Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) V/ válasza K Norbi (#86550) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor elindítod a reklamációt van olyan szöveg hogy hegy adott dátumtól kérheted a segítségüket és amikor az a dátum elérkezik megjelenik egy olyan link, gomb.
Ők ezt írták neked és ma még 8.-a van, majd 9-én, ahogy írják.

Csak apró megjegyzés, a magyarított oldalaikon szoktak apró hibák lenni, javaslom hogy az oldalon fent jobbra a nyelv angol legyen.

[ Szerkesztve ]

(#86552) lupus_l válasza K Norbi (#86550) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Holnap tudod a segítségüket megigényelni. A levél alapján a mai napig van még a vevő - eladó rendezésre idő.

Amúgy elég nem korrekt az eladó, hiszen 50%-ot akar visszafizetni maximum, mikor egyértelmű hogy mást küldött...

[ Szerkesztve ]

(#86553) K Norbi válasza V/ (#86551) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm, átállítottam Angolra. :R

(#86552) lupus_l
Olyanokat írt, téptem a hajam :D
Nagyon nem korrekt eladó.

Akkor holnap írok az e bay nek :R

[ Szerkesztve ]

(#86554) K Norbi válasza K Norbi (#86553) üzenetére


K Norbi
addikt

Ma lehetett jelenteni be az E bay nek.

Leírtam mindent, küldtem nekik képeket.
Egy kis segítség kelenne az Angol fordításba.
Mert ezek a fordítók elég nyersek. :D

Hogy akkor nekem mi a teendőm.

[ Szerkesztve ]

(#86555) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

Régen töröltem az ebayes regemet. Nemrég újra regeltem az ebay.de -n. Az én hibám, tudom, mivel nem tudok németül :D
Szóval átállítottam a nyelvet meg minden és az ebay.com-on minden magyarul/angolul jelenik meg, de ha veszek valamit, akkor még mindig németül jön róla az email.
Körbenéztem a beállításokat, de nem látom hogy lenne olyan, hogy email-nyelv beállítás.

Ötletek?

Make Love not war!

(#86556) V/ válasza SirRasor (#86555) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyenre nyelv átállítás.
Hidd el hogy az eBay.com magyarítása is trehányra sikeredett, persze annak akinek semmi nyelvismerete nincs az megfelel addig amíg olyan hibába nem fut, hogy a magyar nyelvű oldal nem megfelelően kapcsolódik egy le nem fordított modulhoz, de a hivatalos kommunikáció nyelve az sehol sem a magyar.

(#86557) SirRasor válasza V/ (#86556) üzenetére


SirRasor
őstag

Az nem gond, jó az angol is. De ez germánium! :DDD

Make Love not war!

(#86558) V/ válasza SirRasor (#86557) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam pl a mobil app az magyar-angol-német nyelvű, meg lehet szokni a németetet is az angol mellett, a szöveg lényege megegyezik.
Engem az jobban zavar hogy a német eBay vásárlásaimnál az üzenteket az angol nyelvű üzenet modul kezeli, angol minden miközben német az irányultság.

(#86559) K Norbi


K Norbi
addikt

Most akitől vettem a lomot...
Neki miért érné meg visszafizetni a pénzem?
Mikor az E bay automatikusan helyette majd megteszi.
Neki csak annyi a dolga hogy nem csinál semmit.

Vagy kap érte büntetést?
Vagy tőle vonják vissza a pénzt?

(#86560) V/ válasza K Norbi (#86559) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy kap érte büntetést? - Igen.
Vagy tőle vonják vissza a pénzt? - Igen.
Még is szerinted nem egy üzleti vállalkozás az eBay hanem egy segélyegylet? A 8-15% jutalék amit az eladóktól szednek hogyan fedezné a működési költségüket és azt hogy az eladó helyett visszaadják a a vevőknek a vételárakat ha van valami probléma?

[ Szerkesztve ]

(#86561) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Nem feltétlenül biztos, hogy Ebay-hez köthető a kérdésem teljesen, és lehet ostoba is a felvetés de:
Visszatéítés esetében (revolut egyszer használatos kártyával fizettem) számlára utalják vissza, vagy kártyához köthető? Mert ha utóbbi akkor lehet gond, mivel ugye az a kártya már nem létezik úgymond.

(#86562) V/ válasza czanga (#86561) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankkártya(szám) az mindig egy bankszámlához kötődik, a fizetés esetén a kártya van használva arra hogy a bankszámláról elutalják a pénzt, visszafelé is utalás történik a bankszámlára. Annyi szokott lenni hogy néha Revolut lassan könyveli le, de mindenképpen megkapod, akkor is ha egyszerhasználatos kártyaszámot használtál, a bankszámla az fix.

[ Szerkesztve ]

(#86563) czanga válasza V/ (#86562) üzenetére


czanga
őstag

Akkor úgymond helyesen gondoltam, csak bennem volt a félsz, hogy mi van ha mégse. Köszönöm szépen! :R

(#86564) aarma


aarma
friss újonc

Sziasztok,

Az ebayen szeretnék eladni EU országokba.
Egy ideje próbálom kitalálni hogy melyik ebay oldalra kellene regisztrálni illetve melyik oldalon érdemes listázni de nem találok egyértelmű választ.
Az ebay.com support azt írta hogy bármelyik ebay oldalra beléphetek az accommal és mindegy hol regisztrálok.
Máshol azt láttam hogy a szállítás megadásával, currency konverzióval voltak gondok ebay.com regisztráció esetén még az európai ebay oldalak használatánál is.

A .de, .it stb oldalakkal az alapvető gondom hogy nem angol, ezért érdekelne hogy az ebay.com használható-e rendesen. Ha nem akkor inkább előre derüljön ki.

(#86565) V/ válasza aarma (#86564) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha EU-ban akarsz eladni akkor csak EU-s eBay jöhet szóba. Az amelyik nyelve jobban ismert. Mivel az adott országra meg kell adnod egy alap szállítást így az eBay.com esetén kell USA szállítás az ottani vásárlókat nem tudod kizárni. Az Összefoglaló ad némi segítséget.

(#86566) aarma


aarma
friss újonc

Köszönöm!

(#86567) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Rendeltem valami usából, a költségre rájött a HÉA, itt minden rendezve van vagy még a vámon valamit ráraknak? Mert láttam olyat is ahol volt HÉA és valami minimális vám költség is külön 200$ körüli összegről van szó
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#86568) V/ válasza animatrix11 (#86567) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 27% áfát számolta fel az eBay, mert 150 € (kb 180,65 USD) alatti volt a termék nettó ára és majd az eladó a szállító cég felé közli hogy ez eBay IOSS vásárlás volt, akkor már itthon nem kell fizetned semmit. Ha a Maygar Posta kézbesíti akkor persze a 399 Ft / 799 Ft kezelési díjat fizetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#86569) warga2022


warga2022
újonc

Sziasztok!

Szeretném megrendelni ezt az ebike motort ebay.de-ről,nem nagy méretű kb 3 kiló.
https://www.ebay.de/itm/266314900546?hash=item3e019ae442:g:EJQAAOSwrAFkmyL3&amdata=enc%3AAQAIAAAA4CmRZRi%2BXlkoXmNRr7akvsMHwL7ciEjPSQ5fml30BBom%2FKWejp06VHjyIFB3GnNuJ9tTzqtv8uH1DYeqoPrggLb%2FtXl0xDgXoHTj7HChGkOse0z0wCPKlAvrMABIrgRaKyPJRzgfjFDUkU9PH8KuthQEIZ0yM8A7c9AArdpIHNLTCXepH8JeQ9ErpORJ1PZUA55HzFgxOeJICQLHd5YOgotCEHx7b3%2B7eYsPzh%2FW6MHbDSoDTP3pumWfSeve9KgV57qQTOjVnEelPBW3FkyWT1LBF1%2FURpdDanErONqAlhkQ%7Ctkp%3ABk9SR-zt2fTRYg

Az eladó Angliából küldené.
Én úgy számoltam,hogy kb 35000Ft lenne a költsége amire ideér(vám,áfa,kezelési díj).
Jól számoltam?

Köszi!

(#86570) rednifegnar válasza warga2022 (#86569) üzenetére


rednifegnar
senior tag

vicces a cimke rajta hogy made in hungary erre vedd meg uk-bol. itthon nem kapni?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86571) V/ válasza warga2022 (#86569) üzenetére


V/
Topikgazda

A következőnél kérlek használd a link formázást, mert ezt így kell itt használni.

Sziasztok!
Szeretném megrendelni ezt az ebike motort ebay.de-ről, nem nagy méretű kb 3 kiló.
Az eladó Angliából küldené.
Én úgy számoltam,hogy kb 35000Ft lenne a költsége amire ideér(vám,áfa,kezelési díj).
Jól számoltam?
Köszi!

25346 Ft az áfa és 4000 Ft a Magyar Posta vámkezelési költség. Vám nincs az Egyesült Királyságból megvásároltakra.

(#86572) warga2022 válasza rednifegnar (#86570) üzenetére


warga2022
újonc

Itthon gyártják de nem találtam csak3
x ennyiért

(#86573) warga2022 válasza warga2022 (#86572) üzenetére


warga2022
újonc

Rendben.Köszönöm az informác
Iiót.

(#86574) K Norbi válasza V/ (#86560) üzenetére


K Norbi
addikt

Sikerült. :R
Úton a teljes összeg visszatértés.

Írta az e bay
Hogy küldtek az eladónak üzenetet.
Vegye fel velem a kapcsolatot.
És intézze a vissza küldést.

De semmi nem jött.
Nem Írt.
Így az alkatrész nálam maradt.
Nem kell visszaküldenem.

És a teljes vételárat is megkapom.

Én nem tudom miért volt ez az eladó ekkora faszkalap.
Pedig írtam neki.
Visszaküldöm a saját költségemen.
Csak az alkatrész árat utalja vissza.

De írta ez nem lehetséges.
Pedig felvolt tüntetve az oldalán.
Hogy 30 napig visszaküldhető a saját költségemen.

[ Szerkesztve ]

(#86575) SirRasor


SirRasor
őstag

Brittektől vámeljárás másnak is ilyen sok f*szakodással járt? Többet tuti nem rendelek ebayen EU-n kívülről :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#86576) V/ válasza SirRasor (#86575) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint mi asok? Többüknek volt hogy csak az ottaniak kifelé 2 hétig vámolták és itt is előfordul akár 10 nap. Sok angol eladó még mindig nem tudja hogy az EU-ba hogyan kell küldeni csomagot. A vám-árunyilatkozatot sokszor elfelejtik és ha az nincs be sem jöhetne az országba, mert vám ugyan nincs, de a könyvelési dolgok nincsenek elengedve.
De ki vámolja, ki a szállító mert esetleg tőled várnak valamit.

(#86577) "_Maverick_"


"_Maverick_"
kezdő

Dábiából a UPS hány nap alatt szállít Magyarországra? Feladó szerint 2-3 munkanap.

(#86578) V/ válasza "_Maverick_" (#86577) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi lehetséges, de inkább 5 napon belül számolj, ha nem rontanak el valamit.

(#86579) SirRasor válasza V/ (#86576) üzenetére


SirRasor
őstag

UPS intézi, minden doksi OK.
Viszont az áfát pofátlanul rátette a magyar állam, ami az összeget nézve kimeríti a lopás fogalmát. Mocskos tolvaj banda :(

Make Love not war!

(#86580) V/ válasza SirRasor (#86579) üzenetére


V/
Topikgazda

Amióta van áfa azóta az import dolgokra mindig rátették, csak 2004 - 2021-ig volt a az a 22 € kedvezmény amire nem. A 27% meg sajnos annyi. Itthon is a legtöbb dolgon annyi van, kénytelen vagy beletörődni.

(#86581) SirRasor válasza V/ (#86580) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez csak azért zavar, mert nem törődtem bele. De mégis mit tudok tenni? Hát igazából sokat:
Vagy használt, újszerű dolgokat veszek
Vagy külföldről vásárolok vám/áfa nélkül

Ezt csinálom már évek óta és elég sokat tudok spórolni...ezért is vágott most mellbe, hogy létezik a 27%-os adó meg pölö az UPS-nél 6k kezelési költség.
(a klasszikusról nem is beszélve, hogy mégis miért kéne megadóztatni bármit, ha már egyszer megadóztatják a fizetésem :W )

Make Love not war!

(#86582) V/ válasza SirRasor (#86581) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay-en az import beszerzés mindig áfás, akár új, akár használt és 2021 júliustól mindenre, nincs kivétel.
A külföldről vám és/vagy áfa nélkül nem igazán lehet vásárolni már.
A fogyasztási adó és a jövedelemadó azért nem azonos kategória, de értem amit írsz.

(#86583) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

multkor mar ertetlenkedtem itt a konyvek rarakodo koltsegeivel kapcsolatban mert szamomra sehogy se jott ki a matek.
lenne usa-bol egy hasznalt konyv $315+$31(posta) aron (hasznalt konyves kereskedotol). mennyibe lenne ez a vegen mire kezbe kapom?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86584) SirRasor válasza V/ (#86582) üzenetére


SirRasor
őstag

Aliról nincs áfa/vám (illetve benne van az árban, de nyilvánvalóan elcsalják :)) )
Ebayről meg eddig EU-n belülről rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#86585) V/ válasza SirRasor (#86584) üzenetére


V/
Topikgazda

VAT included azt jelenti hogy bruttó, áfás ár van kiírva és 150 € értékig az Aliexpress szedi be az áfát ez a vámmentes határ is egyben.Nem csalják el, a letölthető számla tartalmazza azt a vásárlási azonosítót amivel az áfát a holland adóhatóság továbbitja a magyar NAV-nak és meg is kapják. Törvény kötelezi erre az Aliexpresst, az eBay-t ők felelnek érte, nem az eladókra van bízva.
Ha 150-nél több akkor nettó árat fizetsz és itthon szedik be az áfát és ha van a termékre akkor a vámot. 2021 július 1-től így megy a dolog.
Szintén ettől a dátumtól az EU-n belüli beszerzés új termékek esetén áfás ha az eBay-en veszed meg akkor is. Az Összefoglaló tartalmazza az új vámolási, áfa beszedés szabályait.

[ Szerkesztve ]

(#86586) V/ válasza rednifegnar (#86583) üzenetére


V/
Topikgazda

A könyv 5% áfás. Persze a szállítónak ismerni kell hogy a csomag azt tartalmaz, ha a mellékelt vám-árunyilatkozat ezt nem tartalmazza akkor 27%-ot számolnak

(#86587) rednifegnar válasza V/ (#86586) üzenetére


rednifegnar
senior tag

koszi gondolkodoban vagyok mert eleg huzos, raadasul most adott egy jo offert is. de meg igy se olcso. az a baj hogy nagyon ritka fel evente bukkan fel egy db, es szinte csak usa-bol hozhato be.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86588) V/ válasza rednifegnar (#86587) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay jelzi az eladóknak hogy miként kell ide küldeni, az összes szállító cégnél meglehet (kell) adni hogy mi van küldve és ha 150 € alatti az érték akkor az áfát az eBay szedi be, akkor meg azt kell megadnia a szállítókál hogy IOSS rendszerben az eBay szedte be az áfát és akkor csak, ha Magyar Posta kézbesíti a 399 Ft kezelési díjat kell fizetni.

(#86589) rednifegnar válasza V/ (#86588) üzenetére


rednifegnar
senior tag

masik kerdes es tudom nem teljesen ide valo, paypallal fizettem egy francia hasznalt konyves boltnak kozvetlenul (nem ebay vasarlas hanem a sajat oldalukon).
nem jott meg. eleve 1 honapra igertek (mivel kitettek az uzlet berlemenybol oket es uj helyre kellett koltoznie). lejart az 1 honap meg meg 2 het es semmi. akkor irtam, azt valaszolta a tulaj, hogy bocsi-bocsi nem gondolta hogy ekkora melo a koltozes, de a jovo heten kuldik. persze nem jott semmi. ez volt augusztus masodik heteben. nem akarom lemondani a rendelest bar mar kezdek kicsit morci lenni, ezert gondoltam megnezem meddig tart a pp vedelem es ettol fuggoen vagy visszakerem, vagy ujra rairok hogy mi van.
elvileg lattam egy ilyet a fizetes aljan, ez azt jelentene hogy 2024 jan 09-ig van vedelmem?



utalom ezeket a magyaritasokat.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86590) V/ válasza rednifegnar (#86589) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen addig élő.

(#86591) strike-force


strike-force
őstag

Sziasztok,
Témaösszefoglalót elolvastam, de nem találtam segítéget. Német ebay-ről rendelnék több dolgot, de csak Németországon belülre szállítana, máshova nem. Tudom, mert kérdeztem. Szükségem lenne egy fiókra/cégre/szolgáltatóra, akinek a címére meg tudnám rendelni és ő egy bizonyos idő/mennyiség/súly után elküldené Mo-ra.
Létezik ilyen?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#86592) somnia válasza strike-force (#86591) üzenetére


somnia
őstag

mailboxde.com

(#86593) Spet válasza strike-force (#86591) üzenetére


Spet
addikt

Vagy, ha régi regisztrál felhasználó vagy több pozitív értékeléssel, akkor rákérdezel az eladónál, hogy nem-e tenne kivételt. (általában működik).

Abban az esetben, ha ebbe belemegy, küld részedre egy "végszámlát" ebay-en keresztül, ami tartalmazza a szállítási költséget.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#86594) xcvbxcvb válasza Spet (#86593) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

„Németországon belülre szállítana, máshova nem. Tudom, mert kérdeztem.”

:)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#86595) strike-force


strike-force
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat el tudok indulni intezkedni! :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#86596) V/


V/
Topikgazda

Még fizethetünk PayPal-al, ezért egy változásra szeretném felhívni a figyelmet.
Akinek van PayPal fiókja az ellenőrizzen le egy beállítás mert változtattak a pénzfogadás devizaváltási témán szeptember 11-től.
Belépés után jobbra fent a Notifications-nál van egy üzenet

A Review your Settings-re kattintva lehet állítani a küldéssel érkező pénz nem átváltását.
Én javaslom a szóba jöhető deviza egyenlegek aktiválást.

Ezen a linken előjön ha nem látsz üzenetet.

Röviden a harmadik gomb legyen jelölve, ami a jó beállítás:
Accept all payments without converting the currency, either adding to an existing balance or creating a new holding currency where needed.


Ez legyen elmentve.

[ Szerkesztve ]

(#86597) xcvbxcvb válasza V/ (#86596) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem nem jött üzenet, és ha a linkre kattintok akkor a főoldalra dob. Rákerestem a súgóba is, ott a link de akkor is a főoldalra dob.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#86598) V/ válasza xcvbxcvb (#86597) üzenetére


V/
Topikgazda

A link akkor működik ha be vagy lépve és magyar lakcímes regisztrációnál.
Ez lenne a link és az oldal minden regisztráció esetén elérhető legfeljebb ez a beállítás nincs.
https://www.paypal.com/businessmanage/preferences/payments

[ Szerkesztve ]

(#86599) xcvbxcvb válasza V/ (#86598) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Persze bejelentkezve próbáltam. És a súgónál rákeresve kidobta nekem is ezt a linket, de rákattintva úgy is a profilomra dobott.
Magyar lakcím, personal fiók nem üzleti.
Mondjuk nekem szerencsére nem váltja át forintba a beérkezett pénzt, pedig forint a fő pénznem. Egyszer régebben egy euros utalásnál váltotta át valamiért forintra.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#86600) V/ válasza xcvbxcvb (#86599) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem tudom miért nem jön elő a képernyő, másik böngésző?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.