Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) Stenly válasza Szten Márs (#34145) üzenetére


Stenly
tag

Szerintem értem a dolgot. Én a látásmóddal közelítettem. Mint kompozíció megbukott. Elismerve. De nem is innen közelít a kép. Viszont mint látásmód nem nulla! (Szerény vagyok.) Ha nincs igazam, akkor kérnék 1 linket ahol vki ebben a témában azon a helyen megelőzőtt! Üdv!

(#34152) Stenly válasza sztyui2 (#34150) üzenetére


Stenly
tag

Most megint kekeckedsz? Én kielemezem a Te képeidet is ha van!

(#34153) Szten Márs válasza Stenly (#34151) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még mindig nem érted a látásmód fogalmát. Jobban nem tudom elmagyarázni pedig. Olyan nincs, hogy valami, mint kompozíció megbukott, pedig milyen jó látásmóddal lett fényképezve, a látásmódba bele tartozik, hogy jó kompozícióba rendezzük a témánkat.

(#34154) Stenly válasza Szten Márs (#34153) üzenetére


Stenly
tag

Ha arra jársz, arra kérlek próbálj vmit kihozni a témából! Addig nem tudok (egészen) fejet hajtani előtted. Azért köszi a kedvességed (azt a részét).

(#34155) Fejo


Fejo
őstag

Csak nekem van deja vu-m...? (x12345) :DDD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34156) máyköl


máyköl
veterán

Atyaég, mennyi hsz. egy nap alatt, nem győzöm olvasni őket...

sztyui: Nem, nem én regeltem újra, hogy feldobjam a topikot... :DDD Szerintem te voltál. ;] :P
Bárki is volt, sikerült neki. :R

(#34157) Stenly válasza Kazimír (#34123) üzenetére


Stenly
tag

Amikor a Plitvicei tavaknál voltam, nekem is volt 1 pillanat, amikor az embertömeget kezdtem fényképezni. Átérzem a témád helyénvalóságát. Üdv!

(#34158) aldebaran


aldebaran
őstag

Én egy kezdő fotós vagyok és szeretem az itteni képeket nézegetni és a rájuk adott értékeléseket olvasni. Mindamellett, hogy az én képeimre senki sem reagál sokszor.

DE: oldalakon keresztül olvasom előbb filózoli, most meg stanly kekeckedését képek nélkül, ez azért már sokk.

Srácok, ez a digitális fényképek bemutatásáról szól, nem a veszekedésről. Légyszi, térjetek vissza a régi kerékvágásba és skippeljétek aki nem érti mi a fényképezés, a kompozíció, a fények... stb.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34159) Fejo válasza máyköl (#34156) üzenetére


Fejo
őstag

[link] :DDD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34160) sztyui2 válasza Fejo (#34159) üzenetére


sztyui2
őstag

Én erre nem emlékszek, lehet kevés ideje vagyok a fórumon, de biztos jó arc volt a srác:D
A mostaniak is jók, olyan jókat röhögök a magasabb szintű látásmódokon, meg hasonlókon :D :D
Esküszöm már az autófrissítés kéne ide is, mert alig győzöm nyomogatni az f5-öt :)

(#34161) gzola


gzola
tag

úgy látom teljesen felesleges fotót linkelni ide, ez a topik már nem arra való... :(

(#34162) Stenly válasza aldebaran (#34158) üzenetére


Stenly
tag

"most meg stanly kekeckedését képek nélkül, ez azért már sokk."
"skippeljétek aki nem érti mi a fényképezés, a kompozíció, a fények... stb."

Ezzel nem te kekeckedsz? Tettem fel képet. E körül forog a téma.
A fényképezés lehetőségei korlátlanok.
Téged skippeltek már? Tegyek rá javaslatot?

(#34163) máyköl válasza Fejo (#34159) üzenetére


máyköl
veterán

Ez is sztyui volt, de már nem akart sztyui3 -t írni. ;] :DDD :Y

Szten: Értem én, hogy megláttál valamit filózoli képeiben, amivel megpróbáltad megvédeni valamilyen szinten, de szerintem nem kellett volna, mert most azt hiszi, hogy igenis tud valamit, és nagyon is jó úton halad. Legalábbis ez a hsz. erre utal.

Húú, ráférne a topikra egy nagy takarítás. :U

(#34164) sztyui2 válasza Stenly (#34152) üzenetére


sztyui2
őstag

Hopsz, ezt átugrottam...
Ha kicsit is nyitott szemmel járnál, akkor már észre vetted volna hamarabb hogy nem a saját képem linkeltem be. Ezen kívül talán azt is észrevetted volna, hogy a saját képeimhez a link ott van az aláírásomban. Na mindegy, ha eddig nem esett volna le, a képeim itt vannak. Sajnálom, az én alacsony szintű látásmódomból csak ennyire futotta eddig ;)

(#34165) kricsi81 válasza Fejo (#34159) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem hiszem, hogy Stenly x123456 lenne, mert Stenly 2009. december 14-én reigsztrált, x123456 pedig 2010. június 5-én...

kovacsrichard.hu

(#34166) Stenly válasza sztyui2 (#34164) üzenetére


Stenly
tag

Remek fotókat láttam. Persze rátaláltam a képeidre. Gratulálok! Ez valóban vmi.

Nem írtam , h alacsony szintű a látásmódod. Nem várom senkitől, h rám mondja.

(#34167) sztyui2 válasza kricsi81 (#34165) üzenetére


sztyui2
őstag

Ezek szerint másik topicban volt, mert ha itt lett volna, emlékeznék rá :)

(#34168) máyköl válasza kricsi81 (#34165) üzenetére


máyköl
veterán

Én sem hinném, emlékszem x123456 képeire, szinte mindegyik FF volt, Stenly-nél ilyen jellegű képeket nem látok.
Nem hinném, hogy x123456 újraregelt. :N

(#34169) Fejo


Fejo
őstag

Viccnek szántam... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34170) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Elég lesz az offokból, túl sokat termeltetek az elmúlt napokban, hetekben. Mindenkit arra kérek, koncentráljon a szebbnél szebb képekre és a normális kommentelésre, véleményezésre. A személyeskedést, csipkelődést és minden egyéb ilyen tevékenységet mellőzétek.

Harrrr!!!!

(#34171) priusz


priusz
aktív tag

Akkor hogy kép is legyen: Lámpasor Pécs belvárosában

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#34172) Steve-0


Steve-0
őstag

(#34173) Stenly válasza Ndruu (#34170) üzenetére


Stenly
tag

Kedves Ndruu! Kérlek engedd meg, h egy javaslatot tegyek a topik címét illetően. Célszerűnek tartanám, ha topik címe tartalmazná, hogy milyen képeknek van szánva. Gondolok itt, haladóknak, v profiknak stb, jelzők beillesztését a címbe. Ugyanis rövid időn belül 2-en is beleszaladtunk 1 - 1 gyengére sikerült szituba. Ezért is üzentél ide.

Ezt építő javaslatnak szántam. Ha nem, az is ok. Én már megtanultam. De ugye reméljük lesznek még újoncok. Én már kvázi-tag lettem. :)

(#34174) Stenly válasza Steve-0 (#34172) üzenetére


Stenly
tag

Megnéztem a képet.

A kép beállítása a tekintetet rögtön a szobor fáklya-nap együttesére vezeti. Persze ez benne a poén. Fáklya láng helyén a napkorong világít. Van benne ötletesség.

Nem tudom, ha a nap a fáklya a fölé kerül épp csak, akkor a sugárzó napkorong tompította volna-e a fáklya körvonalait? Mert így 1 kicsit nem teli találat.

Megpróbáltam volna 1 fekvő képet is csinálni, érzékeltetve a szobor mozdulatának helyre van szüksége.

Az ötlet szuper!

(#34175) Dale válasza gzola (#34148) üzenetére


Dale
aktív tag

Nekem nagyon tetszik ez a képed (meg a többi is amik megelőzik ezt a galériádban), szerintem több mint vállalható. :) Én mondjuk nem szoktam portrékat csinálni, kielemezni nem fogom, magasabb szintű látásmód híján nem is tudnám. :) De ez úgy jó ahogy van, beleértve a modellt is. Remélem lesz még lehetőséged stúdióban fotózni a közeljövőben!

https://enginedesigns.net

(#34176) Ndruu válasza Stenly (#34173) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kedves Stenly!
Át fogjuk gondolni a topik átnevezésének kérdését, de egyelőre minden marad a régiben. Úgy gondolom az első hozzászólásban lévő információk ki lesznek egészítve a jövőben. (Aki érzi magában egy kis késztetést, az bátran jelentkezhet a megírásra.)
Kevésbé jól sikerült fotókat is be lehet itt mutatni, hogy a készítője is tanulhasson a hibáiból, de akkor vállalja a felelősséget a fotós, hogy a képére pozitív és negatív kritikákat is kaphat. Aki nem bírja a negatív kritikát, az ne linkeljen, ennyi. Nincs olyan kép, ami mindenkinek egyaránt tetszik.
Amit még fontosnak tartanék most megjegyezni (filózoli példájából kiindulva), hogy a jó tanácsokat tessék megfogadni. Bár nem profi fotósok véleményeznek itt, de bízzunk meg bennük annyira (sokan vannak, akik mögött több évnyi tapasztalat van), hogy hallgatunk rájuk kezdőként.

Harrrr!!!!

(#34177) gzola válasza Dale (#34175) üzenetére


gzola
tag

Köszönöm szépen. :) Én is remélem, hogy lesz még lehetőség, bár őszintén bevallom nem igazán szeretem ezt a vállfaját a fotózásnak, most is csak egy baráti kérés miatt csináltam pár képet, bár tanúlságos volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#34178) Sada88 válasza Stenly (#34083) üzenetére


Sada88
aktív tag

Vízessénél ez bevett szokás,hogy ND szűrőzve magas záridő és akkor selymes lesz ,)

googlezz rá ,hogy ND1000 és leesik az állad.

Csak,hogy kép is legyen: Canon350D iso1000!

LR3.2 zajtalanítás 40en és lásd sima lett :D kicsit olajfestmény .

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34179) Stenly válasza Sada88 (#34178) üzenetére


Stenly
tag

Selymes legyen a vízesés? Ugye jól írtam? Én is erre céloztam. Kaptam a fejemre amikor a tejszerűséget említettem. Áh nem haragszom.

Ezt a technikát persze nem próbáltam. Eszembe jutott a lehetőség amikor ott voltam, de 1 10 dkg-s gép volt nálam. Pfff...

A képről amit linkeltél: (Megengeded? :) )

Ugye először mindig a pozitívumot kell keresni:

A kép nem hétköznapi eseményen készült. Ezt próbálja bemutatni. Ez ad 1 töltetet a képnek. A látvány ezért felkelti a figyelmet. Látszik azonban, h egy pillanatfelvétel. A háttérben az alakok, fél-alakok lehetnek zavaróak. Az hogy lemaradt a vámpír feje nálam belefér a művészi szabadságba.

Rávettem volna őket, h egy külső helyszínen pózoljanak pl. Nem tudom lehetett-e volna?

Üdv és köszi

(#34180) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ahogy a hét első felében írtam, felrakok pár portrét.

Szívesen várom a kritikákat.

Írtátok feljebb, hogy ki mióta fényképezik, mennyi idő kell a tanuláshoz, ajánlatos fotós könyveket olvasgatni.
Háát, nekem most nyáron lett meg az első gépem és még egy fotós könyvet sem olvastam, :B mondjuk vakuzni nem is tudok. :DDD

(#34181) runner 125 válasza Szten Márs (#34094) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem értek egyet.

Valamilyen" mértékben a gép is hozzájárul a fotó elkészítéséhez, és filózolinál csak a gépén múlt eddig minden, kivétel a horgászos.
Egyébként egy troll nőben is van szép részlet, akár a füle, akár a szeme, orra, tök mind1, de mi van akkor, ha mindezek mellett 4 lába van és 3 szeme?! Te sem dgnád nem?

Amire ki akarok lyukadni; egy szar képben is lehet találni pozitívumokat, értékelhető részleteket, de ha összességében sokkal több negatívum van benne, az életben nem lesz jó kép. Hiába magyarázzuk azt bele.
A hosszas írásod után könnyen bólogat az úriember, h igen, ő így gondolta, csak mi nem látjuk benne Júliát, viszont eddig nem fejtette ki a véleményét.

..ezektől függetlenül dicsértés, h kiálltál mellette, azt elismerem, h néha már elszaladt a ló.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34182) Sada88 válasza Stenly (#34179) üzenetére


Sada88
aktív tag

jaja ezek in action képek ~300 ember vonulás közbe .
ha van időd felmész a honlapomra vagy facebookra a honlapon van link akkor ott van még +200 kép

de szerintem probáld ki a NDzést nagyon jó , ha olcsón akarod megoldani akkor egy rossz heggesztőpajzs üveg is megteszi csak akkor B&W lesz mert bezöldíti a képet.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34183) pisti válasza runner 125 (#34181) üzenetére


pisti
őstag

No igen.
Azért a gyenge vagy többségnek nem tetsző képeknél nagyobb probléma, hogy nem tudjuk a jelek szerint egymást tisztelettel kezelni. Attól mert nem tetszik valami nem kell rámondani, hogy "digitális hulladék", vagy utalgatni rá, hogy hova való, meg egyéb módokon hergelni az illetőt.

Szóval kezeljük már egymást kicsit emberségesebben!

Jöhetnek, sőt törvényszerű, hogy jönnek gyengébb képek is, amik elvileg azért kerülnek fel, hogy a kritikákból le tudjon szűrni valami tanulságot a készítője. Előfordul úgy látszik, hogy valakinek lassabban esik le a tantusz a kelleténél, de ez sem ok arra, hogy elkezdjük sértegetni az illetőt. Kicsit több türelemet meg megértést kérnék, ha lehet mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#34184) Stenly válasza pisti (#34183) üzenetére


Stenly
tag

pisti hszével szeretnék elköszönni. Szívemből "beszélt".

Nyilvánvaló sértegetéseket hagyott a Moderátor "észrevétlenül". És keltek mások a sértegetők védelmére. Kudarc ez Nektek (is)!

(#34185) nesa


nesa
veterán

Neztetek milyen sok csillag latszik ma ,gondoltam nyomok hold kepet ere nincs sehol :O

(#34186) pisti


pisti
őstag

Lőttem egy tekercs filmet az itthon eddig elfekvő Zenittel, kíváncsi voltam már a dologra. :)
Nem egyszerű jól használni az egyszer biztos.
Mutatok egyet a jobban sikerültek közül.

Lehet nyugodtan véleményezni, ha valaki érez lelki erőt hozzá a legutóbbi történések után. ;)

(#34187) pisti válasza nesa (#34185) üzenetére


pisti
őstag

Nem véletlen látszik annyi csillag. :))

(#34188) johnjohn válasza pisti (#34183) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem olvasol elég alaposan, vagy nem olvastál el visszamenőleg elég HSz.-t.A dolog már lecseng, kár újra hergelni a társaságot. :(

(#34189) D4rkm4n válasza Sada88 (#34178) üzenetére


D4rkm4n
őstag

EOS 350D és ISO 1000? Howto? :U

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#34190) sztyui2 válasza D4rkm4n (#34189) üzenetére


sztyui2
őstag

Alapból nincs iso1000 a 350D-ben? LOL :D
Egyébként Sada hackelte a gépét. Ha jól tudom a 10D szoftverét rakta bele. Így tud 1/3 FÉ-vel iso-t léptetni, egyedi WB-t állítani, meg még pár finomságot, amit amúgy nemhogy a 350D nem tud, de még az 500D se, mert hát ugye kis xxxD gépek :)

(#34191) gzola válasza sztyui2 (#34190) üzenetére


gzola
tag

azért nem kell leszólni a kis xxxD masinákat ;)

(#34192) priusz


priusz
aktív tag

#34171-re valaki esetleg valaki mondana véleményt?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#34193) forceberg válasza priusz (#34192) üzenetére


forceberg
veterán

Nem rossz, de nekem tágabb rekesszel jobban bejönne, plusz kicsit lefelé fordítva tarthattad a gépet, ezért a jobb szélén dől befelé.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34194) kricsi81


kricsi81
senior tag

Jövök én is pár képpel :)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#34195) forceberg válasza kricsi81 (#34194) üzenetére


forceberg
veterán

Nem rosszak, nekem az első jön be leginkább, de Sada már ellőtte ezt a bubis puskaport.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34196) sztyui2 válasza forceberg (#34195) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem sada találta ki. Előtte is használták már :)

(#34197) Sada88 válasza D4rkm4n (#34189) üzenetére


Sada88
aktív tag

jaja van hozzá hacked firm http://chdk.wikia.com/wiki/350D kicsit powerebb lesz a masina ... nekem pl a spot fénymérés az nagyon hiánycikk volt meg az iso léptetés de így már ügyes .

ja meg tud ilyen fincsiségeket,hogy exposzám ... amiért ugye nem rossz meg a 11es pont aztán nem volt egyértelmű elsőnek nekem de olyat ud,hogy off/on között ha pl 1óra eltelik akkor új sessionnek kezeli és más mappába pakolja a képeket ez pl memórkátya olvasós kiolvasásnál nem rossz .

Meg sztyui az a 30Dbe benne van ,hogy külső vaku csak AF legye és nem villantja el magát?

amúgy jó ez a 350D a grip hozzá nagybe megnövelte a használhatóságát már csak a nagyobb kereső miatt nyávogok ,hogy 30D is kéne mellé ha egyszer gazdag leszek :)

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34198) Sada88 válasza kricsi81 (#34194) üzenetére


Sada88
aktív tag

ügyes ,de látom itt még valami kavicsokkal is díszítették a ruhát ;]

mondjuk a 2es nádas képbe szerintem egy kicsit túlvan húzva a kontraszt de ízlés függő .

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34199) Balinov válasza bigmasterg (#34180) üzenetére


Balinov
félisten

udv bigmasterg,

bevallom az elso es a harmadik otletes, de kulonosebben nem fog meg. Viszont a Tisztelendo urrol keszult kep remek, valahogy erezteti, hogy egy felszentelt embert abrazol :R Lehet nem jo szot hasznalok, de sztem kifejezetten jol kiemeli a magasztossagot. Remelem erted mire gondolok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34200) sztyui2 válasza Sada88 (#34197) üzenetére


sztyui2
őstag

Igen, benne van, hogy a vaku csak fókuszáljon, és ne villanjon ;) Igazából csomószor használom is ezt a funkciót:D
Mondtam, az expószámleolvasáson kívül minden benne van alapból a 30D-ben azok közül, amiket beleraktál. Nekem a 30D-ből egy iso6400 hiányzik de nagyon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.