Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) Czmorek válasza V/ (#86650) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Írta az ember, hogy csütörtökön fogja feladni.
Most gondolom csak létrehozta online a szolgáltatást.
Az ebay rendszerében egy olyan csomagazonosító van amilyen a magyar postánál is szokott lenni. (2betű, sokszám, 2betű a vége, össz. 13db karakter.)
Az ebail-ben meg teljesen más, dpd-s azonosító van. (14db számjegy és semmi hasonlóság nincs a két azonosító között.)

(#86652) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Érdeklődnék,hogyha GLS el szeretném majd feladni a csomagom külföldre,akkor melyik szállítási opciót válasszam ebayen? Múltkor franciába küldtem csomagot ups sel és még mindenféle összegeket levontak tőlem is,meg a vevőtől is. Tőlem vat azaz vám címmel. Holott az UPS nem vámoltatott. Tőlem 22 eurot,a vevőtől 30 eurot szedett még be pluszba.

(#86653) V/ válasza Czmorek (#86651) üzenetére


V/
Topikgazda

RL999999999FR lenne? Akkor is az van hogy a francia postás csomagot a DPD kézbesíti.

(#86654) kalapacsolok válasza somnia (#86647) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Vigyázaat, usaddress átverés!

https://www.trustpilot.com/review/usaddress.com

(#86655) petersomo


petersomo
csendes tag

Üdv!
Nyertem egy németországi aukciót - mint már oly' sokszor korábban is -, 43,5 + 20€ postázás értékben. Az eBay most rám akar rakni 17€ VAT-ot, amit nem értek.
Bőven 100 feletti alkalommal vásároltam Németország, Franciaország, Belgium területéről, soha nem volt még ilyen.
Sőt, kaptam az invoice emailt az eBaytől, ahol szintén nem szerepel a 17€ pluszköltség, csak amikor fizetni akarok. Ha az emailben nyomok a fizetésre, akkor is ott landol a 17€ a fizetnivalók között.
Volt november 1-től valami változás, kitagadtak minket az EU-ból, vagy mi történt?
Szerintetek az eladónak írjak, vagy az eBaynek?

(#86656) Tulku


Tulku
veterán

Segítséget kérek!
Nem volt beírva a leírásba, hogy nincs meg egy nagy értékű termék csomagolása, ezt már csak a licit megtétele (és elfogadása) után tudtam meg, miután megkérdeztem a kifizetés előtt.

Mit tehetek?

Ha így nem fizetem ki a terméket, milyen büntetésre számíthatok?

Van erre valamilyen jogszabály?

Köszönöm a segítséget!

(#86657) rednifegnar válasza petersomo (#86655) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem volt feltuntetve a cuccnal semmilyen formaban ez a plusz koltseg?
en egy lengyel eladonal futottam bele tobbszor is hogy a leutesi es postazasi dijon felul mindig ra akar tenni nem keves vat-ot:

EUROPEAN BIDDERS PLEASE ADD 23% SALES TAXES !!!!
THIS IS IMPORTANT INFORMATION FOR BUYERS FROM EU COUNTRIES !!!! THIS ARTICLE IS INTENDED FOR VAT FREE EXPORT FROM POLAND TO COUNTRIES OUTSIDE EU EUROPEAN UNION. THIS PRICE NOT INCLUDED VAT TAX SALES 23% FOR BUYERS FROM COUNTRIES EU.IF THIS ITEM SHOULD BE SHIPPED TO DELIVERY ADRESS IN EU COUNTRY THEN BUYERS FROM EU COUNTRIES WILL HAVE TO PAY ADDITIONAL 23% VAT SALES TAX

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86658) V/ válasza petersomo (#86655) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló vámolási résznél, 16. pont, elmagyaráztam, 2021 július 1-től újtermék esetén van áfa, amit a kereskedők számolnak fel EU-n belül, de az eBay felületen fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#86659) V/ válasza Tulku (#86656) üzenetére


V/
Topikgazda

Kéred a vásárlás törlését az eladótól.

(#86660) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
24.-én feladtam egy pakkot Angliába a királyi postával és még mindi Vecsésen a kicserélőben stagnál.
Ennyire tetű cég lett a posta?

(#86661) V/ válasza somnia (#86660) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor nem frissül, szerintem már kiküldték, de nem mindennap van járat arrafelé.

(#86662) petersomo válasza rednifegnar (#86657) üzenetére


petersomo
csendes tag

Nem, semmi ilyen kitétel nincs. Nem is kereskedő, hanem magánszemély.
2021-2023 között volt vagy 100 vásárlásom, soha egyetlen esetben nem volt eddig ilyen, azért állok értetlenül előtte.

(#86663) petersomo válasza V/ (#86658) üzenetére


petersomo
csendes tag

Köszönöm a választ, eddig egyetlen esetben sem számoltak fel ilyet, és használt a termék, új cuccra nem is nagyon vadászok.
Próbálok egyezkedni az eladóval.

[ Szerkesztve ]

(#86664) V/ válasza petersomo (#86663) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán lehet, nem az ő döntése, ha üzleti célból ad el (magánszemély létére) akkor áfát fel kellene számolni, általában a vevő országa szerinti mértékűt, ha 10000 € alatti a forgalma akkor a saját országában szokásost kérheti. Én sokat vásárolok német eladóktól mindig áfás az elszámolás.

[ Szerkesztve ]

(#86665) petersomo válasza V/ (#86664) üzenetére


petersomo
csendes tag

Köszönöm szépen!
Közben megtaláltam eBayen is a vonatkozó szabályozást: [link]
Hatalmas szerencsém volt az elmúlt 2 évben :DDD, így viszont bizonytalan lett a jó világ léte. :(((

(#86666) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

pp fizetes eseten melyik limitet nezi az otp (v a ktarsasag?) gondolom vakamelyik kartya limitet de melyiket?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#86667) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!
Segítséget szertnék kérni a témában!
Ebay eladótól vásárolnék motor alkatrészt az USA-ból. A termék adatlapja szerint a vámot és az ÁFÁ-t előre ki kell fizetnem. Azt írja, hogy az alkatrészt Magyarországon már nem fogják vámkezelni és semilyen utólagos költségem nem lesz. Eddig csak olyan rendeléseim voltak, amikor a rendelés Magyarországra érkeztekor történt a vámkezelés, ezért nem vagyok biztos a dolgomban. Egy megerősítést szeretnék kérni, hogy jól gondolom e! Mellékelek egy képet. Légyszi nézzen rá, aki már látott esetleg ilyet!

(#86668) V/ válasza rednifegnar (#86666) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárolsz, nem pénzt veszel fel.

(#86669) V/ válasza southernsun (#86667) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van, az eBay logisztikai cége intéz mindent, te kifizetsz mindent náluk.

(#86670) southernsun válasza V/ (#86669) üzenetére


southernsun
tag

Köszi szépen a választ. :R

(#86671) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok,
Úgy emlekmszem, eBay-en is úgy van/volt, mint pl. Alin, hogy ha veszek egy 150EUR feletti terméket pl. kínából, akkor a pénztárnál a nettót kell kifizetnem, vagyis levonódik az ÁFA automatikusan. És miután beért kishazánkba, akkor pl. a Postának kifizetem az ÁFÁ-t.
De most beraktam egy 220USD-t tételt, és nem vonja le.
Volt ezzel kapcsolatban valami változás?

(#86672) Phülöp válasza djbahool (#86671) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak néhány hozzászólást kell visszaolvasnod.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86673) V/ válasza djbahool (#86671) üzenetére


V/
Topikgazda

Meddig mentél el mert a kosárba tételnél még nem látszik az áfa, mert közvetlenül a fizetés előtt látod az áfa tételt, ha a nettó ára a terméknek alatta van a 150 €-nak. Ami úgy 176 $. Nem biztos hogy a Magyar Posta lesz a kézbesítő cég. Valamint lehet olyan eBay szállítás hogy mindent kifizetsz a 150-es határtól függetlenül és itthon nem kell semmit fizetni már

[ Szerkesztve ]

(#86674) djbahool válasza V/ (#86673) üzenetére


djbahool
senior tag

Visszaolvastam párat de nem lelem mire célzol.
V/: Teljesen végigmentem, és mégsem vonja le.

(#86675) V/ válasza djbahool (#86674) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam 176 $ a határ az IOSS vásárlásnál ahol az eBay szedi be az áfát ez a 235.98 $ egy kicsit több annál.
Ezek szerint még a vámolásos eBay szállítás sincs, így majd az itteni kézbesítő cég fogja bámoltatni, áfáztatni

[ Szerkesztve ]

(#86676) Phülöp válasza djbahool (#86674) üzenetére


Phülöp
addikt

Én néztem be, bocsánat.
A vámról volt szó fentebb, nem az áfá-ról

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86677) djbahool válasza V/ (#86675) üzenetére


djbahool
senior tag

Pont ez a bajom, hogy 235 USD-nél, már nem kellene kifizetnem az eBaynek az áfát, itt meg sztem benne van az ÁFA.

Vagyis most kifizetem az ÁFÁ-t az eBaynek, utána meg majd a posta is kifizetteti???

MOD: én értttem félre. A kiírt ár az ebay-en az nettó.
Akkor így OK.

[ Szerkesztve ]

(#86678) V/ válasza djbahool (#86677) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt látod hogy ha fizeted akkor van VAT tétel, nálad nincs.
AliExpress bruttó árat ír a hirdetésnél az eBay meg nettó árat

(#86679) djbahool válasza V/ (#86678) üzenetére


djbahool
senior tag

OK, most már vili.
Köszi!

(#86680) Robyka


Robyka
aktív tag

Ha az UPS a szállító és adott hozzá nav határozatot akkor kinek kell az áfát befizetni? mert 1 betű adat nincs megadva hogy csak összeg.

köszi.

(#86681) V/ válasza Robyka (#86680) üzenetére


V/
Topikgazda

Az UPS-nek kellene beszedni, vagy pedig te intézed a befizetést. Hívd fel őket hogy akkor melyik verzióra gondolták.

(#86683) Phülöp válasza -INDIANA- (#86682) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ebay-en kell bepanaszolnod az eladót - a videó jó ötlet volt, segíteni fog.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86684) luk88


luk88
tag

Üdv, szeretnék érdeklődni, hátha van valakinek mostanában ezzel tapasztalat. USA-ból az eladó nem szállít Eu-ba, viszont a termék méltányos áron elérhető. Tehát, erre esetleg megbízható közvetítőt keresek, hivatalos formában, ha nincs természetesen elengedem a dolgot.

(#86685) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Vásároltam valamit az ebay-en .
Ami biztos, hogy az ára tőlem, illetve a bankomtól a PayPal felé elment .
A banktól jött is SMS, hogy a PayPal levette a megfelelő összeget a számlámról .
Viszont nem látszik a termék az ebay-en a vásárlások listában, sem a PayPal fiókban a tranzakció !
Na ilyenkor mi van ?

Üdv.

Astra

(#86686) V/ válasza AstraCDX (#86685) üzenetére


V/
Topikgazda

Sosem veszik le azonnal, minimum 24 óra az összeg zárolása, a pénz még ott van a bankodban csak befoglalták, ha valamiért nem teljesül a vásárlás akkor majd felszabadítják.
Az eBay vásárlási oldal (My eBay, Purchase history) menüsorában nézd meg hogy hol található a vásárlás, valószínűleg az Unpaid items résznél lehet vagy a mellette lévőben a Returns & Canceled, ha sem ezeknél, sem máshol nem látod a menüpontokban és az eBay-től sem kaptál e-mailt akkor nem vettél semmit.

[ Szerkesztve ]

(#86687) AstraCDX válasza V/ (#86686) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Na a PayPal-nál már fölbukkant valami .

Az ebay-en a Minden vásárlásnál egy éve volt utoljára tétel .
Az összes többi menüpont alatt > "Nem található megrendelés" .

Üdv.

Astra

(#86688) V/ válasza AstraCDX (#86687) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt az a kérdés hogy akkor ha nincs az eBay-en a vásárolt tételek közt és a fizetésre várók közt sem? Ott kellene lenni valaminek.
Ha így van akkor majd tényleg visszakapod a pénzt, felszabadul.

[ Szerkesztve ]

(#86689) AstraCDX válasza V/ (#86688) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Rendeződött a helyzet .
Ma reggelre tisztára lett törölve minden .
Pénz a helyén .
A terméket egy új tranzakcióban sikeresen megvásároltam, de most kihagytam a dologból a PayPal-t .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#86690) V/ válasza AstraCDX (#86689) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem biztos hogy a PayPal-on csúszott eel, akár banki probléma is lehetett vagy eBay hiba, jobb ha megmarad a PayPal vásárlói védelem, mert néha nem lehet az eBay-el zöld ágra vergődni reklamáció esetén

(#86691) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, amikor van egy ilyen a keresési listában hogy "Voucher: 10%, max. save EUR 50", ott hogy találom meg hogy mi a Voucher?

(#86693) V/ válasza zsero (#86691) üzenetére


V/
Topikgazda

Én végigpróbáltam az összes német kódot de nem fogadta el egyiket sem.

(#86694) zsero válasza V/ (#86693) üzenetére


zsero
aktív tag

Na rájöttem, kellett egy vadi új accountot csinálnom az eBay.de-n, akkor működnek a kódok. Szállítási cím lehet ugyanúgy Magyarország.

[ Szerkesztve ]

(#86695) V/ válasza zsero (#86694) üzenetére


V/
Topikgazda

Én valahogy nem láttam hogy csak új regisztrálóknak működik.

(#86696) zsero válasza V/ (#86695) üzenetére


zsero
aktív tag

Nem az új számít hanem az hogy annak idején az eBay.de-n kellett regisztrálni. Én még a .com-on csináltam régen. Voucher kisbetűs részében írja alul.

with your registered with a European eBay website (eBay.at, ebay.be, eBay.ch, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.ie, eBay.it, eBay.nl, eBay.pl). eBay account,

[ Szerkesztve ]

(#86697) V/ válasza zsero (#86696) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez nekem akkor csak új lenne, mert az összes eBay-t használom az eredetileg EU-s angol regisztrációval, ezért nem akarok még egyet, ez be van járatva.

(#86698) zsero válasza V/ (#86697) üzenetére


zsero
aktív tag

Én csináltam egyet csak ilyen kódos vásárlásra.

(#86699) V/ válasza zsero (#86698) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy fiókod lehet hivatalosan.

(#86700) Magatkrisz


Magatkrisz
csendes tag

Sziasztok,

elnézést kérek előre is, ha válasz mégis benne van az összefoglalóban.
vettem egy használt macbookot az ebayen Angliából. Ezeket a tételeket fizettem érte:
1.arucikk 162,5gbp
szallitas 32,1gbp
Import költség 62,57gbp
parcelforce a szállítási szolgáltató neve.
Az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére fog majd kelleni fizetni vámot vagy/és áfát?

koszonom a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.