Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) total90 válasza bigmasterg (#34799) üzenetére


total90
veterán

Nekem nagyon bejön :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34802) forceberg


forceberg
veterán

Négycsövű "Soti" :)

Biztosan tudjátok, hogy mi ez! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34803) hemaka válasza forceberg (#34802) üzenetére


hemaka
nagyúr

fizika-kémia ágyú?:D

[ Szerkesztve ]

(#34804) Bulitt válasza hemaka (#34803) üzenetére


Bulitt
őstag

ágyúnak túlzás, de puskának még elmegy :DDD

(#34805) csakb válasza forceberg (#34802) üzenetére


csakb
őstag

Kezdődik a vizsgaidőszak...

(#34806) skublics_ger


skublics_ger
csendes tag

Sziasztok!

Délelőtt alkottam egy kicsit:

Juli

http://flickr.com/skublics_gergely

(#34807) forceberg válasza skublics_ger (#34806) üzenetére


forceberg
veterán

Valahogy nem az igazi. Sok szerintem rossz árnyék van rajta, de majd a jobb portrésok megmondják...

Teszek én is kettőt:

Camp Nou:

Snowflake:

Véleményeket szívesen fogadok!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34808) cOxeR


cOxeR
Ármester

Kevés a téli kép...próbálom orvosolni.

[link]

[link]

(#34809) máyköl válasza skublics_ger (#34806) üzenetére


máyköl
veterán

Én sem vagyok nagy portrés, de ez most valahogy nekem sem.
Ez a szemüveg engem kimondottan zavar, talán jobb lenne nélküle...
Valamint a sálat azért jó lett volna előtte letakarítani, mivel ott van rajta a levél...

(#34810) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tessék, akkor még téli kép. :)

(Na jó, kutyás, de téli. :) )

(#34811) #31757056 válasza skublics_ger (#34806) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem egyszeruen ehhez a fotozasi stilushoz (ertsd fekete hatter, fenyek, studio feeling) ilyen talalasban nem illik a modelled. Kellett volna valami toltelek a kepbe, mert igy tulsagosan a hibakra fokuszalsz, talan ezert nem birjak eldonteni, hogy most miert is nem, meg lehet hogy a szemuveg, vagy falevel, vagy ezmiez(?), viszont ha lenne mogotte mondjuk valami tajreszlet elmosva, mar nem tunne fel peldaul a level...

(#34812) Steve-0


Steve-0
őstag

Téli képem:

Karóráimat próbálom holnap lefényképezni, pár tippetek lenne? ;)

[ Szerkesztve ]

(#34813) bigmasterg válasza Steve-0 (#34812) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szvsz nagyon sarokban van a lány, jobb lenne, ha 1-1,5 lépésnyivel beljebb lenne (, esetleg feljebb is valamennyivel). Így úgy néz ki, mintha belesétált volna véletlenül valaki a félrefókuszált szobor/ tájképedbe. Az ember szeme automatikusan a szoborra téved...

[ Szerkesztve ]

(#34814) forceberg válasza Steve-0 (#34812) üzenetére


forceberg
veterán

Bigmastergnek igaza van, olyan érzést ad a kép, hogy egy járókelő épp besétált a szoborról készült fotóba...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34815) kiskornel válasza skublics_ger (#34806) üzenetére


kiskornel
addikt

(#34812) Steve-0: gondolom a háttér lesz a fő téma, és a lovasszobor + a ködös táj. A kiscsaj csak kapóra jött, hogy az előtérben legyen valami... sztem nem rossz. Talán a kiscsajt is FF-be kellene konvertálni, hisz a háttér olyan FF.
Valóban elhelyezésileg akkor lenne ideális a leányzó helye, ha olyan távol lenne a bal oldaltól, mint a szobor a jobb oldaltól. Akkor kiegyensúlyozná a képet. Így balra dönti az egészet...

(#34810) bigmasterg: :)) nekem elsőre az kaliforniai Állatrendőrség jutott az eszembe. Néha olyan piti dolgokat is állatkínzásnak titulálnak (persze vannak durvák is). Szóval nehogy feljelentsenek állatkínzásért ("ÚR ISTEN! LÁTTÁTOK! HAVAS A KUTYA!") :))

(#34808) cOxeR: ha kihívásokat akarsz, akkor itt az első. Nem az a nehéz, hogy nátriumlámpás sárgás képeket csinálj. Hanem az, hogy normális színeket csalj ki belőle. Eleinte nekem is tetszettek a pisa színű képek, de mára már nem találok bennük kihívást. Normális színeket kreálni ilyen sárgás szintérben, kevés zajjal, minőségromlás nélkül... az igen. Azt úgy kell fényképezni.

(#34807) forceberg: a második témára kellene ráfeküdnöd... az a háttér... olyan amilyen.

(#34806) skublics_ger: szerintem is. Hiányzik egy jó adag smink, aztán még egy jó adat PS. A szemeket jobban ki lehetne emelni. Ezt a környező színekkel lehet elérni. Pl.: fehér sapi, fehér sál, fehér háttér. Nem tudom, hogy néz ki szemüveg nélkül a modell, lehet furi lenne. Biztos, hogy két fényforrás volt? Ugyebár min. annyi a megszokott.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34816) cOxeR válasza kiskornel (#34815) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó-jó értem én hogy kerek, de még is szögletesnek fotózod, na de hogyan, jöhet a megoldás kulcsa is. :)
Valamint ha már kihívásról van szó, akkor hogyan lehet pl. megfogni egy olyat, hogy esik a hó, és a lámpa fényében megcsillan a vizes hópihe, és úgy néz ki, mintha csillámport szórna valaki...

(#34817) sztyui2 válasza skublics_ger (#34806) üzenetére


sztyui2
őstag

Szerintem is több sebből vérzik a kép. Tényleg nem illik ehhez a fekete háttérhez ez a levelekkel tarkított sál.
Meg nekem az se tetszik, ahogy a szemüveg optikája megtöri az arc vonalát és lekicsinyíti a szemét is.
Bár nem vagyok benne teljesen biztos, de nagyon úgy tűnik, hogy az arcot csak egy fényforrás világította meg. Ez nem is lenne annyira baj, nem kell mindig a két fényforrásos szabályokhoz ragaszkodni, de ennél a képnél konkrétan baj. Nagy orrárnyék se valami szép szerintem. Úgy látom hogy még hátulról a sapkát is megvilágítja valami, lehet az volt a másik fényforrás? Ebben az esetben akkor 3-at kellett volna(plusz egy fill hiáynzik az arcról).
Nemtom ezt a fekete hátteret nem PS-ben raktad be? Mert valami szobaszerűség tükröződik a szemüveg jobb szélén, persze ettől függetlenül még lehetett fekete vászonháttér, de ahogy a többiek is mondták, ehhez a képhez nem illik.
Valahogy a komopzíció meg az arckifejezés, így összességében a "póz" sem szerencsés.
Ha már szemüveges női portré, mutatok egy sajátot,hátha segít:[link]
Itt egy másik is, ezt tegnapelőtt csináltam. Többi kép még nincs retusálva erről a fotózásról, ezt az egyet a kedvedért gyorsan megcsináltam.
Ez stúdióban készült, szintén szemüveges csajról:
(Egyben erről akkor már szívesen meghallgatom mások véleményét is)

Ha ez segít, ezen egy Beauty Dish-el világítottam balról, egy softbox-al jobbról, egy minimum intenzitásra levett vakuval villantottam a háttérre, és egy csupasz vakuval felülről még hozzáadtam egy kis hajfényt.

(#34818) aldebaran


aldebaran
őstag

Találtam egy ilyen cikket: [link]

A hozzászólásra tudtok válaszolni? Érdekelne. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34819) kiskornel válasza aldebaran (#34818) üzenetére


kiskornel
addikt

Hát én találtam benne valami furcsaságot. Először is azt írja a napot fotózta, és azok a kis pontok a nap. Ehhez képest az árnyékok azt mutatják, hogy hátulról jön a fény. Lásd.: bal alsó sarok - fotós árnyéka.
Ha már valaki ennyi munkát fektetett bele, akkor nem igaz, hogy nem tud arra figyelni, hogy minden tökéletes legyen körülötte, és senki se tudjon belekötni.

Ugyanezt a kitartást látom a csillagászoktól. Némelyik kép évekig készül, több éven keresztül ugyanoda állítják be a Huble-t, majd expo. Következő évben megint, aztán összerakják az adatokat egy képbe...

(#34816) cOxeR: a fehéregyensúlyt kell beállítani ott helyben. Utólag a sárga fényforrással megvilágított zöldet nem/természetellenesen lehet zölddé változtatni. Ilyen monokróm szinten a fénymérés se jó. Az egyik csatorna elmászik. Szvsz az a kihívás, ha sikerül sárgás fényből normál fényeket csinálni... Még ott a helyszínen...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34820) csakb válasza aldebaran (#34818) üzenetére


csakb
őstag

Melyik hozzászólásra? Az eredeti cikket innen kopipésztelte a zindex, de a technikai leírást kihagyták:

http://hirek.csillagaszat.hu/aktualis_egi_esemenyek/20101216-analemma-lat.html

A hetinyálas a zindex által már degradált információkat szűrte még tovább. Tanácsos az eredeti cikket elolvasni, minden kérdésre ott a válasz benne.

(#34821) kiskornel válasza csakb (#34820) üzenetére


kiskornel
addikt

Így mindjárt más...
(#34819) kiskornel- ban írtak visszaszívva...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#34822) aldebaran válasza csakb (#34820) üzenetére


aldebaran
őstag

Nagyon köszönöm a linket! :R
Ha valaki átvesz egy cikket miért a lényegi információkat szűri... nem értem.
Mindenesetre szép teljesítmény. :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34823) #31757056 válasza sztyui2 (#34817) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem nagyon penge, kivalo a modell is. Egy kis korrekcio a szemgolyoira ferne csak ra, nagyon latszanak a piros erek benne. De ezenkivul semmi egyeb :)

(#34824) Bulitt


Bulitt
őstag

Kérdezném a szakikat, hogy macro képekhez milyen obit ajánlotok Nikon géphez? Amatőr vagyok szóval nem ilyen 100-200k környékire gondoltam :) valami amivel ismerkedhetek ezzel a részel is

(#34825) Frigetrus válasza Bulitt (#34824) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Itt kérdezd meg inkább: [link]
Vagy itt: [link]
;)

(#34826) skippper válasza Bulitt (#34824) üzenetére


skippper
senior tag

Priviben válaszoltam :)

(#34827) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hova írjam, ez tűnt a legjobbnak:

Van olyan keretem, amibe 5x5 cm-es képek kellenek. Hol tudnék ilyet csináltatni? Úgy értem, a képek eredetileg nem négyzet alakúak, de nem találok sehol olyan előhívási lehetőséget, hogy 5xAkármi, hogy legalább ki tudjam vágni...

[ Szerkesztve ]

(#34828) skippper válasza Mauzes (#34827) üzenetére


skippper
senior tag

csinálj egy fekete 9*13-as képet, aminek a közepébe belerakod az 5*5-ös képedet, ezt bárhol kinyomtatják olcsón, aztán kivágod a közepét.

(#34829) Mauzes válasza skippper (#34828) üzenetére


Mauzes
őstag

Oké, de nem vagyok otthon a témában, csak karácsonyi ajándéknak kellene. Szóval ha van egy képem, akkor milyen program segítségével tudok belőle kivágni egy 5x5-ös részt? Mármint hogy centiméterben legyen pont annyi.

(#34830) cOxeR válasza Mauzes (#34829) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem ha elviszed a nyersanyagot egy értelmes helyre... akkor megcsinálják neked ott helyben, úgy hogy jó legyen.

(#34831) Mauzes válasza cOxeR (#34830) üzenetére


Mauzes
őstag

Akkor 1-2 jó helyet, légyszíves, még életemben nem hívattam elő fényképeket... :(

(#34832) Steve-0 válasza kiskornel (#34815) üzenetére


Steve-0
őstag

Hi, pontosan így történt, már lefotóztam előtte a tájat, kiscsaj nélkül, aztán láttam, h jön így megpróbáltam elkapni, így sikerült. A hátteret utólag még jobban ködösítettem.

Az egyik órámat próbáltam lefotózni:

Police Matrix

[ Szerkesztve ]

(#34833) aldebaran válasza Mauzes (#34827) üzenetére


aldebaran
őstag

Kiválasztod a kivágás eszközt, majd felülre beírod a kért értékeket. pl: 2500px X 2500px. Kivágod a képet, és kész.
Nyomtatáshoz úgy kicsinyítik ahogy akarják, azt már meg tudják oldani.

Remélem, jól értettem, hogy mit szeretnél.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#34834) bubi92


bubi92
őstag

hogy lehetne eltüntetni a becsillanást?

(#34835) bubi92 válasza bubi92 (#34834) üzenetére


bubi92
őstag

már semmi, csak elvolt állítva ps és nem akart működni de megoldotott

(#34836) #31757056 válasza Steve-0 (#34832) üzenetére


#31757056
törölt tag

A probaltad az tenyleg a megfelelo kifejezes, mert sikerulni nem nagyon sikerult. Szellemkepes a police felirat es a mutatok, mintha bemozdult volna (inkabb az), a minosege csapnivalo, eletlen, tul nagy meretben van fent, a hattere meg kicsit sem illik hozza.

(#34837) máyköl


máyköl
veterán

Erre valaki?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34838) #31757056 válasza máyköl (#34837) üzenetére


#31757056
törölt tag

Probald ujra ugy, hogy nem hagyod le minden ablaknak a felet, illetve utolag korrigald ki a perspektivikus torzitast, mert kulonben mint meglatast, otletesnek tartom!

(#34839) Milan24


Milan24
aktív tag

Répcelaki TV torony. Pentax K-x, és és a fotózást most kezdtem 2 hete. Nekem bejön. :) De ti jobban értetek még hozzá mind én. :)

(#34840) filózoli válasza Milan24 (#34839) üzenetére


filózoli
senior tag

Életlen és zajos is. A kompozíció se a legjobb.

(#34841) Milan24 válasza filózoli (#34840) üzenetére


Milan24
aktív tag

Direkt zajos a kép, élesítettem már rajta. Köszi a választ. Azért az elképzelés jónak tűnt. Üdv.

(#34842) bigmasterg válasza Milan24 (#34839) üzenetére


bigmasterg
addikt

Színvilág, téma tetszik, de technikailag bőven van rajta mit javítani.

(#34843) syberia válasza cOxeR (#34808) üzenetére


syberia
veterán

Hangulatos a lámpák fénye, ugye állványról készültek a fotók? :)

#34839) Milan24: egy sci-fi kezdő képsorában simán el tudom képzelni :C

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34844) Mauzes válasza aldebaran (#34833) üzenetére


Mauzes
őstag

Úgy szeretném, hogy odaviszem a fájlokat, aztán azonnal kinyomtatják, és jó lesz meg boldogság. Tehát, ha 5x5 cm-es képet akarok, akkor az jó módszer, hogy van egy 1500x1000 pixeles fekete képem, amibe beillesztek egy 500x500 pixeles képdarabot, amit előzőleg vágtam ki egy normál képből, és kérem, hogy 15x10 cm-es méretben nyomtassák ki? Aztán otthon kivágom.

Bocs a sok hülyeségért...

(#34845) Magnum_


Magnum_
nagyúr

olyan szép a fánk, de a kép nem adja vissza :( [link]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#34846) máyköl válasza #31757056 (#34838) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi a választ!
A baj az, hogy jelenleg a legalacsonyabb obim, a fix 50-es, így azzal voltam kénytelen lekapni, így is alig tudtam belerakni a képbe, amit látsz, de igazad van, lehet, hogy jobb lenne egész ablakokban, majd ha tudom, kipróbálom úgy is.
A torzítást észre se nagyon vettem, de majd figyelek erre is!

(#34847) brumi1024


brumi1024
veterán

Hollandiaban voltam latogatoba es lottem par kepet a deventeri Dickens fesztivalrol. Ez lenne es a kovetkezo ket kep is az. Mi a velemenyetek roluk? utomunka nincs sok, nem volt mar erom hosszu volt a visszaut.

Szerk.: a flickr elszurja a linkelest, a bejovo kep elotti 3rol lenne szo.

[ Szerkesztve ]

(#34848) cOxeR válasza Mauzes (#34831) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bp Sugár aljában, velem normálisak voltak régen. (mostanában itthon nyomtatok...)

(#34837) máyköl
Egyetértek Caymannal

(#34843) syberia
Természetesen állványról.

[ Szerkesztve ]

(#34849) bigmasterg válasza Magnum_ (#34845) üzenetére


bigmasterg
addikt

Fánk? :DDD Amúgy lehet, hogy nem ártana, ha közelebb mennél szerencsétlen zöldséghez, próbálj belemászni, kreatívkodj vele valamit. ;)

(#34846) máyköl: 50mm croppos vázon, mint legszélesebb obi? Derék, az barátok között is 75mm. :C :)
szerk.: öhm illetve Nájkonnál van 1.5ös crop, nálad az 80mm lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#34850) sztyui2 válasza bigmasterg (#34849) üzenetére


sztyui2
őstag

Canonéknál 80 ;)
jah, látom már írtad :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.