Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35701) cOxeR válasza cathyca (#35700) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!
Túlságosan középen van a fotóalany, a bal oldala a képnek teljesen semleges, és semmitmondó, én azt mindenképpen levágnám, a jobb oldalán meg jobb lenne egy kis plusz tér, ha több látszódna a mögötte levő fás részből.
Nagyon zavaró a dátum kijelzés a képen, valamint a szembe fény miatt nagyon fátyolos a kép, gondolom kompakttal készült.

(#35702) cathyca válasza cOxeR (#35701) üzenetére


cathyca
tag

igen kompakttal készült, de nem én csináltam.... de valamiért sokaknak ez a kép tetszik a sok másik közül....

N97

(#35703) cOxeR válasza cathyca (#35702) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vannak olyan képek, amit az ember nem azért tart tetszetősnek, mert maga a kép zseniális, nagyon jól van komponálva, valamint minőségi, hanem azért, amit rajta lát. Személyes érzés köti a képhez, de ez egy teljesen más téma.

(#35704) ballington


ballington
addikt

[link]

vélemények?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#35705) ClintEastwoo válasza ballington (#35704) üzenetére


ClintEastwoo
tag

kicsit meredekebb átlóba helyeztem volna a hóvirágot és a borostyánt, ezen kívül még a kiégést tudom említeni, de összeségében jó kép ;)

(#35706) sanyixXx válasza Zjunior (#35688) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha nyomdába viszed kinyomni, akkor odaadhatod csak a fotókat és rávarázsolják valamelyik saját sablonjukra.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#35707) cOxeR


cOxeR
Ármester

Na most már én is jövök egy képpel.

[link]

Öltönyben, 2 képből, max. 2 perces fotózási időtartamot figyelembe véve, lehet kritizálni

(#35708) zolka78 válasza cOxeR (#35707) üzenetére


zolka78
senior tag

Privátra van állítva, nem tudom megnézni.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#35709) cOxeR válasza zolka78 (#35708) üzenetére


cOxeR
Ármester

Elnézést, módosítottam. :)

(#35710) máyköl válasza forceberg (#35691) üzenetére


máyköl
veterán

Jó lett, tetszik! ;)

(#35711) nesa válasza cOxeR (#35707) üzenetére


nesa
veterán

Ez sajnos nemlett tul jo kep ,keszekusza nagyon.

(#35712) Steve-0


Steve-0
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#35713) Steve-0


Steve-0
őstag

Múlt héten Kőszegen jártam készült pár kép is:

Véleményeteknek örülnék! üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35714) máyköl


máyköl
veterán

[link]

Vélemények? :)

(#35715) Milan24 válasza máyköl (#35714) üzenetére


Milan24
aktív tag

Az a baj a tej nem éles, de nagyon jó!

(#35716) máyköl válasza Milan24 (#35715) üzenetére


máyköl
veterán

Hát igen, vagy a pohár meg a fű, vagy a tej éles, az előbbi megoldást jobbnak láttam. Elég macerás lett volna beállítani a tejre az élességet.
Így is macerás volt, mert egyedül kellett megoldanom az egészet, nem volt semmilyen segítség.

Köszi! :R

(#35717) runner 125 válasza Steve-0 (#35713) üzenetére


runner 125
nagyúr

A postásbringás-házfalas tetszik. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35718) bubi92 válasza máyköl (#35714) üzenetére


bubi92
őstag

nekem túl sok alul a fű.
menj hátrébb, növeld a rekeszértéket, és cropold, nagyobb lesz az a terület ami éles:)

(#35719) cOxeR válasza nesa (#35711) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez most ilyen lett, már annak örültem, hogy előszedhettem a gépemet. 200mm-rel ennél közelebb nem juthattam hozzá, ez is erőteljes crop.

(#35720) runner 125 válasza máyköl (#35714) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó ötlet ez, de szerintem nagyobb poén - egy jó kis kockás abroszon, megterítve mindenféle jóval - próbálkozni. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35721) máyköl válasza runner 125 (#35720) üzenetére


máyköl
veterán

Elvileg ez volt a terv, de nincs olyan terítő ami illett volna hozzá, meg össze is tejezhettem volna. :DDD

(#35722) Sada88 válasza máyköl (#35714) üzenetére


Sada88
aktív tag

szeriuntem is kicsit gyorsabb zár,hogy jobban megfogja :) de flickren kapott egy favot mert jó ötlet ;]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35723) Sada88


Sada88
aktív tag

Van idő nézzetek be Esküvői kiállítás képekben főleg bemutatók de pár életkép is .

Sztyui előre szólok nem studio fotók :D csak helyszínen improztunk ,de ragaszkodtak hozzá,hogy jók azok ...

amúgy dish-t vegyél ma jött meg nekem is egy 32es kicsit kicsi de egész használható az 580al is meg a SS150el is .

[ Szerkesztve ]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35724) cOxeR válasza Sada88 (#35723) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én a pesti esküvő kiállításon voltam kint, és örömmel konstatálom, hogy hasonlóan ronda modelleket sikerült felvonultatni. Fotózni se támadt kedvem.

(#35725) kricsi81 válasza Sada88 (#35723) üzenetére


kricsi81
senior tag

Minek vegyen ha már ott van a stúdióban egy. :))
BTW én is most gondolkozom egy 40/70cm-esen.

kovacsrichard.hu

(#35726) Sada88 válasza kricsi81 (#35725) üzenetére


Sada88
aktív tag

én asszem 52est néztem ki most az még olcsó ebayről . 70es is jó lenne de oda már kellene nagy tér meg nagyobb teljesítmény ,meg a méhsejtek húzósak már hozzá.

Ez is most azért lett ekkora mert kb röhejes összegbe került és kiprobálni jó lesz , van itthon egy 40centis DIY de az nem az igazi bár az érdekes,hogy ebbe ha belenézek a lyukba homorú és szemből domború a DIY fajta nekem meg mindkét oldala domború ...

De amúgy meg azért mert Sztyui is szereti kinn nyomni nem csak a falak között és oda meg nem hiszem,hogy kölcsön kérheti a studio technikát meg cipeli magával az aggregátort ;]

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35727) kiskornel


kiskornel
addikt

(#35723) Sada88: valóban vannak közte jók is. És most még a téma is emészthető. Némelyik modell egész jól tudja, hogy melyik oldala, beállása nyerő.

(#35714) máyköl: Csak így tovább.

(#35707) cOxeR: Takaríts ki pár ágat, és jobb lesz.

(#35677) skiny83: de jójám. Ez most elgondolkoztatott, és új technikákra inspirál. De jó, hogy felraktad.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35728) sztyui2 válasza Sada88 (#35726) üzenetére


sztyui2
őstag

Kölcsönkérhetném kintre is a stúdióteknikát, van kivonuló szettünk, azonnalra bepakolva táskába 3 stúdióvaku, ugyanolyanok, amik lógnak a plafonról a stúdióban. Ernyők, állványok, stb is bepakolva készenlétre még egy táskába, meg sok-sok hosszabító, meg ilyenek, elég sűrűn megyünk óvódákba meg iskolákba meg ilyen helyekre. Háttértartó állványok meg háttértartó rúd is benne van a tatyóban, meg minden szépen megvan, szóval meg lehetne oldani, csak aggregátorunk nincs sajnos. Ha lenne, az kurvajó lenne, mert akkor a szélgépet is kivihetném a stúdióból, de sajnos ez a "kivihető" cucc csak arra van hogy helyszínre menjünk és ott bedugjuk az áramba a cuccokat :U
Amúgy Beauty Dish-t nem akarok, nem annyira tetszik a fénye a stúdióban se, és ott ráadásul még nagyobb is van, mint amit én tudnék venni a kisvakukra. Majd softboxon gondolkozok erősen a kisvakukhoz, mer az meg lehet tényleg többet is ér, mint az ernyők :)

[ Szerkesztve ]

(#35729) ΞΔGLΞ válasza máyköl (#35714) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nagyon jó!

(#35730) priusz válasza máyköl (#35714) üzenetére


priusz
aktív tag

Nekem kifejezetten tetszik a kivitelezés, a vágás az ötlet. Viszont a téma olyan ami nekem nehezen jön össze. Szóval, hogyan került a bögre tej a gyöpre :)

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#35731) johnjohn válasza priusz (#35730) üzenetére


johnjohn
addikt

Kiesett a tehénből, mondjuk ! Nem vagy elég kreatív ! ;]

(#35732) Kazimír válasza priusz (#35730) üzenetére


Kazimír
őstag

Anyukája mérges lett volna, ha odabent a járólapon fröcsköli a tejet.
egyébként pedig:
Nem vagy elég kreatív ! ;]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#35733) priusz


priusz
aktív tag

Na jó: Sétálok a réten egy pohár tejjel a kezemben, bambulgatok. Egyszer csak kiugrik egy mamut segge a bokorból, megijedek és leejtem a tejcsit a talajra.
Így okés a kerettörténet?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#35734) t_a_m_a_s válasza priusz (#35733) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Valami hasonló... :DD ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#35735) Kazimír válasza priusz (#35733) üzenetére


Kazimír
őstag

Igen, egy kikötéssel: "mammut" :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#35736) máyköl


máyköl
veterán

Sada88: Köszi!

kiskornel: Köszönöm!

mflex: Köszi!

priusz: Köszi! Hirtelen ötlet volt, először betonon csináltam, de nem volt az igazi, gondoltam megpróbálom a gyepen, és sokkal jobb lett!

(#35737) ΞΔGLΞ válasza máyköl (#35736) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Betonon? Ha lehet, én megnézném azt is :)

(#35738) rumos14 válasza máyköl (#35714) üzenetére


rumos14
nagyúr

simán éles lehetett volna a tej is, elég ha a bögrére fókuszálsz, vagy MF, de az iso-t feljebb kellett volna venni, hogy ne 1/125s legyen a záridő, hanem legalább 1/500s.

(#35739) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Jégtánc - The Bird Is The Word!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#35740) cOxeR válasza Sir Riccio (#35739) üzenetére


cOxeR
Ármester

Grat az újabb próbálkozáshoz, kitartás, és meglesz az a kép amit szeretnél! ;)

(#35741) rumos14 válasza Sir Riccio (#35739) üzenetére


rumos14
nagyúr

gratulálok, nagyon jó képek! egytől egyig!
meg szabad kérdezni, hogy hol készültek?

[ Szerkesztve ]

(#35742) bubi92


bubi92
őstag

link

[ Szerkesztve ]

(#35743) Chapel válasza Sir Riccio (#35739) üzenetére


Chapel
addikt

Első próbára teljesen jók, a kedvencek 5,6,8 :R

Bird is the word :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#35744) máyköl válasza rumos14 (#35738) üzenetére


máyköl
veterán

A baj, hogy a 20D baromira zajosodik.
Így is rendesen kellett zajtalanítanom, pedig csak ISO 200-on volt.
MF volt, a bögrére fókuszáltam.
Nem is gondoltam rá, hogy ha a záridőt 1/500 -ra rakom, éles lehetne a tej is... Ennyit számítana? Mert nyilván rövidebb ideig van nyitva a zár, de szerintem sokkal nem lenne élesebb.

Itt a betonos verzió.

(#35745) rumos14 válasza máyköl (#35744) üzenetére


rumos14
nagyúr

de, sokkal élesebb lenne. nem vagyok sportfotós, de asszem 1/500-1/640s alá ők nem mennek. inkább tolják fel az iso-t. persze ehhez váz is kell. de a 20D esetén is azt mondom, hogy az iso800-1/500s páros jobb lett volna, ha a pillanat "kimerevítése" a célod (sztem a betonosnál is jobban mutatna).

(#35746) máyköl válasza rumos14 (#35745) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi a tippet, lehet, hogy igazad van! :R

(#35747) #31757056 válasza máyköl (#35744) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem nem tudod hogy kell zajt szurni. Kuldjel el nekem egy iso800-as raw-ot, visszakuldom neked ugy, hogy azt hiszed iso200 volt :DD

(#35748) Sir Riccio válasza rumos14 (#35741) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi mindenkinek! Pellérden készültek. :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#35749) sztyui2 válasza máyköl (#35714) üzenetére


sztyui2
őstag

Eddig lusta voltam beírni, de gyakorolj még.
Még azt se mondhatom, hogy jó ötlet, mert tele van vele a flickr :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Jah és ne sajnáld azt a rohadt terítőt ;)

(#35750) máyköl válasza sztyui2 (#35749) üzenetére


máyköl
veterán

Jól van.
Egyébként már láttam ezeket a képeket.
Az enyém ezekhez tényleg béna, de elsőre csináltam ilyet, nem vagyok túl gyakorlott benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.