Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Gyuri27 válasza beteg (#13600) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint magánszemély vetted?

Amd - Radeon - Ryzen

(#13602) beteg válasza Gyuri27 (#13601) üzenetére


beteg
őstag

Igen, de a 3 napos nem játszott. És ettől függetlenül a HP nagyon tisztességtelenül viselkedik. Hiába hívom őket, azt mondják, hogy majd ők hívnak engem, a leveleimre pedig egyáltalán nem válaszolnak.

Csak futni kell!

(#13603) Attix82 válasza beteg (#13600) üzenetére


Attix82
őstag

3 munkanapig az üzletbe szól a garanciád, és csak csere lehet. Vagyis még nem kellett volna a HPnak szólnod.

(#13604) Superhun válasza beteg (#13600) üzenetére


Superhun
Topikgazda

"mert ezr csak ott intézik"

Ezt hogy érted? A bolt megtagadta a garanciális ügyintézést?

[ Szerkesztve ]

(#13605) beteg válasza Attix82 (#13603) üzenetére


beteg
őstag

Ezért nem válaszol semmire a HP?

Csak futni kell!

(#13606) Attix82 válasza beteg (#13605) üzenetére


Attix82
őstag

Erre mit mondjak? Csak azt írtam, ahogy mennie kellett volna. Az, hogy Ők miért nem válaszolnak senki se fogja megmondani.

(#13607) Gyuri27 válasza Attix82 (#13603) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem csak 3 napig szól az üzletbe a garancia!

Amd - Radeon - Ryzen

(#13608) Attix82 válasza Gyuri27 (#13607) üzenetére


Attix82
őstag

Igen 1 évig, de 3 munkanapig a HPnak el kellett volna hajtania, hogy addig semmiféleképpen nem oda szól.

(#13609) Gyuri27 válasza Attix82 (#13608) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már ha 1 év a gari.
A lényeg az, hogy te azzal állsz jogviszonyba akitől vetted.
Nem a nagykerrel, nem a disztributorral, nem a gyártóval és nem is a szervizzel.

3 napon belül az eladó nem mérlegelhet. Van 3 napja megvizsgálni a terméket. Aztán cserélnie kell vatta újra.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13610) Superhun válasza Gyuri27 (#13609) üzenetére


Superhun
Topikgazda

"Van 3 napja megvizsgálni a terméket"

Erről tudsz mutatni valami forrást?

(#13611) Gyuri27 válasza Superhun (#13610) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fogyvéd törvény.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13612) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#13611) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Üdv.

Én erre úgy emlékszem, hogy 3 napja van bevizsgálni és 3 napja van nyilatkozni arról, hogy mi fog történni. De amennyiben csere vagy javítás lesz akkor is él a 15 napra való törekedés. Azaz nem kell 3 napon belül cserélnie.

Ha meg 3 napon belül hibás a termék akkor is a fenti folyamat van de ebben az esetben csak csere, javítás nem lehet.

A korábbi beszélgetésekhez meg annyit, hogy az 1 év kötelező jótállás az alap de ha a terméket 3 év jótállással adják és az eladó nem jelzi az 1 éven felüli jótállás feltételeit akkor az egy év után is ugyan azok a szabályok érvényesíthetőek amik az első évben járnak.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#13613) asdf_ válasza beteg (#13600) üzenetére


asdf_
veterán

Vissza kellett volna tolni a vasarlas helyere es 3 napon beluli cseret kerni, nem ertem, hogy miert kerult ebbe az ugybe a HP ugyfelszolgalat, marhara semmi kozuk hozza.

Hopp, valamiert nem lattam az elottem levo 10+ hozzaszolast, aztan leirtam ugyanazt en is :)

[ Szerkesztve ]

(#13614) Gyuri27 válasza Biznisz Elek (#13612) üzenetére


Gyuri27
félisten

3 napon belül csak csere lehet. Vatta újra.
A 3 nap azért van a boltnak, hogy megnézze nem az user rontotta-e el.
Meg nem várható el, hogy a polcról leakasszon bármit. Ezt mind a 3 napban kell elintézni.
Ha a 3 nap letelik azonnal cserélnie kell vagy pénz vissza.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13615) Biznisz Elek válasza Gyuri27 (#13614) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

"ha a 3 nap letelik azonnal cserélnie kell vagy pénz vissza"

Na én erre nem találtam még jogszabályt. Tudsz linkelni ilyet?

"3 napon belül csak csere lehet. Vatta újra"

Ezzel egyet értek ezt írtam is.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#13616) Attix82 válasza Gyuri27 (#13614) üzenetére


Attix82
őstag

3 munkanapos cseregarancia: csak csere lehet, normálisan mint egy garis ügyintézésnél törekednie kell 15 napra.

Nincs olyan hogy azonnal meg 3 napon belül.

(#13617) asdf_ válasza Attix82 (#13616) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudom, hogy mindig csak igergetem, vagy egyszer mar elo is kerestem-e azt a birosagi hatarozatot (nem precedens erteku persze), amely kimondta, hogy 3 napon beluli cucc eseten az elado szervnek semminemu tobb napig tarto vizsgalodasra lehetoseg nincs, ott, helyben, azonnal cserelnie kell.
(az ezzel kapcsolatos fenntartasaimat azt leirtam, arra emlekszem)

[ Szerkesztve ]

(#13618) 313313 válasza asdf_ (#13617) üzenetére


313313
addikt

Pedig igen is joga van vizsgálgatni, aztán törekedni a 14 napra. Több helyen hallottam (mondjuk kereskedőktől... :) )

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#13619) Attix82 válasza 313313 (#13618) üzenetére


Attix82
őstag

Én meg meg is kérdeztem az NFH-t :)

(#13620) asdf_ válasza Attix82 (#13619) üzenetére


asdf_
veterán

Ha birosagra kerul az ugy, a biro pedig ekepp dont, mint az altalam emlegetett esetben, mocsokmindegy, hogy mit mond az NFH ;)

(#13621) Attix82 válasza asdf_ (#13620) üzenetére


Attix82
őstag

Mióta webáruház van azóta kb lehetetlen a polcról leemelni. Kb kivitelezhetetlen ez a dolog.

(#13622) Gyuri27 válasza Attix82 (#13616) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban változott a törvény.
A jótállás alá tartozó termékek esetében, ha a fogyasztó a vásárlástól számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikke - előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni. Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, akkor itt is irányadó az, hogy a forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.
Tehát ha van akkor már nincs a 3 nap gondolkodás, meg vizsgálódás. Meg nem kell 3 napon belül sem cserélni.

Berendel egy span ugyanolyat. Akkor nem lehet hivatkozni, hogy nincs.

Mondjuk ez is jó hír:
Hibás teljesítés esetén a fogyasztó nemcsak szavatossági, illetve jótállási igényt érvényesíthet, de kérheti a hibás teljesítéssel okozott kára megtérítését is. A szolgáltatott dolog hibái következtében személyi (emberi élet, egészség, testi épség sérül), és dologi károk (károsodnak más vagyontárgyak) keletkezhetnek, illetve gazdasági kiesés (elmaradt haszon) és vagyoni érdeksérelem is jelentkezhet a hibás teljesítés további következményeinek elhárítása, az érdeksérelem enyhítése érdekében felmerült kiadások (költségek) révén. A kártérítés elsősorban a vagyoni érdeksérelem (tehát a hibával összefüggésben, de azon kívül keletkező hátrány a jogosult vagyonában) orvoslására alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13623) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Kötelező egy év jótállás:

Az új tartós fogyasztási cikkekre a jogszabály egy éves jótállási határidőt ír elő, amely az átadás, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.
Ha a gyártó a fogyasztási cikkre a rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal (így például egy évnél hosszabb jótállási idő) a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra. Tehát ebben a forgalmazónak nem elegendő a jogszabály által előírt minimumot biztosítani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13624) Attix82 válasza Gyuri27 (#13623) üzenetére


Attix82
őstag

"Ha a gyártó a fogyasztási cikkre a rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal"

Általában nem vállalnak. 1+1 , 1+2 korlátozottat imádják a gyártók.

(#13625) Gyuri27 válasza Attix82 (#13624) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sőt kontinensenként változik a dolog.

Itt a lényeg az, hogy a 3-5-6 éves garikra is pofátlanul ráírják az egy évet és csók.

Arra is kiváncsi lennék, hány termékhez adnak használati és kezelési útmutatót magyar nyelven.
Márpedig ha a gyártó nem ad akkor a kereskedőnek kell.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13626) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a tesco-ban a garancia ügyintézés, hogyan megy? Egy telefonról lenne szó. A telefont be kell vinnem oda ahol vásároltam és ha kész van majd értesítenek és érte mehetek?

(#13627) Superhun válasza DrojDtroll (#13626) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Pontosan úgy működik a dolog, ahogy leírtad. ;)

(#13628) DrojDtroll válasza Superhun (#13627) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm. :R

Sajnos voltam olyan bolond, hogy kínai telefont vásároltam a tescóban. :W

[ Szerkesztve ]

(#13629) optikus válasza Gyuri27 (#13625) üzenetére


optikus
senior tag

en jartam mar ugy hogy vettem az edigitalban egy fenykepezot, eleg ritka es draga darab volt (sztem 1 dbot adtak el osszesen azt is en vettem meg ;) lenyeg hogy magyar leirast nem kaptam. nagyon nem is izgattam magam rajta, mert ugy se ernek sokat. aztan par honap mulva lattam hogy a magyar leirast kulon aruljak 5e ft-ert. na mondom ezt a ziccert nem hagyom ki kerek egyet, de ingyen.
bemegyek mondom a muksonak mi az abra kene nekem egy ilyen leiras. hat ja, van, 5e-ert. aha, acsi nem kaptam a gephez, de most vehetek penzert, hogy is van ez? vakarta a fejit hogy hat vegul is igazam van. elment a fonokokkel megbeszelni a dolgot. visszajott, oke kapok, de nem ingyen mert olyat nem tud a rendszeruk, es kiallitott egy 1ft-os kedvezmenyes szamlat, amit nem kellett kifizetnem (asszem akkor meg volt 1 ft), igy lett egy leirasom. :R egyebkent egesz jo kis leiras volt, pofas kis konyvecske, kultur kiadasban helyesen forditva.

Buy books not gear.

(#13630) Gyuri27 válasza optikus (#13629) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jár hozzá. Egy komolyabb cuccoshoz meg nem is hátrány.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13631) Pc-man34


Pc-man34
tag

Szevasztok!
Esetleg ha valakit érdekel,írtam pár hete,PCX garanciáztatás ügyben.
Nagyon korrekt módon zárult le az ügymenet,kértem mailban,meglehetne oldani,hogy levásároljam a vételárat,rá 1 napra jött az értesítés,igen! :)

(#13632) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Üdv!

Nem régen vett egyik ismerősöm egy hd 7770-et. Volt rá még gari rendesen, persze gyártói. Egy-két hónap után viszont elkezdett rosszalkodni és mikor vissza akarta vinni a boltba, ahol az eladó vette, akkor kiderült, hogy már egyszer le lett véve a hűtője és ezért nem cserélik.

Ilyenkor már nem lehet zargatni aki eladta, szerintem.

Ki mit ajánlana illetve valaki tudna esetleg segíteni gariztatásban?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#13633) Gyuri27 válasza sotetlovag97 (#13632) üzenetére


Gyuri27
félisten

A hiba a hűtő levételéből adódott? A hűtő hibás?
Akitől vetted hogyan árulta a vga-t? Milyen feltételekkel?
A gyártói és bolti gari nem ugyanaz!
Melyik bolt?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13634) optikus válasza Gyuri27 (#13630) üzenetére


optikus
senior tag

hat ezzel sok okosat nem mondtal...

Buy books not gear.

(#13635) optikus válasza sotetlovag97 (#13632) üzenetére


optikus
senior tag

ma mene lehetne? hisz lenyeges tulajdonsagot titkolt el, plane ha e miatt ugrott a gari (es netan ettol fosott is be idovel).

Buy books not gear.

(#13636) Gyuri27 válasza optikus (#13634) üzenetére


Gyuri27
félisten

Félinfókra nem is lehet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13637) sotetlovag97 válasza Gyuri27 (#13633) üzenetére


sotetlovag97
tag

Nem a hűtő levételéből adódott a hiba.
A hűtő maga nem hibás.
Mondta, hogy valami kis akadozás lehet rajta, de ezt nem, de 1 hét cseregarit vállalt is rá, ha jól emlékszem.

Győrladaméron a Szigetköz PC-ben lett véve.

Amúgy olyanokat produkál a kártya, hogyha nincs visszavéve a magórajel és egyéb kis apróságok akkor behal a gép. De most már úgy is csinálja, ha vissza van véve és így ugrott a gari is.

Bár azt nem tudom, hogy a haver bontotta meg, vagy akitől vette.(ez még nem teljesen tisztázott, mivel nem szívesen vállal magára ilyet)

Ezt lehetne valahogy orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#13638) Gyuri27 válasza sotetlovag97 (#13637) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha hibásként vetted az tré.
Ha benne vagytok az egy hétbe vidd vissza.
Elvileg ha a hiba oka nem a hűtő levétel akkor garis a termék. Boltban foglalkozni kellene az üggyel.
Az a vga kb ennyi. Nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Talán egy szaki ránézne, hogy esetleg pl valami forrasztás engedte el. De ugye ezt látatlanba nem lehet tudni.
Első körön bolt. Aztán nézzék meg mi a pálya. Ha vergődnek. Akkor panaszkönyv meg fogyvéddel fenyegetés. Ha ez valamiért nem működik keresni egy jó szakit. Hátha javitható.
Ha egyik sem marad a tanulság. nem veszünk bibis kártyát. Nem baszogatjuk rajta a hűtést. Ha mégis bevisszük a boltba. Ott minimális pénzért cserélik és nincs cirkusz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#13639) sotetlovag97 válasza Gyuri27 (#13638) üzenetére


sotetlovag97
tag

Hogy értve, hogy minimális pénzért cserélik?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#13640) Gyuri27 válasza sotetlovag97 (#13639) üzenetére


Gyuri27
félisten

A hűtőt ha már mindenképpen zavar a gyári.
Mert papiron a hűtő csere nem tré. Gyakorlatilag bármi baja van a kártyának az első kör mindig, hogy piszkálva volt.
Olyan ez mint net szolgáltatóéknál. Azé szar a net mert van router. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13641) sotetlovag97 válasza Gyuri27 (#13640) üzenetére


sotetlovag97
tag

Ááá, értem a rávezetést.

Szerintem még bepróbálkozunk náluk, hátha...

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#13642) Superhun válasza sotetlovag97 (#13641) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Mennyi idős a kártya? Ha 1 éven túl vagy, akkor nem sok esélyed van a boltnál. 1 év a jogszabályban előírt jótállási idő, utána a gyártó feltételei érvényesek és erősen kétlem, hogy a gyártó cserél egy megpiszkált kártyát...

(#13643) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?

Vásároltam tegnap az egyik áruházban GU10-es izzókat. Viszont most jöttem rá hogy ezek nekem nem lesznek jó.
Ezt ma és a holnapi napon ha visszaviszem akkor kötelesek visszaadni az izzók árát?

Az izzók nem lettek kibontva és ugye kipróbálva se.A nyugta pedig meg van hozzá.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13644) Superhun válasza Directors (#13643) üzenetére


Superhun
Topikgazda

Természetesen nem kötelesek visszaadni az árát. Csak a jófejségükön múlik, de mindenképpen érdemes bepróbálkozni.

(#13645) Directors válasza Superhun (#13644) üzenetére


Directors
senior tag

Értem. Akkor itt nincs az a verzió ami az internetes vásárlásra vonatkozó miszerint 2 héten belül ellehet állni a vásárlástól ha nem tetszik az árú. Persze a vevőnek magának kell gondoskodnia a termék visszajuttatásáról.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13646) Solad válasza Directors (#13645) üzenetére


Solad
őstag

Nincsen. Internetes vásárlásnál épp azért van ez, mert ott nem tudod szemrevételezni a terméket vásárlás előtt.

Nekem az a tapasztalatom hogy az ilyesmivel nem szoktak szőrözni.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13647) bullseye válasza Directors (#13643) üzenetére


bullseye
addikt

Mint már többen írták, nem kötelező, sőt. De ha azt mondod, hogy el*tad, és csak cserélnéd másra, van esélye, hogy engedik. Mondjuk rá fognak kérdezni, hogy felírtad-e a megfelelő paramétereket. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13648) Directors válasza bullseye (#13647) üzenetére


Directors
senior tag

Természetesen megvannak a paraméterek. :) Végül is csak annyi a bajom vele hogy amit vettem az ledes és csak 38 fokos szögben világít, amit pedig szeretnék az legalább 110 fokos szögben szeretném hogy világítson.Ledben :)

Köszönöm a segítségeteket. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13649) sotetlovag97 válasza Superhun (#13642) üzenetére


sotetlovag97
tag

Még nincs 1 éve, ugye emlékszem karácsony körül vette.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#13650) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy az elromlott a 11 hónapos TV-m nem javítható, és kapni fogok egy kupont amit levásárolhatok.
Mivel úgy is akarok helyette egy TV-t ha ott kapható akkor ez gondolom rendben van, ha meg nem akkor elvileg visszakérhetem a vételárat is, ha jól tudom.

Amit kérdezni szeretnék, hogy vettem a készülékre plusz garanciát, azt buktam, annak az átvitelét nem lehet valamilyen úton módon lejátszani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.