Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:45:31

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Shingen válasza V/ (#65086) üzenetére


Shingen
addikt

Ő küldte el a Tn alapján.
nem tudom hol nézte a kínai

風林火山

(#65102) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Ebay

Rendeltem anno egy telefon tokot, nem jót küldtek, az itteni leírás alapján nyitottam egy "Case"-t, ami után eltűnt a termék a "PurchaseHistory" alól.
Az eladó azt mondta, hogy küld egy jó tokot, de lassan már letelik az újabb 30 nap, mivel a "PurchaseHistory" alatt már nem látom a terméket, nem tudom hogy fogok majd pénzt vissza kérni ha nem jönne meg.

Erre vonatkozóan nem látok információt az összefoglalóban.

(#65103) V/ válasza PistiSan (#65102) üzenetére


V/
Topikgazda

Resolution Centerben ott kellene lenni, de ha itt elfogy az időd, a PayPal-n a vásárlás napjától van a 180 napod

(#65104) V/ válasza Shingen (#65101) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem.

(#65105) PistiSan válasza V/ (#65103) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem ismertem ezt a menüpontot, eddig minden vásárlásom rendben ment, itt valóban megjelenik, köszi!

(#65106) Shingen válasza V/ (#65104) üzenetére


Shingen
addikt

csak már 3 hete ezzel takarózik, semmi mást nem képes küldeni csak ezt, hogy a célországba megérkezett
Jó lenne ha vmit mást képes lenne írni.

風林火山

(#65107) V/ válasza Shingen (#65106) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor világosítsd fel, hogy a valahol olvasott megérkezés -arrived- az nem egyenlő a kézbesítéssel -delivered-, ő akkor teljesítettet az eladás rá eső részét, ha meg is kapod.
Ez nem történt meg, nagy a valószínűsége az elvesztésnek, azt pedig ő rendezze le a szállítóval, mert még az ő tulajdona a küldemény, a pénzed meg adja vissza.

(#65108) Shingen válasza V/ (#65107) üzenetére


Shingen
addikt

Igen értem, én többször írtam neki adja vissza a lovét, de csak azt küldözgeti, hogy a célországba elküldve és legyek türelmes.

風林火山

(#65109) V/ válasza Shingen (#65108) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem már ennél türelmesebb nem igazán lehetsz. :)

(#65110) Shingen válasza V/ (#65109) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor mit tudok tenni?
Ebaynél 1 hónap után tudok lovét visszakérni, ha az eladó nem adja magától

風林火山

(#65111) Directors válasza Shingen (#65110) üzenetére


Directors
senior tag

Jelentsd az ebay-nél.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65112) Shingen válasza Directors (#65111) üzenetére


Shingen
addikt

milyen lépésekbe tudom megtenni ezt?
Milyen menüpont alatt. :F

風林火山

(#65113) V/ válasza Shingen (#65110) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban a megérkezési idő utolsó dátumától számított 30 napig reklamálhatsz. Az nem telt le még?

(#65114) Shingen válasza V/ (#65113) üzenetére


Shingen
addikt

még nem.
De milyen menüpont alatt tudom megtenni?

風林火山

(#65115) Pitterix válasza V/ (#65103) üzenetére


Pitterix
őstag

Volt egy vásárlásom aug 22-én, amikor is küldtek egy 8000Ft értékű forrasztót, ami rossz volt. Írtam az eladónak, aki leírta, mit kell csinálni vele, de ugye eleve rossz volt az eszköz, azaz max 5 percig működött. Azt írta küld másikat, erre vártam, de nem jött meg. Most viszont már nem tudok neki írni sehol. Ilyenkor mit tudok tenni? Lehet már kuka az a pénz?
De így jártam egy pólóval is.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65116) havri1 válasza Pitterix (#65115) üzenetére


havri1
félisten

Paypalon nyiss dispute-ot.
Mindkettőre.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65117) V/ válasza Shingen (#65114) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló tartalmaz két lehetőséget, amelyik él.
Nem jó vagy nem érkezett meg.

(#65118) somnia


somnia
őstag

...egy másik fórumban arról panaszkodnak többen is eladók, hogy caset nyitott a vevő a szállítási határidőn belül, hogy nem érkezett meg az áru...ezt hogy lehet?... :F

(#65119) Pitterix válasza havri1 (#65116) üzenetére


Pitterix
őstag

Sajnos nem talál semmilyen terméket.
Most rosszul gondolom, vagy azért, mert úgy fizettem mindig, hogy csak Credit or debit card volt kipipálva?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65120) havri1 válasza Pitterix (#65119) üzenetére


havri1
félisten

Az baj igen..

havri

(#65121) V/ válasza Pitterix (#65119) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel "vendég" módban fizettél azért nem látod, az nem kerül a PayPal vásárlások közé.
Viszont a kifizetési értesítő tartalmaz tranzakciós kódot a PayPal-tól és bár nem jár a fiók szerinti vásárlói védelem, kérhetsz segítséget tőlük.

(#65122) Pitterix


Pitterix
őstag

Viszont több, mint valószínű, hogy bukta a dolog, jól gondolom?
Azért köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65123) V/ válasza Pitterix (#65122) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig aki hasonló szituba került visszakapta a pénzét, bár nem igazán értik, ha van fiók és kártya hozzáadva akkor miért vendég mód lett használva. Az elégedett ügyfél az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#65124) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy egy refund miatti visszaküldésnél azt kérte az eladó, hogy írjam rá a borítékra az "Order ID"-t, akkor mit kéne ráírnom? Találtam "Item ID", illetve "Return ID" nevű azonosítót is, de "Order ID"-t nem. A boríték melyik részére illene írnom, hogy a postást se tévesszem meg?

[ Szerkesztve ]

(#65125) V/ válasza BigBlackDog (#65124) üzenetére


V/
Topikgazda

A küldemény hátuljára vagy a bal szélen a neved, címed alatt és az eBay értesítő e-mail tartalmazza ezeket:
Item ID: 182353036254
Transaction ID: 1590366525008

Ezzel egyértelmű a beazonosítása

(#65126) BigBlackDog válasza V/ (#65125) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ! Remélem most már probléma nélkül összejön a refund. :)

(#65127) V/ válasza BigBlackDog (#65126) üzenetére


V/
Topikgazda

Javaslom, hogy ha posta, akkor tértivevényesen küld el, így igazolva lesz az átvétel, mert ez szokott lenni a gond, hogy megérkezik aztán semmi.

[ Szerkesztve ]

(#65128) kozi71 válasza V/ (#64926) üzenetére


kozi71
senior tag

Szia!
Megcsináltam a cancel ordert.
A pénz azóta rendben vissza is tért a bankszámlámra.
Köszönöm a segítséged! :R

Egy kérdés még a végére.
Ebay oldalon még mindig nyitottként szerepel az ügy, kell ott valamit nyomkodnom, vagy idővel eltűnik magától?

1 request is still open
1 request require your attention
De itt nem látok semmi, visszavonást, vagy leállítást.

high tech, low life

(#65129) madle


madle
őstag

Üdv,

október 28-án rendelt termék végett nyitottam mostmár requestet és az eladó alig akar válaszolgatni, kértem refundot, először ugye a már említett újraküldést javasolta, csak hogy zárjam be a requestet. Most pedig azt akarja, hogy várjak még 1-2 hetet. Viszont én már nem akarok. Ilyenkor mi a teendőm? Erőltetem neki a refundot vagy tényleg várjak még annyit? Sok idő eltelt már, aztán nehogy utána ne tudjak reklamálni.....meddig is lehet pontosan várni a termékkel?

(#65130) V/ válasza madle (#65129) üzenetére


V/
Topikgazda

Az gond, hogy előfordul hogy a termék már tényleg megérkezett, csak posta nem képes a szállítmányokat időben feldolgozni, ott dekkolnak a Kínából jövő postai konténerek a reptéren. A kínaiak átadták a magyaroknak azok meg.......
Ez már nem az eladó által befolyásolható dolog, ha korrekt akarsz lenni vársz még és csesztetjük a postát.

(#65131) V/ válasza kozi71 (#65128) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd eltűnik, de én is kapom a már eltűnt, lezárt vásárlás törlésre az e-mailt, hogy fizessem ki. Nem foglalkozom vele.

(#65132) madle válasza V/ (#65130) üzenetére


madle
őstag

Értem, akkor várok még, de jelzem is neki. A requestet ilyenkor be kell zárnom?
A postát ha felkeresem, akkor emailben gyorsabb az ügyintézés vagy telefonon is elérhetőek emberi időn belül?

(#65133) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Ebey-es vásárlásnál a Pay Pal, vagy a kártyás fizetés előnyösebb?

Köszönöm!

(#65134) V/ válasza liszi70 (#65133) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen a PayPal, ha van fiókod, akkor ott is lesz vásárlói védelmed, de a fizetésnél majd állítsd át a konverziót, mert most még a hibás fizetési mód látszik a képen.

[ Szerkesztve ]

(#65135) liszi70 válasza V/ (#65134) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! OK, akkor PayPal. Igen, van fiókom.

"fizetésnél majd állítsd át a konverziót"

Akkor itt alsó lehetőség? És utána lesz még más teendőm, vagy ezután már automatikusan a bankom árfolyama alapján vonják le a pénzt?

(#65136) Guzzista


Guzzista
újonc

Sziasztok!

A következő lenne a gondom! Ebay-on vennék 2 terméket ami 1 eladónál van. Beszéltem vele, hogy küldje el 1 csomagba ne keljen 2 postát fizetni. Azt mondta, üssem le a 2 terméket de csak akkor fizessem ki ha ő ír. Régebben vásároltam már így, leütöttem vártam, küldött új számlát és akkor fizettem. Most viszont ha leütöm egyből fizeti paypallal, nem tudom, hogy lehetne kikapcsolni vagy valamit csinálni vele. Valószínű valami át van állítva nálam, mert most az ebay-ról jelentkezik be a paypalra, régen pedig átirányított a paypal oldalára. Van valami tipp, hogy mi lenne a megoldás?
Előre is köszi.

(#65137) V/ válasza madle (#65132) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyenlőre ne zárd le, az e-mail-re 2 hét a reakció, a telefonos akár 7-8 percig várat és nem tud semmit sem tenni, mert csak kamu a postai ügyfélszolgálat, nyomkövetési információt ad, panaszt vesz fel, amit a 30. napon ügyintéznek -nem azon belül, szó szerint az utolsó nap- de nincs semmi másra jogosítványuk. Én már kértem a lakossági üzletág főnőkének az elérhetőségét, mert meg szeretném kérni, hogy menjen már ki Budaörsre és számoltassa meg a fel nem dolgozott postai konténereket és intézkedjen. Nem tudta megadni.

[ Szerkesztve ]

(#65138) V/ válasza Guzzista (#65136) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszalépsz, ESC vagy böngésző vissza, nem lépsz át a PayPal-ra, majd a kifizetetlen tételek közt lesz és azután az egyéb opciókban kérsz számlát.Vagy Add to cart
Bekapcsoltad a gyors fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#65139) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

Volt egy termék mit okt 11-én rendeltem és nem jött meg a kiírt határidőn belül.
Vártam még két hetet, de sajnos nem lett kézbesítve.

Írtam az eladónak, hogy szeretnék egy refundot amit aznap még sikeresen teljesített, viszont megkaptam a terméket és szeretném visszafizetni az árát!

Hogy tudom ezt megcsinálni?

(#65140) DJ. Ru$y válasza Teodor52 (#65139) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Írsz az eladónak és megkéred, hogy küldjön egy számlát a termék árával.
2, Megnézed az eredeti fizetés vagy a refund tételt a Paypalodon és ahova ment / ahonnan jött az összeg oda elküldöd ugyanazt még egyszer.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65141) madle válasza V/ (#65137) üzenetére


madle
őstag

Az azért szép, akkor más dolgom nincs, csak várakozni...
Köszi a segítséget!

(#65142) V/ válasza Teodor52 (#65139) üzenetére


V/
Topikgazda

Megelőztek. PayPal pénzbekérő lenne a számla.

[ Szerkesztve ]

(#65143) Guzzista válasza V/ (#65138) üzenetére


Guzzista
újonc

De ez a baj, hogy nem irányít át, hanem egyből fizet(ne), hogy lehet a gyors fizetést kikapcsolni?

(#65144) V/ válasza Guzzista (#65143) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy unlink a fizetésnél, de a böngészőben nincs tiltva a felugró ablak és ha nem Chrome-al fizetsz?
De ne fizesd ki. Most még nem a kifizetetlenek közt van? Csak Buy it Now gombod van?

[ Szerkesztve ]

(#65145) Guzzista válasza V/ (#65144) üzenetére


Guzzista
újonc

régen telefonról használtam, azóta van ez a kavar. firefoxot használok és nincsenek letiltva a felugró ablakok

(#65146) DJ. Ru$y válasza V/ (#65142) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az... Hogy soha nem jut eszembe a neve.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65147) V/ válasza Guzzista (#65145) üzenetére


V/
Topikgazda

Most meddig jutsz el az Ebay-n?
Ez a képernyő megvan:

(#65148) Guzzista válasza V/ (#65147) üzenetére


Guzzista
újonc

igen, eddig megvan

(#65149) V/ válasza Guzzista (#65148) üzenetére


V/
Topikgazda

A Confirm and pay-re jönne a PayPal bejelentkező ha azt jelölöd, belépsz és azután ott Cancel, ESC felül eBay feliratra katt és nem kell fizetned.Ezután egy kis idő múlva a kifizettelen tételek közt ott lesz és kérhetsz számlát.

[ Szerkesztve ]

(#65150) Guzzista válasza V/ (#65149) üzenetére


Guzzista
újonc

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.