Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81951) Napfénysüti válasza Peterhappy (#81948) üzenetére

Nem sürgős egyáltalán, lehet majd születésnapjára vennék ami csak szeptemberben lesz. Vagy ha addig akad egy jó akció. :)

Més que un club!

(#81952) Peterhappy válasza norby_42 (#81950) üzenetére


Peterhappy
őstag

Keszi Maraton? az oktober kornyeke. Allitolag remek verseny ;)
Neztem amugy, nekunk az annyira vilagvege, hogy tuti kimarad :(

(#81953) norby_42 válasza Peterhappy (#81952) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ott nem lehet, akkor nem jut kaja:)

Eat pasta, run fasta

(#81954) tisn válasza parandroid (#81942) üzenetére


tisn
addikt

szerintem ez nem igaz. nem influencer cipo, hanem malacka cipo :)
dagiknak. ;]

ha hizol meg 30kg-ot, rajossz, hogy a bondi a legjobb cipo :)

(#81955) tisn válasza Peterhappy (#81948) üzenetére


tisn
addikt

igy van, topikajanlas szerint 939kr-ert vettem a bondit, bar mar nem emlexem hogy az mennyi penz vo't ft-ban :)

(#81956) stefyY válasza Peterhappy (#81949) üzenetére


stefyY
őstag

SPAR :U :DDD

81950-re akartam válaszolni :O :O :O

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81957) Peterhappy válasza norby_42 (#81953) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Egy hete ezen rohogok. Meg a linzeres sztorin. Vagy feltucat embernek elmeseltem a napokban :)

(#81958) xy.zsolt válasza Peterhappy (#81949) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C mondjuk több értelme volt mint a múlt csütörtökinek :D
Még dobsz rá egy kis plankot és mehetsz is aludni :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81959) Peterhappy válasza xy.zsolt (#81958) üzenetére


Peterhappy
őstag

:) Lehet, de azert az is jot tett a lelkemnek. Jol esett vegre eldobni a gyeplot.
Es sz@r volt masnap, meg utana is, de megerte :B

(#81960) Peterhappy válasza xy.zsolt (#81958) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kellene...
De az van, hogy egyre gyanusabb, hogy a hasfalam/agyekom huztam meg. Ugyhogy most par napig hanyagolom a core-edzesem es mindent, ami hasat celoz.

Most VEGRE nem fajt a labam kocogas kozben, ellenben tusszentettem egyet, es ugy belehasitott a hasamba a fajdalom, hogy majdnem felrealltam, hogy mif@sz.
Viszont tovabbra is ugy velem, orom az uromben, hogy izomfajdalom, es nem szervi.

(#81961) ladybug


ladybug
őstag

Nos, ma voltam ortopédusnál. Kérdezte, mik a panaszaim. Elmondtam, hogy futok és fáj a talpam. Hol jobban, hol kevésbé. Távtól és terheltségtől függ a fájdalom.
Ok, és már kezdte volna darálni a doki a monológját.
Kérdem, nem akarja megnézni a talpam? Mondja nem, mert ő igazából a gerincproblémákkal foglalkozik.
Gondoltam magamban: hát ez f@sza! Akkor a netes időpontkérésnél miért is adtam meg, hogy hol és mi fáj?!
Na, mindegy is. :U

Azt mondja, plantar fasciitis-em van. Szedjek 600-as Ibuprofent naponta 3x, 10 napon keresztül, és ne felejtsem el a gyomortablettát sem, mert az Ibu kinyírja a gyomromat.
Meg hát itt egy recept talpbetétre és egy beutaló röntgenre.

Különben meg csinálhatunk később lökésterápiát és kortizonos injekciókúrát. Ja, aha! Pont ezt nem szeretném. :(

A talpbetétet kiváltom, a röntgenre elmegyek (remélem, 3 héten belül kapok időpontot, mert utána szabadságra megyek), aztán keresek egy másik ortopédust. 🤦🏼‍♀️

Továbbra is marad a masszírozás és a bemelegítés-nyújtás kombó.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81962) pinnacle válasza pinnacle (#80354) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megírtam az NB-nek a problémát, az válaszolták, hogy küldjem vissza a cipőt, ma meg azt, hogy adjam meg az IBAN számomat. :) Azért ez nagyon korrekt eljárás, persze lehet más sem vacakol, ha valós a probléma. Gondoltam veszek stabil helyett inkább neutrális cipőt, meg egyedi betétet, hogy pont ott támasszon ahol kell. Neutrális cipőből van különösebben ajánlott vagy innen mindegy melyiket veszem? 2-3 órás, betonon sétálásra kellene. Maradnék az NB mellett ha nincs jobb ajánlat.

Itt találtam a legjobb leírást a talpi bőnye gyulladásról. Egyedi betétet is gyártanak, de azt mondták attól nem fog meggyógyulni, mert az megelőzésre kell. Lökéshullámos kezelést ajánlottak. Valakinek van ezzel tapasztalata?

ladybug látom neked is ez a bajod. Írd majd meg légy szíves, mennyire hatásos ez a lökéshullámos kezelés. Nekem még Perskindol gélt ajánlottak, még nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#81963) xy.zsolt válasza Peterhappy (#81960) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jujjj....akkor azt most tényleg ne :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81964) ladybug válasza pinnacle (#81962) üzenetére


ladybug
őstag

Welcome to the club!
Majd cserélünk infókat. Én is ezzel küzdök. Idén októberre maraton volt tervezve.
Hát, nem tudom…

Cipő inkább neutrális legyen. Talpbetétet én most fogom kipróbálni. Sokat járj mezítláb, nyújts, masszírozz sokat. Melegíts be futás előtt és rövid távokat fuss.

A lökéshullámos kezelést még nem akarom kipróbálni. Ha esetleg, akkor tájékoztatlak.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81965) Peterhappy válasza pinnacle (#81962) üzenetére


Peterhappy
őstag

Korrekt az NB-tol :R

(#81966) tisn válasza pinnacle (#81962) üzenetére


tisn
addikt

focista sracoknal is eleg gyakori, mindenki probalt mar mindent is, ahogy neztem ami bevalt az a pihentetes...

(#81967) pinnacle válasza ladybug (#81964) üzenetére


pinnacle
nagyúr

15 éve stabil cipőt használok, soha nem volt semmi bajom. Szerintem az volt a probléma, hogy az általános alátámasztás, nem jó, mert ott is támaszthat túl erősen, ahol nem kellene. Ezen egyből éreztem, hogy nyom, de elviselhető volt. 3 hónap után meg lett ott egy "gumó." Van talpi bőnye talpbetét, de szerintem ugyanaz a probléma, hogy általános, ráadásul annyiba kerül, mint az egyedi betét.

[ Szerkesztve ]

(#81968) Alg válasza pinnacle (#81962) üzenetére


Alg
veterán

Bőnye: szemét dolog, pihentetni kell, és ha már nem fáj annyira, akkor lehet labdát gurigázni a talpad alatt, vádlit erősíteni hogy átvegye a terhelést. Ja meg van valami spéci zokni ami nyújtja, elvileg az is használ valamit...

Én most úgy vagyok, futásnál az achilles vacakol (bár már 10k simán megy lazán kétnaponta), komolyabb bringás körnél (3óra+) meg a fibula felső tapadása durran be... de úgy hogy kizárólag bringán fáj :F
Lassan el kéne menni valami normális sportdokihoz hogy nézzen rá, de mire időpontot kapok elmúlik mindkettő... illetve gyanús hogy a bringás esetben egy igazán profi bikefit kellene (Ensport-nál csak a gép által bemért szögek alapján próbálták belőni, egy tök kezdőnek az ad egy jó kezdőpontot, de spéci panaszon nem fog segíteni) de az meg vagy 300EUR :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#81969) Peterhappy válasza ladybug (#81961) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi a beszamolot! Nem tul biztato, hogy ott is olyen kuruzslok vannak. A minap szamolt be hasonlo sztorirol szegeny Tibcsiworld is.
Lehet, hogy ortoped orvosnak kellene mennem... Ezt szerintem en is tudnam csinalni.

Az en sztorim az, hogy par eve el lettem tiltva a bringazastol a baleseteim miatt, s kocogni kezdtem. Szep lassan feltornaztam magam, a vegere meg lett eletem elso felmaratonja is (2h 03min idovel). De a rossz cipo es a rossz technika okan egyre jobban fajt a terdem, vegul ortopedia lett belole.
Az egesz delelottom bent toltottem (pedig azt hiszem idopontom is volt), behivtak, ram se nezett a 70+ eves doktorneni, ugy masfel meterrol kerdezte, sportolok-e mondom kocogok. Erre kozolte, hogy akkor porckopas. En: es akkor hogyan tovabb?
Valasz: FOGADJA EL, HOGY MAGA SEM LESZ MAR FIATALABB. :C
Ezt igy veresen komolyan odatolta. Majd kiegeszitette azzal, hogy inkabb bringazzak.

Emiatt kezdtem vegul ujra a bringat - es hagytam abba a kocogast evekre...

(#81970) norby_42 válasza Peterhappy (#81957) üzenetére


norby_42
aktív tag

Remélem egyszer nekem mesélik majd :DD
Egyébként Keszi Maraton, szept. 23., ajánlom mindenkinek

Eat pasta, run fasta

(#81971) jimpo


jimpo
aktív tag

A talp meghálálja, ha merően eltérő cipők is megfordulnak alatta. :))
Puha, kemény, vékony talp, vastag talp. Merev hajlíthatatlan és ennek ellentettje. Stabil és instabil darab, akarom mondani neutrális. :DD

Ez sem oldja meg a problémát, de a láb kap egy kis impulzust.

Ha napi kétszer megyek futni, akkor ritkán indulok ugyanabban a cipőben. Sőt keresem a szélsőségeket pl délelőtt vastag pihepuha Zero drop, délután fapadosabb merevebb 8mm eséssel rendelkező darab. :K

Mint említve lett a stabil cipő nem ott támaszt ahol kellene.
Na az a helyzet hogy egyik cipő sem egyedileg személyre, jobban mondva a lábadra gyártott darab, tökéletes nem lesz talpbetét ide vagy oda.

Valószínűleg időszámításunk előtt is létezett a probléma maximum neve nem volt neki. Igaz akkor sportorvos sem volt. :U Mondjuk orvos meg orvos közt is van különbség....

Sport, porckopás, rehab ide vagy oda csak nézzétek:
A doktorok azt mondták soha nem fog önállóan járni...
Gondolom őt sem ötletekkel látták el, mit lehetne tenni. Elmondták neki hogy ez van, elfogadta! Azért élte az életét évekig úgy ahogy... :(

Egyik napról a másikra ezek nem oldódnak meg, csak türelmesen. ;)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#81972) ígyvanferi válasza Napfénysüti (#81945) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha megvan a pontos méret, akkor a 'zinterneten egész jó áron vannak Hokák. Pl.: Clifton 8-as 32 ezer Ft vagy pl. a misterrunningon a Clifton 9-ből némelyik szín, egy-két méretben egész olcsó.

LanyUsnak pedig találtam Bondi 7-es 48-as méretben 60 euróért sportsshoeson.

[ Szerkesztve ]

(#81973) sherlock82 válasza stefyY (#81956) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ezeket a versenyeket továbbra is kerülöm , nevezési díj + utazási költségek miatt.
Kb egy cipő ára.

Remélem neked jol alakul a versenyed.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#81974) tomcica válasza ladybug (#81964) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fel lehet arra a maratonra ugy is keszulni,hogy a speci edzesek futas (hosszu tempo maratonos iram benne + a gyorsabb munka) a tobbi aerob km gyujtes pedig nem futassal tortenik,hanem elliptikus gepen. Szoval hibrid edzessel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81975) stefyY válasza sherlock82 (#81973) üzenetére


stefyY
őstag

Ezt aláírom, kész röhej... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81976) haiduo82 válasza Napfénysüti (#81951) üzenetére


haiduo82
aktív tag

A Modivo-n érdemes nézelődni, sok akciós Hokára megy még 25%-os kupon is. Pl ez a Challenger elég jó áron jön ki.
Ja most nézem, hogy a 25ös kupon csak az app-ban él.

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#81977) tisn válasza haiduo82 (#81976) üzenetére


tisn
addikt

lanyus zsakolhatok ebbol vajon?

bondira sajna nem megy a 25-os kupon sem a 15-os :(

(#81978) norby_42 válasza sherlock82 (#81973) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mondom, kicsi családias maratont keresek, nem akarok csillió pénzért tömeget

Eat pasta, run fasta

(#81979) tisn válasza norby_42 (#81978) üzenetére


tisn
addikt

homokhat ejszakai felmaraton, es lefutod 2x :)

(#81980) tomcica válasza tisn (#81979) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megfordul a celban es visszafele is lefutja ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81981) HKorn válasza haiduo82 (#81976) üzenetére


HKorn
addikt

NB Propel 15% kuponnal 20-ra jön ki, az se rossz talán annyiért, bár nem ismerem a csukát. [link]

Illetve Reebok Floatride Energy 5 is 20k körül van 25%-al [link]

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#81982) tisn válasza tomcica (#81980) üzenetére


tisn
addikt

meg igy is lesz aki utana er be :)

(#81983) Peterhappy válasza norby_42 (#81978) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kapuvár, 09.24?
Nem tudom, mennyibe fáj.

Szerintem a téli cimborád (Zsolt) rá is tudnád venni, hogy találkozzatok :)
[link]

(#81984) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Ha jól tudom, van egy olyan ajánlás, miszerint tanácsos többfajta cipőt használni és azt futásonként rotálni, hogy a láb ne mindig ugyanolyan „ingert” kapjon.

Enyhe lúdtalpasként mindig is stabil cipőket használtam, ebből is szinte csak Asics GT-1000/2000 cipőim voltak/vannak. Rotálásként egy ideje a Saucony Guide (14/15) családot használom, illetve terepre van Nike Pega Trail.

Korábban próbálkoztam egy Nike Pegával (talán a 36 vagy 37?), de nem jött be, eladtam.

Sajna saucony cipőket nem nagyon akcióznak, így most berendeltem pár új márkát:

- Nike Structure 24
- NB Prism v2
- NB 860 v12

A dilemmám az, hogy megpróbálkozzak ezen (vagy más ajánlott) új cipőkkel, kockáztatva azt, hogy nem jönnek be és aztán valahogy el kell majd passzolnom őket (lehetőleg minél kisebb bukóval), vagy maradjak a már jól bevált Asics GT-1000/2000 vonalon?

Ti mit gondoltok erről?

(#81985) tomcica válasza HKorn (#81981) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NB Propel a Rebel edzotarsa...egy lehelet stabilitas van benne (na semmi komoly alatamasztas) es cseppet nehezebb,de ugyanugy porgos,pattogos. Jofele cipo :K
Km gyujtesre,hosszabb futasra,konnyed tempora jo tars.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81986) tomcica válasza vargacs0909 (#81984) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NB Prism-et epp hasznalok,enyhen stabil szoval ne szamits nagy tamaszra :N hosszu futasok vegen jol johet meg egy neutralis cipokhoz szokott labnak is,vagy amikor a heti sok km-tol faradtabb a lab.
Akik tamaszos cipot hordanak,azoknak jo lehet arra,hogy kicsit edzek a tarto izmokat,mert igaz nem neutrails,de azert nem is full stabil cipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81987) jimpo válasza vargacs0909 (#81984) üzenetére


jimpo
aktív tag

A rotáció fontosságát én szoktam hangsúlyozni, igenis dolgozzon a láb egy fapadosabb cipőben is!

Röviden... Túl rövid az élet hogy csak egy gyártó adott típusát használd folyton. :K

Sajna Saucony cipőket nem nagyon akcióznak
Kérdés mi a nem nagyon akciós? Innen vettem Kinvara 12-t annó 19 ezer alatti összegért. :U

Stryd Next Gen

(#81988) Peterhappy válasza Peterhappy (#81983) üzenetére


Peterhappy
őstag

Vagy Veszprém, november 5., 50km.
Nem tudom, mennyire családias, de eléggé ultrás sztori lehet, ez a legrövidebb táv :)
Lehet, hogy Never Kolléga volt már itt, tudna mesélni.

Mondjuk ez annyira nem olcsó :U
[link]

(#81989) tomcica válasza jimpo (#81987) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy igaz,de az O eseteben lehet jobban jar egy szokasos Asics GT cipovel,hogy ne tatott szajjal rohanjon bele a faxerdobe (egy minimal cipovel!) es melle ez a NB Prism,ami mar keri a labtol,hogy dolgozzon.
Kesobb pedig a kovetkezo fazisban bedobhat egy szelesebb talpu neutralis cipot (akar 4-8mm droppal) aminel a talp szelessege ad egy pici stabilitast,de az a cipo meg jobban beerositi.
Persze a GT-t hordana legtobbszor,amikor minden okes akkro Prism (vagy barmi mas enyhen stabil ) es amikor ugy erzi "ove a vilag" akkor felvenne a neutralisat alkalmankent.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81990) tisn


tisn
addikt

Hoka One Men's Gaviota 4

ezt ismeri valaki? dagi futoknak ajanlott oldalon irtak, hogy jo, nem is ismertem, de nem nez ki rosszul.

(#81991) Peterhappy válasza vargacs0909 (#81984) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mekkora cipo kell?

Epp tegnap lattam gt-1000t akciodusan, talan Zalandon.
Ha nagyon kell a stabil cipo, csak okosan a neutralisakkal es a kis dropu cipokkel.

Hol futsz (aszfalt, erdo, rekortan?), mennyit/het (alkalom, ossztav)? Sulyod?

A tobbit meg mar irtak is a nalam okosabbak :)

(#81992) norby_42 válasza tisn (#81979) üzenetére


norby_42
aktív tag

Rá kellett keresnem, hol van az. Hát, gyanúsan közel van Zentához...

Eat pasta, run fasta

(#81993) HKorn válasza tomcica (#81985) üzenetére


HKorn
addikt

Na mondom akkor egy próbát lehet megér, ránézek első review-ra: "tight toe box", fasza, kuka ez is...

Tököm kivan, hogy a cipőknek a nagy része keskeny lábra való, alig találok valami, ami szóba jöhet és jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#81994) norby_42 válasza Peterhappy (#81983) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tudom, válogatós vagyok, de k.va messze van nekem (több, mint Pest-Tiszakeszi, csak mondom...) és ebbe megőrülnék: Táv: 42km ( 8 kör )

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#81995) tomcica válasza Peterhappy (#81991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt kerdezd inkabb tole,hogy van-e neki hereserve,mert akkor tudsz tanacsot adni,hgy mire ugyeljen (100kg+ mesztic menyecskekkel ne huncutkodjon,de legalabbis O legyen felul stb...stb.. ja es 38mp-s 200metereket is csak ritkan csinalja :DD )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81996) tomcica válasza HKorn (#81993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy megoldas van,radikalis de minden jovobeli problemadat megoldja...a labbol kell faragni kicsit oldalt :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81997) tisn válasza norby_42 (#81992) üzenetére


tisn
addikt

tom majd atkocog, lefutja veled a 2x21-et es levezeteskent hazasprintel :)

(#81998) tomcica válasza norby_42 (#81994) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyere lefutjuk itt a palyan,ha' mi az a 105.2 kor ?! Vaj a szivem,megengedem hogy felenel megforditsuk a futas iranyat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81999) Peterhappy válasza tomcica (#81995) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

Ijesztgettek itt ezzel az utcalany servvel. Kezdek komolyan rastresszelni. Eddig az a tudat nyugtatott meg, hogy sehol sincs kitulemkedes. De a hereknel ketto is van. Most akkor kezdhetem nyomkodni a panikgombot?

(#82000) tisn válasza Peterhappy (#81999) üzenetére


tisn
addikt

az meg jobb, jarhatsz herevillanyozasra ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.