Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) V/ válasza Magatkrisz (#86700) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell. Az import költség mindent tartalmaz.
De az sem változott ha esetleg csak kérné valaki itt az áfát, azt amit az eBay beszedett vissza lehet kérni tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#86702) Magatkrisz válasza V/ (#86701) üzenetére


Magatkrisz
csendes tag

Köszönöm! Tehát mindent az ebay intéz teljesen automatikusan? Van erre valami leírás, hogy hogyan lehet az eBaytol visszakérni?

(#86703) V/ válasza Magatkrisz (#86702) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban, 17.A.1. Az eBay-től történő áfa visszakérés ha a Magyar Posta vagy a szállító újból beszedné
De erre nem lesz szükség, a DPD szokta kivinni mert az eBay logisztikai cége rendez mindent.

(#86704) petersomo válasza V/ (#86697) üzenetére


petersomo
csendes tag

Szintén.
Brexit környékén kíváncsiságból írtam nekik, hogy át lehet-e mozgatni a .com domainre a reget, de nem. Azt tanácsolta az Ügyfélszolgálat, hogy inkább csináljak másik accountot.

(#86705) V/ válasza petersomo (#86704) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos de ők úgy értették hogy a régi meg lesz szüntetve haújat csinálunk, ezért nem is cseréltem le.

(#86706) petersomo válasza V/ (#86705) üzenetére


petersomo
csendes tag

Stimmt, én is ezért hagytam.

(#86707) csuhi17


csuhi17
tag

Van egy rendelésem, Ettől az eladótól.
Október 30.-án rendeltem, és még nem adta fel.
Már vagy 3 levelet írtam neki de nem válaszolt rá.
Kértem a rendelés törlését de azt írta az ebay hogy már késő.
A rendelésemnél még csak a Paid státusz van.
Est. delivery Fri, Nov 17 - Tue, Jan 2

Amikor megrendeltem volt neki egy rakat eladó terméke, most meg mind törölve van.

Ilyenkor csak várni tudok Január 2.ig és utána lehet valamit kezdeni vele?

(#86708) V/ válasza csuhi17 (#86707) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos igen, de úgy 27-e tájékán próbálhatsz egy meg nem érkezett case-t indítani ha addig sem lesz nyoma annak hogy elküldte volna.

(#86709) Phülöp válasza csuhi17 (#86707) üzenetére


Phülöp
addikt

az utolsó két értékelése szerint nem túl biztató a helyzet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86710) csuhi17 válasza Phülöp (#86709) üzenetére


csuhi17
tag

V/ köszi, akkor megpróbálom.

Igen, de ott az egyik 10 napot várt a másik meg nem írta mennyit, csak azt hogy 3 hétig nemvolt a pénzénél, én azt gondoltam, hogy ezt a fizetéstől a refundig gondolja.
Reméltem hogy csak valami kisebb gond miatt csúszhatott a dolog.
Azért a +97% os értékelés bíztató volt.
Mind1 akkor csak várok.

(#86711) Phülöp válasza csuhi17 (#86710) üzenetére


Phülöp
addikt

van egy olyan gyanúm, hogy történt valami az eladóval (ne legyen igazam)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86712) V/


V/
Topikgazda

Némileg off téma, de beszélgetéseink során fel szoktak merülni problémák, ezért figyelmetekbe ajánlom ezt a topikot: Ötletek, javaslatok, hogy még jobb legyen a PH! lapcsalád

(#86713) mexel


mexel
veterán

Vásároltam egy terméket német ebay-ről. Van egy kis hibája, de nem vészes. Írtam, az eladónak hogy ezt miért nem említette a leírásban. ( egyértelműen tudta, nem olyan ami közben romlik el, egy kopásnyom)
Azt mondta küldjem vissza. Azt válaszoltam nem tudom, az ebayt megkérdezem mi lehet a szállítással.
Nem is válaszolt, hanem ma full refundot adott,m a szállítási díjat is visszaküldte.
Persze nekem ez nem jó mert mailboxtól nekem még plusz 27 euró volt amit ő nem tud, és nem is akarom visszaküldeni a terméket.
Ha visszautalom az összeget akkor meg a konverziókkal nem járok valami jól. Ilyenkor mit tegyek? Én nem kértem refundot és a terméket sem küldöm vissza, mi a teendőm?

(#86714) Phülöp válasza mexel (#86713) üzenetére


Phülöp
addikt

Saccold meg, mennyivel kevesebbet ér a termék számodra ezzel a hibával, és beszélj az eladóval az árról. Ha nem válaszol, akkor goto10.

ps: neked nem vmi hiányos fogazatú, alkoholistaforma figura volt az avatarod a hwsw-n?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86715) V/ válasza mexel (#86713) üzenetére


V/
Topikgazda

Hivatalosan az eladó leszállította a megadott német címre. Ha visszaküldésről van szó akkor az onnan számít, az hogy te továbbküldeted Magyarországra az sem őt, sem az eBay-t nem érdekli. Az a te üzleted.
Ha vállalnak visszaküldés kifizetését akkor a címke az a Zittaui címről indul, ott kell átadni az adott szállítónak.
Szóval nekem sem tetszett, de hiába volt visszaküldési címkém, az nem volt érvényes magyarországi felvételre, így saját költségemen küldtem vissza. Ez benne van ebben a megoldásban.
Ha pénzt visszakaptad akkor nem tarthatod meg a terméket, ha nem akarod visszaküldeni akkor fizesd ki újból.
A konverziós veszteség jobb mint egy rendőrségi eljárás ellened, EU-n belül megy a jogsegély a szervek közt, volt ilyen esetre élő példa az ismeretségi körömbe, elég kellemetlen tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#86716) mexel válasza V/ (#86715) üzenetére


mexel
veterán

Én nem kértem refundot, és természetesen nem akarom a pénzt megtartani Simán küldjem vissza neki? De hogyan? Visszaküldeni semmiképpen nem fogom, az nmagyobb bukta. De hogy lehet ilyen idióta az eladó hogy kérdezés nélkül full refundot ad?

(#86717) mexel válasza Phülöp (#86714) üzenetére


mexel
veterán

De az volt :)

(#86718) V/ válasza mexel (#86716) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak rossz tapasztalatai a vevők reklamációs ügyintézésről, egyáltalán nem volt idióta, a te térfeleden pattog labda.

(#86719) mexel válasza V/ (#86718) üzenetére


mexel
veterán

Én csak megkérdeztem hogy tud-e arról hogy ott van egy hiba amit nem említett. Egyelőre ő volt aki hazudott, ha mindenkivel ezt tette talán joggal reklamálhattak neki...
De hogyan tudom az összeget visszafizetni? Neki írtam, nincs reakció. Ebay-nek lehet írni? A konverzió sem érdekel, igaz pár ezerben benne lesz, de a cuccot nem küldöm mert az sok lenne. Gondolom nem kötelezhetnek a visszaküldésre, hiszen akár meg is ehettem azóta még ha tv is a tárgy :)Szerintem azért kommunikálhatott volna rendesen :( Számomra idióta ügyiuntézés ez egy eladótól

[ Szerkesztve ]

(#86720) V/ válasza mexel (#86719) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez üzleti eladó vagy magánszemély volt, mert az ottani PTK másként áll a termékszavatosság témához, a hirdetés tartalmazott arra utalást hogy mit vállal vagy mit nem vállal?
Nem azt írtam hogy köteleznek visszaküldésre. Az hogy egy ténylegesen ki nem fizetett terméket a birtokolni akarsz annak vannak jogi akadályai, erre próbáltam utalni. Mekkora összegről van szó?
Mert adott esetben az eBay-en is vannak lehetőségei az eladónak kellemetlen helyzetbe hozni téged.
Ok idióta, akkor én is az vagyok mert én is visszaadtam volna pénzt eladóként, meg van rá az okunk.

[ Szerkesztve ]

(#86721) mexel válasza V/ (#86720) üzenetére


mexel
veterán

De én nem kértem pénzt. Sőt a leírásban az van hogy visszaküldés nem lehetséges mivel használt termék.
Szerintem meg idióta, mert átverte a licitálókat. Mindenhol lefotózta a terméket csak ott nem ahol sérült volt és azt írta hibátlan.
Én írtam neki hoyg ez nem volt szép dolog hogy letagadta. normálisan, minden extra nélkül írtam.
Erre mondta hogy küldjem vissza, én meg azt mondtam hogy nem hiszem hogy vissza tudom küldeni stb stb. Erre szó hang nélkül refundolt és nem is ír semmit. Ez nem eladói kommunikáció, ez semmi, ez nulla.
Én is sok mindent eladok és nem így kommunikálok a vevőkkel , mondjuk nem is szoktak reklamálni mert mindig mindent előre elmondok.
Szerintem félt egy negatívtól, amit nem adtam volna, max nem adtam volna visszajelzést.
De ezzel csak több kárt okozott nekem. Teljesen értelmetlenül.

Ja, nem olyan nagy összeg 350 euro körüli

[ Szerkesztve ]

(#86722) V/ válasza mexel (#86721) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sok pénz. Minden ami 50K-nál több. Szerintem nem fogja ezt a veszteséget csak úgy hagyni. Az eBay is az önkéntes teljesítést a pénz visszaadásra preferálja ha a vevő reklamál.
A vevőtől kapott negatív értékelés töröltethető, az nem lenne gond, a pénzügyi részénél vannak gondok.
Ha az eBay lép be a folyamatba az teljesen veszteséges lehet, most viszont ő pozitívan állt hozzá. Miként fog továbblépni ha nem kapja meg amit eladott azt nem tudom megjósolni.

(#86723) mexel válasza V/ (#86722) üzenetére


mexel
veterán

És én nem tudom a pénzt visszaküldeni? Hiszen én nem kértem. Azért ez így nem működhet hogy veszek valamit, kifizetem, idehozzák és az eladó úgy dönt visszaküldi a pénzt és kéri vissza a terméket. Mi van ha már összetörtem, elrontottm, eladtam stb stb. Én kérés nélkül visszaadnám az összeget de nem tudom hová? Ebaynek tudok írni valami felületen?

(#86724) Phülöp válasza V/ (#86722) üzenetére


Phülöp
addikt

elég lenne, ha szóba állna a vevővel

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86725) mexel válasza Phülöp (#86724) üzenetére


mexel
veterán

Én már 5 üzenetet írtam neki, hogy nem kértem a refundot és szeretném visszafizetni az összeget csak kérdés hogyan.
Azt is megírtam hogy a terméket sem tudom visszaküldeni mert már szétszedtem, próbáltam helyrehozni a sérülést. Így nem küldhetem vissza.
nem válaszolt semmit. Kommunikációból egyes, leülhet. Ha ilyen sértődékeny akkor ne kamuzzon vagy ne ebay-ezzen, menjen marketplacere ott vannak ilyenek :(
Várom válaszol-e. Mindenesetre simán megszívatott ezzel, otp oda vissza jól konvertálgat most, amikor vettem drágább volt az euró is, ez így érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#86726) V/ válasza mexel (#86723) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőként próbáld az eladót keresni, nem igazán van elsődleges eBay elérés, a vásárlásnál nézd meg milyen kapcsolódás lehet az eBay felé.
Nézd megpróbáltad felvenni a kapcsolatot, ha nem reagál nem tudsz mit tenni. Ennyi volt. Ha később valaki számonkérne akkor ezt a tényt előadod. Ha kell neki a pénz akkor csinálni fog valamit, ha meg lemond róla akkor is ennyi volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#86727) V/ válasza Phülöp (#86724) üzenetére


V/
Topikgazda

Miután visszaküldte a pénzt úgy gondolja hogy rendezte vagy épp mással van elfoglalva és azért nem reagált még.

(#86728) mexel válasza V/ (#86726) üzenetére


mexel
veterán

Próbálom folyamatosan, de nem válaszol. Összesen 9 eladása van...
Lehet hogy csak nem nézi az ebay-t nem kap értesítést, remélem nem szándékosan nem válaszol. Mindegy, egyelőre várok. De sima számlára nem küldöm neki vissza csak úgy hogy az ebay-en is látszódjon az hogy a refundot visszaküldöm.

Szerintem csak jó fej akart lenni vagy félt hogy kap egy negát, de akkor sem volt ez jó ötlet. A hibát lenyeltem volna, ez benne van mindig hogy kicsit csúsztatnak, de ezzel csak ismét elvette a kedvem a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#86729) V/ válasza mexel (#86728) üzenetére


V/
Topikgazda

Hidd már el a negatív értékelés nem számít, csak kérni kell és törlik.

(#86730) Phülöp válasza V/ (#86727) üzenetére


Phülöp
addikt

ilyenkor azért nem jön mexel-ért a fekete autó - ott egy csomó üzenet, bizonyítékként, hogy ő rendezni szerette volna a dolgot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86731) V/ válasza Phülöp (#86730) üzenetére


V/
Topikgazda

Van lehetősége kellemetlen helyzetbe hozni ezek ellenére.

(#86732) mexel válasza Phülöp (#86730) üzenetére


mexel
veterán

Így van. holnap lakhelyet és nevet változtatok valamint illegalitásba vonulok. Ha mégis elkap az íbéjcsendőrség valahol északeurópa havasaiban akkor hivatjkozhatok arra hogy én megírtam hogy mindent visszafizetek az utolsó eurócentig

(#86733) mexel válasza V/ (#86729) üzenetére


mexel
veterán

Akkor mi értelme az egésznek? Így mindenki csalhat, hazudhat, tök felesleges a sok pozitív...

(#86734) mexel válasza V/ (#86731) üzenetére


mexel
veterán

Mármint engem az eladó? Hogyan? Önkényesen refundolt nekem, egy szóval sem kértem, nem indítottam semmiféle folyamatot ami szerint ezt kellett volna tennie... Vonja vissza a apaypal a számlámról, többet nem vonhatnak le szerintem

(#86735) V/ válasza mexel (#86734) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd szerintem nem kellene magyaráznom azt hogy van nálad valami ami nincs kifizetve, így más tulajdona, nem ajándék.
reklamáltál hogy nem fele meg a leírásnak mert van valami hibája ennek az az alap megoldása hogy visszaadja pénzt te meg a terméket.
Nem akarta megvárni hogy az eBay kötelezze rá, önként teljesítette az elvárást.
Te döntésed hogy a pénzt is és a terméket is megtartod, részemről ennyi. Tanácsot kértél, megoldás a kommunikáció lenne, de ha nem tudsz ezek után kommunikálni az eladóval akkor ez a vásárlás lezárult azzal hogy van ingyen valamid. itt le is zárhatjuk a témát. Ne csinálj semmit.

Van értelme az értékelésnek, csak épp sok vevő szórakozik a negatív értékelés adással, így természetes hogy lehet kérni a törlését, nagyon nem lenne jó ha ez nem volna lehetséges, de vagy elfogadják vagy nem.
De én csak arra utaltam hogy nem ez az "ijesztő dolog" hogy esetleg azt adtál volna neki. Most is adhatsz negatív értékelést.

(#86736) Phülöp válasza V/ (#86735) üzenetére


Phülöp
addikt

Arról szó sincs, hogy meg akarja tartani a terméket és a pénzt is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86737) mexel válasza V/ (#86735) üzenetére


mexel
veterán

Eszem ágában sem volt megtartani mindkettő. Illetve fel sem merült bennem hogy adjon vissza bármit is. Szerintem félreértettél valamit. Az illető minden kérés éd kérdéls nélkül tolt egy full refundot még a szállítás összegét is visszautalta. Az is lehet hogy kezdő és véletlenül nyomott valamit.
Én éppenhogy nagyon szeretném visszaküldeni a pénzt, pedig így bukóban leszek a valuta konverzió miatt. De nincs erre lehetőség, mert nincs refund-refund gomb...

(#86738) V/ válasza mexel (#86737) üzenetére


V/
Topikgazda

Srácok ha nem lehet felvenni a kapcsolatot az eladóval, nem adja meg hogy hova legyen küldve a pénz vagy a termék, akkor akármit is szeretnétek tenni a végeredménye az hogy a termék is és a pénz is marad. Nem számít a szándékod. Nincs mit tenni.
Mondjuk baleset és kómában van, vagy meghalt. Vagy lopott volt a termék és nem akar kavarást.
Ezért volt a végkövetkeztetésem az hogy vége, ennyi volt a téma, nem kell vele foglalkozni.
Ha meg jelentkezik akkor újratervezés.

(#86739) mexel válasza V/ (#86738) üzenetére


mexel
veterán

Persze, igen, csak nem akarok lopni senkitől. Tény hogy így van. Azt sem szeretném hogy az ebay tiltson vagy valamit tegyen. De legszívesebben levonnám a veszteségem és annyit küldenék csak vissza de ezt már nem én döntöm el azt hiszem

(#86740) V/ válasza mexel (#86739) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a lényeg hogy te megpróbáltad rendezni jóhiszeműen, de ehhez kell a másik fél közreműködése ami meg nincs.

(#86741) mexel válasza V/ (#86740) üzenetére


mexel
veterán

Igen, úgy tűnik most ez van. Szerintem jelentkezni fog, próbálok majd kommunikálni. Köszi a segítségeket. Aztán lehet csak jószívű :DDD Elvégre mindjárt karácsony

(#86742) Phülöp válasza mexel (#86732) üzenetére


Phülöp
addikt

Én már nevet változtattam, és elköltöztem északeurópa havasaiba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86744) Phülöp válasza V/ (#86740) üzenetére


Phülöp
addikt

egyformán látjuk a dolgot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86745) mexel válasza Phülöp (#86742) üzenetére


mexel
veterán

Ezt igen jól tetted. Kár hogy én nem tettem meg amíg tehettem volna. :(

Közben válaszolt az ember arra, hogy írtam hogyan fizethetném vissza a pénzt, eléggé szűkszavúan:
"Per Paypal !?"

Félek ez így nem lesz jó mert csak az látszik az Ebay felületen hogy én kaptam egy full refundot

[ Szerkesztve ]

(#86746) V/ válasza mexel (#86745) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on is látszik hogy mit küldtél el, így igazolva van hogy újból kifizetted, főleg ha beírod az eBay vásárlás azonosítóját a megjegyzésbe, ha bankszámlaszámot adott volna meg ott is megadható a +információ.

(#86747) mexel válasza V/ (#86746) üzenetére


mexel
veterán

Akkor Paypalban visszaküldöm és beírom hogy téves refund visszafizetése pl vagy vmi hasonló. Köszönöm.

(#86748) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék néhány dolgot eBay-en eladni, főleg amolyan gyűjtői cuccok lennének: régi játék figurák, kosaras kártyák, stb amiknek idehaza nem igazán van piaca. Már odáig el is jutottam, hogy a nemzetközi csomagküldési lehetőségeket kellene beálíltani és ott mindig hibát ír ki nekem, mert nem határoztam meg a szállítás pontos értékét. Ott nekem felajánl több lehetőséget is: UPS, FedEx, de őszintén ezeket nem ismerem és fogalam sincs, hogy ezeket hogyan kell alkalmazni, mert még sosem adtam fel csomagot külföldre. Postán keresztül nem lehetne lebonyolítani a szállítást? Ilyen postai lehetőséget viszont nálam nem kínált fel az eBay. Tudna valaki ebben segíteni?

(#86749) V/ válasza batyus086 (#86748) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy az Összefoglaló 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat és a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek leírások adnak kiindulási információkat, az elsőnél szállítás beállítás is van.
A felajánlott lehetőségeket nem tudod használni Mo-ról, egyedileg kell megadnod a mást.

[ Szerkesztve ]

(#86750) rednifegnar válasza batyus086 (#86748) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hol van a regisztraciod, melyik oldalon?

A camera does not make art, the artist makes art.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.