Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34651) Szten Márs válasza Marky21 (#34648) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow! Klasszak a gitáros képek! Milyen gitár? :D

(#34652) Szten Márs válasza Milan24 (#34632) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, ha ez egy Scott Kelby könyvből van, akkor szégyenletes, ahogyan ír a pali. De akárkinek a tollából is jött ki, nem lehet büszke rá. Nekem égne a képem, ha ilyet írnék le, főleg kezdőknek. Ahogy már beszéltétek, nagyon durván megvezető, sőt, gondolatolvasó képesség kell, hogy jól értse az ember. Abban sem vagyok biztos, hogy az író tudta miről beszél. A fordító is eláshatja magát, ha fordításról van szó. "beépített makrófotózási képesség", uhh... kritikán aluli :(

(#34653) csakb válasza Szten Márs (#34652) üzenetére


csakb
őstag

Nem akarunk egyébként a könyves topikba átmenni ezzel? Nekem is lennének kérdéseim.

(#34654) sztyui2 válasza Karima (#34649) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi mindenkinek, holnap ránézek:)
Felőlem átmehetünk a könyves topicba, csak linkeljétek pls, hogy melyik az... :D

(#34655) csakb válasza sztyui2 (#34654) üzenetére


csakb
őstag

(#34656) Szten Márs válasza csakb (#34653) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kérdezz nyugodtan ott, figyelem azt a topicot is most :)

[ Szerkesztve ]

(#34657) Karima


Karima
őstag

Egy kis makró.

(#34658) skiny83 válasza Karima (#34657) üzenetére


skiny83
aktív tag

Állat lett a DOF de picit zavarja a szemem a jobb oldali a nagyobb forgácsdarab, amúgy tetszik! :K A ceruza nagyon jó kis makró téma, nekem is van egy ilyenem!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#34659) Marky21 válasza Szten Márs (#34651) üzenetére


Marky21
aktív tag

Hali!
köszi,ez egy Samick gitar.

(#34660) forceberg válasza Karima (#34657) üzenetére


forceberg
veterán

Kár, hogy a ceruza hegye nem éles, amúgy jó lenne.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34661) skippper válasza Karima (#34649) üzenetére


skippper
senior tag

Ő is ír ám butaságokat :

"Color Space

Why choose a few colors when you can choose
lots? Always use the wider color gamut of Adobe
RGB. Just makes sense. Colors will be truer and
richer, and the transitions between gradations of
color will be smoother when you print. You can
adjust later for sRGB to give people a good experience
on the screen. At the moment of exposure,
go in with all guns blazing."

(#34662) forceberg


forceberg
veterán

Egy kis gyorsan összedobott kép, ha már tisztítás céljából előkerültek a Scuderiás poharak.:

Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34663) Pete87


Pete87
tag

A kép tavaly ősszel készült a németországi Europa park parkolójából :)
Vélemény?

(#34664) Karima válasza forceberg (#34660) üzenetére


Karima
őstag

Hát igen. Egy negyed mm-t jöhetett volna még előrébb a fókusz:(

Itt még egy mogyesz.

(#34665) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!
Van két szerintem jobb képem egy kosárlabdás rendezvényről és kíváncsi vagyok szerintetek milyen lett. Ezekről lenne szó:

(#34666) Brumi válasza brumi1024 (#34665) üzenetére


Brumi
senior tag

A felső képnél jó a pillanat, de kár, hogy középre van szerkesztve, talán jobb lett volna, ha a baloldalon több maradt volna meg, hogy azt is lássuk, honnan érkezett, aki a kosarat dobta. Az alsónak ebből a szempontból szerintem szerencsésebb a szerkesztése. A színvilág érdekes, nekem egyből egy kicsit emlékkép érzésem támadt a fakóság miatt. Nekem tetszik, de lehet, hogy ezzel mások máshogyan lesznek :)

Pete87: bocs, de ebben nem sok mindent látok. Értem én, hogy a hullámvasút a téma, de mégis az az érzésem, hogy nincs itt semmi látnivaló.

Na de akkor tolok megint egy absztraktot:

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#34667) sztyui2 válasza brumi1024 (#34665) üzenetére


sztyui2
őstag

Ilyesmi nekem is van :)

Egyébként ez itt a reklám helye is egyben, végre kész lett a Blogom ;)

(#34668) Zozzant válasza sztyui2 (#34667) üzenetére


Zozzant
addikt

Könyvjelzők/Napi rutin :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34669) #31757056 válasza sztyui2 (#34667) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem bejon a blogod, csak kicsit jobban szettordelhetned, ha tudod, mert nagyon nagy az oldal merete amit be akar tolteni, es mobilnettel kicsit kin kivarni mire az osszes kep betoltodik. :)

(#34670) sztyui2 válasza #31757056 (#34669) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát megpróbálom majd:)
Én is úgy akartam először, hogy csak egy kép látszódjon, és rá kelljen kattintani a poszt címére, hogy láthasd az egész posztot és a többi képet, de még nem találtam meg ezt az "opciót" ha van egyáltalán:)
HTML-be nem nagyon tudok belenyúlni :)

(#34671) Sada88 válasza sztyui2 (#34670) üzenetére


Sada88
aktív tag

ohh ez már rég nem html ;) jquery vagy ajax tud ilyen hide játékot , de wordpressbe is van rakat beépülő .

[link]

[link] Google is your friend .

Más ezt indexen találtam makró topicba aki elmagyarázza mijez kap egy csokit ...

Főleg az a kígyó szerű valami érdekel.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#34672) kricsi81 válasza sztyui2 (#34670) üzenetére


kricsi81
senior tag

Gyere fel MSN-re, elmondom hogy kell, tök egyszerű. :)
Amúgy nem HTML, hanem CSS + PHP, meg ha vannak extrák a sablonban Javascript.

kovacsrichard.hu

(#34673) Slowman válasza sztyui2 (#34667) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ugyanaz mint Zozzant, abszolút fav. Jófélék a werkek, remélem lesz mellé szöveges instrukció is. Azért az elején láttam, hogy voltak, de gondolom a végére meguntad :DDD .

(#34674) kiskornel válasza sztyui2 (#34667) üzenetére


kiskornel
addikt

:C Jó az oldal. És a kép is.

Blogról a Dalmás képek tetszenek. Érdemes erőltetned azt az irányt. Azt nem tudom, ebből meg tudnál-e élni...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34675) Karima


Karima
őstag

(#34676) máyköl válasza Karima (#34675) üzenetére


máyköl
veterán

Ez bejövős. :)

(#34677) cOxeR


cOxeR
Ármester

Átköltöztem új dobozomba:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34678) Balinov válasza cOxeR (#34677) üzenetére


Balinov
félisten

udv Coxer,

a konditermes bejovos, de az elso is jo,bar engem egy picit zavar,hogy az asrock felirat nem vegig tueles

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34679) Fejo


Fejo
őstag

Régen jártam erre, bár ahogy látom sokat nem vesztettem vele...

Sztyui: Grat a bloghoz, jók a képek.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34680) total90 válasza Karima (#34675) üzenetére


total90
veterán

Tetszik :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34681) cOxeR válasza Balinov (#34678) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, direkt vágtam ketté élesség szempontból a feliratot, nekem így tetszett.
(iszonyat nagy rendezettség van az új típusban a régihez képest...)

(#34682) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv,
Jelentkeznék egy képpel :)


Vélemény?

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#34683) sanyixXx válasza v2izzy (#34682) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem előnyös közvetlen közelről nagylátóval portrézni, torzítja az arcát.
volt egyébként valami tudatosság a fotó elkészítésében?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#34684) v2izzy válasza sanyixXx (#34683) üzenetére


v2izzy
tag

Dirkekt csináltam nagylátószöggel, mert így a torzítás egy kis játékosságot ad a képnek a torzítással plusz meg mert az alany tekintete is olyan. De lehet hogy már egy kicsit előnytelenül torzít, még eléggé keveset portréztam, úgyhogy még gyakorolnom kell sokat. :)

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#34685) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen masinám és hát még csak most kezdtem el vele fotókat csinálni, de a makró és az éjszakai, vagyis az esti képek nem a legjobbak/legszebbek. Tudom, hogy nem egy csúcs masina, de egyenlőre ilyen van.
Az éjszakai módban fényképezett képeknél én szerintem nagyon fakók a színek. Ki mit ajánlj és milyen tanácsot tudnátok adni nekem?

Képek

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34686) total90 válasza cellpeti (#34685) üzenetére


total90
veterán

Ezeket auto beállítás mellett lőtted? Mert eléggé gyengék a beállítások... A színkezelésben meg pl. a Photoshop segít :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34687) cellpeti válasza total90 (#34686) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezek auto és éjszakai módban fényképeztem...nem értek a Photoshophoz... :U

Mit ajánlanál, Fuji AX 200 gépem van

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34688) gzola


gzola
tag

állvány, alacsony iso, hosszú záridő. meg adobe lightroom, nem kell egyszerre PS :D

(#34689) skublics_ger


skublics_ger
csendes tag

Sziasztok!
Ma is alkottam egy kicsit. Ez lett:

Még nagyon a bevilágítást gyakorlom... Leginkább az ezzel kapcsolatos vélemények érdekelnek, de persze minden mást is szívesen veszek!

skublics_ger

http://flickr.com/skublics_gergely

(#34690) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Sima gépel is lehet ilyen képeket készíteni, mint amilyeneket ti csináltok? Pl.: Fuji S5600/5700/5800 vagy S1600/1800?? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34691) sztyui2 válasza cellpeti (#34685) üzenetére


sztyui2
őstag

A "tökéletesség" meg az "ajándék napellenző" megvett a reklámban :)
skublics_ger:Nekem bejön! ;)

(#34692) cellpeti válasza sztyui2 (#34691) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezt nem értem, bocs. :F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34693) sztyui2 válasza cellpeti (#34692) üzenetére


sztyui2
őstag

Semmi,csak linkelted a fényképezőgéped és bejött egy videós reklám a gépről, és egy nő elmondta hogy a gép tökéletes, és 10kép/sec-el tud sorozatot, meg nagysebességű videót tud, és ajándék napellenző van hozzá :D

(#34694) cellpeti válasza sztyui2 (#34693) üzenetére


cellpeti
veterán

ja...bocs. Fuji AX 200am van amúgy, és olyan kérdésem lenne, hogy ilyen jó képeket lehet-e sima gépekkel csinálni, vagy érdemesebb magasabb kategóriába menni???
Nekem a plafon az az S5600-S5800 vagy az új S sorozat 1600/1800

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34695) biomassza válasza v2izzy (#34684) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nekem bejön így. A szeme lehetne picit élesebb/világosabb és azt az eret (hajszálat?) eltűntetném. A háttér nem annyira tetszik, de a lány bájos, és a nagylátó ezt még ki is emeli. Játékos portrénak teljesen jó - szerintem. De ebben a műfajban pont a szubjektum a szép :)

(#34696) bubi92


bubi92
őstag

ahányszor használom a retus plugint mindig eltúlzom, persze amikor csinálom nem veszem észre, csak mikor már feltöltöttem...

(#34697) biomassza válasza cellpeti (#34694) üzenetére


biomassza
csendes tag

Kreatív, jól komponált, "jó" képeket szinte bármilyen géppel lehet készíteni. Csak nem mindenről és nem mindig. Nekem fujiban valaha egy bridge gépem volt, azzal kicsit többet el lehet érni, nagyobb mozgásteret ad. Ugyanakkor sötétben az is küzdelmes volt. A fotózás sajna meglehetősen költséges hobbi, de ha rám hallgatsz megtanulod a kis kompaktod minden csínját-bínját, korlátait, és ha kinőtted tudásban és nem csak vágyakban, akkor válts... (értsd pl ha biztonsággal használod az auto-n kívüli üzemmódokat)

Addig tanulgasd az utómunkákat is, lightroomot/photoshopot nem nagyon tudod kikerülni ha komolyabban akarsz fotózni.

Ja, és igen, sötétben valószínűleg jobban jársz ha kísérletezel kicsit hosszabb záridővel, ahogy néztem, a géped 8 másodperces expókig bírható ilyesmire. Isot meg vedd a lehető legalacsonyabbra, ez gondolom 100 lesz. Viszont ehhez alá kell támasztani a gépet - tedd vmi szilárd felületre, vagy vegyél állványt (remélem van hozzá menet a vázon) - filléres tétel egy kompakt esetén. Ja, és nem emlékszem az exifekre, de szerintem ha icipicit kizoomolsz a nagylátó végállásból, akkor talán nem görbülnek ennyire a falak.

És nem az igét akarom osztani, de létezik egy amatőr képes topic is, nekünk, akik nem feltétlen érünk fel a profibbakhoz. (Jómagam kb 20 éve tanulgatom ezt a fotózás dolgot, de bőven van mit még :) )

(#34698) total90 válasza cellpeti (#34687) üzenetére


total90
veterán

Láttam a géped... Próbálnék a manuális beállítások felé elmenni, már amennyire a gép engedi. 1-2 könyvet elolvasnék a helyedben, szerintem segít.

Nekem egyébként Fuji S1500-am van jelen pillanatban. Annyival jobb talán egy egyszerű kompaktnál, hogy viszonylag széles skálán állítgatható. Lehet vele tanulni...
Az S1600... vagy feljebb, gondolom többet nyújt, lehet megérné azt venni.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34699) kiskornel válasza bubi92 (#34696) üzenetére


kiskornel
addikt

A beállítás / elképzelés 5-ös. A színek kicsit fakók (főleg a háttér), és NEKEM az egész kép egy kicsit lágy (homályos). Sztem a lány arcára, szemére kellett volna fókuszálni a válla helyett, és nagyobb mélységélességgel lőttem volna, hogy mellközépig éles legyen.

Ah... most néztem meg az EXIF-et. F1,8! Akkor azért ennyire lágy.
Ezt érdemes lenne megismételni vagy állványról, lerekeszelve, majd a háttérre szelektíven ráhúzni a szaturációt. A felülről jövő fényen kicsit lágyítani (valami átlátszóval takarni).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34700) bubi92 válasza kiskornel (#34699) üzenetére


bubi92
őstag

köszi. igen sztyui is irta már, hogy lágy lett a kép. retus nélkül is eléggé lágy volt pláne azzal. sajnos elég kevés fény volt igy kellett a fényerő, isot se akartam már feljebb venni, mert akkor 800-on már elkezd zajosodni a gép.

ezen felül teljesen egyetértek a leírtakkal, és amint lesz alkalom újra megcsinálom és próbálom figyelembe venni a dolgokat:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.