Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Tikakukac válasza Tikakukac (#65942) üzenetére


Tikakukac
titán

Tárgytalan. Magyarra simán engedte kifizetni (looool) eladóval meg személyit beszkennelve kértem, hogy küldje oda ahova eleve is kellett volna. Problem solved.

Kövi kérdés: ebay kiadja a 90 napnál régebbi megvett termékek archívumát? PayPal kéri, de hát nyilván 90 nap után ebay törölgeti őket.

Thanks akinek van tippje, próbálkozom cache dolgokat mentegetni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65952) havri1 válasza Tikakukac (#65951) üzenetére


havri1
félisten

Purchase history-ban ott van elvileg minden, felül lehet állítani, hogy melyiket listázza. Last 60 day az alap, de van tavaly, tavalyelőtt is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65953) Tikakukac válasza havri1 (#65952) üzenetére


Tikakukac
titán

Kicsit átfogalmazom: megvan a termék maga, csak megnyithatatlan maga a link. És ez azért khm, hát gond :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65954) havri1 válasza Tikakukac (#65953) üzenetére


havri1
félisten

Na olyat nem tudok.
Én is szenvedni szoktam, ha régi terméket akarok újra megrendelni.
De általában pont arra keresve, kiadja a kereső.

havri

(#65955) Tikakukac válasza havri1 (#65954) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát itt nem nagyon dobja ki a drága. Ellenben így ez vérgázos lesz.

Ebaytől ha kérjük ki tudják még adni vagy sablon mail lesz a válasz és menjek sírni a sarokba?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65956) havri1 válasza Tikakukac (#65955) üzenetére


havri1
félisten

Passzolom

havri

(#65957) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Sziasztok !
Ma szerettem volna vásárolni az Ebay-n . Sajnos nem sikerült !
Paypal fiók meg van. Hozzá adva Kártya - ( Maestro ) Számlaszám - ( Erste )
PayPal összekötve az Ebay-el !
Három terméket szerettem volna vásárolni . Beraktam őket a kosárba . Amikor fizetni akartam volna ,először azt írta hogy :
Your cart has items in several currencies, and we can only accept payment for one currency at a time.
Ez mit jelent
Háromból egy AU Dollár Kettő usa dollárban van .
Tovább menve , már az Au dollárost kiveszi a listából . Már csak kettő maradt . Kiválasztom a PayPal-t fizetni
Belépek az a Pay Pal Adataimmal . Minden OK . Látom a Kártyám utolso 4 számjegyét .
Rá kattintok Confirm and Pay . Nem működik !!! Semmit nem csinál ! Egy órát is vártam semmi nem történik !
Nem tudom őket meg venni !
Megnéztem az Erste netbankban , hátha zárolva van . Semmi jele .
Ebay-n sincs semmi jele , hogy megvettem . A regisztrált Email címre sem jött levél .
Nagyon szépen megköszönöm , ha lenne olyan személy aki segíteni tudna .
Köszönöm !

(#65958) Tikakukac válasza havri1 (#65956) üzenetére


Tikakukac
titán

Van valami contact ahol el lehet őket érni ilyen kérdéssel? 10 perc után feladtam magamtól.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65959) fery02


fery02
addikt

Szerintetek ez a hirdetés mennyire lehet valós?

Elég kezdőnek néz ki az eladó és csak ezt az egy terméket árulja (emagon 16ezer Ft ez amúgy). Jól gondolom, hogy túl szép ez, hogy igaz legyen?
Néhány napig még csak mobil app-ból tudok nézelődni, eladóra sem tudok itt bővebben ránézni (pl mikor regisztrált).

(#65960) V/ válasza ALFI70 (#65957) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhány ötlet:
A böngésződben engedélyezve van a felugró ablak? Ha igen, akkor próbáld meg másik böngészővel.
Ha úgy sem megy akkor mobil app-on keresztül.
Fizesd egyesével.
Ettől függetlenül gond lehet a Maestro kártya "nem mindig akarok fizetni" hibája is.

(#65961) havri1 válasza Tikakukac (#65958) üzenetére


havri1
félisten

Az oldal alján lévő Contact US -en kívül sajnos én nem tudok más supportról.

[link]

Illetve a customerhelp_hu@ebay.com címen régen elérhető volt a magyar nyelvű support is, hátha..

[ Szerkesztve ]

havri

(#65962) faki_ válasza fery02 (#65959) üzenetére


faki_
senior tag

5-6 éves reg., 22 értékelés, több mint fél éve nem volt aktivitás, töredékáron kínál egy viszonylag keresett terméket... :(

(#65963) V/ válasza fery02 (#65959) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha túl kedvezőnek tűnik az ár akkor célszerű az eBay-n rákeresni, hogy mások milyen áron hirdetik. (Nem az eMag a viszonyítási alap).
De a COM-on keresve találtam angol, ír eladóktól szintén újakat, ennél 3* többért (de eMag ár alatt) vagy felette lévő árakkal, tehát ez nagyon olcsó.
Rá kell kérdezni, hogy nagyon barátságos az ár és nem elírás az állapota?
A hirdetés alján a Questions and answers about this item, Ask a question
Akkor az is kiderül, hogy mennyire komoly eladó, a válaszától függetlenül
Based in China, songrunkeji has been an eBay member since 31 May, 2011

(#65964) rukka válasza V/ (#65963) üzenetére


rukka
csendes tag

Ilyenkor (gyanúsan olcsó termék, nem okés de nem is ordít róla hogy lehúzásra játszó eladó) tulajdonképp mi szól az ellen, hogy simán megvegyem és kifizessem a terméket? Ha megjön és az amit hirdet: többszörös haszon, ha nem vagy nem az refund az ebayen v. pp-on keresztül? Tulképp az ebay+pp refund rendszer a vásárló számára atombiztosnak tűnik nekem, ha tartod a határidőket és megcsinálod a megfelelő unboxing/kipróbálós videót.

(#65965) madle


madle
őstag

Üdv,

kaptam refundot mert nem érkezett meg egy termék Bulgáriából. Viszont most megjött, az eladóval beszéltem, azt mondta, hogy vagy küldjem vissza, vagy fizessem ki 30%-os akcióban. Igazából már megvettem másik forrásból, mert nem tudtam várni többet (1,5 hónap telt el a vásárlás óta). Hogyan kell kezdeményezni azt a visszaküldést, hogy a Paypal állja a szállítást?

Illetve elvileg bele kell férnie egy levélborítékba, 200g- lehet kb, ez mennyibe kerülhez a postánál?

Üdv!

(#65966) V/ válasza madle (#65965) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem tudod a PayPal támogatással visszaküldeni.
Vásároltál, nem jött meg, refundot kaptál. A terméknél volt valami visszaküldési idő, ami biztos hogy 30 napnál nem volt több, azt is figyelembe kell venni.
De ezek szerint nem történt vásárlás, mert az eredeti helyzet visszaállt.
Meg kel adnod a tranzakció azonosítót, ellenőrzik a vásárlást, így nem látom esélyét hogy kifizetnék, de ez nem is erre a szituációra van kitalálva.

A súly szerinti díjszabás a Magyar Posta internetes oldalán tekinthető meg. Általános díjak a 2. oldalon.
Feladási ajánlás: Elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes. Értékesebb csomag esetén megfontolandó az értéknyilvánítás, de ez nem minden ország esetén vehető igénybe.

(#65967) havri1 válasza madle (#65965) üzenetére


havri1
félisten

Szvsz is jobban jársz, ha inkább kifizeted az aktuális kedvezményes árat, és inkább itthon eladod.

havri

(#65968) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Ebayen hosszú idő után újra beléptem. Ki kell töltenem 3 biztonsági kérdést (sajnos kikerülhetetlen) - amire a válaszokat úgy is el fogom felejteni, vagy nem jól írom majd be.

Van ennek valami jelentősége a későbbiekben? Jelszó emlékeztető helyett ezeket fogja majd kérdezni?

http://www.muszaj.hu/

(#65969) V/ válasza Myers (#65968) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, amikor kérsz jelszó emlékeztetőt, akkor valamelyiket meg fogják kérdezni és a választ meg kell majd adnod.

[ Szerkesztve ]

(#65970) cof válasza Myers (#65968) üzenetére


cof
veterán

Biztos, hogy kötelező megadni? Nekem kb. heti egyszer feldobja a lehetőséget de van egy olyan gomb, hogy "remind me later" vagy ilyesmi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#65971) V/ válasza cof (#65970) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez oké, csak ha kérsz ezután később jelszó emlékeztetőt, lehet hogy a telefonos azonosítást fogják megajánlani, ha ezek nem használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#65972) Myers válasza V/ (#65969) üzenetére


Myers
senior tag

Ezeket azért nem szeretem, mert nagyon ismert dolgomat nem akarom beírni. Kevésbé ismertre meg lehet, hogy én is rosszul emlékszem majd. Ráadásul elfelejtem hogy írtam be: kis/nagybetűvel, ékezettel, spacet raktam bele, meg ilyenek.

(#65970) CoF: átugró gomb nincs, de oldalfrissítésre továbbmegy. :)

http://www.muszaj.hu/

(#65973) cof válasza V/ (#65971) üzenetére


cof
veterán

Á, én nem fogom elfelejteni a jelszót, pedig nem is olyan egyszerű. Szóval nem hiszem, hogy szükségem lenne erre a funkcióra, a három választ előbb felejteném el.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#65974) Tamy válasza cof (#65973) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha így van, akkor írj be akármit, úgyse fogja kérdezni, ha tudod a jelszót.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#65975) Tikakukac válasza havri1 (#65961) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez mondjuk így elég fura, találtam menüpontot egy "not listed" részről. Kidobja az oldalt nem létezőre. Az ám a support, ami úgy működik, hogy ha olyan bajod van amire nem gondoltak akkor üres oldal és cső :DDD

Szerintem ez így bukó, üres linkeket beadom PayPal barátunknak aztán ha van kedve derítse ki maga. Nevetséges, komolyan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65976) totyak


totyak
aktív tag

Mibe kerülhet USA-ból hozzánk egy levél? eBay-en kérdeztem egy eladót, csak szimplán egy játék papír térképét szerettem volna tőle megvenni, ami egyszerű borítékba is belefér. Erre leráz azzal, hogy túl drága lenne a posta. Mit foglalkozik vele, én fizetném?

(#65977) V/ válasza totyak (#65976) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a kalkulátor, számoltasd ki.

(#65978) fery02 válasza V/ (#65963) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm! Gondolom az a "COM" az az lenne, hogy ebay.com ugye?
Ezen az itteni találatok között én sajnos nem találok olyan kedvezőt, amit te írsz. Amik a közelében vannak, azok is licitesek, amik aztán végül emag áron kelnek majd el kábé.

De végülis nem is ez a leg égetőbb dolog most, hanem, hogy visszakapjam a pénzemet egy korábbi csaló hirdetés kapcsán. Miután megrendeltem és kifizettem az adott terméket, másnap törölték a hirdetéssel együtt az eladót és a hirdetésnél meg az szerepel, hogy ne aggódjak, normál esetben nincs teendóm, tehát vissszakapom majd a pénzem.
Igen ám, de azóta már eltelt több nap is és nem látok semmi refundot sem PayPal-on.
Ebay-en szeretnék help&contact-ozni, de mindig erre lyukadok ki:
"Looks like you're not buying or selling this item. Choose another item, or look up an item number in My eBay."

Kezd már frusztráló lenni az egész, hogy nem enged érvényesülni a rendszer.
Nincs közvetlen e-mail cím eBay support-hoz, hogy kerek-perec megírhassam nekik a történetemet?

[ Szerkesztve ]

(#65979) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok

Vásároltam egy műszaki cikket de számlát nem kaptam. Írtam párszor az eladónak de semmi reakciót nem kaptam. Van rá mód, hogy E-bay support-on keresztül elérjem a célom?

(#65980) havri1 válasza bandras54 (#65979) üzenetére


havri1
félisten

Milyen számlára gondolsz?

havri

(#65981) V/ válasza bandras54 (#65979) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay-n számlát nem minden eladó készít, az EU-s céges eladók szoktak, de nem kötelező. Ez nem bolti kereskedelem és egyébként is országonként különbözhetnek az előírások is.
Az eBay értesítő és a PayPal értesítő az alap elszámolási okmány.
A számlaigényt -egyáltalán ad-e- a vásárlás előtt célszerű tisztázni.

[ Szerkesztve ]

(#65982) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Jól sejtem, hogyha szombaton, Hong Kong időzónája szerint délelőtt 11 órakor módosult a pénteki rendelésem shipped státuszra, akkor az még nem lett feladva, csak az eladó átállította és valójában hétfőn lesz feladva?
Nem sürgős cucc, csak úgy eszembe jutott ez a dolog. :)

(#65983) V/ válasza RAZR_v3 (#65982) üzenetére


V/
Topikgazda

Náluk is dolgoznak a posták szombaton, feladhatja, az ottani futár cégektől sem idegen a szombati küldemény felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#65984) V/


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik megjavult a PayPal konverzió, most fizettem, £ volt a deviza és abban is terhelt, nem jött elő a forintos konverzió. A kártyákra a banki váltás az alapbeállítás.
Ezeket írja a visszaigazolásokban:
Paid: GBP 21.00 with PayPal és Payment £21.00 GBP This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL ............."

[ Szerkesztve ]

(#65985) bandras54 válasza V/ (#65981) üzenetére


bandras54
aktív tag

Előtte lebeszélem velük. Minden kérdésre pozitív választ kaptam. Csomag megérkezése után mellékelve nem kaptam számlát. Ezt jeleztem nekik, semmi reakció. Egy hét után ismét rájuk írtam, semmi. Pár napra rá adtam egy semleges értékelést, persze, h pár percen belül jött a kérdés, h why? Mi a gond? Ismét leírtam. Azóta megnt eltelt pár hét.

(#65986) V/ válasza bandras54 (#65985) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez világos, de mely országból kellene a számla? Előfordul, hogy az adóhivatal elfogadja a vásárlási igazolásokat ha le akarod könyvelni.

(#65987) bandras54 válasza V/ (#65986) üzenetére


bandras54
aktív tag

Angliából vásároltam. Nem elszámolni szeretném, hanem ha netán sor kerülne rá (de le legyen), garanciális ügyintézés esetén lenne rá szükségem.

(#65988) V/ válasza bandras54 (#65987) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz véleményem szerint elegendő a két bizonylat amit a vásárlásnál küldtek, az eladón keresztül tudod rendezni a garanciát.

(#65989) bandras54 válasza V/ (#65988) üzenetére


bandras54
aktív tag

Remélem így lesz. Csak a hozzáállást nem tartom korrektnek.

(#65990) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

A mai napon megérkezett egy csomag amit 2017.01.07-én rendeltem. De még a november/decemberből továbbra is eltévedt 4 nagyobb csomagom. Pedig követő is van rajtuk, és mindegyiket regisztrálták idehaza már jóideje. Kár hogy a követő csak az országhatárig tart onnantól csak "hamarosan kiszállításra kerül", és ténylegesen nincs követve az országon belül, mert átvételkor nem kell aláírnom ilyen trackingel rendelkező csomagokat (DHL Global Mail).
Köszi Magyar Posta, nem csalódtam amúgy :D (tudom túl vannak terhelve, nincsenek megfizetve sem rendesen, csak mégis szomorú, mert ha lehetne elmennék a csomagjaimért Budaörsre vagy ahova megjönnek ezzel levéve a logisztikai és a kiszállítási terhet a vállukról, és én is megkapnám a rendeléseimet)

(+ zárójelben 2017.01.12-én pedig megjött egy 2016.11.20-as rendelés, szóval van remény)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#65991) V/


V/
Topikgazda

Ez a cikk egy kicsit kiverte nálam a biztosítékot. Ha még a saját szabályait sem ismeri, akkor nem is csodálkozom a dolgokon.
Egy, két idézet: A nemzetközi ajánlott vagy közönséges küldeményekhez nem társul részletes nyomkövetés és kézbesítési időgarancia sem.
Az átlagos állományi létszám csaknem 30 ezer fő.
A levél- és utalványkézbesítést jelenleg nagyságrendileg 9000 ember végzi, a csomagkézbesítésben pedig ezren vesznek részt.

20 000 meg mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#65992) Sanki válasza V/ (#65991) üzenetére


Sanki
addikt

A maradék az felsővezető, középvezető és csoportvezető. :D

(#65993) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Ha eladok valamit, a sok fényképen és a trackingon kívűl mit tudok tenni a refunod-trollok kikerülése érdekében?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#65994) V/ válasza K1nG HuNp (#65993) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet kivédeni a rosszindulatú vevőt. Esetleg igénybe veszed a fizetős eladói védelmet.

(#65995) K1nG HuNp válasza V/ (#65994) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Ezesetben akkor inkább mondjak le az ebayrol es keressek itthon vevőt?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#65996) Tikakukac


Tikakukac
titán

35 USD-re már ugrik ÁFA? Amcsi cucc, ebayről, ez már a tokkal-vonóval meglőtt ár szállítást is beleértve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65997) V/ válasza Tikakukac (#65996) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert az 33 €. 11-el több mint a mentes. De lehet szerencséd.

[ Szerkesztve ]

(#65998) Tikakukac válasza V/ (#65997) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor jól tippelgettem, hogy az 22 ajrós lesz. Hát így már nem biznic a dolog :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65999) V/ válasza K1nG HuNp (#65995) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenhol benne van a rizikó, itthon hamarabb belefutottam "nem korrekt" vevőbe egyébként.
Ha nem érzi úgy, hogy átvágod, akkor nem lesz gond.

(#66000) Tikakukac válasza V/ (#65997) üzenetére


Tikakukac
titán

USPS First Class Mail International / First Class Package International Service lesz a szállító.

Ha mégis megfogja a buli, márpedig futárok szerintem fogják, akkor ez 27% ÁFA+kezelési díj?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.