Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) xy.zsolt válasza tisn (#82049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:D A reggelim olvasásától nem híztál volna :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82052) tisn válasza xy.zsolt (#82051) üzenetére


tisn
addikt

hat zabkasat ettem, annal barmi jobb.

(#82053) xy.zsolt válasza tisn (#82052) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a semmi is? 1 eszpresszó tejhabbal azért lement és 1 kiskocka nápolyi

Na, heverek 1 órát aztán rápróbálok egy 5:30-45 körüli tempóra....ha nem fog esni

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82054) tomcica válasza vargacs0909 (#82042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pl Hoka Clifton...regebben a Saucony Kinvara is ilyen volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82055) tisn válasza xy.zsolt (#82053) üzenetére


tisn
addikt

igen, az is. :)

(#82056) tomcica válasza ígyvanferi (#82035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki jo lesz a szuz piocasember is :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82057) zzola válasza HKorn (#82047) üzenetére


zzola
félisten

Hétvégén ~23e volt, tegnap meg ~50e. :DDD
Ennyiért mondjuk jó, én is itt vettem...

(#82058) sherlock82 válasza tisn (#82052) üzenetére


sherlock82
senior tag

én általában azt érzem a zabkásánál nincsen jobb.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#82059) HKorn válasza zzola (#82057) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, hétvégén rendeltem a Velocity 2-t 23-ért, most már 30 az is, cserébe a Liberate 23-ról 18 lett. El is gondolkodtam rajta, de mostmár megnézem a Velocity-t.

Run&Ride

(#82060) tisn válasza sherlock82 (#82058) üzenetére


tisn
addikt

hany eve eszed?

kb. minden reggel olni tudnek egy jo sajtos/tepertos pogiert egy nagy kubli kakaoval => 1000-1500kcal.

vagy egy burekert.

vagy ket turos buktaert.

de meg egy kolbaszos sajtos omlettert is paprikaval peksutivel.

(#82061) HKorn válasza tisn (#82060) üzenetére


HKorn
addikt

1 sajtos pogi meg fél liter kakaó biztos, hogy nincs 1000-1500 kcal, vagy itt az 'egy' az nem egyet jelent? :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#82062) tisn válasza HKorn (#82061) üzenetére


tisn
addikt

ki az, aki egy sajtos pogit eszik reggelire?!

amikor a lidlben meg sajtos pogi volt, az kb. 750kcal volt a ket db :) ~15dkg
toportyus meg eheto, az is akorul van.

(#82063) stefyY válasza sherlock82 (#82058) üzenetére


stefyY
őstag

Aldis rizsakása :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82064) sherlock82 válasza tisn (#82060) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nem tartom számon.4 -5 éve kb.

De amikor azt eszem hetente 2 x akkor nagyon jól esik. Nyilván nem a zab hanem a mogyoróvaj és a méz miatt.

Amit írsz azok is finomak, bár burekot én nem ettem még.
Szerintem mindent lehet enni csak mértékkel és nem mindegy hogy mikor.

stefyY
Finomak az ilyen instant dolgok és hamar el is készülnek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#82065) stefyY válasza sherlock82 (#82064) üzenetére


stefyY
őstag

Finomak, de amióta rákaptam a rizsre, hajdinára például, azóta zabitalon máshol nem szerepel a zab. Kivéve akkor, ha nekiállok zabálni. ;] :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82066) Studi válasza stefyY (#82063) üzenetére


Studi
addikt

Már van a Lidlben is, sőt, ott van sós-karamellás, az is finom. A banános viszont nagyon sz@r szerintem.

(#82067) stefyY válasza Studi (#82066) üzenetére


stefyY
őstag

Szokott ritkán, látom, de az nem sajátmárkás, olyan van a tecsóban is, az aldiba viszont bármikor megyek, van. Azzal egyetértek, hogy a banános ganéj. Csoki, erdei gyümölcs, chia mag. :P

A sós-karamellás apró manduladarabokkal is finom, jesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82068) Studi válasza stefyY (#82067) üzenetére


Studi
addikt

Azért írtam, mert most az állandó polcon láttam, "Új termék" címkével. Nem sajátmárkás, hanem Fit, de amúgy az tökéletesen ugyanaz, mint az Aldis sajátmárkás, ugyanaz gyártja. :D

(#82069) Studi válasza tomcica (#82029) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom mekkora kell, és hogy a BEstSecret megy-e nálatok, de náluk van 39 1/3-os "mindegy" színű 30e HUF-ért, ami új regisztrációval még 10e-el olcsósítható, az korrekt ár érte.

(#82070) xy.zsolt válasza HKorn (#82061) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mondjuk én azért is futok, hogy ne kelljen kalóriákkal dekáznom. Mindent eszek amit megkívánok, de semmi túl extra igényem nincs (magvak, aszalványok, extra rostok, stb)
A napokban elértem sajna az ébredés utáni 67.5 kg-ot :O pedig a múlthéten csak 30km futás volt.

Most letoltam a telegyomros futást. Azért éreztem a plusz terhet és picit gyorsabb lett egy reco-nál :)
12k 5:04 145bpm

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82071) sherlock82 válasza xy.zsolt (#82070) üzenetére


sherlock82
senior tag

Te milyen magas vagy ha ilyen könnyű a súlyod ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#82072) xy.zsolt válasza sherlock82 (#82071) üzenetére


xy.zsolt
őstag

179 cm

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82073) sherlock82 válasza xy.zsolt (#82072) üzenetére


sherlock82
senior tag

Uuuh az nem semmi.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#82074) tisn válasza stefyY (#82063) üzenetére


tisn
addikt

abbol egyszer vettem, szerintem rettenetes :)
a zabot csak szimplan meguntam a 4-5 ev alatt, kb. a reggelijeim 90% ez.

(#82075) stefyY válasza tisn (#82074) üzenetére


stefyY
őstag

Össze fog akadni a bajszunk... ;] :P

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82076) tisn válasza stefyY (#82075) üzenetére


tisn
addikt

miert? en tuti nem veszem meg eloled a rizskasat. igaz zabbol is valtottam a sajat gyartasura, nem fizetek 200ft-ot erte :)

(#82077) stefyY válasza tisn (#82076) üzenetére


stefyY
őstag

Jogos, akkor nem. Sőt, meghívlak egy sörre. :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82078) tomcica válasza tisn (#82060) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A burek az megvan 1000 kcal az biztos,plane ha tocsog a zsirban (ahogy kell) :K
Sajtos pogi + 2 deci kakao (na nem nesquick,hanem holland) az nincs 1000 kcal :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82079) tomcica válasza Studi (#82069) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Adidasbol a 39 1/3 nekem kicsi...abbol 40-es kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82080) tisn válasza tomcica (#82078) üzenetére


tisn
addikt

nekem 8dl-es a bogrem fonok :)
es nesquick (illetve hat lidlis, nem szoktam fozni, cukorral, holland kakaoporral)

itt szegeden sporolos a burek, asszem 850kcal :)

(#82081) tomcica válasza tisn (#82080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van aze' 8deci kakaot es 2db kistanyer nagysagu sajtos pogacsat nem erdemelsz reggelire ebben az eletben mar :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82082) tisn válasza tomcica (#82081) üzenetére


tisn
addikt

kistanyer nagysagu sajtos pogacsat

akkora pogibol anyam mindig csak egyet csinalt, a maradek tesztabol :)
nagy harc volt erte ocsemmel :)

kimennek zentara a futotaborba es fitt snajdig vekonykakent ernek haza 3 honap mulva. vagy zsakban :DDD

(#82083) tomcica válasza tisn (#82082) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a zsakba raknank azokat a reszeket amire nem lesz mar szukseged :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82084) stefyY válasza tisn (#82082) üzenetére


stefyY
őstag

"fitt snajdig vekonykakent ernek haza 3 honap mulva. vagy zsakban"

A kettő mióta zárja ki egymást? ;] :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82085) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Pár hete futni voltam és elkezdett fájni a lábfejem. Hetek elteltével sem akar elmúlni (futni már egy ideje nem futottam, napi szinten sokat gyalogolok). Amikkel már próbálkoztam: sportkrém, árnika krém, lóbalzsam, illetve apranaxból szedtem be pár szemet.
Nem kibírhatatlan fájdalom, csak már unom. Nyugalmi állapotban nem fáj, csak terheléskor. A képen jelölt ponton nyomva is előjön a fájdalom. [kép]
Hétvégén voltam masszázson, csajszi ortopédiát javasolt. Ma elmentem a medicoveren belül egy orvoshoz, de annyit mondott, hogy sportbetétet kell tennem a cipőbe. :U
Bárkinek ötlet, javaslat?

.

(#82086) ballazol válasza dom1n0 (#81842) üzenetére


ballazol
senior tag

rémület :Y

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#82087) bandus


bandus
veterán

ma is hasznaltam kicsit a rebelt, nagyon tetszik a cipo, csak az a franya jobb labam, annak tobb stabilitas kell :( a pega tokeletes, de itt hianyzik a megtamasztas, mintha minden lepesnel csuszna le a labam a ciporol :( kicsit ragyurok, amugyis erositenem kell ezt a reszt, talan az segiteni fog. A cipot nem akarom kidobni, rohadtul tetszik a szine :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#82088) xy.zsolt válasza bandus (#82087) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Úgy érted, hogy oldalra kifelé érzed a lecsúszó érzést? Lehet a jobbláb talajfogásával van gebasz....mert kizárt, hogy ennyivel szélesebb legyen a jobb mint a bal talpad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82089) bandus válasza xy.zsolt (#82088) üzenetére


bandus
veterán

befelé, oldalra befelé. látom egyébként, hogy mi a baj, szóval igyekszem javítani rajta, meg lett már egy időpontom szakemberhez is, meglátjuk mit mond a jövő héten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#82090) #76500480 válasza Troy. (#82085) üzenetére


#76500480
törölt tag

Igaz hetek teltek el, de semmi diagnosztikát nem rendelt el az orvos :F Vékonyabb repedések néha megbújnak röntgen mögött. Előfordulhat, hogy régebben megpattant a labkozepcsontod. Nyilaló fájdalmat éreztél? MR és normális orvos(ismerem milyenek a medicoveres-ok :( ) nélkül sok dolog okozhatja a panaszt. Ínserules, csúszó ízületek megterhelése… ezek odemat okozhatnak és hat a szűkös labfejben nyomni fog az mindent.

[ Szerkesztve ]

(#82091) jimpo válasza Troy. (#82085) üzenetére


jimpo
aktív tag

Pár hete futni voltam és elkezdett fájni a lábfejem.
A cipő amiben elkezdett fájni új, vagy valami bejáratott darab? Távban nem futottál sokkal többet a megszokottnál?

Hetek elteltével sem akar elmúlni (futni már egy ideje nem futottam, napi szinten sokat gyalogolok)
Amennyiben ugyanabban a cipőben gyalogolsz mint amiben "elkezdődött", jelentkezett a fájdalom azért ne csodálkozz ha nem múlik... Igaz ez csak tipp.

Simán lehet hogy oldalirányba összepréseli a lábad a cipő(k), vastagabb zoknival is "szűkül" a láb-tér. :U Bár nyáron minél vékonyabb zokni... :K

Csak mondom a múltkori Cooperem után nálam szét terült a talp, aznap este még kocogtam egy keveset. Az Altra fűzőjén lazítani kellett, pedig én ugyanazt a vékony zoknit használtam este is. De felvéve a cipőt egyből éreztem hogy kevés a tér. :B

Az is lehet hogy valami csontkinövés... A képen jelölt ponton nyomva is előjön a fájdalom. [kép]
Ebből mondjuk az nem derül ki hogy maga a talp részén fáj, vagy felül a lábfej :F

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#82092) ígyvanferi válasza Troy. (#82085) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Túl hasznos tapasztalat nem lesz valószínűleg, amit megosztok, különösen, hogy neked hosszabb ideje fáj már, de nekem ott akkor fordult elő fájdalom, ha bizonyos cipőben nem odafigyelve bekötéskor túlhúztam egy árnyalatnyit a fűzőt. Egy-két ilyen cipőm van vagy volt, aminél ez jelentkezett. Volt, ahol fűzőt is cseréltem, máshol elég volt, ha lazábbra húztam a lábfejemnél. Viszont pár nap alatt azért csökkent vagy teljesen meg is szűnt a fájdalom, addig pedig némi gyulladáscsökkentőt (flektor vagy ilyesmi) kentem rá, meg esetleg két-három napig nem futottam. Azt a cipőt meg egy darabig nem vettem fel.

(#82093) ballazol válasza ígyvanferi (#82092) üzenetére


ballazol
senior tag

cipőfűző szűkre fűzéséhez: valóban, az asics-omnál is ez volt, és a mostani pegasus-nál is: szinte teljesen lazára engedett, de duplára csomózott fűzővel nem nyomja a lábfejem...
ha egy árnyalattal erősebbre húzom, már kellemetlenül ráfeszül futás közben a lábfejemre, és nyom...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#82094) Napfénysüti válasza ballazol (#82093) üzenetére

Erról jut eszembe, futó cipőknél létezik olyan ami BOA fűzős?
Bringás cipőknél régóta alkalmazzák mert ugye dagad a lábfej ha több vér áramlik ott. Nekem is BOA-s cipőm van és tök praktikus hogy csak lenyúlok és lazítok vagy húzok rajta egy tekeréssel.

Més que un club!

(#82095) ígyvanferi válasza Napfénysüti (#82094) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van rá példa terepfutócipőknél, de nem jellemző. Nem tudom igazából az okát, szerintem itt nincs akkora jelentősége. Meg nem is kell még egy felesleges drágító tényező. Bringásoknak könnyebb ilyesmit eladni.
Adidas, Altra kínálatában vannak BOA-s cipők, pl.: adidas Terrex - ez 20 euróval drágább így vagy az Altra Mont Blanc - ez pedig 24 euróval drágább BOA-val.

[ Szerkesztve ]

(#82096) ballazol válasza Napfénysüti (#82094) üzenetére


ballazol
senior tag

a decá-s cipőt imádtam, ami egyetlen tépőzárral rögzített
de sajnos manapság nem látom a készletükben... :)
amúgy már akkor nyom, amikor elindulok lefelé a lépcsőházban
óvatosan kell megkötni, és akkor teljesen oké :)

enyim:

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#82097) ballazol


ballazol
senior tag

duplára fűzve viszont rövid a fűző
az előző, asics-nál is ez volt, ha végigfűztem a lyukakon, alig maradt anyaghossz duplára kötni... :F
ez nem tűnik fel senkinek amúgy? vagy én vagyok túl hepciás? :N

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#82098) Studi válasza ballazol (#82096) üzenetére


Studi
addikt

Pont a Pegasusból van hasonló, tépőzáras verzió, Flyease néven. :) Igaz azt hiszem a most futó FlyEase az még Pega39 alapon van, de az kb mindegy is. :)

(#82099) Napfénysüti válasza ígyvanferi (#82095) üzenetére

Mondjuk futásnál max megáll az ember és újraköti az igaz.
A 20 eurós felár amúgy nem vészes.

ballazol: ilyesmi megoldás van a Skechers utcai cipőmön. Futáshoz ez jó?

Més que un club!

(#82100) ballazol válasza Studi (#82098) üzenetére


ballazol
senior tag

jé, aha :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.