Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35051) Szten Márs válasza Viszlát (#35050) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aztafene kit látni itt a PH-n :Y :D

(#35052) hemaka válasza Ndruu (#35048) üzenetére


hemaka
nagyúr

PS-el ki lehet szedni gyorsan. Egyébként a narancshéj helyett valamilyen zöld levelekkel is lehet fel lehetne még dobni(pl.: mentalevél). De egyébként jó, nekem tetszik. :K

(#35053) biker


biker
nagyúr

miután új gépem végre lehetővé teszi a raw képek feldolgozását értelmes időn belül, gondoltam ismerkedek vele, de nem értem, miért olyan ku...a jó dolog ez?

gyakorlatilag nekem kell kézzel elintézni mindazt, amit a gépem elvégez, lévén kapok egy ramaty képet, kezdhetem a zajszűréssel, WB beállítással, exp.corr. állítással, színekkel, ami ok, de mit tudok kezdeni a hordó torzítással, amit ugye csak a jpg-ben korrigálja a gép, raw-ban ott röhög a pofámba a torzítás mint állat

Ezzel küzdjek kézzel? Raw photo processorral se találtam hordó/párna korrekciót, se az aperture-ban.
Miért jó nekem ha minden képpel órákat küzdök utána? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35054) Szten Márs válasza szergely001 (#35038) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Klassz az elgondolás, jó a meglátás, van benne ötlet. A megvalósítás még kicsit döcög, de az majd alakul :K

(#35055) hemaka válasza biker (#35053) üzenetére


hemaka
nagyúr

Éppen azért jó, mert a RAW-ot olyanná alakítod amilyenné te akarod. Persze rábízhatod a gépben lévő szoftverre is, de az korántsem lesz olyan minőségű, mint amit te a raw-ból varázsolsz.
Ez itt szépen mutatja, hogy a jpeg mennyire gyenge a vázakban, és a raw-ból sokkal többet ki lehet hozni.
Én NX-et használok kb. 5perc mindaz, amit egy képpel kell pepecselni, de szerintem bőven megéri a fáradtságot. Persze aki nem szereti, vagy nincs is lehetősége rá, annak jó lesz a jpeg is. :N

(#35056) biker válasza hemaka (#35055) üzenetére


biker
nagyúr

Fujihoz (hs10) amit adnak, az a sylkipix förtelem, azt hagyjuk, de az RPP sem hozza azt, amit várnék.
Aperture nem támogatja a raf-ot
lightroom állítólag igen, de nincs előnézeti kép, tehát kicsit bugos :(
Nx nem lenne jó fujihoz :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35057) nesa válasza biker (#35056) üzenetére


nesa
veterán

Hogy erted hogy LR hez nincs elonezeti kep?

(#35058) cOxeR válasza biker (#35056) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy screenshot csak azért, hogy lásd, tudja, már az 1.0 verziója, de a 3-asból sem hagyták ki:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35059) biker


biker
nagyúr

látom, elolvastátok amit írtam. :)
a HS10 RAF filejainál nincs előnézeti kép a külföldi fórumok szerint, ezért már le se töltöttem a demot sem.
Más formátumoknál nincs hiba, ezt olvastam, de lehet, egyedi hiba volt a tagoknál

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35060) C^^ válasza ClintEastwoo (#35047) üzenetére


C^^
őstag

Jogos, bocsánat. De arra gondoltam.

(#35061) cOxeR válasza biker (#35059) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#35062) biker válasza cOxeR (#35061) üzenetére


biker
nagyúr

akkor átvertek :)
én azt olvastam, hogy az előnézeti kép szürke, és miért az...

de a lényeg, a hordótorzítást is ki lehet szedni belőle? ezt esetleg automatán tudja?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35063) cOxeR válasza biker (#35062) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én ma beszéd helyett, csak linkelek. :D
[link]

(#35064) biker válasza cOxeR (#35063) üzenetére


biker
nagyúr

:)
én meg azt hiszem, csak kipróbálom, és lehet meg is veszem, de csak ha tud többet, mint az RPP+iPhoto
aperture nem nyújt támogatást fujihoz, így nem jelentős, mennyire jó...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35065) Sada88 válasza biker (#35056) üzenetére


Sada88
aktív tag

LRel ne csodálkozz annyi bug van benne mint az állat ;) főleg ha winfoson szeretnéd.
Múltkor volt szerencsém OSX-n tolni kicsit teljesen más élmény pedig a macbookpro-t a E8400amnak taknyosra kéne vernie ....
meg a 64bites LRek látványosan gyorsabbak mint a 32bitesek ellenben memory leakelnek néha néha ... 30-40kép "ecsetelése" után képes bezabálni 3giga ramot aztán meg nem hajlandó többet pedig van még szabad és elkezd cachelni mint az állat ...

spottr év képe játékot tolja valaki? :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35066) SOAD19 válasza Ndruu (#35048) üzenetére


SOAD19
addikt

Van az 4 is [link]! ;] Bocs, remélem nem veszed szívózásnak. :N Csak, előjött belőlem a gyerek, olcsó játék hülye gyerekeknek. :D Amúgy pár napja muterom, csinált ilyen finomságot, nem rossz. :K

A 668B-ről csinálsz, majd pár fotót?! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#35067) biker válasza Sada88 (#35065) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted windowson nyomom?

mondjuk aperture tegnap 1db(!) képnél bekajált 940MB fizikai ramot :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35068) hemaka válasza biker (#35067) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mondjuk én mostanában PS-t használok, szépen benne vannak a Nikon üvegek profiljai. De ahogy nézem Fuji, az nincsen.

(#35069) Ndruu válasza SOAD19 (#35066) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:P
Ha megérkezik és beválik a fejhallgató, akkor készítek róla majd pár képet.

Harrrr!!!!

(#35070) biker válasza hemaka (#35068) üzenetére


biker
nagyúr

CS4 nem ismeri a RAF-ot :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35071) SOAD19 válasza Ndruu (#35069) üzenetére


SOAD19
addikt

Kíváncsian várom én is a fejes tudását, ha már egy lapon említették a durván 4* drágább Akg fejesemmel. :F

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#35072) sztyui2 válasza biker (#35067) üzenetére


sztyui2
őstag

Én bent 2,4Ghz-es procival és 4gb ram-al ellátott 20"-os iMac-en szoktam nyomni egész nap és soha nem volt semmi baj vele. Többszáz képet esküvőkről meg mindenről percek alatt importál LR3-ba meg export se több 5 percnél nagy mennyiségnél, úgy hogy még közbe fut nagyon sokminden, meg PS is.
Egyedül akkor érezhető a lassulás(viszont akkor azért rendesen), ha néha A4-et scannelek 1200dpi-be és akkor 10ezer px-nél is több a kép hosszabbik oldala, akkor már a PS néha picikét lassul,de még mindig nem olyan, mint a laptop PC-m egy átlagos képnél :D (mondjuk akik tudják, hogy az itthoni gépem milyen, azok ezen nem is csodálkoznak :) )

(#35073) Viszlát válasza Szten Márs (#35051) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugye?:)

Tolok egy képet is, ne csak dumáljak:

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35074) nesa válasza biker (#35064) üzenetére


nesa
veterán

30 napos verziot letudod tolteni az adobe oldalarol, aztmeg hogy valojaban mikor jar le a 30 nap te hatarozod meg telepites elott :D

(#35075) biker válasza sztyui2 (#35072) üzenetére


biker
nagyúr

lassulást csak ott tapasztaltam, amikor aperturebn ecsettel játszottam, és nem full screen effektel
ekkor egy egy apply kb 2-4mp volt, ez viszont még nem gáz a g4 ppc-hez képest :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35076) biker válasza nesa (#35074) üzenetére


biker
nagyúr

:) ilyet mondani... én ilyet tenni??? :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35077) Sada88 válasza biker (#35067) üzenetére


Sada88
aktív tag

hoppá elnéztem :) OSX-en jól viselkedik meglepően .
az nem is zavarna,hogy 1képnél zabáljon be 2gigát is tőlem csak aztán flusholja már kifelé ha akövetkező képre megyek ne még 2gigát akarjon hozzá enni ...
de számomra ez a cache a rejtély pedig 64bit karmolhatna simán 6gigát is de nem ő megáll és cachel...

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35078) csokimikulas válasza Viszlát (#35073) üzenetére


csokimikulas
tag

Jaaaaj, nagyon édes ez a kutya! Jól sikerült a kép, eléggé visszaadja a vizslák személyiségének egy részét. :))

(#35079) skippper válasza csokimikulas (#35078) üzenetére


skippper
senior tag

Ha már kutyák személyisége : Labrador Retriever :) (ezt is szeretem : KÉP)

(#35080) Viszlát válasza csokimikulas (#35078) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszönöm. Tényleg elég jellemző pillanat, sajna ritkán sikerül jó fotót csinálni, a bridge gépemhez túl gyorsak a vizslák. :)

(#35079) skippper: a második kép nagyon helyes és fotónak is egész jó! :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35081) rumos14 válasza biker (#35056) üzenetére


rumos14
nagyúr

totálisan nem értettem veled egyet, amíg meg nem láttam, hogy milyen géped van. nos, én is úgy látom, hogy egy kompaktnál (tisztelek a nayon kevés kivételnek) nincs sok értelme a raw-nak. anno mókoltam a Pana FZ18 raw-kal, de egyszerűen reménytelen, annyira zajosak a képek, hogy "sírtam" a látványtól. a jpeg motor persze nem szűntetni meg a zajt, csak szűri, mossa, ahogy bírja.

(#35082) kiskornel válasza biker (#35053) üzenetére


kiskornel
addikt

Jaja! Egyetértek az előttem szólóval (rumos14). A komolyabb gépeken a 12 vagy 14 bites a bitmélység (színmélység). A JPG formátum csak 8bitet tud ábrázolni. Kis túlzással a RAW formátum 14 bitjéből te döntheted el, hogy mely 8 bit kerüljön ábrázolásra.
Lényeg az, hogy más gépeken sokkal több info van a RAW-ba eltárolva, mint JPG társába. Mikor a speceket néztem a gépedre vonatkozón az volt odaírva, hogy a bitmélységet a gyártó nem adta meg...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35083) Joeey


Joeey
csendes tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a két képről?

[link]
[link]

(#35084) bigmasterg válasza Joeey (#35083) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szvsz az első (fekvől) képnél túl sok az alja, le vannak vágva a fák. Magasabbra tartottam volna a gépet. Vagy egy szélesebb obi.
De ettől függetlenül jobbnak tartom, mint az álló 'társát'.

[ Szerkesztve ]

(#35085) Joeey válasza bigmasterg (#35084) üzenetére


Joeey
csendes tag

köszönöm a véleményt! A fekvő képnél az oszlopok tükör képe miatt lett ilyen a kompozíció.

(#35086) Milan24


Milan24
aktív tag

Ha már kutyák akkor én is töltök fel egyet. :)

(#35087) sztyui2


sztyui2
őstag

Poénból csináltam a képet, nem "vagánykodásból" vagy egyéb okokból, ahogy sokan félreértették. Egyszerűen csak unatkoztam, de azért megmutatom:

(#35088) nesa válasza sztyui2 (#35087) üzenetére


nesa
veterán

Ez jo, lehet jovoheten enis csinalok majd ilyet ha talalok valami nyakbavalot :D

Kicsit furan nezel,vagy mindig ilyen?

30D hol maradt?

[ Szerkesztve ]

(#35089) sztyui2 válasza nesa (#35088) üzenetére


sztyui2
őstag

A 30D-vel+50-essel fotóztam. Igazából ha akartam volna, akkor kérhettem volna még kölcsön +3 vagy 4 canon gépet is, de ennyi bőven elég volt, nameg ez amolyan "unatkoztam és csinálni kellett valamit" kép, és ezek meg alapból kéznél voltak és nem kellett előre tervezni, vagy elkérni több gépet, mer ezek már alapból ott hevertek, csak a nyakamba kellett őket akasztanom :)

(#35090) Chapel válasza sztyui2 (#35087) üzenetére


Chapel
addikt

Hehe Aknacer copy :D ;] ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#35091) sztyui2 válasza Chapel (#35090) üzenetére


sztyui2
őstag

Jaja, tegnap msn-en beszéltem haverommal, neki mutattam is aknacer képét, hogy ilyet akarok csinálni ma :)
Profilképnek facebook-ra elfér... :)
Viszont szerintem aknacer képénél jobban néznek ki nálam a nyakpántok, meg azért mégse olympus ;]
De igen, az ötletet ő adta :K

(#35092) nesa válasza sztyui2 (#35091) üzenetére


nesa
veterán

Peddig ha kiprobalnad azt a 2 uveget ami aknacer gepein van zuiko 12-60 + 50-200swd .... :K

(#35093) sztyui2 válasza nesa (#35092) üzenetére


sztyui2
őstag

Megvagyok én a canonnal :) Nem nagyon hiszem hogy lenne SZÁMOMRA canonnál jobb választás.
Nameg az obik hiába jók, ha a vázak nem olyanok :)

(#35094) skublics_ger


skublics_ger
csendes tag

Sziasztok!
A vizsgaidőszak miatt nem nagyon jut időm a fotózásra, de most egy pályázat miatt előszedtem a régebbi képeket és köztük találtam ezt is:

Véleményetek?

http://flickr.com/skublics_gergely

(#35095) kricsi81


kricsi81
senior tag

(#35096) bubi92 válasza kricsi81 (#35095) üzenetére


bubi92
őstag

hát gratulálok hozzá. és azt hiszem egy kicsit irigykedek is:D ;] :(((

(#35097) Slowman válasza kricsi81 (#35095) üzenetére


Slowman
aktív tag

Grat, szép lett! Én nem csak hiszem, hanem tudom, hogy irigykedek :DDD ;] (de csak azért mert nekem nincs nem azért mert neked van :K ). Már csak arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy mik kerültek a Home Studioba (vakuk stb).

(#35098) csokimikulas válasza kricsi81 (#35095) üzenetére


csokimikulas
tag

Nagyon szép lett, gratu :)

(#35099) máyköl válasza kricsi81 (#35095) üzenetére


máyköl
veterán

Komoly lett, látszik, hogy sok munka volt vele!
Gratu! ;)

(#35100) kricsi81


kricsi81
senior tag

Köszi mindenkinek! Valóban sok meló volt vele, de megérte. :) A blogon nemsokára lesz bejegyzés a stúdióban lévő cuccokról, meg leírok egy-két gondolatot a házi stúdiók berendezésével kapcsolatban (ajánlás stb)... :)

kovacsrichard.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.