Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) SUPREME7 válasza rednifegnar (#86900) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azt írtad, nem tudta eladni a cuccot, aztán nen tudta a nemzetközi szállítást beállítani. Ha valamit nem tudott eladni, nem csökken a limitje, tehát ugyanúgy fel tudta volna tenni módosított szállítással.

(#86902) rednifegnar válasza SUPREME7 (#86901) üzenetére


rednifegnar
senior tag

gondolom az baj hogy nemzetkozire nem tudta feltenni a limitjeivel.
raadasul most jol osszekavarta a cuccot a kapkodasban. lejart ugye a regi. erre feltette alacsony kezdovel, annyival amit még enged neki a rendszer es beallitott egy minimum offert, hogy en majd jol megveszem azzal.
csak epp mire en azt olvastam addigra valaki ralicitalt a minimummal es nem lehet ajanlatot adni.
probakepp felulicitaltam es nekem nem jelzi hogy lenne minimálár beallitva (létezik még minimálár ebayon?). szoval szopo mert nyilvan ennyiert nem fogja odadni amennyin jeleneg all (es sztem nem fogja elerni azt az arat amit kvazi kialkudtunk). plusz bukja a listazasi dijakat.

olyanba meg en nem fogok belemenni, hogy van egy nyero licit osszeg de nem annyit fizetek hanem a magasabbat (technikailag se tudom mikent lehetne ezt lezongorazni es az ebay+pp vedelmet semmikeppen nem szeretnem elvesziteni).
meg is irtam neki csak egy modon veszem meg, ahogy az ebayon megy normal modon, nem trukkozok.

tokom kezd tele lenni van a kavarasaival. irok neki nem valaszol, majd napok mulva kinyog valamit aztan ujra napokig semmi aztan meg allitgat es kuldozgeti a leveleket sorba, meg hogy akkor menjunk at gummtreere meg marketplacere es hasonlo otletek. lassan kovetni se birom es mar ez megy egy 2hete de azt is latom hogy sajat magat szivatja meg ezzel, rosszat se akarok neki meg nyilvan jo volna a cucc csak hat megis... :W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86903) V/ válasza rednifegnar (#86902) üzenetére


V/
Topikgazda

Engedd el ezt a dolgot. Egyébként van minimum ár, az kezdetektől változatlan opció.

(#86904) rednifegnar válasza V/ (#86903) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ja azt kene.
na meg egy opcio, kerdezem ez szted letezo, mukodik? :
azt talalta ki, hogy licitaljak a megbeszelt osszegig. arrol o kap ertesitest es akkor lezarja.
mivel nem ismerem az eladoi oldalat, ez mukodhet igy? o latja en mennyi maximumot adok meg? le tudja egybol zarni? jelenleg en vagyok a nyertes de kb fele osszeggel mint amiben megallapodtunk (es volt valaki egy kezdeti licitalo is, gondolom volt ra figyeloje es mikor latta hogy felkerult ennyiert ranyomott egy licitet).

nem szeretnek ugy jarni hogy most benyomok egy nagy osszeget, aztan nem tudja ezt amit irt megtenni (mert mondjuk varni kell a masik licitalo miatt) es ezzel kvazi lekotom magam meg hetekre mig veget nem er a listazasa. :F

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86905) V/ válasza rednifegnar (#86904) üzenetére


V/
Topikgazda

Estefelé rá tudok nézni, de arra emlékszem hogy nem zárhatja le.

(#86906) rednifegnar válasza V/ (#86905) üzenetére


rednifegnar
senior tag

koszi, kozben talaltam egy ilyet:
https://developer.ebay.com/api-docs/user-guides/static/trading-user-guide/end-early.html

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86907) mastodon


mastodon
aktív tag

Hogyan tudom beállítani arra jelzést, hogy egy terméket már láttam és nem jó? Többféle kulcsszavas keresést is kell futtatnom, hogy megleljem az összes érdekes termeket, és persze vannak átfedések, ezeket - mint a figyelést - be lehet jelölni, "már láttam" jellel?

(#86908) Phülöp válasza mastodon (#86907) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez engem is érdekel, hasznos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86909) V/ válasza mastodon (#86907) üzenetére


V/
Topikgazda

Te láttál már ilyet valahol? Akár nem eBay is.
A Szívecske ikonnal jelölheted, mentheted a Figyelő listára, ahol csinálhatsz allistákat és legfeljebb ezzel variálhatsz.

Lehet még felül a menüsorban a Watchlist v lenyitással megnézni hogy utoljára mit raktál oda (5 tétel) vagy alul a Recently viewed items

[ Szerkesztve ]

(#86910) rednifegnar válasza mastodon (#86907) üzenetére


rednifegnar
senior tag

azt ami nem, azt nem tudod elrakni, sztem.
olyan keresest tudsz csinalni (es elmenteni) amivel kulcsszavak alapjan ki tudsz hagyatni zavaro dolgokat.
pl:
valley -rothko -leonard -zhan -robert -sims -b. -bluetick -fractal -pilgrim -lord -overweight -total -stronghold

a macskakorommel is lehet trukkozni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86911) mastodon


mastodon
aktív tag

Ebay-ről rendelnék
Németországból, és az eladó tőlem kérdezi, hogyan küldje Budapestre. Mivel kérjem a postázást? Vagy lehet belföldi nekin és van mailboxde-m, 7.90 EUR-val, onnan az elég elhozni, ugye?

(#86912) V/ válasza mastodon (#86911) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen jó a Mailboxde. Egyébként DHL csomagként (csak úgy lehet ide küldeni terméket) küldve van nyomkövetés, de összértékben lehet hogy több mint az áttételes szállítás.

(#86913) mastodon válasza V/ (#86912) üzenetére


mastodon
aktív tag

Mennyibe kerül a DHL szállítás ára Németországból? A kalkulátor azt írja, hogy "Sajnáljuk!Ez a szolgáltatás jelenleg nem elérhető." (egy kb. ,5 kilós 25x25x25 cm-es csomag lenne)

(#86914) V/ válasza mastodon (#86913) üzenetére


V/
Topikgazda

A német DHL-nél nézd.
A Päckhen nem játszik, csak a Paket jöhet szóba a biztosított az +14 €

(#86915) Czmorek válasza V/ (#86909) üzenetére


Czmorek
aktív tag

V/ csak nem vasút modellezel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86916) V/ válasza Czmorek (#86915) üzenetére


V/
Topikgazda

De, csak most egy kicsit leálltam, mert kellett a hely ingóságok tárolására és így minden dobozolva, szétszerelve.

(#86917) rednifegnar válasza V/ (#86916) üzenetére


rednifegnar
senior tag

jo kis moka nekem az utbbi 1-evben kellett belemerulnom a gyerek miatt. nagyon amator vagyok a temaban (mert ebbol leginkabb az osszes technikai/penzugyi dolog ram jut), no meg a vilag osszes penze nem eleg hozza, bar a legtobb hobbi ilyen. a legnagy bajom a helyhiany azon meg valtoztatni nem tudok. :Y

ma jott el a pillanat hogy elengedtem az angol mukit, elkepeszto amit kavar es mar elegem lett belole. eddig huszon valahany levelet irt (meg en is majdnem annyit neki).
turlemesen valaszolgattam ra. amiket kert mindent beallitottam, a vege az lett hogy sztem zsakutcaba kerult es akkor most nekem irogatja a hulye leveleket. hiaba valaszolok ra hogy mindent megtettem amit kert, beallitottam amiket akart, azzal nem tudok mit tenni ha o eladokent nem tud valamit vegigvinni.
legutolso az volt hogy irjam be max bidnek a kialkudott osszeget (ezzel is voltak gondjaim mert ezt mar sokallottam, de mindegy is), es akkor o lezarja eladoi offerrel es ezzel a max osszeggel felajanlva szamomra hogy megvehetem.
ok megadtam.
erre jott hogy a postakoltseget is tegyem hozza....
ja hat ezt miert nem mondtad elore? de oke beallitottam.
aztan jott azzal hogy o ezt nem latja. mondom de fura hogy az elobb lattad most nem latod hisz csak a maximalis bid ertekerol van szo.
csak hajtogatja hogy nem latja es mig be nem allitom addig nem fogja eladni nekem ennyiert.

na itt lett elegem mert egyreszt beallitottam, mikozben van postazasi dij is a cuccon (szoval majd meg azt is fizessem ki?)
de ami vegkepp felhuzott ez a kisstilu kicsinyesseg, ahogy irtam nem ket filler a cucc, es a postakoltsegen rugozik. ilyen eladasi osszegnel en nem kerek postat vagy csak jelkepest, masreszt ha olyan nagyon kell az a par font akkor elkuldom kulon utalva vagy pp es kesz. de nem, o nem enged.

az is gyanus hogy tobb kapura jatszik mert egy ideje tobbes szamban irja a leveleit amit megintcsak nem udok mire velni (sztem masoknak is uzenget). meg persze minden leveleben leirja hogy nem fogja olcsobban odadni. ertettem elsore is. az kulon jo hogy a descriptionben errol szo nincs.

ma eljott a pillant hogy elengedtem, toroltem a licitjeim csinal amit akar, ritka a cucc valoban jo lett volna az ar, de mindennek van 1 hatara. :W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86918) Bandrás90


Bandrás90
friss újonc

Sziasztok!

Soha nem vásároltam még Ebay-ről, de most szeretnék egy nagyobb makett hajót vásárolni egy holland shop-tól. A terméket még nem rendeltem meg, gondoltam előbb informálódok kicsit ezen a nagyon hasznos topicon.

Kérem segítsetek, hogy jól értelmezem-e a dolgokat.

1; Az összeg 150 Eurót meghaladja. Tehát elvileg nem IOSS vásárlás.
2; Mivel új terméknek számít, így az Áfá-t a kereskedő rendezi nem az Ebay.

Ő a hírdetésben a következőre hivatkozik:
„Der angebotene Artikel unterliegt der Differenzbesteuerung, daher wird gemäß §25a Abs 1 Nr.1 UStg (Differenzbesteuerung) auf den Rechnungen keine Mehrwertsteuer ausgewiesen.”
Mindenesetre az ÁFA tartalom a német Ebay oldal információi szerint: „(inkl. MwSt.)” , azaz tartalmazza az ÁFÁ-t.
3; Ebből kifolyólag, ha jól gondolom idehaza már nem kell +27% ÁFÁ-t megfizetnem, még akkor sem, ha esetleg nem küldene számlát, csak amolyan „Ebay-félét”. Ez így igaz lehet?

4;Mivel a termék az EU-ból érkezik, így annak ellenére, hogy 150 Euro feletti a rendelés, nem kell rá kereskedelmi vámtarifát fizetni. Ugye tényleg így van?

5;Kell azonban vámeljárási díjat (kezelési költséget) fizetnem, amit teljes egészében a DHL international (ők szerepelnek a hirdetésben mint futárszolgálat) intéz és / vagy a Magyar Posta, én pedig a kiszállítói felszólításra fogom mindezt utalni nekik. Vagy ki is fog nekem szállítani?
Ennek az ügyintézésnek a díja 5500-10000 Ft között várható futárszolgálat esetén, míg posta esetén 7500 Ft.

6;Végezetül érdemes lenne a vásárlást PayPal rendszeren belül intézni, hogy az esetleges reklamációs lehetőségem napjainak száma megnövekedjen.

András

[ Szerkesztve ]

(#86919) hdtomi válasza Bandrás90 (#86918) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szia, topikgazda biztos jobban leírja majd. Szerintem semmi extra költséged nem lesz. Olyan mintha egy magyar webshoptól rendelnéd, vagy akár bemennél a boltba. Az ára és a posta amit ott látsz annyit fogsz fizetni és kész. Mindegy, hogy DHL, vagy DPD hozza. Általában én csak PayPal-lal fizetek. 12 éve regisztráltam, egyszer kellett csak utalnom, ha jól emlékszem. Igen, biztonságos a PayPal. Nem tudom, hogy forintba fogod-e fizetni, vagy van-e eurós PayPal számlád, mert elég rosszul váltanak, mondjuk lehet a bankod is, ha kártyával tennéd. Meg lehet kell is egy PayPal számla az eBay-hez.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86920) V/ válasza Bandrás90 (#86918) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-s országból vásárolsz akkor 2004 óta nem kell vámolás témával foglalkozni. Azon ne csodálkozz ha az eladó számláján nem 27% áfa van írva, vannak esetek amikor jogszerű ha az eladó országa szerinti van felszámítva. Ha nincs PayPal fiókod és bankkártya hozzáadvs akkor fizethetsz bankkártyával, csak arra figyelj hogy a devizás (EUR) összeget jelöld ne az eBay forintos váltást. Mivel az eBay kezeli a PayPal fizetést is így ez esetben is az eBay intézi a reklamációt

[ Szerkesztve ]

(#86921) Bandrás90 válasza V/ (#86920) üzenetére


Bandrás90
friss újonc

Köszönöm hdtomi és V válaszát!

,ill. a tanácsot a kártyára vonatkozóan.

Rendelkezem devizás számlával és hozzá kapcsolt kártyával is, szóval ebben az esetben lehet, hogy ez lenne a kézenfekvő?

A válaszokra kitérve, akkor ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a vámnál kezelési költség sincs, vagy azzal azért számolnom kell?

Ebben az esetben amúgy a DHL nagy valószínűséggel a Postának fogja átadni a csomagot?

Köszönöm még egyszer a segítséget!

(#86922) V/ válasza Bandrás90 (#86921) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értekek. Semmiféle vám, vámolás nincs, így kezelési díj sem létezik. Hollandia és Magyarország EU-s állam ezért az adott országok között vásárolva kvázi belföldi vásárlás történik.
A DHL lehet a DHL Express és a német posta, ha az előbbi akkor ők kézbesítik, csak a postai vonal kerül a Magyar Postához. Hollandiából azért nem igazán a DHL szállít van Holland posta is nekik, meg DPD meg GLS

(#86923) Bandrás90


Bandrás90
friss újonc

Teljesen jó!

Így már érthető. A DHL-t a shop oldala tűntette fel, ezért is kérdeztem.

Köszönöm a kielégítő válaszokat.

(#86924) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!
Az első rendelésem jött el a 2021es 22euros változások óta.. Jól értelmezem, hogy ha a kosárnál VAT mellett összeget látok akkor itthon már csak a csomagot kell várnom és nincs semmi plussz fizetnivaló?

Items (2) US $49.96
Shipping US $20.93
VAT US $19.15
Order total US $90.04

Köszönöm elöre! :R

(#86925) Phülöp válasza Space marine (#86924) üzenetére


Phülöp
addikt

ez már a végleges összeg, max. a futár borravalója jön rá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86926) rednifegnar válasza Phülöp (#86925) üzenetére


rednifegnar
senior tag

meg a posta sarca.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86927) hdtomi válasza Space marine (#86924) üzenetére


hdtomi
senior tag

Elméletileg a posta kezelési költsége, ami drágább lett idén. Ha esetleg még egyszer lehúznának az Áfával, akkor kell reklamálni és visszakapod a pénzt.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86928) Phülöp válasza rednifegnar (#86926) üzenetére


Phülöp
addikt

ez esetben elnézést kérek a félrevezető kommentem okán
(nekem mindig az a végösszeg, amit az ebay-nek fizetek, bár tény, hogy a magyar posta nem teszi rá a kezét semmilyen módon)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86929) V/ válasza Phülöp (#86928) üzenetére


V/
Topikgazda

Senki nem írta hogy posta fogja kézbesíteni és van amikor az eBay intéz mindent és ide EU-s postai azonosítóval érkezik, ami meg nem vámolásos téma, ezért nem kell elnézést kérned, nem lett félrevezetve senki. Amíg nem említik a szállítási módot addig bármi lehet.

(#86930) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Az ebay ezt a HÉA-t minden országból érkező termékre rárakja? Kínából vettem volna egy sportkátyát, de rá akart rakni még 5 dollárt és ez a licit lejárata után derült ki.

(#86931) V/ válasza Kristof_94 (#86930) üzenetére


V/
Topikgazda

2021 július 1-től 150 € értékig az eBay van kötelezve az import áfa beszedésre. A hirdetésnél írva van hogy azt még vonni fogják, de licitesnél nem lehet előre tudni hogy mennyi és ezért úgy van a rendszer beállítva hogy nettó árat látsz az EU-n kívülieknél, EU-n belül viszont nem az eBay szedi be az áfát, hanem az eladó ott bruttó ár van kiírva.

(#86932) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, adott egy nemet hasznaltcikk kereskedo, regi hasznalt muszaki cikkekket arul, leginkabb fix aron.
megprobaltam ertelmezni a kiirast, sok hosszu rizsa kozott van egy ilyen:

"Es erfolgt kein Ausweis der Umsatzsteuer aufgrund der Anwendung der Differenzbesteuerung nach § 25a UStG."

ez mit jelenthet? betettem kosarba, elementem a a fizetesig, nem irt ki tovabbi koltseget csak ami a listazasnal van. akkor ennyi a vege?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86933) V/ válasza rednifegnar (#86932) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam már hogy EU-s eladók esetén ahol van áfa (használt dolgok esetén nem mindig van) ott az be van építve az eladási árba, bruttó árat látsz kiírva, majd a számlán részletezi. Az áfának sem kell mindig 27%-nak lenni, hiába vagy magyar vevő.

[ Szerkesztve ]

(#86934) rednifegnar válasza V/ (#86933) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kozben megtalaltam hogy aprilisban mar volt itt valakinek hasonlo kerdese.

amit te mondasz az oke en is igy gondolom de van egy lengyel elado aki kulon kiirja hogy o meg afat akar beszedni az eladasi aron felul. sosem ertettem ezt hogy mikent is kepzeli mert mikor eljutok a fizetesig ott nincs meg semmi hozzaadva, ennek ellenere nagy piros betuvel fenyegeti az eu-s vasarlokat.

ezt az UStG 25a.-t nemelyik eladonal latom (pl). talaltam par okosito leirast (talan ez a legjobb).
ha jol ertem a vallalkozas donti el hogy mikor hasznalja ezt a differencialt adozas lehetoseget. ha hasznalja akkor hasznalt cucc vetele es eladasi ar kulonbozetre teszi az afat. ezt nem tuntetheti fel, ellenben fel kell tuntetnie a rizsat (erre utal a szoveg is).
gondolom ez azert van mert akkor ki lehetne szamolni eleg egyszeruen hogy mennyiert vette es mennyi volt rajta a haszna (no meg igy a vevo olyan arat fizet ami nem adoztatja meg meg egyszer az egesz dolgot).
szoval ha jol ertem ebben az arban van afa megpedig a haszon afa-ja. ezert nem lesz rajta tovabbi afa, cserebe a szamlan fel kell tuntetni a rizsat.
ugy lattam foleg jarmuveknel alkalmazzak, de nincs igy definialva barmi lehet. cserebe bonyolitja a bevallast.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86935) V/ válasza rednifegnar (#86934) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen mindegy a magyarázat, amit ki kell fizetned azt fizeted, nincs utólag semmi más költség, nálunk is hasonló van előírva az ilyen esetekre, szükséges a vásárlókat tájékoztatni. A németek azt is beírják hogy magánszemélyes az eladás az ottani PTK-ra hivatkozva mert nem kell nekik szavatosságot, garanciát biztosítani, nálunk meg a hülyék dolgoznak az apparátusba és elvárnák hogy használt dologra is adjak garanciát, szavatosságot.

(#86936) flash-


flash-
veterán

courtesytrading-sinceritytrading már ugylátom nem árul már..

van helyettük más akitől ajánlott pendrive-ot -sdkártyát (főként sandisk ill. egyéb megbízható márkát) rendelni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#86937) rednifegnar válasza V/ (#86935) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ennek ellenere a lengyel pirosbetust maig nem tudom hova tenni.

kozben lejart az angolomnak a licitje 2-3 ember lictalt ra de joval elmarad a vege attol amit kialkudtam vele. mivel nem volt beallitva minimal ar igy le kell bunyoznia, hogy ha megse kuldi el ennyiert (marpedig leirta, hogy nem fogja). maig nem ertem miert volt jo ez igy neki. mar tavaly megvettem volna tole fix aron, iden is feltettem ra az o altala kivant licitet. es par font posta mitt meg mindig ulhet rajta es bevallalja, hogy kap egy rossz pontot a nem elkuldott cucc miatt :W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86938) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,

Ebayen Amerikából rendelnék Apple Pencilt 55$-ért.
Az Ebay szállításra és kezelésre 8.000,-Ft-ot ír. ez tartalmaz mindent, VÁM-ot és ÁFA-t?
Köszi

(#86939) hdtomi válasza oil120 (#86938) üzenetére


hdtomi
senior tag

Szia, most van folyamatban egy rendelésem. Már beért az országba, online fizettem 550 forintot, mint postai szolgáltatási díj. Jól emlékszem, ha átvételkor fizetném 1100 lenne.
Ezt fizettem vásárláskor az eBay-nek.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86940) V/ válasza oil120 (#86938) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Magyar Posta kézbesíti és nem EU-s küldemény azonosítóval akkor az kezelési díj van amit hdtomi írt, de fizetéskor fogod látni az áfa felszámítást.

(#86941) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy látom, elég rég volt ilyen gond, de ismét abba futottam bele, hogy nem érkezik meg a 2FA SMS.
Nem hordozott, Yettel szám.
Másnál nincs ilyen gond?

Elnézést, a Google Messages spamszűrője működött túl.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#86942) V/ válasza Viktor0610 (#86941) üzenetére


V/
Topikgazda

Legalább tudjuk hogy milyen irányba keresgéljünk ha ezzel találkozunk.

(#86943) promo


promo
csendes tag

Vásroltam egy cd-t írországból. Karácsony előtt megkaptam de használahatatlan volt. Megreklamáltam és azt mondat hogy véletlen rosszat adott föl. December 28.-án föladta az újat és elküldte a trackingot. Trackingon az látszódik, hogy 29-én elhagyta Dublint és azóta semmit. RL***IE számú tracking posta.hu nem található. Átverés lehet? Legalább még a negatívot megadom neki.

(#86944) V/ válasza promo (#86943) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt sem látsz további információt? De ha az Ír posta szerint elhagyta Dublin-t akkor ugyan miért az eladót akarod cseszegetni? Hiszen feladta és a szállító cégnél van, nem sok köze van hozzá ha azok késlekednek, ez csak a mesékben az eladó hibája.

(#86945) promo válasza V/ (#86944) üzenetére


promo
csendes tag

Mert az egyértelmű, hogy kamu volt, hogy rosszat adott fel. Beprobálkozott. Csinált egy új kamu feladást és ha majd kérem a visszafizetést akkor tud hivatkozni, hogy ő föladta másikat ami sosem érkezett meg.

(#86946) Phülöp válasza promo (#86945) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezt a kamu feladást hogy kell elképzelni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86947) V/ válasza Phülöp (#86946) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre én is kíváncsi vagyok.

De promo nem adnád meg az említett nyomkövetési azonosítókat? De nem a feladás számít hanem hogy kézbesítve van-e, azzal a hivatkozással hogy feladta semmire sem megy, ezért nincs is értelme ezzel variálni.

(#86948) Spet


Spet
addikt

Litvániába szeretnék visszaküldeni egy ajánlatott (bubis) levelet (eladó visszakapná az első körben rossz termékét, ahogy megegyeztem vele)

Melyik nyomtatványt kellene kitöltenem a Postán? CN 07?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#86949) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!
Megtörtént az első eBay-es eladásom. Köszönöm a segítséget először is!
Gondoltam leírom a tapasztalataimat. Úgy áraztam be a terméket, hogy a kezdő licittel és, hogy én vállalom a postázást is rendben legyen az eladás. December elején ajánlott, elsőbbségi, tértivel indítottam útnak a küldeményt. Posta nyomkövetése csak a magyar részt látja, de majd a tértivevényt vissza fogom kapni. Ez az átvételtől számítva 1, vagy 1,5 hónap is lehet. Az vevő nem reklamált, így gondolom megkapta a könyvet... De nem is értékelt, bár sajnos nem divat. Én értékeljem, vagy a térti megérkezése után?
A piszkos anyagiak: 48 dollárért ment el, ebből már az eladási költség (tranzakciós díj) 10 euró volt. Így maradt 32,76 euró amit kifizettek. Persze ezt hittem, mert egy dologra nem gondoltam sajnos, vagyis már későn, mert hétvége ellenére elindították a kifizetést. Magyar forint számlám volt beállítva és így ~2900 Ft egyszeri díjat is felszámoltak. Ami hidegzuhanyként ért bevallom. Számítottam rá, hogy nem lesz jó az átváltás, de erre a költségre nagyon nem. Bankot megkérdeztem, alszámlával ezt a díjat megúszhattam volna. Persze ha jót állítok be, mert dollárért adtam el az USA-ba, de a kifizetésnél már euró állt. Szóval akkor euró számlára kellett volna kérnem..?
Összefoglalva, a több mint 16ezres eladásból, lejött a több mint 6000 Ft posta, a 3700 Ft eBay eladási költség és a 3000Ft banki költség. Ezt a legutóbbit kikerülhettem volna, de hát nem sikerült, így 3000 forintért adtam el a könyvet, amit kb. 3-4 ezerért vettem.
Gondoltam PayPalra, vagy Revolutra kellett volna utaltatnom a pénzt, de csak bankszámlát lehet megadni, ha jól értelmeztem. Ezt itt az összefoglalóban nem találtam, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.
Kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólásom, de hátha valakinek hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86950) V/ válasza Spet (#86948) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül külföldi levél, elsőbbségi ajánlott levélként küldeném, ahhoz ami kell.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.