Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) fulton válasza Silent77 (#65449) üzenetére


fulton
addikt

na hát én ezt nem értem, arra mentem a more action-s nál hogy contact seller, ott rávezetett erre:
I want a refound. Ott írtam meg neki, de ez most case is lett?

direkt nem arra mentem hogy: "nem kaptam meg a terméket" a more actions-nal

de ugy látom case lett ebből..fene se tudta de ezt látom:
1 request is still open

De ha az is, miért gond ha case-t nyit az ember? ez valami hátrány az eladónak akkor is ha záródik rendben?

[ Szerkesztve ]

(#65452) grizlisandor válasza havri1 (#65414) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszönöm, akkor tárgytalan az értékelés.

Más:
Rendeltem egy távirányítót November 12-én, követési számot kaptam hozzá és 11-22 óta Célországba elküldve státuszban van. Jól gondolom, hogy a biztonság kedvéért Január 12 előtt nyitnom kell egy case-t?

(#65453) V/ válasza fulton (#65451) üzenetére


V/
Topikgazda

1 request is still open kérést küldtél, ez nem case.
Két lépcsős a folyamat: kérés az eladó felé egy probléma megoldására, ha nem tudsz vele megegyezni azután a case.

[ Szerkesztve ]

(#65454) V/ válasza Nooeca (#65450) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az a probléma hogy nem kaptad meg és visszakéred a pénzt? csak az hogy refund kérés. Ott kell jelezni az eladónak.

(#65455) V/ válasza grizlisandor (#65452) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló:
Case-t a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni az eBay felületén keresztül, ha nem egy országban vagy az eladóval, ha azonos az ország, akkor 7 nap.
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

[ Szerkesztve ]

(#65456) Nooeca válasza V/ (#65454) üzenetére


Nooeca
senior tag

Régen ha rámentem hogy "Contact Seller" tudtam neki üzenetet küldeni, mert ott volt a listában. Most nem volt ott, csak az hogy Refund, vagy Üj csomag.

(#65457) V/ válasza Nooeca (#65456) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már régóta így működik, már 2015 júniustól ezt lehet használni -akkori a kép amit most megnéztem-:
More actions
Contact seller
és az első rádió gomb: I have a question about using my item or I want to send the seller a message
Van egy kérdésem a hirdetéssel kapcsolatban vagy üzenni szeretnék az eladónak.
Ez mindegyik hirdetésnél ott van, ugyanaz mint ha benne lenne a menüpont felsorolásban.
Másik lehetőséged küldesz kérést -request- a probléma jelzésével, úgy hogy előtte már eldöntöd milyen irányt szeretnél a megoldásban.

[ Szerkesztve ]

(#65458) Directors válasza V/ (#65445) üzenetére


Directors
senior tag

Ne haragudj de ezt így nem igazán értem.

Van az alapára a készüléknek. Erre rájön még az áfa. Viszont vámolás miért lenne rajta ? Hisz a posta honlapján az olvasható hogy 150 euróig csak áfa köteles. Vám nincs rajta.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65459) V/ válasza Directors (#65458) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámeljárást írtam, nem vám mértéket. Az import termékek esetén ha csak áfát kell meghatározni, az is a vámeljárás megnevezésű munkafolyamat során lesz megállapítva, ennek van költsége.
És nem csak az alapár, hanem a szállítási költség és az egyéb a megszerzéshez kapcsolódó költség beleszámol a vámalapba, ami az áfa kiszabásának az alap összege.

[ Szerkesztve ]

(#65460) Directors válasza V/ (#65459) üzenetére


Directors
senior tag

Így már értem. Köszönöm a segítségedet. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65461) fulton válasza Silent77 (#65449) üzenetére


fulton
addikt

Ezt kaptam:

Hi. Sorry for the shipping trouble.We guess they may be lost during transportation. To deal with it soon, how about we refund full of the payment for you? Do you accept it? We will do it once you confirm back. We apologize for all the trouble. Waiting for your reply. Thank you.

most jól értem azt mondja hogy valszeg elveszett a csomag, és elnézésem kérik, mit szólnék ha vissza fizetnék nekem a vétel árat. Elfogadom e ezt, erősítsem meg kérésem. várják válaszom. Mit is írnak pontosan?.

[ Szerkesztve ]

(#65462) pirosvilamos válasza fulton (#65461) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nagyjából ezt, várják, hogy rábólints a refundra. Meg elnézést, blabla... :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#65463) Hunter2


Hunter2
addikt

Most csinálok a cégemnek ebay accountot és kezdésnek csak 500 USD-nyi cuccot lehet felrakni, ez az eladásokkal növekedni fog de nekem nincs annyi időm. Ezért felmerült hogy ebay shop-ot kellene nyitni akkor talán nem lenne ez a korlát. Tud valaki valamit ennek a költségeiről esetleg hogy van-e havi díj avagy ilyesmi?
Magánszemélyként nincs listázási díj azt tudom de shop-ként vajon van?

(#65464) GAbre


GAbre
veterán

Jól látom megszűnt az ingyenes licites eladás ebayen?
0,37 dolcsit kér 1-2 hete,eddig ingyenes volt legalább ez.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#65465) V/ válasza GAbre (#65464) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit akarsz eladni és milyen opciókkal? De ha adsz meg a licites eladásnál azonnali árat (Buy It Now price) is, az pénzért van már régóta.

(No insertion fees for auction or fixed price listings at any start price, excludes Motors)

[ Szerkesztve ]

(#65466) GAbre válasza V/ (#65465) üzenetére


GAbre
veterán

Ugyanazt listáznám újra ami eddig ingyen volt.

Avatar

(#65467) Hunter2 válasza GAbre (#65466) üzenetére


Hunter2
addikt

én ma töltöttem fel 4 terméket fix árra és nem volt költsége.

(#65468) V/ válasza GAbre (#65466) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne legyen fix ár megadva, csak a kezdő licit és más sem. Akkor ingyenes a limit erejéig vagy olyat adsz el ami ingyenes hirdetéssel lehet.
Szerkesztéssel indítsd újra, akkor a második képernyőn ott az összesítés, hogy mi van felszámítva. Az első tétel free lesz. Megnéztem, kipróbáltam nincs díj.

Ha csak nem neked elfogyott a kedvezményed valamiért, mondjuk havi limit betelt.

Az információk itt

[ Szerkesztve ]

(#65469) Hunter2


Hunter2
addikt

Komolyan mondom ezt nem hiszem el, sehol nincs leírva hogy ha nulláról nyitok egy ebay shop-ot akkor ott lesz-e feltöltési és összeg határ mint a sima accountnál.
Ha tudja erre valaki a választ az ossza már meg velem. Előre is köszi.

(#65470) grizlisandor válasza V/ (#65455) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszönöm.

Tényleg az összefoglaló.. :W

(#65471) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok!
Olyan létezik,hogy egy termék a mobilos app-ban free, ugyanaz már gépen nézve postaköltséggel van.

Machete nem ír sms-t

(#65472) csaba17 válasza ficere (#65471) üzenetére


csaba17
senior tag

a mobilos app-ban be van állítva az ország?

(#65473) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Eleg reg ota nyitottam egy case-t, mert nem ert ide mar honapok ota a rendelt termek es a megadott tracking szamon semmit nem lehet latni. Az eladoval beszelve, eleg nehezkes a kommunikacio mert alig akar irni. Mar vagy harmadszorra ajanlja fel, hogy ujrakuldi a tokot. En meg mar harmadszorra mondom neki, hogy nincs ehhez turelmem es refundot kerek. Es egyszeruen mimtha valami szellemi fogyatekoshoz beszelnek, mert minden irasaba azert beleirja hogy nagyon megerti a haragom es ujrakuldene azonnal a tokot es varjak meg turelmesen par hetet... Illetve ha nem felel meg ez akkor jelezzem... Na ezt mar haromszor jeleztem de nem fogja fel.
Ilyenkor mit lehetne tenni? Mert mar bosszanto a dolog.

(#65474) ficere válasza csaba17 (#65472) üzenetére


ficere
aktív tag

Nincs,de több terméknél így is jelez postaköltséget.

Machete nem ír sms-t

(#65475) V/ válasza Hunter2 (#65469) üzenetére


V/
Topikgazda

Minimum üzleti regisztráció kell szerintem a shop nyitáshoz. Csak azzal indítani hogy eBay webshop logikátlan, kell előzmény fiók mert az van shop felülettel megáldva.
És még az eredeti kérdésedhez visszatérve van a magánszemélynek is feltöltési díj, ha eléri a havi limitjét.

[ Szerkesztve ]

(#65476) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Csomagom így áll:

Dec 27, 2016
07:22 am
Arrival at delivery officeSwiss Post
HU1577, Hungary

Dec 26, 2016
09:32 pm
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sortingMagyar Posta

Dec 23, 2016
09:35 am
Célországba megérkezett / Arrived in the destination countryMagyar Posta

Dec 23, 2016
09:35 am
Arrival at border point in the destination countrySwiss Post
HUBUDA, Hungary

A Swiss postnak van Magyarországon irodája? ?
Nem találok erről semmi infot. :U

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65477) Remekelek28 válasza V/ (#65431) üzenetére


Remekelek28
őstag

a kártyás fizetésnél is többet kell fizetni,akkor már mindegy,ha a paypalt használom..
De,ha már nem működik a konversio,legalább visszatérithetnék a különbözetet..
:(

(#65478) V/ válasza Surda- (#65476) üzenetére


V/
Topikgazda

Arrival at delivery office megérkezett a kézbesítő hivatalhoz, a postádhoz
Swiss Post ez a nyomkövetési bejegyzést magyarázza, melyik posta írja be az adatot, röviden csak megjegyzés.
Magyarországon csak egy posta működik, bár elméletben -jogilag lehetséges- lehetne konkurencia, de egy állami vállalat ellenében senki sem.....

[ Szerkesztve ]

(#65479) V/ válasza Remekelek28 (#65477) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nagyon nem értem: a kártyás fizetésnél is többet kell fizetni,
A bankod konvertálja a devizát, ha az alsó részt választod Credit or debit card, a PayPal nem konvertál semmit, egyszerűen deviza terhelés megy a bankod felé.

Írtam már azt is, hogy ilyenkor minden esetben van az 1$-os próbaterhelés a kártyaszám ellenőrzéshez, de azt ténylegesen nem vonják le, zárolás és sztornó. Ezért látszik 2 tétel közvetlen a vásárlás után a kártyazárolásoknál.

De működik a PayPal konverzió, ha nem az eBay-n vásárolsz, így csak ott probléma: eBay-PayPal vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#65480) Surda- válasza V/ (#65478) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor ezt elvileg ma hozzák ki?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65481) V/ válasza Surda- (#65480) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert még a kézbesítők indulása előtt megérkezett hozzájuk. Persze attól is függ, hogy mennyi csomagot nem vittek ki 23.-áig, ha befér még a kézbesítő táskájába, a csomagszállító kocsiba akkor ma, de holnap legkésőbb.

[ Szerkesztve ]

(#65482) csaba17 válasza Surda- (#65476) üzenetére


csaba17
senior tag

nekem is van egy svéd postás csomagom, egy laptop akksi.
de a magyar posta oldalán nem talál semmit, csak a svédnél.
UF469696153SE
14.e óta semmi változás.
neked hasonló a tracking szám?

(#65483) V/ válasza csaba17 (#65482) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Kínából jön akkor útban van Svédország felé, ez az utolsó bejegyzés: 17.12.2016 22:27 Elhagyta a repteret

(#65484) Surda- válasza V/ (#65481) üzenetére


Surda-
őstag

Köszönöm a segitséget.

Csak úgy mellékesen kérdezném,hogy ebben az egész szállításban hol vett részt a Swiss Post? :)
Hongkokból jött, 1 hónap alatt ért ide és 15$ volt a postaköltség,de felmerül bennem,hogy mire fizettem én ezt a postaköltséget?
Ha mondjuk teljesen jóindulatúan állunk a kérdéshez, részt vett ebben az egészben a Swiss post? :)

csaba17 Más track számom van,magyar posta is látja.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65485) csaba17 válasza V/ (#65483) üzenetére


csaba17
senior tag

megkérdezhetem, hogy ezt melyik oldalon látod? a 17track nevű mobil appban is 12.14.-én volt az utolsó dátum.
a nordpost vagy hol, ott is 14.-ét látok csak....

(#65486) Remekelek28 válasza V/ (#65479) üzenetére


Remekelek28
őstag

Magyarul ugyanannyit fizettem ,mint amennyit kiirt a paypalos vásárlásnál fotintban. 1260 ft volt a termék mikor leütöttem buy it now. Átlépek a fizetéshez 1320 van kiirva a paypalos résznél,de nem ezt választottam,hanem alatta a kártyást és ott is 1324 ft ot vont le. Tehát itt is inkább felfele számol jóval.
Viszont amig működött a konversio,addig max 1270 et kellett fizetnem.
Paypallal,csak az ebayről szoktam vásároni. Mostcén nem tehetek arról,hogy köztük nem működik valami,de ne velem fizettessék meg a többletet. Annyit szeretnék fizetni,amennyi ki van irva az ebayen.

(#65487) V/ válasza Remekelek28 (#65486) üzenetére


V/
Topikgazda

amennyi ki van irva az ebayen Forintban sohasem fogsz annyit fizetni.
Annyit fizetsz egyébként amibe kerül, mert a kiírt devizás ár, nem pedig a forint összeg az igazi.
Nem számol senki, semmit felfelé.
Amit az eBay-n forintra konvertálva látsz, ahhoz semmi köze a bankod árfolyamának, mivel azt, mondjuk úgy képtelenség lenne beépíteni az eBay rendszerbe.
Nagyon sok bank van a Világon amit használnak az eBay felhasználók. Egy tájékoztató devizaárfolyammal számított értéket látsz.
Ezt látom az eBay-n: Price: EUR 79.90 Approximately 24,730.00 HUF
Megveszem az alsó kártyás módon.
A bankom felé a Visa elküldi azt, hogy fizettem 79.9 €-t, amit ő 79.90 Euro = 24,766.14 Hungarian Forint-al számolt el, ezt az összeget a bank az ő kártyás fizetés elszámolási módszerével majd 1-3 nap múlva ténylegesen levonja.
Változó a kártyatipustól és a banktól függően, de nincs köze a hozzávetőleges eBay forint árhoz.

[ Szerkesztve ]

(#65488) csaba17


csaba17
senior tag

kaptam egy ilyen emailt az ebay@ebay.com-tól.
ez most mi? ebayen a levelezésben nem látom ezt az üzit sehol sem, pedig ma hajnalban jött.
az eladótól 23.-án vettem egy mobil tokot ismerősnek, az ő címére. még nem lett feladva.

(#65489) ktamas76


ktamas76
csendes tag

Találtam egy nagyon akciós TV boxot. Az eladónak 98% feletti pozitív értékelése van 300.000+ eladásnál, így megrendeltem. Lóvé elment, jött is az értékelés, aztán 2 nap múlva ír, hogy a beszállítója rossz minőséget küldött, így inkább visszafizetne, de közben (megemelt áron) tovább árulja a cuccot. Ilyenkor megteheti, hogy nem küldi?

(#65490) somnia válasza ktamas76 (#65489) üzenetére


somnia
őstag

...miért ne tehetné meg?...lehet, hogy rájött, hogy rosszul árazta be...ha kell, vedd meg drágábban!

(#65491) Surda- válasza somnia (#65490) üzenetére


Surda-
őstag

Mert eladta,azért nem teheti meg.
Nem a vevőnek kell drágábban megvenni,hanem az eladónak azon az áron kiírni,amin el szeretné adni.
Az adásvétel megtörténte után nincs visszaút.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65492) somnia válasza Surda- (#65491) üzenetére


somnia
őstag

...ajajaj...és akkor most mit csinálsz?....hogy kényszeríted rá, hogy mégis elküldje?...olyankor mi van, amikor te kifizeted, aztán meggondolod magad, hogy mégsem kell és nyomod a cancel ordert?...hmmm...az éremnek két oldala van!

(#65493) Remekelek28 válasza V/ (#65487) üzenetére


Remekelek28
őstag

Mint már irtam,amig a konversio működött hozzávetőlegesen annyit is fizettem,amennyi ki volt irva,talán egy ezresnél tiz forintal fizettem többet kb.. Ez a kis nyilas megoldás volt.. Mindig vissza is számoltam az sms-ben kapott egyenleg kivonással.. a másik két megoldásnál pedig azonosan,kb ezer ft-onként 50 ft-al fizettem többet,de lehet 60 is.van..
Szóval van különbség.. 6000 ft-nál,már 250-300 ft..ráfizetés.

(#65495) ktamas76 válasza somnia (#65492) üzenetére


ktamas76
csendes tag

OK, de akkor írja azt, hogy elcseszte az árat és legyen refund. Mindenesetre megírtam, hogy nem érdekel a minőség jöhet a cucc akkor is :) Ha meg nem jön akkor max negatív...

(#65497) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Erröl a csomagról valaki megtudná mondani, hogy merre lehet? : LVS2016933300231096N1 Köszönöm előre is!

(#65498) Hunter2 válasza V/ (#65475) üzenetére


Hunter2
addikt

direkt business accountot regisztráltam hogy ezzel biztos ne legyen gond. Ma csináltattam dombornyomott kártyát is mert a simát nem fogadják el annak ellenére hogy a paypal meg simán. Ebbe sincs túl sok logika na mindegy.

(#65499) Remekelek28 válasza ktamas76 (#65495) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kérd meg,hogy rendeljen új szállitmányt,ami már jó,de határidőre teljesitse neked a leszállitást. Ha nem jön meg,mehet a negativ. Ilyen nincs,h csak úgy árat emel és rád akarja kényszeriteni.

(#65500) somnia válasza Remekelek28 (#65499) üzenetére


somnia
őstag

...te hol látsz kényszerítést?...árat emelt és felajánlotta a refundot...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.