Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) V/ válasza "_Maverick_" (#86350) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, nem szoktak vacakolni ezekkel, nálam Szegeden az ilyen bejegyzést követő munkanapon mindig kihozták.

(#86352) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Régen rendeltem ebay-ről, inkább aliztam.
Rendeltem 2 pici alkatrészt, ez lett a nyomkövetési szám, a mai nappal jött létre.
UH457052315YP
Ennél változni fog még a nyomkövetési szám, vagy marad? Kifogja hozni és milyen szállítási idővel számoljak? (Aug 1-29 a becsült). Lesz vámolva? (US $14 volt)

Köszönöm!

(#86353) V/ válasza Tomika86 (#86352) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem nyomkövetési szám mert nem létezik YP kódú ország, a Yanwen majd ad neki egy másik, valódit valószínűleg olyat amit a Magyar Posta kézbesít majd. Egyenlőre még nincs új azonosító hiszen most lett megigényelve a szállítás.
150 € (188,25 $) értékig nincs vám, eddig az értékig az eBay beszedte az áfát. Ha a kézbesítő cég megkapja azt az információt hogy ki volt fizetve akkor itthon csak a kezelési díjat kéri a Posta, ha nem tudnak róla akkor viszont áfát is kérni fognak. HA ez történne akkor az eBay-től kell visszakérni azt az áfát amit ők szedtek be, ehhez segítésg az Összefoglalóban leírva.

(#86354) V/ válasza Tomika86 (#86352) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben megkapta z új azonosítót és ezzel fogja a Magyar Posta kézbesíteni: UA555485090AE
De ezeknél lehet hogy az áfát is kérik majd, ilemkor az Összefoglalóban leírt módon az eBay-től kel a nálunk levont áfát visszakérni.

[ Szerkesztve ]

(#86355) Tomika86 válasza V/ (#86354) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#86356) Tomika86 válasza V/ (#86354) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia,

Az aliexpressen most majdnem minden pnluc nyomkövetésű. Ezt is a posta hozza, de nincs kezelési költség sem. Ebayen miért más ez?

Köszi

(#86357) V/ válasza Tomika86 (#86356) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, mert függ a szállítási módtól és attól hogy azok közül melyiket választod.

Mert az eBay-eken (mert több van) több ország eladói árulnak és nem lehet egységes szállítást biztosítani, mert országonként más-más lehet a "logisztikai" szolgáltató az AliExpress esetén egy cég a Cainiao szervezi a szállítást és elsősorban Kínához kötődnek az eladók egyszerűbb a szállítás egységesítése.
Persze az eBay-en is biztosítanak az eladóknak egységes szállítási megoldást eBay International Shipping vagy régebbi nevén eBay Global Shipping Program de országonként eltérő az aki kézbesíti, nem egységes.

(#86358) MasterDeeJay

Hali!

Vettem két procik amerikából, egyiket visszaküldeném. Az eladóval meg is egyeztem és küld másikat amint visszaért amit én küldenék vissza.
Adott egy RMA labelt ami USPS visszaküldős címkének tűnik. Ezt hol tudom feladni? Futár vinné, sima posta? vagy mit kell vele csinálni? Ebay szerint 100%-ig álja a visszautat.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86359) V/ válasza MasterDeeJay (#86358) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez a visszaküldéses dolog szokott lenni az ami nem működik, csak "kamu reklám", az USPS-nek nincs felvevőhelye Magyarországon, mert az postai küldemény lenne, a Magyar Posta meg csak azt a küldeményt veszi át aminek a költségét te kifizetsz nekik.
Ez amit ír az eBay hogy neked ingyenes a visszaküldés az csak csúsztatás, mert a realitásokat nem veszi figyelembe.
Az eladó teljesítette azt amit előírnak neki, most már rajtad múlik a visszaküldés, de ezzel a címkével semmit nem tudsz csinálni ennek érdekében.
Ha olyan előre fizette címkét küld amely futárcégnek Magyarországon is van felvevőhelye és szállít az USA-ba, UPS, FedEx, TNT, DHL akkor az ilyen szállítói címkével el tudod küldeni, de nem elegendő csak ráragasztani, mert a vámoláshoz szükséges előírt okmányokat is mellékelni kell.
Vagy pedig nem címkét küld, hanem neked utólag megtéríti a Magyar Postánál feladott csomag postai díját. Ami 500 grammig 6240 Ft, 501-2000 grammig 14100 Ft mait nem igazán fizetnek meg mert 18,08 USD vagy 40,84 USD a kettő összeg és ez a legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#86360) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok,

USA-ba küldenék egy pár cipőt, cipősdobozban.
Tudom, van a posta, 2kg-ig, ajánlott és elsőbbségi "levél"-ként. 13215 Ft

Ezen kívül milyen megoldás létezik még? Az se baj ha olcsóbb....

(#86361) V/ válasza djbahool (#86360) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előző hozzászólásomban #86359 írtam hogy mi a legolcsóbb 501-2000 grammig 14100 Ft mert kell a tértivevény hogy ténylegesen átadják a címzettnek, nem pedig bedobják az előkertbe vagy postán maradó lesz, de ott erről hogy jött csomag és ott átvehető nem értesítik a címzettet.

[ Szerkesztve ]

(#86362) MasterDeeJay válasza V/ (#86359) üzenetére

Az eladó eleve így rakta fel:
Return Policy
30 Day satisfaction guarantee + We'll pay for return shipping
Azaz nem az ebay írta hanem az eladó maga a terméket is így hirdeti meg.

Írtam most neki hogy nincs USPS. Bár nekem az is jó ha visszaadja az árát szerintem meg lehet vele egyezni majd írok mik a fejlemények.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86363) V/ válasza MasterDeeJay (#86362) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert csak így adhatja meg, sablon.

(#86364) djbahool válasza V/ (#86361) üzenetére


djbahool
senior tag

Értem, köszi!
És miután beért az USA-ba, továbbra sincs nyomonkövetés?
(pár hónapja/éve küldtem, és csak addig volt tracking, hogy elhagyta MO-ot)

(#86365) V/ válasza djbahool (#86364) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet követni csak a Magyar Posta nem mutatja a követési oldalán, mert nem egyeztek meg az USA postával. De a nemzetközi postai adatbázisba bekerül és azt a postáknak vezetniük kell. Ezért is kell a tértivevény mert az + könyvelési előírás és igazolt kézbesítés.
Nem szűnik meg a nyomkövetési azonosító ha elhagyja Magyarországot, az él a kézhezvételig.
A tényleges ok ennek a nem követés dolognak, hogy így kényszerítenek USA viszonylatába hogy a drágább EMS-t vagy nemzetközi csomagot válaszd náluk, ott meglepő módon van nyomkövetés végig. Csak van egy kis árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#86366) djbahool válasza V/ (#86365) üzenetére


djbahool
senior tag

Nagyjából értem.
De akkor létezik olyan oldal, ahol én nyomon tudom követni?

(#86367) V/ válasza djbahool (#86366) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#86368) djbahool válasza V/ (#86367) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi :-)
És publikus? (gondolom a 17track az a postát fogja visszaadni)

(#86369) V/ válasza djbahool (#86368) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában az eBay is mutatja mert ott megadhatod a nyomkövetési azonosítót, pontosabban meg is kell adni. Én inkább ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#86370) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

vettem ket konyvet UK-bol, ket kulon ceg, kulon szallitas (itthon: dpd es express1).
fizetnem nem kellett egyiknel se, semmi tovabbit. szamlak igy neznek ki:

Item location:South East, United Kingdom
1 item £17.97
Postage £8.99
VAT *£1.35
Order total £28.31
a masik:
1 item £25.73
Postage £13.08
Import charges £3.70
Order total £42.51
(VAT £1.94
*GSP charge £1.76)

gutya legyek ha ertem. ezekben par % adot velek felfedezni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86371) V/ válasza rednifegnar (#86370) üzenetére


V/
Topikgazda

VAT = áfa, könyvekre 5% nem 27%. Az eBay tudja és le is vonta.
VAT £1.35 és VAT £1.94 (termékár és szállítási költség összege az alap)

[ Szerkesztve ]

(#86372) MasterDeeJay válasza V/ (#86359) üzenetére

Ok! Most adott egy UPS labelt. Viszont UPS telephely keresője nem jó nem is találok semmit.
De találtam csomagfelvevős űrlapot, árakat meg sehol hogy mennyibe van fevennie a csomagot.
Aztán cseszhetem mert megint belföldest adott. Azaz UPS Ground-ot nem standardot.
Azért mekkora elcseszedt rendszerük van UPS-nek és USPS-nek hogy magyar címre már másodszor is belföldes labelt ad.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86373) V/


V/
Topikgazda

Arra kérek mindenkit hogy ne menjünk már bele a politikai vonalba és ennek a technikai részébe és a SZJA dolgaiba, csak egy emlékeztető lenne a hsz-ben a NAV-tól az alábbi idézet, hogy aki elad az eBay-en az készüljön fel erre is. Aki csak vásárol arra ez nem vonatkozik.

Az online piacterekhez kapcsolódó kockázatelemzési munkát ettől az évtől a nemzetközi információcserében érkező adatok is segítik majd. A platformüzemeltetőknek ugyanis új kötelezettségük lesz az, hogy a digitális platformon értékesítőkről, a megszerzett jövedelmekről adatot kell szolgáltatniuk az illetékes tagállamok adóhatóságai részére, így a NAV-nak tudomása van valamennyi belföldi magánszemély, illetve adózó külföldi platformon történt értékesítéseiről is. Kivételt csak közigazgatási szervek, tőzsdén jegyzett társaságok és kapcsolt vállalkozásaik, valamint azon értékesítők képeznek, akik kevesebb mint 30 áruértékesítést teljesítettek egy év alatt, ezek együttes értéke pedig nem haladta meg a 2 ezer eurót. (kb 850 000 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#86374) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#86372) üzenetére

Jól zárult a dolog. Írta hogy kérjek ebay visszaküldést és az ebay adott is egy DHL labelt aminek megrendeltem a felvevését weben és még aznap két órán belül felvették a csomagot háztól. A cím az maga az ebay volt, onnan megy tovább UPS-el.
Mindezt totál ingyen, de le is írta hogy ingyen van return csak azért furcsa hogy express internationallal visszaküldenek egy olyan cuccot ami a szállítási költség felébe sem kerül.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86375) V/ válasza MasterDeeJay (#86374) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor végül is az eBay biztosítja a visszaküldést és nem kell az eladót nyaggatni címke ügyileg, csak meg kell vele beszélni hogy tudjon róla. Konkrétan hogy kérted az eBay-től?

(#86376) MasterDeeJay válasza V/ (#86375) üzenetére

Így van, ebay intézte. Eladó csak USA belföldes címkét tudott adni ami.
Eladó kérte hogy nyissak return case-t. Csak az egyik procit küldöm vissza a kettőből úgy egyeztünk meg. (igazából nem hibás egyik sem csak speckó (AWS-1100v4) és nem megy rajta minden pcie sáv de így lett gyártva, majd lesz róla teszt mert egyet megtartottam most bacsisnál van, neten nincs róla igazán infó, egyet megtartok meg a maga módján ritka)
Nyitottam case-t hogy nem jó a proci mert hibás, az ebay meg totál automata módon küldött return labelt hogy érjen oda 27.ig. DHL International Express címkét kaptam, felhívtam a DHL-t hogy hol tudom feladni, ott mondták hogy ha van partner számom akkor egyből küldenek érte futárt vagy BP-en tudnám leadni. Így kértem futárt weben beírva a csomagon lévő waybill számot, két óra múlva jöttek (Balatonfüred) és vitték is ingyen.
A címkén rajta van hogy 1db-ot küldök vissza ilyen prociból és vám is le van nyilatkozva. Nekem semmi dolgom nem volt vele csak a futárrendelés. Csodálkoztam is hogy ez ilyen egyszerű.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86377) V/ válasza MasterDeeJay (#86376) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi.
Akkor egy ilyen javaslat marad meg az agyamban:
Ha valamiért vissza kellene küldeni a terméket és használható az eBay visszaküldési garanciája.
1. Egyeztetni az eladóval hogy mi a probléma és leírni hogy az eBay-n keresztül visszaküldeném. Valószínűleg ezzel nem lesz problémája.
2. Return item case indítása és az eBay küldd egy olyan címkét amit ráragasztva csomagra egy magyarországi szállító cégnél le lehet adni, fel lehet vetetni és ez így kerül vissza az eladóhoz.

(#86378) MasterDeeJay válasza V/ (#86377) üzenetére

Gyakorlatilag így történt, igen.
Eladó nekem csak belföldeseket adott, nem volt képes generálni nemzetközit.
Mondjuk az a gyanúm hogy eleve az ebayen keresztül jött a csomag azaz az eladó maga szerintem az ebaynek küldte el és én onnan kaptam nemzetközi csomagként.

Vettem már magánszemélytől is dolgokat amelyeket az ebay csomagolt újra és amikor megsérült akkor az ebay adott vissza pénzt mert az ő csomagolásuk/postázásuk során sérült meg. Konkrétan a helyi gofrisütödének szoktam venni sütőket amelyek ott kint ilyen 10-20eft kategória, mire ideér 40e körül van, könnyű átalakítani 230v-osra, elektronika egy része fel is van rá készítve. Itthon nincs ilyen minőségű termék a kommersz cuccok között az ipariak meg többszörösébe kerülnek. Szóval vannak dolgok amik ott még 2x-3x áron is jók.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86379) djbahool válasza V/ (#86369) üzenetére


djbahool
senior tag

Szia,
Nekem sem az eBay, sem a parcelsapp nem mutatja a tracking infót, csak addig, hogy MO-ról el lett küldve.
Valami más ötlet, hol tudom megnézni?

(#86380) V/ válasza djbahool (#86379) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtuk itt hogy hogyan kell megadni az eBay-en, de ha elküldték amíg nem érkezik meg egy új könyvelési helyre addig nincs beírva semmi

(#86381) Tomika86 válasza V/ (#86357) üzenetére


Tomika86
senior tag

Szia
Ma jött, hogy fizessem a vámkezelést, reggel el is utaltam a 400ftot, ez a csomag nálam lehet a héten?
Augusztus 1et írnak, de mi lenne annyi idő? Mondjuk az aug 29hez képest jobb.

UA555485090AE

Köszönöm

(#86382) V/ válasza Tomika86 (#86381) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, megkaphatod, a szállítás független attól hogy mikor fizetsz útban van a kézbesítő postára

(#86383) Tomika86 válasza V/ (#86382) üzenetére


Tomika86
senior tag

Köszönöm

(#86384) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Itt kell vámot, és áfát fizetni?
[link]

(#86385) V/ válasza Tanczi01 (#86384) üzenetére


V/
Topikgazda

Vám szerintem erre 0%, áfát majd a kézbesítést végző cég szedi be, mert 150 € feletti az ár és ekkor nem az eBay szedi be. Lesz még vámkezelési díj is, az a kézbesítő cégtől függő árban.

(#86386) MasterDeeJay

Ebay kissé túltolta a visszatérítést.
Szóval visszaküldtem egy procit a kettőből és most visszaadja az árát az ebay viszont mindkettőjét visszaadja vámmal áfával mindennel együt pedig én csak egyet küldtem vissza és egyet is írtam mindvégig hogy egyet küldök. Nem is visszatérítést kértem hanem cserét.
Mit tudok ilyenkor tenni? Nem akarok kárt az eladónak mert csak jó véleményem van róla és mindenben segített, a teljes visszatérítés meg nem járna.

Vagy ilyenkor maga az ebay kártalanít? Mert ha úgy van akkor nem érdekel csak az eladónak ne legyen kára belőle. Számlákon ebay gmbh van mindenhol a vételnél és a visszatérítésnél is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86387) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Régen rendeltem eBay-ről így az lenne a kérdésem h mi a jelenlegi gyakorlat vám kapcsán?

Aliexpressen benne van általában az árban így az tiszta, de itt most olyan termékeket nézek h ez nincs külön írva sehol, csak hogy "A nemzetközi szállítású árucikkeket vámkezelhetik, és további költségekkel járhatnak. Helyszín: Shenzhen , Kína"

Posta ki fogja fizettetni az előre nem látjató mértékű vám összegét?

(#86388) V/ válasza dabgergo (#86387) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban leírva hogy itt miként megy a téma 16. Vámügyintézésről néhány gondolat pont. Itt nettó ár van kiírva fizetéskor kérik az áfát ha szükséges. És itt sem mindig a Posta kézbesíti.

[ Szerkesztve ]

(#86389) dabgergo válasza V/ (#86388) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm!

(#86390) atala


atala
addikt

Régen az Abay-en volt egy HongKong-i fickó aki pendrive-ot, és memória kártyákat árult ami garantáltan nem volt hamisitvány, és jó áron is volt. Nagyon sokan vásároltak tőle.
Valami sinc... volt a neve. Most nem találom. Esetleg más néven van?

(#86391) MasterDeeJay válasza atala (#86390) üzenetére

https://www.ebay.com/usr/sinceritytrading
Úgy nézem legalább egy éve nem rak fel semmit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#86392) atala válasza MasterDeeJay (#86391) üzenetére


atala
addikt

Esetleg más megbízható eladó?

(#86393) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, van vámköltség ha ezt megrendelem?
[link]

Economy Shipping - Taiwan

PSN ID: marquuard

(#86394) V/ válasza EnterR (#86393) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban leírva hogy itt miként megy a téma, 16. Vámügyintézésről néhány gondolat pont.
Úgy 134 GBP-ig nincs vám, ha attól több akkor meg esetleg csak 0%.
Ami még rájöhet ha a Magyar Posta kézbesíti, a vámügynöki szolgáltatási díj 399 vagy 799 Ft-ja.

[ Szerkesztve ]

(#86395) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Amerikából akarnak nekem ajándékként küldeni valamit, nem sok talán 5eft ha van az egész. Próbáltam utánajárni hogy meddig költségmentes a dolog, de ezek a magyar jogszabályok az őrületbe kergetnek, valaki tudja itt hogy van ez pontosan?

Köszi

(#86396) V/ válasza Sanyaaa26 (#86395) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtam az Összefoglalóba, de akkor itt van:
Ha ajándékba kapjuk (magánszemélytől magánszemélynek kategória) -nem adtunk érte pénzt és van egy ajándékozási nyilatkozat- akkor 45 €-ig ÁFA és vámmentes.
A nyilatkozathoz formanyomtatvány nincs rendszeresítve, ezt az alábbi adatokkal szükséges elkészíteni: feladó és címzett adatai (név és cím); küldemény postai azonosítószáma, küldemény pontos tartalma, értéke, mennyisége, ajándék meghatározás és a feladónak kell aláírással igazolni.
USD-ben max 49

[ Szerkesztve ]

(#86397) breezer88


breezer88
tag

régóta újra rendelni szerettem volna eBay-en és megjelent egy (nekem) új tétel: HÉA
az ár 35.19 (gpb) és ehhez jönne még 9,5 HÉA. Az volna kérdésem, hogy el lehet ezt kerülni és inkább a postára hagyni a vámoltatást - mert az talán kevesebb lenne - vagy csak úgy tudom megrendelni, hogy kicsengetem ezt az összeget is? amúgy így már nem is éri meg, belföldről olcsóbb volna.. :Y

(#86398) V/ válasza breezer88 (#86397) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet kikerülni, mert az EU-s (magyar) törvénykezés alapján 150 € (~134 font) értékig az eBay köteles beszedni az áfát a vevő országa szerinti mértékben, ha ennél több akkor történik náluk az áfa beszedése.
HA áfás áron itthon ennél olcsóbb akkor ne vedd meg az eBay-n, mert még ha a Magyar Posta kézbesíti ők még kérnek 399 vagy799 Ft kezelési díjat.

[ Szerkesztve ]

(#86399) RR-13


RR-13
őstag

Mobiltelefont rendelnék Kínából 331 EUR értékben az eBay-en, ismereteim szerint a mobiltelefon 0%-os, vagyis mentes a vámtarifa alól, jól tudom? Köszi.

(#86400) V/ válasza RR-13 (#86399) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól tudod, az áfát majd fizetned kell itthon és a vámkezelési díjat is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.