Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81351) Alg válasza xy.zsolt (#81349) üzenetére


Alg
veterán

Nem fáj tőle, se közben sem utána (sőt úgy tűnik utána jobb is), és vádli erősítés ajánlott achilles tendonitis-nél...

Hi!King: Abból a 4 bringából az első 3 kiváltható egy gravel-el ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#81352) Studi válasza stefyY (#81338) üzenetére


Studi
addikt

Ha nincs asszony akkor nincs ilyen probléma! :DDD :DDD Van is futócipőm lassan több, mint fogam. :DDD

(#81353) Studi válasza stefyY (#81348) üzenetére


Studi
addikt

:D Most ott? Írj majd, mizu a Nike-ban, érdemes-e délután hazafelé begurulnom? :D

(#81354) stefyY válasza Studi (#81353) üzenetére


stefyY
őstag

Nem nagyon találtam semmit ott, Adidasban már annál inkább... :U :D

NB is csalódás kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81355) parandroid válasza Hi!King (#81350) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ja, ez egy sztenderd IKEA Billy polc, extra polclapokkal. Ebayen vettem 4 darabot, darabját valami 10 euróért, így lett duplaannyi polclapom, a hátsó polctartó pöcköket meg eggyel lejjebb tettem, mint az elsőt, és így befelé dőlnek a polcok, meg dupla sűrűn vannak. Ahogy látod a sorokat, asszony 37-esei kényelmesen elférnek egymás mellett 4-en, az én 42-eseimből egyet már dönteni kell. Gondolom a még nagyobb méretek még problémásabbak.

Bringát meg ne is mondd, a garázsban van 4, a kinti tárolóban 2, a nappaliban a görgőn 1, meg anyámnál Mo-n is egy. Mondjuk ez hármunkra, nekem 3 van, asszonynak 2, a gyereknek meg egy.

Alg: Bicajos topikban is épp ez a téma, én is gondolkozom rajta. Amúgy ez így nem igaz, de mivel én valódi terepre úgysem megyek (sem futva, sem biciklivel), nekem pl működhetne.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81356) Studi válasza stefyY (#81354) üzenetére


Studi
addikt

Akkor arról mesélj! :DDD

NB-ben nem szokott semmi lenni az elérhető online árakhoz képest. A Nikeban azért rendszeresen lehet elcsípni jó dolgokat, néha meg extrémet is: női Pega Trail 13e, női Vomero 8e utolsó darab :Y... Adidasban is ritkán látok igazán jó vételt, legutóbb a Prime X-et kívánta meg a vásárlási mániám 31-ért, de még nem mertem kipróbálni. :DDD

(#81357) stefyY válasza Studi (#81356) üzenetére


stefyY
őstag

29-ért van Takumi Sen 8. :DDD RC 4 24,5-ért.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81358) tomcica válasza Alg (#81347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor mar setanal nem erzed,akkor rovid futas mar mehet (semmi intenzitas,es rovid 5-10perc...akar seta/kocogas valtogato is jo elsore).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81359) HKorn válasza stefyY (#81354) üzenetére


HKorn
addikt

NB, Puma-t nem is értem mit csinálnak, futócipő kínálat konkrétan nulla.

Adidas, Nike úgy ahogy ok, azért ott is lehetne több, legalábbis színből mindenképp.

Run&Ride

(#81360) stefyY válasza HKorn (#81359) üzenetére


stefyY
őstag

...nem a semmiért outlet. Annak kell örülni sajnos, ami van. :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81361) Hi!King válasza Alg (#81351) üzenetére


Hi!King
őstag

Az első 3 közül csak országúti helyettesítésére tudnám kevés kompromisszummal elfogadni, terepre nagyon kompromisszumos lenne, kerékpártúrázáshoz meg minden alkalommal szerelgetni kellene rá, majd le róla a cuccokat. De mindegy, mert kettőnek sincs hely. Ha kettő lenne, akkor amit nem féltek + MTB lenne, mert mivel nem vagyok fanatikus bringás, ezért kevésbé baj, hogy nem tudok száguldozni, a terepen bringázás lehetősége viszont több pluszt adna. Mondjuk időm úgysincs rá, szóval az a még szűkebb keresztmetszet...

@parandroid
A miénk becsukható, viszont nálam a lábméretnél az a gond (nekem 46-os), hogy hosszában nem férnek el, kicsit átlósan kell betennem. Ez alól pl. a Saucony Kinvara 9 kivétel, mert annak a legtöbb futócipővel ellentétben nincs feleslegesen megtoldva a talpa, a Kinvara 11 viszont már túl hosszú a nagyobb talp miatt. Ha pedig bakancs, akkor biztosan nem fér el 3 egymás mellett.

(#81362) stefyY válasza Hi!King (#81361) üzenetére


stefyY
őstag

Elkérném egy röpke 10k-ra azt a régebbi Kinvarát... ;)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81363) Studi válasza stefyY (#81357) üzenetére


Studi
addikt

A Takumi Sent picit szerintem drágábban vettem. De az RC4 az sokszor 20 alatt behúzható a Bestsecreten, ha valaki rákíván. Nekem még a Takumi is elég kemény, az RC4 az még durvább elvileg. Inkább össze kell csiszolódni a TS8-al. :)

(#81364) Studi válasza HKorn (#81359) üzenetére


Studi
addikt

Amúgy a vicc, hogy pont ugyanez van Nike, Adidas szinten egy országgal balra. A top cipők alig bukkannak fel (női Vaporfly-t láttam, Alphafly-t, Streakfly-t soha). A többiből kb ugyanaz, árban, kedvezményekben is, a sógoréknál persze kicsit több a szín.

(#81365) stefyY válasza Studi (#81363) üzenetére


stefyY
őstag

Drop és súly miatt is a Takumi jön velem haza... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81366) Peterhappy válasza stefyY (#81365) üzenetére


Peterhappy
őstag

Vittél volna magaddal hátitáskát, akkor nem számítana a súly... :U :P

(#81367) stefyY válasza Peterhappy (#81366) üzenetére


stefyY
őstag

Haaaaaaaaahahahahaahhh... ;] :DDD

Van nálam. ;)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81368) Peterhappy válasza stefyY (#81367) üzenetére


Peterhappy
őstag

Értem. Akkor az a bajod, mint nekem. Nincs elég váll- és hátizmod ;]

(#81369) Studi válasza stefyY (#81365) üzenetére


Studi
addikt

:K A tempót iszonyatosan adja! A komfortot, illetve annak hiányát nekem még szoknom kell. :DDD Kíváncsi vagyok a véleményedre, te azért magasabb sebességen pörögsz.

(#81370) stefyY válasza Peterhappy (#81368) üzenetére


stefyY
őstag

Olyanok vagyunk, mint az a kávé, tudod...flat white :DDD

Studi: 20 dekába túl sok komfort valóban nem fér bele... :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81371) xy.zsolt válasza stefyY (#81370) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Rebelnél azért megoldották :K

Mai etap: dekázgatás a HR-rel 😃
10k 5:49 136bpm....így is leizzadtam 29°c 65% pára

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81372) stefyY válasza xy.zsolt (#81371) üzenetére


stefyY
őstag

Légzsák? FM rádió? Elektromos dropemelő? :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81373) Peterhappy válasza stefyY (#81370) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Felve irom le, de mara jobban lett a labam. Nem 100%-os, de jelentosen javult.

Egybol sikerult is nyomokban futasra emlekezteto tevekenyseget bonyolitanom, ma reggel! Igaz, a vegen mar az eletemert kuzdottem...

(#81374) stefyY válasza Peterhappy (#81373) üzenetére


stefyY
őstag

Néztem, szépen, progresszíven húztad fel a tempót, a pulzusod meg elszállt ebben a mediterrán hidegben... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81375) #76500480


#76500480
törölt tag

zzola, tomcica

Köszönöm a segítségeteket, tapasztalatot :R :R

Egyelőre vissza táncolok a vásárlástól, mert elgondolkodtam rajta 1: nálam is jó par cipő várja a sorát 2. mire lábra kerül sajnálom télen összekoszolni :B 3. “pazarlás, felesleges előre vásárlás” ->elsőműszakin szemrehányást kaptam, hogy 9000km-es kocsi még szalon állapot….mit művelek?! Hát 4 év alatt többet tettem lábba… az meg egy tárgy, ha elrohad, pótolható, az egészség nem.

Futocipőbe is megposhad az anyag passzív üzemmódban? ;]

[ Szerkesztve ]

(#81376) tomcica válasza #76500480 (#81375) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ez a sajnalom telen osszekoszolni nalam nem jatszik :N a futocipo olyan,mint a szex -> az se baj,ha neha mocskos ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81377) Peterhappy válasza tomcica (#81376) üzenetére


Peterhappy
őstag

De latod, Studi szerint pl. minel tobb a futocipo, annal kevesebb a szex ;]

(#81378) Peterhappy válasza stefyY (#81374) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R sok tudatossag nem volt benne, probalgattam a csulkoket, a vegen a kaptatonak meg nekimentem esz nelkul. Ki is purcantam.

Most megint jobban faj, de jo lesz ez! Kezd visszaterni az eletkedvem! Bar aggaszt, hogy mostansag szinte csak FM-ket futottam, most meg alig birok 10k fole menni. Ma 11-t (11.11km) akartam, nem birtam volna meg egy kilit. 😔

(#81379) Alg


Alg
veterán

Salomon Sense Pro belt 16EUR, XL-es
Van még jópár akciós cucc... elvileg szállítanak EU-n belül mindenhová (Franciao.-ból jön)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#81380) stefyY válasza Peterhappy (#81378) üzenetére


stefyY
őstag

...inkább a kaptatónak, mint a köptetőnek... :R ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81381) Never79


Never79
tag

Kilian bejelentette mégiscsak indul UTMB-n. Huuu megint mi lesz itt, Jim gyerek felkötheti a gatyát :)

(#81382) stefyY válasza Never79 (#81381) üzenetére


stefyY
őstag

Nálunk ebédelt a minap, evett a proteines tejbegrízemből. Kicombosodott tőle, mint a tanyasi macska. Mondtam is neki, hogy gondolja meg, ezek szerint észhez tért... ;)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81383) Never79 válasza stefyY (#81382) üzenetére


Never79
tag

:DD

(#81384) bandus válasza Never79 (#81381) üzenetére


bandus
veterán

- Jim most szerintem megcsinálja, direkt emiatt költözött franciaországba :K

- ma rajtolt hajnalban az eiger ultra trail 250 km-es távja, 18000 méter szinttel, két magyar srác, kulcsár andrás és a hegymászó válogatott kerekes bence is indult, jelenleg 14-ek a 73 csapatból. csapat, mert biztonsági okokból nem engedik az egyéni nevezést, de minkét futónak le kell futnia ateljes távot, szóval nem váltó. itt lehet követni őket: [link]

- eiger többi távja is érdekes lehet, biztosan vannak még nagy nevek ott. többek között kilian és kilianné is indul valamelyik távon. előbbi azt hiszem a rövid 16 km-en, emelie pedig az 50-esen.

- hétvégén szintén hardrock 100. nem tudom ez, vagy a wser 100 az ikonikusabb amerikai terepfutó verseny. nekem ez utóbbi, de a hardrcok nyilván sokkal keményebb. végigpörgetve a versenyzőket nincs is igazán nagy név se a férfi se a női mezőnyben, egyet kivéve: courtney dauwalter :Y nem tudom csinált-e már ilyet valaki, hogy egy szezonon belül akár csak teljesítse ezt a két versenyt. a wser 100 győzelem, illetve a tavalyi győzelem+pályacsúcs után nyilván itt sem lehet más courtney célja, mint a dobogó teteje :) kíváncsian várom.

szerk: őt nem szúrtam ki, de nyilván nem az esélyesek között indul:
"Hardrock 100, vagy Hardrock Hundred Mile Endurance Run. Sokak szerint a legkeményebb 100 mérföldes verseny az államokban. Idén egy magyar futónak szurkolhatunk, hiszen Kurucz András álma valóra, kisorsolták! Az útvonal hossza 161.7 km, a teljes szintemelkedés 10.000 méter, az útvonal átlag magassága 3.400 méter (az erdőhatár felett megy, a legmagasabb pont 4.200 méteren van... A Rajt és a Cél a Colorado államban, Silverton városában van, a versenyzőknek 40 órájuk van a 100 mérföld megtételére. A férfi pályacsúcsot Kilian Jornet tartja (21:36:24), a nőit pedig Courtney Dauwalter (26:44:38). Az átlagos teljesítési idő 41 óra 10 perc. A versenyt 1992 óta rendezik, az útvonal iránya minden évben fordul, ezért van külön rekord óramutató szerinti, és ellentétes irányra is. A Hardrock 100-ra való regisztráció feltétele 8 óra önkéntes munka terepfutó versenyen, melyet András a Salomon UTH-n teljesített!"

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81385) xy.zsolt válasza bandus (#81384) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem tudod, a Dolomyths Run-ról lesz stream szombaton?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81386) LanyUs válasza stefyY (#81382) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én azt hittem az én vacsimat ette. Épp most készítettem ki. Egy sós és az édes kísérők. Tele értékes tápanyagokkal és vitaminokkal :K

(#81387) stefyY válasza LanyUs (#81386) üzenetére


stefyY
őstag

Gyanítom, hogy ezektől is hasonlóan vélekedne...ahogy én is. Kérem a címet. :DDD

Úgy vert pofán a tűző nap, hogy csak nyekkentem, így egy nem teljesen feszmentes 10k/160 bpm-mel felavattam a törökszentmiklósi Adidas-gyár legújabb fejlesztését.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81388) zzola


zzola
félisten

A newbalance.hu elég gyors, reggel megvásároltam a cipőt, már fel is adták DPD-vel, azt hiszem szlovákiából jön.

Ma van az utolsó nap, Decathlonból ingyenes a posta, pl. ha akarsz zoknit venni...

(#81389) parandroid


parandroid
nagyúr

Elromlott a teremben az antigravitációs futógép, brühühü. Bánatomban felmásztam a normálisra, és azon mentem 5k-t. A jó hír az, hogy a térdem bírja, a szar formám miatt nem tudok olyan gyorsan futni, hogy megerőltessem. Na jó, az a kb 30 fok sem segített, ami a nyitott ablakon bejött, hogy legyen valami kis légmozgás. :DDD

De a futás az futás, akkor is, ha szarul megy, és legalább nem voltam közben fellógatva. Ja, tempót nem is írok, mert irreleváns. ;] :DDD Amúgy is ez az edzés vége volt, az elején fél órát tekertem 140W fölött, kb ugyanilyen pulzusgörbével, csak 10 ütéssel lejjebb. Na, az se szép, de már csak 2 centivel van lerövidítve a hajtókar a spinning bicajon (10 centis rövidítéssel kezdtem olyan hat hete).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81390) Peterhappy válasza LanyUs (#81386) üzenetére


Peterhappy
őstag

Óbazz...
Én épp erről próbálok most gőzerővel leszokni. Még a kalóriákat is elkezdtem újra számolni, 16-18 órás böjtre is visszatértem.

Átállási időszak van, csoki már nincs itthon, alkohol még akad, azokat a héten ki akarom pusztítani a lakásból (nagyon kevés van, nem lesz nehéz dolgunk), épp rumtonikot lefetyelek (kevés volt a gin és azt meghagytam a Zasszonynak), de tettem bele negatív kalóriás ananászt, hogy egészségesebb legyen :B

(#81391) Peterhappy válasza parandroid (#81389) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szép ez, nagy hős vagy, csak így tovább!!! :R

(#81392) tisn válasza Hi!King (#81350) üzenetére


tisn
addikt

Bringával nem csak az ár a problémás, hanem ahhoz még több hely kell. Nekem egyetlen bringám van, de úgy hogy nekem messze nem elsődleges a bringázás, 4 lenne az igazi: 1 országúti, egy MTB, egy trekking kerékpár túrákra és még egy trekking városba, amit nem féltek.

csatlakozom. de a mostani courier dt-t szerintem kibaszom az ablakon.
ugy kezdodott, hogy katyu: defekt + kitort 2-3 kulo. kiveszem a hatsokereket viszem a boltba, es kozben nezem, hogy a hatso kerekagy szettort. kicserelik 2 nap, hazaviszem, persze valto baszakodik. elviszem valtot beallitani, reggel, idopontra, hogy tudjam hasznalni. nem, igy is ket nap. jo. hasznalom egy napot, masnap defekt. na mar akkor majdnem kihajitottam, itthon vagyok szabin, tolom a sportokat, nem autoban akarok rohadni. kicserelem, jo, ma kitekerek furdeni (2x25km) (kibaszott eros ellenszelben), hazafele elkezd az egyik pedal szetesni. ez egy fos. kellene a varosba egy monti, ami nem kap defektet, meg egy gravel a jo/fosszar bicajutakra...

(#81393) tisn válasza Peterhappy (#81378) üzenetére


tisn
addikt

csak lazan.

(#81394) tisn válasza LanyUs (#81386) üzenetére


tisn
addikt

tavozz tolem satan :)
mondjuk ma betoltam ebedre egy sajtos tejfolos langost :)

(#81395) tisn válasza parandroid (#81389) üzenetére


tisn
addikt

az a terd mar most jobb mint az enyem, nezve az idot :)

(#81396) tomcica válasza LanyUs (#81386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81397) tisn válasza tomcica (#81396) üzenetére


tisn
addikt

lanyus, ugy nezem a nagyfonok elegedetlen az etkezeseddel. pluszmunka lesz ebbol ;]

(#81398) ballazol


ballazol
senior tag

Cső!

Ahogy ezt írom, csorog a tarkómon az izzadság.
:D
Fertelmes volt ez a ma esti, de legyűrtem.
Csak egy perccel csúsztam túl az 55-ön. :(( :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#81399) stefyY válasza ballazol (#81398) üzenetére


stefyY
őstag

130-as pulzussal aláírtam volna ezt az időt én is délután... :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81400) ballazol válasza stefyY (#81399) üzenetére


ballazol
senior tag

hihi, elvileg értem :D
köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.