Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) V/ válasza SH4D0W2011 (#65299) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal nem kell foglalkozni, ha fenyegetőzik a vevő.
Udvariasan leírom, hogy megértem a problémáját és amit eladóként tehetek megteszem annak érdekében, hogy elégedett vevő legyen esetleg később.
1. Ha nem kell neki, akkor ő kérje a vásárlás törlését.
2. Leírnám neki, csak így törlik a már előjegyzett jutalékot, te ezt tudod meglépni, mert ő meggondolta magát.
3. Ha annak ellenére, hogy a kérését teljesíted -vásárlás törlés egy kicsit más módon- nem pozitív értékelést ad, segítek töröltetni.

[ Szerkesztve ]

(#65302) somnia


somnia
őstag

Olyankor mi a helyzet ha eladtam egy fűtésvezérlőt, de a vevő szerint nem működik és most szeretné visszakapni a pénzét?
A hirdetésben Return not acceptedet jelöltem be.
Ha kérem, hogy küldje vissza és refundolok a Pp.-n, akkor törlik az előjegyzett jutalékot?

(#65303) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Az ilyen Tracking n. melyik oldalon lehet lecsekkolni?
71728387558 :F
Több oldalra is beírtam aztán fel sem ismerik.

風林火山

(#65304) somnia válasza Shingen (#65303) üzenetére


somnia
őstag

01.12.2016 08:24
China post

Érkezés a nemzetközi átvételi helyre
Guangzhou International Place Of Exchange (51003100)

(#65305) pulutodurumo válasza Shingen (#65303) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A global.cainiao.com nekem eddig jól működött minden ilyen kínai vacakra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65306) Shingen válasza pulutodurumo (#65305) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#65307) Shingen válasza somnia (#65304) üzenetére


Shingen
addikt

Melyik oldalon nézted meg?

(#65305) pulutodurumo Nem működnek a köv. számok ezen az oldalon. :F

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#65308) pulutodurumo válasza Shingen (#65307) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem eddig vitte mindet...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65309) V/ válasza pulutodurumo (#65308) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért tudod, hogy ebbe az adatbázisba a magyar posta nem ír semmit.

(#65310) pulutodurumo válasza V/ (#65309) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Persze. Miért is írna? De legalább tudni lehet hogy mikor hagyja el a küldő országot.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65311) V/ válasza pulutodurumo (#65310) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudom mikor hagyta el és kitörölhetem.... Nem sokra megyek vele. Legalábbis én nem látom hasznát.De abban igazad van, hogy ezt megnyugtatónak is lehet érezni.

(#65312) pulutodurumo válasza V/ (#65311) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Helyesbítek, ha rendes nemzetközi követhető ugyanúgy lekérdezi a küldő és fogadó országot is. U.a. mint a 17track, vagy a trackitonline.
Ezeket a csak Kínán belül követhető motyókat meg legalább felismeri. Az hogy ez kinek mennyire hasznos, az már vallási kérdés.
Itt van pár cucc különböző kretén és nem kretén TN-nel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65313) cof


cof
veterán

Helló!

Kaptam egy ilyen levelet, hogy

Reminder: please pay for your item

Hi XYZ,

You haven't paid for your item for more than 6 days so an unpaid item case has been opened. If you pay by Sat, Dec 24, 2016 17:29:00 GMT, the seller will ship it to you and the case will be closed.

Pay now

You might have just paid for the item. If so, please contact the seller so they can close the case.

When you win an auction or choose Buy It Now, it's your responsibility to pay for the item. If you don't pay for the item by the time the case closes, you could get an unpaid item recorded on your account. This can lead to limits or loss of buying privileges. Learn more about our unpaid item policy.

Még 14-én rámentem a buy it now gombra de tovább nem mentem és unpaidba tette ezt a terméket. Nem is törődtem volna vele ha nem jön ez a levél mert volt már ilyen, hogy közben megláttam kedvezőbb áron ugyanazt, viszont most először nyitottak rám caset. A terméket mástól megvettem már, ha nem veszem ezt meg lesz belőle bajom? 1300Ft-os tétel, inkább kifizetném minthogy tiltsanak.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#65314) V/ válasza cof (#65313) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kérted az eladótól a vásárlás törlését?
Neki a rendszer előjegyezte az eladási jutalékot és még korrekt is volt, vagy elbambult, mert nem indította 48 óra után a nem fizetett a vevő case-t -amiről szó van a levélben- mert csak akkor törlik a jutalékot.
A buy it now megnyomása vásárlást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#65315) cof válasza V/ (#65314) üzenetére


cof
veterán

Írok neki contact to sellerrel és kérem a case zárást nem lesz gondja neki sem meg nekem sem? Ha jól olvastam három ilyen eset után tiltanak, vagy már meg kell vennem mindenképp? (Van egy december 3-i cucc is bár az csak 200ft, onnan sem kaptam ilyet).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#65316) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Ez mit jelent?

"Our Konto Deckung PayPal are frozen. We can not now refund.
You can open a dispute with paypal.
Remember with paypal dispute!!!!1 not ebay case!!!!!
Then we can refund."

Köszi.

(#65317) V/ válasza cof (#65315) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lezárja nem kapja vissza a pénzét. De inkább kérd a törlést ez az értesítés rendszer üzenet volt, nem case.

(#65318) V/ válasza RAiN91 (#65316) üzenetére


V/
Topikgazda

Mire fel kaptad az üzenetet? Mi az hogy ne az eBay-n indíts case-t?
A PayPal-on melyik szöveg látható a vásárlásnál? Ebay vagy PayPal indítható a case agy dispute?

(#65319) RAiN91 válasza V/ (#65318) üzenetére


RAiN91
őstag

Ez konkrétan nem én kérdezem, szóval pontosabbat most nem tudok sajnos.

10.22-i rendelés, nov 18 az "estimated delivery", még nem érkezett meg egyébként.

Csak rendelte, fizetett, és várta a csomagot, nem volt semmi előzmény.

Paypalon mit kell nézni, amit írtál? Nem teljesen értem.

(#65320) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefon tokot de sajnos más típusú készülékhez küldték.
Szerintetek mi tévő legyek ? Írjak neki hogy más típusú készülékhez küldte ? Remélem nem akarja azt hogy visszaküldjem neki. Nem akarok ezzel szórakozni. 850Ft-os termékről van szó.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65321) V/ válasza RAiN91 (#65319) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre gondoltam, ami ebben a hsz-b[link]en látható

(#65322) V/ válasza Directors (#65320) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj neki egy üzenetet, mit lép rá.
More actions, Contact seller, I have a question about using my item or I want to send the seller a message
Ha nem sikerül így rendeznei akkor ugyanitt a I received an item that wasn't as described kell és ott a Just request a refund. link

[ Szerkesztve ]

(#65323) Directors válasza V/ (#65322) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65324) Nooeca


Nooeca
senior tag

Ebay-es csomagom 12-e óta áll, valszeg ma azt akarta hozni a postás... vagy a 12-én országba érkezett Alis csomagomat de ott nem igazán frissült még a nyomkövetés.

12-e az Ebay esetében az utolsó nap ameddig át kellene hogy tudjam venni...

(#65325) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Novemberben közepén rendeltem 2 különböző eladótól ugyanazt a terméket, de pár perc eltéréssel. Na most mindkét csomag kapott trackinget (DHL Global Mail), és ugye kb. egyszerre is adták fel őket. Ez a fajta követő csak a célország határárig kíséri a dolgokat, aztán minden nyom elveszik. Ez egyik csomag 2016.12.01 20:22-kor, a másik 2016.12.01 22:23-kor lett regisztrálva Magyarországon (tehát 1 perc különbséggel). 2016.12.05-én az egyik csomag meg is érkezett hozzám, a másik azóta sem.

Most kérdem én hogy tűnik el így csomag ? Szerintem talán még egymás után is regisztrálták őket, az egyiket megkapom, a másiknak nyoma veszik. Ez számomra annyira érthetetlen :(
Sajnos már muszáj reklamálnom eBayen, mert a szállítás túllépett minden időkeretet. Ráadásul ilyen $15 az értéke a pakknak, tehát nem is az $1 fajta
Ez max odavezet hogy visszaadja az eladó a pénzt (nem nagyon tud más tenni), aztán fogja és letiltja Magyarországot a listájáról és többet nem szállít ide :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#65326) V/ válasza Nooeca (#65324) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem egészen garantált dolog, rendszer által generált statisztika: 12-e az Ebay esetében az utolsó nap ameddig át kellene hogy tudjam venni... Utána is bármikor átveheted, ha viszi a postás.
Január 11 a vége a vásárlói védelmednek.
Ha itt van, akkor várd meg amíg nem viszik ki.

(#65327) V/ válasza Riccsiz_h (#65325) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha DHL, akkor az átvételig követhető. Ők mit mondtak? A vásárlói védelmed mikor jár le?

[ Szerkesztve ]

(#65328) ot93


ot93
senior tag

Üdv, lehetséges olyan, hogy egy eladó törli a negatív értékelését ebayen, hogy jobbnak látszódjon? :)
Vagy ilyen lehetősége nincs?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#65329) havri1 válasza ot93 (#65328) üzenetére


havri1
félisten

Ha lenne ilyen lehetőség, nem látnánk kb 1 negatívat se.
Kérésre a vásárló tudja módosítani a feedbacket.

havri

(#65330) Riccsiz_h válasza V/ (#65327) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Pár napon belül járt volna le, de így nyitottam egy "bocsi, nem jött meg a csomagom - eBay caset". Az eladó írta hogy megpiszkálja a postát

Igazából én csak ezt az oldalt találtam a DHL Global Mail Tracking-re: [link] - itt azt írja hogy célország elérve, tracking itt véget ér, hamarosan kiszállítják :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#65331) V/ válasza Riccsiz_h (#65330) üzenetére


V/
Topikgazda

Fel kellene hívnod a DHL-t, mert ennyi idő alatt már rég kézbesítették volna.

[ Szerkesztve ]

(#65332) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Amerikába küldtem több EMS csomagot is és még egyik sem érkezett meg a célországba.
Az egyiket November 25-én postáztam, a másik kettőt November 29-én és a nyomkövetésnél az utolsó információ, hogy "Célországba elküldve".

Ez lenne a gyorsposta? 1 hónap a szállítás?
Ebben az esetben mit lehet tenni? Ez kinek a felelőssége? Ennyire belassult a USPS vagy ez a Magyar Posta felelőssége?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#65333) V/ válasza Fancy-boy (#65332) üzenetére


V/
Topikgazda

10 nap alatt ki szokott érni, mivel pontatlan a Magyar Posta beírása, náluk is lehet gond. (Beírja, hogy elküldve, de pár nap amíg igaz lehet)
Az Ügyfélszolgálat mit mondott?

[ Szerkesztve ]

(#65334) Nooeca válasza V/ (#65326) üzenetére


Nooeca
senior tag

Delivery attempted, unsuccessful
2016-12-20 10:07:20
Postán átvehető

Aliexpress, és nem az Ebay jött... pedig azt már mikor megrendeltem... :( 11.11 előtt jóval.

Érdekes... ha inget veszek, azok sosem jöttek eddig meg :DDD

(#65335) cbmfan


cbmfan
senior tag

egy jó kérdésem lenne:

mit kezdjek azzal a hülyével aki nem érti több üzenet után sem, hogy Hungary nem egy város az államokban, hanem egy ország Európában? képtelen felfogni, hogy nem fogja megkapni egy hét alatt, ráadásul két ünnep között. sztori szokásos, majd megkérdezi ebayt és ad negatívot. ismét nagyon félek...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#65336) Kicsirics77 válasza cbmfan (#65335) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mond neki azt, hogy kössz de nem vagyok éhes :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#65337) ANOka válasza cbmfan (#65335) üzenetére


ANOka
őstag

Küldj neki a Google térkép linket, hogy nézzed vazze, innen küldöm a cuccost! :D

(#65338) cbmfan válasza ANOka (#65337) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt sem fogja érteni, vagy nem tudja megnyitni mert nem lehet rákattintani. utóbbira már volt példa mikor ember kért cuccról több képet...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#65339) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy Nov 2.-i rendelésem, aminek a határideje Estimated delivery Nov 17, 2016 - Dec 05, 2016.

A nyomkövető utolsó bejegyzése:
25.11.2016 16:53
Elhagyta a repteret
Shanghai Pudong 20000062

Gondolom január 5 előtt lépnem kell valamit, Case-t kell nyitnom hogy nem jött meg ?? Gondolom azt fogja írni hogy várjak még. Mit kell tennem ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65340) havri1 válasza rostiron (#65339) üzenetére


havri1
félisten

Késnek a csomagok (erről szól szinte minden rendelős topic).
Írj neki max egy üzenetet, de még ne nyiss case-t.

havri

(#65341) rostiron válasza havri1 (#65340) üzenetére


rostiron
őstag

Tudom hogy ilyenkor akadoznak a csomagok, de Jan. 5 után is nyithatok még ?? Vagy ha van egy levélváltás, az már elég ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65342) havri1 válasza rostiron (#65341) üzenetére


havri1
félisten

eBayen jan 5-ig nyithatsz, pontosabban 30 nappal az kalkulált érkezés után, ami talán 4-e? Mivel nem számol vissza, naptári nap van, így nehogy kicsússz.
Ha mégis, akkor PayPal 180 napig véd, szóval nagy baj nincs akkor sem . (Persze, ha azzal fizettél).
Írj neki, hogy ez van, meglátod mit reagál. Ha nem nagy összeg, valszeg türelmet kér, aztán refund, és ha megérkezik, újra kifizeted. Ez a standard eljárás olcsóbb termékeknél.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65343) rostiron válasza havri1 (#65342) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.

Két ünnep közt írok neki, hátha addig még történik valami. 7000 ft-os tétel és nagyon kéne.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65344) havri1 válasza rostiron (#65343) üzenetére


havri1
félisten

Attól, hogy írsz neki, nem fog hamarabb megérkezni:)
Ne várj, most írj neki. tudjon róla, számítson rá, beszéljétek le előre.
Én ilyenkor azt szoktam írni, normális hangvételben, hogy voltam a postán (telefonon szoktam érdeklődni, szvsz semmit se ér, mert személyesen is, csak benéz a rekeszbe, ha nincs ott csomag/levél, NINCS és kész).
Szóval nincs meg a csomag, vársz utolsó pillanatig, aztán szeretnéd a pénzt visszakapni. Amennyiben megérkezik, természetesen kifizeted újra.
99%-ban belemennek az eladók.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65345) rostiron válasza havri1 (#65344) üzenetére


rostiron
őstag

OK köszi. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65346) Fancy-boy válasza V/ (#65333) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Még nem beszéltem velük. Közben az egyik csomagot sikeresen kézbesítették a mai napon.
A másik kettőről még mindig semmi, úgy hogy holnap felhívom őket.

[ Szerkesztve ]

(#65347) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ilyen pénztárcát keresek feketében, esetleg valakinek infója?

Milyen pénztárcát használtok?

(#65348) Met válasza -secret- (#65347) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen pénztárcát használtok?
Én ilyet :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65349) Nooeca válasza -secret- (#65347) üzenetére


Nooeca
senior tag

ilyesmi nem jó?

Általában ilyet szoktunk használni férfiak.

(#65350) flymi


flymi
addikt

Üdv!

Kanadából várok egy csomagot, 5-6 hetet mondott az eladó, mire ideér. Van tracking number, de szállítási intervallum nincs.
Csak annyit látok, hogy feladva Kanadában. Van valami rendes nyomkövetős oldal (trackitonline-on kívül), ahol tudom követni pontosan merre jár, vagy esélytelen és majd megkapom, amikor ideér? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.