Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86751) batyus086 válasza V/ (#86749) üzenetére


batyus086
csendes tag

Köszönöm, megnézem.

rednifegnar: melyik regisztrációra gondolsz? Futár céghez egyikhez se vagyok regisztrálva.

(#86752) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Rendeltem 2 db ps3 játékot külön eladótól, Japánból, ebay-ről, egy időben.
Ma megjött egy csomag, de még nem tudom mi-melyik van benne, fater vette át vidéken. Ma du kiderül.
Kérdés: lehet, hogy a két csomagot egyesítették és egy csomagként jött meg a 2 db dvd vagy ez kizárt?
(A másikról semmi hír...).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#86753) V/ válasza Weareus (#86752) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nem szokás egybecsomagolni a különböző vásárlások tételeit.

(#86754) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Sajnos nem kaptam meg a megrendelt cuccot és szeretném visszakapni a pénzem. A megrendelések között a lenyíló menüben viszont nincs olyan opció ahol ezt meg tudnám tenni. Írtam az embernek, hogy kérném vissza a pénzem. Ez 3 napja történt, semmi válasz. Az Ebay hogyan tudna közbelépni? Egy darab kontakt nincs feléjük sehol, mindenhol azt írják, hogy válasszam ki a menüben, hogy nem kaptam meg a terméket és ott lehet a közbelépésüket is kiválasztani (a képen látszik, hogy semmi ilyen lehetőségem nincs). Valaki tudna segíteni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#86755) V/ válasza Wanderlust (#86754) üzenetére


V/
Topikgazda

Contact seller áll most rendelkezésedre, ahol lenne olyan hogy nem kaptad meg, ha az eladó részéről nem lesz reakció akkor nyílik meg a lehetőség az eBay segítségét kérni, elméletben ítrak egy dàtumot.

(#86756) Wanderlust válasza V/ (#86755) üzenetére


Wanderlust
tag

Természetesen néztem ott is, ott írtam az eladónak, hogy mi a bibi. Más opció amit választhatnék nincs. Nem hatalmas összegről van szó csak azért mégis böki a csőröm, ha átvernek...November 6.-ig kellett volna, hogy megérkezzen a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#86757) V/ válasza Wanderlust (#86756) üzenetére


V/
Topikgazda

Miből tudsz választani?
Mert több eset lehet. Ez lenne a normál választás ha lejár a várható szállítási idő a mikor a More actions választja valaki (Firefox böngészőben):

Itt van a I didn' receive it - Nem kaptam meg

Ha Contact seller van választva akkor általában van Shipping opció és ott előfordulhat a nem kaptam meg lehetőség is:

What can I do if I don't receive my item?
You can report the item has not arrived.

Problémát abban látok hogy ez egy júniusi vásárlás volt és a nov.6 végső idő az nagyon sok egyáltalán nem jellemző ilyen hosszú, úgy tűnik mintha nem lenne már eBay vásárlói védelem lehetőség.
Mivel fizettél? Ha esetleg PayPal-al akkor ott nézd meg hogy lehet-e meg nem érkezett dispute-t nyitni vagy még az eBay vásárlói védelmet említik.

(#86758) Wanderlust válasza V/ (#86757) üzenetére


Wanderlust
tag

Igen, ezt kellene látnom nekem is de nincs "I didn't receive it" sehol teljesen mindegy melyik böngészőt használom. Kártyával fizettem és csodálkoztam is, hogy több hónapot kell várni a termékre. A "You can report the item has not arrived" résznél ki sem tudom választani ezt a megrendelést csak az utolsó kettőt. De szerintem ezt már buktam.

(#86759) Weareus válasza V/ (#86753) üzenetére


Weareus
addikt

Meg is jött a két csomag külön, egy napon, két futárral... :D
Az egyikre kellett utólag ilyen áfa-vám mütymütyöt fizetni, a másikra nem. Mindkettő Japánból jött.
Ez hogy van?
Van aki ebay-en úgy hirdet, hogy már benne foglaltatnak ezek az árban?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#86760) V/ válasza Weareus (#86759) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd Összefoglaló, 16. Vámügyintézésről néhány gondolat leírást.
150 € értékig az eBay-nek kell beszedni az import áfát, ha úgy küldi az eladó hogy ezt a tényt hogy áfa beszedve (IOSS vásárlás) közli az itteni kézbesítő céggel akkor itt nem kell fizetni semmit, kivéve a Postánál a szolgáltatási díjat.
Ha ezt nem adja meg akkor a Magyar Posta esetén ők be fogják kérni az áfát is, egyébként meg van nekik a vámügynöki szolgáltatási díj amit mindig kérnek ha ők a kézbesítők és ha importról van szó.
Ha úgy kéri a kézbesítő cég itt hogy az eBay már beszedte (150 €) akkor amit az eBay kért az visszakérhető tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#86761) mexel


mexel
veterán

A múltkor volt a sztorim hogy az eladó adott full refundot amit nem kértem. Végre írt, szeretném neki visszautalni paypall-al az összeget, de a Paypalnál nem az ő paypal adatait látom, hanem az Ebay-ét, hogyan tudom visszautalni neki? Kérjek tőle paypal címet? De így kikerülöm az Ebay-t nem lesz nyoma annak hogy visszautaltam, nem biztos hogy azt a Paypal logint adja meg ami az Ebay-hez van neki kötve...
Hogyan csináljam?

(#86762) V/ válasza mexel (#86761) üzenetére


V/
Topikgazda

Már megszűnt 2 éve az hogy az eladóknak PayPal-ra küldik a pénzt, csak fizetésre lehet használni a PayPal-t. Az eBay kezeli a PayPal-os vásárlói pénzeket és az eladó bankszámlájára utalják ki. Aki csak elad annak nem kell PayPal, sőt a fizetésre sem kötelező használni.
Elkéred a PayPal e-mail cím azonosítóját és amikor küldöd neki a pénzt lehet megjegyzést hozzáfűzni, oda beírod az eredeti eBay vásárlási tranzakció azonosítóját (Order number) és anyyi más szöveget ami oda befér és a PayPal könyvelésben lesz nyoma. Az eBay-en a refund-al lezárult, ott azzal nincs dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#86763) mexel válasza V/ (#86762) üzenetére


mexel
veterán

Oké köszi. Olyasmit írt hogy vmi új fizetést indít az ebay oldalon, de akkor kérek egy paypal címet tőle inkább

(#86764) V/ válasza mexel (#86763) üzenetére


V/
Topikgazda

Végül is az is jó lehetne, de miként gondolja megvalósítani azt elképzelni sem tudom. Felad egy csak neked szóló hirdetést? Tudtommal egy lezárt vásárláshoz nem csinálhat pénzbekérőt.

(#86765) mexel válasza V/ (#86764) üzenetére


mexel
veterán

Igen, közben írt hogy le van zárva semmit nem tud tenni.
Mindegy ha küld paypal nevet akkor utalom neki, remélem nem fog utána semmit csinálni

(#86766) rednifegnar válasza mexel (#86765) üzenetére


rednifegnar
senior tag

(annak azert lesz koltsege is)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86767) V/ válasza rednifegnar (#86766) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elküldi a pénzt egy PayPal fiókra az miért kerülne pénzbe neki? Nem elad, hanem "vásárol" és az ingyenes. Az EU-n belül még a sima pénzküldés sem kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#86768) mexel válasza V/ (#86767) üzenetére


mexel
veterán

Akkor csak konverziós költsége lesz mintha az ebay-en vásárolnék?

(#86769) V/ válasza mexel (#86768) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a PayPal fiókhoz van bankkártyád akkor az lesz a pénzforrás és ott a banki váltásra állíthatod és a PayPal-on nem lesz semmi költséged.
A példa egy Erste bankos forint kártyás fizetés lenne. Ez a kártya nekem nem alapértelmezett, ezért amikor beírtam az összeget a PayPal váltást mutatta annál a résznél ahol most azt látod hogy Convert currency with card és a Change-el erre állítottam át, az hogy feljebb a Friends and family van és nem a Goods and Services az azért van mert akor mutatja címem, de az is ingyenes

Ezt adja fel (ennél csak 15 €-t írtam, azért 6031 HUF)

Csere (Change)

és az lesz amit az előbb írtam.

Azon ne lepődj meg hogy be vagy lépve, de a 350 € miatt lesz egy újbóli ellenőrzés, hogy tényleg te vagy az aki küldeni akarja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#86770) mexel válasza V/ (#86769) üzenetére


mexel
veterán

Van hozzá kártyám és a bank végzi a konvertálást. Köszönöm az infót

(#86771) mexel válasza V/ (#86762) üzenetére


mexel
veterán

Próbálok pénzt küldeni ( a volt refundos sztori miatt) de sehol nem találom hol lehetne megjegyzést adni a fizetéshez. Hol találom ezt?

Szerk: ja megvan, ott ahol az összeget beírom.
Gondolom a barát és családnak küldést kell választanom

[ Szerkesztve ]

(#86772) V/ válasza mexel (#86771) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor megússza azt hogy jutalékot vonjanak tőle, viszont nem lesz vásárlói védelmed ha reklamálni kellene.

(#86773) mexel válasza V/ (#86772) üzenetére


mexel
veterán

Most már mindegy, elküldtem :(
A megjegyzésben leírtam hogy mire küldtem ezt, a refund miatt
Így ha akar akkor megszívathat azzal hogy az ebay-nek ír hogy nem érkezett vissza a csomag pedig refundot adott?
Csak nem lesz ilyen gerinctelen

[ Szerkesztve ]

(#86774) V/ válasza mexel (#86773) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fog ilyet tenni, van igazolásod arról hogy kifizetted újból, ezért semmi értelme nem lenne. Ráadásul akkor neki az eBay felé ki kell fizetnie a 12% jutalékot mert csak eladta, a refunddal azt törölték neki és így ez most eBay-n kivüli eladásnak tekinthető ami tiltva van, annyi esze csak lesz és nem fog az eBay-n semmi tevékenységet csinálni ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#86775) mexel válasza V/ (#86774) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen, megnyugtatóan hangzik :)

(#86776) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok! Épp eladok egy könyvet az eBay-en. Amerikai vevő fogja megvenni. Összefoglalót olvasva, az elsőbbségi, ajánlott küldés mellett a tértivevény is oda van írva. Ti szoktátok kérni, vagy nem olyan fontos?

Voltam a postán, velük küldöm, CN23-as nyomtatványt is adtak, levélként elmegy, 5-6ezer forint körül. Vagy eBay is ad csomagküldési lehetőségeket, mikor lezárul a kifizetés?

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86777) V/ válasza hdtomi (#86776) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért írtam mert akkor még az USA postának is alá kell íratni az átvételét, nem pedig a filmekben látható módon bedobják az előkertbe vagy leteszik az ajtó elé. Lehet soknak tűnik a 885 Ft (piaci árfolyamon 2,57 $), de más módon nincs bizonyítékod arra ha azt állítja hogy nem kapta meg és visszakéri a pénzét.

(#86778) hdtomi válasza V/ (#86777) üzenetére


hdtomi
senior tag

A posta nyomkövetési oldalát ha megmutatom probléma esetén az nem elég?
Bár ezen már ne múljon :) inkább rászánom azt a plusz pénzt.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86779) V/ válasza hdtomi (#86778) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem elég, mert nem ugye nem személyes kézbesítés, csak címen kézbesítés az átvevő igazolása nélkül, úgy hogy azt bárki elviheti.
Azonfelül a Magyar Posta nem tudja megmutatni mert az MP nem olyan formában adja át a nyomkövetési azonosítót hogy az publikus formában követhető legyen az USA Posta rendszerében. A belső logisztikai azonosítás az megy tértivevény esetén.
Egyedül a nagyon drága csomagoknál megy USA viszonylatában az amire gondolsz, mert az is személyes kézbesítésűként megy.

(#86780) hdtomi válasza V/ (#86779) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszönöm a válaszod! Akkor elsőbbségi, ajánlott tértivevénnyel adom fel.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86781) xcvbxcvb válasza V/ (#86777) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én adtam fel így tértivevénnyel csomagot az Usába az ajánlásodra, de nem kaptam semmi visszajelzést hogy aláíratták volna.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#86782) V/ válasza xcvbxcvb (#86781) üzenetére


V/
Topikgazda

De aláíratják, a küldeményhez bejegyzik és még a Magyar Posta ügyfélszolgálata is meg tudja erősíteni a nem publikált logisztikai adatbázisból. Az eBay nyomkövetés is mutatni szokta, annál ellenére hogy a nyilvános postai követőben legfeljebb az elküldés látszik

(#86783) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van arra lehetőség hogy az Ebay.com Euroban írja az árakat?
Jelenleg a keresési listánél dollarban van, ha meg kiválasztok valamit akkor változó hogy ép miben mutatja.

(#86784) V/ válasza Garsza (#86783) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs de a listázási opciónál lehet HUF és azhogy mindig konvertálja vagy eredeti hirdetés szerinti deviza legyen.

(#86785) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Vásárolnék egy és ugyanazon shop-tól az ebay-en sok kis apróságot és a rendszer összeadja az összes postaköltséget.
Felvettem az eladóval a kapcsolatot, nem tud segíteni...
A kb. 20tétel elférne egy kis dobozban, tömegük nem érné el az 1kg-ot. Biztos nem külön-külön adná fel őket.
A tételek ára kb. 60usd, a posta meg így 80usd lenne, de ha csak egy valamit vennék akkor csak 16usd.
Ezzel a jelenséggel nem lehet kezdeni semmit?

[ Szerkesztve ]

(#86786) V/ válasza Czmorek (#86785) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig az eladó tudna segíteni, mert van olyan lehetőség hogy kérsz számlát a kosárba rakott tételekre és ott tud új szállítási költséget megadni. Ha akar.

[ Szerkesztve ]

(#86787) Phülöp válasza V/ (#86786) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is úgy gondolom, hogy az eladó meg tudnà oldani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86788) Czmorek válasza V/ (#86786) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Itt ennyi van csak sajnos.

(#86789) V/ válasza Czmorek (#86788) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked magyar ez az eBay? De ott felül a link amire gondoltam Kombinált szállítás igénylése, erre készül egy számla ahol kevesebb összegű szállítás lehet beírva.

Mert ez az eredeti angol szöveges link:

Ez akkor nálad nem működik mert az eladó ezt állította be a hirdetésekhez:


Amit az értelmesebbjei akiknél több termék is van nem szokott jelölni, mert ez hülyeség lenne, mivel ha egyszerre több terméket vesz meg tőlem, akár egybe is csomagolhatom, nekem is és a vevőnek is költséghatékonyabb, persze ha nem akarok nyerészkedni a szállítási költséggel.
Ha meg egy tétel van akkor is hülyeség, mert akkor addig amíg nem fizeti ki másnak is látható és megvehetné, így az első vásárló aki valamiért késlekedett lemarad róla. Nekem eladóként meg csak meg kell magyaráznom hogy miért nem vehette meg.
Az eBay biztosítja ezt, de nem minden opciójukat tekintem értelmesnek, vannak köztük számomra marhaságok is.

[ Szerkesztve ]

(#86790) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

[link] Ezt szeretném megvásárolni (eurós fizetés), de a végén hibaüzenet van:
ÁFA probléma lehet?

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#86791) Czmorek válasza V/ (#86789) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Nálam valamiért magyar és még akkor is magyar lesz egy csomó szó főleg árúnál ha átállítottam angolra fönt a nyelvet.
Sikerült megegyezni az eladóval, hogy vegyek egy valamiből annyiért ,hogy az értékük elérje az általam előtte elküldött listán lévőkkel és ő elküldi nekem egy csomagban azokat.
Így is tettem, s máris 50dollárral kevesebbet kellett fizetnem.
Remélem nem szúrják el. :DDD

(#86792) V/ válasza apóka (#86790) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami nincs jól megadva áfa témában, de a link USD-s, így nem értem az EUR-t.
És This item is out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#86793) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Amúgy az ember f@sza kivan már azzal, hogy az ebay kikerülhetetlenül beszedi az adókat nem EU-s országokból vásárolva. Az eladó nem tünteti fel azt a bizonyos IOSS kódot a feladáskor és fizethetem még egyszer az áfát+vámot.
Aztán lehet kergetni az eladót, hogy legyen 'parital refund'.

[ Szerkesztve ]

(#86794) V/ válasza Czmorek (#86793) üzenetére


V/
Topikgazda

Felkészültek erre és amit ők beszednek azt tőlük visszakéred. Az Összefoglalóba is beírtam, szóval nem az eladót kell nyaggatni, mert nem sok köze van hozzá, nem látja azt az áfát és van amikor a szállító nem veszi figyelembe, nem pedig az eladó nem adja meg.
17.A.1. Az eBay-től történő áfa visszakérés ha a Magyar Posta vagy a szállító újból beszedné.

EU-s ország esetén is új termékeknél fizeted az áfát egyébként, csak azt az eladók felé fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#86795) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!
Eladtam egy könyvet 48 dollárért, USA-ba fog menni. Kitöltöttem a CN23-as nyilatkozatot (10-es pontba ajándékot jelöltem). Én állom a postát ami kb. 6000 Ft ~ 17 dollár. A CN 23-ason az 5-ös és 6-os pontba 48 dollárt írjak, vagy vonjam le a szállítási költséget és 31 dollárt írjak csak?

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86796) V/ válasza hdtomi (#86795) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási költség a 9-es rubrika és ott a postának kifizetendő mondjuk havi vámolási árfolyammal (349,71 Ft) átszámolt $-t kellene beírni, így nem szerepelhet az 5, 6-nál.

[ Szerkesztve ]

(#86797) hdtomi válasza V/ (#86796) üzenetére


hdtomi
senior tag

Magyarul akkor 31 dollárt írjak az 5, 6 ponthoz?
Vagy hagyjam a 48-at, mert eBay-en az szerepel eladásnál?
US $48,00 Árucikkek részösszege + Szállítás (Ön fizet)

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86798) V/ válasza hdtomi (#86797) üzenetére


V/
Topikgazda

A termék ára 48 USD, azt írd oda, a szállítási költség az mindig külön veendő. Vám értékhatároknál a szállítási költséget nem veszik figyelembe, a termék értéke számít, ha kell áfát fizetni akkor abba viszont beszámolják a legtöbbször, de van olyan ország ahol nem, ezért is veszik külön.

[ Szerkesztve ]

(#86799) hdtomi válasza V/ (#86798) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#86800) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Még sosem rendeltem az Ebay kleinanzeigen-ről. Viszont most jó lenne... Úgy működik, mint a "sima" ebay? Kosár, fizetek és várok? Vagy itt esetleg alkudozni kell, hogy küldje Magyarországra? Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.