Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35151) Peethy


Peethy
őstag

Üdv mindenkinek!

Hosszabb kihagyás után jelentkeznék 1-2 képpel, amelyekre várom az építő jellegű kritikát :)
Szombaton volt egy kis fotózás, onnan válogattam.


[link]


[link]

(#35152) Stitch válasza Doom (#35137) üzenetére


Stitch
őstag

Jó lesz az! Az egyértelműen látszik, hogy tudatosan komponálsz, szerintem a 2. és 3. sikerült a legjobban. A másodikból nem készült olyan verzió, amelynél hátrébbről ugyan, de a belógó ágakat meghagyva és nagyobb fókusztávolsággal fotóztál? Vagy talán a jégtáblák közül kellett volna egyhez odahajolni és ezzel kiemelni.

A lappföldi képeid közt van egy-két nagyon jó!

Szerintem nagyon tanulságos tud lenni, ha az ember más képeit nézegetve elgondolkodik azon, hogy az elkövető (a fotós) mit, miért és hogyan csinált; [link], [link].

(#35153) werttzui válasza #31757056 (#35147) üzenetére


werttzui
őstag

Elég életszerű,finoman húztad a csúszkát szerintem a színek nagyon jók ,az utcarészletnek van egy Íres beütése (hangulatos) ;)

PENTAX

(#35154) total90 válasza Milan24 (#35145) üzenetére


total90
veterán

Ha egy kicsit élesebb lenne... de maga a téma és a színkompozíció nekem nagyon tetszik.

(#35151) Peethy

Nem lettek rosszak szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35155) werttzui válasza Peethy (#35151) üzenetére


werttzui
őstag

Az elsőről mondanék.
A virágot ,ha szemből nézzük jobbra lejjebb tettem volna a hajához,így a virág árnyéka nem képez bajuszt a csajszinak és a szája is látszana ami előny egy lányos portrénál(szemek,száj) ill így háromszöget képezne a vállpánt a sapi és a virág ami lehet jól mutatna esetleg.Egy jobb megvilágítással is eltüntethető az árnyék mert látszik még a virág szár árnyéka is ill a szemeket jobban csillogósabbra meg lehet csinálni ez manapság divat,de ez egyéni szoc problem ill a sapi pompomja elég zavaró bár elviselhető.Ennek ellenére kétség kívül ez a jobb kép a második (lehet az elmosás hatása) inkább bemozdultnak tűnik mint elmosottnak ill a tetejéből még vághatsz .Amúgy egész jó fotók(a szőrszálhasogatást eltekintve) így tovább gratu :)

PENTAX

(#35156) #31757056 válasza werttzui (#35153) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi! Igen, ez ugy nez ki pont amilyennek az utcat en lattam, kivetel az oszlopok sotetulese, az egy hibaja a kepnek. Szerintem a HDR-el ha nem szall el az ember, akkor nagyon komolyakat lehet alkotni, sokkal kozelebb kerulsz vele a valosaghoz, mint egy alap, kis dinamikatartomanyu, laposabb keppel. Csak sokan azert HDR-eznek, hogy a kepukrol mar messzirol orditson, hogy az az, ezert vannak annyira nehanyan ellene. Amugy ebbol a 3 expobol hoztam ki, alapvetoen egyik se er egy ft-ot se...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35157) Peethy válasza werttzui (#35155) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm a véleményt :)
Az elsőnél az árnyék amiatt volt, mert sajnos nincs normális világításom, szóval emiatt nem tudtam kiküszöbölni. Megláttam még régebben ezt a képet, és annyira megtetszett, hogy megpróbáltam valamilyen hasonlót én is.

total90, neked is köszi! :)

(#35158) bigmasterg válasza Peethy (#35157) üzenetére


bigmasterg
addikt

A linkelt képen hirtelen azt hittem, hogy a lánynak a szájában van a virág. :)

(#35159) kiskornel


kiskornel
addikt

(#35146) EkSYS:
Szalajka völgy 2010,, Lillafüred, 2010, In the Himalayas, Yellow flowers somewhere in Himalayas képeid nagyon tetszenek. (pont az összeállításod végén vannak nagyon jók).

"A Föld tájai" összeállításodat is érdemes megnézni, mert nagyon szép helyek vannak, de látszik rajtuk, hogy még nem olyan tudatosan készültek, mint a fent említettek.

Sokan úgy tartják, hogy nem a profi felszereléstől függ, hogy milyen jó képeket készítesz. Szerintem egy részben biztos, hogy attól függ. Még az ember a kompaktnál elnéz pár nem úgy sikerült képet, addig a pro cuccnál azt mondja: bakker, hát ennek jónak kellene lennie. És akkor elkezdi a pro cuccot tudatosan (mint a profik) használni. Vesz hozzá egy csomó kiegészítőt, több időt tölt el a komponálással és nem össze-vissza kattintgat...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35160) eastsider válasza kiskornel (#35118) üzenetére


eastsider
nagyúr

megnéztem a fókusztávot a kérdéses képeken, és mindegyiken közeli fókuszra ugrott be a gép(a Balatonosnál pl 1m re, bár nem tudom a jobb odlal miért élesebb, de talán valamt megmagyaráz a pici fókusztáv)

de lehet megválok az obitól, és veszek egy 90mm-es tamront

[ Szerkesztve ]

(#35161) SOAD19 válasza EkSYS (#35146) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

A webalbumod "A Föld tájai" mappájában lévő képeket is Te készítetted?! Mert pár megvan nekem is háttérképnek,külföldi háttérkép letöltős oldalakról szedtem le őket. Ha Te készítetted őket, akkor :R és kösz! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#35162) Karima válasza eastsider (#35160) üzenetére


Karima
őstag

Azzal nem jársz ám rosszul!:) És melyik obitól akarsz megválni? A nagylátótól?

(#35163) kiskornel válasza eastsider (#35160) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor a közeli fókuszálás lesz a probléma. Az a jobbik eset. Az is probléma. 90mm az macro lesz?

Erről jut eszembe, de más: múltkor néztem az exif adatokat, és azt találtam bent 1,6m... valamiért emlékeztem, hogy annál a képnél pont 5m-re állítottam az élességet. Még ki is mértem, meg LiveView. Egy ideig zavart, hogy hogyan jön össze a kettő. Elméletem szerint a megfejtés: 5láb =~ 1,6m. Szóval a Canon által eltárolt 5,x számot lábnak vette méter helyett, és az exif editor átváltotta méterbe. Ha nem így van, akkor malacom volt az adatokkal.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35164) Doom válasza Stitch (#35152) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszi.
Nem készült olyan sajnos, mert közvetlen mögöttem emelkedett a part, és sűrűbbek voltak a fák, így egyrészt a perspektíva sem lett volna olyan jó, másrészt az ágak mindent kitakartak volna.
Készült képem békaperspektívából is, de sajnos nem lett jó :(
Sokat meg nem tudtam tökölni, mert a többiek siettettek, meg amúgyis hamar lemegy a nap. Majd legközelebb figyelek jobban.

(#35165) cOxeR


cOxeR
Ármester

Két tegnap esti képpel jelentkeznék:

[link]

[link]

(#35166) skiny83 válasza cOxeR (#35165) üzenetére


skiny83
aktív tag

Második ment a kedvencekbe! :K

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#35167) cOxeR válasza skiny83 (#35166) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi. :)

(#35168) EkSYS válasza SOAD19 (#35161) üzenetére


EkSYS
senior tag

Köszönöm! Neked is Kiskornel! :R :R :R

A föld tájai azok többnyire mobiltelefonos fotók vagy csak valami - hirtelen gyorsan fényképezzük le - kisgépes improvizációk. Egészen 2003-ra visszamenőleg.
A fotókat mind én készítettem, érdekelne hol találtad meg őket!
Nekem a "getting foggy" a "halottak napja 2008" és a "kis patak szilvásváradon" a kedvencem.
És még egy rendkívűli fotó! Erről csak annyit hogy élőben én készítettem (nem voltak rácsok kerítések, stb. face-to-face)

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#35169) SOAD19 válasza EkSYS (#35168) üzenetére


SOAD19
addikt

Hopsz! :DDD Hülye vagyok, most néztem meg azokat a képeket és ott virítanak rajta a EkSYS felirat, valószínűleg korábban töltöttem le a webalbumodból, csak már elfelejtettem. :W

Köszi a képeket, remélem nem gond, hogy lenyúltam őket! :C :R

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#35170) EkSYS válasza SOAD19 (#35169) üzenetére


EkSYS
senior tag

használd egészséggel, ha kell még valamilyen szóljál. A web.-re csak válogatások kellenek. Kb már 10k expom van (többnyire tájképes), de a világ jónéhány helyéről is akad canon-os is :)

Eki - az eredeti

(#35171) eastsider válasza Karima (#35162) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen attól. nincs eléggé kihasználva. elég a 35mm... jobban, több mindenra használnám a 90-es makrót

kiskornel: nem rossz helyre fókuszált. én fókuszáltam oda, mert ugye a tiszta kék égen nehezen talál fókuszt....

(#35173) máyköl válasza cOxeR (#35165) üzenetére


máyköl
veterán

Az elsőn engem zavar az előtérben a két cső.

A második frankó lett. ;)

(#35174) cOxeR válasza máyköl (#35173) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az én meglátásom szerint jópofa keretet ad az egész képnek, ezért is tettem fel ezt a verziót.
Köszönöm a véleményt.

(#35175) total90 válasza cOxeR (#35165) üzenetére


total90
veterán

Tetszik mindkettő, az első jobban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35176) cOxeR válasza total90 (#35175) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi!

(#35177) cOxeR válasza total90 (#35175) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi!

(#35178) Milan24


Milan24
aktív tag

Erről a véleményetek? Ez egy régi TSZ raktárépület. Kíváncsi vagyok mindenki véleményére.

(#35179) bigmasterg válasza Milan24 (#35178) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért mindenkiére ne legyél, az elég sok lenne. :)
Ez tényleg balra dől, vagy csak az én fejem ferde?

[ Szerkesztve ]

(#35180) cOxeR válasza Milan24 (#35178) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem túl sok a nagyon sötét terület, én csak a középső részt vágnám ki belőle, és azt hagynám meg. A két szélső ablakot egy az egyben levágnám.
Valamint egy kicsit világosítanék az egész képen.
Majdnem 2%-os dőlés van benne, ez mindenképpen hazavágja a képet, legalább is az én szememben.

(sorry a tegnapi dupla posztért... telefonról voltam...amennyiben jár erre admin, örülnék, ha törölné)

[ Szerkesztve ]

(#35181) SOAD19 válasza EkSYS (#35170) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

Nyugodtan rakhatsz fel a webalbumodba tájképeket, mert szeressük. :K Főleg a canon-os (minőségibb) képeidre lennék én nagyon kíváncsi. Már van sok tájképes hátterem, bár a többsége amatőr kéz alkotta, nincs bennük művészi érték, csak megmutatja az adott miliőt. Persze, ettől még jók és köszönet így is az alkotóknak.
[link]

Most ilyesmi hátterekre vadászok, amiben vagy egy kis fantázia.

Szóval, majd figyelem a webalbumodat! :D (ha lehet szép nagy felbontású képeket tölts fel, de megteszi pl. 1680*1050 is ;] :R )

ON.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#35182) Milan24 válasza cOxeR (#35180) üzenetére


Milan24
aktív tag

Azért dől a kép, mivel sajna még nincs állványom, és egy régi trakeszól lett fotózva. :)

(#35183) cOxeR válasza Milan24 (#35182) üzenetére


cOxeR
Ármester

Trakeszról kell képet csinálni! :)) Az állvány az egy hasznos dolog pedig.
CS5-ben (ha esetleg megvan) van egy beépülő tool, amivel 3 kattintással ki lehet egyenesíteni.

(#35184) EkSYS válasza Milan24 (#35178) üzenetére


EkSYS
senior tag

sötét a kép, nem látszik hogy mit akartál megmutatni - bár szerintem ezt lehetne korrigálni. A balra dőlés látványos vagy ha a fal ilyen akkor szerintem célszerű lett volna valamit belekomponálni ami mutatja hogy a fal ferde minden máshoz képest. Szerintem.

Eki - az eredeti

(#35185) Milan24 válasza EkSYS (#35184) üzenetére


Milan24
aktív tag

Az a baj, ha világosítottam a képen nekem nem tetszett. A fal ilyen penészes, nem dőlt, de ebben a színtónusban jobban kihoztam a zöldet, és a sötétség is direkt van, mer világosabba nem olyan jó. Szerintem. :(

(#35186) Fejo válasza Milan24 (#35182) üzenetére


Fejo
őstag

Photoshop...? :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#35187) EkSYS válasza Milan24 (#35185) üzenetére


EkSYS
senior tag

én ezt értem és gondoltam hogy így is van, szándékosan és úgy gondolom talán még látványosabb és hangsúlyosabb lenne ha a kontraszt különbség kevésbé lenne nagy.

Eki - az eredeti

(#35188) Milan24 válasza Fejo (#35186) üzenetére


Milan24
aktív tag

Photoshop igen de csak annyi, hogy RAW-ból a színeket állítottam semmi más nincsen benne.

(#35189) bigmasterg válasza Milan24 (#35188) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nézd meg, hogy mire válaszolt Fejo.

"Azért dől a kép, mivel sajna még nincs állványom, és egy régi trakeszól lett fotózva."

Na erre tökéletes megoldás lenne a photoshop.

[ Szerkesztve ]

(#35190) Milan24 válasza bigmasterg (#35189) üzenetére


Milan24
aktív tag

Ja Bocs :)

(#35191) csokimikulas válasza Milan24 (#35190) üzenetére


csokimikulas
tag

Megkérdezhetem hol fotóztad? :) Valahol vidéken, vagy Pesten?

(#35192) Karima


Karima
őstag

Mostantól az új szerelmemmel:) - a d40-em utódjával - készült képeket fogok feltolni ide:)

(#35193) sztyui2 válasza Karima (#35192) üzenetére


sztyui2
őstag

Grat! :)

(#35194) Karima válasza sztyui2 (#35193) üzenetére


Karima
őstag

Thx! :R

(#35195) máyköl válasza Karima (#35192) üzenetére


máyköl
veterán

Gratu! ;)

(#35196) EkSYS válasza Karima (#35192) üzenetére


EkSYS
senior tag

gratula..akkor lássuk mit tud(sz) :)

Eki - az eredeti

(#35197) forceberg válasza Karima (#35192) üzenetére


forceberg
veterán

Grat, de annál a körtefoltnál többet érdemelt volna az a doboz... :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35198) Balinov válasza forceberg (#35197) üzenetére


Balinov
félisten

mobilos keptol sztem kifejezetten jo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35199) Milan24 válasza csokimikulas (#35191) üzenetére


Milan24
aktív tag

Ez vidéken van. Konkrétan Vas megye, Répcelak. Régi TSZ. :)

(#35200) runner 125 válasza Karima (#35192) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kár, h a teteje kiégett.

;]

Grat hozzá. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.