Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) V/ válasza Hunter2 (#65498) üzenetére


V/
Topikgazda

Hova kell domború? Ha van üzleti PayPal fiók akkor simán párosítható az eBay üzleti fiókkal, bankszámla kell nem?

(#65502) V/ válasza Remekelek28 (#65493) üzenetére


V/
Topikgazda

Elbeszélünk egymás mellett, én azt hittem arról van szó, amikor a fizetésnél nem a PayPal van választva hanem a kártyás direkt fizetés.
De az SMS-ben kapott összeg az csak a zárolt pénz, nem minden bank annyit von le a tényleges könyvelésnél.
És az eBay-n kiírt forint összeg mint már írtam, nem számít.

(#65503) ktamas76 válasza Remekelek28 (#65499) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Már megírtam neki, hogy ha csak minőségi probléma van akkor nem baj, küldheti nyugodtan (persze a megrendelt termék legyen). Ha meg az árával van baja akkor ne beszéljen mellé, hanem írja azt, hogy elnézte és kész.

(#65504) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Paypalra vissza érkezett a vételár, de eltünt a feedback lehetőségem. Tudok valahogy visszajelzést adni "pozitivat" természetesen az eladónak?

(#65505) Remekelek28 válasza V/ (#65502) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én 3 árazásról tudok,amikor a paypal konvertálás van,amikor a kártyás vásárlás és amikor ugyan paypallal vásárolok,de a kis nyilacskás módisitással ebayes áron.. Nos ezek közül az utóbbi lenne a kedvezőbb,de ez nem működik.. a másik kettő egyaránt felárat számol...
A bankszámlakivonaton is látok részletesen mindent,hogy melyiknél mennyit fizetek..

(#65506) V/ válasza Remekelek28 (#65505) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n nem forintban vásárolunk.

(#65507) V/ válasza fulton (#65504) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha semlegest vagy negatívot adtál, akkor az eladó kérheti a felülvizsgálatot, amely keretében te azt módosíthatod. Ha még nem adtál és 60 napon belül vagy, akkor a Account settings, Feedback menüpont, Items Awaiting Feedback listában a vásárlásod.

(#65508) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Vezetékre szerelhető villásdugókra milyen keresőszóval érdemes rákeresni?
Köszönöm előre is.

(#65509) Remekelek28 válasza V/ (#65506) üzenetére


Remekelek28
őstag

De tőlem forintot vonnak le :)

(#65510) Hunter2 válasza V/ (#65501) üzenetére


Hunter2
addikt

ITT

[link] itt írják:

"1.
Meet the seller requirements

To open an eBay Store, you need:

An eBay seller account, with your credit card on file"

(#65511) V/ válasza Hunter2 (#65510) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de csak Visa or Mastercard amit ír, nem kellene domború, mert van nálunk más fajta kártya is.
Azért nem volt világos, mert én angol regisztrációval rendelkezem és ott a PayPal-l fizetem a jutalékokat, nem direkt kártyával. Mivel a PayPal fiókom is magyar -EU-s- ezért az eBay-n is inkább EU-s fiókban gondolkoztam, egyszerűbb az számlázás, adózás. ezek szerint az USA fiókot máshogy szabályozzák.

[ Szerkesztve ]

(#65512) Hunter2 válasza V/ (#65511) üzenetére


Hunter2
addikt

ja , most hogy mondod a céges kártya maestro-s. A privát kártyám meg nem dombornyomott visa.
mindegy ma igényeltem a bankban dombornyomottat az Visa lesz és alkalmas lesz erre is.
A paypalhoz viszont simán hozzá tudtam kötni maestro-s kártyát.

(#65513) V/ válasza Hunter2 (#65512) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sürgősen lecserélném a Maestros céges kártyát MC-re vagy Visára.

(#65514) Hunter2 válasza V/ (#65513) üzenetére


Hunter2
addikt

pont ma igényeltem a dombornyomottat az VISA lesz. 6000-el hosszabb az éves díja de ennyi bele kell férjen.

(#65515) Tikakukac válasza Tikakukac (#65280) üzenetére


Tikakukac
titán

UP neki.

PayPal akkor egyből eBayt ez már nem érdekli?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65516) Hunter2 válasza Tikakukac (#65515) üzenetére


Hunter2
addikt

90 nap után lehet hogy már semelyiket nem fogja érdekelni, a lehető leggyorsabban kellett volna jelezned hogy valami nem stimmel.

(#65517) Tikakukac válasza Hunter2 (#65516) üzenetére


Tikakukac
titán

Jelzés megvolt, tett nem volt mögötte. Kellett egy raklap papír meg infó, hogy én is direktben lekenhessek mindent, most értem a végére.

Akkor paypal, bőven benne vagyunk a 180 napban. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65518) fulton válasza V/ (#65507) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm. Ti ha refund történt akkor is csak valami pozitivat jeleztek vissza vagyleírjátok hogy elveszett és visszautalta?

[ Szerkesztve ]

(#65519) cs.zsolt

Sziasztok !

Csomagot adnék fel kínába .

40-45 kiló körül van a cucc 66x55x25 cm elég nagy doboz .

Mivel érdemes küldenem ?
Meg fogják-e vámolni vagy csak a szerencsén múlik ?

Fedex csomag kalkulátor szerint több mint 250 ezer Ft lenne a feladás :Y

Az létezik ??

http://vanenet.hu/

(#65520) Hunter2 válasza cs.zsolt (#65519) üzenetére


Hunter2
addikt

már a postánál is közel 70000Ft egy 30 kilós csomag. szóval simán lehet.
A vámot a fogadó fél országa dönti el, szóval nem te fizeted.

(#65521) V/ válasza cs.zsolt (#65519) üzenetére


V/
Topikgazda

Kalkuláltass itt és itt

(#65522) cs.zsolt válasza V/ (#65521) üzenetére

Köszönöm szépen a segítségeteket ! :R

http://vanenet.hu/

(#65523) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Üdv!

Volt egy problémám eladással néhány hete (nem tud fizetni a vevő), azt a tanácsot kaptam, hogy nyissak egy case-t rá. Lehet, hogy valamit rosszul csináltam, mert azt látom, hogy "1 request is still open
1 request awaits other members' responses". Na most ilyenkor mi van? Van-e valami teendője a másik félnek?

(#65524) V/ válasza SH4D0W2011 (#65523) üzenetére


V/
Topikgazda

4 napon belül fizetni, ha nem fizet, akkor megy tovább a case. Eddig automatikusan zárult azzal, hogy törölték a jutalékot. A sor végén a Status oszlopban lévő linkre kattintva mi jön fel? Nincs eBay segítség vagy valami továbblépési link?

(#65525) SH4D0W2011 válasza V/ (#65524) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ajj, de béna vagyok.

Status
Unpaid item case open – awaiting payment
You can close this case now

A Take action-ben van egy Receive fee credit, az kell, ugye, és utána lehet újra listázni?

(#65526) V/ válasza SH4D0W2011 (#65525) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jól emlékszem az lenne.

(#65527) SH4D0W2011 válasza V/ (#65526) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm! :R

(#65528) Nooeca


Nooeca
senior tag

Hát én ezt nem értem :(

Kértem full refundot, megkaptam, sőt, úgy láttam ebayen hogy mindkét itemre... Paypalon meg csak 1-re. Nem is engedett két itemre ticketet nyitni (disputet) mondván hogy már nyitottam. Fogalmam sincs hogy ez mi. Két ruha külön szinben külön árban azaz csak Quality-nek egyet irt be, de ettől független a másikat se engedte semmit se csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#65529) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Van 2 rendelésem amiből 1 már rég jött (december 12-én rendelt) és még mindig ott van a listában.
Hogy fog az eltűnni ?
rendelésről kép/order list

Lehet nagyon láma kérdés, de mondom inkább megkérdezem. Köszönöm előre is a választ.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#65530) radi8tor válasza Roland8622 (#65529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elrejtheted a rendelést (Hide), de szerintem felesleges. Úgyis csak az utolsó 60 napot mutatja.

⭐ Stella

(#65531) Roland8622 válasza radi8tor (#65530) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Ohh csak ennyi ? :Y Köszi, azt hittem valami speckó dolog. Igazából az volt a lényeg, hogy a rendszer úgy mutatja, mint ami nem érkezett meg és mondom ne legyen belőle gond, de akkor úgy hagyom. Pénzt végül is megkapta, nem érheti szó a házat :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#65532) radi8tor válasza Roland8622 (#65531) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az csak neked infó. Az eladót "nem érdekli ez". Megkapta a feedbacket, azaz megérkezett a termék.

⭐ Stella

(#65533) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok!

ha az eladó az ebayen azt kéri hogy direct bank transferrel fizessek, (valami gond van a paypal fiókjával) akkor is védve vagyok ebay által igaz ?

1500 fontos cucc. az eladó 2008 óta ebay tag, vannak 1000 fontos eladásai, összesen 348 pozitívja van, negatív és semleges semmi.

köszi minden tanácsot! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65534) Solange0818


Solange0818
csendes tag

Sziasztok!

ebay-on hogy tudok vitát nyitni meg nem érkezett termék után? Már 2 hónapja várom,eladó csak annyit válaszol hogy várjak..köszi :U

„cogito ergo sum” Gondolkodom,tehát vagyok! :)

(#65535) V/ válasza Solange0818 (#65534) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban van leírás róla.
eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék Leírás itt található.

[ Szerkesztve ]

(#65536) V/ válasza Elektrosokk (#65533) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha választhatod a fizetési módoknál akkor igen, ilyenkor kapsz egy eBay-s valamit az eladótól rajta az utalási információkkal, de nem biztos hogy olcsó lesz a 1500 fontos deviza utalás, ha forintos a bankszámlád

[ Szerkesztve ]

(#65537) Vertigo18 válasza Solange0818 (#65534) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem igazán így hívják, először az eladóval kell "beszélned", aztán ha nem tudtok megegyezni, akkor "belép" harmadik félként az ebay...

A Purchase history alatt az adott terméknél jobb oldalon van a "More action" menü, abban, lent a "Contact seller". Itt kell kiválasztani az "I didn't receive my item" menüt, majd bejelölni, hogy refundot kérsz. Ha nem válaszol rá, akkor az ebay segít 3 napon belül, de válaszolni szoktak.

Annyi, hogy a termék melletti menüben van egy "I didn't receive it" menü is, szerintem az is ugyanezt csinálja...

De ott az összefoglaló is ám! ;)

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#65538) Elektrosokk válasza V/ (#65536) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A fizetési módnál ilyet nem tudok választani. Az aukcióban ez szerepelt: " Please read before to click on Buy it now button!

I can't process the payment through Paypal!
My Paypal account was scammed and now is under investigation!

As a payment method I prefer a direct money transfer in my bank account.

If you have any questions please ask! "

Tehát az eladó most elküldi nekem a bankszámlaszámát, és én arra utalok a bankomon keresztül.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65539) V/ válasza Elektrosokk (#65538) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem használható a PayPal, akkor mit adott meg?
Akkor érdekes lesz a védelmed, mert valójában az eBay-n kellene ezt megadni, beállítani.
Ha ilyen sok eladása volt, akkor csak az lehet az oka, hogy nem az eBay felületen megy a dolog, mert nem teljesen "vallja be" a forgalmát az eBay felé, az 1500 £-os dolog után 159.06 £ a jutalék.

Megadjuk azt hogy Other payment methods-nál a Other/See item description és beírjuk az utalási adatokat, így a vevő azt választja és megkapja az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#65540) Elektrosokk válasza V/ (#65539) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi, nem tudtam hogy létezik ilyen megoldás. Volt már hogy így fizettem valakinek átutalással a saját számlaszámára de tőle már vettem dolgokat korábban és volt egyfajta bizalom.

Írtam az eladónak, kíváncsi vagyok mit ragál.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65541) V/


V/
Topikgazda

Új fejlemény az eBay vásárlási konverzió hibával kapcsolatban.
Ma ezt a választ kaptam:
I can also confirm that the choice of currency rate is not available at the moment. We are working really hard to bring this back to our customers and our team of engineers are working non-stop to resolve the issue. For the time being, please try to make payments through our PayPal app as the choice of the currency conversion rates seems to be available there.
Azt írják, hogy a PayPal mobil app-ot használva működik, még ma nem próbáltam ki, mert amit megvettem már kifizettem az A kártyámmal ami csak banki váltással működik, de esetleg valaki megnézhetné.

(#65542) V/ válasza V/ (#65541) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom ők is úgy gondolták hogy az eBay mobil app és akkor a PayPal mobil app-al fizetünk.
Ez lemaradt, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#65543) ace05


ace05
senior tag

Valaki tudna ajánlani egy jó gaming egeret? Mert annyi van az ebayen, mint a szemét, csak nem tudom, hogy melyik a megbízható.

(#65544) radi8tor válasza ace05 (#65543) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olcsón keresel akkor itt kérdezz rá.
Ha megbízhatót keresel akkor pedig itt kérdezz rá, de előtte mindenképpen olvasd el ezt.

⭐ Stella

(#65545) Remekelek28 válasza V/ (#65541) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na,ma lehet kipróbálom..
Viszont van egy kis gond. pár hete rendeltem egy eladótól több izben termékeket.. még tegnap reggelis rendeltem belőle. Hozzáteszem a korábban rendelt még nem jött meg és kicsivel áron alul kinálta ezeket..
Tegnap este veszem észre,hogy ez a termékkategória már nagyrészt nem elérhető nála,holott reggel még több db volt mindből.. És egyszerre 10-15 hirdetést szedett le. Más termékei még vannak.,de azokra is látok némi panaszt. Plusz már felbukkant egy panasz arra is,h amit én rendeltem nem érkezett meg.
2000-től több pozitivuma van..
De mindenesetre nem zárom ki,hogy egy csaló lehet és nem fogok kapni semmit..
Szerintetek rákérdezzek,hogy mi az oka a termékek eltünésének? Jan 3-án jár le a száll határidő..
Csak kb 20 ezer ft.om van most az eladónál.

(#65546) DJ. Ru$y válasza Remekelek28 (#65545) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felesleges... Védelmed van (eBay, Paypal), ha a hirdetései kamuk és csaló, akkor a válasz is valami kamu lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65547) Remekelek28 válasza DJ. Ru$y (#65546) üzenetére


Remekelek28
őstag

Valószinű..
1 héten belül kiderül.. Ha még el is fogyott volna az összes terméke,akkor se kellene stornoznia.. Mások(becsületesebbek) fenn szokták hagyni a terméket..

(#65548) V/ válasza Remekelek28 (#65545) üzenetére


V/
Topikgazda

A hirdetések nem végtelen ideig vannak fent, én is december 31-el kifuttatnám, lezárnám őket, hogy az új évet új állapottal kezdjem.
Ilyen időkkel lehet meghirdetni, az utolsó az hogy én szakítom meg az időt.

Az elszámolás is könnyebb, január 1-től máshol is változhatnak az adózási, könyvelési szabályok. Nem kell csalással vádolni ok nélkül. Gondolkozz eladói fejjel.
A meg nem érkezés miatti panaszok meg azért tudjuk nem az eladón múlnak. lásd Magyar Posta dolgai. Ma megkaptam azt, amit az eladó a kínai postával leigazolt, hogy már két hete átadták a konténert a magyaroknak.

[ Szerkesztve ]

(#65549) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Az átváltási galiba miatt, megpróbáltam a mobil appot használni. Most próbáltam először, feltelepítettem az ebay és a paypal appot is. Amikor a fizetéshez mentem kiválasztottam a paypalt, megadom a jelszót, de ezt az üzenetet kapom.

your security key can't be used to log in here. But, you can still complete your purchase with paypal by checking out on your computer.

Mi lehet ez ? Ha a paypal appot megnyitom ott simán be tudok lépni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65550) V/ válasza rostiron (#65549) üzenetére


V/
Topikgazda

your security key Ez mi lehet?
A PayPal sms belépési védelem az használható kellene hogy legyen, ha erre vonatkozna akkor lehet, hogy az ideiglenes deaktiválás megoldja, ha valami banki bankkártyás védelem arra nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.