Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) V/ válasza RBJ (#66091) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyors fizetés be lett kapcsolva, akkor nem lép be.

(#66102) Dr. Romano válasza V/ (#65884) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálam az a 3. lehetőség "Ask us..." nem jelenik meg csak a fenti kettő.El kell teljen bizonyos időnek hogy az ott megjelenjen?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66103) V/ válasza Dr. Romano (#66102) üzenetére


V/
Topikgazda

Letelt már az eladó válaszolási ideje?

(#66104) Dr. Romano válasza V/ (#66103) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem, napi szinten spammeli ugyanazt az üzenetet változtatás nélkül (hogy adott nyomkövetést, igen van kár hogy nem működött, fake) hiába reagálok rá minden másnap ugyanazt írja (időhúzásnak kiváló). Ezzel így a végéig ki tudja majd bekkelni? Ilyen esetben a harmadik lehetőséget soha nem fogom megkapni? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66105) V/ válasza Dr. Romano (#66104) üzenetére


V/
Topikgazda

A Resolution Center az erre a kérésre vonatkozó sorában mit ír? Mire indítottad egyébként és hány nappal később a várható érkezési dátum után, ha nem érkezett meg volt a probléma?

(#66106) Dr. Romano válasza V/ (#66105) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A paypales topicban korábban beszéltük ezt, lényegében azért nyitottam mert szinte 100% hogy ez scam és ahogy lehetőségem lett rá (jan 17 után) már indítottam is a case-t. Magyarán még mindig nincs itt.
Amm... így néz most ki a resolution centerem. :)
Érdekesség hogy a terméket már meg sem tudom nézni, ha rákattintok hogy "View purchased item" akkor ez jön fel, nem értem hogy ez most miért. :F

De ez nem is lényeg. Ha napi szinten mindig csinál az eladó egy ctrl+c ctrl+v üzenetet akkor így soha nem lehet majd a case-t claimmé változtatni? Csak abban az esetben ha nem válaszol?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66107) V/ válasza Dr. Romano (#66106) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba is benne, hogy 3 nap után lehet továbblépni, ha 18-án indítva akkor 22.
Lépj be azon az oldalon ahová tartozik a hirdetés.

(#66108) Dr. Romano válasza V/ (#66107) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem, most már a kérdezgetések helyett tényleg elolvasom az első hsz-t is, köszi. :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66109) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Hali!

10 ezer ft-os termekre, csak a 27% afat kell fizetni, semmi mast? ( ha megvamoljak)

Koszi!

Udv!

(#66110) somnia válasza szemmelver (#66109) üzenetére


somnia
őstag

...+ a kezelési költséget, ami postánál 2500. huf....

(#66111) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok.

Egy kis felhomályosításra lenne szükségem. Tegnap tettem egy 25$-os ajánlatot egy termékre ebay-en. A fix ára 30$. Ma küldött egy ellen ajánlatot az eladó 9 $-ról. Szerintem nem figyelt és 29-et akart írni, mert nem gondolom hogy 25-öm ellenében 9-ért odaadná. Érdemes ezt elfogadni? Ha kifizetem akkor ő észbe kapva meggondolhatja magát vagy akkor el kell küldenie? Őszinte leszek és nem akarok fizetni, mert gondolom úgy küldi el hogy nem érkezik meg és refund lesz belőle. Így meg nem érdemes végigzongoráznom a dolgot. Lehet már meg is válaszoltam magamnak a kérdést? :C

(#66112) Sinisi válasza Surci1 (#66111) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hogy küldi el úgy, hogy nem érkezik meg?

(#66113) V/ válasza Surci1 (#66111) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 9-ről fog szólni a számla szerintem.
Ha a Make offer-re gondolsz, akkor vagy elfogadod a te ajánlatodra az eladó ajánlatát 48 órán belül és fizeted vagy nem fogadod el és nem veszed meg.
Írhatsz neki, hogy a 9 az szerinted nem jó és konkrétan mennyire gondolt.
Ha ennyit fizetnél ő elállhat a vásárlástól ha téves lenne a megadott ár, nem is fog az üzlet létrejönni.
Ez az elmélkedésed meg teljesen értelmetlen: nem akarok fizetni, mert gondolom úgy küldi el hogy nem érkezik meg és refund lesz

[ Szerkesztve ]

(#66114) DJ. Ru$y válasza V/ (#66113) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A make offerre az eladó tud visszadobni egy offert, ami itt 9$ lett gondolom az elírás miatt, és ezt tudod ilyenkor elfogadni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66115) V/ válasza DJ. Ru$y (#66114) üzenetére


V/
Topikgazda

Ismerem, eladásnál és vételnél én is használom.
Arra utaltam lényegiben, ha elfogadná hogy ezt fizeti, az eladó téves bejegyzés vagy akármi miatt visszaléphet. Ha megakarja venni akkor célszerű egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#66116) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az ebay en található egy email cím.
A kérdés az lenne h írhatok én erre a címre az eladónak
hogy directbe vennék tőle vmit vagy ez tilos ?
Korábban már vásároltam tőle....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#66117) havri1 válasza DonThomasino (#66116) üzenetére


havri1
félisten

Ebay felületen keresztül nem lehet. Tilos.
Ha van közvetlen emailod hozzá... Az más.

havri

(#66118) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Múlt vasárnap kinéztem egy terméket eBay-en, ki is fizettem PayPallal. Még aznap este az eladó írt értékelést a vásárláshoz. Azóta viszont Not yet shipped van még mindig a megrendelésnél. Hét közben írtam az eladónak, hogy miért nem postázta, arra sem válaszolt. Ilyenkor mi a teendő? Hogy tudom visszakapni a pénzem?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#66119) V/ válasza sgergi (#66118) üzenetére


V/
Topikgazda

Kéred a vásárlás törlését.
More actions, Ask to cancel order vagy a Contact seller, Request to cancel this order, amelyiket látod.
Hány napot adott meg Domestic handling time-nak?

[ Szerkesztve ]

(#66120) sgergi válasza V/ (#66119) üzenetére


sgergi
veterán

1 napot ír. A törlést hol tudom elindítani? Most hirtelen nem találom.

Szerk: látom te is szerkesztettél. :)

[ Szerkesztve ]

(#66121) V/ válasza sgergi (#66120) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor amit írtam, az is lehet hogy hirtelen erre eszébe jut válaszolni.

(#66122) sgergi válasza V/ (#66121) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor gyakorlatilag itt is az eladónak kell visszaigazolnia a dolgot. Ha nem reagál, akkor mik a lehetőségek?

(#66123) V/ válasza sgergi (#66122) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit az Összefoglalóban ezen a részen olvashatsz: Case, Claim a vásárlói védelem keretében

(#66124) sgergi válasza V/ (#66123) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi a segítséget. :R

(#66125) RAiN91


RAiN91
őstag

Ha eltűnt az ebay-ről az egyik eladásom, akkor mi van? December végén volt, így értékelni sem fogom tudni.

[ Szerkesztve ]

(#66126) V/ válasza RAiN91 (#66125) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az Account settings, Feedback-nél a Items Awaiting Feedback-k közt. Lehet, hogy csak böngésző probléma, vagy egy kis technikai gond.

(#66127) RAiN91 válasza V/ (#66126) üzenetére


RAiN91
őstag

Ott van a feedback-nél, köszi :)

(#66128) szemmelver válasza somnia (#66110) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Koszi!! :)

(#66129) RBJ válasza V/ (#66101) üzenetére


RBJ
addikt

Hol is kellene kikapcsolni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#66130) V/ válasza RBJ (#66129) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor legközelebb fizetsz az eBay összesítő képernyőn lenne a lehetőség.
Amikor fizetünk és ez be van jelölve: Remember me for faster checkout on eBay. akkor tárolja el

A Checkout-nál kellene lenni az szétkapcsolásnak, unlinknek

(#66131) tahepa válasza V/ (#66130) üzenetére


tahepa
senior tag

Paypal-ban fogaskerék után is ki lehet szerintem kapcsolni.

Mégsem.

[ Módosította: philoxenia ]

(#66132) V/ válasza tahepa (#66131) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha itt törölted, jelezz már vissza, hogy a következő vásárlásnál már nem a gyors fizetéssel ment a dolog.
Mert nálam is szerepel ez a sor és nincs gyors fizetés bekapcsolva.
De ez eddig azért jelent meg ott, amikor az eBay-n összekötjük a két fiókot, hogy a PayPal legyen az alapértelmezett fizetés.
Nem tartanám praktikusnak törölni.

Ha valakinek gyors fizetésre van kapcsolva az eBay-e az megtenné nekem, hogy ránézne a PayPal-n a Profil fogaskerék, Security fülön a Stay logged in for faster purchases, Edit résznél van-e eBay utalás?

[ Szerkesztve ]

(#66133) rukka


rukka
csendes tag

Eladó blokkolt; nem tudok nála vásárolni. Teljesen tiszta a lapom, nincs negatív, nincs unpaid item case. Rákérdezek hogy mégis miért erre kapok egy ilyet:

"hello,

i know you, because you only make the order in auction listing, that's why we block you.

regards"

egyszer nyertem nála egy aukciót tavaly Decemberben.

Ja a kérdés :) Eladóként bárkit blokkolhatok indok nélkül, vagy az Ebaynél van valami policy arra, hogy mik számítanak jó gyakorlatnak vagy érvényes indoknak a tiltásra? Ez egy aukciós szájt, kicsit nevetséges hogy letilt azért mert aukciózom. Az üzleti részét érteni vélem (nyerészke rendszeresen kisznájpolja az aukciókat amiket amúgy fixen is hirdet miközben az eladó azt inkább promónak szánja), de 1. akkor ne írjon ki aukciót bazz 2.egyszer vettem tőle bármit is aukción.

[ Módosította: radi8tor ]

(#66134) V/ válasza rukka (#66133) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó általánosságban is blokkolhat és egyedileg is. Erre nincs és nem is lehet szabályozás, hogy miért dönt úgy. Lépj tovább ezen a problémán.
És kérlek a megfelelő szóhasználatra, gondolom nem véletlen a moderáció. köszönöm előre is.

(#66135) tahepa válasza V/ (#66132) üzenetére


tahepa
senior tag

Töröltem , de minden maradt a régiben.Semmi nem változott. Nem kért beléptetést a paypal fiókba , simán levonta az összeget.

(#66136) V/ válasza tahepa (#66135) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm, erre gondoltam. Akkor még sem az lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#66137) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, egy csomagom még két ünnep között rendeltem, a vevőtől kaptam üzenetben csomagkövetési számot. Ez alapján már január 2.-a óta az országban van a csomag. Ez normális? Ha nem, mi a teendő?

(#66138) V/ válasza pana0017 (#66137) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy igazi-e a nyomkövetési információ, a számot látva bővebben.

(#66139) pana0017 válasza V/ (#66138) üzenetére


pana0017
senior tag

Az egyik kép az üzenetben megadottak szerint van, a másik az eBay oldaláról.

(#66140) V/ válasza pana0017 (#66139) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez kamu bejegyzés. Fizikailag sem tud ideérni, legfeljebb egy drága express futárszállítással, de útközben volt egy újév is, azok sem hozták volna 6 nap ide. Lesz ez 40-45 nap

[ Szerkesztve ]

(#66141) totyak


totyak
aktív tag

Üdv! Gyors segítségre lenne szükségem.

UK-ból vettem egy terméket. Eredetileg nem postázott hozzánk az illető, de privát üzenetben megegyeztünk egy postaköltségben. Leütöttem a terméket és vártam, mert jelenleg én csak a termék árát tudnám neki küldeni, a postaköltség nem jelenik meg, ha rámegyek a fizetésre. Szerintem ő sem tudja, hogy mit kell csinálni, mert közben meg már rám írt, hogy mikor szándékozom fizetni. Ilyenkor mi a teendőm?

Kifizetem eBay-en keresztül a termék árát és neki még pluszban PP-on keresztül küldenie kell egy postaköltséges fizetési valamit? Vagy egyben az egészről kell küldenie?

Hogy álljon neki, mert szerintem fogalma sincs és nekem sem? Valaki kérem pontról pontra segítsen ki ebben!

Köszönöm

(#66142) V/ válasza totyak (#66141) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérjél számlát a kialkudott szállítási költséggel
Itt az első menüpont Request total

Erre kapsz egy e-mailt a számlával és benne a fizetési link.

[ Szerkesztve ]

(#66143) totyak válasza V/ (#66142) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

Tehát ő az eladott terméknél szintén lát egy ilyet, hogy More actions --> Request total, vagy én látom ezt a megvett terméknél és nekem kell kezdeményezni? És ott a teljes költséget kell kérnem, vagy csak a postaköltséget? Muszáj leszek neki pontról-pontra megírni, mert úgy látom ő sem csinált még ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#66144) somnia válasza totyak (#66143) üzenetére


somnia
őstag

...neked kell kezdeményezni és mint a neve is mutatja /total/ ezzel a teljes költséget kéred...

(#66145) V/ válasza totyak (#66143) üzenetére


V/
Topikgazda

Kap egy értesítést benne a link a számla elkészítésre, kb csak olvasni és írni tudás és egy kis egérkezelési ismeret kell hozzá. Úgy 5 db kattintás és a számok beírása a tevékenység.

(#66146) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Kaptam egy levelet az eladótól tegnap, hogy 48 órán belül küldi a refundot. Ezt a levelet kaptam most. Ez mit jelent ??

New message from: 9enjoyshopping (59,875PurpleShooting Star)
Thanks for your email and it's our pleasure to serve on you.

Dear friend , we tried many times to issue the refund to you,but failed , because it was expried , so can you accept a replacement to resolve this issue ?waiting for your reply.

Should you have any queries, please feel free to contact us.

Once again, thank you for giving us the opportunity to share with you our products. We strongly believe that quality, blended with excellent service, is the foundation for successful business.

Yours faithfully,
Qinger

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66147) havri1 válasza rostiron (#66146) üzenetére


havri1
félisten

Állítólag próbálta többször is, de sikertelen a refund. Kamu. Cserét akar, hogy elfogadod e.

[ Szerkesztve ]

havri

(#66148) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Aprócska információra lenne szükségem!

Tegnap feladtam egy levelet a Magyar postán elsőbbségivel,ajánlva, tértivevényesen.
A desztináció Németország,3-5 munkanap a kézbesítés.

TN szerint ma 10 órakor el lett küldve Németországba plusz még annyit hogy DHL Packet van mint fogadó posta.

Kérdésem a 3-5 munkanap valós?

Hogy van az hogy DHL-nek szállít a Magyar Posta és nem közvetlenül viszi a címzettnek a küldeményt?

(#66149) radi8tor válasza Teodor52 (#66148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem igen.

⭐ Stella

(#66150) V/ válasza Teodor52 (#66148) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy a DHL alapvetően a német posta és van neki futár cége is. A postai küldeményeket Németországban a DHL szállítja ki - nem futáros- és a németből jövő DHL postai küldeményeket meg a magyar posta. A szálítási idő munkanap és 95%-ban tényleg annyi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.