adott termék gyártója határozza meg. A jótállást szabályozó, nem kötelezően alkalmazandó jogszabályi rendelkezések így e körben nem alkalmazandók. Ezen típusú gyártói jótállás általában "korlátozott jótállásként" kerül megjelölésre. A korlátozott jótállás időtartama a jótállási jegyen (Garancialapon) "1+x év" formátumban szerepel, ahol x jelöli a korlátozott gyártói jótállás időtartamát.

Ahogyan a nagy könyvben meg van írva!

Amd - Radeon - Ryzen

(#13927) guyver


guyver
senior tag

Üdv. Én egy okosórát vásároltam, ami hibásan jött meg, be se kapcsol. Az ügyfélszolgálatot hívtam, ki is cserélik, de csak úgy, hogy jön érte 4-5 munkanapon belül egy futár,ő elviszi, majd ha a céghez visszaért, kuldenek ujat. Ez 3 napon belüli dolog. egy éve jártam így, csak ott telefon volt pixelhibás, ott hozta a futár az ujat és akkor vitte a hibasat. Nem így kene nekik is?

Poco F3 & Gear S3

(#13928) Attix82 válasza guyver (#13927) üzenetére


Attix82
őstag

Gondolom párszor megjárták ,hogy a futár nem azt vitte és olyan állapotba mint kéne :). Amúgy a 3 munkanapos cseregarancia csak azt jelenti, hogy csak csere lehet.

(#13929) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Lányom S4 minije bedöglött.
Ez év augusztus 14.ig garis.
Múlt héten elvitte a Samu szervizbe, ma lett kész.
A szervizben azt mondta a faszi, hogy alaplapot cseréltek benne de a munkalapon csak alkatrészcsere szerepel.
Jól van ez így?
Azt is mondta neki, hogy nem indul újra az alaplapra a gari, mert már 90 napon belül van. /nem értem, hogy mi? /
Légyszi segítsetek, mi ilyenkor a lehetőség?

(#13930) Gyuri27 válasza somnia (#13929) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pontosan fel kell tüntetni mit mire cseréltek.
Ha csere volt és nem javitás akkor a cserélt elemre külön gari van (alapból ha jól emlékszem fél év, így az alaplapra) a telefonra magára meg annyival tolódik a garancia amig nem volt nálad.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13931) asdf_ válasza somnia (#13929) üzenetére


asdf_
veterán

Mikori vasarlas?

(#13932) somnia válasza asdf_ (#13931) üzenetére


somnia
őstag

2013.08.14.

(#13933) asdf_ válasza somnia (#13932) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor nem lesz azzal szerintem semmi gond, 1 ev a kotelezo jotallas, amit a toveny eloir, a szolgaltato pedig onkent ingyen szervizt vallalt a masodik evben, megcsinaltak, mukodik, 2015. 08. 13-ig ez fennal, utana mar csak fizetos. Most nem tudom bovebben kifejteni, megy a buszom :)

(#13934) somnia válasza asdf_ (#13933) üzenetére


somnia
őstag

Ok, köszönöm.

(#13935) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok!

Adott egy 2013. 06. 23-án T-mobile-ban vásárolt Samsung telefon, 2 év garanciával. Májusban elromlott (rettenetesen gyorsan lemerül új gyári akksival, mindig forró, mintha csinálna valamit, néha újraindul magától), házhoz jövő szervíz alaplapot cserélt, de ettől semmi sem javult. Javasolták még a SIM kártya cserét, de ez sem vezetett sikerre. Mik a lehetőségeim szerintetek? Samsung azt mondta, ilyenkor már nem cserél készüléket... Végülis nekem mindegy lenne, ha megjavítaná a mostanit...

(#13936) asdf_ válasza D@ve89 (#13935) üzenetére


asdf_
veterán

Elso korben ezzel neznem meg, hogy mi az a program, ami folyamatosan mehet a hatterben. Mert ha hamar merul, meg meleg, akkor ott valami foloslegesen megy. Meg meg ezzel is.

[ Szerkesztve ]

(#13937) D@ve89 válasza asdf_ (#13936) üzenetére


D@ve89
tag

Na és ha azon már túlvagyunk, hogy nem valamilyen applikáció okozza?

(#13938) optikus válasza D@ve89 (#13937) üzenetére


optikus
senior tag

hat akkor kuka. lehet reklamalni a samunal hogy meg garis...

Buy books not gear.

(#13939) asdf_ válasza D@ve89 (#13937) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor szelsebesen visszaviszed (leven meg e honapban lejar a gari), es jelzed, hogy a korabbi hibat az alaplapcsere nem oldotta meg, a hiba valtozatlanul fenall. Valamint amikor visszakapod javitva, marhara kiporbalod ott helyben.

(#13940) sinya85


sinya85
senior tag

Sziasztok.
Interneten vásároltam egy monitort, tegnap meg is érkezett.
Pixelhibás...
A boltban azt mondták így jártál fiam az Asusra nincs pixelgarancia.
Állítólag van Az elállási és felmondási jog.
Valaki útba tud igazítani, hogy esetleg van valami űrlap vagy mégis mit írjak nekik?
Köszönettel :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#13941) bullseye válasza sinya85 (#13940) üzenetére


bullseye
addikt

Pixelhibára vagy van garancia, vagy nincs.
Neten vásárolt cuccra elállási jogod van. Bejelented 14 napon belül*, visszajuttatod a cuccot saját költségre, 14 napon belül visszautalják a pénzt. kb. ennyi.

*Felhívod őket, és bejelented, hogy elállsz a távollévők között létrejött szerződésre vonatkozó rendelet alapján, de ezt írd is meg nekik mailben, vagy ilyesmi, csak hogy legyen valami nyoma.

További részletek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13942) szeva000 válasza sinya85 (#13940) üzenetére


szeva000
addikt

azért jó lenne ha leírnád melyik bolt, legalább tudja az ember hova ne menjen :) Persze a 14nap elállás él attól :)

ezt találtam még:
ASUS PIXELHIBA TOLERANCIA
Az ASUS LCD-TFT monitorok esetében 1 év világító pixelhiba garanciáról (főpxiel és
subpixel egyaránt) beszélhetünk, az 1 év letelte után az ISO 13406-2 Class II szabványt
kell alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#13943) sinya85 válasza szeva000 (#13942) üzenetére


sinya85
senior tag

i*on
Írtam nekik, válaszoltak is. Küldjem vissza és visszautalják a kavicsot.

ஜ۩۞۩ஜ

(#13944) konci79


konci79
őstag

Üdv!
7hónapos mikrót szervízbe kellett vinni,ami múlt hónap 7-én volt.
Szervíz azt mondja (egy hónap utan)hogy a gyártó küld vagy cserekészüléket,vagy utalványt.
Nincs ennek valami határideje,sz..os mikróta több mint egy hónapja várni...

(#13945) konci79 válasza konci79 (#13944) üzenetére


konci79
őstag

Bocs,lemaradt még valami:
gyártó üsz-nak küldtem egy email -t (érdeklődő\panaszkodó)1,5 hete,az égvilágon semmilyen reakció...G....je

(#13946) optikus válasza konci79 (#13944) üzenetére


optikus
senior tag

melyik ceg ez? csak hogy tudjuk milyet nem kell venni ;)
amugy nincs ra egzakt hatarido, 15 napon belul torekednie kell. az meg ugye megvolt, mas kerdes hogy nem sikerult de ez nem sokat szamit jogilag. annyi van hogy ha megis megjavitjak akkor hosszabbodik a garid a szervizben toltott idovel. ha cserelik akkor ujra indul a garid mintha most vetted volna a boltban. annyi van hogy ha nem tudjak azonos tipusra cserelni akkor az eredeti vetelarat kell visszadniuk. ez a kotelezo. ha megprobalnak levasaroltatni vagy mas tipusra, akkor ezeket nem vagy koteles elfogadni, sot ez nem is teljesen legal, nekik kapasbol a vetelarat kell felajanlaniuk.

Buy books not gear.

(#13947) konci79 válasza optikus (#13946) üzenetére


konci79
őstag

Azt már tudom hogy vagy új mikró vagy utalvány,csak azt nem tudom a gyártó mikor szándékozik eldönteni melyiket adja...
Odaírtam,nem szitokszó,hanem a cég a G...je ;]

(#13948) optikus válasza konci79 (#13947) üzenetére


optikus
senior tag

sajnos nincs ra hido. a 15 nap is csak torekedes.
van egy olyan opcio hogy ha ezzel jelentos kenyelmetlenseget okoznak akkor is el lehet allni a vasarlastol. kerdes ez kinek mit jelent, neked ket het nekik ket honap...

Buy books not gear.

(#13949) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek most mitevo legyek?

Tegnap megerkezett a konfigomhoz az utolso alkatresz igy ma nekiultem, hogy osszerakom erre mikor eltavolitom az alaplapon a CPU foglalat felett talalhato vedokupakot, ez fogad:

Mivel fenti okokbol kifolyolag kifutottam a 2 hetbol, igy a vasarlastol mar nem tudok elallni, viszont nagyon orulnek neki ha cserelnek mert ez IGY JOTT KI A GYARBOL, nem nalam romlott el a termek.

Mit tanacsoltok, egyaltalan kovetelhetem a cseret?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13950) Attix82 válasza Archttila (#13949) üzenetére


Attix82
őstag

Hali.

Amit én eddig gariztattam lapot és ugyan így vagy még rosszabbul nézett ki, nem volt probléma. Kifésülték vagy cserélték a lapot. Ha a bolt hozzáállása jó, akkor nyugodtan gariztasd. (Max feltételesbe teszik és 1 hónap simán lehet az ügyintézés)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.