Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) tisn válasza Alg (#81533) üzenetére


tisn
addikt

na megneztem, mindket gumim defektvedos

az egyik continental contact safety plus (32x622, hatul), a masik continental ride tour extra (28x622).

hulyet kapok

(#81552) Studi válasza tisn (#81551) üzenetére


Studi
addikt

A belsők futófelület felőli oldalán van a defekt? Külsőben nem maradhatott semmi tüske, ami újra meg újra kiszúrja a belsőt? A felnit átnézted? Nem lehet, hogy abban van valami sz@r, ami folyton kilukasztja a gumit? Ennyi defektet egy év alatt nem kapok.

(#81553) tisn válasza Studi (#81552) üzenetére


tisn
addikt

igen, atneztem, az elso ugye az agytores miatt volt, ott nem tudom mi volt. a masodik valam futofelulet, de nem talaltam meg. most belefujtam a habot, nem szedem szet, hasznalhatonak tunik.

kulsot mindig atnezem.

lehet nem vagy 100 kila kornyeken, es nem nezed a csajokat az ut helyett :) (bar ez a pusztaban volt defekt)

[ Szerkesztve ]

(#81554) tomcica válasza jimpo (#81550) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep am ez,plane az a 3km a tulso felen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81555) stefyY


stefyY
őstag

Nos hát. Már sikerült aludjak 4-5 órácskát, de most valamiért nem megy a csucsu, úgyhogy egy rövidet firkantok. Sosem jártam ezelőtt még Kaposváron sem, de ezt a versenyt meleg szívvel tudom ajánlani mindenkinek, rettentően élveztem, s élvezte a csapatunk minden tagja is. A tóban ugye lehet fürdeni is, a versenyközpont is közvetlen a parton van, mindenféle ( normális árú! ) kajáldákkal teletűzdelve. Annyi túrós palacsintát megettem a futások közt, hogy ember nem tudta volna megszámolni. :DDD

Szombat reggel 6 órakor volt a rajtunk ( aztán megkaptuk Péter Attilától, hogy nyugodtan indulhattunk volna később is, ha már ilyen gyorsan voltunk ), a végső időnk 24:49 lett a 252 kilométerre. Futottam kora délelőtt, délután a legnagyobb melegben is, majd késő este és napfelkeltekor is, utóbbi nagyon feldobott, pláne, hogy ott már fejlámpa nélkül indulhattam. Nem voltam hajlandó magammal vinni semmit, így követni sem tudtak, ezért megmondtam, hogy 69 percre várjanak minden körben ( 14k egy kanyar ), ezeket gond ( és konkrétan alvás nélkül; ráadásul a verseny előtti éjszaka is csak 5 órát aludtam ) nélkül sikerült abszolválni, 68:xx lett az első három; az éjszakaira azért vittem már telefont magammal, ott volt bennem némi félsz, elvégre semmilyen világítás sincs, erdő, stb. A második körben egy valami magát viccesnek kretén megfordított egy táblát, így egy T elágazásnál elmentem balra, persze jelzett a Garmin, de csak 100-120 méter után, így ott egy 2 kilométeres részbe jobban bele kellett fussak, hogy tudjam tartani a 69 perc alatti időt. A késő esti futáson, olyan fél 12 tájban az erdős részen jobb kéz felől egy kis zajt hallottam, mire odafordultam a lámpával, s legnagyobb meglepetésemre 2 róka nézett velem farkasszemet. A legőszintébben mondom, hogy besz*rtam egy pillanatra. :DDD Rájukkiabáltam azért, majd mentem tovább. A hajnali futásomra mondtam a többieknek, hogy ott már azért 21-22 fok volt csak, kicsit jobban odalépek, hamarabb várjanak. Ehhez képest, de Tom ezt majd megszakérti, a motor nem akart pörögni. Nyilván az alváshiány miatt is, a Garmin szerint már rég meghaltam, nem hogy futtasson engem még, de úgy futottam 66 percre ( 4:43-as átlag ) a kört, hogy hiába nem fájt semmim leszámítva az egyik kislábujjamat, egyszerűen nem bírtam gyorsabban futni. Letiltott a motor. Futás után megnéztem az átlagpulzust, 146... :U Tehát itt valami általam korábban nem ismert probléma merülhetett fel...

Összességében ennél jobban ilyen jellegű versenyt még sosem élveztem, úgyhogy ezúton is köszönöm a szervezést, s részemről nem is kérdés, hogy jövőre visszamegyünk... :B :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81556) Peterhappy válasza stefyY (#81555) üzenetére


Peterhappy
őstag

Oriasiak vagytok, szivbol gratulalok! :C :R

(#81557) stefyY válasza Peterhappy (#81556) üzenetére


stefyY
őstag

+ comegetsome1, sherlock82, tomcica Köszi :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81558) xy.zsolt válasza stefyY (#81555) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R klassz csapat és teljesítmény! Nekem nem ment volna az 5x14k 1 nap alatt :N

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81559) stefyY válasza xy.zsolt (#81558) üzenetére


stefyY
őstag

:R

Én 4x futottam, "futóanyum" vitt 5 kört csak. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81560) Never79 válasza stefyY (#81555) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok :R

(#81561) dom1n0 válasza stefyY (#81555) üzenetére


dom1n0
senior tag

Gratulalok! :R

(#81562) Chuck Norris válasza stefyY (#81555) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok!

(#81563) tomcica válasza stefyY (#81555) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gondolom rendesen toltottel,meg hat 14km az nem olyan oriasi kor,hogy teljesen leuruljon az ember. Szoval marad az alvashiany(idegrendszer) es az izomfaradas. :K Gyanitom mindketto ;)
Felenk ilyenkor kell "orrba" feltolni 1000mg koffeint es megtolni 120%-on :DDD Persze valamit-valamiert,mert lehet utana fel evig se birsz normalisan versenyezni...de hat ahogy mondjak:
"Mi az a fel ev? Ha' leuli a WC-n" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81564) SirRasor


SirRasor
őstag

Na kész, elkezdtem csalni. Olyan hőség van, hogy ma már inkább reggel mentem ki.
Még egy 1 km-es majdnem max is belefért a közepén :D

Tudom még a tempós rész is nyanner sebesség és a kisiskolások is megelőznének :P

EDIT: nem estem el a tempós végén, csak megálltam inni :))

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81565) Never79 válasza Agony (#81538) üzenetére


Never79
tag

Köszi én is kipróbálom a Maltofer-t. Voltam már én is így. Fáradt voltam, levert, pedig semmivel sem edzettem többet, mint a szokásos. Elmentem vérképet csináltatni én is, és határérték alatt volt a vas picivel. Azóta ha ezt érzem, egyből nyomom a vasat. Keveset viszek be természetes úton sajna.

(#81566) tomcica válasza SirRasor (#81564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen kanikulaban csak szepen turelmesen...ha erzi az ember akkor mosdjon,vizezze a fejet (fejen a kendot,sapkat) igyon par kortyot :K Sem a max km-t,sem az eros temposebesseget NEM ilyenkor kell beedzeni :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81567) LanyUs válasza tomcica (#81566) üzenetére


LanyUs
senior tag

40-50 köhögés/orrfújás helyett már feleződött 20-25-re. Nincs meleg! Olyan 22-23 fok volt, ködszerű, magas páratartalommal. Már kezd alakulni, de még mindig csak lazákat tolok, de azt mint a gép! :D Köhögőgép :D
5:06 AM on Monday, July 17, 2023, Gyógyulóban 62 perc 140hrm 10k + 5x100(19s)/330+ 3km levezetés
Marha jól robban be a tempóra a láb még a kg ellenére is. 60 perc után fáradt lábra, szinte érzésre fokozó laza gyorsulás, végén kipörgetve tempóra 19s 100-ak, amikben a pulzus csak 166-ig megy fel, ami ugye 89%. Az edzésmunka el legyen végezve! :)
Ja és egyedül voltam a pályán levettem a pólót! Lötyögjön a test! :))

[ Szerkesztve ]

(#81568) tomcica válasza LanyUs (#81567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R GEP

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81569) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nekem közepes tempo volt a menü, végén pár kigyorsítás. Állítom, hogy ami energiafelhasználás a Rebelnél 3:20 az a puma nitroval "csak" 4:00 tempó :K
Mai etap: 10k 5:03 146bpm

Pepe hova tűnt, ki látta? :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81570) LanyUs válasza tomcica (#81568) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kezdik megtanulni a cimborák is! Szombaton babakocsival voltam a 32 fokban, meleg van? Kérdezték... Nincs meleg csak puhány futó! Válaszoltam :) Nehéz a szekér? Van súlya, de az edzésmunka el legyen végezve! :) Milyen a talajérintésed? Nincs! Megrökönyödött tekintetek... Hogyhogy nincs? Mert én nem érintem a talajt, csak siklok rajta, mielőtt leér a talpam már emelkedek vissza a levegőbe... Ment a röhögés :) Ja, mint egy sikló? Az! Épp sikló alkatom van! Nézz már rám! :DDD

Ja tényleg! Nekem is feltűnt, hogy Pepe nem ír... Hova tűnt Damon Hill?

[ Szerkesztve ]

(#81571) tomcica válasza xy.zsolt (#81569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Librate Nitro azert nalam hasonloan porgos,mint a Rebel 2-es :K a labam is ugy mozog benne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81572) tomcica válasza LanyUs (#81570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is ugye kanikula van mar egy hete,tegnap lenyirtam az utcan a fuvet 13:00-kor,ugy neztek ram az emberek,mint valami UFO-ra :DDD Le se izzadtam az a bo fel ora alatt,pedig 34fok mar lehetett a napon.
Biztos megvan a velemenyuk ilyenkor,de az meg 100% hogy nekem is van egy velemenyem azokrol,akik nem csinalnak semmit (se edzes,se fizikai munka)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81573) xy.zsolt válasza tomcica (#81571) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt még nem sikerült tesztelnem.:N Jó cipő a puma velocity nitro is (ezt az 1 éves állításomat tartom) de a Rebel nagyon más kategória. Talán a kevesebb drop a kulcsa mert a talp anyaga a nitronak is rendben van. Amúgy 730km van a nitromban és csillapít rendesen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81574) tisn válasza stefyY (#81559) üzenetére


tisn
addikt

hat ez nem valami sok, meg masfel maraton sincs ;]

gratulalok

(#81575) tisn válasza SirRasor (#81564) üzenetére


tisn
addikt

hat, megneztem volna, de titkos :)

egy ideje en is reggel futok a szokott delben helyett. puhul az ember...

(#81576) tisn válasza LanyUs (#81567) üzenetére


tisn
addikt

5x100(19s)

hihetetlen, hogy azt a nagy hordo tested hogy birod igy felgyorsitani :DDD

(#81577) xy.zsolt válasza tisn (#81576) üzenetére


xy.zsolt
őstag

De ha sikerül akkor viszi ám a lendület ....mint az 50+ tehervagonos szerelvény ;]:P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81578) Studi válasza stefyY (#81555) üzenetére


Studi
addikt

Nagy gratula! :)

Engem így ugyanígy tiltott le a rendszer az FM és a maraton közben is. Elfogyott az enerdzsi, lecsökkent a pulzus, "alapjáraton" haladtam, és nem tudtam 5-10 másodpercnél tovább emelni a tempót. Ittál is elég vizet a CH bevitel mellé? Mert jól hangzik a sok túrós palacsinta, van is benne sok energia, de annak még fel is kell szívódnia.

(#81579) LanyUs válasza tisn (#81576) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ott fut előttem virtuális Zsolt Rebelben :K Aztán húz az InterCity :)
Idő kellett neki ( ezt hívja Tom kumulatív hatásnak ), de az 5x100m/300 az edzés végén nem tűnik soknak, de pár hónap múlva kezdenek beedződni a a gyors rostok is valamennyire és azt veszed észre, hogy egyre pattogósabban megy ez a rész is. Én ennek tulajdonítom a dolgot...

(#81580) tisn válasza LanyUs (#81579) üzenetére


tisn
addikt

csak ugratlak, valoszinuleg mar eleg jo lehet a testzsirod, merhetnel egyszer egyet. azert luke barmennyit edz, mindig nehezebb lesz mint yoda mester ;]

en maradok jabba :DDD

(#81581) LanyUs válasza tisn (#81580) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tudom, hogy csak szórakozunk! :) Mire odaértem, hogy teszteljek egy combosat már bennem volt ez a köhögős szar. Kb. 2 hét mire futhatok egy nyélgázast, addig vakarózás a pályán :) Jabba nem járt kondiba! Csak ült, mint egy rakás sz.r. Messze vagy Te attól! :R

(#81582) tomcica válasza tisn (#81580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak csendben megjegyzem, ha a terd gatol a futasban,attol meg egyeb mozgassal es erositessel (+ konyha) rendbe lehet rakni azt a testsulyt es testzsir %-ot ;)
Tessek kibujni a telefosott buvarruhabol es elkezdeni kifaragni az uj David szobrot.Nem holnap,nem jovo heten...MOST meg ma...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81583) SirRasor válasza tisn (#81575) üzenetére


SirRasor
őstag

Basszus, félrekattintottam :B Most már publikus.

Ja puhul, vagy....legyünk kemények és kimenjünk délután IS? :D

Make Love not war!

(#81584) tisn válasza tomcica (#81582) üzenetére


tisn
addikt

tolom rendesen a melot fonok, es a kajat is probalom emberi szinten tartani. emiatt ne aggodj :) aszondja a garmin, hogy juliusban 3600 percet sportoltam (jo, ket het szabi konnyu, de junius is 5000p volt) ebben azert van kozlekedesi celu seta es bicaj is.

(#81585) tisn válasza SirRasor (#81583) üzenetére


tisn
addikt

na mar latom, miert nem akartad publikussa tenni, hol maradt a dombrafutas? ejnyebejnye, feketepont tomtol :) ;]


itt van ez a gyonyoru szep kis emelkedo, tessek csak megfutni ;]

(na asszem ma mindenkinek beszoltam, inkabb melo)

(szerk egy hete en is futottam a vertonal, es persze en is kihagytam a dombot :D)

[ Szerkesztve ]

(#81586) tomcica válasza tisn (#81585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen felenk a legmagasabb toltes :K siman lehet rajta erositeni,szokdelni is es gyorsan felfutni szinten...fuves,nem veri szet az ember labat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81587) SirRasor válasza tisn (#81585) üzenetére


SirRasor
őstag

Önkritikát gyakoroltam és előző előtti szombaton toltam hegyimenetet, még ha nagyon utálom is :P
Nézd ezeket a HR-recéket :D

tomcica egyébként tényleg pont jó a magassága: full sebességgel 15 másodperc kell, hogy felérjek.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81588) tomcica válasza SirRasor (#81587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor picit magasabb is mint nalunk ami van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81589) Never79 válasza tisn (#81585) üzenetére


Never79
tag

Ez emelkedő? EEEZ? ;]

(#81590) LanyUs válasza tisn (#81584) üzenetére


LanyUs
senior tag

A két kiscsaj annyira kipörgetett a hétvégén szellemileg és fizikailag is az állandó kéréssel, mert ugye minden percben kérnek valamit, játszótéren is futtatnak, tolatják a traktort, medencében hullámot csináljak ugrálással, dobáljam őket stb. Hogy totál szétesek nap végére... És akkor a feleség még hol van? :D Nem egyszerű... Ja persze hajnalban menjen az edzés, ja és akkor jön Tom a konyha rendbe tételével meg a nagybetűs MOST-tal :DDD

(#81591) bandus válasza stefyY (#81555) üzenetére


bandus
veterán

tök jó olvasni a strava activity-k után. elég jól hangzik :R van bármi szabály a váltásora? futhatsz akár 3 kört is egyben?

valószínűleg az alváshiány, plusz biztosan lehetett volna jobban is csinálni a frissítést, mint a túrós palacsinta :D lehet valami sóháztartás-beli issue lépett fel, vagy csak egyszerűen túl sok volt a szír a CH-hoz képets. kevés folyadék, stb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81592) tomcica válasza LanyUs (#81590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a te DARALOD :K "elvezd" minden egyes pillanatat.A gyerekeknek nagyon jo peldat mutatsz. Ez volt a dicseret..
A vilagegyetem egyensulya vegett,azert tedd rendbe azt a testzsi%-ot...nem szabad odaig sullyedni,hogy a toka osszeerjen a logo mellekkel :N :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81593) SirRasor válasza Never79 (#81589) üzenetére


SirRasor
őstag

Itt az Alföldön ennyi jut nekünk :(
Vagy menjünk ki a szeméthegyre? Egyre nagyobb ez is.

Az ablakból nézve tényleg olyan, mint egy rendes domb :))Majd délután lefényképezem.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#81594) tisn válasza tomcica (#81586) üzenetére


tisn
addikt

bar a kepen nem latszik, ez magasabb mint a toltes, kb. 2x. toltes is van nalunk boven, en azon mar csak setalok fel, tul meredek a tergynek.

(#81595) tisn válasza Never79 (#81589) üzenetére


tisn
addikt

nalunk ez mar hegy :)

(#81596) tisn válasza LanyUs (#81590) üzenetére


tisn
addikt

elvezd ki minden pillanatat.

nekem mar a kisebbik is 15, mar csak a haverokkal csinal mindent, szombaton is hivom strandra, nem jott. futni se voltunk iden, neha focizunk, meg a ceges focira eljon (a haverjaival).

(#81597) Never79 válasza SirRasor (#81593) üzenetére


Never79
tag

:Y :(

(#81598) xy.zsolt válasza tisn (#81595) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Innen picit nyugatra meg vakondtúrás :DDD:P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81599) Never79 válasza xy.zsolt (#81598) üzenetére


Never79
tag

Ja, de a Gerecse is :D

(#81600) stefyY válasza Never79 (#81560) üzenetére


stefyY
őstag

+dom1n0, Chuck Norris: Köszönjük! :R

tomcica: 14 kilométer nem óriási? Vannak, akik most megvernének téged. Elég sokan. ;)
Igyekeztem minden futás után azért szénhidrátot és fehérjét is pótolni, utóbbi a már említett palacsintákban, házi túrós muffinokban és 8-10 fehérjeturmixban mutatkozott meg. Szerintem ezek lehettek a kulcs. Az idegrendszerhez még annyit, hogy éjszaka rendesen futni nem annyira egyszerű szerintem, ott már kicsit elfáradtam fejben...meg persze rutinom sincs benne.


tisn: :R :DDD

Valóban nincs, de még egyben így megfutva az 56-ot sem mertem volna bevállalni, akkora volt a meleg. :)

Studi: :R

Volt, elég sok víz, tej, zabital, némi kávé, iso, kóla...mondjuk ha így belegondolok, hogy 5-6 liter körül ittam meg csak, az nem valami sok, de mosdóba jártam rendesen. :) A túrós palacsinta ( nutellásat nem mertem kérni, sokan voltunk beszélgetni, szépen néztem volna ki a caros szájammal :DDD ) pedig valóban überjó, toljad szépen maraton előtt/alatt :D , nem lesz láncledobálás. ;)

bandus: Nos köszönöm. :R Azért sem mondanám a sóhiányt, mert pótoltam azért a futások közt + nem éreztem nagyon lábnehézséget sem. Folyadékhiányt pedig azért nem, mert rendesen izzadtam is...fejfájásom is elvétve volt a hétvégén, futás közben pedig soha. Van is egy fotó, pont az utolsó köröm után, azon látszik az izzadt testem + rám volt ragadva egy rakás kis muslicaszerű rovar. Úgy néztem ki, mint akinek a kelleténél háromszor több anyajegye van. :DDD

Semmilyen szabály nincs a váltásokra; az egyik csapattársamnak van egy olyan habitusra, hogy minden hónapban fut egy maratont, így ő egyben futotta a 3 körét.

Egyébként a csapatversenyen kívül is egyéb rengeteg versenyszám volt, szinte akárhány kört futhattál. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.