Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) darvinya válasza V/ (#77000) üzenetére


darvinya
titán

Nem veszett el, mert mint írtam eBay app-ban elő tudom hozni.
De az meg korlátozott, így azon nem tudom megnézni eredeti hirdetést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77002) V/ válasza darvinya (#77001) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát az esetek többségében nincs szükség a hirdetésre, amíg lehetne reklamálni addig elérhető azután meg minek. Amiből egy volt azt újból már nem tudod megvenni.

(#77003) darvinya válasza V/ (#77002) üzenetére


darvinya
titán

Több ezer van.
De eddig meg volt minden vásárláslom, de 2019-nél vannak tételek, amik böngészőn eltüntek.
Régebbiek mind meg van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77004) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, Kuwaitba kellene feladnom egy kb ~40ezer Ft értékű kisebb csomagot. Azt szeretném kérdezni, mennyire jellemző a távoli országokba történő csomagok el(nem)tűnése Postával, ha valakinek van ebben tapasztalata? Az EMS sajnos aranyáron van, emellett még az elsőbbségi-ajánlott levél van, viszonylag vállalható összegért, más alternatívákat egyelőre nem találtam. Köszi, Feri :R

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77005) Papooo válasza V/ (#77002) üzenetére


Papooo
senior tag

Nálam több alkalommal előfordult, hogy a régi vásárlásaim között kerestem vissza az eladót, mert meg voltam elégedve vele, és hasonló dolgot akartam venni, ezért először nála néztem szét.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#77006) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77004) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nincs jó hírem. Vagy futár vagy EMS. A levélpostai küldemény az sajnos néha kézbesíthetetlen, mert elveszítik vagy nem találják a címzettet. Nem a Magyar Posta hibája.
A futár cégekre találsz két kalkulátort az Összefoglalóban a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek. résznél

(#77007) V/ válasza Papooo (#77005) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze lehet rá így is szükség, mondjuk én inkább az eladót eleve elmentem ha érdemes rá. :) A termék nem annyira lényeges mert amit 2018-ban megvettem az már nem fog ugyanannyiba kerülni.
Kérdés inkább az hogy nálad tűntek-e el vásárlások úgy, hogy például a 4,-i megvan és a 7-i is, de a közte lévő 2 nap tünt el 5 vásárlásból 2 db. Ilyenre is volt már panasz.

(#77008) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77006) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi, megnézem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77009) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77006) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Maradok a Postánál, szerintem. Ha nem haragszol, lenne két kérdésem:

- a CN23 mintájában az 'Ajándék' mező van bejelölve (mondjuk túl nagy választék nincs). Ebay-es küldeményeknél ez jellemző/nem jellemző?

- a másik az EMS-hez kapcsolódik

Írja alul, hogy CN23 és(?) 'számla' kell neki. Én nem tudok számlát kiállítani. Vagy itt mit értenek vajon 'számla' alatt?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77010) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77009) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egy ajándék küldési minta, azt jelölöd az 5-ből ami jellemző, de ilyen eladáskor részemről egyéb és beírom hogy mi az, ha egyértelműen nem az első 4 valamelyik.
Mivel nem ajándék, ezért kell számla, nem szó szerint értve az amin jól látható hogy kinek és mi, mennyiért lett eladva ez a kintieknek kell, így ha az eBay-en került eladásra onnan is származhat a számla, az eladási értesítő és vagy a PayPal fizetési igazolás.
De mindkét helyen, az eBay-en és a PayPal-on tudsz számlát készíteni.

Ott is ajándék esetén kell egy angol nyelvű nyilatkozat hogy miként is ajándék -nem fizetett érte a címzett-, barát, rokon kapcsolatra utalás és az hogy milyen értéket képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#77011) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77010) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi, ha jól értem akkor elegendő például a 'send invoice' ablakban megjelenő adatokat kinyomtatni?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77012) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77011) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem elküldöd, csak csinálsz egy preview nézetet és az, de az eBay-től kapott Your eBay item sold.... és a PayPal You've received a payment... e-mailje, ha azzal fizetett, ez még ebben a verzióban is hasonlít számlára.

(#77013) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77012) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi, én is csak képkimentésre gondoltam :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77014) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77006) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na közben kiderült, hogy Kuvait helyett elég csak Angliába elküldenem a dobozkát. Oda is necces ajánlott levelet küldeni, vagy ez amolyan univerzális "tilalom"? Elvileg ha a Posta nem tudja kézbesíteni, akkor visszahozzák a motyót, nem?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77015) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77014) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a vidék már más elbírálás alá esik, de a tértivevényt azt azért célszerű még kifizetni ami 545 Ft, az elsőbbségi ajánlott mellett, mert akkor alá kell íratni a címzettel.
De az az elmélet hogy vissza megy a feladónak a nem kézbesíthető küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#77016) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77015) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Tapasztalatok alapján a tértivevénynek mi a legnagyobb haszna? Nem hagyhatják ott a szomszéd néninek a csomagot? Esetleg az ebay is elfogadja bizonyítéknak, ha átvették? Nagy spílerek azért a postánál is, ha ezeket mind egyben fizeted, már alig vagy az Európa+ alatt árban.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77017) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel igazolhatod az átvételt, van olyan ország ahol csak ekkor íratják alá az átvevővel és igy az sem tagadható le hogy megérkezett és átvette.

(#77018) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77017) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az összefoglalóban is ajánlott nyomkövető oldallal le lehet követni az elsőbbségi ajánlott leveleket? Az USÁ-ba menő levelekkel van ugye az ebay-en trükk, de semmit nem küldtem még Mo-n kívülre, más országokkal is működik ez? Kért tőlem a vevő nyomkövetési számot, de a Posta által hivatalosan megadott opciókon kívül nem tudom vannak-e egyéb lehetőségek. Ott nem is sorolják fel egyáltalán a nemzetközi leveleket, pedig a fórumról tudnivaló, hogy némi hekkeléssel működhetnek.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77019) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#77018) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami ajánlottként van küldve külföldre annak száma bekerül a nemzetközi postai adatbázisba, így az összes követő mutatja, még ezt a nyomkövetőt is ajánlom használni .
Az hogy az eBay beépített nyomkövető rendszere mit mutat az egy másik dolog, de tudunk üzenni a vevőnek hogy hol figyelheti és ha megérkezik az adott országba azt is célszerű jelezni neki

(#77020) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#77019) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszönöm :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#77022) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Vannak itt gyakorlott, tapasztalt ebay-es ealdók?
Segítségre lenne szükségem, sok holmim van, amit szeretnék ott meghirdetni, de soha nem használtam még ebay-t.
Itt vagy privátban várom az üzeneteket!

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#77023) V/ válasza Fr@nkieWilde (#77022) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolatébresztőnek az Összefoglalóban nézz rá a 8.a és 8.b és a 22. pontokra

(#77024) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hulye kerdes: teves licit visszavonhato valahogy? rectract bid-et neztem de csak 3 opcio van, aminek ez nem felel meg (elneztem rajta egy adatot es utolag vettem eszre). nem nagy penz csak felesleges lenne megvennem.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77025) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem még két és fél hete egy 100%-os eladótól egy töltőt. És azóta semmi hír; az eBay is azt írja, hogy "paid but not shipped".
A múlt héten kérdeztem az eladót, még csak nem is reagált...

A furcsa az, hogy ennek a kütyünek az elődjét már ugyanettől az eladótól megvettem olyan másfél éve, akkor pénteken kifizettem, hétfőn feladta, egy bő hét múlva itt volt. TN is volt, szóval rendben volt minden.
Ráadásul akkor ingyen posta volt, most fizetős...

Most meg a füle botját sem mozdítja...

Ilyenkor mit érdemes tenni?

Az eBay azt írja, június 9-ig fog kb megérkezni.

Írjak neki még egyszer? Panaszkodjak az eBay-nek? Vagy várjak még június 9-ig?

Mit javasoltok?

(#77026) V/ válasza rednifegnar (#77024) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem választod az elsőt, hanem a másik kettőből valamelyiket, mondjuk az utolsót. Ha nem írsz neki akkor nem tudod a kapcsolatot felvenni. :K
De azt tudod hogy ugyan kapsz érte egy "fekete pontot", de nem muszáj kifizetned ha megnyernéd.

(#77027) V/ válasza bcl (#77025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem küldi el akkor nem érkezhet meg 06.09-ig.
Amikor kifizeted akkor az eBay megad egy várható érkezési statisztikát, amely az eledó által megadott feladási időszak és az adott országból az adott másik országba vásárlók általi leigazolt érkezési dátumából kiszámolt átlag. Tájékoztató adat, semmi más. Ha el sem küldi akkor ez az információ nem releváns.
Írj neki vagy request.

(#77028) rednifegnar válasza V/ (#77026) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a fekete pont milyen formaban jelentkezik? ha irok neki es nem torli a licitem akkor nyilvan unpaid.

mondjuk pont nemreg jartam ugy hogy licitaltam valamire (egyedulikent) es a vege elott kicsivel szo nelkul torolte az elado a licitemet. ez is erdekes, hogy megteheto (a cucc nem is ment el mert mas nem licitalt).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77029) V/ válasza rednifegnar (#77028) üzenetére


V/
Topikgazda

A ki nem fizetett tételeket számolják, arra gondoltam fekete pontként.

(#77030) bcl válasza V/ (#77027) üzenetére


bcl
senior tag

Hát, igazából írtam neki egy udvarias érdeklődést még a múlt héten (már akkor is vagy 10 napos volt a rendelés), de semmi reakció... :(((

Vonjam be az ebay-t?

(#77031) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Március 31-én rendeltem, a becsült szállítási idő az május 23-án lejárt, [kép]!

Kérdeztem tőle, hogy mi újság, ezt válaszolta:
"Thanks for your message .
The shipping time is 25-55 business days normally ,it will arrive soon .
Could you please help to wait for days ?
Sorry for all the inconvenience .
Looking forward to hearing from you soon ."

Elképzelhető, hogy valamikor megkapom, de lehet hogy nem.
Ha most még nem kérem vissza az árát, akkor később meddig lesz rá lehetőségem?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#77032) somnia válasza vacs (#77031) üzenetére


somnia
őstag

...az ebayes védelmed a szállítási határidő utolsó napja utáni 30 napig él...ha Pp.-al fizettél, akkor a fizetés napjától 180 nap....adj még neki 1-2 hetet...

(#77033) somnia


somnia
őstag

...na ilyen eladóval sem találkoztam még!...
"Hi!
Just wanted to let you know that i marked the goods as return for inspection to save you some potentially very high duty fees on high value item."

(#77034) V/ válasza somnia (#77033) üzenetére


V/
Topikgazda

Ő hiába jelöli bárminek ha vámeljárás alá kerülne neked kell igazolni hogy volt egy eredeti vásárlásod amire már kifizetted a vámot és áfá-t és visszaküldted és ez egy csere. Ha nem tudod igazolni akkor mindenképp lesz fizetnivaló ha esetleg vámeljárás alá vonják.
Akkor is gond van ha úgy van feltüntetve hogy neked küldik vissza amit eladtál, mert ott is az eladást és kiküldést kellene igazolni és akkor tekintenek el az áfá-tól.

(#77035) krisztofer20


krisztofer20
csendes tag

Hello! Tudtok ajánlani 18650-es elemtöltőt?

(#77036) AggressiveGT


AggressiveGT
csendes tag

Sziasztok! Most először rendeltem ebay-en, és az lenne a kérdésem, hogy normális hogy ilyen hosszú ideig áll a csomag egy helyben? Kezdjek aggódni?

[ Szerkesztve ]

(#77037) V/ válasza AggressiveGT (#77036) üzenetére


V/
Topikgazda

Június 26 a várható szállítási idő vége és onnan indul a 30 napos vásárlói védelmed a pénz visszakapáshoz ha nem érkezne meg.
Nem kell aggódnod, de ugyan mi ez a nyomkövetési szám, mert amit látok az alapján ez nem "igazi" nyomkövetési szám, mert ha 23-án ide megérkezett, akkor már rég megkaptad volna.

(#77038) AggressiveGT válasza V/ (#77037) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

Ezt nem értem, az ebay ezt mutatja, hogy hogy nem igazi??

(#77039) V/ válasza AggressiveGT (#77038) üzenetére


V/
Topikgazda

L vagy R a kezdete a nyomkövetési számnak? Van nem "igazi" nyomkövetési szám amelynél nem a nemzetközi postai adatbázisba vannak beírva az adatok, hanem a logisztikai cég írogatja és az eBay azt mutatja.

Legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni hogy beírod a Magyar Posta nyomkövetési oldalán.
Ha ott is azt látod hogy a május 23-án megérkezett, akkor célszerű lenne a Magyar Posta telefonos ügyfélszolgálatánál érdeklődni hogy mi a helyzet vele, mert nem szokott náluk ennyi ideig dekkolni.

(#77040) AggressiveGT válasza V/ (#77039) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

EE a kezdete. A posta oldalán azt írja, hogy "A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot." :(

(#77041) V/ válasza AggressiveGT (#77040) üzenetére


V/
Topikgazda

Erről beszéltem. Lényeg az, hogy majd valamikor viszi a postás a küldeményt (vagy az értesítőt, ha nem fér bele a postaládába) és egyenlőre még úton van, nincs itt. De nem kell idegeskedned.

(#77042) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ha Ausztráliából, és az USA-ból szeretnék dobozos retro játékszoftvert, hardvert (játékvezérlő), illetve társasjátékot vásárolni, akkor mire érdemes figyelnem?

Illetve mire számítsak az eladási áron és szállítási költségen felül?

Mi történik a hazai vámolás során? Felbontják, széttépik a dobozokat, vagy sértetlenül kapom meg (ha a feladó gondosan becsomagolja)?

Köszönöm előre is a tippeket, illetve válaszokat!

"Aquila non captat muscas."

(#77043) V/ válasza Piftuka (#77042) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan veszed hogy szétbarmolnak bármit is? Van átvilágító berendezésük amivel bele tudnak nézni a csomagba. Ha felbontanák akkor bizottságilag és normálisan történik,, mert ilyenkor ugye tiltott dologra is gondolnak, ami esetleg káros lehet a felbontókra is. Ha a kutya kiszagolja a kábszert azt is úgy kell kibontani hogy a bizonyíték ne sérüljön.
Természetesen rendesen visszazárják.
A szállítási sérülés nem keverendő össze ezzel a dologgal.
Az esetek többségében kibontás nélkül kérik a vételár igazolást és az alapján szabják ki ha van a vámot az és az áfát.
A vámolás bővebben leírva az Összefoglalóban, az eladási ár és szállítási költség egyben az alapja a számolásoknak. Ehhez jön még a szállító vámeljárási költsége.
A játékszoftver átverős is lehet, illetve a retró az nem mindig 100%-os állapotú, a társasjátékok teljességét is külön ellenőriztetni, pl. ne maradjon ki belőle a cinkelt dobókocka, inkább többet kérdezni a vásárlás előtt az eladótól, mint utána vakargatni a fejedet

[ Szerkesztve ]

(#77044) Piftuka válasza V/ (#77043) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a válaszodat! ;)

"Honnan veszed hogy szétbarmolnak bármit is?"

Tagja vagyok egy retro számítástechnika rajongói csoportnak, és oda töltötte fel a pórul járt vásároló a fotókat.

Dobozos, klasszikus PC, Amiga és C64 játékok, fóliázva, új állapotban... A csomagon belül mindegyik példány durván széttépve. Úgy képzeld el, hogy a sarkaiknál egy nagy lyuk van, mert konkrétan letépték, illetve feltépték őket.

Nem szállítási sérülés. (Tehát nem roppanás, doboz kilapulása, stb.) A vámolást követően visszacsomagolták mindegyiket a külső dobozba, és úgy érkezett meg hozzá a csomag.

Nagyon úgy tűnt, mintha kerestek volna valamit benne.

Ugyebár ebben az esetben az a kifejezetten kellemetlen, hogy ritkaságokról van szó, így sem az eladót nem vígasztalja, hogy ha esetleg az eBAY, vagy a VÁM hatóság, vagy fogalmam sincsen kicsoda, sem a vevőt nem vígasztalja, ha anyagilag még kárpótolják is.

Hiszen jó állapotú, ritka, dobozos játékszoftverekről van szó, A széttépett dobozokkal együtt gyakorlatilag értéktelenné váltak.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#77045) V/ válasza Piftuka (#77044) üzenetére


V/
Topikgazda

És rajta volt a postás és vámos pecsét, cetli a felbontásról?
Sérülten vette át a postástól? Miért vette át?
Ha külső csomagolás sértetlen, belül viszont nem, az sem a Nemzetközi Kicserélő Központban történik.
Vannak szabályok ők ott nem kockáztatnak ilyen dolgokat.
Hidd el hogy annál jobban bekamerázott munkahelyet nem igazán találsz, én nem hiszem el hogy ott és ők csinálták.
Én nem hiszem el, évek óta tisztességesen dolgoznak ott a nagyon sok csomag ellenére, ami gond az a lassú feldolgozás, de ez megint a mennyiség miatt.

(#77046) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Vettem az ebay-en egy notihoz magyar billentyűzetet, érdekes, de kínából, volt kibontás után is eltérés, de csavar lyuk mennyiségben csk, ami elvileg nem okoz gondot, vétel előtt rákérdeztem, hogyne, persze oridzsinál, mire ideért, annyira nem volt telerakva lenovo márkajelzéssel. Sebaj, beszereltem, végülis működik, de a régihez képet gépeléskor meghajlik, ami egy ilyen szigetes kialakításnál annyira nem az igazi. Jeleztem, hogy nem oké, ő persze erősködött, hogy ez eredeti, stb stb, végül kapott egy negatív értékelést, és a termék visszaküldést választottam. Ilyenkor ugye az ebay is leírja, hogy:

The seller's responsible for return shipping charges, so you can ask for a return shipping label.

Szóval ő fizeti a visszautat, és egy feladószelvényt kellene kapnom, ehelyett adott egy ilyen címet:

Seller return information

Address

葵 徐

龙华新区民治大道1051号吉盛楼C301

深圳市 广东省 518000

Ami különösebben nem kielégítő semmilyen formában, így ugye nekem kell fizetni a visszaküldést (ok, hogy a paypal visszafizet, de vagy beleférek, vagy nem) illetve ez a cím nekem annyira nem olvasható, hogy bízzam benne, ráadásul ugye ott az opció neki, hogy egész egyszerűen nem veszi át a csomagot, akkor kakukk..

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Az már csak bonyolítja a dolgot, hogy fizetni se fizettem érte, mert ebay bucks-ból vettem meg, de nyilván az az én összegyűjtött zsetonom volt, tehát nem tudom a paypal hogy jönne a képbe, mikor értékben nulla paypal tranzakció volt. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77047) risingtide


risingtide
csendes tag

Sziasztok!
Mit lehet olyankor tenni, ha az eladó törölte a megrendelésem és visszautalta a pénzem, mert nem az elképzelése szerinti összeg nyerte a licitet ( nem volt rajta minimum érték meghatározva ).
Véd engem ilyenkor az ebay valamilyen formában, vagy nyeljem le, hogy vannak ilyen alakok is az eladók között? Esetleg valakinek saját tapasztalat?

Dubstep for stup. & deb. Így száll hát sírba a szabadság, tapsvihar közepette!

(#77048) rednifegnar válasza risingtide (#77047) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en is jartam igy es ilyenkor ertekelni sem lehet. igy konnyu 100%-osnak lenni...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#77049) Marcello83


Marcello83
tag

Kerestem a fórumban erről, de sehol nem találtam ilyen esetet:
Angliából vásároltam az ebay-en és a végösszeghez hozzádobtak majd' 7er Ft import charges-t.

Az OK, hogyha EU-n kívül veszek valamit, akkor van Import charge, de EU-n belül miért? Ráadásul nem is szóltak, hogy ezt is fizetnem kell majd.
Ja és pár hete ugyanígy rendeltem UK-ből és nem dobták meg ilyen kedves összeggel a végszámlát...

:Y
:F

Samsung Galaxy S8 Active, Lenovo Helix

(#77050) Rick4 válasza Marcello83 (#77049) üzenetére


Rick4
félisten

Item location mellé mi volt odaírva? Az semmit se jelent, hogy az ebay.co.uk-n veszed, attól lehet német, lengyel, litván, kínai, japán eladó.

Hogyhogy nem szóltak, hogy majd fizetned kell? Ki van írva a termék ára, ott a szállítás, a végén összeadja a kettőt a rendszer, és a megvételkor azt fizetem. Ha nem egyezik az összeg, visszalépek, és megnézem, mi történik, ha valami nem oké, megveszem másik eladótól, de hogy "nem szólnak" az így ebben a formában nem igazán érthető, nem kell szóljanak, minden ki van írva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.